Raco of Mus Carbolioeum. Ingezonden Mededeelingen. - medegedeeld besloot de Raad aan keeren Ambachtsheeren te vragen den eisch van f 250 huur van het Ambachtsheerenhuis 11a de verbouwing, te verlagen tot f 200. Het zou te bejammeren zijn, dat het fraaie gebouw, dat door de heeren haast nimmer gebruikt wordt, daar als waarde loos moest blijven staan en valt het te hopen, dat dit tijdig wordt ingezien, zoowel in het belang der heeren en dat der gemeente. In een vergadering van het lees gezelschap „Leeslust" alhier, dat reeds 83 jaren bestaat, werd behandeld de ontslag-aanvrage van den heer M. Rijn berg; als directeur werd in zijn plaats aangesteld de heer G. J. W. de Graaff. Het gezelschap behartigt ook de be langen van de volksbibliotheek, die door velen zeer wordt gewaardeerd. In deze gemeente doet zich een geval van diphtheritis voor bij een kind, dat met het bekende serum behandeld is. Coiynsplaat, 23 Oct. De heer J. J. Sehikker, geboortig van hier, opzichter bij het waterschap „Delfland", stand plaats Monster, is benoemd tot uitvoerder bij de uit te voeren havenwerken te Soerabaja. Aannemer van dat werk is de heer Van Hattum. Vllsslngen. By den gemeenteraad dezer gemeente is ingekomen een adres van 158 personen, alle verplicht tot het doen van stortingen voor hun pensioen, waarin zij verzoeken de verordening op de heffing van den hoofdelyken omslag zóó te wyzigen, dat verplichte pensioen bijdragen niet langer als belastbaar inkomen worden aangemerkt. In een uitgebreide memorie van toe lichting wijzen adressanten er op, dat Gedep. Staten hebben doen uitkomen, dat zy het verzoek van beklaagden zeer billyk achten; verder trachten adres santen aan te toonen, dat thans twee maal belasting betaald wordt van hetzefde, eerst als uitgesteld inkomen, later als werkelijk inkomen; terwijl vooral voor hen, die later het pensioen niet genieten, de onbillijkheid dubbel groot is. De vergelijking met levensverzekerings premie gaat aldus de memorie niet op; want deze is vry willig; terwyl het by hen een verplichting is, en zij niets te zeggen hebben over de wijze waarop over hunne stortingen wordt beschikt. Door de Vereeniging Openbare Leeszaal alhier was aan den Raad eene subsidie van f 450 gevraagd; Burgem. en Weth. echter stelden voor f 250 toe te staan; de Raad hield de beslissing in zyn vergadering van 28 Juni aan tot bij de behandeling van de gerneente- begrooting voor 1913. Thans vraagt de Vereeniging het vrij gebruik van een gemeente-gebouw en bovendien eene subsidie van f 150. Burgem. en Weth. meenen, dat de ge meente het gebouw niet kan missen, en blyven by hun voorstel een subsidie van f 250 toe te staan. De Grieksche torpedojager „Kerav- nos", die Maandag van hier vertrok, is te Dover met den kop tegen de pier geloopen. Het schip dat onder geleide was van een Engelschen loods, kon doorvaren naar Londen, waar het zal worden gerepareerd. 22 Oct. Gisterenmiddag is de heer A. alhier aan een groot gevaar ontsnapt. Deze wilde aan den ingang van de Walstraat de in beweging zynde elec- trische tram verlaten. Hij viel en werd een eind weegs meegesleurd. Door zijn hulpgeroep werd de wagenbestuurder op het ongeluk opmerkzaam gemaakt, waarna deze onmiddellijk remde, waar door ernstiger onheil voorkomen werd. Terneuzen, 23 Oct. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat bij de aandeel houders der raaatschappy GentNeuzen het voornemen bestaat, de exploitatie op denzelfden voet voort te zetten, doch onder betere omstandigheden. Voorloopig zyn tot administrateurs benorad de heeren Hellin en Ithier. In een binnenkort te houden ver gadering van aandeelhouders zal omtrent den verderen loop van zaken worden beslist. Hulst, 23 Oct. De maréchaussées alhier hebben Maandagnacht onder Graauw eene ontmoeting gehad met stroopers. De stroopers richtten een lantaarn op de politiemannen, waarna op hen ge vuurd werd, zonder evenwel iemand te raken. De maréchaussées vuurden terug, doch de stroopers verdwenen in de duisternis. Den volgenden morgen begaf een bekend strooper zich naar een dokter. De man werd toen aangehouden en bekende vermoedelyk door maréchaus sees in de kuit geschoten te zyn. Zijn 22-jarige broeder had op de maréchaussées gevuurd. Ook deze stroo per werd aangehouden en naar Middel burg overgebracht. Landbouw en Veeteelt. Oud-V ossemeer. Als bizonderheid uit de dierenwereld wordt medegedeeld, dat bij een landbouwer onder deze gemeente de ganzen nog aan den „leg" zijn, als in het voorjaar; deze vogels hotfden steeds in den zomer met het leggen op. ONDERW IJ S. Aan de Theol. School te Kampen is geslaagd voor het semi-eandidaats- examen, de heer S. Verlave van Krabben dijke. St.-Annaland. Maandag was het 40 jaar geleden, dat de heer Soeters als onderwyzer aan de openbare school in functie trad. De jubilaris mocht op dien dag vele hartelyke blyken van belangstelling in dit feest ontvangen. In den namiddag kwam o. a. de Burgemeester hem ten zijnen huize gelukwenschen. Des avonds bracht het muziekgezelschap „Accelerando", waar van de jubilaris directeur is, dezen een serenade. Poortvliet. Heden werd door het bestuur van de bizondcre school alhier, bericht ontvangen van den heer J. van Alten, thans hoofd der bizondere school te Hoek, dat hij zijne benoeming als hoofd voor de op 1 Februari 1913 te openen bizondere school alhier aanneemt. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oud-Beijerland door ds. P. de Looze te Waarder. Geref. Kerk. Bedankt voor Zierikzee door ds. S. Doornbos te Doetincbera. Geref. Gemeente. Beroepen te Terneuzen, ds. J. Fraanje te Middelburg. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Dat de huiszwamchampioen of paddestoelen groote vijanden van het hout en zeer nadeelig voor de gezondheid der bewoners van een huis zyn, is iedereen bekend. De lucht van het AvenariusCarbolineum,dat even wel beslist tegen huiszwam afdoende is, belemmert soms het gebruik van het product binnenshuis, terwyl het wol komen reukelooze Raco niet alleen eene houtbescherraende, maar ook eene luchtzuiverende uitwerking bezit, zwam, schimmel en bacteriën- koloniën voorkomt of verwijdert. Behandel dus den onderkant van den vloer, de vloerribben, muren, ramen, kozynen of het hout in den kelder met Raco. Besproei zekerheidshalve ook den grond onder den vloer ermede, het is voor de bescherming van het hout tegen huiszwam en in 't belang uwer ge zondheid. Inlichtingen aan welk raiddel in het een of ander geval den voorkeur te geven is, verstrekt kosteloos Gebr. DE VOS, in Verfwaren, Zierikzee. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft een strafzaakje gediend tegen een bootwerker uit de Czaar Peterstraat, die terecht stond wegens het onttrekken van een minderjarige aan het over haar gesteld gezag. Deze minderjarige was een kindje van drie jaren, dat dadelijk na de geboorte was opgenomen ten huize van de ouders der toen nog ongehuwde moeder. Later was deze vrouw met den vader van het wichtje, een los werkman, getrouwd en was het kind geëcht. Het was echter ten huize van de grootouders gebleven, die het liefderijk opvoedden, ook nadat de vader, die na een zeer korte echt verbintenis alweder van de vrouw ging scheiden. Na de scheiding had hy, die te voren nimmer naar het kind had omgekeken, zijn vaderlijk gezag doen gelden en het kind opgeëischt, en had, toen dit opeischen zonder resultaat bleef, de hulp van de rechterlyke macht ingeroepen. De rechtbank had hem in 't gelijk gesteld en een vonnis gewezen, waarop de pleegouders werden gelast het kind aan den wettigen vader terug te geven. De raenschen bleven echter weiger achtig, omdat zy hun gewezen schoon zoon kennende, die zijn vrouw meer slaag dan eten gegeven had, vreesden dat het kind bij zulk een vader een ongelukkige toekomst tegemoet zou gaan. Ze bleven zelfs weigeren, toen twee agenten zich te hunnen huize vervoegden om in opdracht van den vader het kind op te eischen. Tegen den pleegvader werd proces verbaal opgemaakt en heden had hy zich voor het bovenomschreven feit voor de rechtbank te verantwoorden. Bekl. was niet verschenen. De off. van just, vond alle aanleiding om hier verzachtende omstandigheden te pleiten. De pleegouders toch, die in hun buurt zeer gunstig bekend staan, meenden te handelen in het belang van hot kind. Zy hebben zich echter verzet tegen de uitvoering van oen rechterlijk vonnis en behooren het kind af te staan aan den wettigen vader, die zijn rechten doet gelden. De verzachtende omstan digheden in aanmerking nemende, vorderde het Op. Min. 14 dagen gevangenisstraf. Uit Neuzen meldt men, dat de agenten van „Tijdgeest" en „Lotisico" in beroep zijn gegaan van het door den kantonrechter to Neuzen tegen hen gewezen vonnis. By beschikking van de rechtbank te Assen, werd Antje Philips, beschuldigd van poging tot vergiftiging van haren echtgenoot, buiten vervolging gesteld, met last tot invryheidstelling. Middelburg, 18 Oct. Voor de recht bank alhier word heden behandeld de zaak tegen H. A. de W., 44 jaar, station chef te Axel, wien ten laste was gelegd, dat hy op 5 Sept. j.l. te Axel als stationchef belast met do zorg voor de veiligheid van het verkeer "<door stoomverraogen over een spoorweg en het stationsterrein aldaar, toen een trein in de richting Hulst van het tweede spoor dat stations- terrein zou vertrekken en daardoor op het wisselspoor moest komen, dien trein heeft laten vertrekken, terwijl wissel no. 2 zoodanig lag, dat de trein in plaats van op het hoofdspoor op een doodloopend spoor moest loopen en terwijl hij den wisselwachter geen behoorlijke, duidelijke en ondubbelzinnige bevelen had gegeven, en die wis'selwachter dan ook niet met stellige zekerheid weten kon op welk spoor de vertrekkende trein loopen zou, en zonder dat hij had gezorgd, dat de stand van genoemden wissel overeen komstig artikel 27 van het Algemeen Reglement van den dienst op de spoor wegen kenbaar was, tengevolge van welke nalatigheid die trein op het doode spoor is geloopen; de voorste locomotief en de kolenwagen geheel van het spoor of in den grond zijn terecht gekomen en de stoker Charles Sluik, op de machine en onder de kolen zoodanig is bekneld ge raakt, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. In deze zaak waren 11 getuigen ge dagvaard, onder wie 3 als deskundigen, n.l. de districts-inspecteur der Staats spoorwegen, A M. Hoeuff te Breda en de artsen J. C. Bom en P. A. Jens, beiden te Axel. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 October 1912. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Wisse (H. Avondmaal)'s nam. twee ure, idem (Dankzegging)'s avonds zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Voorm. tien ure, geen Kinderkerk's avonds half zeven ure, Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, de heer Hoekendijk van Heemstede (coll. voor de inrichting voor lijders aan vallende ziekte). Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Japchen van Haamstede (Oogstpreek). jRenesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Noordivellc. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen. Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Japchen (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds ze6 ure, de heer Vijverberg van Zierikzee. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Pols van Serooskerke. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Broek '(Doopsbediening). Na afloop stemming voor 5 leden van het kiescollege. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Mejjer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, de heer Hoekendijk van Heemstede (extra collecte). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. halt tien ure, ds. v. d. Griend (coll. generale kas), Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Snethlage. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half' tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden (Oogst preek). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, s nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure, dr. Weeda (Doopsbe diening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal Sirjansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Griend van Dreischor. Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg 's avonds zes ure, de heer Hoekendijk (spreek beurt voor de gwtichten voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 't> nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Boone. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureGewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van Asch van Oud-Vossemeer; 'snam. twee ure, ds. Verkerk. Woensdag 30 October, 's Avonds zeven ure, ds. Dekker van Gameren, Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten (H. Avondmaal) 's nam. twee ure, idem (Nabetrachting). Beide diensten collecten ziekenfonds). Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure eh.'snam. twee ure, de heer De Graaft'; 's avonds zes ure, Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Steenbeek (H. Avondmaal)'s. nam. twee ure, idem. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, preeklezing van den heer Rijnberg; 's nam. twee ure, ds. Van Asch. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure, ds. De Bruijn; 's avonds half'zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kafnsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure (Oogstpreek) en 's nam. twee ure, ds. Lans (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Bal Oogst- preekcolleete). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Nederlandsche Boud Tan Post- en Telegraafbeambten „Be Post". Door bovenvermelden Bond is d.d. 22 Octeber 1912 aan de Tweede Kamer der Staten-Cieneraal een adres gezonden, waarin, op de bij de Memorie van Toe lichting aangegeven gronden, wordt aangedrongen op een hoogst noodzake lijke algeheele afdoende salarisver hoo ging. Hoofdmotieven zyn de enorme prys- stijging van eerstnoodige levensbehoeften en andere onontbeerlijke benoodigdheden voor het gezin, waardoor het niet meer mogelijk is, met het voor de meeste beambten na 1905 niet herziene salaris, zelfs op de meest bescheiden wijze rond te komen. Afschriften zijn verzonden aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal, den Minister van Waterstaat, den Directeur-Generaal der Posteryen en Telegraphie, de vakpers, enz. Verkiezing Ommen. Mr. JE. Baron Mackay schryft uit Zeist aan De Ned. de volgende mededeeling: „Het doet my leed den schijn van onbeleefdheid op mij te laden, maar om m.i. voor ieder weldenkend raensch ver klaarbare redenen zal ik deze week niemand antwoorden op brieven, tele grammen of telephoontjes, die betrekking hebben op de herstemming in Ommen". De opmerking is zeker geoorloofd, dat men nu nog niet precies weet wat de heer Mackay denkt over de met zyn verklaring zoo geheel strydige bewerin gen in Ommen nopens 't wei-aanvaarden van de candidatuur. Juist nu hij in herstemming is gekomen, mag men dat' toch wel weten. Luchtvaart. De militaire vlieger Henri Bakker heeft Woensdagmiddag te Apeldoorn een welgeslaagden vliegtocht gemaakt, van ongeveer tien minuten op een hoogte van tweehonderd meter. Een talryk publiek juichte den vlieger met warmte toe. De voorzitter van het comité voor de Apeldoornsche vlieg week, de heer Wegener, wenschte hem na zyn daling geluk met de welgeslaagde vlucht. Later maakte Henri Bakker nog een tweede vlucht van 11 minuten. Tegen den wind in, die vry straf was, vloog hy tot over Duistervoorde, dicht bij Deventer. Daar keerde hy en vloog met een snelheid van meer dan 100 K.M. per uur weer terug, weer recht over de hoofden heen. Hier maakte hy nog een mooie zwenking en daalde prachtig. Het publiek was opgetogen. Hof van Arbitrage. Maandag 28 October, des namiddags 3 uur, zal de openbare behandeling van de Russisch-Turksche arbitragezaak, betreffende verschuldigdheid van kosten, schaden en intresten door Turkye ter zake van vertraging in betaling van de schadeloosstellingen wegens door Russische onderdanen tydens den Russisch-Turkschen oorlog van 1877 1878 geleden schade, in het gebouw van het Permanent Hof van Arbitrage een aanvang nemen. Eerste Kamer. De Eerate Kamer is bijeengeroepen tegen Maandag 28 dezer, 's avonds half 9 uur. TWEEDE KAMER. De algemeene beschouwingen over het bekende onderwerp werden voortgezet. De heer De Klerk ontkent, dat staats pensioen het volkskarakter zou aantasten. De rechtsgrond voor staatspensioen is volgens hem, dat wy allen een gemeen schappelijke taak vervullen en daardoor ons pensioen betalen. Het ontwerp-Talma geeft geen voldoende verzekering op den ouden dag, door de samenkoppeling van invaliditeits- en ouderdomsverzekering. Ook drukt de wet te zwaar op den kleinen werkgever. Hij is het eens met den heer Tydeman, dat de linkerzijde eventueel moet weigeren de wet uit te voeren en ontwikkelt ver schillende bezwaren tegen het ontwerp. De heer Pat ij n acht den vorm van de wet niet mooi. Hij is voorstander van staatspensioen, omdat het niet alleen den loonarbeiders ten goede komt. Hij heeft vooral deze bezwaren, dat geen weduwe rente en geen blijvende rijkstoeslag op de rente wordt gegeven. Gemengd Nieuws. Een mislukte Köpenickerstreek. In verscheidene steden in het Zuiden van Frankryk werd den laatsten tyd grof gespeeld en de justitie besloot daar een eind aan te maken. Eenige ambte naren, speciaal voor dien tak van dienst afgericht, werden uit Parys gezonden en deden hier en daar invallen in speel huizen, waar zy het aanwezige geld in beslag namen. Dat bracht een spitsboef op een kostelyken inval. Hy wist, dat te Saint-Reroy, in Provence, een geheim speelhuis was, en, vergezeld van een handlanger, begaf hij zich daarheen. Hy posteerde zyn helper aan de deur en trad, deftig gekleed, met hoogen hoed op en sjerp om, binnen, waar hij met luide stem riep„Niemand mag dit lokaal verlaten. Ik ben commissaris van politie en neem alles wat hier ligt in beslag". Tegelyk maakte hij zich meester van het geld dat op de groene tafel lag, circa 8000 francs en wilde zich er mee uit de voeten maken. Hij vergat evenwel in de haast een proces-verbaal op te maken en daardoor ontdekten de spelers het bedrog, die hem en zyn helper met een flink pak slaag de deur uitsmeten. TELEGRAMMEN. Drelsclior, 25 October. In de heden alhier gehouden ver gadering van ingelanden van den polder Dreischor, zijn als candidaten gesteld voor de betrekking van dijk graaf, de h.h.le. Joh. Doeleman Jz.J; 2e. W. v. d. Linde Johz.3e. A. Goe- mans Mz. 's-Gravenhage, 25 October. Tweede Kamer. Inyaliditeits- en Ouderdom8verzekering. De heer Troelstra verdedigde tegenover de regeering, de heer Treub en de rechterzijde staatspensionneering, als eisch van rechtvaardigheid van den arbeider tegenover de kapitalistische maatschappij. Spreker verklaarde ten slotte bij de herstemming te zullen medegaan met dé vrijzinnige concentratie, als deze algemeen kiesrecht en staats pensionneering op baar programma heeft staan, ook al is van een linksch kabinet geen definitieve oplossing van het pensioen vraagstuk te verwachten, hetgeen eerst kan geschieden na in voering van algemeen kiesrecht. De heer De Visser bestreed Staats pensionneering, eisch te op, de eerbiediging van particuliere krachten in de maat schappij, doch aanvaardde, waar vrij willige verzekering te kort schiet, het' stelsel van verplichting. Echter drong spreker aan op een ruimer plaats voor de risico-overdracht. Hierna kwam de heer Duys aan het woord. Hij beweerde, dat de Minister zijn ontwerp alleen heeft ingediend ter bescherm iDg van de kapitalistische ver houdingen. Burgerl(]ke Stand van Zlerik/.ec. Geboren: 19 Oct. Een zoon van J. Oinée en J. M. Bevaart. 20 M. H. Berrevoets en ,T. Manni. 22 dochterM. der Kinderen en J. C. Pennings. 22 L. A. de Vos en E. J. Kort. Overleden: 18 Oct. J. Klink, 18 m., d.. 18 Chr. Schouls, 20 m., z. 18 {1 L. van dev Valk, 51 j., man van J. Nolet. (overleden te Noordgouwe). 19 P. de Rjike, 11 m., d. 19 M. van der Ploeg, 72 j., ongeil., d. 20 J. van Lier, 77 j., wedn. van P. van Schendel. 21 J. H. Dorst, bijna 74 j., wed. van J. A. Snijder. 23 D. P. F. de Von, 1 d., d.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2