Telegrafisch. Weerbericht ff Spreker hoopt dezen in Zierikzee te mogen behouden. Hij wekt ieder lid op zich flink te oefenen en den geest van kameraadschap zooveel mogelijk te be vorderen, daar dit voor den bloei der vereeniging noodig is. Na nog enkele uren gezellig bijeen geweest te zijn, werd de bijeenkomst gesloten. Noord-Scliouwen. Het strandgoed te Renesse en Brouwershaven opgevischt en de sloep gemerkt „KurskKobenhavis", is zeer waarschijnlijk afkomstig van het Deensche stoomschip „Kursk", 1.1. Maandag van Antwerpen naar St.- Petersburg vertrokken, welke boot ver moedelijk met man en muis is vergaan. Het schip had 20 koppen als bemanning Ook de loods is niet te Vlissingen teruggekeerd. Coiynsplaat, 1 Sept. Door de firma Roder en Verbeek te Rotterdam werd de vorige week in de wagenmakerij van den heer C. Prinse alhier een complete installatie voor houtbewerking geplaatst. Doordat herhaalde pogingen om een knecht te krijgen op niets waren uitgeloopen (het schijnt dat het wagenmakersambacht voor jongelui niets begeerlijks heelt), heeft de heer Prinse toevlucht genomen tot machinale kracht. De drijfkracht wordt geleverd door een motor voor petroleum en benzine met magneetontsteking, die in beweging brengt machines om te zagen, boren, schaven, draaien, alsmede voor 't slijpen van gereedschappen. In een minimum van tijd is nu een werk verricht, dat anders zeer veel tijd en inspanning ver- eischte, de spreuk „Tijd is geld", wordt hier ook weer in toepassing gebracht. Dat een en ander een massa toeschouwers trekt is te begrijpen. Middelburg, 4 Sept. Maandagmiddag werd in één der lokalen van de sociëteit „St.-Joris" alhier een vergadering ge houden van de Commissie, welke op initiatief van de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer alhier is gevormd, om in 1913 alhier een tentoonstelling te organiseeren30 leden waren tegenwoordig. De heer H. P. den Bouwmeester, voorzitter van V. V., herinnerde in zijn openingswoord er aan, dat het denkbeeld van tentoonstellingen door het geheele land is opgeworpen door den secretaris der Nederl. Maatschappij voor Nyverheid. De regeering heeft sympathie betuigd; een som van f 110.000 is bij de wet toegestaan, voornamelijk om reclame te maken in het buitenland. Het ligt voor de hand, dat Vreemdelingenverkeer zich de zaak heeft aangetrokken. Het meende echter, deze niet alleen tot stand te kunnen brengen en heeft daarom mede werking gevraagd, welke in ruime mate is toegezegddaarvoor werd dank betuigd. De secretaris van V. V., de heer H. J. G. Hartman, zette daarna uiteen, hoe men zich de tentoonstelling voorstelde. Uit den aard der zaak was voor Zeeland de keus gevallen op de schilderachtige Zeeuwsche kleederdrachten, welke op de vreemdelingen zoo groote aantrekking uitoefenen. Men wenscht die uit den tegenwoordigen en uit den verleden tijd. Daarnaast worden verlangd meubelen: kasten, klokken, porselein, voorwerpen van huiselijk gebruik. Een en ander kan worden vereenigd in Zeeuwsche intérieurs, zoo mogelijk te plaatsen in huisjes met merkwaardige Zeeuwsche gevels. Om levendigheid aan de ten toonstelling bij te zetten, wenscht men te doen uitoefenen Zeeuwsche volks kunst houtsnijden, kantwerken, borduuen, klompenmaken enz. Voorts wenscht men weer te geven Zeeuwsche gebruiken ringryden, gaaischieten, optochten met versierde Walchersche en Bevelandsche huifwagens, Cadzandsche speelwagens, Axelsche sjeezen enz. Verder wenscht men te doen optreden zangvereenigingen en muziekgezelschappen in gewestelijk costuum. Zoo mogelijk zal de tentoon stelling ook dienstbaar gemaakt worden aan de industrie; zoo werd gewezen op de oesterteelt in Yerseke en de bloem bollenteelt in Schouwen, welke hier mooie reclame kunnen maken. De Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. H. J. Dijckmeester, betuigde zijne ingenomenheid, dat Vreemdelingen verkeer deze zaak had aangevathij vertrouwde, dat door de medewerking van allen Zeeland in 1913 een goed figuur zoude maken. Uit de hierna volgende besprekingen kan het volgende worden meedegedeeld. De uiteenzetting van den secretaris zal worden gedrukt, en in voldoenden getale aan alle leden worden uitgereikt ter verspreidipg. Als tijd werd aangewezen vermoedelijk van half Juli tot half of einde Aug.;: te bepalen in overleg met de Centrale pommissie voor Plan 1913. Als onderwerp werd nog genoemd een tentoonstelling van fruit. Aan gemeenten en Provincie zal worden gevraagd om steun in den vorm van een subsidie of crediet. Een waar borgfonds zal worden bijeengebracht. Getracht zal worden, in de verschillende onderdeelen van Zeeland subcommissies te vormen. Voor keuze van een terrein werd het uitvoerend comité diligent-verklaard. Dit werd verder gemachtigd tot het nemen van alle maatregelen, zooveel mogelijk in overleg met het Eere-comité en de correspondeerende leden. Vlissingen, 4 Sept. Een passagier in één der Duitsche mailtreinen is, terwijl hij een dutje deed, f 500 aan bankpapier ontstolen, benevens zijn gouden horloge en nog enkele andere voorwerpen van waarde. Daar de bestolene door dezen diefstal geen voldoende middelen meer bezat om de reis naar Engelaud voort te zetten, is hij te dezer stede in een hotel afgestapt, in afwachting van de overmaking van de noodige gelden. Vergadering van den Gemeenteraad te Stavenisse, gehouden op Vrijdag 30 Augustus fbl2. Voorzitter de heer J. M. v. Doorninck. Aanwezig allen. De secretaris leest de notulen dei- vorige vergadering, welke notulen onver anderd worden goedgekeurd. Na voorlezing van het verslag der commissie van advies, wordt de gemeente rekening over 1911 voorloopig vast gesteld. De ontvangsten hadden bedragen f 22627,43, de uitgaven f 20749,79, dus een goed slot van f 1877,635 Eveneens werd goedgekeurdderekening van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten waren f 2505,835, de uitgaven f 2404,32, goed slot f 101,515 Behandeld werden 3 reclames hoofde lijke omslag 1912. Op advies der commissie werd het verzoek van dr. J. L. Bernhardi inge willigd; de- aanslag van ds. J. H. C. Kamsteeg met 1 klasse verminderd en op het verzoek van' Joh.s Eerland af wijzend beschikt. Ingekomen was een missive van H.H. Gedep. Statenhoudende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 22 Juli 1912, inzake wijziging der verordening, regeling van de jaarwedde der onderwijzersj(militie- plichten en landweer). Eveneens dat inzake wijziging der begrooting. Ingekomen was een verzoek der afd. „Tholen" van den B. v. N. om de aanvangs-tracteméntén en de maxima's van liet onderwijzend personeel te ver- hoogen, en de opklimmingen te ver vroegen. Op voorstel van Burgem. en Weth. worden bovenstaande zaken voor kennis geving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van den heer Inspecteur der Posterijen en Tele grafie, meldende de goedkeuring van de uitbreiding van den dienst op het telefoonkantoor alhier. Ingekomen was een verzoek van de tclefoonhoudster, om haar jaarwedde niet f 150 te verhoogen. Burgem. en Weth. stellen eene ver hooging voor van f 100, ingaande 15 Augustus 1.1. Het lid H. J. Dorst vindt de vraag van f 150 billijk, en zag deze verhooging voor hare meerdere werkzaamheden gaarne toegestaan. Het lid A. van 't Hof gaat met den vorigen spreker mede. De voorzitter zegt, dat volgens het hoofdbestuur van do post en telegrafie het tegenwoordige tractement van f 200, in vergelijking met andere gemeenten, voldoende is. Niettegenstaande deze ver klaring stelt het Dagelijksch Bestuur voor, de jaarwedde met f 100 te verhoogen, voor hare meerdere werkzaamheden. Het lid C. Steendijk zegt, dat een verhooging van f 100, gerekend naar haar vroeger tractement en deT(thans bijgekomen diensturen, eigenlijk reeds te veel is, zoodat zij hiermede wel te vreden moet wezen. Het lid A. J. Verstraate zegt, dat het vroegere salaris altijd te laag is geweest. Vindt het hoofdbestuur dit tractement hoog genoeg, dan zegt hij, zullen naar dien maatstaf alle rijks-ambtenaren, slecht betaald worden. Hij meent, dat dé raad alhier een beter voorbeeld moet geven. Bij het nazien der rekening over 1911 heeft hij ontdekt, dat bij een uitgave van f 350, inzake de kosten van het telefoonkantoor alhier, de gemeente aan dubbeltjes voor de telegrammen heeft terug ontvangen f 123, en dus eigenlijk maar f227 betaald heeft. Voor dat bedrag zijn 2 werkkrachten dus in het loon te laag. Hij steunt met kracht het voorstel- H. J. Dorst om f 150 verhooging te geven. De voorzitter vroeg wie stemming verlangde. Zonder stemming werd het voorstel van f 150 aangenomen. Nog werd besloten om de kosten voor de buitenbestelling voor rekening dei- gemeente te nemen. Ingekomen was een adres van de vereeniging voor school-artseninzake het in het leven roepen eener verordening op de besmettelijke ziekten. Aangenomen voor kennisgeving. Aangeboden werden de gemeento begrooting en die van het Burgerlijk Armbestuur voor 1913. Beiden werden gesteld in handen eener commissie voor advies. De eerste bestaat uit de heeren C. L. Dorst, H. J. Dorst en A. H. v..d, Slikke, en de tweede uit de heeren H. J. Dorst, A. H. v. d. Slikke en A. van 't Hof. Burgem. en Weth. spreken den wensch uit om aan het Burgerlijk Armbestuur f 100 subsidie te geven, en verzoeken de commissie hiervan nota te nemon. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. Droogendijk (1 Jan. 1913 periodiek aftredend). Als grafdelver werd weder voor één jaar benoemd F. v. d. Berg, ingaande 5 September a.s. Het lid Verstraate vraagt de reden hiervan en of hij zijn diensten misschien niet goed doet, waarop de voorzitter antwoordt, dat hij bij herhaalde waar schuwing het wel goed doet, zoodat Burgem. en Weth. het beter vinden de benoeming weder voor één jaar te doen. Aangenomen. Definitief werd P. G. van 't Veer belast met het onderhoud der schoollokalen. Op voorstel der Gezondheidscommissie word de woning, sectie A, deel van no. 637, onbewoonbaar verklaard. Het lid C. L. Dorst vroeg naar de breedte enz. dier woning, waarop de voorzitter dit punt toelichtte. De woning was te klein en ongeschikt. Ter tafel kwam de zaak: een tweeden gemeentewerkman er bij te nemen, waarover vroeger reeds gesproken is. Burgem. en Weth. stellen voor iemand hiervoor op te roepen, om ingeval van noodzakelijkheid er over te kunnen beschikken. Het lid C. L. Dorst had liever een benoeming voor een vast bepaalden tijd bijv. 4 of 5 maanden. Het lid Verstraate vindt het wenschelijk ook een vasten tijd te nemen, daar elke andere benoeming overbodig wordt geacht, wat door de wethouders wordt beaamd. Na nog eenige discussie wordt besloten tot het doen eener oproeping. De voor waarden nader door Burgem en Weth. te bepalen. Naar aanleiding van het verzoek der afd. Stavenisse van de schippersvereeni- ging „Schuttevaar", stellen Burgem. en Weth. voor thans niet over te gaan tot het maken eener bankplaats voor de schepen, daar liet nu reeds te laat in het jaar is, niet vele schippers er meer gebruik van zullen inaken en de uitgaven dit jaar reeds zoo hoog gekomen zijn. Het lid Verstraate zegt dank voor deze kennisgeving en verzoekt namens het Bestuur der afdeeling overweging van het voorstel om het „plaatsje" aan hen in bruikleen af te staan, hopende, dat in een volgende zitting hierop beslissing zal kunnen genomen worden, met vaststelling der voorwaarden en bepalingen. Het lid C. L. Dorst wenscht verandering in de schoolgeldheffiug. (Burgera. en Weth. zijn tegen verandering). Hij ver dedigt zijn meening en meent dat 3 klassen noodig zijn. Het lid H. J. Dorst zag liever eene verandering, hetzij 3 of 4 klassen, een en ander ovey to laten aan Burgem. en Weth. Het lid Verstraate vindt 4 klassen beter, maar kan zich ook met 3 vereenigen. Een verandering vindt hij in ieder geval gewenscht. Het lid C. L. Dorst doet daarop het voorstel om verandering in de schoolgeld heffing te brengen, een en ander nader door Burgem. en Weth. in te dienen. Het voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 2 (de beide wethouders). Bij de omvraag zegt het lid C. L. Dorst, dat hij den hoofdelijken omslag gaarne verhoogd zag met f 600 en deze verandering in de begrooting aan te brengen. Burgem. en Weth. zegt de voorzitter hebben hem reeds met f 400 verhoogd en dus gebracht op f 3000, zijnde het maximum, waartoe men thans mag komen. Het lid C. L. Dorst spreekt den wensch uit pogingen aan te wenden, om een hooger bedrag te mogen heffen en de noodige wijzigingen in den hoofdelijken omslag te brengen. Het lid Verstraate zegt, naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter, dat de hoofdelijke omfelag met f 400 verhoogd zal worden, dat er thans een post is van onvoorziene uitgaven, circa f 1000, terwijl vroeger, toen de hoofde lijke omslag lager was er meer overbleef. Wat is hiervan de reden? Zijn er misschien buitengewone plannen voor uitgaven De voorzitter zegt, dat er meer uitgaven zijn dan vroeger en verwijst hem naai de begrooting. Het lid Verstraate zegt nog wel een deur te weten, waar men om geld kan aankloppen. Hij geeft als voorbeeld, dat de polder Oud-Kompenshofstedejaarlijks f 70 subsidie geeft aan de gemeente, voor het onderhoud van den Oudelaudscben dijk. Zou het nu ook niet mogelijk zijn, dat een andere polder eveneens een subsidie gaf aan de gemeente voor het onderhoud der wegen, daar kosten van aankoop, vervoer en onderhoud van grint en keislag, voor de gemeentewegen jaarlijks hooger worden en het laatste jaar reeds tot ruim f 1100 geklommen waren. De gemeentekas ontving het vorige jaar ongeveer f 3300 aan haven- en kadegelden en hiervan is ruim f 1000 voor de wegen gebruikt. Billijk zou het zijn, dat de polder ook wat voor de gemeentewegen doet. Hij geeft den Raad in overweging deze zaak in een volgende vergadering nader te bespreken. Het lid O. L. Dorst vraagt hoe het zit met de zaakde Jongh, of deze ge schorst is en wat het gevolg zal zijn. De voorzitter zegt, dat door zijn late tehuiskomst deze zaak nog niet voldoende voorbereid is, maar bij Burgem. en Weth. in onderzoek is. Het lid H. J. Dorst spreekt den wensch, dat in eventueele gevallen als deze, zoo sppedig mogelijk een vervanger worde aangesteld, om het onderwijs geen schade te doen lijden. De voorzitter zegt, hierin zooveel moge lijk te gemoet te zullen komen, waarop hij de vergadering sluit. Ingezonden Stukken. r-J Aan de liedactie Zierikzeesche Nieuwsbode. Mijnheer de Redacteur! Het is opmerkelijk, als men in de afgeloopen week de couranten naging, dat ons Nederland- sche volk zoo met opgewektheid en toebereiding den dag verbeidde, dat onze geëerbiedigde Koningin haar 32n verjaardag vieren zou. De echte oranjeklanten geven dan immers op dien dag uiting aan hun' verknochtheid aan ons dierbaar Vorstenhuis, en vele vereenigingen e"n corperatiën. wenden op dien dag gaarne haar krachten aan, tot vermaak der jeugd, en orga niseeren volksfeesten, om zoodoende Koninginne- verjaardag in blijvende herinnering te houden. Daar men hier ook ten vorigen jare in de stad van Tholen als zoodanig een aangenaam en zeer goed geslaagd Koninginnefeest gevierd had, bevreemdde het schrijver dezes, dat men nu Koninginnedag zoo stilzwijgend liet passeeren; en wij enkel alleen den bekenden rondgang van „Concordia" genoten, dat hier en daar trommelende, op andere plaatsen weer wat spelende (tot afwisseling der longen), ons nog even ^herinnerde, dat er zich iets bizonders voorgedaan had op den verloopen dag. En de ouden van dagen vroegen, wat het toch beteekende, dat „Concordia" de straten door marcheerde, en de jongeren antwoorddenWel, het is Koninginnedag. Zie, wat aanmerkelijk verschil valt hier nu toch op te merken sedert het vorige jaar. Toen leefde alles, oud en jong was in feestdos. Nu wqs alles dood, en ieder deed zijn gewone dagtaak. Want toen verleden jaar. hoorde men dagen aan dagen van voor bereidingen betreffende het kronen en versieren. Vergaderingen werden gehouden, de comité's werden als het ware uit den grond gestampt. De sub-comité's traden in werkelijkheid op, en onder-sub-comité's stonden gereed bij ontstentenis de sub-comité's aan te vullen. Zelfs had men den moéd om met groote biljetten aan te plakken, dat Verstraate (een bekende vliegenier) zou komen met zijn „Farman"-tweedekker, terwijl het later bleek enkel bedrog te zjjn, want de tweedekker was veranderd in een fiets. En toen na velerlei meer passende maatregelen eindeljjk de feestdag daar Was, zag men de matrozen reeds des morgens vóór acht uur, onder begeleiding van een rentenier hun eerste optocht vergezeld van trommelmarsch door de gemeente: volbrengen. En toen eindelijk het bestemde uur der feestopening daar was, dreunde de zware torenklok door bosch en velden henen, verkondigende den volk'e, dat Tholen zijn Koninginnedag luisterlijk wensehte te vieren. De openingsrede door den voorzitter met jeugdig vuur uitgesproken, getuigde van het goede voornemen van de gezamelijke comité's, terwijl den aanhoorenden nog eens werd herinnerd aan pas plaats gehad hebbende treurige gemeentetoestanden, dat vermoedelijk op 'de gemeenteraads-verkiezingen zag, en waar zyn partij zich niet geschaamd had de allerlieder- lijkste plamfletten des nachts uit te strooien, en zelfs te posten voor eenige woningen. Doch genoeg hiervan, want de daarop gehouden kinderspelen - getuigden van den moed en de energie der kinderen, en deden na prjjsbehaling menig blij gezicht ontwaren, terwijl do optocht des namiddags bepaald schitterend mocht ge noemd worden, en ook uitnemend slaagde. Want oude gefortuneerde landbouwers, die zelfs bij een landbouw-tentoonstelling er niet aan dachten om in een optocht mee te rijden, zag men nu tot aller verbazing, hetzij in sjees of ander antiek rjjtuig hun garde-d'honeurspliclit vervullen. De vaandels' en vlaggen waren zóó kwistig rondgedeeld, dat men ze zelfs te paard vasthield, terwijl afbeeldingen van alle nijverheid mede dongen om eerc-prjjzen, en den optocht volmaakt deden slagen. Zelfs had men een afbeelding van een overbrugging der Eendracht nagebootst (dezelve is nu wegens te hooge kosten vöorloopig in den doofpot gestopt), terwijl na de ontbinding van de optocht de volks spelen opnieuw een aanvang nemenden menigeen nog spreekt over dat getob bij het mastklimmen en het vallen in het roet of meel van hen, wier voeten weigerden langer een spriet te betreden. En dan dé avond, wie herinnert zich niet, dat grootsche vuurwerk, dat op en om de boorden van onzen Eendracht werd afgestoken? Wie herinnert zich niet dat majestueuze hotsende: „Leve de Koningin"? Immers, alle toeschouwers hunkeren nog om onze geliefde Koningin nogmaals in dien stralen glans eens te mogen aanschouwen. En nu, mijn lezers, dit jaar niets van dit alles. Niets, totaal niets, dan de rondgang van „Concordia". Geen matrozenrondgang, geen fecstklokken, geen openingsrede met hooge politiek gemengd, geen volksspelen, geen kindervermakengeen op tochten, en geen vuurwerk. Dit alles in over weging nemende, lean het niet anders of vele vragen prikkelen het brein van schrjjver dezer regelen, en daarom vraagt hy wel allereerst, wat toch de reden mag zyn, dat onze burgerlijke feestbedeeling enkel en alleen bestaan heeft in de bekende volksliederen, die „Concordia" in zijn rondgang van tjjd tot tijd uitstootte. Want de bedoeling van het zoo verleden jaar opgerichte Koninginne-comité kan toch niet geweest zijn om al die drukte voor één jaar te maken Want immers in die dagen werd hot onbewimpeld uitgesproken, dat we nu geregeld zouden hebben een Koninginnefeest. Ja, men ging zelfs zoo ver, dat het een verbroederingsfeest zou worden, en dat alle schuldige politieke feiten op dat feest dan zouden worden afgeklonken. Weer anderen schreven door dit feest de kermis ten dood»: op, en zagen ver vooruitziende reeds, dat dit volksfeest, gewis de kermisvreugde zou overtreffen. Door dit alles is schrijver dezes nu zeer teleurgesteld, en vraagt om licht in deze zaken. Hij vraagt u, geacht comité, zoo u ten minste nog bestaat: Laat ons toch eens weten, hoe u verleden jaar op het idee kwaamt, om voor één dag al die grootsche drukte daar te stellen Hoe zijt u op dat idee gekomen Of hebt gij u zeiven toen overtroffen Hebt u later rekening en verantwoording gedaan van inkomsten en uitgaven'? Waarom nu geen Koninginnedag? Is de algemeene welvaart dit jaar ongunstiger? Zijn er soms wanklanken vernomen verleden jaar? Zoo ja. verzoek ik u die dan eens op te geven. Doch dit betwijfel ik. want geheel de burgerij was eensgezind. Ook vind ik het erg -jammer, dat vele EdelAchtbare en achtens waardige personen door uw comité in den optocht zijn meegevoerd. Genoemde heeren zullen nu door uw laksch optreden dit jaar tot de ont nuchterende ontdekking zijn gekomen, dat ze in het schuitje der grillen van den Thoolschen bluf dien dag hebben meegevaren. Ze zullen zich nu na 31 Augustus de oogen uitwrijven, en vragen, hoe zat dat nu tocli verleden jaar in elkaar. Toen was alles feestvreugde, en reden wij landbouwers ter *ecre onzer Koningin be- hagelijk rond? En nu, nu is alles dor en dood. En dan zal hun opgeklaard brein hun nu misschien antwoorden: Een goede ezel stöbt zich maar eenmaal aan dezelfde steen. Wee u, als u ons weer eens noodigt voor een optocht. Want dan vragen wij eerst u af, of het werkelijk gemeend is, wat u ons vraagt, en zoo u dat niet toestemt, laten wij ons door wat Thoolschen bluf niet van onze gewone dagtaak afbrengen. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, ziet gaarne antwoord tegemoet, die zich noemt C R I T A S. Het Heidebloempje. De verkoop van het heidebloempje op Koninginnedag heeft te Leiden ongeveer f 550, te Delft f 350, te Gorinchem f 145 en te Baarn f 288 opgebracht. Te Utrecht blykt de verkoop niet f850, maar f 966 opgebracht te hebben. Trekhonden by het leger en de post. Het hoofdbestuur van den Anti-trek- hondenbond heeft zich tot den minister van oorlog en tot het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie gewend met adressen, waarin het verzoekt terug te komen op de besluiten om trekhon den te bezigen voor het vervoer van mitrailleurs en van niet te zware postpakketten ten plattelandezulks in het belang* van den mishandelden trekhond, van de opvoeding van het volk en het kind, en ook ter wille van de eer van den Nederlandschen naam, die in het buitenland groote schade lydt, zoolang op de openbare wegen de trek hond, zonder dat de politie daartegen iets vermag te doen, gruwelyk mishan deld wordt. Ho og Bezoek. Men schrijft uit Bergen-op-Zoom Heden is de dag voor het bezoek van Z. K. Hoogheid den Prins. Z. K. H. arriveert ten 10.56 en wordt aan het station ontvangen door den Voorzitter, den Eere-Voorzitter en het geheele Comité der Tentoonstelling. Onuyddellyk begeeft Z. K. H. zich naar het Ryks- hengstveulendepöt. Hierna wordt naar het huis van den Voorzitter gereden, alwaar de lunch plaats vindt en petit Comité. 1 uur be zoek aan de Tentoonstelling, alwaar de overige leden der afdeelingen en exposan ten de gelegenheid zullen hebben, zoo zulks wordt verlangd, voorgesteld te worden. 2.20 vertrek van de Tentoon stelling naar het station om per trein van 2.30 naar het Loo terug te keeren. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 September 1912, Hoogste baroraeterst. 770,9 te Clermont. Laagste barometerst. 739,4 te Thorshave. Verwachting (van den avond van den 4 Sept. tot den avond van 5 Sept.).: Matige tot krachtigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind; zwaar bewolkt tot betrokkenwaarschijnlijk regenbuien zelfde temperatuur. ZIERIKZ EE. Tjjd van Hoogwater en van Laagwater. Maans- September. ouderdoin. H.W. L.W. u. m. u. m. 4. W. 1.43 n. voorm. nam. 6.52 7.12 pp 5. 25 voorm. 7.42 1. 8 nam. 8.11 1.43 6. 26 voorm. nam. 8.53 9.43 2.11 3. 1 7. 27 vóorm. 10.33 3.41 nam. 11.26 4.35 8. Z. 28 voorm. 5.15 nam. 0. 7 5.58 9. 29 voorm. nam. 0.48 1.12 6.26 6.52 10. 30 voorm. 1.48 7.12 nam. 2. 7 7.38 11. w. 4.8 v. voprm, 2.41 7.58 nam. 2.56 8.23 Tijd van H.W. te Dordrecht 3.15 uur later. L.W. 5.30

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 7