VEEMARKT. Tandarts Regensburg (FLINKE EETLUST BÊECHAM'S P1UUN Algemeene Vergadering Telegrafisch Weerbericht ADVERTENTIEN. Stokpaardjes-^eTk-Zeep Aanbesteding. Een CAFÉ met Vergunning, ontdekte hy na opening van het kistje, dat twee partytjes diamant, ter waarde van ongeveer f 1000 daaruit verdwenen waren. Het geheimzinnige van deze ver dwijning is echter het volgende: Als 's middags 6 uur de dagportier door dien van 's nachts wordt afgelost, neemt eerstgenoemde de sleutels der kluis mede naar huis. Mocht evenwel, ondanks de aanwezigheid van den nacht portier, toch iemand kans zien, tot de kluis door te dringen, dan geeft het aanhoudende gelui van een alarmbel die zich bij één der buren bevindt, van de aanwezigheid van den ongenooden gast blijk. Deze bel heelt echter, naar de pertinente verklaring der buren, niet geluid, en ook aan de kluis zelve zijn geenerlei sporen van braak zichtbaar. Men acht het dan ook niet onwaar- schynlijk, dat de beide partijtjes zich in het geheel niet in het kistje bevonden maar dat zij door de heeren Druk op een andere plaats zyn bewaard. Intusschen is de politie met de zaak in kennis gesteld, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde. .6 Sept Naar de Telegraaf, verr neemt, hebben directeuren en com missarissen van de Nederlandsche Bank Maandag vergaderd tot het opmaken eener aan de Koningin aan te bieden aanbevelingslijst, ter vervulling van de vacature in het presidentschap der Bank, ontstaan door het, op eigen verzoek, aftreden van mr. N. P. van den Berg als zoodanig. Naar uit alleszins betrouwbare bron wordt meegedeeld, zijn op die aan bevelingslijst geplaatst de namen der heeren mr. G. J. Vissering, le president der Javasche Bank te Batavia en mr. Th. De Meester, oud-vice-president van den Raad van Indië, oud-minister van financiën en lid van de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Den Helder. H. M. heeft het recht van die aan bevelingslijst af te wyken, doch algemeen wordt verwachtdat door Haar tot president der Ned. Bank zal worden benoemd mr. G. J. Vissering. Utrecht, 6 Sept. Hedenmorgen is bij oefeningen met vlotten op het fort Vossegat een vlot, waarop zich circa 16 man bevonden, onverwacht door midden gebroken. Zes militairen, allen behoorende tot te Utrecht voor pioniers oefeningen gedetacheerde infanterie van het 2e en 3e regiment, verdronken. Vijf zijn reeds dood opgehaald. Verdronken zijn o.a. volgens een opgave die echter nog niet officieel is, de korporaals Makke en Van de Poll, beiden infanteristen, thuis behoorende te 's-Hertogenbosch. Verder zijn ver dronken de milicien Lauwerse, thuis behoorende te Domburg, en de miliciens Geurts en Dolving. Naar het 6e lyk wordt nog gezocht. Nader meldt men dat het ongeluk veroorzaakt zou zijn door het onder het vlot uitschieten van een paar der tonnen waarop het vlot dreef. VGravenhage, 6 Sept. De heer L. Rodermond, vroeger te Leeuwarden wonende, bericht het volgende aan het Leeuw. Nieuwsbl. Dinsdagavond den trein naar Amster dam missende voor een reis, die geen uitstel gedoogde, nam ik een taxi van de firma Oostmeijer alhier. Twee chauffeurs gingen meeéén aan het stuur en één voor den uitkijk. Ruim zeven uur reden we af. In het Haagsche Bosch stopte de auto. De man van den uitkijk stapte uit, en eischte onmiddellijk „Mynheer, uw ring!" Toen ik na eenig tegenstreven myn gouden ring afgaf, luidde zijn bevel: „Stap uit!" „En myn bagage?" „Die krijgt u niet terug". Ik werd gedwongen de auto te ver laten, waarna deze wegreed met mijn overjas, een bruin taschje met inhoud, een kistje sigaren en een bouquet. Ik ben daarop dadelyk naar een politie-bureau gesneld en heb later dp<y bemiddeling van de politie al het mij ontroofde terug ontvangen. ONDER WIJS. Poortvliet, 6 Sept. Door het bestuur der op te richten School met den Bijbel alhier, werd hedenavond een vergadering belegd, ter bespreking van een te be- r.osmen hoofd dier school en een onder wijzer. Landbouw en Veeteelt. Oud-Vossemecr. Mocht werkelijk in den loop van den zomer met recht gezegd worden, dat de vooruitzichten van den oogst 1912 die van 1911 naai den kroon zouden steken, de regen en het koude weer van de Augustusmaand, op gelyken voet in September voort gezet, brengen een leelijke streep door de rekening. De haveroogst is nu mislukt, de aardappelen vallen tegen, en wie zal de schade begrooten aan den bietenoogst- door het weer toegebracht? Het woord uitmuntend van 1911 lijkt ons gereduceerd tot het minder prettige middelmatige, maar berusting moet volgende natuur laat zich nu eenmaal niet'dwingen. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Van belang voor vrouwen. Mannen werken van 's morgens tot 's avonds, maar het werk van vrouwen houdt nooit op. Wanneer haarrug voortdurend pijn doet, wanneer zij zich afgemat gevoelt na de minste inspanning, wanneer zij voortdurend last heeft van hoofdpijn, duizeligheid, afmattende pijnen in de lendenen en heu pen, wanneer zij zich niet bukken kan zon der dat een scherpe, stekende pijn haar rug doortrekt, dan is dit een zeker teeken, dat haar nieren aangedaan zijn. Urinezuur en andere schadelijke stoffen, die door de nieren aan het bloed onttrokken moesten zijn, blijven in het bloed achter en worden door hetlichaam gevoerd,zoodat zy ziekte verspreiden door uw geheele gestel. En ernstiger kwalen als waterzucht, rheumatiek, urinekwalen, onregelmatige werking van het'hart, enz. zullen onge twijfeld volgen, wanneer de bovenstaande verschijnselen veronachtzaamd worden. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen om uw nieren op streek te brengen en gezond te houden. Wanneer deze organen gezond zijn en zorgdragen voor een behoorlijke zuivering van het bloed, verdwijnen de ziekteverschijnselen, die hun oorsprong vonden in een slechte werking der nieren, spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken alleen op de nieren en blaas, zij helpen hen om het bloed te filtreeren en de onzuiverheden met de urine af te voeren. Foster's RugpijnNierenPillen(letvooral op de juiste spelling van den naam Fos ter's) zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak, én te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1,75 voor één, of f 10,voor zes doozen. en een gezonde maag toonen een werkzame I Lever, die ieder kan hebben door IZij bezorgen goede spijsvertering, frisscbe I adem en gezonde slaap. Geen ander middel I is zoo goed. in 's Landskamer te Zierikzee, op Maandag 2 September 1912. (Slot). De voorzitter. Wij hebben twee voor stellen, dat van lioofd-ingeland Schuur- beque Boeije en dat van hoofd-ingeland Boogerd. Beide voorstellen werden door hem besproken. De heer Boeije stelt voor een deskundige te raadplegen. Spreker kan zich daarmede niet vereenigen, omdat, werd het aangenomen, dan ging daar mede veel tijd verloren, en de stukken boel bleef liggen, wat gevaarlijk is. Hoe eerder daarin voorzien wordt, des te beter. Dit argument geldt ook eenigs- zins tegen het voorstel van den heer Boogerd. Met de bijeenroeping eener Algemeene Vergadering gaat tijd ver loren. Wij weten het allen, er zijn besliste tegenstanders van beton. Het oorspronkelijk voorstel van Boogerd is principieel het juiste. Maar hij zal tegen dat voorstel stemmen, omdat hij de Algem. Vergadering niet rijp acht nu .een beslissingte nemen. Heemraad De Oude' 'wil de beton niet afbreken. Maar als bazalt goedkooper is dan beton, dan liever bazalt. Aan de Noordzijde is hij beslist vóór beton. Hoofd-ingeland Schuurbeque Boeije acht het beste consult te nemen bij een derde. Het ligt niet in zijn bedoeling den dijk nu open te laten liggen. Maar voor het vervolg wenscht hij advies van een deskundige tot oordeelen bevoegd. De voorzitter: De heer Boogerd stelt voor beton of geen beton. Tien deskun digen- zijn er vóór, en tien zijn er tegen. Deskundigen zijn het in den regel met elkander niet eens. Hóofd-ingeland Boogerd: Kent u een polder als Schouwen, die het systeem- De Muralt evenveel toepast als Schouwen. De voorzitter: Ja, Zuid-Beveland. Hoofd-ingeland Boogerd: Daar is een waterbouwkundige, die vroeger in Schouwen geweest is. De voorzitter heeft een poos geleden photographieën gezien van werken uit gevoerd door het Rijk aan Texel. Hoofd-ingeland Boogerd: Dit is een proef, waarmede het Rijk zal ophouden. Hij is er niet tegen om Borrendamme met beton të verdedigen, maar men waehte eerst een consult af. De voorzitter verklaart zich namens het geheele Dagel. Bestuur daartegen. Hoofd-ingeland Boogerd geeft het maken van een noodbeslag in overweging. Heemraad Van der Weijde ontraadt dit op technische gronden. Hoofd-ingeland Smallegange zegt blanco te zullen stemmen, omdat hij geen oor deel kan vellen. Het Dagel. Bestuur heeft nog geen vaste meening. Hoe kun nen dan de hoofd-ingelanden beslissen die het werk nog niet eens gezien hebben Hebben zij zoo weinig vertrouwen in 't Dagel. Bestuur Men late aan het Dagel. Bestuur de beslissing. De voorzitter: Het Dagel ij ksch Bestuur voelt veel voor hetgeen hoofd-ingeland Smallegange zegt. Hoofd-ingeland Schuurbeque Boeije acht basalt, dat gedurende ecu wen ge bruikt is, net zoo goed als beton. Hoofd-ingeland Boogerd stelt voor de kapotte beton door basalt te herstellen. De voorzitter: Geen nieuwe uitvinding is terstond volmaakt. Door schade en schande wordt men wijs. Hoofd-ingeland^ Schuurbeque Boeije Laat de schade "en sehaude dan niet Schouwen, maar een andere polder betalen. De voorzitter brengt het voorstel- Boogerd, de herstelling van de storm schade niet in beton maar in basalt, to doen uitvoereu, in stemming. Uitslag is, dat het wordt verworpen. Vóór de hoofd-ingelanden Schuurbequo Boeije, De Glopjier, Hanse, Boogerd. Hierop woYdt in stemming gebracht het voorstel-Schuurbeque Boeije, deze schade te doen herstellen, nadat een consult omtrent de betonwerken is in gewonnen. Het voorstel wordt verworpen. Tegen stemden de hoofd-ingelanden Batonburg, Vis> Dalebout, Hocke, Mol en de heemraden J. W. Gast, De Oude, Van der Weijde, Th. Gast en de voor zitter. Hoofd-ingeland Schuurbeque Boeije betreurt de houding van het Dagelijksch Bestuur in deze, die door niets gemoti veerd is. Het verbaast hemdat het Dagelijksch Bestuur blijft volharden bij zijn denkbeelden. Hoofd-ingeland Smallegange vraagt inlichtingen omtrent de houding van Zierikzee in zake de verhooging der havendijkeu. Hij vindt het vreemd, dat het voorstel-Schouwen niet in den ge meenteraad reeds behandeld is. De voorzitterHet zal bij de begrooting behandeld worden. Bovendien wordt door de tusschenkomst van Gedep. Staten een einde aan het geschil gemaakt. Hoofd-ingeland Boogerd vraagt in verband met het besluit der vergadering in de bestekken op te noemen verschil lende cementsoorten, en niet alleen syndi caat-cement. De ingenieur deelt mede, dat twee cementsoorten, niet tot het syndicaat behoorende, op den aanwijs van het werk zijn opgegeven. Plet cement Dijckerhof staat zelfs in het bestek gedrukt. Hoofd-ingeland Boogerd: Het wil er bij mij niet in, dat de ingenieur niets te maken heeft met de Betonmaatschappij te Amsterdam. Ik zou willen, dat in de bestekken bepaald werd, dat de beslissing over de toepassing der boeten, bij vertraging van het werk, berust bij het Dagelijksch Bestuur. De voorzitter: Er is geen bezwaar deze bepaling in de bestekken op te nemen. Hoofdingeland Boogerd vraagt, of de voorzitter het goed kan vinden, dat de ingenieur gaat propageeren voor beton. De voorzitter merkt op, dat de inge nieur geen belanghebbende bij de beton is. Na een korte discussie over te late oplevering van werk door den aannemer Van der Valk, hetgeen hoofdingeland Hocke doet zeggen, dat de heer Van der Valk te veel hooi op zijn vork neemt, .wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. -i n i Burgerlijke Stand van Zierikzee. 30 Aug. Eene dochter, van A. S. Schoonen en W. G. pemson. Gehuwd: 4 Sept. M. Kosten, 31 j., jm. en A. M. Geluk, 20 j., jd. Overleden: 4 IC. C. Krijnse Locker, 16 j., d. Burgert. Stand van Poortvliet. Augustus 1912, G' e b o r e n Hennanus Sanjuel, z. van Pieter Heijboer en Isabella Hermina van Ast,. Johanna Jannetje, d. van Johannis Elenbaas en Belia van Pagee. 'Gehuwd: Pieter Willem Ista, j.m., 21 jaar en Anna Koppenhol, j.d., 23 jaar. Jacobus Pieter van Houdt, j.m., 26 jaar en Maatje Geluk, j.d., 28 jaar. Jacobus van Poepelen, j.m., 22 jaar en Pieter- nella Nieuwkerk, j.d., 20 jaar. Overleden: Marinus Pieter den Engelsman, z. van Mathijs den Engelsman en Dina Cornelia Breure. Burgerl. Stand van Oud-Vossemeer. Augustus 1912. Geboorten Cornelis, z. van Jacob van Dijke en Cornelia den Engelsman. Tliona Wilhelmina, d. van Dignus Jacobus Ampt Gz. en Cornelia Wilhelmina Ampt. Martinus Pieter, z. van David Istlia en Maatje van As. Maria Cornelia, d. van Abraham Goedegebuure en Cornelia Scherpenisse. Hendrika Maria Margaretha, d. van Gijsbertus Adrianus Oomen en Hendrika Pieterneila Mees. G eb uw d Oeravdus Gebraad, j.m., 27 j. te Dinteloord ën Pieterneila Paulina Stoutjesdijk, j.d., 25 j. Adriaan' Cornelis Polderman, j.m., 26 j., te Scher penisse en Jacoba lluberdina de Rijke, 29 j. O v e r 1 ij. d e n Gillis Plandsoen, 1 in., z. van Gillis Plandsoen en van Janna Geuze. medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De-Bilt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 September 1912. Hoogste barometerst. 767,7 te Coruna. Laagste barometerst. 742,6 te Skudesnae. Verwachting (van den avond van den 6 Sept. tot den avond van 7 Sept) matige tot krachtigen Westelijken tot Noord-Westelijken wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog regenbuien met kans op onweer. Zelfde temperatuur. Ondertrouwd: P. A. VAN DUIN Mz. en L. HANSE Cd. Veere,g September 1912. Zierikzee, r Ondertrouwd: C. DOOGE Johz. en CORNELIA NEELTJE KORT Fd. Dreischor, Noordgouw e, 4 September 1912. Huwelijksvoltrekking 18 Sept. 1912. V* Heden overleed te Delft, onze geliefde Broeder, A NTH ON IE, in den ouderdom van ruim 69 jaren. Haamstede, 2 September 1912. A. DARTIG. MARIA J. DARTIG. Lenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by onze 50-jarige Echtvereeniging, betuigen wy, ook namens onze Familie, onzen liarte- 1yken dank. Scharbndijkb, 3 September 1912. D. DE BRUIJNE en Echtgenoote. De Heer en Mevr. Mr. PRIKKEN Rijkmans betuigen hun' harteltyken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, by de geboorte hunner Dochter ont vangen. Bezoeken worden by voorkeur af gewacht op Maandag 9 en Dinsdag 10 September a.s., des namiddags tusschen 3 en 4j uur. De BURGEMEESTER van Dreisciior doét te weten, dat vanaf 18 Sep tember 1912 tot en met 18 De cember 1912, (les Woensdags van iedere week in zijne gemeente gelegenheid zal zijn tot het houden van een Veemarkt. Dreischor, 5 Sejitember 1912. De Burgemeester voornoemd, VAN NAHU1JS. De BURGEMEESTER van Duiven- dijkk verzoekt H.H. Bieten agenten hem vóór 15 September a.s. op te geven het aantal H.A. Bieten, die in de a.s. campagne over de haven Kloosternol verscheept zullen worden. BERGEN-OP-ZOOM, waarschuwt zijne patiënten, dat deg-een, welke onder denzeltden naam ST.-MAAUTENSDIJK en Omstreken bezoekt, niets met zijn praktijk gemeen heeft. verblindend schoon wordt de gelaatskleur, jeugdig en irisch wordt het uiterlijk door't dagelijksch gebrnik van van Bergmann Co., Arnhem Fabrieksmerk: „Stokpaardjes* alleen echt in rood-gele (hollandscbe) ver pakking: Prijs 40 cent per stuk. Verder maakt het Stokpaardjea-L.iienmeik-Cream roode, ruwe en opengesprongen huid in een nacht blank en fluweelzacht. Tube 80 cent bij: Het BESTUUR der Land- bouwvereeniging te Oud- Vos- setneer zal, op Vrijdag 13 September а.s., voormiddags elf uur, ten huize van M. Ramraart, onder A. H. V., trachten aan te besteden: De levering van 3600 K.G. Paardehoonen. 300 Erwten. 3600 Mals. 1000 Lijnmeel. 4000 Katoenzaadmeel. 14800 Superphospliaat. 3000 lvainiet. 900 Amm.-superphosph., en 2000 Patentkali. Voorwaarden verstrokt de Secretaris, E. H. VERHEES. Het BESTUUR van den Kolenbond „ALGEMEEN BELANG" te Stavenibse, zal aanbesteden, op Maandag 16 September 1913 1,. 32000 Kilo of meer Anthraciet 20/30 Belg. 3e 19000 Anthraciet 30/50 Belg. 3e 10000 Eierkolen.- Voorwaarden te verkrijgen bij den Secretaris, A. VAN 'T HOF. De Notaris J. FRANSE zaj, ttkgy Woensdag 18 September 1912, 's voormiddags 11 ure, in ljet Hótel „Kooman" te Scharendykë, publiek verkoopen voor verschillende eigenaren: Gemeente DUIVENDIJKE. Aan den Looperskapelleweg 1. 1 h. 13 a. 80 ca.. Bouwland, 2. 3 h 02 a. 90 ca. Bouw en Weiland, 3. 11). 13 a. 50 ca. Bouwland. Aan den Zandweg op den Hoek van den Ringdyk: 4. 2 h. 09 a. 10 ca. Bouwland. Aan den Ouden Hoogenweg: 5. 1 h. 08 a. 90 ca. Bouwland, 7 h. 11 a. 30 ca. Bouw en Weiland. Voor de heeren M. BOOT en J. HANSE. Aan het Anker weegje: 7. 75 a. 60 ca. Bouwland Voor den heer C. DAG. Aan den Langendyk 8. Het Bierhuis, Erf en Tuin, groot 07 a. 47 ca. Op het dorp ELKERZEE: 9. Het dubbele Woonhuis en Erf, groot 01 a. 24 öa. Verpacht zijn de perceelen 1 en 2 aan den neer W. Kooman Az. de perceelen 4 en 5 aan den heer A. Kooman perceel .6 deels aan den heer W. Kooman Az. en deels aan den heer A. Kooman: de Bouwlanden tot het rooven van den oogst en de Weiden tot 11 November 1912, perceel 3 aan den heer T. van der Schelde tot rooven oogst 1914; perceel 7 aan den heer W. de Kok tot in 1914; perceel 8 aan de Wed. A. Bakker, en perceel 9 deels aan den heer T. van de Schelde, beiden tot 1 Mei 1913. Het verkoopboekje is by den Notaris verkrijgbaar. Terstond ter overname aangeboden op één der beste standen in een stad in Zeeland, gelegen aan spoor en tram. Brieven letter B, Boekhandel DHUY, Middelburg. Op Z.-H. dorp (aan spoor en bont) te koop: Brieven Bureau van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 3