2 Jong Bloed jjj WcHAM* P1kUN Ingezonden Mededeelingen. Onze Tentoonstelling. het onderzoek, inmiddels door den commissaris van politie te 's-Hertogen- bosch ingesteld, heeft reeds atdoende bewyzen geleverd, dat hij bovenvermeld Individu is. Uit een en ander kon men op maken, dat hij te 's-Hertogenbosch ook zyn slag wilde slaan door inbreken. Bergen-op-Zoom, 21 Aug. Een jeugdig paar alhier dacht Dinsdagmorgen door den huwelijksband verbonden te worden en begaf zich daartoe met de noodige fetuigen en de ouders der bruid naar et stadhuis. De bruigom had echter niet de toestemming zyner ouders en had ook niet gezorgd voor het in orde laten brengen van de noodige formu lieren, om zonder die toestemming te trouwen. Het gevolg hiervan was, dat de trouwplechtigheid niet kon doorgaan en men onverrichterzake huiswaarts kon keeren, tot men later beter beslagen ten sfcadhuize komt. De stormschade van 30 September 1911. In het verslag over 1911, uitgebracht door Gedep. Staten aan de Provinciale Staten vaz Zeeland, is opgenomen het rapport van den hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zeeland over den stormvloed van 30 September 1911. In dit rapport wordt er o. a. op ge wezen, dat door dezen storm het water met groote kracht op de Zeeuwsche kusten gedreven werd en in den avond hooge waterstanden ontstonden, waarbij aan de op de windrichting gelegen kust- vakken een buitengewoon hooge golf- oploop werd waargenomen. In een bygevoegden staat wordt de bereikte hoogte van het water verge leken bij A. P., by den gewonen stand, by dien van 12 Maart 1906 en van 22/23 December 1894. Uit dien staat bly kt, dat de waterstanden op 30 September ten deele beduidend lager waren dan bij vorige hooge storm vloeden. Niettegenstaande dat feit, werd toch door de hevige kracht van den wind het water plaatselyk tot nabij, op en over de kruin der zeedijken gedreven, blykende uit de ligging van het veek, zoodat op sommige plaatsen overslag van water heeft plaats gehad. Behalve de groote kracht en den langen duur van den storm, heeft tot het ontstaan der schade zeker mede gewerkt de droge heete zomer van 1911, waardoor in de bekleeding der dijken scheuren ontstonden, en de aanwezigheid van betrekkelijk nieuwe werken van verzwaring en verhooging der dijken na den stormvloed van 12 Maart 1906. Omtrent de schade aan de zeeweringen en die aan de Provinciale steigers toe gebracht, worden de volgende cyfers genoemd. Van wat betreft Zeeuwsch-Vlaanderen Calaraiteuze Thomaespolder f 821,50; Groote Isabellapolder f 1050; Calamiteuze Nieuw-Neuzenpolder f 8880,15; Ser- Lippenspolder f 1589,50; Nieuw-Othene- polder f2450; Calamiteuze Eendragtpolder f 7352,78de Vereenigde Polders van Ossenisse f800; Calamitous Waterschap Walzoorden f3536,15Provinciale steiger te Walzoorden f 191,08; Kruispolder f2763,60; Kleine Molenpolder f 1100. Van Walcheren wordt alleen het be- drag genoemd van den Wilhelminapolder zynde f295,215. Van Noord-Beveland de volgende poldersCalaraiteuze Anna-Prisopolder f 993,65; Thoornpolder f 180; Calarai teuze Vlietepolder f 4725,56; Nieuw Noord-Bevelandpolder fGlOO; OudNoord- Bevelandpolder f 83,680; Calamiteuze Leendert-Abrahampolder f 1339,55 en Onrustpolder f 175. Van Zuid-Beveland de volgende polders Jacobpolder f 918,01Waterschap Oud- Wol phaartsdyk f 967,50; Provinciale Steigerdam te Wolphaartsdijk f 143,50; Provinciale Steiger te Catscheveer f 23,219; Calamiteuze Oost-Beveland- polder 114,614,05Waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke f82,865,60; Nieuw-Olzendepolder f 884? St.-Pieters- polder f 31,000; Oostpolder f 2000; Stroodorpepolder f 5000Tweede Bath- polder f 27,000; Eerste Bathpolder f18,000; Calamiteuze Zimmerraanpolder f437Calaraiteuze Borsselepolder f52,603. Van Schouwen-DuivelandDreischor- polder f29,700; Calaraiteus Waterschap Bruinisse f26,795,64; Provinciale Steiger te Zype f8000; Waterschap Schouwen District Borrendamme f 17,030. Van Tholen: Provinciale Steiger te Stavenisse f1710; Calamiteuze Suzanna- polder f 15,873,75; Van Haaftenpolder f 160; Calaraiteus Waterschap Scherpe- nisse f2410,705. Opgemerkt dient te worden, dat nog van verschillende andere polders en waterschappen opgegeven is, welke schade werd aangebracht, doch niet hoeveel het herstel gekost heeft. Landbouw en Veeteelt In Zeeland. Betreffende den toestand van den landbouw en veeteelt in Zeeland, komt het volgende in het Provinciaal Verslag over 1911 voor: De zachte, vorstlooze winter van 191011 werd gevolgd door een eenigs- zins koud voorjaar, terwyl de daarop volgende zomer een ongekende warmte heeft gegeven, met perioden van groote en langdurige droogtede nazomer was bevredigend doch gedurende den herfst en ook in de wintermaanden was de regenval buitengewoon groot. Lieten eerst de weiden zich gunstig aanzien, later leden zij veel ten gevolge van de droogte. Weide- en klaverhooi gaven geringe opbrengsthet vroeg gewonnen hooi was niet van goede hoedanigheid. Ten gevolge van het alom heerschende gebrek aan veevoeder stegen de prijzen tot f 40 ii f 50 per 1000 K.G. en werden nog groote hoeveelheden naar elders verkocht. Tarwe, rogge en gerst gaven goede uitkomstende opbrengst van haver was nog al verschillend. Erwten en boonen gaven kort maar zeer goed stroohet beschot was middelmatig, doch de prijzen waren zeer hoog. Aardappelen gaven een groot beschot, terwijl de hoedanigheid uitstekend was en zeer hooge pryzen bedongen werden. Suikerbieten en raangelwortelen gaven eene groote opbrengst; eerstgenoemde hadden een hoog suikergehalte. Hoewel gedurende de droge periode de dieren in de weiden veel geleden hebben door gebrek aan voeder en vooral aan drinkwater, welk laatste meermalen van zeer grooten afstand moest worden aangevoerd en soms zoowel in hoedanigheid als in hoeveel heid veel te wenschen overliet, kon toch worden gezegd, dat in het algemeen weinig veeziekten voorkwamen, uit gezonderd de besmettelijke borstziekte onder de paarden in Zuid- en Noord- Beveland en het mond- en klauwzeer. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Hoe gij vergiftiging door urinezuur kunt opmerken. Wanneer overvloedig urinezuur zich in uw lichaam begint op te hoopen, zult gij spoedig opmerken dat ieder weers verandering uw gestel aandoet, en dat gij u op vochtige, nevelige morgens loom, dof en prikkelbaar gevoelt. Uw spieren worden dan stijf en rheuraatisch. Gij krijgt watergezwellen onder de oogen en in de enkels. Gij hebt pijn in de lendenen en zijde, en een ellendig gevoel in uw rug, vooral des morgens by het ontwaken. Misschien krijgt gy ook stoor nissen met de urine, neerslag of graveel in uw water. Deze verschijnselen duiden er op, dat nog erger kwalen in aantocht zijn, want hoe langer het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer vergiftigt het uw gestel, en wanneer het overvloedige niet spoedig door de nieren wordt uit gedreven, gaat gij lijden aan lendenjicht, waterzucht, ontsteking van de blaas, graveel, steen, rheuraatiek, bloedvergifti ging, en zullen uw nieren cel na cel vernietigd worden en laten zij het leven gevend eiwit ontsnappen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het overvloedige urinezuur af te voeren, en om het lichaam te zuiveren van de niergiften, dio zoovele mannen en vrouwen zwak, ziek en moedeloos maken. Wij waarschuwen tegen namaak en maken erop attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polaken te Tholen by den heer W. Potter, Hoogstraat. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Zorg voor toevoer van frisch jong bloed. Zoo bewaart gij uw kracht en jeugd. Bewaar het voor bederf. Regel de' W II bloeds-omloopvermijd congestie en* n daardoor hoofdpijn. Dit geschiedt door*.# Met rassche schreden begint de dag te naderen, die voor Bergen-op-Zoom belooft een dag te worden, als welke er nog nimmer één is voorgekomen in do annalen van ons Scheldestadjé, de dag n.l. waarop de opening zal plaats hebben der tentoonstelling, aan welks voor bereiding door het comité reeds maanden lang met onverflauwden ijver is gearbeid en nog steeds gearbeid wordt. Een rustelooze bedrijvigheid heerscht thans op het uitgestrekte circa 90,000 M2. groot terrein, want overal zijn de exposanten druk in de weer om véór Zaterdag a.s. gereed te komen, teneinde op den voor de opening vastgeslelden tijd aan het publiek de voortbrengselen van hunne verschillende industriën te kunnen toonen, te laten ,zimi wat hier in de buurt door handel *4# nijverheid wordt gepresteerd. Heel het groote terrein van Plein 13 is thans herschapen in een aangenaam en prettig aandoende wandelplaats, waarop het oog wordt gestreeld door keurig aangelegde bloemperkentflawrtusschen vroolijk afsteken de verschillende kleinere kiosken en op zichzelf staande stands, 'n aardige serie van typische en pitto reske gebouwtjes, die aan het geheele terrein een vroolijken en levendigen aan blik geven. s De groote gebouwen, als dat van de Industrie, Landbouw, Tuinbouw, de groote restauratie en het volksrestaurant zyn geheel voltooid; het gebouw, waar post- en telegrafie, pers, hoofdbestuur en secretariaat zijn ondergebracht, is reeds door die verschillende takken van dienst in gebruik genomen ën'A-dak daar naast is men druk doende het terrein en de loodsen in orde te brengen voor de te houden paarden- en vee-tentoon stellingen waar het puikje van den Zeeuwschen en Brabantschen veestapel zal j^orden bijeengebracht.;^; u u De groote koepelvormige ontvangst zaal, of feesthalle, de champagnebar en theetent zijn gereed om de bezoekers te ontvangen en degelyk aangelegde wandelpaden voeren naar de terreinen, Wft2$ ;onze hoveniers de pi^ucten van hun bedrijf en den aanleg in koude kassen zullen tentoonstellen. Een net van electrische geleidingen strekt zich over gansch het terrein uit. De locomobielen en dynamo's van de firma Schiefelbusch uit Breda zijn gereed om door middel van een 25-tal groote booglampen en duizenden kleine gloei lampjes het geheele terreiu en al de gebouwen met een zee van licht te overstroomen en aan het geheel een feeërieken aanblik te geven. Alléén aan den keurig mooien monu- mqpfolen ingang, welke reegis yan ver uit tlé* stad zichtbaar is, uforden voor 'de verlichting gebezigd twee groote booglampen, elk van 400 N. K., een van 200 N. K. en pl. m. 400 kleinere elec trische gloeilampen. Donderdag a.s. zal waarschijnlijk een proef yworden genomen m^t de geheele verlichting. Ook op het terrein der kermesse d'été, waar de verschillende vermakelijkheden den bezoekers volop gelegenheid zullen geVen in echtBrabantsche, ongekunstelde jolijt eenige prettige uurtjes door te bren gen, begint men al aardig op te schieten en doen houders van Stoommolen, Vroolijke Rad, Rodelbaan, enz. enz. hun best, om op tyd hunne inrichtingen in gereedheid te hebben. Het keurige sportterrein, voorzien van een degelijke tribune, is geheel in orde, en gedurende den ganschen duur van de tentoonstelling zal het den liefhebbers van de sport niet aan gelegenheid ont breken om hun hartje op te halen aan vlieg^oèmonstratiesvoetbal-matsches Hippische en Athletische spelen, bloemen corso's, auto-gymkhana enz. enz. Ook de keurig aangelegde schietbanen zyn zoo goed als gereed en bieden een schoone gelegenheid voor de schutters uit alle oorden des landsj om zich met elkander te komen meten. Ook uit België gaven zich reeds een 9-tal schietverenigingen voor deelname op. Nog eenige dagen van stevig aan pakken en hard doorwerken, en Bergen- op-Zoom zal toonen, dat het ook op het "gdbied van energie en organisatie vermogen zijn mannen aan kan wyzen en bij geen enkele plaats van ons vader land behoeft achter te staan. De geïllustreerde bladen zullen deze week verschillende kiekjes van de ge bouwen der Tentoonstelling bevatten. f^terdag a.s. te half drie 's middags zal de opening der tentoonstelling plaats hebben, die geopend zal blijven tot Zondag 8 Sept. Daar we vermoeden dat velen uit Zeeland deze tentoon stelling een bezoek zullen brengen, laten we hier volgen de agenda der voor naamste gebeurtenissen Zaterdag 24 Augustus, 2\ uur. Openening der tentoonstelling. Zondag 25 Aug. Groote Internationale H'óndententoonstelling. 21 uur Trek hondenwedstrijd. 6 uur <Vfiëgderaon- stratie. Maandag 26 Aug. 6 uur. Vlieg- demonstratie. Dinsdag 27 Aug. 3£ uur. Sportfeest. Woensdag 28 Aug. Groote Tentoon stelling van Paarden. Donderdag 29 Aug. l£ uur. Voor brenging der bekroonde--paarden. 2£ uur Concours voor aangespannen hengsten en merriën. - 4 uur. Demon stratie van aangespannen veldstukken met Iersche en Inlandsche" paarden. Vrydag 30 Aug. Groote tuinbouw tentoonstelling. Zaterdag 31 Aug. (verjaardag van ÏÏ.M. de Koningin) 12 uur. Militair Schouwspel op het terrein Kijk-in-de-Pot. 2 juur. Groot Internationaal Concours Hipiique. Zöfidag 1 Sept. Groot Inlêrn. Festival. 2 uur. Groot Intern. Bloemencorso. Maandag 2 Sept. Voortzetting van Festival. Woensdag 4 Sept. Groote Veeten toonstelling. Donderdag 5 Sept. Voorbrenging van het bekroonde vee in den ring. Vrijdag 6 lot en met Zondag 8 Sept. Intern. Tentoonstelling van Pluimvee. 2 uur. Politiehondenwedstrijd. Zondag 8 Sept. Groote Intern. Voet balmatch en sluiting. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 Augustus 1912. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure, ds. Bouma van Hazerswoude. Chr. Geref. Kerk. 's Voorin, kalf tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. kalf tien ure, 's nam. twee ure en 's_ avonds zes ure, de keer Vijverberg. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstr. 's Voorm. thm ure, Kinderkerk; 's avonds half zeven ure, ds. Reus van Eikerzee. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien 'ure en 's avonds half acht ure, Gewone dienst. Kcrkwervc. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. kalf tien ure, ds. Pöls. Burgli. Herv. Kerk. 's Avonds zeven ure, ds. v. d. Linde (voorb. H. Avondmaal). Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. De Roode van Zierikzee (bevestiging ds. C. v. d. Nieuwenhuizen)'s nam. twee ure, ds. v. d. Nieuwenhuizen (intrée-rede). Noordivelle. Herv. Kerk. Geen dienst. Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Pols van Serooskerke. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Eikei-zee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure, ds. v. d. Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Meijer. ZonnemaireHerv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Schouten van Noordgouwe. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, Leeskerk. Noordgouwe. Herv. ;Kerk. 's Nam. twee ure, ds. Schouten (Doopsbediening). Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Griend (Doopsbediening). Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. v. d. Broek van Brouwershaven. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5,15 ure, Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. Geen dienst wegens verven van de kerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Staal. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Elenbaas (doops bediening, orgelcoüecte). Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's avonds v.ijf ure, ds. Taal. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snara. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureGewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. Tholen. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Verkerk; 's nam. twee ure, ds. Den Oudsten. Donderdag 29 Aug. 's Avonds zeven ure, ds. Keck van Zuilichem en Nieuwaal. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Jansen te Burum. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure, ds. Makkenze. St.-Maartensd{jk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Den Oudsten's nam. twee ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorin, half tien urje, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Klomp. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, de heer De Graaft''s avonds zes ure, Leeskerk. Scheipenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Preeklezing de heer Rijnberg's nam. twee ure, ds. Bal van St.-Filipsland. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. De Bruijn 's avonds half zes ure, Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure, ds. Kamsteeg (Doops bediening, collecte ziekenfonds). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, *8 nam. twee ure èn 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, Leeskerk's nam. twee ure, ds. Klomp van Poortvliet. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure, ds. Bal's Nam. twee ure, Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure, Leeskerk. Een avonturier. Plaats van handeling: de gelagkamer van de dorpsherberg te Winsura. Aan een tafeltje twee politieagenten, ambts halve aldaar aanwezig ter gelegenheid van de kermis. In het buffet een vrouw. Door de deur, die naar de doorreed leidt, treedt binnen een heer, lang en smal van gestalte, gekleed in een lange dichtgeknoopte overjas, met hoogen boord en strik, een sportpet op het hoofd. Heer tot de agenten: „Mag ik ray voorstellen als chef van de padvinders en als zoodanig bevoegd de politierap porten in te zien. Ziet u I ik ben op reis naar Oosterlittens, om de ?uivelfabriek te inspecteeren". Agenten nygen. Tot de vrouw aan het buffet: „Kan ik hier van nacht logeeren 't Is hier toch netjes"? De vrouw: „Als mynheer zich een beetje wil schikken't is kermis en op de bovenzaal is 't voorstelling". Heer: „Nu, dat 's goed. Juffrouw! heeft u ook vleesch? Geeft u mij dan een broodje met vleesch, aan beide kanten belegd en een tas heete koffie. Ik ben gewend, rayne koffie kokend heet te gebruiken". „Als 't u belieft, mijnheer"! 'eze ontvangt het gevraagde en ruikt eventjes aan het vleesch. „'t Gaat nog al. Juffrouw, mag ik er wat peper, zouten mosterd by" Mosterd is op 't oogenblik niet aanwezig. „Enfin I dan zal ik het maar zoo voor lief nemen. Juffrouw! u zult wel zoo goed willen zijn, my nog een vork te brengen ook". Slurpt een teug uit de tas met koffie-. „Aha! die is goed. De Friezen hebben anders over het algemeen geen verstand van koffie zetten". Zoo gaat het voort, mynheer heeft, voortdurend iets te vragen en de juffrouw heeft druk werk, mijnheer te bedienen. „Och, nu is de koffie onder de hand koud geworden, geeft u mij maar een glas bier, juffrouw"! Het bier wordt tegen het licht gehouden en met een kenners blik gemonsterd. „Dat is lager bier, juffrouw, ik had Pilz bedoeld". „Dan had mynheer het er bij moeten zeggen".*„U heeft gelijk". Eindelijk is de rekening opgeloopen tot f 1,40. Mijnheer wil, voor te gaan slapen, nog een wandelingetje in het dorp gaan maken. Maar de juffrouw vertrouwt het zaakje niet recht meer. Zij vraagt eerst betaling van de vertering. „O, juffrouw 1 't is veel eenvoudiger, als u my morgenvroeg de nota presen teert, dan kunnen wy alles in eens afdoen en ik geef nog een fooi op den koop toe. Zoo doet men overal, in alle nette hotels, ik ben niet anders gewend". De juffrouw echter laat zich niet van haar stuk brengen. Op dit kritieke moment verzoekt mynheer één der agenten eventjes alleen te mogen spreken. Aan dezen belijdt hy zonder geld op reis te zyn. Het blijkt, dat hy geen cent, zelfs geen portemönnaie op zak heeft. Zyne kleeding bestaat uit één enkele broek met sporthemd, enz. Aan de agenten verzoekt hy, hem nachtverblijf in den dorpstoren te verschaffen. Hieraan wordt geen gevolg gegeven. Mynheer, die by navraag blykt te zyn een bekend zwendelaar, genaamd F. P., afkomstig uit Bolsward, vervolgt zyn inspectiereis naar Oosterlittens. Onderweg heeft hij waarschynlijk een slaapplaats gevonden in een opper hooi en er den nacht doorgebracht. Althans den volgenden dag is hy aldaar aangetroffen en heeft met zijn gladde tong van één "der ingezetenen een bedrag in geld en van een kastelein eenige vertering weten los te krygen. (Fran. Ct.) GENERAAL BOOTH. Door het Hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam, zyn gratis ver krijgbaar gesteld, fraai uitgevoerde foto's van den Generaal, papierformaat 27 bij 40 c.M. Bij voldoening der emballage en frankeerkosten, zynde 5 cent, worden ze aan ieder lezer van ons blad franco toegezonden. Het te vermelden adres is: HANDELS-DEPARTEMENT, LEGER DES HEILS, PRINS HENDRIKKADE 49-51, AMSTERDAM. De vergunning voor den kiesrechtoptoclit der S. D. A. P. geweigerd. Het Volk meldt, dat de burgemeester van Den Haag aan de heeren Vliegen en Van Kuykhof, onderscheidelyk voor zitter en secretaris van het bestuur der S. D. A. P., mondeling heeft medegedeeld, dat hy geen toestemming geeft ora op 17 September den voorgenomen kies rechtoptocht te houden. Zeety dingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 21 Aug. Het stoomschip „Gem", kapt. D. Francis, met machineriën, van Dintel naar Engeland. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 15 Aug. Een dochter van G. Schools en M. J. Verhoek. 18 zoon C. Douw en E. Elscot. 18 ct r R r C. G. Schoonakker en A. Simmers. Gehuwd: 22 Aug. E. Tillcma, 39 j., wedn. van J. Z. de Mooij, en C. J. de Mooij, 34 j., j.d. Overleden: 12 Aug. J. van Beveren, 59 j., echtg. can A. Verdoorn. 20 J. H. Duson, 21 j., ongeil, d. 20 M. Ruselaar, 61 j,, e.clitgen. van F. Catshoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2