AANBESTEDING. Ingezondon Medsdsslingen. teoÉieÉtOMSiie li Zierikzee. ADVERTEKTIEN. H«t herstel der steenglooiing en het verhoogen van den buitenberm tusschen de dijkpalen 14 en S0, oyer eene lengte van 500 M. alhier voorgedaan, dal (wee menichenleveni heelt gekoit. Op de bovenverdieping van het huil naait gebouw .Lux" In de Regulleridwart- •traat h(J het Rembrandlpleln, woonde de vroegere chel der firma Heystee, Smit Co. welke firma In het gebouw .Lux" haar tegelzaak geveitigd heeft. Oenoemde chef, de heer Van der Ploeg, zeil gebrekkig, woonde er met zQn zleke- l|ke VlOUW. Eiken ochtend kwam v. d. Ploeg nog eenlge lichte werkzaamheden verrichten op het kantoor, doch gilleren vericheen hQ niet. Toen men eem ging kQken waar v. d. Ploeg bleel, vond men de deur van het bovenhuli geiloten. Men liet het ilot openiteken en toen men binnentrad, kwam men een iterke gailucht tegemoet. Weldra bleek welk een traglich voorval zich In de woning had algeipeeld. Het bejaarde echtpaar vond men dood op bed. Ook een hondje lag dood op de canapé. Een onmlddeliyk ontboden genceiheer kon ilechti conitateeren, dat de dood reedt gerulmen lQd geleden wat ingetreden. Alle llchtpltten waren dichtgedraaid, lekken In de leiding werden ook niet ge vonden, doch de Ineemchulfbare gaskroon wai geheel omlaag gezakt en bevatte geen water meer, zoodat het gat vrij uit de bulzen kon vloeien. P. v. d. Ploeg, die 56 jaar oud wai, •tond bekend als een oppaiaend werkman. ZJn vrouw wal 58 jaar oud. Het echtpaar had geen kinderen. Het vertrek van H. M. de Koningin en Prlniee Juliana ia bepaald op Vrfdag a.i. te 4 u. 10 min. Aankomst te Apeldoorn 5 u. 33 min. Prins Hendrik vertrok heden naar Munchen, om eene geneeskundige be handeling te ondergaan. H. M. de Koningin-Moeder vertrok naar Heidelberg. Minister Heemskerk werd hedenmorgen door H. M. de Koningin In audiëntie ont vangen, vertoefde gerulmen tQd ten palelze en keerde Dondermlddag terug naar Den Haag. H. M. de Koningin maakte Donderdag namiddag met bet Prinsesje en gevolg per auto een tour rond Amsterdam. Buiksloot en Monnikendam werd bezocht, waar alle bewoners, verbluft door dit onverwacht bezoek, dat alleen bemerkt werd door de Konlnklgke auto, de Vorstelgke familie hartelQk begroette. Vooral te Volendam was de toejuiching uitbundig; de kleine vlsscherskaapen hadden oogen en banden te kort, terwgl het Prinsesje steeds wuifde. De Vorsleljke familie had een aardig ultsfapje gemaakt en keerde na 2j uur In het palels terug. Ondanks de vele voorbijgangers, die zich 's avonds om II uur In de Uirechtsche straat alhier bevinden, heeft op dat uur een man getracht, bfl den poelier Reese, Uirechtsche straat by het Frederlksplelr, in te breken. De bakker Breet, schuin tegenover den wlldhandel wonende, had echter reed9 te voren opgemerkt, dat de bedoelingen van den man, die voor den winkel heen en weer liep, niet zuiver waren. Juist op het oogenbllk, dat hQ de deur met een valschen sleutel geopend had, werd hQ door den bakker gesnapt. Er ontstond een worsteling tusschen den bakker en den man. Eenlge burgers, onder wie een tramconducteur, schoten toe, waarna de verdachte naar het politiebureau Ferdinand Bolstraat werd overgebracht. B] foulleerlng werden een aantal valsche sleu tels en loopers op hem bevonden. Het bleek, dat de man reeds eenlge malen met politie en justitie In aanraking was geweest en habitué was bij zekeren B. op de Prinsengracht, by wlen reeds vroeger huls- zoekingen gedaan werden. Ondanks de omstandigheid, dat hy op heeterdaad betrapt werd, biyfl de man ontkennen, een poging te hebben gedaan om In te breken. Nijmegen, 8 Mei. Maandag kwamen 2 vrouwtjes uit Hatert ter veemarkt alhier, om haar eenlge koe uit armoede te ver- koopen. Het beest trok de aandacht der marktcommlssle, die het voor f 85 aan kocht, om het daarna evenwel te verloten, waarby de belde boerinnen een gratis tot kregen. En het geluk was haar dienstig: de prys vlet op haar nummer, zoodat ze weer naar huls trokken met I 85 en de koet Haarlem, 8 Mel. Mej. D. alhier, die sedert Donderdag aan slaapziekte leed, la gisteren overleden. Leiden, 9 Mei. Olsterenmlddag brak hier een werkstaking uit, waaraan 32 wees jongens. verpleegden In het A. O. of Arme Wees en Kinderhuis deelnamen. De weesburgers deden dit niet uit ontevredenheid tegen hunne patroons, maar uit rebellie tegen de directie van het weeshuis. De keuken schafte dien middag bruine boonen met rystepap na. De bruine boonen stonden den jongens niet aan en zy wilden zich allen te goed doen aan de rystepap. Maar nu luidde het consigne: als je geen boonen eet, wordt de rjstepap nlel opgeschept. Waarop het antwoord van de knapen luidde: Wie geen eten krygt, behoeft ook niet te werken en niemand der knapen ging naar den winkel. Zy vermaak en zich den geheelen namiddag met voetbalspel op het binnenplein. Heden vergadert het college van regenten, en er zat nu wel straf opgelegd worden aan de oproerige weesburgers. 's-Oravenhagc, 8 Mei. De Minister van Blnnenlandsche Zaken, voorzitter van den Ministerraad, begaf zich morgen naar Amsterdam, teneinde door H. M. de Koningin In buitengewone conferentie te worden ontvangen. Rotterdam, 8 Mei. De staking der zeelleden van het stoomschip „Rotterdam" Is hedenmiddag te 2 uur geëindigd, nadat by een conferentie met de vertegen woordigers der directie betere voeding en logies was toegezegd. De kwestie der loonregeling Is nog aangehouden. Bergen-op-Zoom, 6 Mei, Twee wlel- ryders kwamen des nachts door deze gemeente gereden, waarvan de ééne zonder licht. Hy werd aangehouden door één der agenten en bleek Ie zyn J. W. B oud 32 jaar, geboren te Mullheim, volgens zyn verklaring thans wonende te Londen. Op hem werd bevonden 7 K.O. ge smolten zilver. Dit gat onmlddeliyk den commissaris van politie aanleiding hem nader te ondervragen. By dit verhoor bleek, dat het sywiel, waarop hy gereden had, was gehuurd by een rywielhandelaar In Den Haag. Volgens zyn verklaringen was er door zyn vriend voor betaald f 100. Dit bleek echter later niet waar te zyn, daar een valsch e ff eet In beleening was achter gelaten. Waar hy het zilver vandaan had gehaald, wist hy niet te zeggen; hy gal voor, het van een vriend te hebben gekocht. De Haagsche politie werd met het geval In kennis gesteld, die uit het verstrekte signalement de persoon herkende, die verdacht werd van het plegen der Ryswyksc'ue zilverJiefstal. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Vu rtgib 75 Cts.; ÜU roytl mar IS CU. Het leven der vrouw. Het leven der vrouw Is dlkwyis een lange strQd tegen dat voortdurend afgemat gevoel die uitputtende rugpyn en zenuwhoofdpyn die terneerdrukkende pynen, die haar hulseiyke bezigheden tot een zwaren last maken. Vete vrouwen zyn ertoe geneigd om dergetyke kwalen toe te schryven aan haar vrouweiyk gestel, waaraan dlkwyis zware eischen gesteld worden. Doch juist In dergeiyke lijden wordt er veel gevergd van een paar der belangrykste organen van het lichaam de nieren, de zuive raars van het bloed. En wanneer zich later verschynselen als de bovengenoemde vertoonen, wordt er gewooniyk niet aan gedacht of de nieren ook aangedaan zouden kunnen zyn. Wanneer de nieren zwak of ziek ge worden zyn, worden de onzuiverheden en schadeiyke stoffen niet uit het bloed gefll'reerd, en het zyn deze onzuiverheden, die de oorzaak ervan zyn, dat gy u zoo vermoeid, afgemat en ternee.geslagen ge voelt. Zy veroorzaken urlnekwalen, graveel, waterzucht en rheumatlek; zy maken dat gy last krygt van hooldpyn en rugpyn, en dat gy zoo prikkelbaar en moedeloos wordt. Daarom, waaneer gy op een dergetyke wyze IQdt, maakt u dan niet bezorgd over Ingebeelde kwaleo, doch komt uw nieren te hulp met Foster's Rugpyn Nieren Pillen, de standaardmedlcyn voor de nieren en blaas. Hoedt u echter voor namaak. De echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, kenbaar aan de handteekenlng van James Foster op het etiket, zyn te Zlerikzee verkrygbaar by den heer M. S. Polak en te Tholen by den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. ONDERWIJS. Ade-examen» lager onderwijs. Middelburg, 9 Mei. Qeëxrralneerd 8 vrouweiyke candldaten. Afgewezen 1. Ge slaagd de dames M. J. v. d. Hell, H. H. Holm, A. E. Roose, allen Middelburg; A. M. van de Linde, Goes; S. F. Parduyn, Zuldzande; Th. Schenk en C. E. M. Schiilau, belden Vllsslngen. De heeren C. Hage en R. van Roo, opgeleid aan de chr. kweekschool alhier, zyn benoemd tot onderwyzer boven het weiteiyk getal aan de chr. schoot, eerst genoemde Karteelstraat te Vllsslngen, laatstgenoemde Gravenstraat alhier. De heer M. J. Ltndhout, onderwyzer aan de chrlstel. school te Oud-Vossemeer, Is In geiyke betrekking benoemd te Nleu- wetketk. Aanbestedingen, Verkoopiagcn, enz. Zonnemaire, 9 Mel. By de gisteren gehouden besteding voor het leveren en leggen van een zijl In den Langenweg, werd de heer J. Boot te Kerkwerve aan nemer voor de som van I 176.65. Er waren 4 Inschryvers. Eikerzee, 9 Mei. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys en ten verzoeke der erven Flohll-Van den Bout, werden heden alhier openbaar verkocht: paard en veulen voor I 784, andere paarden voor f 559, f 352, I 309, f 244 en f 152, korten voor I 250, f 247, 227, I 225, f 217, f 176, f 174, I 171, ossen voor f 251, I 201, f 105, f 192, f 118 f 135 en I 151, vaar zen f 86. f 55, f 44 en I 39. Renesse. Voor de voedervereenlglng „Eendracht maakt macht", werd aanbesteed de levering van granen met Inbegrip van zakken. Aan den heer G. Veraeput werd de levering van rogge en gerst gegund, viy In het pakhuis. Aan H. Landegent mali en erwten, vry op den wagen. Alle granen staan onder controle. KERKNIEUWS. Men schryit ons uit Vllsslngen: Gisteren (Woensdsgavond) was een ver gadering uitgeschreven waartoe de vry- zlnnlge leden der Ned. Herv. Qem. waren ultgenoodlgd, naar aanleiding van den ge heven aanslag In de kerkeiyke belasting. De groote zaal van het Concertgebouw op de Groote Markt was stampvol. De voorzitter, de heer H. C. Beyerman, zette het doel vau deze vergadering uiteen. Het Is niet de bedoeling van het opgericht vryzlnnlge comité om aan te sporen de kerk te gaan verlaten, maar wel om voor de rechten der vryzinnlgen op te komen. Daarom zal gevraagd worden aan den kerkeraad by een vacature een vryzlnnlg predikant te beroepen en toeslemming te verleenen reeds thans af en toe een vry zlnnlg predikant te laten optreden. Door ds. Ort, predikant by de Ned. Herv. Oem. te Aardenburg, secretaris van de Vereenlglng van Vryzlnnlg Hervormden In Zeeland, die op verzoek van het comité als spreker optrad, werd het doel van deze vereenlglng In het kort uiteengezet. Hy raadde de vryzinnlgen aan, waar hun plichten worden opgelegd, ook voor hun rechten te stryden. Hy wees op Alkmaar en Dordrecht, waar de vryzinnlgen de overwinning hebben behaald. Hy spoorde de vryzinnlgen aan zich aaneen te sluiten en op te komen tegen het rxcluslonlsme dat thans In de Ned. Herv. Oum. op tal van plaatsen bestaat. Door verschillende der aanwezigen wer den vragen gesteld, terwyi velen teleur gesteld bleken te zyn, omdat zy meenden dat hun hedenavond de weg zou worden aangewezen om aan de h. I. onblllQke kerkeiyke belasting te ontkomen. Ten slotte meende de voorzitter dat reeds hedenavond getracht moet worden een vereenlglng van vryzlnnlg hervormden op te richten en verzocht hy hen, die daarmede niet Instemden de zaal te ver laten. Het overgrosle deel vertrok daarop, doch zeer velen gaven zich op aan deze nieuwe vryzlnnlg kerkeiyke vereenlglng, welke dus werd opgericht. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Met 1912. Zlerikzee. Qeref. Kerk 's Voorm. tien ure: ds. Donnet van Breda (bed- H. Avondmaal); 's avonds zes ure: Idem. Chr. Qeref. Kerk. 'a Voorm. half tien ure: ds. VWsse (bed. H. Avondmaal); 's nam. twee ure: idem (dankzegging)'s avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 'saam. twee ure en avonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: ds Bal van St.-FIHpsIand. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Oewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds, Schouten van Noordgouwe. Serooskerke. Hirv. Kerk. 's Voorm. half tien ureds. Pols. Burgh. Herv- Kerk. Voorm. half tien ure: ds. v. d. Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus van Eikerzee. Noordwelle. Herv. Kerk. Geen dienst. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. fapchen. Qeref. Kerk. 's Voorm- half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Reus (Doopsbedienlng). Gercf. Kerk. 's Voorm. half tien ure en s nam. twee ure: Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ureds. v. dBroek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snatn twee ure: ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en c nam. twee ure: Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. Voorm. half tien ure-, dt. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. v. d Griend. Onwerksrk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Snethlage. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. s Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Linden Qeref. Ke:k. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref- Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Ooiterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm- half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds- Staal. Slrjaoslaad. Herv. Kerk. Voorm half tien ureGeen dienst's nam. twee ure: ds. v. d. Griend van Drelschor. Brulnisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Knol van Oud-Loosdrecht (bev. van ds. Taal); '8 avonds vijf ure ds. Taal (Intree-rede). Qeref. Gemeente- Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's «ronds ha'f zes ure: ds. Roelof ten. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure: ds Boone van St.-Fillpsland (bev. van nieuwe lid maten); 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure idem. Evangelitatle. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureGewone dienst. Tholu an St.-Filipstand. Tr.olcn. Gerei. Kerk. 's Voorm. hilf tien ure, nam. twee ure en 's avonds ics ure Us. Renncs van Du sen. Oerel. Gemeente, 's Voorm. hall tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Makkenze. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. balt tien ure: ds. Ronge van Hoogblokland; 's nam. twee ure: ds. Den Oudsten (Doopsbedtening) Oud-Qe.-et. Gemeente, 's Voorm. half tien ure. '■nam. twee ure en 'aavonds halt tea ure: Leeskerk. Poortvl et. Herv. Kerk. 'e Voorm. halt tien ure en 's nam. twee ureds. Klomp. Qeret. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'a nam. twee urei de heer De Graaff's avonds sca ure: Leeskerk. Scberpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk: 's nam. twee ure: da. Steenbeek (Doopibedlening). Geref. Kerk. 's Voorm. hall Hen ure, 's nanr. twee ure eu avonds halt ics ureLeeskerk. Oud-Voseenieer. Herv. Kerk. 's Voorm. halt tien ure: Leeskerk; 's nsm. twee ure: dr. Kam steeg van Stavenlsse. Gerei. Kerk. 's Voorm. halt tien ure en nam. twee ureds. De Brutln's avonds balt sea ure Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. Voorm. hall tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: da. Lans van St-Annaland, Oud-Gerei. Kerk. 'a Voorm. hatl tleo ure, 'saam, twee ure eu avonds halt aea ure: Leeakerk. St.-Anoataad. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de Lans. Geref. Kerk. 's Voorm. hall hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds v|f ure: Leeakerk. St.-Plllpsland. Herv, Kerk. 'a Voorm. hall tleo ure: ds. Bal-, 's nam twee ure: Qeen dienst Oud-Oeret. Kerk 's Voorm. negen urr, 's nam. twee ure en 's avonds v|f ure: Leeakerk. TWEE DEK A M B R. De Kamer ging Donderdag voort met de behandeling van de Bakkerswet. Den geheelen dag weid vooitgezet de discussie over de artikelen 1 en 2 met de daarop gisteren reeds door de heeren Schaper, Snoeck, Henkemane en Borgeslus toegelichte amendementen en over een nader door den heer De Visser ingediend amendement om bet verbod van nacht arbeid te beperken tot den arbeid In loondienst, dus om de patroons uit Ie schakelen. De heer De Visser wilde geen bedryia- regellng, doch alleen verzekering van de nachtrust van den bakkeragezel- Verder kwam In bespreking een door den heer Bos voorgesteld sub-amendement, bedoelende om ter veiwyderlng van de belemmering van het grootbedrQf de mogetykheid te openen voor bet drie- ploegensteliel met beperkten nachtarbeid. De heeren Schaper, Elhorst, Brummel- karap en Aalberse waren voor radicale afschaffing van den nachtarbeid en bestreden evenalt de heer Bos, het amendement van den heer De Vlaier. Minister Talma ontraadde de sub-amende menten van de heeren Borgeslus en Bos, en verklaarde, dat aanneming van het amendement-Snoeck Henkemana of van het amendement-De Vluer hem zou nood zaken de verdere behandeling van bet ontwerp niet voort te zetten. Het drama te Rijswijk. In de zaak van mevrouw van HIe Ryiwyk, door de Haagsche rechtbank wegens doodslag op haar echtgenoot ge pleegd, veroordeeld tot 8 jaar gevangenis straf, heelt 't Gerechtihof te 't-Gravenhsge thans de beklaagde schuldig verklaard aan doodslag, doch haar op grond van hare zleketyke verstandeiyke vermogens niet toerekenbaar geoordeeld en dus ontslagen van alle rechtsvervolging, met last tot Invryheidstelllng, maar tevens met bevel tot hare plaatsing In een krankzinnigen gesticht, voor een proeltyd, den tyd van één jsar niet te boven gaande. In de Afe/-vergaderlng dezer commissie werd o. a. meegedeeld, dat aan het ge meentebestuur van Zierikzee 21 woningen waren opgegeven, waaraan verbeteringen moeiten worden aangebracht, teiwyt be- e'oten werd een woning In de gemeente Dulvendljke voor onbewoonbaarverklaring voor te dragen. Aan het gemeentebestuur van Zlerikzee werd advies uitgebracht over de ver plaatsing der Stadsmestvaalthet denkbeeld om de mest en het vullnle te brengen In het Kaaskenswater werd op hygiënische gronden ontraden, daar gevreesd moet worden, dat het vuil zal gaan bovendryvzn, en hevige stank in de omgeving zal worden verspreid. Op grond van een en ander werd verre de voorkeur gegeven aan het voorstel tot verplaatsing der mestvaalt naar den Mlddeldyk. Naar aanleiding eener Ingekomen klacht werd de aandacht van het gemeentebestuur van Zlerikzee gevestigd op de verontreini ging van den voet van den St.-Llevenstoren, en werd voorgesteld maatregelen te nemen tegen het werpen van puin enz. aldaar. Aan burgem. en welh. van Eikerzee werd geadviseerd verbetering te doen brengen in den vuilafvoer van enkele perceelen te Schxrendyke, teruyt een klaclt omtrent den door de gedeelteiyke dem ping der Dee te Bruinlsse veroorzaakten stank nader zal worden ondeizocht. Uit de ontvangen berichten bleek, dat redert de vorige vergadering (4 April) waren voorgekomen 5 gevallen van dlph- therte (waarvan 3 te Ouwerktrk, 1 te Brouwer shaven en I te Zlerikzee) Burgerlijke Stand ran Zlerikzee. Geboren: 4 Met. Een soon van C. van Aken en M. Verkaart. 7 A. van (ten Boogaart en A. M. Verschuur. 9 L Peute en j. de Vos. Overleden: 6 Mel. A. J. Schippers, 67 Jsar, wettig gesche'den echtgenoot van P. van der Weele. 6 f. P. C. Cats, 66 jaar, oogeh dochter. 8 L. van den Hoek, 76 j., wedo. van S- Franken. MARKTBERICHTEN. Zlerikzee, 9 Mei. Alleen tarwe werd schaart aangevoerd, die tot 20 A 39 cl. lager werd verkocht. Tarwe: Wtlhelmlna f 8 A f 820, Esirx f 8.25 A f 8,60; haver I 5,20 A I 5.50; bruine boonen f 14 A f 17. Middelburg, 9 Mei. Ter graanmarkt van heden waa weinig aanvoer. Stemming flauw. Het eenlge product wat van be- teekenls ter markt komt li tarwe. De pryzen waren als volgt; nieuwe tarwe f 8.50 A 18,75; paardeboonen I 8.50 A f 9; krooneiwten f 11 a I 13; lulnboonen I 8 50 A f 9, alles per H L. Zierikzee, 9 Mei 1912. Hiermede hebben wy de eer U kennis te geven van de geboorte van onze Dochter GEERTRUIDA HENR1ËTTE. L. BOUTER. MARTINA O. BEZEMER. Getrouwd: JAN PRINCE C.Az. en JANNA BERREVOETS Jd., die, mede namens hunne wederzydsche Familie, hun hartelljken dank betuigen voor de zeer vele belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Serooskerke, 8 Mel 1912. Heden overleed onze geliefde Tante, Behuwd- en Oud-Tante, Mejuffrouw Froderika Platernolla Cornelia Cats, In den ouderdom van ruim 68 Jaar. Zierikzee, 6 Mei 1912. Uit aller naam, Mr. D. VAN DER VLIET. Ondergeteekenden betuigen, ook namena bunne Kinderen, hunnen harte lljken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun Zilveren Huweiyki- leeat ondervonden. Zierikzee, 10 Mel 1912. O. VAN DEN HOEK en Echtgenoote. Voor de vele en harteiyke bewyzen vtn belangstelling, ondervonden by ons 25-jarlg Huweiyk, betuigen wy, ook namena onze Kinderen en verdere Familie, onzen oprechten dank. Bruinisse, 11 Mei 1912. H. STOUTJESDIJK en Echtgenoole. Voor de vele bewyzen van deel neming, by het overiyden van onzen Zoon en Broeder NICOLAAS, betuigen wy onzen bartelyken dank. Namens de Familie, JOHs. SIESSE. Het BESTUUR van den Polder „DREISCHOR" zal, op Woensdag 22 Mei 1912, des namiddags te 2 ure, In de herberg van den heer A. J. Verjaal, trachten aan ta bostodoni Aanwyzlng zal plaats hebben gedurende de laatste twee dagen vóór de besteding, telkens van des voormiddags 10 tot 12 ure, ten huize van den heer A. J. Verjaal, door den Opzichter H. C. BERREVOETS, by wlen tevens nadere Inlichtingen zyn te bekomen. Bestekken zyn verktygbaar by den Boek handelaar H. O. KROM te Zlerikzee, van al 13 Mel 1912, tegen betaling van I 0 25 per exemplaar. Het Polderbestuur voornoemd, J. DOELEMAN ZzT Dykgraal. P. A. Q. VAN DIJK, Onlv.-Oilffler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6