Raadszilliig tan 15 Haarl j.l, Ie Isunttrh. Tslsgrailscli Wssrbsrlclt, 2°. Idem van dat der belasting op de honden, dlenet 1912 3°. Een door Oedep. Staten goed gekeurd raadibealult, betreffende eene at en overtchrjvlng op de begrooting, dlenit 1911; 4°. Een door Qedep. Staten goed- gekeurrd raadibealult betreffende het aan vaarden van een geichenk; 5°. Een door Oedep. Staten goed gekeurd raadibeilult, betreffende het In erfpacht geven van grond; 6°. Een brief van den Ingenieur Kloppert, houdende mededeellng, dat hy den beer E. de Bruine te Ooei, aanbeveelt voor een benoeming tot dageljkich opzichter voor de uit te voeren havenwerken. Deze wordt met algemeene itemmen alt zoodanig benoemd 7°. Verzoekschrift van I. Jumelet Stz., L. Meermans en A. Jumelet Jr., om af- schrgvlng van schoolgeld over 1911, wat wordt toegestaan; 8°. Brief van den Minister van Water staat, houdende toezending van het door hem goedgekeurde ontwerp-bestek, In zake havenverbetering 9°. Brief Van den Minister van Financiën, houdende mededeellng, dat Z.E. bereid Is de strook Staats-elgendom, welke noodlg Is voor 't opwerpen van een nieuwen bavendam, aan de gemeente In erfpacht te geven voor I 6 |ln 't jaar. Olt wordt aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat aan elk der pachters der naast den havendam gelegen mosselperceelen, behalve aan j. Vine, van wlen maar een klein gedeelte noodlg Is en aan wlen f 5 wordt uit gekeerd, f 25 zal gegeven worden als schadevergoeding voor het verlies hunner perceelen, gedurende dit jaar. Alsmede Is door de pachters goed gevonden dat, indien de Staat geen kwijt schelding van pacht geeft voor de door de gemeente In te nemen ruimte voor den nieuwen bavendam, dit tot aan het einde der pacht door de gemeente zal betaald worden. Dit wordt goedgevonden. Op een adres van de vereenlglng .Algemeen Schippers- en Vlsichersbelang" om aan den havendam en de bullenz|de der glooiing trappen aan te brengen, wordt besloten In den nieuwen dam twee trappen aan te brengen. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat mej. Poortman voor hare benoeming tot onderwijzeres bedankt heeft en een nieuwe oproeping Is gedaan. Maandagavond werd deze gemeente bezocht door den zoogenaamden licht wagen. De beer Tazelaar gaf verschillende Inlichtingen. De wagen zelve Is van zeer solldelconstructle en Ingericht voorpaarden- bespanning. HQ Is bedekt door een plaat- Jzeren kapwaarvan de zjwanden gemakkelQk kunnen worden weggenomen, en weder op Ingenleuse wijze gesloten. Deze kap bedekt een ,Oardner"-petrol:um- molor van blzondere constructie. Deze motor werkt In tegenstelling met die van ander fabrikaat, geheel zonder lamp, en Is er nergens eenlg gloeiend deel te ontdekken. Waren tot nu toe alle petroleummotoren óf voorzien van een voortdurend brandende lamp óf een deel der cylinder steeds gloeiend werd gehouden door de ont- plolfingen zelve, waardoor veel warmte door uitstraling verloren gaat en ook brandgevaar kan opleverenby den .Oardner"-motor komen die ongemakken niet voor. De petroleum toch komt koud uit een klein bakje, dat In den wagen Is opge hangen In de machine. Verder ziet men niets geen lamp, geen gloeiende buis of pot en toch draalt de machine als een horloge zoo regelmatig, met behulp van een magneet, die voor de ontsteking van het ontplofbare mengsel In den cylinder zorgt. Door middel van een water-reservoir Is er In voorzien, dat de cylinder door de herhaalde ontploffingen niet te warm kan worden. De motor drQft een dynamo-machine, door middel van een riem, welke dynamo stroom levert voor een twaalftal gloei lampen en een groot zoeklicht, dat des avonds de omgeving op fantastische wjze verlicht. Een zoeklicht van volkomen dezelfde lichtsterkte was voor eenlgen tyd op het dak van een kantoor te Rotterdam, opgesteld. Hel schijnsel daar van werd duidelijk waargenomen te Mlddelharnis en Dlrksland. Ook werd de lichtstraal gezien tusschen Lelden en Haarlem, even bezuiden de Haarlemmermeer. Behalve deze electrlsche installatie kan deze motor ook dryven één op den wagen opgestelde ventllateur, teneinde overdag te bewjzen, dat de machine een flinke kracht kan uitoefenen. De ventllateur maakt namelijk niet minder dan 3000 omwentelingen per minuut en neemt dan drie paardekracht. Dergeljke ventllateurs worden gebruikt om In groote smederijen de vuren van lucht te voorzien en ook In QzergleterQen om den smeltoven aan te blazen. De heer Tazelaar deelde mede, dat eerst het plan was geweest op den wagen ver schillende landbouwmachines te stellen, als slroosnyders, koekbrekers enz., en die door den motor te doen drijven, doch dit stuitte af op het bezwaar, dat het moeilijk Is der gel 9 ke machines steeds te doen werken, bij gebrek aan voldoende grond stoffen, als stroo, koeken enz. De lichtwagen, die aan het einde der Oudestraat by de kade was opgesteld, had natuurlijk veel bekijks. Niettegenstaande het ongunstige weder bewogen zich velen op de straat, om van de werking van de merkwaardige machine getuige te zyn. Middelburg, 20 Maart. Donderdag ging de echtgenoote van den timmerman F. W. alhier een bezoek brengen by haar schoon moeder, die hoogst ernstig ziek lag, zoodat deze Vrydag overleed. In het huls van de schoonouders Is de vrouw van den timmer man van de trap gevallen. Ze was be wusteloos, doch kwam later weer by. De val was echter zóó hevig geweest, dat ze Zaterdagmiddag aan de gevolgen overleed. ONDERWIJS. Brouwershaven, 19 Maart. Voor de vacante betrekking van hoofd der open bare school alhier, hebben zich 6 sollici tanten aangemeld. Benoemd tot onderwyzeres aan de openbare school te Nleuwerkerk, mej. J. W. K. Loewer te Zlerlkzee. By Kon. besluit Is tydeiyk benoemd tot buitengewoon hoogleeraar In de waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, de heer W. Elen- baas (geb. te Brulnisse), hoofd-lngenleur late klas by den waterstaat In Ned.-Indlë, thane met verlof. Landbostw an Veeteelt. Naar men mededeelt, Is de oprichting van een ccöperatleve suikerfabriek In Westeiyk Noord-Brabant zoo goed als verzekerd. Thans wordt onderzocht, welke van de aangewezen plaatsen de meest geschlkstc Is om een fabriek te bouwen. Volgens gegevens, berekent men, dat de helft der benoodlgde bleten van de Zeeuwsche eilanden, zoowel per spoor als per schip, zullen worden aangevoerd. Schouwen, 15 Maart. Er wordt In de laatste weken op het platteland een vlotte handel in vlas gedreven. Scheen het In 't begin van den winter met dit artikel niet best te zullen lukken ten opzichte van den verkoop van gezwingeld vlas, later kwamen de opkoopers en ze komen nog geregeld, om tot stygende pryzen Immers reeds tot f 2 per steen, alles te nemen. Scheen het zilt, waarmee het gerote vlas doortrokken was, den vlasser eerst te nopen zyn vlas nogmaals naar bulten te moeten brengen, thans schynt dit by den willigen handel niet noodlg en wordt alles van de hand gezet. Ook wordt tot stevlgen prys veel groen vlas verkocht. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Oeref. Oem. te Brulnisse, door ds. A. Taal, te Stellendam. Beroepen Is by de Ned. Herv. Kerk te Ierseke ds. Van de Pol te Elburg. RECHTSZAKEN. Zlerlkzee, 19 Maart. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld wegens; 1°. Diefstal: A. H., 41 jaar, veldarbelder, te St.- Maartensdyk, by verstek, tot f 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis. 2°. Het zlth bulten openbare wegen of voetpaden tn het veld bevinden met een af draaier: H. H., 26 jaar, sigarenmaker, te Zlerlk zee, In hooger beroep, tot f 10 boete, subs. 4 dagen hechtenis. 3°. Diefstal: J. H., 32 jaar, veldarbelder, te SL-Maar- tensdyk, by verstek, tot I 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis. 4°. Mishandeling: A. van D„ 33 jaar, landbouwersknecht, te Dulvendyke, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 5°. Mishandeling: Wi D., 27 jaar, garnatenvlsscher, te Brouwershaven, tot 1 20 boete, subi. 1 maand hechtenis. In de zaak tegen A. S., 42 jaar en M. S„ 30 jaar, veldarbelders, te Sl.-Maartensdyk, werd het vonnis, gewezen by verstek, na gedaan verzet, waarby zy waren veroor deeld wegens mishandeling leder tot één maand gevangenisstraf, bekrachtigd. Als raadsman was voor beklaagden op getreden, mr. A. C. van Heusde, advocaat. De gemeente-veldwachter C. te Hulst, door de rechtbank te Middelburg veroor deeld tot 7 dagen hechtenis wegens mis handeling, zal 28 Maart by app èl terechtstaan voor het gerechtshof In Den Haag. Voor de Haagsche rechtbank stond Maandag terecht een gewezen nachtwaker van den «Eersten 's Qravenhaagschen Nacht- velllgheldsdlenst", beklaagd van diefstal van geld uit offerbussen In de r.-kath. kerk te Schevenlngen. Tegen den man, die bekende, doch verklaarde door geldeiyke zorgen tot zyn daad te zyn gekomen, werd zes maanden geSltcht. Uit Hecrenveen wordt gemeld; In de zaak van ds. Ewoldt moet by de Instructie gebleken zyn, dat mevrouw niet Is verdronken, maar tengevolge van op haar gepleegd geweld is overleden en eerst na haar dood te water Is geraakt. De rechtbank heeft de voorlooplge hechtenis van ds. Ewoldt met 30 dagen verlengd. De Letdsdie ontgroeningen. Maandag 22 April as. z|n voor de Hasgsche rechtbank gedagvaard zes Leldsche sludenten, vervaardigers van het veelbesproken libretto, dat ter gelegenheid van de receptie van het collegium In October van bet vorige jaar in «Zomer- zorg" te Lelden werd opgevoerd. De heer mr. J. H. Ooudamit te Lelden, zal hen als raadsman bystaan. In de j I. Vrydag gehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig. Ingekomen waren: van Oedep. Staten, goedkeuring der begrooting 1912 en op gave der bjdrage In de kosten voor lager onderwys, ad f 6125; de verslagen der Commissie tot wering van Schoolverzuim, der Piaatseiyke Schoolcommissie, der Ambachts-teekenschool en het verslag der Gezondheidscommissie. Deze laatsten zullen ter kennisneming aan de leden worden rondgezonden; voorts is Ingekomen de rekening van het Post- en Telegraafkantoor te Kortgene, waaruit blQkt, dat de bijdrage voor deze gemeente bedraagt f 40,99. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de besluiten In de vorige vergadering, betreff-nde de adressen van de onderwyzeres C. J. Swenne en den onderwyzer W. C. de Priester, was van Oedep. Staten bericht ontvangen, dat geen termen zyn gevonden een nadere regeling hunner jaarwedden te bevorderen. Daarna wordt overgegaan tot wyzlglng der begrooting 1911, in verband met een tekort van f 750, hoofdzakeiyk ontstaan door het reslaureeren van den keiweg- Kamperland, van den keiweg naar de begraafplaats en van de plaatsing van beschoeiing In den waterput te Qeeridyk. De voorzitter licht blerby toe, dat hij niet meer voornemens is In 1912 werken uit te voeren, die niet op de begrooting voorkomen, tenzy In onvoorziene omstan digheden. Er heerscht een wanbegrip In de gemeente. Men denkt dat de kaal te Kamperland voor de gemeente een goud- myn Is, maar dat is niet zoo. Er Is In het afgeloopen jaar f 70 meer uitgegeven dan ontvangen en dit zal In het volgend jaar nog erger zyn. Wanner de kaaien er niet waren zou dit voor de gemeente een belangryk financieel voordeel geven In 1912 kan niets extra's voor de kaal worden uitgegevende heeren kunnen het voorstellen, maar Ik voer het niet uit, tenzy Oedep. Staten er genoegen mee nemen. Voorzitter acht zich verplicht hiermee de gemeente In kennis te stellen om dit wan begrip weg te nemen. De secretaris leest daarop voor de verschillende posten over 1911, waarby de begrooting tekort schoot wat uit het goed slot van 1910 moet worden betaald, Op de vraag van den voorzitter of Iemand hierover nog eenlge inlichtingen wenscht, zegt de heer Van Hee, dat hy den voorzitter zooeven niet goed begreep. Afgaande op voorzitters woorden zou een gemeenteraadslid In den loop van het jaar met geen voorstellen voor den dag mogen komen, die flnanclëele offers elschen. Wanneer men afgaat op het maken van begrootingen voor particuliere werken, Is daarby steeds de gewoonte, dat alles daarin wordt opgenomen, wat In den loop van het dienstjaar denkeiyk herstelling zal behoeven. En wanneer by het opmaken der gemeentebegrootlng door bet Dage- lyksch Bestuur alles wordt nagegaan, zoude het ook niet noodlg zyn later te vragen om daarin nog werken op te nemen. De voorzitter vraagt hierop den heer Van Hee, waarom een begrooting wordt behandeld in een openbare vergadering; Immers juist, omdat Burgem. en Weth. daarvoor de hulp van de raadsleden noodlg hebben; de leden moeten dan hun mond open doen. Burgem. en Weth. zyn niet alwetend en waar de leden de begrooting In handen krygen en nog wel drie dagen thuis kunnen besludeeren, daar past het een raadslid niet Burgem. en Weth. een verwyt te maken, dat elgen- iyk de leden zelf moet treffen. Voorzitter werpt de beschuldiging van den heer Van Hee verre van zich. De heeren zitten hier om het werk van Burgem. en Weth. te cortlgeeren, niet om hun ver- wyten te doen. in rondvraag komt daarop het voorstel van Burgem. en Weth. om de begrooting 1911 In den voorgestelden zin Ie wyzlgen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Vervolgens wordt voorgelezen een adres van me]. E. A. Lanse, onderwyzeres te Kamperland, waarin zy legen 1 Mei a.s. eervol ontslag vraagt, in verband met hare benoeming te Nisae. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt besloten dit ontslzg eervol te ver kenen, onder dankbetuiging voor de in die betrekking door haar bewezen diensten. By de algemeene rondvraag acht de heer Van Hee zich verplicht lerug te komen op de bespreking In de vorige raadszitting, betrtffende verbetcilng van voetpaden door middel van afpaling, waar dit Is gebleken noodlg te zyn. De voorzitter beloofde toen alles te zullen doen wat hy kon, om mensch en beest tevreden te stellen en het spyt den heer Van Hee, dat hy die tevredenheid by de menschen nog niet heeft kunnen consta- teeren. Wel Is er gezorgd voor de beesten; maar de menschen zyn tot op heden nog over het hoold gezien. Hy vraagt daarop den voorzitter, of de In de vorige ver gadering besproken vergunning by Oedep. Staten nog Is aangevraagd, of moet wellicht den Raad, die toch de publieke opinie In dezen dient te kennen, door het publiek, dat hy vertegenwoordigt, .by wyze van adres de wenrcheiykheld onder het oog gebracht worden? De voorzitter antwoordt, dat door het gemeentebestuur niet geoorloold Is palen te plaatsen, zonder dat Oedep. Staten dit hebben goedgekeurd. De toestand der voetpaden geelt aan Burgem. en Weth. op het oogenbllk geen enkele aanleiding om dien officleelen weg In te slaan. Als het publiek met een adres komt en het biykt noodlg te zyn, dan wofdt er gevolg aan gegeven, maar op het oogenbllk laat de toestand der voetpaden niets te wenschen er. De heer Van Hee beaamt de woorden van den voorzitter, dat op hel oogenbllk de toestand der wegen goed is, maar als de vergaderingen altyd In de maand Maart gehouden worden en dan altyd geoordeeld wordt naar den toestand van het oogenbllk, zullen de wegen nooit slecht zyn. Doch toen In de vorige vergadering deze zaak ter sprake kwam, was wel degeiyk ver betering noodzakeiyk en daarom moeten de wegen nu verbeterd worden, om te voorzien In een latere behoefte. Wethouder Van der Maas Is een andere meening toegedaan dan de hter Van Hee. Niet voor de wegen Is het meest gezorgd, maar juist voor de voetpaden. Ook het lid Rottier vraagt, waarom de heer Van Hee alleen spreekt over voet paden en niet over den ryweg. De heer Van Hee antwoordt hierop, dat hy spreekt over voetpaden, omdat dit het meest noodzakeiyk is. De voorzitter beantwoordt den heer Van Hee nogmaals en maakt hiermee aan deze discussie een einde, waarop de open bare vergadering wordt gesloten, om over te gaan In een geheime zitting, teneinde te bespreken het kohier van den Hoofde- lyken Omslag. Mjkanldwaehler*, De regeling der jaarwedden van de beambten der ryksveldwacht Is gewyzlgd In dien zin, dat de jaarwedde van de ge wone ryksveldwachters wordt vastgesteld op ten minste f 700 en ten hoogste f 775, terwyi tevens Is bepaald, dat die regeling geacht wordt In werking te zyn getreden met 1 Januari 1912. De bedoeling van deze wyzlglng Is om de gelegenheid te openen den ryksveld wachters, die In het bezit zyn van den rang van brigadier-titulair, eene verhooging van jaarwedde van f 25 te kunnen ver- leenen. Het voornemen Is om In het algemeen die verhooging voor den rang van brigadier- titulair Ie verleenen met Ingang van 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin een rykeveldwachter gedurende 10 jaren onafgebroken In bet bezit Is van dien rang. Ten einde eene onblliykheld te vet- myden, zullen de ryksveldwachters, aan gesteld vóór en In het jaar 1906, eveneens In aanmerking worden gebracht voor zoo danige verhooging met Ingang van 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin zy een diensttijd van 16 jaar als ryksveldwachter vervuld hebben, mits zy vóór het jaar 1912 den rang van brigadier- titulair hebben verkregen of dien rang alsnog In dit jaar bekomen. De ryksveld wachters, die In den loop van dit jaar dien tltulalren rang bekomen en reeds 16 jaar dienst als ryksveldwachter In het vorige jaar mochten hebben vervuld, zullen dan met Ingang van 1 Januari 1913 de ver booging van bezoldiging genieten. In overeenstemming met het vorenstaande kunnen In het vervolg alle ryksveldwachters In het jaar, dat zy een zesjarigen dlenstiyd zullen vervullen, worden voorgedragen voor den rang van brigadier-titulair, tenzy gebreken aan dlenstyver en geschiktheid als ryksveldwachter of onbehooriyk gedrag aanleiding mochten geven dien tltulalren rang niet te ver'eenen. In gelyken zin wordt dit jaar eene voor dracht tegemoet gezien van de ryksveld wachters, aangesteld vóór ol In het jasr 1906, die alsnog voor den tltulalren rang In aanmerking kunnen worden gebracht. T W E E DEK A MER. In de Tweede Kamer werd Dinsdag voortgezet hel debat over de Vogelwet. Na verdere discussie werd aangenomen met 57 tegen 6 stemmen artikel één, dat onder beschermde vogels verstaat, die, welke behooren tot eene der In Europa In bet wild levende soorten met uitzondert g van a.het pluimvee, b.de by artikel 17 van de jachtwet als wild aangewezen voge's, c.de by algemeene bestuursmaatregel als schadeiyk voor land-, tuin- of boschbouw of voor vlsschery aangewezen vogels. Vooraf was met 53 tegen 8 stemmen verworpen een amendement van den heer Tydeman om geen zwarte lysi als onder c. bedoeld op te maken. By art. 2, verbiedend vogels te vangen, te dooden, ten verkoop voorhanden te hebben enz. werd aangenomen met 33 tegen 23 stemmen een amendement van den heer Rink, om dit verbod ook te doen slaan op hulden van dergeiyke beschermde vogels. Da kiesrechtjuffsrs In Engeland. Naar de minister van blnnenlandsche zaken In het Lagerhuis mededeelde, zyn er nu 76 kiesrechtvrouwen tot dwangarbeid veroordeeld. De minister had nog geen aanleiding gevonden voor één hunner by den koning om genade te pleiten. Ver schelden vrouwen zyn naar den stralrechter verwezen, o. a. twee gezusters, die by Wa ring and Qlllow voor een f 3000 aan ruiten bebben stukgeslagen. LUCHTVAART. Het vliegen heeft wederom slachtoffrrs geslicht. Uit Varese bericht men, dat de militaire vlieger, de onderofficier Bertoletil, met zijn vliegtoestel Is gevallen en onmlddeliyk dood was. Het tweede ongeluksberlcht komt uit Beriyn. Op het vliegterrein te Teltow Is de Duilicbe vlieger Witte, één van de beste avlateurs In Dultschland, van 50 M. hoogte gevallen en zóó ernstig gewond, dat hy na weinige minuten is bezweken Hy wa< opgestegen voor een korte vlucht, toen, na de tweede ronde de toeschouwers zagen, dat hy In een bocht plotseling een scherpe daling begon. Het toestel kon zich niet meer tydlg In evenwicht herstellen en sloeg met hevige kracht op den grond te pletter. Stervend vond men hem onder de orer- biyfselen van het vernielde vliegtuig. Witte was een van de jongste Dultsche vliegers, die verleden herfst te Johaanlsla! debuteerde en toen door zyn snelle vorde ringen zeer de aandacht trok. Vóór dien tyd was hy brievenbesteller, totdat hy met behulp van een vriend in het bezit kwam van een oude Wrlcht-machlne, waarmede hy zich in verwonderiyk korten tyd de vliegkunst eigen maakte, en zoo'n ervaren vlieger werd, dat hy zells een eigen toestel construeerde en allerlei verbeteringen be dacht. Gevengd Nieuws. Een landbouwer der Lage PyrenetSn heeft met een Paryschen Impressarlo een contract gesloten, volgens hetwelk hy zyn drie kinderen, onderscheldeniyk tien, ell en vyftlen jaar oud, aan den man toever trouwt om hen acrobatische oefeningen te laten doen. De «vader" kreeg daarvoor 2000 frank 's jaars. Daar hy sindsdien geen nieuws meer ontvangen had van den Impressarlo, klaagde hy dezen aan en vroeg verbreking van het contract. De Parysche rechtbank zou Donderdag uitspraak doen. naar waarnemingen verricht In den morgen van 20 Maart 1912, medegedeeld door het Konlnklfk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 773 9 te Horta. Laagste barometerstand 736 6 te Stornoway. Verwachting (van den avond van den 20 Maart tot den avond van 21 Maart): krachtige later tQdelQke afnemende Zuid westelijke tot Zuidelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarscbQnlflk regenbuien, zelfde temperatuur. Z I B R 1 K Z B B. T|d van Hoogwater en van Laagwater. Maart. MMM- «vttforAom. H. W. L. W. u. n. u. n. 20. 3 voor». 350 9.21 aan. 415 924 21. 4 voorn. 4.18 9.54 □an. 4.42 9.54 22. 5 voorn, nan. •4.48 5. 8 10.25 10.27 23. 6 voorn, nan. 5.17 5.38 10.55 11. 6 24. Zo. 7 5.52 6.17 11.32 11.50 voorn, nan. 25. 8 voorn. 6.33 nan. 6 59 0.21 26. D. 3.21 v. voorn. 7.27 0.49 nam. 8. 3 1.26 27. 10 voorn. 844 2. 5 nan. 9.32 2.49 Tld van H. W. te Dordrecht 3.15 aur later. L. W. - 530 Iageiónden Stukken. Zierikzee, 18 Maart 1911 Mijnheer de Redacteur f Mogen w| U beleefd om een klein plaatsje verzoeken voor onderstaande naar aanleiding van Uw bericht onder .Kerknieuws"? Op 18 Februari 1.1. is alhier opgericht de .afdeeiing Zierikzee" van de .Zendingsvereeniging in de classis Zierikzee der Ned. Herv. Kerk. In de vergadering van Vr|dag 15 dezer werd het voorlooplg bestuur definitief gekosen en bestaat thans uit de dames: Jkvr. I. E. Schuurbcque Boe|e, J. Q. Couvée, M. F. ter Poorten—Capelle, A. C. Geluk—Snoep, H. A. J. Qouverneur, A. van den Berg en BuQze; verder uit de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 2