Ledersmeer, 11. e. Gemalen KOFFIE, Autocraat Spoor's Mosterd AANBESTEDING. AANBESTEDING. Een Bakkerij Een beste Boerderij, Een nieuwe Hoogaars, A. 8. J. Dekker te Goes. 1.J.GIIMI i So, Ingezonden Mededeelingen. Uit Stad ia ProviNcii. Tiligraflsch Wwrbiricbt, Officieel Marktbericht. ADWERTEIITIEH. Dr. TEN GATE, Is lig. FaardtD- eo VemrzikeriDg-MaaMappjj Bepareerio eo slemioeo vao Kerkorgels ooder van Registers. Kasboeken. Kwitantieboeken. Copieboeken. Nota's. Rekeningpapier, enz. 46 oent per pond. waterdioht makend i 0,25 en 1 0,15. Arnhem, 3 Jan. Tljdeni afwezigheid van de bewonen la er te Velp Ingebroken In de woning van den rentmeeater E. B„ op Klein Biljoen. De dieven verachaften zich toegang tot de woning door tegen een veranda op te klimmen en toen een ruit van een alaapkamer in te drukken. De geheele woning la doorzocht; In het kantoor z|]n uit een achr|]fbureiu de aleutela van de brandkast genomen, die daarmede la geopend. Nadat er een bedrag van ongeveer I 5000 waaronder een bank biljet van f 1000 uit geatolen was, werd de brandkast weer gesloten. De substituut-officier van Justitie, mr. J. P. Hofstede, heefl ter plaatse een onder zoek Ingesteld en liet verscheidene photo's maken. De heer B. Is tegen Inbraak verzekerd. 's-Qravenhage, 3 Jan. Ten Palelze alhier waren gisterenavond een 1000-tal genoodlgden vereenlgd op het bal, door H. M. de Koningin ter gelegenheid van het Nieuwjaar gegeven. Kort na 9 uur tegen den aanvang van den cercle vernam men, dat H. M. de Koningin niet zou tegenwoordig zQn. De honneurs werden waargenomen door H. M. de Koningin- Moeder. Z. K. H. de Prins onderhield zich bi een rondgang In verschillende zalen met velen van de bezoekers. De Nieuwe Courant vermeldt, dat de afwezigheid der Koningin aan een ver- blldende omstandigheid moet worden toegeschreven. De verkoop van het .geluksbloempje" op Nleuwjiarsdag ten voordeele van de stichting van een rusthuis voor tuberculose arbeiders en arbeidsters In de grafische vakken heeft hier ter stede ruim f 2000 opgebracht. Men verwacht, dat de openbare be handeling van de Militlewet zal plaats hebben legen het einde van deze maand, wanneer de Eerste Kamer voor de be raadslaging over de Staatsbegrootlng bij eenkomt. De Haagsche correspondent van de Leeuw. Ct. meldt, dat de zoogenaamde toeslagontwerpen In de Eerste Kamer, op zooveel verzet zullen stuiten, dat verwerping er van zoo goed als zeker Is. (Onder ferantvoordelSkheid fan den inzender). Vu 1—5 rtgeli 7S CU.; elke regel neer Iff CU. Varwaarloost uw nieren niet. ZQ zin de belangrlkste organen van het lichaam. Het Is ellendig om lederen morgen met hevige pin In uw rug op te staan, ellendig om stekende pin In uw rug te voelen wanneer g! u bukt, rheumatlsche plnen te krlgen wanneer g! u wendt of draait, last te hebben van waterzucht, voortdurende hoofdpln, urinestoornlssen, schrlnende loozing, enz. Verdenkt gl uw nieren wel? Iedere drie minuten van uw leven pas seert al het bloed door de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, Is het donker van kleur en onzuiver. Als het de nieren verlaa', zfn alle onzuiverheden eraan onttrokken. Doch wanneer de nieren traag werken of ziek zin, kunnen zij dit uiterst be- langrlk werk niet behoorlik verrichten. De onzuiverheden bitven dan In het bloed achter en het onzuivere bloed, dat naar alle deelen van uw lichaam wordt ge voerd, veroorzaakt verschlnselen als de bovenstaande. Een goed-doorgevoerde kuur met Fos ter's Rugpln Nieren Pillen voert de nieren zachtjes tot kracht en gezondheid terug. En wanneer de nieren weer gezond zin, worden de onzuiverheden uit het bloed geregeld afgevoerd en Is het onmogellk, dat z! In het lichaam achterbllven. Op die manier genezen Foster's Rugpln Nieren Pillen de werkellke oorzaak van nier- en blaaikwalen en zin de genezingen daarom van blij venden aard. Let er evenwel op dat g! de edite Foster's Rugpln Nieren Pillen krlgt. Op Iedere echte doos komt de naam voluit voor benevens de handteekenlng van James Foster. Z! zin te Zierlkzee verkrijgbaar bi den heer M. S. Polak en te Tholen bi den beer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel 4 f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Kerkwerve. Op 31 December 1911 bedroeg de bevolking dezer gemeente 824 personen, 441 m. en 383 v. Noordgouwe. Met 1 Jan. 1912 bestond de bevolking dezer gemeente uit 857 per sonen, n.I. 420 mannen en 437 vrouwen. Zonnemalre, 30 Dec. De muzlekver- eenlging alhier gaf gisteren een zeer goed geslaagde uitvoering. Muziek en voor drachten gaven bewijs van ernstige studie en goede leiding. Jammer dat door een solrée In een naburige gemeente de op komst te wenschen overliet. Nlcuwerkerk. Op 31 Dec. 1911 wns de bevolking van deze gemeente sterk 866 mannen en 898 vrouwen, totaal 1674 personen. Dreluchor. Onder zeer vele bllken van bvuf.t"ie '-e A Verjaal alhier, op 1 Januari den dag, waarop hij voor 35 jaar tot gemeente ontvanger werd benoemd. Oosterland. Door de afdeellng Ooster- land, Bond van Staatspenslonneerlng, worden pogingen aangewend dezen winter een propaganda-avond te houden. Eenige jongelui hebben In sludle genomen het bekende tooneelstukje ,'t Genadebrood". Van de vier alhier gevestigde wagen makers en timmerlieden, zin er thans drie die met stoommachines hunne werkzaam heden verrichten. Slrjansland. Dezer dagen zijn bi een landbouwer alhier door 2 honden In een geledlgden korentas, 61 stuks ratten ge vangen, voorwaar een goede vangst. Bruinlsse. De Nieuwjaars collecte bracht In deze gemeente ongeveer f 323 op waarbl f 50 van den ambachtsheer. Stavenisse. Volgens den alhier van wege het K. N. M. Instituut te De Bilt bi Utrecht geplaatsten regenmeter viel er In Dec. 1.1. alhier 79,5 m.M. regen (In 16 aftappingen), tegen 53,5 In dezelfde maand van 1910 en 128,3 In 1909. In het geheele jaar 1911 viel alhier 636.8 m M. tegen 839,9 In 1910 en 900,9 In 1909 St.-Maartensdtjk. Dinsdagavond werd In bet lokaal van den heer De Ruiter alhier een demonstratie gehouden van een ver lichting met Benoldgas door vertegen woordigers van de Oantzsch's gasgloeilicht Maatschzpp! te Amsterdam. De verlichting was mooi; natuurlik vervulde in dat mooie, evenals bi andere verlichtingen, de gloelkous de hoofdrol. Door den heer Engel, technisch Ingenieur der gasgloeilicht Maatschappl, werden de eigenschappen van het luchtgas uiteengezet eene vergelijking gemaakt tusschen luchtgas en electrlcltelt; gewezen op het geringe ontploffingsgevaar; eene beschrlving ge leverd van het apparaat en de eenvoudige bediening daarvan aangetoond. Een apparaat met een lichtsterkte van 15 pitten was In werking gesteld. De heer Van Staveren, bouwkundige te llpendam, verleide van zin ervaringen aldaar bi de totstandbrenging eener Benold- verllchtlng. Belde heeren werden door onzen burge meester bi de aanwezigen ingeleid; zoowel de herbergzaal als de straat, waar een gaslantaarn brandde, lokten veel nieuws gierigen en ook belangstellenden. We zouden haast gaan dolen hier In de keuze van het nieuwe licht, dat men ons brengen wil. En het moeilijke hierbl Is dat Iedere nleuw-IIcht-brenger zin collega afbreekt. Zoo keurt de Benoldgas- Maatschappl de resldugas af, benevens de electrlcltelts-verllchtlng en het Aërogeengas. De Reiidugas-Maatschappï haalt echter In hare memorie van toelichting aan de ge meentebesturen niet minder de Benoldgas duchtig naar beneden, terwll de vertegen woordiger van Aërogeengas u verzekert, dat hij op tal van attesten van deugdellk- held wizen kan, doch, zegt hl daarbl, neemt nooit Resldugas. Het beste zal wel zin, dunkt ons, dat zoowel gemeentebesturen als particuliere vereenlglngen al die aanprlzlng van eigen waar en veroordeeling van anderer systeem stilletjes naast zich leggen en kalm door geheel onpartldlge menschen zich laten voorlichten. Op 31 December 1911 bestond het aantal Inwoners uit 1419 mannen en 1416 vrouwen, In het geheel 2835 personen. Woensdagavond trad alhier In de zaal van mej. de wed. Polderman op voor het gezelschap .Tot Nut en Genoegen" de heer A. de Winter, de bekende karakter komiek. Een talrfjk opgekomen publiek vulde de zaal. De voordrachten door den heer De Winter geleverd verschaften den hoorders als gewoonllk weder zeer veel genoegen. Oaarae had men nog een extra bidrage gehoord, doch den heer De Winter viel zulks te moeilik met het oog op zin krachten. Nu, als men op den lecftQd van den voordrager nog een ganschen avond Ingespannen Is, en zóó voordraagt, dat het publiek steeds een en al oor Is, dan Is het te verstaan, dat de grens bereikt kan zin. Moge het den heer De Winter gegeven zin nog dlkwlls hier voor het gezelschap bovengenoemd te kunnen optreden. Scherpenisse. Op 31 December 1911 bedroeg de bevolking dezer gemeente 1383 personen, zlnde 720 mannen en 663 vrouwen. Poortvliet. Terwll 6e huisvrouw van P. Breute alhier, op den zolder bezig was eenige werkzaamheden te verrichten, had z! het ongeluk daar af te vallen, met het noodlottig gevolg dat zl, ter hoogte van de dl, haar been brak. Terwll Woensdagmiddag de hoefsmid M. W. K. alhier werkzaam was met het boordmachlen, had hl het ongeluk dat zin hand door het vluchtwlel werd gegrepen, waardoor deze zoodanig gekwetst werd, dat geneeskundige hulp moest worden In geroepen. Oud-Vossemeer. BI den storm van 30 Sept. I.l. werd ernstig het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente beschadigd; het gebouw toch reeds zoo bouwvallig staat thans In ellendlgen toestand en nog maar geen vooruitzicht op restauratie. De torenbouw heeft bi dien storm een hevlgen knak gekregen en hangt er bi neer; deze zal nu evenwel dezer dagen weer In be- hoorllken stand gebracht worden. Goes, 3 Jan. Twee minderjarige jongens uit deze gemeente, zekere Chr. L. R. en H. K., hadden besloten een reisje te maken en trokken, zonder Iemand van dit voor nemen kennis te geven, gezamenllk de wide wereld In. Te Roosendaal aangekomen, maakten ze echter kennis met de gemeentepolitie, die het onmogellk kon goedkeuren, dat een 2-tal zoo onervaren reizigers hun tocht nog verder zouden voortzetten. Na een dag en een nacht van huls te zin geweest, zin de jeugdige avonturiers door de marechaussees gisteren naar hun ongeruste ouders teruggebracht. RECHTSZAKEN. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage zal op 27 Januari a.s. In appél een eigen aardige zaak behandeld worden. Op 31 October 1910, 's middags kwart over drie ontmoette een Inspecteur van politie te Middelburg twee broeders C. v. E. en L. v. E., die belden In kennelïken staat van dronkenschap waren. De Inspec teur, die per rlwlel was en geen kans zag belden te arresteeren, nam Ldie het meest gedronken had, althans die daarvan de slechtste gevolgen ondervond, mede naar het bureau en stelde hem in arrest. Des avonds van denzelfden dag om ongeveer kwart over negen kwam een agent C. v. E., die intusschen nog meer borrels gedronken had tegen, geleidde hem naar huls en maakte proces-verbaal tegen hem op. In de dagvaarding voor het kanton gerecht nu werd C. ten laaie gelegd, dat hl om kwart over drie zich aan open bare dronkenschap schuldig had gemaakt op dat lldstlp was echter geen verbaal legen hem opgemaakt. In dit laatste tracht C. nu een middel te vinden ongestraft te bllven. Voor hel kantongerecht en de rechtbank te Middel burg werd hl echter gestraften nu zal het gerechtshof moeten uitmaken of de In de dagvaarding gemaakte fout, reden Is om v. E. van rechtsvervolging te ontslain. De rechtbank te Middelburg heelt heden Vrldag vrlgesproken de 31-jarlge veldarbeldster, A. M. F. te Qroede, wie ten lasle gelegd was kindermoord, subsidiair het verbergen van een klnderllkje. Het O. M. had op 22 December van het laatste feit f 25 boete of 25 dagen hechtenis geëlichtdaar het eerste volgens zin inzicht niet bewezen kon worden, omdat de hoofdgetuige, de moeder van beklaagde inmiddels overleden was. Heden Vrldag werd voor de recht bank te Middelburg het onderzoek hervat In de zazk tegen den 27-jarlgen land bouwersknecht C. v. R, te Slnt-Kiuls, tegen wlen het O. M. 15 December 6 jaar gevangenisstraf wegens poging tot dood slag. het lossen van een geweerschot op zekeren P. van Watermeulen had gcëlscht. Thans waren nog als getuigen deskundigen gedagvaard, de heeren dr. Reillngh en M. Schoute, belden arts te Middelburg. Deskundigen verklaarden, dat de kans op het doodellk zin van het schot niet onpiogellk is, doch zeer gering. Dr. Reillngh behandelde beklaagde In hel Huls van Bewaring, en kon nog niet beslist verklaren, of beklaagde toereken baar Is. De Officier vroeg een verder onderzoek naar de geestvermogens. De rechtbank zal 12 Januari vonnis wizen. naar waarnemingen verricht In den morgen van 5 Januari 1912, medegedeeld door het Konlnkllk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.2 te Horta. Laagste barometerstand 743.4 Stornoway, Lerwick en Aberdeen. Verwachting (van den avond van 5 Jan. tot den avond van 9 Jan. 1912): meest krachtige tidelike stormachtige Westellke tot Zuldwestellken wind, zwaarbewolkt tot betrokken regenbuien. Zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Zierlkzee, 4 Jan. De aanvoer van alle artikelen was zeer gering en konden daarom vorige prlzen opbrengen. Wllhelmlna tarwe I 6,90 4 f 7,25, essex tarwe f 8 k f 8,25; wlntergerst f 6 A f 6.25, chevallergerst f 6,75 k f 7,25; rogge I 6.50 k I 6,75; haver I 4 k f 4,25; bruine boonen f 12 k f 17; kroonerwlen I 13 k I 14. Aardappelen. Geen markt. Ajuin. Geen markt. Middelburg, 4 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe In een vaste stemming. Overige artikelen onveranderd. Kroonerwlen 75 cent lager. De pilzen waren als volgt: tarwe f 7,25 k f 7,50; rogge I 6,50 4 f 7; zomergerst f 5,75 4 1 6; paardenboonen f 8,50 4 f 9; kroonerwlen f 14 4 f 16; tulnboonen f 8 50 4 19; witte boonen I 23,50 4 f 24,50; ronde bruine boonen f 22 a f 24; lange dito f 17 4 f 18, alles per H.L. BOTER f 0,75 en 0,80 per 5 H.G. KIP-EIEREN f 1,12s en f l,375 per 25 stuks. Zierikzee, 4 Januari 1912. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. Provinciale Stoombootdienst op de Ooster-Schelde. Onderneemster: de provincie Zeeland JANUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's morg. 'smidd. Zaterd. 6 7,30 1,40 Zondag 7 7,30 Maand. 8 7,30 Van Zieriksee: Dinad. 9 7,30 Wocci. 10 7,30 Dond. 11 7,30 Vr|dag 12 7,30 Zaterd. 13 7,30 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 'smorg. Zaterd. 6 7,30 Zondag 7 7,30 Maand. 8 7,30 Dimd. 9 7,30 Woena. 10 7,30 Dood. 11 6,30 Vr«dag 12 7,30 Zaterd. 13 7,30 'smidd, 1,30 1,30 1,30 1,30 2,- 1,30 1,30 Indien relxlgera van Zierlkxee naar Qoea, b| den Agent te Zieriksee, vóór bet vertrek der boot, (t|dig voor de ochtendrelxen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 unr) plaats nemen voor den vagen van Catscbs veer, aal om sen b|- vagan naar Qoes vordan sitclcgraffftrd. Heden overleed, nz een langdurig en srazitellk, doch geduldig Ilden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA VISSER, In den ouderdom van 54 jaar en ruim 9 maanden. Colijnsplaat, 30 December 1911. Haar diepbedroefde Echtgenoot, Dochter en Schoonzoon, A. J. RIDDER. M. HUISSON-Ridder. J. HUISSON. Min hartelljken dank aan allen voor de belangstelling, betoond op 3 Jan. j.l., en Inzonderheid aan min Oom, den Heer A. BUIJZE, voor de betoonde waar deering. A. BUYSE C.Jz. Voor de vele bewlzen van belang stelling, ondervonden op min 99sten geboortedag, betuig ik mlnen hartelljken dank. ouwerkerk. Wed. J. SNAAUW—Schoof. Speciaal-Arts voor Spijsverterlngs-, Stof- wlsselings- en Zenuwziekte, Is Vrijdag 12 Januari nial la conaultaaran. Rotterdam, Eendrachtsweg 65. te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Directeur Linthout, die zoowel hier als elders bekend staat als eene solide onderneming, betuig Ik bi dezen min tevredenheid voor de spoedige ultkeerlng van min afgemaakt rund. Hare premlën zin billik en onveranderlp, zoodat Ik lederen paarden- en veehouder genoemde Maatschappl gerust kan aanbevelen. St.-Annaland, den 28 Dec. 1911. JOHs. QOEDEGEBUURE Jr. Agent de Heer A BIERENS. Het DAQELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen zal, op Donder dag 25 Januari a.s., des nam. 1 uur, In 's Landskamer te Zierlkzee, In het open baar, bi enkele Inschrlvlng, In 2 per- ceelen, volgens bestek no. 405, aanliesteden Het herbedelven van Water leidingen in de districten Scharendijke en Brou wershaven. Bestekken zin verkrlgbaar bi Boek handelaar H. O. KROM te Zierlkzee, tegen betaling van 25 centa per exemplaar. Het Dagellkich Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Grlftier. Op Zaterdag 20 Januari 1912 zal P. HANSON, Opzichter te Haamslede, voor zlne lastgevers trachten AAM TE BESTEDEN: Het bouwen van een nieuw Woonhuis, Landbouwschuur en Vet-Veestal te Noordwelle. Bestek en teekenlng liggen ter inzage In .Caté VERJAAL" te Noordwelle van af Woensdag 3 Januari. te huur oi te koop gevraagd, tegen 1 Mei ol vroeger. Brieven onder letter B, Bureau van dit Blad. TE KOOP: ruim 19 Hact., voor f 21.000, er kan f 14000 op bllven. Br. fr. no. 388, Boekh. DE WEKKER, Apeldoorn. Ta koop aangobodons or O"aolittooot. Te bevragen en te bezichtigen bi de Erven C. STAM, Scheepswerf te Nieuw Lekkerland. Bestellingen van vertrouwd Zaallijnzaad, van den heer A. van der Giessen te 's-Oravendeel, worden aangenomen door J. J. VAN 'T HOF, Zierlkzee. aaaeaaaeeeaaeeeeeeeeeeoeeeeesae Vraagt prijscourant. Kantoor BLARICUM, voorheen Sneek. Vervaardiging van Piporgels naar nieuwste constructie. Langjarige garantie voor deugdellkheld. van af PEEKOFFIE, 3—31/, cent per pakje. Bruine Koffieetreop, 4 cent per ene. ADVOCAAT VAN BOVENSTAAND MEflK IS OE BESTC, HEIT ia verkrijgbaar ia bus jas ad Dll Is tot nog toe het eenige Ledersmeer dat het schoenwerk niet alleen heerlik zacht, doch tevens waterdicht maakt en conserveert. - -- -- -- -- - -: Overal wederverkoopers gevraagd. :- FABRIKANTEN: OUDEWATER, W. A Spoor Ji Culcmborcj

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1912 | | pagina 6