ris VEROUDERD GEBR,8 POLAK. - Vikingen. Tijdgeestbriefjes geldig voor één Loterij, VADERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK BINDTOUW, MM Crielimipg Tslsgraflsck Wwrbwinbt, ADVERTEHTIEN. Roosendaal 1905. 's-Gravenhage 1907. Brussel 1908. Antwerpen 1911. H. DE KOK, Directeur. 398e STAATSLOTERIJ. 3 Tijdgeestpolissen 1/11,15, betaalbaar met ƒ1 per maand Affdeeling Electriciteit. D. BOS, Korte GroendtlZierikzee. ïi hoor gtrraigd li Zierikzee: Een Woonhuis met onge veer 5 Kamers, Sigarenfabrikant, Eene Kruidenierszaak Drie Kalvers (14 dagen oud), Zoete en zure Appelen. Beste Belgische MerTieveulens. Ongeveer een jaar geleden vervoegde zich alhier ten huize van een vrouw wier man zich in verzekerde bewaring bevond, Iemand, die beweerde rgkiadvocaat te zijn en te zullen zorgen, dat de man uit de hechtenli werd ontslagen, Indien de vrouw hem de te maken kosten enz. wilde ver goeden. Op deze wjze wist hl] f 25 los te krijgen. Toen het bedrog uitkwam, werden pogingen In het werk gesteld, om met behulp van een door de vrouw gegeven slgaalement den oplichter te vinden, doch te vergeefs. Verleden week vervoegde zich weder een persoon bij een vrouw, die In dezelfde omstandigheden verkeerde, doch deze ver trouwde de zaak niet, vroeg hem den volgenden dag terug te komen en waar schuwde Inmiddels de politie. Toen de quasl-rjjksadvocaat Inderdaad terugkwam, luisterde een rechercheur het tusschen hem en de vrouw gevoerde gesprek af en verzocht daarop den man mee te gaan naar het polltle-bureau, waar bleek, dat hQ en de vroeger gezochte één en dezelfde persoon waren. Ook te Qouda moet hQ dergelijke prac- tjken hebben uitgehaald. HQ Is gisteren naar deze plaats overgebracht. Qouda, 6 Nov. Zaterdagmorgen had een loopjongen der firma J. Kortenoever en Zoon alhier, het ongeluk om een gonje zakje, met een Inhoud van f 300 te verliezen. Van het geval werd aangifte bfj de politie gedaan en een advertentie In het Dagblad geplaatst, waarbij f 50 belooning werd aangeboden aan dengene, die het zakje met zj]n kostbaren Inhoud aan het polltle-bureau bezorgde. Naar aanleiding dezer advertentie meldden zich Zaterdagavond aan het polltle-bureau aan de metselaar F. H. J. van O Ijk, Nieuwe Haven 340 en zyn knecht J. Overkamp, Nieuwe Haven 197, die op een eigenaardige manter In het bezit van het verlorene waren geraakt. Deze belden mannen toch waren j.l. Zaterdag werkzaam aan een pand aan de Westhaven, waar de loopjongen dien morgen was gepasseerd. In den middag zag een van hen op de stoep van het huls waaraan zy eenlge herstellingen verrichtten, een opgerold zakje liggen en denkende dat het een leeg broodzakje was, daar door den een of ander verloren, wierp hy het In een metselaarsemmer om het 's avonds mede naar huls te nemen. Voor het oogenbllk namen zy er verder geen notitie van, maar 's avonds de hler- voren genoemde advertentie lezende kwamen zy op de gedachte dat het 's middags gevonden zakje wel eens het bedoelde wezen kon. Onmlddeliyk werd het nu voor den dag gehaald en daar bleek dat het vermoeden juist was; er bevond zich Inderdaad een bedrag van f 300 aan bankpapier In. Dadeiyk zyn zy toen de politie gaan kennisgeven van hun vondst en naluuriyk kregen zy nu de uitgeloofde belooning. Hulde aan deze brave lieden voor hun betoonde eeriykheld. Schiedam, 4 Nov. Alhier lag reeds sinds langen tQd In een gracht, de Raam geheeten, een zeer oude woonschuit van de soort als voorheen door kermisreizigers werd gebruikt. Deze schuit, geheel onbe heerd, was gisterenmorgen gezonken en nu vonden even na twaalven eenlge jongens het aardig op het uitstekende gedeelte van het vaartuig te gaan spelen. Eén hunner, de veertienjarige B., had de baldadigheid om In het vooronder, waaruit rook opsteeg, een brandende lucifer te werpen. Byna onmlddeliyk volgde een hevige ontploffing, waardoor een paar jongens hoog In de lucht werden geslingerd. De jongste, de negenjarige R., kwam weder op de schuit terecht, doch geheel bewuste loos. Toen hy opgenomen werd bleek, dat hQ zyn belde beenen gebroken had. De anderen hadden slechts lichte ver wondingen gekregen. Het vaartuig Is geheel uit elkaar geslagen. Men vermoedt dat In de schuit vochtig carbid Is geweest, waardoor gassen waren ontwikkeld, welke door den brandenden lucifer zyn ontploft. De knal was hevig en In de buurt zyn een aantal glasrullen gesprongen. O N D E R W US. Te Lelden Is bevorderd tot doctor In de rechtswetenschap, op stellingen, de heer j. A. A. Franssen van de Putte, geboren te Ooes. Door den onderwyzer 3: kl. by het openbaar lager onderwas In Ned. Indlë, J. Vroiyk, Is wegens ziekte vertol naar Europa aangevraagd, met Ingang van 2 November. Post en Telegrafie. De heer J. Malepaard, klerk der poste ryen en telegrafie te Zierlkzee, Is geslaagd voor het telegraaf-radicaal; ten vorlgen jare slaagde hij voor het post-radlcaal. KERKNIEUWS. Zierlkzee. Na vruchtelooze pogingen om by de Israël. Oemeente alhier een 1 eeraar te krygen, Is de heer S. Mendels van Middelburg als waarnemend leeraar alhier aangesteld. Eikerzee, 7 Nov. Op Zondag 12 Nov. zal in de Ned. Herv, Kerk na het eindigen van den dienst een stemming worden ge houden voor 3 leden In het kiescollege. Aftredend doch herkiesbaar zyn de heere; S. J. Oast, A. Qeschlere en j. de Keyzer. Beroepen naar de Herv. Qem. te Tholen (2e pred. plaats) ds. H. A. Heyer, te Renkum. Op het zestal van pred. voor de Herv, Qem. te Brielle (vac. ds. Verkouw) komt voor ds. Bal te St.-Pillpsland. Bedankt voor het'beroep naar de Herv. Qem. te Ierseke door ds. H. O. Rotcam Abblng, (e Nieuwerkerk a. d. IJssel. RECHTSZAKEN. De 6de kamer der rechtbank te Amsterdam heeft Dinsdag vrygesproken den heer F., directeur van een blerbrouwery te Haarlem, tegen wlen een gevangenisstraf van 2 maanden was geëlscht terzake van het veroorzaken van iemands dood door schuld. Hem was nl. ten laste gelegd, dat hy door hoogst roekeloos en onvoorzichtig ryden met zyn automobiel onder Oudorp een schillenboer had aangereden, die daardoor zód ernstig Inwendig gekwetst werd, dat de dood er het gevolg van was. De bootwerker, betrokken by de zaak-Vos, den overval In den Qerard Doustraat te Amsterdam, Is na tweemaal zes dagen In voorlooplge hechtenis te hebben doorgebracht, in vryheld gesteld. De rechtercommissaris had hem te kennen gegeven, niets te gelooven van alles wat hy vertelde, .je hebt dat alles alleen verteld, om de zaak van IJsbrand Vos In de war sluren", zoo voegde de rechter-commlssarls hem toe. .Dat moet ook!" antwoordde de bootwerker, .want Vos Is onschuldig". Naar wy vernemen heeft de officier van Justitie te Den Haag geen termen gevonden om tot een vervolging over te gaan Inzake de ontgroeningsschandalen te Lelden. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 November 1911, medegedeeld door het KoninklQk Nrderl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768 4 te Munchen. Laagste barometerstand 734.3 te Stornoway en Lerwick. Verwachting (van den avond van 8 Nov. tot den avond van 9 Nov. 1911): meest krachtigen tot stormachtlgen Zuide lijken tot ZuidwestelQken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, regenbuien met kans op onweersverschQnselen. Zelfde temperatuur. Z I E R I K Z E E. T|d van Hoogwater en van Laagwater. November. 8. 9. 10. 11. 12. Zo. 13. 14. 15. 18 19 20 21 22 C 7.39 v. 24 25 H. W. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nat». voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. T|d van H. W. te Dordrecht L. W. n. m. 3.31 3.47 4.11 4.29 4 52 5.13 537 6. 5 6.26 7. 1 7.25 8.12 8.40 9.35 10- 3 10.56 3.15 uur 5.30 L. W. u. m. 8.48 9.10 9.30 9.53 10.19 10.37 11.12 11.41 0.15 0.54 1.27 2.10 2.45 3.34 4. 5 later. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders: JOH. K. KRIJOER en MARTINA HOEK, op Zaterdag II November a.s., hunne 25-jsrlge Echtverceni- glng te herdenken. Poortvliet, 7 Nov. 1911. Hunne dankbare Kinderen. Ondergetekenden beluigen hunnen hartelijker) dank voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by de herdenking hunner 25-Jarlge Echtvereenlglng St.-Maartensdijk. L, RIETDIJK en Echlgenoole. Voor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen na hel overiyden van onzen beminden Echlgenoot, Vader en Behuwdvader, Broeder en Zwager den Heer A. J. VAN DALEN, betuigen wy langs dezen onzen welgemeenden dank. Middelburg, November 1911. Nieuwe Vllsslngsche weg 170. Uil aller naam, Wed. A. J. VAN DALEN- Manus van der Jaqt. Bekroond: Aanbevelend, Dagelijks versch verkrijgbaar onder Rijkscontrole. VOOR DUURZAAMHEID WORDT 1NQESTAAN. Postpakketzending franco door geheel Nederland. Wedarwerkoopapo gevraagd. Vraagt prysopgaat ou conditiën. Qeldig voor 3 achtereenvolgende Loterijen. Kans gelijk 1/20 Staatslot. Gratis herverzekering. Ook verkrijgbaar: geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. 1/4, 1/5 eu 1/10 Tijdgeestbrieljes kunnen voor de 5de Klasse gesplitst worden. Verkiygbzar te Rotterdam a/ta. Hoofdkantoor Wijnstraat 16, en te Zierlkzee by A Arnold, Dam; te Serooskerke by H. Bakker; (e Renesse by J. Braber; Ie Oud- Voisemeer by A. Boiling!te St.-Annaland by W. A. Bogaard; te Stavenlase by M. P. Tazelaar; te Brulnlsse by J. Vyverberg DzA 20; te Zonncmalre by A. de Biuyne; te Ouwerkerk (Zby K. van Oost; te Burgh by I. D. Bakker; te Brouwers haven by J. Rlngelberg; te St.-Maaitensdyk by W. M. Rynsburg; Ie Poortvliet by A. Jansen; te St.-Phlllpsland by J. Engelvaart; te Haamstede by C. Moetyker; te Burgervlotbrug by J. Struyck. is het gebruik van Losse Koffie, waarvan men de herkomst niet kent. Vraagt daarom Uw Winkelier: VAN NELLE's PAK JES-KOFFIE Specialiteit ROODMERK Aanleg van Electrlsch Licht, Krachtsoverbrenging, Bliksemafleiders, Hulstelefoons, Schellen, enz. enz. Complete Installaties met zelfopwekking voor Villa's, Fabrieken en Blokcentrales. Voorraad van Ornamenten, Lampen (Metaaldraad en Kooldraad), Booglampen, Dynamo's, Motoren, Draad- en Geleldlngsmaterlaal, Schakel- en Velligheldstoestellen, enz. enz. Plannen en adviezen worden gaarne gratis verstrekt. zijn ongeëvenaard in fijnheid van smaak. Men behoeft er slechts kokend water op te gieten om oogenbllkkeiyk een voortreffelijk vleeschnat te verkrygen. Ook per stuk 5 2'/2 ct. veikrygbzar by 'a-GravoniiaKe. Onze 4 pCt. Pandbrieven zyn verkrijgbaar ten kantore van den Heer C. M. BAL te Zierlkzee. Van deze Pandbrieven moet per jaar ongeveer /j worden uitgeloot ol teruggekocht. Door dezen maatregel wordt de beurskoers sterk gesteund. Verkrygbaar in stukken van 1000.-, 500 en 100.-, tegen den koers van 100 pCt. Coupons 1 januari—1 Juli. met opgaat van ptys en waar te bezichtigen. Brieven onder letter M, Bureau v/d. blad. in alle dikten, op kluwen en strengen. Voorhanden In het Paplermagazyn van R. W. J. OCHTMAN te Zierlkzee. Ondergeteekende heelt de eer het geachte publiek van St- Maartcnsdljk en Omstreken bekend te maken, dat by zich alhier heelt gevestigd als en tevens heelt geopend een winkel in Sigaren, Tabak, Drogisterijen enz. Zich minzaam aanbevelend, A. P. HOEK Gz. St.-Maartensdijk, Kaaistraat. te 's-Gravenhage. Correspondentschap ZIERIKZEE. De RENTE der deposito's op 3 dagen bedraagt procent, op langeren termijn hoogere rente. De Correspondent, A. Q. KIJN. Agent voor Zierikzee en Omstreken: JOH. OCHTMAN. Dagelijks opzending der goederen. De Tlendcommlssie In het 7e Tlend- dlstrict ter standplaats Middelburg, maakt bekend, Ingevolge art. 69, 3e lid der Tlendwet 1907 (Staatsblad 222), dal zQ op de hieronder vermelde data, aan de in het le lid van arl. 53 dier wet bedoelde aangevers by geadvlsecrden brlel heelt verzonden een ?fschrift van den staal van uit te keeren schadeloos-stelling en te heffen tlendrer.ten, bedoeld In art. 68 dlerzelfde wet, vastgesteld by resolutie van den Minister van Financiën van 1 Maart 1910 no. 78 O. Th. met mededeellng van den tekst van art. 70, luidende: ,Het bedrag der schadeloosstelling staat onveranderiyk vast by den aanvang der tweede maand, volgende op die, waarin de In art. 68 bedoelde staat Is opgemaakt", terwijl op geiyke data een uittreksel uit dien slaat voor Iedere gemeente afzonderiyk aan het betrokken gemeentebestuur is ver zonden, hetwelk ter secretarie aldaar ge durende een maand kosteloos door een leder zal kunnen worden geraadpleegd, te weten: op 30 October 1911: Reg. no. 157, perceelen In den tlendhoek Stoofblok, gemeente Drelschor. Reg. no. 160, perceelen In Hulsmansblok beoosten Zwane, gemeente Nieuwerkerk. Reg. no. 216. perceelen in de Lange Votsche, ol de vyi Qemeten In het Nieuwe Land van Dutveland, gemeente Oosterland. Reg. no. 217, perceelen In .De Omloop", gemeente Oosterland. Reg. no. 218, perceelen In den Louw Helnsblok, gemeente Oosterland. Reg. no. 235, perceelen In de Hooge Malre, gemeente Oosterland. Middelburg, 30 October 1911. De Secretaris, Mr. P. DIELEMAN. s. OCHTMAN A ZOON, hoek Appelmarkt, Z.zee. Boek- en B Ij belbinder Ij. Vijfmaal bekroond. Vervaardiging m. '.y Boft. V. B.M. it Sotiifli K.M. it Koiligii-Moiitrs van af het EENVOUDIGSTE tot het meest SIERLIJKE in deze branche. Aanbevolen adres voor soiled werk. T er overname aangeboden te Rotterdam met aanverwante Artikelen tegen Inventarls- prys over le nemen. Ruime woning, huurprys blllQk. Oelegenheld doortusschen- komst van ondergeteekende daarby ook andere zaken le verrichten. Voor Inlichtingen schryven aan A. VAN ACKER, Rotterdam, Jaffa 38o. TE KOOP: by O. J. KLOMPE, Drelschor. Ta koop gowpaagd J. VAN LOO, Sas, Zierlkzee. T e> KOOP: Plein HENDRIKSE in flacons4 60 ct. >00 Tandpoeder In doosjes 10 Tandpasta, rose, In doosjes 12}, 25 m m witte 15 30 Voorhanden In het Paplermagazyn van R. W. J. OCHTMAN. Appelmarkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6