is t ojr nvt. I:= ADVERTED! Tl EIL mmmmm HiBIl J0H1NI1 BOFFEN, v De Familie SCHUURBEQUE BOEIJE betuigt by deze haren harteltjken dank voor de biyken van deelneming, ondervonden by het overigden van Vrouwe W. C. J. VAN DONOEN, Doualrlè;e Jhr. Mr. J. SCHUURBEQUE BOEIJE. zlerikzee, 8 NOV. 1911 Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". Te koop: Een Vaarskali, Ii er voor den arbeider bier nog volop te doen, hg heeft reedi een goed jaar gehad. Z]n werk ging gestadig voort en zj]n loon wat bij vroeger IQd vergeleken ver van gering. Zijn aardappelen brachten veel op, zoo dat hg nog heet wat kon verkoopen tegen goeden prijs. En van eenlge ziekte onder de varkens was geen sprake, zoodat welhaast In zeer vele gezinnen een goede wlnter-voorraad spek aanwezig Is. Zoo gaat In 't algemeen hier de werkman den winter niet met bezorgdheid tegemoet. Vermindering van pacht. Door den drogen zomer hebben de kleine land bouwers en veehouders ontzettend veel nadeel geleden. De Oroentenkweekers vereenlglng, Kweekers- en Handelsbelangen te Arnhem had daarom de vorige week In .Suisse" te Arnhem, alle tuin- en land bouwers ultgenoodlgd tot een vergadering om te beraadslagen, welke middelen z{| zullen aanwenden om den ondergang van velen hunner te voorkomen. De vergadering was bezocht door ongeveer 150 personen. Besloten werd om een verzoek te richten tot de landeigenaren om ontheffing van betaling van een gedeelte der landpacht, terwgi een commissie van drie personen benoemd werd om die heeren Ie bezoeken en het verzoek mondeling toe te lichten. T W BEDE KAM E R. De minister van oorlog heeft opnieuw eenlge wgzlglngen voorgesteld In het ontwerp-Mtlitlewet. De eerste oefenlngstgd wordt bepaald voor hen, die tot de administratietroepen behooren, op acht maanden, welke duur met ten hoogste zes en een halve maand kan worden verlengd. Teneinde, zonder In botsing te komen met de bedoeling van den wetgever ten aanzien van de beteekenls der woorden .ten hoogste", te zgner tQd te kunnen overgaan tot vaststelling van den eerste- oefentgd voor de administratietroepen op 8J maand, Is deze wgzlglng wenscheigk geoordeeld. Een andere wgzlglng strekt om, wanneer de regeering er toe mocht komen den eerste-oefentgd voor de administratie troepen te bepalen op niet langer dan acht en een halve maand, ook de tot die troepen behoorende manschappen voor herhalingsoefeningen te doen opkomen. Tevens wordt voorzien In de regeling van het aanvragen der vrgstelling voor de voorgestelde nieuwe groep. By het Dinsdag voortgezette mllltle- wet-debat werd met 39 tegen 26 stemmen aangenomen een motie van den heer Nolens, om niet In de wet neer te leggen, maar bg bestuursmaatregel vast te stellen, het programma van elschen, waaraan jongelui moeten voldoen om een eersten oefentgd te verkrggen van 6J In plaats van 81 maand. Minister Coign had vooraf verklaard, dat de regeering In de aanneming dier motie zou berusten. Een wetsontwerp Is Ingediend tot toe kenning onder zekere voorwaarden van een renteloos voorschot uit 's rgks schat kist (ten bedrage van een derde van de kosten, doch tot geen hooger bedrag dan f 60,000) ten behoeve van den aanleg en het In exploitle brengen van een spoor weg van Oostburg naar Cadzand. Ter toelichting deelt de minister van waterstaat o. a. mede, dat de stoomlram- maatschappg Breskens—Maldeghem het voornemen heeft opgevat, om, In aan sluiting aan hare bestaande spoorwegignen van Breskens naar Maldeghem en naar Sluis, een IQn aan te leggen van Oostburg naar Cadzand. De toekenning van het gevraagde ryks- voorschot wordt z. I. alleszins gewettigd door het nut dat van de ontworpen ign voor de te doorsngden streek mag ver wacht worden. De ontworpen ign heeft een lengte van 7 K.M. en zal nagenoeg over dien ge- heelen afstand In rechte richting langs den provincialen weg tusschen Cadzand en Oostburg aangelegd worden. De spoor- wgdte Is 1 M. Voor de nieuwe ign zgn jaarigksche bgdragen toegezegd door de gemeenten Oostburg, Zuldzande en Cadzand en door het waterschap Cadzand, tot bedragen van onderscheidenlijk f 375, f 375, f 300 en f 350 's jaars, gedurende 20 achtereen volgende jaren, terwgi door de provincie Zeeland een renteloos voorschot Is toege zegd ten bedrage van een derde der aanlegkosten tot een maximum van f 60,000, verminderd met de tegen een rentevoet van 4 pCt. berekende contante waarde der evenbedoelde jaatiyksche bg dragen. Provinciale Staten van Zeeland. De najaarsvergadering werd gisterenavond door den Commissaris der Koningin, den heer mr. H. J. Dijckmeester, in naam dei- Koningin geopend. Tegenwoordig waren 40 leden. Afwezig de heeren Van Rompu en Erasmus, beiden met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering met de volgende toespraak: Mijne Heeren! Bij den aanvang van deze vergadering verwacht gij van uwen voorzitter een woord over de gebeurtenissen in onze provincie, die in de laatste weken uwe ge dachten in beslag namen. De storm van 30 September op 1 October 1.1. heeft op zéér vele plaatsen van ons vaderland, maar in het bizonder in Zeeland, betreurenswaardige verwoestingen aangebracht, heeft Bruinisse geteisterd en te Ierseke en elders groote schade gebracht. De schade door dezen storm veroorzaakt aan zeeweringen en polders, met name op Noord- en Zuid-Beveland, Tholen, Schouwen en in Zeeuwsch-Vlaanderen is op tal van plaatsen aanzienlijk. De nieuw bedijkte polder aan de Noord zijde van den spoorwegdam, die Zeeland met Noord-Brabant verbindt, liep onder. De bovenzijde van den zwaren dijk werd weg geslagen. De dijken van sommige polders werden dermate beschadigd dat het al of niet door breken van de weersgesteldheid der eerste dagen na de ramp afhing. Reeds in den avond van den len October ontving ik de mededeeling, dat H. M. de Koningin, ten zeerste getroffen d,oor het bericht van de ernstige ramp, die Bruinisse teisterde, een bezoek aan de plaats wenschte te brengen. Dit bezoek had Dinsdag 3 October plaats. Gedep. Staten vonden hierin aan leiding zich tot H. M. te richten met een adres. Dit adres, dat hierop door den griffier werd voorgelezen, en dat 6 October verzonden -•werd, luidde als volgt: „In Maart 1906 trof onze provincie een zware watersnood en was Uwe Majesteit met Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden één der eersten ter plaatse om met woord en daad van Uwe hartelijke belangstelling, van Uwe diepe deernis te doen blijken. De herinnering daaraan ligt allen Zeeuwen nog na aan het hart, want niet licht vergeten zij het vele goede, de weldaden en de trouwe zorg die dit gewest alle eeuwen door en telkens opnieuw van het geliefd Oranjehuis mocht ondervinden. Andermaal werd de bevolking van Zeeland, nauwelijks een week geleden, op het onver wachts opgeschrikt door een nieuwe water ramp, wel niet zoo algemeen als de vorige maal, maar toch plaatselijk van geweldige kracht en voor de voornamelijk getroffen visschersbevolking een bron van diepe en nog onvoorziene ellende. Nauwelijks had de mare Uwe Majesteit bereikt of andermaal gevolg gevende aan de edele opwelling van Haar hart, ontij noch ongerief ontziende, besloot Uwe Majesteit zich naar het meest geteisterde punt te begeven, teneinde zich op de plaats zelve van den omvang van de ramp, van het leed en den nood der bevolking rekenschap te geven. Uwe Majesteit gaf te Bruinisse aan de gansche natie het voorbeeld door de diepe ontroering van haar medelijdend hart, dat steeds leeft het leven van Haar volk, en zich ook ditmaal zoo -treffend uitte in woorden van troost en opbeuring, in een waarlijk vorstelijk stoffelijk hulpbetoon. Die ontroering des harten leeft, stil maar krachtig en heeft alom weerklank gevonden in de harten van Uwe trouwe Zeeuwen, al be hoefden zij ook geen nieuwen prikkel voor hunne historische en welbekende verknocht heid aan Uwe Majesteit en Haar Doorluchtig Hui s. En als vertegenwoordigers van het Zeeuw- sche volk èn persoonlijk hebben wij ge meend aan de gevoelens welke ons allen bezielden, uiting te moeten geven en aan Uwe Majesteit den innigen en diepgevoelden dank der ingezetenen te moeten overbrengen voor wat Uwe Majesteit weder in deze ure der beproeving voor het zwaar bezochte gewest ten beste gedacht en gedaan heeft". Na het voorlezen van dit adres vervolgde de Commissaris: Gedep. Staten vertrouwen door de aan bieding van dit adres in uw geest te hebben gehandeld en de gevoelens te hebben ver tolkt, die dit bewijs van belangstelling van H. M. bij u zal gewekt hebben. Tot leniging van den nood en van de schade ontstaan door deze stormramp, is het Provinciaal Watersnood-Comité onmiddellijk aan het werk gegaan. Van alle zijden ge steund, mag het verwachten dien arbeid tot bevredigende uitkomsten te zullen brengen. Polder- en Waterschapsbesturen namen meerendeels krachtdadige maatregelen om de dijken in zoodanigen staat te brengen, dat geen dadelijke vrees voor bezwijken meer behoeft te bestaan. Gedep. Staten, bijgestaan door den dienst van den Provin cialen Waterstaat, trachten de afdoening van hetgeen tot hun taak behoort zooveel mogelijk te bespoedigen. Moge het u, mijne heeren en aan het college van Gedep. Staten gegeven zijn, om met gebruikmaking van de macht, u bij wet en verordening verleend, en gesteund door de Hooge Regeering, Zeeland meer en meer te beveiligen tegen rampen als 1906 en 1911 over cms gewest zagen gebracht".' Op deze toespraak volgde applaus der leden. De voorzitter deed vervolgens mededeeling van verschillende Koninklijke besluiten, houdende goedkeuring van de door de Prov. StateA genomen besluiten. Ingekomen was een dankbetuiging van de vereeniging „Zeevaartschool" te Vlissingen voor de verhooging van het provinciaal subsidie. Van het christelijk werklieden-verbond „Patrimonium", afdeeling Vlissingen, was een adres ingekomen, om aan de ambtenaren en werklieden der provincie een tijdelijken bijslag op de loonen te verleenen. Dit aares werd voor kennisgeving aan genomen, omdat Gedep. Staten reeds vóór de ontvangst van dit adres, met het oog op de tijdsomstandigheden, hebben overwogen, of er reden bestaat tot toekenning van een bijslag, en Gedep. Staten reeds een voorstel in dien zin aan de Prov. Staten hebben Als zijnde ongezegeld werd ter zijde gelegd een brief van den stuurman D. Potters bij den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde, houdende mededeeling van een door stuurlieden, matrozen en stokers bij dien dienst tot Gedep. Staten gericht verzoek van een extra-uitkeering in verband met de duurte der levensmiddelen. Door Gedep. Staten werd medegedeeld, dat het verslag der commissie voor de ver betering der middelen van gemeenschap tusschen Zuid- en Noord-Bevela"d den 19 September 1911 is ingekomen. Dit verslag is bij Gedep. Staten in onderzoek, doch zij hebben nog geen gelegenheid te dezer zake een voorstel te doen. Overeenkomstig de voorstellen van Gedep. Staten werd besloten tot aanhouding van: o. het adres van den gemeenteraad van Middelburg, om den aanleg te willen be vorderen van den verbindingsweg tusschen Noord-Brabant en Zeeland b. een adres van het bestuurder vereeniging „Koningin Sophie der Nederlanden" te Sluis, om subsidie voor een kantwerkschool; c. een adres van het hoofdbestuur dei- provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" om een jaarlijksch subsidie van f 1000, voor de bestlijding der tuberculose. Nog werd door Gedep. Staten voorgesteld tot aanhouding van een verzoek der ge meente Bruinisse, om subsidie voor ver betering van de haven. De heer Fokker wees er op, dat de gevolgen van de aanneming van het voorstel onafwendbaar zullen zijn, dat eerst in de zomerzitting een besluit kan worden ge nomen. Dit kan ernstige gevolgen hebben voor de betrokken gemeente, daar, als de Prov. Staten geen subsidie toestaan, ook geen rijks-subsidi^ kan worden verkregen. Daarom deed de heer Fokker het voorstel tot aanhouding nog aan te houden en aan Gedep. Staten te verzoeken, om te trachten in de volgende vergadering met een voorstel ter tafel te komen. Namens Gedep. Staten deelde de heer mr. Dieleman mede, dat er bij hun college geen bezwaar bestaat overeenkomstig het voorstel van den heer Fokker te handelen. Dienoverkomstig werd besloten. Op voorstel van Gedep. Staten werd be sloten tot sluiting van een geldleening van ten hoogste f 185.000 voor de inrichting van den stoombootdiehst tusschen Schouwen, Zuid- en Noord-Bevelaad en Walcheren. De voorstellen van Gedep. Staten werden alle naar de afdeelingen verzonden. Daarna had de trekking der afdeelingen plaats en werden deze als volgt samen gesteld eerste afdeeling: de heeren Heijse, Dumoleijn, Giljam, De Veer, Van Dalsum, Neeteson* Bolle, Ysebaert, Louwerse, Erasmus, Kake- beeke en Hombach en als leden van Gedep. Staten de heeren Dieleman en Siegers;' tweede afdeeling: de heeren Fokker, Moer dijk, Den Bouwmeester, Van Oeveren, Houterman, Vogelaar, Mulder, Van Voort- huijsen, Maarleveld, Hocke Hoogenboom, Van der Vliet en Duvekot en als leden van Gedep. Staten de heeren Fruijtier en De Casembroot derde afdeeling: de heeren Vorsterman van Oijen, Van Dam, Dekker, Noordijke,Merckens, Hollestelle, Van de Putte, Wondergem, Gerlach van St.-Joosland, Tichelman, Spren- ger en Hammacher en als leden van Gedep. Staten de heeren Van Rompu en Blum. De voorzitter stelde daarop voor de eerst volgende vergadering te houden op Vrijdag 17 November, des( morgens 10 uur. De heer Bolle gaf in overweging deze vergadering een week later te houden, omdat het voor de gemeente Bruinisse moeilijk zal vallen alle gegevens te verzamelen ter toe lichting van haar verzoek om een subsidie voor de verbetering van de haven. De heer De Veer vond het ongewenscht deze vergadering, waarop ieder gerekend heeft, een week uit te stellen. Als de zaak voor Bruinisse van zoo groot belang is, dan gaf de heer De Veer in overweging om, als in de volgende vergadering geen beslissing kan vallen, de Prov. Staten later afzonderlijk bijeen te roepen. De voorzitter wees.den lieer Bolle er op,, dat door het zoo straks aangenomen voorstel van den heer Fokker de mogelijkheid is geopend om het verzoek van de gemeente Bruinisse in de volgende vergadering te kunnen behandelen. Mocht het onderzoek nog niet geheel zijn afgeloopen, dan zou wellicht van de Prov. Staten een besluit kunnen worden uitgelokt, waarbij in be ginsel een besluit wordt genomen ten opzichte van het verzoek tot subsidie-ver leening. Bovendien is het als antecedent niet wenschelijk ter zake van een subsidie-aan vrage al gaf de voorzitter toe dat het hier een bizonder geval geldt de gewone data van de najaarsvergadering uit te stellen. De heer Bolle wees er op dat, mocht het verzoek worden aangehouden tot de zomer vergadering, de ramp van Bruinisse niet één doch twee jaren zal duren. Het belang van het dorp van 3000 zielen brengt mede, dat alles wordt gedaan om deze gemeente zoo spoedig mogelijk te helpen. Overigens kan de heer Bolle met het voorstel van den heer De Veer medegaan. Hierop werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten de volgende vergadering op Vrijdag 17 November te houden. Over geheel Engeland hebben stormen gewoed, waardoor veel schade li aan gericht en menichenlevem te betreuren zgn. Te Olaigow werd een voetganger door den wind opgenomen en met zooveel kracht tegen de itraat geslagen, dat hg op de plaats dood bleet. Te Liverpool werden een oude dame en een 9-jarlg melvje door afgerukte ichooriteenen gedood en te Oovan een kleermaker en een jongen. Te Forthcurno werd een atudent van de rotien door den etorm In zee geworpen, waar hg verdronk. Te Oxford It een loodt voor vltegmachlnei Ingewaaid, waarby 15 machlnet vernield werden, wat een tchade geeft van circa f 100 000. Op de kuit van Ayrshire li de ign van den Olatgow- en Zuldweiteripoorweg over een afstand van 400 meter door het afgeituwde zeewater ondermgnd, zoodat het verkeer moeit worden stop gezet. Kopenhagen, 6 Nov. Qeheel Dene marken li door een orkaan geteisterd, vooral Jutland, waar groote tchade li aan gericht door overttroomingen en spring vloed op de westkust. De veerdienst tusschen Warnemiinde en Ojedser Is onderbroken, terwgi een aantal scheepsrampen worden gemeld. De storm duurt voort. TBLBQRAIMBN. 's-Oravenhage, 8 November. Tweede Kamer. Voortgezet werd het debat over de Mllitlewet. Een door den heer Ter Laan voorgestelde en door den heer Thomson ondersteunde motie voor overlegging der verslagen over de vlcrmaanders aan de Kamer, alvorens over art. 69 betreffende de Iniyvlngstyd- vakken te beslissen, werd verworpen met 51 tegen 14 stemmen. Minister Coign had vooraf betoogd, dat er voor die overlegging geen aanleiding bestond. Artikel 69 werd ongewgzlgd goedgekeurd. Bg het verder debat werd ondanks de bestrgdlng door den Minister Wentholt aangenomen met 44 tegen 31 stemmen. De heer Verhey's amendement, strekkende om den max'mura oefentgd, gedurende welken men de zeemlllclent zonder hunne toestemming In gewone tgdiomslandlgheden In dienst kan houden, te houden binnen het tydperk van 12 maanden. Daarna kwam In behandeling art. 75, bepalend den duur van den eersten oefen tgd bg de verschillende korpsen en dienst vakken, op welk artikel niet minder dan 13 amendementen zgn IngecLndJ De heer Duys bepleitte uitvoerig een verkorting van oefentgd, en kwam na Kuyper's veranderde houding ten dezen aanzien te hebben gekritiseerd, er tegen op, dat door mannen als door de heer Tydemsn de tekortkomingen van de bevel voering bg de manoeuvres gebruikt worden als middel om te komen tot een Iangeren oefentgd, alsof die tekortkomingen Iets te maken zouden hebben met den oefentgd der manschappen. Spreker viel heftig de militaire autoriteiten aan, door wier schuld het Nederlandsche volk thans meer mll- lloenen moet betalen. Hg werd herhaaldeigk tot de orde geroepen. MARKTBERICHTEN. Tholen, 7 Nov. Jarige Zeeuwsche tarwe, f8,- 4 f 8,50; nieuwe 17,— 4 1 8,50; haver f 4,— 4 f 4,25rogge f 5,50 4 f 6,25 wlntergerst f 4,70 4 f 5,75; aardappelen blauwe f 3,— 4 f Elgenh. f 2,— 4 f 2,50; peren f 5,— 4 f 6,—jutten f 4 f appelen 15,— 4 16,— per H.L. uien f 4,— 4 f per 50 K.O.; hooi f 20 4 f 29 per 1000 K.O.; stroo 17 4 f 11 per 100 bossen; zomergerst f 4,— 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 7 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd: 33 paarden, 1651 magere en 869 vette runderen, 173 vette, 192 nuchtere en 503 graskalveren, 542 varkens en 385 biggen. Koelen en ossen 36 tot 43 et, stieren 30 tot 35 ct., vette kalveren 47J tot 57J ct., varkens 21 tot 26J ct alles per J kilo. Melkkoeien f 150 4 1295, kalikoeten f 150 4 f 300, stieren f 130 4 f 300, pinken f 95 4 f 140, graskalveren f 35 4 f 75, vaarzen f 125 4 I 160, alles mager vee; biggen f 7,50 4 f 12, slachlpaarden f 50 4 f 170, werkpaarden f 70 4 f 280. Nuchtere kalveren fok- f 14 4 f 20, slacht- f 9 4 13. Biggen f 1,20 4 f 1,50 per week. Vette koelen en ossen waren niet bizonder ruim aangevoerd. Voor late soort spoeling- vee was veel kooplust, ze werden goed verkocht, de pulkste met 1 4 2 ct. boven noteering betaald, ook afwgkende werden tegen goede prgzen verhandeld. Stieren gering aangevoerd, handel vlug. Van vette kalveren was het aanbod grooter dan de vraag; bepaald puike quallteit niet aangevoerd, waardoor Iets lager noteering. Handel niet bizonder vlottend. Melk- en kalfkoelen met veel handel. Zeer puike werden voor Spanje gekocht en duur betaald. Ossen tameiyk goed te verkoopen. In jong vee was minder handel. Oraskalveren werden beter verkocht met vluggen omzet. Nuchtere kalveren grif gekocht tot Iels stygende noteering. Werk- en slachlpaarden met redeigken handel. Biggen handel traag. Als blzonderheid kan vermeld worden dat gisteren 1000 varkens van de Rotterd. markt voor Frankryk bestemd waren. Zeeuwsche uien. Aanvoer circa 6000 balen van alle soorten. Tot dusver werden eenlge partQtjes der diverse soorten verhandeld voor f 4,30 per 60 k.g. De pryzen hedenmorgen aan de Rotterdamsche Elervelllng (In exploitatie bg de V. P. N) besteed, zgn als volgt: voor kippeneieren f 6,95 4 f 10,30, eende- eleren f 5,40 4 f 7,40, eieren handelaren f 5.80 4 f 6,80 per 100 stuks. Aanvoer 3691 stuks. De pryzen, besteed aan de Rotterd. Elervelllng (Venootschap tot het explolteeren van veilingen) warengegarandeerd versche hoendereleren f 8.51 4 f 9,99, dito eenden eieren f 5,84, hoendereleren van handelaars Inlandsche f 7.87 4 f 8,99, dito bultenlandsch f 4.19 4 f 4,25, per 100 stuks. Aanvoer 8647 eieren. STOOMBOOTDIENST NOVEMBER. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Vtn Rotterdam naar MJddelb. en Vllaalngen. Amsterdamscbe TQd. Donderd. 9 Vr|dag 10 Zaterdag 11 Maandag 13 Dinsdag 14 Woensd. 15 Donderd. 16 'id. 6,20 6.20 6,20 6.20 6,20 6,20 'sm. 8,— 8- 8,- 8,- 'a m. 8,— I 8i- 8,- 8,- 8,- 8.- Zoo de Heere wil en zg leven hopen onze geliefde Ouders: JAN VERHAOE en HEBRINA CATHAR1NA VAN DE REE, hunne 25-jarige Echtvereenlging te herdenken. Anna-Jacobapolder, 9 Nov. 1911. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdklnd. Heden overleed, na voorzien te zgn geweest van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mgne gellelde Echl- genoote In den ouderdom van byna 84 jaar. zlerikzbe, 7 NOV. 1911. JACOB SIES. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, ontvangen gedurende de ziekte en bij het overigden van hunnen veelgeliefden Zoon en Broeder JACOBUS DE JONGInzonderheid brengen zy hunnen dank aan den WelEd. Heer Dr. W. H. ITTMANN van Brouwershaven, voor zyn goede en trouwe behandeling. zonnemaire, 8 Nov. 1911 J. VAALBURO. A. VAALBURO—Berrevoets. L. VAALBURO. Hiermede betuig Ik, ook namens myn Kinderen, onzen bartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling op myn 80sten geboortedag ondervonden. Burgh, 8 Nov. 1911. MARINUS FOKKER. Allen, die Iets te vorderen hebben van -, goederen onder zich hebben van -, of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van wyien Mejuffrouw APALONIA KRAMERS, Weduwe van den Heer Huber- tus van der Straate, overleden te Terneuzen op 27 Juli 1911, gelleven daar van opgave of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekende, vóór of op 13 November 1911. W. J. RENSEN. Poststraat, Exec.-Test. Departement ZIERIKZEB. 17 Nov. a.s. Lezing van Mej. Corry C. Huyslnga van Amsterdam, In de Koffiekamer v. d. Concert zaal, aanvang 8 uur. 21 Dec. Concert van de heeren H. Klndler en A. de Vogel, belden van Rotterdam. 16 Jan. Lezing van den heer Albert Vogel, o. a. Salome. 23 Febr. Lezing van Mej, Amalla Petri van Utrecht, zy, die lid wenschen te worden, kunnen zich opgeven by den ondergeteekende of by een van de andere bestuursleden. Contributie f 3,60 per jaar. Zierikzee, 7 November 1911. De Secretaris, H. PLEYTE. by C. A. DE LOOZE, Vlsschersdtjk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2