verzoek tot wyzlglng van eenige poiten op de begrooting 1912. Ook waa van dat college een ichrQven ontvangen, waarin gevraagd werd welke leeningen vermoedelijk zullen aangegaan worden en hoe dan de aflossingen zullen gesteld worden. De voorzitter stelt voor te antwoorden dat dit later opgegeven zal worden. Ooedgekeurd werden een paar posten van af- en overschrijving op de begrooting 1911. De burgemeester deelt mede, dat door schippers van Ierseke gevraagd was abonnementen voor ligging In de haven te krQgen. HQ had er bezwaar In dit toe te staan om den tegenwoordlgen toestand, en ook omdat er wellicht te veel zouden komen. De heer Hoogerhelde stelt voor thans geen abonnementen te geven. Ook de heer Jumelet is er tegen. Met algemeene stemmen wordt besloten ze niet te verleenen. Bfl de rondvraag merkt de heer Qoud- zwaard op, dat het wenschelQk zou zijn een paal te zetten op den hoek by bet Kleine Beursje en één by de herberg van den heer Padmos; deze palen te voorzien van kettingen, om by hoog water te voor komen, dat er schepen tegen de vloed planken kunnen komen, wegens gevaar voor doorbraak. Besloten wordt daartoe over te gaan en de uitvoering aan burgem. en welh. over te laten. De heeren Jumelet, De Koning en Hoogerhelde worden als commissarissen aangewezen, om de plaats aan te wyzen, waar de te plaatsen meerpalen gezet zullen worden en verder na te gaan of er nog paalstompen zyn biyven zitten, die gevaar opleveren voor de vaart. Bruinisse. Zaterdag zyn de laatste hoogaarzen, die In den nacht van 30 Sept. tegen den dyk aan de Anna-Jacoba-Polder gestormd zyn, te water gebracht. Eenige der vaartuigen zyn op de slikken te Zype aan den grond gezet om gesloopt te worden. De overigevoor zoover zy nog te repareeren zyn, worden zoo spoedig mogeiyk naar de een of andere scheeps timmerwerf gebracht. Dageiyks vertrekken dan ook eenige vaartuigen, soms tien tot twaalf, getrokken door sleepbooten die hiervoor gehuurd zyn, daar byna geen enkel vaartuig, met de zeilen kan ver trekken. By het te water brengen der hoogaarzen, werd door de dorpelingen krachtige hulp verleend. St.-Maartensdljk. Terwyi Zaterdag avond een oude vrouw alhier de brug over de zoute vest wilde opstappen, ge raakte zy, door de duisternis misleid, te water. De heer C. Kloet Az., die In de nabyheld woont, hoorde hulpgeroep en snelde toe; zich tot aan de knieën in het water begevende mocht het hem gelukken de vrouw te redden. St -Annaland, 25 Oct. De stormwind van verleden Zondag heeft opnieuw zyn krachten beproefd op één der belde schuren, die door den storm van 30 Sept. zoozeer geleden hadden, maar nu alweer hersteld waren. En het Is den bulderaar gelukt den top van één der zygevels weer neer te werpen, er nog grooter gat In te maken dan den vorlgen keer en nu ook schade toe te brengen aan het inwendige van het gebouw. Het ongeluk Is voor den betrokkene een schadepost van belang, en hy zal de dure les wel niet spoedig vergeten, dat men by het bouwen rekening dient te houden met de kracht van den stormwind. Oud-Vossemeer, 25 Oct. Deze gemeente beeft door den dood haar voortreffeiyken burgemeester, Oerrlt Johannls de Oraaff Az., verloren. Dit Is voorzeker voor Oud- Vossemeer, waarvan hy Jarenlang de burger vader en secretaris was, een treurig verlies. In de bange dagen, waarin Oud-Vossemeer door een overstrooming was geteisterd, en de bevolking de gemeente ontvlucht was, toonde hy zyn volle kracht. Hy was toen trouw en moedig op zyn post gebleven en gal aan de Koningin en Haar Óemaal, die In een eenvoudig bootje door de overstroomde straten van de gemeente voeren, om zich persooniyk van de ramp te overtuigen, de noodlge Inlichtingen. Veel heeft hy In dien tyd voor zyn gemeente gedaan. Zyn ver diensten werden door zyn verheffing tot ridder der orde van de Oranje-Nassau, door onze geëerbiedigde Koningin dan ook ten volle erkend. Ierseke. Met het afbrengen der vaar tuigen van de bermen en dyken Is men thans zoover gevorderd, dat alle van de dyken af zyn. Eerst nu kan men zien, hoe groote schade de vaartuigen geleden hebben. In den Karelpolder zitten nog altQd twee schepen. Deze week zal een begin worden gemaikt om ze met behulp van een groote lier over den dyk te draaien. Middelburg. By het J.l. alhier gehouden examen hebben voldaan voor den rang van sergeant, de milicien-sergeant J. van Dyke, en voor den rang van korporaal de soldaat L. J. Koopman, belden van het 2 Bataljon 3e Reglment-Infanterle, laatst genoemde Is met Ingang van 20 October j.l. bevorderd tot dien rang. In de Maandag alhier gehouden openbare terechtzitting van de Centrale Raad van Beroep (Ongevallenverzekering), bad de uitspraak plaats Inzake C. H. te Bruinisse, waarby de beslissing van de Ryksverzekerlngsbank werd vernietigd en verstaan dat door C. en J. H. te Bruinisse terecht aangifte van de uitoefening van het bedryf van mosaelkweeker Is gedaan en werd de onderneming, waarin het be dryf werd uitgeoefend, ingedeeld in gevarenklasse 30 met toewyzlng van gevarencyfer 30. Aan den gemeenteraad alhier Is het volgende ongeteekend schrijven toe gezonden .Aan den Heer van de Raad. Mynheer Daar Ik niet kan laaten om u het laaten weten ik heb een kennis en die werkt by Albers hy is vast werk man hy Is zaager en Mynheer nu moeten ze van smorgen zes uuren tot savonds negen uur werken en dan heb die man zelfs gezegd dat hy wel een I 15 gulden thuis brengt want Mynheer ze hebben een gulden opslag gekregen dan hebben ze nu Iets over de f 11 gulden bulten hun verval, die pot wordt allen maanden gedeeld Mynheer, dat Is van het hout buiten nu het over werk Mynheer en dan Mynheer hebben ze nog een geluk dat ze geen belasting moeten betalen, en dat gaat tog een beetje onregt vaardig Mynheer dat die menschen die op de Schelden werken In Vllsslngen nog eens velet hebben met de Hoogdagen en dat die van de heer Albers altyd vast geld hebben en dan ben er ook by die geen Kinderen hebben Mynheer". Tot goed begrip van den Inhoud van dit duldeiyk (I) scbryven dient, dat de schryver bedoeld de werklieden van de Naamlooze Vennootschap Houthandel, voorheen Q. Alberts Lzn. Co., en tevens dat vele werklieden van de Kon. Maat- schappy .De Schelde" te Vllsslngen, woonachtig zyn te Middelburg. De sociaal-democratische Vrouwer.- club heeft zich tot den gemeenteraad gewend met verzoek om by huweiyk ol geboorte-aangifte, doch het liefst by eerst genoemde gebeurtenis de brochure .De verzorging van de Zuigeling" uit te reiken. Adressante wyst er op, dat vele vrouwen onwetend zyn omtrent de meest elemen taire elschen van voeding en verzorging van zuigelingen, tengevolge waarvan de groote sterlten onder de kinderen ontstaan. De uitgave van overheidswege van deze brochure zou een zeker prestige er aan geven, dat te eerder tot kennisname van den Inhoud zal opwekken. In de Zondagmorgen alhier gehouden jaarvergadering van het partygewest Zeeland der S. D. A. P. waren aanwezig de afdeellngen Middelburg, Vllsslngen en Aardenburg. Na uitvoerige besprekingen werd besloten de drie aanwezige aldeellngen, uitgezonderd Aardenburg, op te heffen. De gewesteiyke organisatie heeft besloten In de plaats daarvan een districts federatie te vormen van de afdeellngen Vllsslngen en Middelburg, terwyi. Indien noodlg, de aldeellng Aardenburg behouden kan blQven. In verband daarmee zal de Baanbreker In kleiner formaat worden uitgegeven. Een en ander treedt 1 Nov. In werking. Alhier Is Zondag door de politie gearresteerd en naar Schevenlngen over gebracht, de dienstbode M. S., oud 24 jaar, die zich In Augustus of September, In laatstgenoemde plaats schuldig heelt ge maakt aan verduistering van een diamanten broche. Het meisje bekende volledig. Op de aanhouding was I 250 belooning gesteld. Vllssingen, 23 Oct. De .Edward Dawson", het brandende petroleumschlp, behoort tot het verleden, na juist 3 weken te hebben gebrand. Zondagmiddag 1 Oct. had de eerste ontploffing plaats, gevolgd door een hevlgen brand en Zondagmiddag 22 Oct. ruim 12 uur verdween het brandende voorschip In de woeste golven. De brandende olie, waardoor het water een oogenbllk kalm was, vertoonde een eenlg schouwspel, een vuurzee, waarvan de vlammen hoog boven de duinen laaiden gevolgd door een ontzettende zware rook wolk, die over het dorp, In de richting van Middelburg dreel en een onaangenamen reuk achterliet By het optrekken van den rook was de olie verspreid en spoedig uitgebrand. Aan den voet van het duin was alles met olie doortrokken en zwart. Te één uur stond het water tot aan den voet van de duinen. Door tusschenkomst van den burge meester en den Inspecteur van het Belgisch Loodswezen alhier, Is namens H. M. de Koningin 1 50 ter hand gesteld aan de weduwe van den loodsleerllng F. Blommaert, die by den jongsten storm met de overige bemanning van den Belgischen Loods- schoener .No. 2" het leven verloor. RECHTSZAKEN. Zlerlkzee, 24 Oct. Door de arrondlsse- ments-rechtbank zyn heden veroordeeld wegens: 1°. Diefstal, bij herhaling. M. van H,, 29 jaar, arbeider Ie Zlerlkzee, tot 1 maand gevangenisstraf. 2°. Eenvoudige beleedtgtng, aangedaan aan een ambtenaar, gedurende de rechtmatige uitoefening zijner be diening. Th. van der W., 52 jaar, timmerman, wonende te Brouwershaven, by verstek, tot 1 15 boete, subs. 1 maand hechtenis. 3°. Eenvoudige beleedlglng. M. van der H., 44 jaar, commlsilonnalr te St.-Maartensdyk, tot 1 25 boete, subs. 1 maand hechtenis. 4°. Mishandeling. J. P., 33 jaar, veldarbelder te St.-Maar tensdyk, by verstek, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 5°. Opzettelijke vernieling vaneenig aan een ander toebehoorend goed. A. J. P„ 57 jaar, smidsknecht te Zlerlk zee tot 110 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 6°. Mishandeling. J. C. A. W. H„ 50 jaar, sjouwerman te Bruinisse, tot 13 boete, subs. 6 dagen hechtenis. 7°. Eenvoudige beleedlglng. J. den B., hulsvrouw van A. Q45 jaar, veldarbeldater te St.-PhlIIpslandby ver stek, tot 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. 8°. Mishandeling. D. L. D., oud 22 jaar, schippersknecht te Stavenlsse, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 9°. Het In het besloten erf bij een ander In gebruik,'wederrechtelijk vertoe vende, zich niet op de vordering van en vanwege den rechthebbende aan stonds verwijderen. B M., 27 jaar, commlsslonnalr te Scherpenlsse, by verstek, tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis. 10°. Diefstal. J. van O., hulsvrouw van J. Z., 26 jaar, zonder beroep te Scherpenlsse, by verstek, tot een maand gevangenisstraf. Door de arrondlssements-rechtbank Is tegen L. van der V., los arbeider, wonende te Zlerlkzee, beklaagd van ver schillende diefstallen, rechtsingang verleend met last tot Instructie en bevel tot ge vangenneming. Qenoemde v. d. V. Is naar het huls van bewaring alhier overgebracht. Vrydag 3 Nov. komt de brand van den St.-Jicobstoren te Vllsslngen voor de rechtbank te Middelburg voor. Qedagvaard zyn als beklaagde de lood gietersbaas A. J. V. en acht getuigen, waaronder twee deskundigen. Landbouw en Veeteelt. St.-Maartensdljk. Zeker ook al een gevolg van de langdurige droogte. Deze week werd ons ten suikerbiet vertoond, welke met den wortel een lengte had van 1,10 M. Deze biet was door den arbeider H. de Wit gedolven op het veld van den landbouwer J. Hage (Kroonwarde). O N D E R W IJ S. Qeslaagd te Rotterdam voor de acte vrye- en orde-oefeningen de heer C. L. Verbeke, van Zlerlkzee. By Kon. Besluit Is met Ingang van 1 Januari aan den heer A. Velslnk, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend alt leeraar aan de R. H. B. S. te Zlerlkzee. Oosterland. Benoemd tot bewaartchool- onderwyzeres Ie Utrecht, Mej. M. van 't Noordende. Qeslaagd voor het examen vrye- en orde-oefeningen, te Breda gehouden, de heeren C. Westerweel te St.-Maartensdyk, J. P. Koene te St.-Annaland en J. W. van Houdt te Poortvliet. KERKNIEUWS. Scharendljke, 24 Oct. Naar men ver neemt bestaat de Oeref. Kerk alhier 49 jaren en zal dit lelt op a.t. Zondag In ten avonddienst worden herdacht, onder leiding van ds. Brulntma van Qlanerbrug. Burgb, 23 Oct. In een heden gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen Is de begrooting voor 1912 vastgesteld In ontvang en ultgaal tot een bedrag van f 1189,95. Een voorstel van één der notabelen tot helfing van een kerkeiyken hooldeiyken omslag, werd verworpen met 5 tegen 4 stemmen. In een daarna gehouden vergadering van notabelen werd aan de orde gesteld de benoeming van een kerkvoogd, wegens periodieke aftreding met 1 Januari a.s. van den beer O. A. van Zuyen. Benoemd werd tot kerkvoogd de heer ds. Van der Linde met 4 stemmen, op den heer O. A. van Zuyen werden 2 stemmen uitgebracht. De voorzitter van kerkvoogden, de heer H. J. Romeyn, vond In de nlet-herklezlng van den heer Van Zuyen aanleiding zyn ontslag als kerkvoogd te nemen. Wij vernemen thans dat ook de andere kerkvoogd, de heer W. O. Boot, zijn ontslag als kerk voogd by notabelen heeft Ingediend. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Oem. te Arnemuiden de heer A. H. J. O. van Voorthuizen, cand. te Ede. Op het drietal voor predikant by de Oeref. Kerk te Oosterzee, komt o. m. voor ds. R. Koolstra te Numansdorp, vroeger te Haamstede. Beroepen by de Oeref. Qcm. te Tholen, ds. E. Vonk te Oameren. Het ODgeluk met de sleepboot te Wolfaartadtjk. Na een paar tochten er heen kunnen we ons een denkbeeld vormen van 't gebeurde, zoo schrytt men aan de M. Ct. 't Olng aldus: Ze trokken met twee sleepbooten, naar weerszyden om het schip los te wrikken. Op een gegeven moment, trekt de eene sleepboot terwyi de andere nog aan 't draalen Is met het gevolg dat de boot water schept. De machinist had nog ge legenheid de machine stop te zetten, zooals hy later vertelde, maar te laat; de boot sloeg omtameiyk gauw. Die bovenop waren, sprongen er af, de kapitein, de heer Van Beveren Jr. en 2 Westkappelaars. Ze wisten met hun drieën op de kiel te klimmen; de andere werd al zwemmende gered. De machinist met den stoker waren nog In de machinekamer. Men verwachtte dat de ketel zou springen, en na de bovengenoemden opgepikt te hebben, vertrok de boot, zonder ook maar een sloep achter te laten om te luisteren of er zich nog Iets opdeed. Van te voren had men nog even geluisterd. Nadien kwam nog de polltleboot, voer er om en ook wegl Ook van de Prov. boot I werden geen pogingen meer gedaan. Of men onder de toeschouwers al riep dat ze nog konden leven, de bootslui hoorden niet; dat ze dood waren sprak volgens hun Immers van zelf! En dan kon men toch ook wel wachten tot laag water om de lyken te zoeken! Dat de mogeiykheld kon bestaan dat er door de luchtdruk nog een watervrye ruimte kon zyn, waar ze het een poos konden uithouden, vonden ze onmogeiyk. En dat bleek later toch maar al te klaar. De stoker zat tusschen twee pypen be kneld en had erge brandwonden gekregen; de machinist heel weinig. Doch door den schrik overmand, kon ook hy aanvankeiyk zich niet verroeren. Een paar uur hadden ze In die nauwe ruimte doorgebracht, verpest als ze was door rook en damp, toen de stoker zei: „Ik kan 't niet meer uithouden" en den geest gaf. Daarop Is de machinist, dien de doodsangst krachten gaf, met moeite uit de machinekamer ge wrongen tot in het sluurhok, waar hy om pl. m. 6 uur door drie mannen van Wolphaartsdyk, n.l. De Jager Oz., Hooge- steger en Debel, Is afgehaald. Een jongen, Hannewyk geheeten, had hen gewaar schuwd, dat hy hoorde roepen. Meer dood dan levend, trillend van afmatting Is de machinist, die gehuwd en vader van drie kinderen Is, naar de Prov. boot I gebracht, waar hy werd opgeknapt hy was goed by zyn verstand, maar zeer afgemat. De stoker, een ongehuwde, Is later dood In een sloep weggebracht. Eere aan de kranige mannen, die zich tot over 't middel In '1 water waagden en met levensgevaar een ongelukkige van een wissen dood redden. Maar schande over de varenslul, die geen vinger hebben uitgestoken om hun onge lukkige kameraden te redden. Wie weet of hun lakschheid niet de oorzaak is van den dood van den stoker. We weten het niet, maar wel weten we, dat het hun plicht was geweest om dadeiyk pogingen aan te wenden om hun makkers te redden. Ook de opvarenden van de Prov. boot I hebben zich niet goed gehouden; zy die er bezwaar tegen maakten om de politie toe te laten, omdat ze wat vuil was! Bovenstaande Is niet alleen de meening van uw correspondent, maar van vele Ingezetenen, die hy sprak. Allen spraken hun sterke afkeuring uit over het laffe gedrag der bootslieden. Een poging om by den geredde toe gelaten te worden, mislukte. Hy was te zeer over stuur. Vooral klaagde hy over pyn In het IQI. Mtddelb. Crt. Provinciale Staten van Zeeland. Najaarszitting. Verbinding tusschen Zeeland en Noord-Brabant. Oedep. Stalen van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor om nogmaals het verzoek van den gemeenteraad van Middel burg, om den aanleg van een verbindings weg tusschen Noord-Brabant en Zeeland over den Scheldedam te willen bevorderen, In hunne handen te stellen, zulks omdat het onderzoek nog niet is afgeloopen, terwijl bovendien het Invloeien van den nleuwbedykten polder benoorden den Scheldedam, op 30 Sept. j L, de verwezen- 1 yking van een reeds In grove trekken opgemaakt plan onzeker maakt. Eveneens stellen Oedep. Staten voor aan te houden de verzoeken van het bestuur der vereenlglng „Koningin Sophie der Nederlanden" te Sluis, om een subsidie voor een kantwerkschool, en van het hoofdbestuur der provinciale vereenlglng „Het Oroene Kruis", om een jaariyksche subsidie van I 1000 voor de bestrydlng der tuberculose In Zeeland. Tollen op Walcheren. Oedep. Staten stellen voor om alwyzend te beschikken op een adres van mr. J. Adrlaanse te Middelburg en eenige anderen, om de wegen In Walcheren, waarop lol wordt geheven, In beheer by de provincie over te nemen, oi wel deze tollen al te koopen, en dit althans, Indien het voor alle wegen te bezwarend mocht worden bevonden, te doen ten opzichte van die wegen, welke In beheer en onderhoud zyn by den polder Walcheren. Zooals men zich herinneren zal, vindt dit verzoek zyn oorzaak in de Ingestelde tolheffing voor automobielen op de wegen van den polder Walcheren. Oedep. Staten wyzen erop, dal, Indien aan het verzoek werd voldaan, dit een aanzleniyk jaariyksch bedrag aan de provincie zou kosten en wel: Indien alle wegen In Walcheren, waarop tol wordt geheven, door de provincie In beheer en onderhoud worden overgenomen, f 15,186.93sIndien de provincie besloot deze tolien al te koopen f 15,962,76; voor de wegen, waarop door den polder Walcheren tol geheven wordt, zouden deze bedragen respectleveiyk I 7,116.67 en 1 8,551,60. Oedep. Staten wyzen er verder op, dat een dergeiyke maatregel niet tot Walcheren zou kunnen beperkt biyven, en dat een afschaffing van de tollen zich blliykerwyze over de gansche provincie zou moeten uitstrekken. Dit zou by overname van het beheer en het onderhoud f 23,726,10s, en by afkoop der tollen f 23,448,88 per Jaar aan de provincie kosten. Oedep. Staten meenen, dat de provinciale geldmiddelen, waarvan reeds zooveel wordt gevorderd, en waarvan, In verband met de plannen van aanleg van tramwegen en de kosten voor waterkeerlng, In de toekomst niet minder zal worden gevergd, een niet strikt noodzakeiyke ultgaal van gemiddeld f 23,448,88 's jaars niet toelaten. Tramaanleg In Zuid-Beveland. Naar aanleiding van het In hun handen gestelde adres van E. Huyghebaers te Assebauk (Belg'ë), om een renteloos voorschot uit de provinciale fondsen voor den aanleg van stoomtramwegen van Baarland over Borssele, Ooes, Wemeldlnge, Ierseke en Krulnlngen naar Hansweert, en van het Wolphaartsdyksche-veer naar Ooes, stellen Oedep. Staten voor een renteloos voorschot uit de provinciale fondsen voor dezen aanleg te verleenen, bedragende één derde der kosten tot een maximum van f 650 000, verminderd met de tegen 4 pCt. gekapitaliseerde waarde der door belanghebbende (gemeenten, polders of derden) te storten bydragen. Deze by- dragen moeten verzekerd zyn tot een bedrag van f 161 820 te storten In ten hoogste twintig jaariyksche termynen. Oedep. Staten zeggen, dat zy met blzondere belangstelling hebben kennis genomen van dezen aanvang en dat zy haar met volle overtuiging en ernsllgen aandrang In de gunstige overweging der Staten aanbevelen. Één bezwaar hebben Oedep. Staten slechts, en dat Is, dat In het thans ontworpen plan ook zyn opge nomen de kosten ad I 200 000 voor den bouw van een nieuwe brug over het kanaal door Zuld-Beveland te Wemeldlnge. zy meenen, dat er voor de provincie geen redenen bestaan om by te dragen In de kosten van een brug over een rykskanaal ter vervanglnglng van een bestaande brug en zy meenen, dat bedoelde I 200.000 van de aanlegkosten behoort te worden alge- trokken. Tramverbinding tusschen Oost- en West- Zeeuwsch- Vlaanderen. In een adres van 30 Augustus j.l. deelt de Naaml. Ven. „Zeeuwsch-Vlaamsche- Tramwegmaatschappy" aan de Prov. Staten mede, dat overeenstemming Is ver kregen tusschen bendie een tram- vetblndlng tusschen Hontenlsse en Selzaete wenschten aan te leggen en de IJzendykiche Stoomtramwegmaatschappy, die verschil lende lynen zou aanleggen, o. a, ter ver binding tusschen die voormalige 4e en 5e districten en dat nu door die vennoot schap zullen worden aangelegd en geëxploiteerd de iyn Hontenlsse tot de Belgische grens en de lynen waarvoor aan de IJzendykscbe Stoomtramwegmaatschappy een renteloos voorschol Is toegekend. Oedep. Staten stellen voor de In het adres gevraagde wyzlgingen In de besluiten waarby concessie en renteloos voorschot voor genoemde lynen werden verleend, aan te brengen; doch vooralsnog alwyzend te beschikken op het verzoek tot verhooging van het vastgestelde maximum voor het renteloos voorschot. Het vastgestelde msx'mun Is thans I 690 000, adressante vraagt het te brengen op f 702 967. Land- en tulnbouwcursussen. Oedep. Staten stellen voor om ten behoeve van land- en tulnbouw-wlnter- cursussen In Zeeland uit de provinciale fondsen, voor den cursus 1911/12 een subsidie ad I 0,25 toe te kennen voor elk uur onderricht, waarvoor bet ryk I I bydraagt. Deze subsidie zat moeten strekken tot verhooging van de belooning der onderwyzers en zal alleen mogen worden toegekend aan hen, die In het bezit zyn van een akte voor land- of tuinbouwkunde, terwyi voor geen der onderwyzers meer dan f 50 uit de provin ciale fondsen zal mogen worden byge- dragen. Volgens thans bekende gegevens zullen de te verleenen subsldlën het bedrag van f 1.837.25 niet overschryden. Reglement op de wegen en voetpaden. Oedep. Staten stellen voor om overeen komstig het In de zomervergadering door den heer B. Olljam, lid der Staten, Inge diende en door ons vermelde voorstel tot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2