Uit Stad en Provincie. GezoDdheidscoinniissie li Mm van zijn schulden door een zeer rijk huweigk, I* leugen gebleken. In elk geval moet hg zich bewust geweest zyn zijn schuldelschers niet te hebben kunnen betalen. In drie gevallen heelt hg bepaald ongegronde verwachtingen opgewekt en Is daarop veroordeeld tot geigk bekend Is, 9 maanden gevangenisstraf; daarvan gaan evenwel 6 maanden voorarrest al. Oraaf Metternlch gaat echter In hooger beroep. BELBie. Maandag hebben In België gemeenteraads verkiezingen plaats gehad, die ditmaal een scherp uitgesproken politiek karakter hadden. Voor de eerste maal toch was bet .kartel" (het samengaan) tusschen liberalen en sociaal-democraten algemeen, en de hoop der vereenlgde linkerzijde was door het succes by de gemeenteigke stembus een voorproefje te geven van wat er by de Kamerverkiezingen het volgend jaar zal plaats hebben, als wanneer zg hoopt de clerlcale regeering met haar meerderheid van zes stemmen definitief te kunnen wippen. Het ging dan nu ook niet om gemeente-belangen, doch onder de leuze: voor ol tegen de clerlcale schoolwet. Die schoolwel toch Is, met den val van het mlnlsterle-ScholIaert, niet van de baan geweest: De Brocquevllle heefl de erfenis van zyn voorganger aanvaard, zg het met geringe wyzlglngen. Toen In 1857 het clerlcale gouvernement van dien tgd een wetsonderwerp Indiende, dat aan de macht der kloosters een zeer sterke uitbreiding moest geven, een ontwerp, dat het echter, onder den drang der openbare meening, verplicht was In te trekken, werden eveneens de kort daarop volgende gemeenteverkiezingen gebruikt als een krachtmeter van die openbare meening. Omtrent den uitslag wordt gemeld: Te Brussel verkreeg de candldateniyit van het liberate-coilalistische blok 25.215 stemmen, tegen 13 133 op de Katholieke ïgst. De candldaten van het liberaal- socialistische blok wonnen eveneens te Luik, Namen, Charleroi, Bergen, Antwerpen, Brugge, Oent, Vervlers, Leuven. De oud-mlnlster Schollaert, de ontwer per van de nieuwe schoolwet, leed te Leuven de nederlaag. De liberale Vlaamsche Gazet schrgft over den uitslag: Iedereen ook de regeering zal moeten bekennen dat de uitslagen van de gemeente verkiezingen aan de verwachtingen van de oppositie beantwoorden. Die uitslagen zyn een strenge en welsprekende ver oordeeling van de politiek der Regeering. zy voorspellen by de wetgevende ver kiezingen een schitterende zegepraal van de oppositie. REDERLARD. Zutphen, 16 Oct. Qlsterenavond Is In de Bulten-Socltelt alhier door de politie op heeterdaad betrapt op diefstal van een tafelkleedde bewaarder van de cellu laire gevangenis alhier, O. W. K. Amsterdam, 16 Oct. Een aantal brieven bestellers alhier die een vgide lot In de Staatsloterg hadden, zyn gelukkig geweest. De f 30 000 vlet op hun nummer. Hedenmiddag overleed op 79-jarigen leeftijd de bekende heer dr. H. Dunner, opperrabbyn voor Noord-Holland van de Ned.-Israëlltlache gemeente. Hg was de oudste opperrabbyn In Nederland. Qorlnchem, 16 Oct. De deserteur W. H. S van Tlel, die, na een jacht van maanden lang, elndeiyk Woensdag 1.1. In handen der politie kwam, Is gisteren opnieuw de wacht ontvlucht. In den namiddag ontving de Tlelsche politie daarvan bericht. Na een jicht door de Llnge en door en over slooten, werd hg gegrepen en weder naar hier vervoerd. Qouda, 16 Oct. Door de directie van Konlnkiyke Stearlne-kaarsenfabrlek alhier, Is bekend gemaakt dat, in verband met de duurte der levensmiddelen, alle gehuwde manneiyke vaste werklieden der fabriek gedurende het laatste kwartaal 1911 en het eerste van 1912 een extra toelage op het gewone loon zullen krygen ten bedrage van één gulden per week. Het .Ondersteuningsfonds 1908", opge richt ter gelegenheid van het vgtllg-jarlg bestaan der Maatachappy, zal de be- noodlgde gelden voor deze tQdelQke extra toelage verschaffen. Tusachen de oude en nieuwe spoor brug In de gekanaliseerde Qouwe by deze stad, Is gezonken het met pannen geladen schip ,Op Hoop van Zegen" schipper Van Veen, komende van Koudekerk, met bestemming naar Middelburg. Het vaartuig werd gesleept door de vrachtboot .Annle" en kwam met kracht tegen een ducdalf, waardoor het lek sprong en zonk. Het werd zoo spoedig mogeiyk naar den kant getrokken, doch daar het toch nog hlnder- tyk ligt voor de scheepvaart, zal, waar- schijniyk vanwege den provincialen waterstaat, het schip, dat niet verzekerd was zoo spoedig mogeiyk worden gelicht. Wassenaar, 16 Oct. De werkman J. N. alhier, was gistermorgen bezig de wortels van een door den storm gevallen boom los te hakken en plaatste zich In bet gat, dat onder den boom ontstaan was. Door het loshakken kantelde de zware voet met het gevolg, dat de werkman door de wortels werd doodgedrukt. De man laat een talryk gezin achter. 's-Qravenhage, 16 Oct. Een viertal Leldenaars, van wie één vry veel geld aan bankbiljetten by zich had, tcrwyi ook zyn kameraden niet slecht by kas waren, trok gisteren naar Den Haag om eens uit te gaan. Ze zyn van een slechte kermis thuis gekomen, want hun pret eindigde heden ochtend aan het commissariaat van politie, beroofd van al hun geld. Tegen den avond hadden de Leldenaars een .bakje" geranten. By het rondtoeren was hier en da. .ens aangelegd en tegen middernacht was het viertal, dat, eenlgszlna onder den Invloed was geraakt, beland In een kroeg, waar zich weldra een bende kerels, van wie enkelen niet al te best by politie en justitie slaan aangeschreven, by de Leldenaars aansloot. Van deze kroeg ging het geheele stelletje naar een verdacht huls aan de Dunne Bierkade. Inmiddels hadden zich daar ook twee vrouwen by het gezelschap aangesloten. Toen 't tegen den ochtend op betalen van den koetsier aankwammisten de drie Leldenaars hun geld. Zy liepen naar hunnen nog steeds op de Dunne Bierkade vertoevende kameraad en ook deze kwam tot zyn schrik tot de ontdekking, dat zyn bankpapier verdwenen was. Door den schrik ontnuchterd, ontbrak 't dra niet aan beschuldigingen hunnerzyds aan het adres van de belde vrouwen en de bende kerels, en 't eind van het liedje was, dat allen omstreeks 5 uur terecht kwamen aan het polltle-commlssarlaat aan de Rlvlervlsch- markt. In de bovenvertrekken van het perceel aan de Dunne Bierkade zyn eenlge bank biljetten tot een totaal bedrag van circa I 250 gevonden. De vrouw, met wie één der In den nacht van Zondag op Maandag beroofde Leldenaars zich afzonderde, Is als verdacht van beroovlng naar het huls van bewaring alhier overgebracht. Tengevolge van een Maandagavond, vanwege de Leldsche politie hier en te Lelden Ingesteld onderzoek Is gebleken, dat één der berooiden, de groote som geld, die hg In zyn bezit had, had ver kregen door mlsdryf, n.l. door diefstal en braak te Alkmaar. De bestolen dief Is nu te Lelden ook gearresteerd. Rotterdam, 16 Oct. Door het onver wacht algaan van een schot, Is Zaterdag namiddag de 27-jarlge vleeschhouwer C. L. K., uit Breda, die In gezelschap van een vriend, met een motorboot op de Oude Maas ter eendenjacht was, levens- gevaariyk verwond. Nadat hg in 't gesticht Maaaoord te Poortugaal was verbonden, Is hg, In zeer zorgeiyken toestand, per auto naar het ziekenhuis alhier gebracht. Zicrikzec, 18 Oct. De alhier gehouden collecte voor de ramp In Zeeland heelt opgebracht f 2550,80. Naar wy vernemen, zat Donderdag a.s. door de Directie der Spoorboot- maatschappy en eenlge leden van Qedep. Staten met één der stoombooten van den dienst op de Wester-Schelde, volgens welke type de nieuwe Spoorbooten worden gebouwd, een proeftocht worden gedaan van Middelburg—Stavenlsse—Zlerikzee v.v. Deze p oefrels staat In verband met de aanvraag om den dienst der Spoorboot tot Sta>enlsse uit te breiden. Uit Wolphaartsdyk schrgft men: Wy zyn nog eens een kykje wezen nemen naar de Spoorboot I, die achter Oud-Sabblnge omhoog voer. Kaarsrecht zit ze daar zonder deuk of schram, met het roer naar den stroom, op het meer dan een Meter hoogere oude schor. 24 dykwerkers uit Westkapelle graven ze los. Zondag, of Maandag a.s. met glerstroom zal men trachten ze met een paar steep- booten vlot te krygen, zy en haar zuster aan den steiger. De aannemer, van wie we een en ander mochten vernemen, had alle hoop op goeden uitslag. De Schippersvereniging „Schutte- viér" heelt in zake het verzoek aan de Oaatelsche suikerfabriek om een gelegen heid te doen maken, waar de schippers zich van zuiver drinkwater kunnen voor zien, van de betrokken directie de mede- deellng ontvangen, dat de achippery .te allen tyde gebruik kan maken van een Nortonpomp, welke zich In de onralddel- lyks nabyheld van den wal bevindt. De fabriek zal tegen het gebruik van deze pomp noo't bezwaar maken, doch heelt Inderiyd aan de schippers toegang tot de pomp in de fabriek geweigerd, omdat het komen en gaan der schippers de werklieden van het werk afhield en bovendien op het fabrieksterrein een Nortonpomp aanwezig Is. Met ingang van I Nov. a s. Is o. a. eervol ontslag verleend aan den heer M. O. Constant, kommies by 's rijks bel. 1ste kl. te Brouwershaven. Aan de burgemeesters van aan zee gelegen gemeenten Is kennis gegeven, dat het Deensche stoomschip .Swarland", 25 Sept. met een lading graan van Rostock naar Rotterdam Is vertrokken en waar- schynlljk in den nacht van 30 Sept. op 1 October is vergaan. Aan boord bevonden zich 15 opvarenden, onder wie een dame als passagier. 1U.S..S- 'L'M..IJ Op elke der aanbevelingen tot benoeming van drie controleerende genees- heeren by den gemeentelyken genees kundigen dienst Ie 's-Oravenhage, Is o.a. geplaaist de heer D. Buyzearts te Terneuzen. De tjalk .Economie", schipper Oome van Rotterdam, die by den slorm van 30 September l.l. te Wemeidlnge boven op den dijk werd gezet, Is Maandag met behulp van een helling te water gelaten. Hel scheepje van schipper Van Dort uit Bergen-op-Zoom zit nog steeds onder water. WEÊRKUNDIOE WAARNEMINOEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand September 1911. In deze maand viel alhier In 10 regen dagen 46,6 m.M. regenwater, tegen 9 regendagen met 50,8 m.M. water In dezelfde maand van het vorige jaar. De luchtgesteldheid was: (verschillende korte lijden tot dagen samengetrokken) 6 dagen helder, 10 dagen licht bewolkt, 3 dagen half bewolkt, 8 dagen zwaar bewolkt en 3 dagen betrokken. De windrichting was: 6 dagen N.3 dagen N.O.4 dagen O., 1 dag Z.O., 2 dagen Z., 3 dagen Z.W.8 dagen W. en 3 dagen N.W. Het stormseln stond In het geheel 14 uren by. Dreischor. Voor de vlsschersbevolklng te Bruinlsse, Is in deze gemeente ruim f 140 Ingezameld. Nleuwerkerk. Op de lyst lot tnschryvlng voor het Provinciaal Fonds In Zeeland Is In deze gemeente geteekend voor een bedrag van elf honderd gulden. Bruinlsse. De Inzameling alhier ge houden ten behoeve van hen, die door den storm van 30 September .schade hebben geleden, bracht de belangryke som van f 1115 90 op. St.-Fillpsland, 18 OcL Nadat de tram, die gisterenavond circa kwart over tien van Anna-jacoba naar Steenbergen moet vertrekken, zoowat 1 uur te laat aireed, bracht ze het met horten en stooten tot aan den Lagenweg, waar de locomotief voor goed 't byitje er by neerlel. Na gehouden overleg besloten een 5-tal passagiers voor Flllpsland de reis verder maar te voet af te leggen, zoodat zy halt één daar waren, waar de tram hen te hall elf had moeten brengen. Voorwaar een spoedig en prettig reisje. Ierseke, 16 Oct. Zondagmorgen Is alhier de korstoomboot van de firma wed. H. C. Kakebeeke, welke 30 Sept. gestrand Is, door 2 dryver.de bokken, uit Dordrecht, de .Slmson" en de .Hercules" van den dyk gelicht en te water gebracht. Het was In een minuut ol vyi afgeloopen. Dit voor Ierseke zoo ongewone werk had natuuriyk veel bekyks. Met het oog op de duurte der levens middelen hebben bier een paar oester maatschappijen, nl. de .Nederlandsche My" en de My. .Eendracht" (misschien ook wel andere kweekers) het loon hunner werklieden verhoogd. Deze verdienen nu f 9 per week. De schade aan de oester-perceelen toegebracht biykt gelukkig wat de lersek- sché oesterbank betreft, zeer gering te zyn. Slechts de arme mossetkweekers hebben veel schade. Van alle zyden wordt er dan ook op aangedrongen, om toch vooral en bovenal de arme mosselvlsschers te hulp te komen. Kunnen de oesterhandelaars In 't algemeen tegen een stootje, de mossel- vlsscher Is handwerksman en by toch heeft nu juist de meeste schade. Cotljnsplaat, 14 Oct. In de j.l. Vrydag gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Oud-Noord-Beveland Is be sloten met algemeene stemmen aan te gaan een geldleenlng groot f 80 000 Dientengevolge Is het buitengewoon dykgeschot f 12 per H.A. Verder werd besloten om de herstellings werken die tengevolge der laatste storm aan den zeedyk zyn veroorzaakt ten spoedigste aan te besteden. 17 Oef. Maandagnamiddag vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was een verzoek van hel hoofd der openbare school: de vlgeerende school-verordenlng wat de toelating der leerlingen op ge noemde school betreft zóó te wyzlgeu, dat In plaats van twee keer per jaar (1 Jan. en 1 Juli) slechts éénmaal per jaar nieuwe leerlingen zullen worden aangenomen. Besloten werd voortaan éénmaal 'sjaars en wel 1 April kinderen van tenminste 5i jaar tot de openbare school toe te laten. 'Daarop werd de stormschade, voor- nameiyk aan de haven, besproken. Besloten werd tol een geldleenlng groot f 3000, uitsluitend voor het herstel der groote schade aan de haven. Vervolgens werd de gemecnte-brgrootlng voor 1912 vastgesteld op I 16699 86^ met een post voor onvoorzien van f 471.71. Ten slotte werd een wyzlglng gebracht In de politle-verordenlng betreffende de haven. Middelburg, 17 Oct. Hedenmiddag omstreeks balftwee waren werklieden van de firma M. K. Jeras en Zonen bezig de stelling om de Nieuwe Kerk, op de Qroen- markt alhier af te breken. Een voorby- ganger, de heer K. W. L. K., wonende In den Bllndenhoek, kreeg een vallende paal op het lichaam. Door eenlge omwonenden werd hg In een schilderswerkplaats gebracht, waar dr. Bolle, die inmiddels geroepen was, een gebroken arm en verstuikte voet con stateerde. Ook het hoofd was erg opgezet. De getroffene Is per rytulg naar zyn woning gebracht. Vlisslngen, 16 Ocl. Ten gevolge eener ontploffing ontstond Zaterdagavond aan boord van de .Edward Dawson" onder Valkenlsse wederom brandde rosse gloed was Zondagavond van af den Boulevard weder goed zichtbaar. Herhaaldeiyk worden knallen gehoord en ziet men daarna een sissende beweging In de nabyheld der boot, vermoedeiyk gloeiende stukken yzer die In zee slingeren. De brand Is op het voorschip, rond de mast. Het schip Is gebroken, het achterdeel woelt In het zand en loopt by hoog water geheel onder. Alhier sprong Zondagmorgen omstreek kwartier voor twaalf by de Keersluis een 14-jarlg knaapje, zekere A. M., op de tram, die zich in de richting Badhuis voort bewoog. Het knaapje reed mee tot de remise, toen hy den conducteur zag naderen en zich haastig wilde verwyderen. Ongelukkig sprong de jongen In de ver keerde richting van het nog In beweging zynde voertuig met het gevolg dat hy kwam te vallen. De bywagen ging over het venlje heen, dat nog wel opstond en zich wilde verwyderen, maar het viel onmlddeliyk weer. Een passagier waar schuwde een dokter, die zich toevallig op de naar Middelburg gaande tram bevond. Deze verleende de eerste hulp doch achtte overbrenging naar het R.-K. Ziekenhuis noodzakeiyk. De knaap had wonden aan hoofd, handen en bulk maar was zeer ernstig gekwetst by de heup. zyn toestand was naar omstandigheden heden redeiyk wel. 17 Oct. Met de mailboot kwam Maandagmorgen een Pool mee, die te Folkestone stil aan boord was gekomen. Hy was zonder middelen van bestaan. De politie weigerde hem hier, terwyi by terugkomst' In Engeland de politie hem ook beletten zal van boord te gaan. Wat nu 7 De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier besloot in haar Dinsdag avond gehouden vergadering voor kennis geving aan te nemen de adressen van adhaesle van verschillende Kamers van Koophandel, houdende bezwaren tegen de voorgestelde tarlelwet. Medegedeeld werd dat door de Kamer alhier aan de Kamer te Amsterdam het voorstel Is gedaan tot het byeenroepen van een vergadering van de verschillende Kamers van Koophandel, teneinde ge- zamentyk het gevoelen van het geheele tand te leeren kennen. De Kamer te Amsterdam heeft evenwel geantwoord zulk een vergadering niet gewenscht te achten, daar zy meer prys stelde op het afzondertyk oordeel van elke Kamer. AanbestedingenVerkoopingen, enz. Ellemeet, 10 Oct. Ten overslaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp, werd ten verzoeke van den heer C. Hage te Ellemeet en mej, M. E. Leeuw te Burgh, publiek verkochtde Hotstede .L' Entre- prlse", met erf, tuin, boomgaard, bouw- en wellanden, samen groot 4 H.A. 98 A. 10 c.A. (11 Oem. 285 Roeden), voor I 11190 met toebedlng f 66.50. Onkosten 8 pCt. 17 Oct. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo gen. Camp, werden ten verzoeke en op de hofstede van mej. wed. en kinderen van W. Jonker, publiek ver kocht: Een rulnpaard voor f 570; melk koeien voor f 229, f 167, f 180, 1 239 en f 204; vaartjes voor f 87, f 53, f 45. I 45 en f 134 Onkosten 10 pCt. Landbouw en Veeteelt. Westelijk Schouwen. De oogst van de lupinen, een gewas dat op lichte gronden goed gedyt en waarvan in deze streken aan gemeten Is uitgezaaid, Is geëindigd. Door de langdurige, verzengende hitte van dezen zomer vielen de bloempjes al en sprongen later de peultjes open, waardoor bet zaad op den akker verspreid werd. De opbrengst is dit jaar dientengevolge niet zeer bevredigend. De prys van dit gewas maakt echter veel goed. Per H.L. wordt buitengewoon hooge prys van f 8 besteed. Visscher Ij- Berichten. Tholen, 13 Oct. De verzending van oesters wordt gaandeweg drukker. Ten gevolge van den storm zyn er veel buitengewone werkzaamheden In de loodsen, met het uitzoeken, enz., welke oesters daardoor aan den wal verwerkt moeien worden. Wat het wegslaan van oesters betreft, hieromtrent bestaat er hoop, dat er nog veel van terecht komt, hoewel het zich laat aanzien dat het percentage niet onbeduidend zal zijn. Jammer dat ook op dit gebied vaak wordt overdreven en men direct van honderd duizenden spreekt. Hierdoor worden de meeste berichten daaromtrent onder zekere reserve aangenomen, ook al berusten de rapporten op waarheid. Ook hierin moeten vaak de goeden door de kwaden tyden. Met de mosselen ziet het er minder mooi uit. De eigenaardigheid van het artikel brengt echter mede, dat de juiste schade daarvan moeliyk weer te geven Is. Belanghebbenden weten het zeil het best en zeggen wyseiyk niet veel doch bepalen zich tot weeklagen zonder diflsltleve opsomming. Als het hun beurt Is, zullen zf spreken. ONDERWIJS. Op de voordracht voor leeraar In de Hoogdultsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool te Breda Is als No. 2 geplaatst de heer j. Lecker te Zlerikzee. By het te Breda gehouden examen voor vrye- en orde-oefeningen slaagden o.a. de heeren A. van Nleuwenhuyze en A. C. de Oraaf, belden van St.-Maartensdyk. KERKNIEUWS. Poortvliet. De oogstcollecte ln de Oeref. Kerk alhier, gehouden op Zondag 15 October, bracht ruim f 229 op. Cotljnsplaat. By de j I. Zaterdag ge houden stemming voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Qsmeente alhier werden gekozen de navolgende heeren, met het achter hunne namen vermelde aantal stemmen: C. de Kievit 93, Mare. de Regt Jz. 92, P. v. d. Weele Az. 118, L. v. d. Moer 97, Ph. v. d. Moer 90, L. v. Oeveren 93, P. Tazelaar 116, St. Visser 71, P. C. Boone 106, A. Schuit 87, J. Schippers 95, O. Israël 113, W. Adrlaanse 112, A. W. Potappel 86, D. Tazelaar 101, A. C. Hage 113, I. P. van Breda 123, A. de Pree Az. 92. Ingeleverd 135 stembiljetten. Stemgerechtigden 199 83 namen van onwaarde. Het afscheid van ds. H. Smelt te Wlssen- kerke Is bepaald op Zondag 15 Nov. a.s. en de Intrede te Hazerswoude op 22 Nov. d.a.v. Tweetal voor de Oerel. Oem. te Tholen: ds. H. N. Roukema te Neede en ds. E. Vonk te Oemeren. Beroepen by de Oeref. Oem. te Schoondyke ds. W. L. Mils te Vlanen. In de Octobervergaderlng dezer Com missie werd o.a. meegedeeld, dat over eenkomstig het advies der commissie de gemeentebesturen van Dreischor en Noordgouwe de verbetering hadden gelast van respectleveiyk 19 en 11 woningen In die gemeenten, en dat aan de gemeente besturen van Brouwershaven, Burgh, Haamstede, Noordwelle, Renesse en Seroos- kerke een aantal woningen ter verbetering werden of zullen worden voorgedragen waarvan het resultaat In de volgende vergadering zal kunnen worden meegedeeld. ln de gemeente Zlerikzee werd een var kenshok aangetroffen, In strQd met de Bouwverorderlng onmlddeliyk tegen eene woning aangebouwd, en werd tot ver- wydering geadviseerd, terwyi eene woning In genoemde gemeente tot verbetering, werd voorgedragen. Het gemeentebestuur van Noordwelle werd ultgenoodigd eene vervuilde en kwaiyk riekende sloot te doen schoon maken. Verder werd besloten, er by het gemeente bestuur van Zlerikzee op aan te dringen, zooveel mogeiyk de aanwezigheid van bewaarplaatsen van hulden enz. In de kom der gemeente tegen te gaan. Ten slotte werd In beginsel besloten, het onderzoek van een aantal eet- en drink waren In de kleinere gemeenten ter hand te nemen. Uit de ingekomen berichten bleek, dat sedert de vorige vergadering (7 September) waren voorgekomen 6 gevallen van dlph- therle te Brouwershaven, 1 te Nleuwerkerk en 1 te Ouwerkerk, alsmede 1 geval van roodvonk te Nleuwerkerk. Mond- en klauwzeer. Een wetsontwerp Is Ingediend tot ver hooging van Hoofdstuk X (Landbouw enz.) der staatsbegrootlng voor 1911, In verband met het heerschen van mond- en klauwzeer. De op het artikel toegestane som van f 85 000 is thans reeds geheel verbruikt. Thans wordt I 65.000 aangevraagd, waarby rekening Is gehouden, zoowel met de ten aanzien van den gewonen dienst In vorige jaren opgedane ervaringen als met de vermoedeiyk alsnog ten dienste van de bestrydlng van het mond- en klauwzeer te maken kosten. TBLBORARMBN. •s-Qravenhage, 18 October. Tweede Kamer. Voortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp tot wyzlglng der ratiltlewet en van de motie der sociaal-democratische fractie voor de heffing van meer belasting van hen, wier Inkomen ten minste 1 3000 bedraagt. De heer Eland behield zyn stem over het ontwerp voor, In afwachting of de credletzyde zal vermeerderen. De heer Roodhuizen betoogde, dat het vertrouwen der Kamerleden moet zyn geschokt door de slappe houding van de regeering tegenover den heer Nolens' voor stel van Juni j.l. om de behandeling van de mllitlewet tot het najaar uit te stellen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2