Veemarkt Ingezonden Mededeelingen. Een ingenieur, door de Pink Pillen genezen. Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIE!!. „Tot Nut en Genoegen'' 6 Juli a.s. zy, die zich vóór I Juli ».k. als J. FONDSE, ts Scherpenisse op 28 Juni I9li. Bierhuis en Winkel AUG. VAN DYCK—PETIT, om te Kijkuit een diffuslebatterQ te plaatsen en het sap vandaar naar de nieuwe fabriek te perten, dan zou deze het sap van 2 A 2t mlllloen K.O. bleten per dag te ver werken krygen. Bedoeld terrein Is gelegen nabij Sluiskil, ten westen van het kanaal, In de gemeente Westdorpe. Met de werkzaamheden voor het bouwen der cocet-ovent te Sluiskil Is men aange vangen. Terneuzeo, 22 Juni. Woensdag is alhier gepasseerd de acte van oprichting der Zeewsch-Vlaamsche Tramwegmaatichapplj. Doel der maatschappij Is de exploitatie van tramwegen, ontworpen door het comité van aanleg van tramwegen In Zeeuwsch Vlaanderen. Onder meer wordt beoogd een verbinding van Westelijk en Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, alsmede uitvoering van het plan Hontenlsie Selzaete van het comité Fruytler c. s. Zetel der maatschappij Is Terneuzen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Vsa 1-5 regsli 75 CU.; alki regel mm IS Cti. De heer Viola, een der kundlgste Inge nieurs van de stad Milaan, het groote Industrleele centrum van Italië, heelt, dank z( de Pink Pillen, de genezing verkregen van een zenuwziekte, die hem sedert langen tijd martelde en hem zelfs genoodzaakt had, de belangrijke werken die hQ be stuurde, ter ztyde te laten. De heer Viola, wonende Via Santa Maria Segreta, te Milaan, schreef ons den onder- staanden brief naar aanleiding van zijne genezing: Inglneur Viola. „Qedurende eenlgen tijd, vermoeid door de vele werken die' my geheel In beslag namen, was Ik door een zenuwuitputting en door neurasthenie aangetast. Geheel m|jn gestel was In da war, an Ik had p||n om zoo te zeggen overal In mijn lichaam. MJn maag kon het voedsel niet meer ver teren en Ik was daardoor zeer verzwakt. Ik was bleek, mager, prikkelbaar geworden en altgd onrustig. Het duurde niet lang of Ik was In de onmogeiykheld, mijne werken uit te voeren of mij met bereke ningen bezig te houden. Ik heb verscheidene geneeswijzen gevolgd, Ik heb een water kuur ondergaan, maar alles zonder merkbare uitwerking. Een geneeskundige, specialist voor zenuwziekten, die een vriend van mij Is, raadde m|], na mijn treurlgen toestand waargenomen te hebben, en ziende dat de gebrulkeiyke geneeswijzen niets op m|| uitwerkten, de Pink Pillen te nemen. Ik heb het genoegen u te berichten dat de behandeling met de Pink Pillen zeer gunstig voor myne gezondheid Is geweest en dat, dank zj deze pillen, mjn toestand van neurasthenie verdwenen Is. Ik ben nu heel wel en heb mijne bezigheden weer opgevat". Zieken, gij moet partij trekken van dezen raad van een geneesheer, gesteund door de verklaring van genezing door een kundig persoon afgelegd. De gave zich te kunnen genezen door beproefde geneesmiddelen, is niet meer, zooals vroeger, het uitsluitend bezit van menschen die door de fortuin begunstigd zijn. De genezing Is binnen het bereik van allen en men vindt de Pink Pillen overal. Verkrtgbaar i t 1,75 de doos en A f 9,— de ses dooien, aan het Oeneraal-Depot Van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor ZUrtkzce en Omstreken b| F. P. j. Bal en I. W. Oudde, .Het Roode Kruis" te Steenbergen b( de Irma W. v. d. Leur; te Tholen bq W. Potter, en verder b( verschillende drogisten en apothekers. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 21 Juni. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier In het openbaar verkocht de volgende landerijen Oemeente Noordwelle: 1.7140 H.A. bouwland, aan den Haard- weg, voor f 407. 39.60 Aren bouwland, aan het eind van Willem Meestersweg, voor f 1051. 1.06.20 H.A. bouwland, aan Koolmans- weg, voor f 960. 1.82.90 H.A. bouw- en welland, aan Koolmansweg, voor f 951. 1.89.90 H.A. bouw- en wellaad, aan den Zuldwelleweg, voor 1911. Oemeente Serooskerke: 4.57.90 H.A. bouw- en welland, aan Haasjesweg, voor f 688. Oemeente Ouwerkerk: 66.40 Aren bouwland, aan den Stelweg, voor f 860. Otmeente Nieuwe ikerk: 2.15.— H.A. bouwland, aan Zonnemans- weg, voor f 1056. Oemeente Dulvendljke: Aan den Zwaardweg. 2.69.40 H.A. welland, voor f 785. 1.10.— H.A. welland, voor 1815. 202.10 H.A. welland, voor f 775. Oemeente Kerkwerve: 1.21.30 H.A. bouwland, aan den Langen Vroonweg, voor f 977. 93 Aren bouwland, bij Schutje, voor f 985. 1.01.— H.A. bouwland, naast het vorige perceel, voor f 950. Alles per gemet. BQ de In de vorige week op de Koningin Emmahoeve, In den Koningin Emtnapolder, gemeehte Clinge, gehouden verkooping van den kapitalen Inspan waren uit alle deelen der provincie Zeeland koopers of belangstellenden aanwezig. Hooge prijzen werden gemaakt, vooral voor de paarden. De 37 paarden, waaronder 29 merries, brachten f 21 750 op. Er werd besteed: voor merries van f 510 tot I 1290 per stuk. Het veulen der merrie van f 1290 bracht f 700 op. Merries met veulen werden betaald met f 720 tot I 1000. Veulens van f 260 tot f 700. Acht jaarlingen werden verkocht voor f 4135. De prijzen daarvoor besteed bedroegen f 370 tot f 650. Als onkosten moest worden betaald 12] pCt. Oud-Vossemrer. Ten behoeve van den heer J. M. de Qraaff Is alhier aanbesteed het bouwen van cene woning, waarvoor werd Ingeschreven door de ambachtslieden te dezer plaatse; laagste Inschrijvers waren: timmerwerk M. C. van Drlel f 2000; metselwerk J. Beaufort f 2059; schilder werk H. H. Ridderhof f 329,50; smldswerk A. J. Qelok f 266. ONDERWIJS. Voor de vacature van onderwijzer aan de school voor Christ, onderwijs In de Wijngaardstraat te Ooes hebben zich niet minder dan 32 sollicitanten aangemeld. Benoemd tot onderwijzer aan school 1 te Middelburg, de heer C. de Nood, te Hansweert. Volgens de Standaard bestaat bl) de antl-rev. leden der Tweede Kamer het voornemen om bij de behandeling van het aanhangig ontwerp tot wijziging der wet Lager Onderwijs het daarheen te sturen, dat het meer bevredigend zal werken ten opzichte van de groote steden, die, naar men beweert, niet veel baat zouden vinden Indien het ontwerp ongewijzigd werd aangenomen. P-.tT-t-a- Tot directeur van het telegraafkantoor te Ooea Is benoemd de heer J. van Boven, thans kommies 1ste klasse. Stavcnlsse. Als een bewijsdat de Intercommunale aansluiting aan het groote telegraafnet voor deze gemeente geen wassen neus Is, kan wel dienen het feit, dat hier thans reeds 10 woningen als zoodanig zgn aangesloten. Landbouw en Veeteelt. De groote landbouwtentoonstelling, die einde Juli te Amersfoort zou worden gehouden, gaat niet door wegens het heerschende mond- en klauwzeer. Te Zulddorpe Is een geltententoon- stelllng en -markt gehouden. Aangevoerd waren 247 gelten en verkocht werden 60 stuks tegen hooge prijzen. St.-Annaland, 23 Juni. Olsteren werden hier de eerste aardappelen omgeroepen tegen 40 cent de vijfkop. Alsof het soldaten waren, die veld dienst hadden, zoo ziet men tegenwoordig vele arbeiders met een sproeimachlne in plaats van een ransel op den rug over de velden stappen. In nog veel sterker mate dan verleden jaar worden de aardappelen besproeid en met ls er ook veel vroeger mee In de weer. De uitkomst heeft het vorige jaar zoo duidelijk mogelijk bewezen van welk groot nut de besproeiing Is, mits niet te laat toegepast. Er zyn toch land bouwers geweest, die er per gemet f 100, f 200 en meer bij geprofiteerd hebben. De kwaliteit beter en de opbrengst grooter, wat wil men meer? LUCHTVAART. Op het D. F. C.-terreln te Dordrecht hadden Zaterdagnamiddag vllegdemon- stratles plaats van de Bredasche Vlleg- vereeniging. Er waren drie machines, een Blérlot (vlieger LUtge), een gewijzigd type-Blérlot (vlieger Bahle) en een Sommer-tweedekker (vlieger Mulder) Bahle steeg het eerst op. Maar die eerste opstijging was niet gelukkig. Aan het eind van het vliegveld staat een rij knot wilgen, doch men onderstelde, dat de vliegers daar gemakkelijk overheen zouden komen. Bahle was echter al vlak b|J, toen hj, vreezende voor een botsing, zwenkte, maar toch met het hoogtestuur echter de boomen raakte, zoodat de machine viel. Het bleek, dat het ongeval voor den avlafeur goed was afgeloopen; hem mankeerde niets dan een ontvelllnkje aan den mond. De machine was echter In het houtwerk leelQk gehavend; de motor was onbeschadigd. Het zal echter wel een dag of wat duren eer ze weer bruikbaar Is. Dit was een ongelukkig begin. Een poosje later steeg de tweedekker (avlateur Mulder) op. Dit ging dadelijk goed. HQ vloog ruim vQf minuten, driemaal in wyden kring om het veld heen ter hoogte van pl.m. 40 meter. Keurig mooi kwam hy neer en een levendig applaus was zyn deel. LUtge zou ook nog gevlogen hebben, maar het was onder de hand reeds laat geworden en een hevige regenbul plaste neer. Er was anders zoo goed als geen wind. Te 8 uur Woensdagavond Is Mulder met een tweedekker opgestegen. Door losraken van de zitplaats was hy genoodzaakt te dalen In een aardappelveld, niet ver buiten de stad. De vlieger Is niet gewond en het vliegtuig bleef onbeschadigd. Even later ging LUtge met zyn Blérlot prachtig op. Hy bleef 15 {nlnuten op aanzleniyke hoogte en vloog ver uit het gezicht. By het neerdalen kwam hy by vergissing op het aangrenzend terrein, waarby de prach tige machine gebroken werd. Liitge bleef ongedeerd. Door den Haagsche gemeenteraad is met 21 tegen 8 stemmen een verordening aangenomen om het vliegen boven de bebouwde kom van de gemeente te ver bieden, behoudens met toestemming van B. en W. Randwijk, (Betuwe) 22 Juni. Heden voormiddag, ongeveer half 12 streek In de welde van den landbouwer Z. de avlateur Bara met zyn tweedekker neer. Hy was heden morgen van Luik gekomen en zette koers naar Soesterberg. Den vorlgen dag had hy, als deelnemer aan de rondvlucht, te Luik den 5en prys n.l. 2000 fr. verdiend. De toeloop van nieuwsgierigen was enorm van alle kanten was men komen opdagen en men kon 't niet gelooven, dat, waar een uurtje geleden de koeien rustig liepen te grazen, honderden personen waren, en de welde krioelde van fietsen, auto's en rytulgen. Ongeveer vier uur steeg Bara weder op, na een paar uurtjes rust te hebben genomen en zich wat te hebben versterkt. Het volk was enthousiast, toen de machine In gang werd gezet en het luchtschip in hooger sfeeren vertrok. Lang oogde men het gevaarte ma, en met voldoening, dat men voor niemendal een vllegdemonstratle had by-, gewoond, keerde 'een leder huiswaarts. PREDIKBEURTEN. Zondag 25 juni 1911. Zierikzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. Chr. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snatn. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. s Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds halfzeven ure: ds. Waardenburgh van Bruinlsse. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ureGewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. halt tien ure: Geen dienst. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure. ds. Snethlage van Ouwerkerk. Haamstede. Herv. Kerk. 'sVoorm. half tien ure: ds- Japdien. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Wolf van Vrouwepolder. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Elkerzae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus (Doop8bedlenlng). Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Griend(Belde diensten collecte voor de Inrichtingen ter op leiding van predikant te Doetlnchem). Ouwarkerk. Herv. Kerk. Voorm. half tien ure: ds. Snethlage. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Van der Linden. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds hall zes ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk. 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. hall tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: dr. Weeda. Qeref. Kerk. 'sVoorm. hall Hen ure, 'snam. twee ure: ds. Staal; 's avonds ses ure: Leeskerk. Slrjaosland. Herv. Kerk. Qeen opgaat ont vangen. Bruinlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure i da. Waardenburg. Qeref. Kerk. 's Voorm. hall tien ure en 's avonds v|l ure: Leeskerk. Qeref. Gemeente, 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds hall aes ure: da Roelof sen. Oud-Qeref. Kerk, 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Boone Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en '8 nam. Iwee ure: Qewone dienst. Tholan en St.-Fiiipalaind. Thol.n, Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 'snam. twee ure en 'savonds ses lure: ds. Vuseur van Elburg. Geref. Oemeente. 'a Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds ses ure: Qeen opgaaf ontvangen. St.-MaartensdIJk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins van Rouveen; 's nam- Iwee ure: ds. Verkerke van Tholen (Voorbereiding H. Avondmaal). Belde diensten collecte ziekenfonds. Oud-Qeref. Gemeente, 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 'a avonds half zes ure Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. Iwee ure: ds. Klomp. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds ses ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure cn 'snam. Iwee ure: ds. Steenbeek. (Belde diensten collecte voor het ziekenfonds. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half ses ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. v. d. Pol; 'snam. twee ure: l'reeklezlng van den heer Rijnberg. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds De Bruijn;'savonds half zes ure: Leeskerk. Stavcnlsse. Herv. Kerk. 's voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 'snam. twee ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm ha'f Hen ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. v. d Pol van Oud-Vossemeer Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds v|f ure: Leeskerk. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 'a Voorm. half Hen ure: ds. Bal; 'snam. twee ure: geen dienst. Oud-Qeref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 'snam, twee ure en 'savonds vQf ure: Leeskerk. TBLBORAMMBN. 's-Qravenhagr, 23 Juni. Tweede Kamer. Voortgezet werd de behandeling over de vraagpunten betreffende het zlekteverzekerlnga-ontwerp. In eer. repliek, die een paar uur duurde, kritiseerde de heer Duyi scherp, en het- haaldeiyk geïnterrumpeerd en tot de orde geroepen, het ziekteverzekeringsstelsel van den Minister, dat totaal beteekenls voor de arbeiders mist, nu daaruit Is wegge laten de zorg voor de geneeskundige behandeling. Spreker verweet aan de rechterzyde, te zyn gedraald ter wille van den Minister, en zoodoende de belan gen van de arbeiders aan de politiek op te offeren. Des Minister's verdediging van gisteren quallficeerde spreker als klein, peuterig en arrogant. De heer Van Vliet verdedigde nader zyn houding. De heer Patyn hield tegenover den heer Van Vliet vol, dat het verslag van de fovn-laib', xvi voorbereiding volkomen communis opinio bestond, dat het stelsel van den Minister te beperkt Is, omdat daarin ziekenzorg ontbreekt. Uit het feit, dat de heer Van Vliet, reeds voordat de Minister gesproken had, zonder aanvoering van argumenten verklaarde, dat zyn party den Minister zou steunen en ook uit de houding door den heer Nolens aan genomen leidde spreker afdat de rechterzyde eenvoudig ter wille van den Minister gezwenkt Is. Spreker ontwikkelde voorts verschillende bezwaren tegen het stelsel van den Minister, waarby de arbeiders geheel aan de willekeur van de doctoren werden overgeleverd. Benoemd tot postdirecteur te Aarden- burg, de heer P. Le Roy, postklerk 1ste klasse. Zeetijdingen. Zierikzee. INQEKLAARD: 21 Juni. De barge .Queen Mab", kapt. W. Smith, met ledige fltsschen van Londen naar Pruisen. 23 De barges .Salentlc", kapt. E. Pottenvan Engeland naar Pruisen, en „Mary and Kate", kapt. J.. Palmer, van Engeland naar Dordrecht. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Juni 1911, medegedeeld door bet Konlnkiyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.0 te Horta. Laagste barometerstand 747.0 te Stornoway. Verwachting (van den avond van 23 Juni 1911 tot den avond van 24 Juni): Zwakke tot matige Zuldeiyke tot Zuldwesteiyke wind meest zwaar bewolkt tot betrokken met korte opklaring enkele regen- of onweersbuien zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 22 Juni. Enkele paitytjes tarwe werden getoond die vorige pryzen konden opbrengen. Wllhelmlnatatwe 17 4 1 7,25; Essex- tarwe f 8,50 4 f 9. Middelburg, 22 Juni. Ter graanmarkt van heden was, tengevolge der gehoudene paardenmarkt totaal geen aanvoer. Notee ring weid niet opgemaakt. De pryzen waren als volgt: Tarwe I 7,75 4 I 8 per H.L. CORRESPONDENTIE. De advertentie: Met .Kermis enz" kan niet geplaatst worden. De daarvoor ont vangen 30 ets. Tn postzegels liggen ter beschikking van den Inzender aan 't bureau van dit blad. Redactie. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een geduldig lyden van slechts 13 dagen, van onze zyde weg te nemen, onze Innlggellefde Echtgenoot en Vader de heer LABAN JANSEN, In den ouderdom van ruim 68 jaar. Poortvliet, 21 Juni 1911. Wed. L. JANSEN-Van 't Veer. JANNETJE M JANSEN. JACOB M. JANSEN. MARTINA JANSEN Op 17 Juni overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Qrootvader, MARINUS SLAAGER, in den ouderdom van 88 jaar en 2 maanden. Bcroh, 22 Juni 1911. Uit aller naam, Wed. C. VERSTEEO-Slaaoer. Die tevens dank zeggen voor de deelneming by zyn overlijden onder vonden. Hiermede betuig Ik, ook namens myn Ouders, mynen bartclljken dank voor de talrijke bewyzen van belangstelling, by gelegenhelfj van myne benoeming tot Qemeente-Sccretarls ondervonden. Bruinisse, 23 Juni 1911. B. J. VAN OEVEREN. Met deze betuigen wy onzen hartelljken dank aan allen voor de vele biyken van belangstelling, ondervonden by onze 25-jarlge Echtvereenlglng. Oud-Vossemeer, 24 Juni 1911. LABAN J. DE RIJKE C.Pz. LEUNTJE DE RIJKE. V Hiermede betuigen wy onzen wel- gemeenden dank voor de vele biyken van deelneming, ontvangen voor en na het overiyden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Orootvader, den Heer WILLEM JONKER. Ellemeet, 24 Juni 1911. w€q. w. joi^rvuiv-—*ci\wc,oi SOCIËTEIT te ZieriU.zee. Het ZOMERFEEST, bestaande uit tws. conc.rt.ss (Stafmuzlek Breda), ringrijd.rlj (20 paren), illssminall. en wiassrwark, zal plaats hebben lid aanmelden by den Heer A. O. KIJN, betalen de gewone contributie ad f 1,50, nA dien datum voor dit jaar f 2,50. HET BESTUUR. Vrachtrijder - DREISCHOR, rijdt a.s. Maandagmorgen half acht uur naar Zierikzee. De ondergeteekende bericht, dat hy zijn geheel verbouwd h.aft gaopend, en beveelt zich by vernieuwing, ook voor het houden van Vergaderingen, beleeldeiyk aan. Tevens betuigt by zyn hartelljken dank aan de Landbouwers, voor het vervoer van zijne materialen, en verder aan allen, die hem bij den bouw zyner woning op eenigerlei wyze hebben gesteund. Buroh, 23 Juni 1911. I. D. BAKKER. MagazQa vaa Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Qebouwen, SlIJp- steeneo en Straatkelen. Stationstraat L 5 en 6, Bergeo-op-Zqom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2