Ingezonden Mededeelingen. 396ste Staatsloterij. Officieel Marktbericht. ADVERTENTIE!!. Grasmaaian met de Machine. die In bet binnenste der jonge uien leven en deze doen rotten. Sommige jaren 1« de tchade, hierdoor aangebracht, zeer groot. De vooruitzichten ven den fruitoogst, althans van onze voornaamste Irultsoorten, appels en peren, zQn over het algemeen niet zoo gunstig als men, met het oog op het slechte frultjaar 1910, zou verwachten. Met name peren zullen wederom schaarsch zQn. Zij hebben ten deele slechts weinig gebloeid en van de pas gezette vruchijes zgn hier en daar nog vele afgevallen. Veel wordt ook geklaagd over het optreden van schadelijke Insecten, vooral bladluizen, terwijl overal mei vetlangen naar regen wordt uitgezien. Indien de droogte tfog eenlgen t(d aanhoudt zal ongetwijfeld nog veel bedorven worden. Roode en zwarte aalbessen ruien op verschillende plaatsen reeds sterk; ook pruimen laten vele jonge vruchtjes vallen. Nachtvorsten hebben plaatselijk veel schade gedaan, vooral aan vroegbloelende vruchtsoorten, zooals prul- men en perziken. In Qelderland Is de bloei der Engelsche krozen grootendeels door vorst vernietigd; In Limburg, die der perziken. Van kruisbessen Is bijna overal de stand goed, of vrfj goed, alleen In het Westland slecht; In de Beemster en by Berlikum vrij slecht, en b» Groningen, Winschoten, Leeuwarden en op Oud- Begerland matig. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Vu 1—5 reveil 75 CU.; elke regel neer Iff CU. Hebt gij een jeukende huidziekte? Vele mannen, zoowel als vrouwen, die jaar in, jaar uit aan die ellendige aam beien, of aan eczeem of jeukende huid ziekten lijden, zijn er toe geneigd om te denken, dat er voor hen geen beterschap meer mogelijk Is en dat het beste, waar zij nog op hopen kunnen, een weinig verlichting In hun lijden Is. Doch aambeien, eczeem en alle jeukende huidziekten kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf, de uitstekende verzachtende en heelende huldzalf. Foster's Zalf doet spoedig de prikkeling en ont steking bedaren, en slechts zelden blijkt een doos onvoldoende om den patient geheel te genezen, mits de gebruiks aanwijzing goed wordt opgevolgd. Foster's Zalf wordt aanbevolen voor jeukende, bloedende, In- en uitwendige aambeien, eczeem, gordelroos, huiduitslag en alle jeukende huidziekten. ZQ brandt of prikkelt niet en droogt ook niet te spoedig op. Let op den julsten naam Foster's Zalf. Zij is te Zlerlkzee verkrijgbaar by den heer M. S. Polak en te Tholen by den heer W. Polter, Hoogstraat. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Hat totalisator-verbod. De N. Crl. meldt, dat een bekend sport man op wedstryd-gebled, bestoten heeft, na den I5den Juni den totalisator te biyven cxplolteeren, teneinde een rechter- ïyke beslissing uit te lokken. Men weet, dat het Kamerlid Thomson een dergeiyk advies dezer dagen gegeven heeft. De overgaogsbepalingen Id de Ouderdoms- en Invaliditeitswet. ieder, die op het oogenbllk, dat de wet gaat werken, 47 jaar of ouder is, tot 70 jaar toe, heeft recht op ouderdoms pensioen als hg 70 jaar wordt. Voor deze alleen bedraagt het pensioen 12 per week Het wordt echter niet zonder meer uit betaald. De 70-jarlge moet 260 premies hebben betaald, ol aantoonen, dat hg In de laatste tien jaar 260 premies zou hebben betaald, indien de wet over dat tgdperk reeds in werking was geweest. In leder geval moet het aantal premies, door hem betaald, geiyk zyn aan f J van het aantal weken, verloopen tusachen het In werking treden der wet, en zyn 70sten verjaardag. Werkt de wet dus 2 jaar, als de man 70 jaar wordt dan moet hy hebben be taald 2 X 47 94 premies, vóór b|j zyn pensioen kan krygen. Wie by het In werking treden der wet al 70 jaar was, krygt f 2 pensioen zonder premiebetaling, Indien hy kan aantoonen, dat hy In de laatstverloopen 10 jaar 260 weken verzekerlngspllchtlg zou zyn geweest. Kan hy daarvan het bewys niet leveren, dan wordt hy verwezen naar de liefdadig heid. Een 69-jarlge moet aantoonen, dat hy recht op een rente zou hebben gehad, Indien hy In plaats van 69, 70 jaar was geweest. Dan gaat zyn pensioen In, nadat hy 47 premies heeft betaald. Kan hy dit niet aantoonen, dan moet hy eerst 260 premies hebben betaald. Is Iemand reeds Invallede als de wet gaat werken, dan heeft hy nog kans op een pensioen, Indien hy de laatste tien jaar minstens 260 premies zou hebben betaald. Daarby wordt verondersteld, dat by ziekte de ziekenkas de premie voor hem zou hebben voldaan. Er zal by het In werking treden der wet tevens een leefiydsgrens worden aan gewezen, die de Invaliede moet hebben bereikt, om recht op pensioen te krygen. Die grens staat In verband met den door de tarlefwet te maken pot. Is het bedrag daarvan laag, dan wordt de leefiydsgrens hoog. zy wordt lager, naarmate de mll- lloenen In den tarleipot hooger zijn. LUCHTVAART. Vliegen te Oosterland. Naar wy vernemen, bestaat het plan om nog dit jaar, en wel in de maand Juli, In de gemeente Oosterland een vlieg-demonstratle te houden. Reeds heeft zich een commissie ge constitueerd, die zich beyveren zal om de Inwoners van deze eilanden In de gelegenheid te stellen deze nieuwe tak van sport van naby te leeren kennen. De zeeliedenstakiog. De afdeeling Amsterdam van den Alg. Zeelledenbond heeft Dinsdagavond met op twee na algemeene stemmen besloten de staking voor de te Amsterdam gevestigde Stoomvaart-Maatachappyen heden Woens dag te doen Ingaan. Er zal dus niet meer worden aangemonsterd. De vergadering werd bygewoond door alle thans te Amster dam aanwezige leden, ongeveer 250. De achepen, die binnenkort vertrekken moeten, zyn de .Koningin Wllhelmlna" van de Stoomvaart-Maatschappy .Neder land", de .Pollux", .Tellus" en .Flora" van de .Kon. Nederl. Stoomvaart-Maatschappy" en de .Rynland" een vrachtboot van de .Koninkiyke Nederlandsche Lloyd". Totaal zyn voor deze booten 120 man ongeveer noodig. Het spreekt van zelf, dat de staking eerst effect sorteeren zal, wanneer één dezer schepen niet op den vastgestelden datum de reis aan vaarden kan. De .Rynland" moet einde dezer week varen, de andere schepen der .Koninkiyke" en .Nederland" in de tweede helft der volgende week. Intusschen Is den georganlseerden zee lleden niet alleen verboden zich te doen aanmonsteren, maar ook om eenlg werk In urengeld aan boord te verrichten, zoodat door de betrokken maatschappyen ook reeds vóór de uitvaart der schepen een beroep op andere werkkrachten noodig zal zyn. Iets wat de moeleiykheden vergroot en met de bekende besmettlngs-theorieén aanleiding tot uitbreiding van het conflict geven kan. Weigeren de zeelleden heden voor de .Koninkiyke" te monsteren, dan zal deze maatschappy dadeiyk tot de aanstelling van nieuw personeel overgaan. De andere Maalsehappyen, welke veel vast personeel in dienst hebben, vteezen geen vertraging In de uitreizen en ook de Holl. Stoomboot- Maatschappy, wier zeelleden voor een klein percentage georganiseerd zijn, zal vermoe- deiyk geen onderbreking In de reizen van haar schepen zien. Afwachten biyft intusschen de boodschap, omdat vooral by conflicten ln het trans portbedrijf moeiiyk Iets vooruit van het verloop en den omvang Ie zeggen valt. De afd. Vllsslngen 'van den .Nat. Zee mansbond" heeft omtrent al of niet staken nog geen besluit genomen, omdat zy nog geen antwoerd ontving op haar jongste schryven, dato 9 Juni. Te Rotterdam werd Donderdag by de aanwervlngsbureau's, stations en logementen gepost. Geen Hollanders monsterden aan. Het stoomschip .Westland" vertrok met een bemanning, bestaande uit Orleken, Zweden en Noren. Te Amsterdam was de positie der staking van zeelleden vrywel onveranderd. By de Kon. Stoombootmy. neemt het getal onwllligen af, zoodat deze, noch de maatschappy .Nederland", voor vertraging vreezen In de eerstvolgende uitreizen. In een te Antwerpen gehouden vergade ring van slakende zeelleden deelde de voorzitter mede dat In Dultscbland zal worden verhinderd, dat zeelleden monsleren op Belgische, Hollandsche en Engelsche schepen. Dc Belgische Minister van Arbeid heeft beloofd onderhandelingen met de reeders aan te knoopen. Door de Ned. Zeemans-Vereenlglng .Volharding" Is, met Ingang van gisteren, de staking voor de schepen der te Rotterdam gevestigde reederyen geproclameerd. Reeds in Maart l.l. had genoemde vereeniglng aan d» reederyen en etoomvaartmaat- schappyen haar elichen gesteld, die wy hier laten volgen: Voor de Holland—Amerlka-Lyn de algemeene vrachtvaart en de week- en beurtbooten een verhooging der gages met f 5 per maand. Aan den Rotterdamschen Lloyd een verhooging der gages met f 10 per maand voor dekpersoneel en f 7 per maand voor machinepersoneel. Met betreffing tol de voeding meenen wy geen voeding noch voedlngsgeld op schepen, welke geregeld varen tusachen Nederland en Dultsche, Engelsche en Fransche havens. Voor deze schepen wenscht de ver eeniglng het kostgeld te zien bepaald op tachtig cent per dag. Reglement van den diensttyd en de vergoeding voor overwerkgeld van scheeps gezellen aan boord van de Rotterdamsche stoomschepen. Art. 1. De diensttyd van de schepelingen Is als volgt: A. Op zee en binnengaats by aankomst of vertrek: 1. Voor matrozen en lichtmatrozen van 12 uur 's nachts tot 4 v.m van 8 uur v.m. tot 1 in, van 7.30 uur n.m. tot 12 v.m. of van 4 v.m. tot 8 v.m. en van I n.m. tot 7 30 n.m. 2. Voor bootsman en timmerman: van 6 uur v.m. tot 6 n.m. of, Indien zons opgang na 6 uur plaats heeft, van zonssop- tot zonsondergang met Inbegrip van twee uur schaftyd. 3. De werkiyd, van de wacht aan dek, loopt van 's morgens 6 uur tot 's avonds* 6 uur of Indien zonsopgang na 6 uur plaats heef', van zonsop- tot zonsondergang. 4 Voor donkeyman, ollelleden, stokers en tremmers tweemaal achtereenvolgende uren per etmaal, met een rusttyd van acht achtereenvolgende uren tusschen de wachten. De stokers en tremmers zyn echter ver plicht de asch te wippen van de hun voorafgaande wacht. 5 Voor civiel personeel twaalf achter eenvolgende uren, met Inbegrip van twee uur sciiafttyden. B. in de bultenlandsche haven of daarmede geiyk gestelde laad- of losplaats. Voor civiel personeel twaalf achtereenvolgende uren, met inbegrip van twee uur schafttyden. Voor alle overige In dit artikel genoemde schepelingen van 7 uur v.m. tot 5 uur n.m., met inbegrip van twee uur schafityden, of, alleen tot het doen van wachtdienst, ankerwacht Inbegrepen, van 8 uur n.m. tot 6 v.m. C. ln een Nederlandsche haven 1. voor den donkeyman van 7 uur v.m. tot 5 n.m. met Inbegrip van twee uur schafttyd. 2. Voor alle overige In dit artikel genoemde schepelingen a. gedurende de eerste drie dagen na aankomst, van 8 uur v.m. tot 3 uur n.m. met inbegrip van een uur schafttyden; b. gedurende de overige dagen van 7 uur v.m. tot 5 uur n.m. met Inbegrip van twee uur schafttyden. De verdeeling der wachten en van dag en nachtdienst geschiedt door den schipper, Ingevolge de In dit artikel genoemde bepalingen. Den dag van binnenkomst of vertrek van een haven of reede wordt als overwerk beschouwd, alle werkzaamheden en wacht dienst door schepelingen behoorende tot het dek- en machinepersoneel verricht, na een gezameniyken diensttyd van acht uren In het betreffende etmaal. Art. 2. Een Ieder is verplicht op last van den schipper overwerk en Zondags- werk te verrichten. Art. 3. Er wordt verstaan: onder overwerk: alle arbeid, welke builen den gewonen diensttyd wordt verricht, ongeacht de re denen, die dezen arbeid noodzakeiyk maken: onder Zondagswerk: op zee en binnengaats by aankomst of vertrek alle arbeid op Zondag, 2en Paaschdag, 2en Pinksterdag, Hemelvaartsdag, de Kerst dagen en Nieuwjaarsdagwelke geeu verband houdt met den wachtdienst. Onder wachtdienst wordt verstaan roergang, uit kijk, looden, machine smeren, vuren onder houden, kolentremmen e.a. werkzaamheden. Onder scheepswerkzaamheden wordt verslaan: dekwasschen, soppen, schilderen, bikken, poetsen, roetmoppen, laadgery opbergen of wegnemen e. a. werkzaam heden. 6. In een haven ol daarmede geiyk- gestelde laad- of losplaats; alle arbeid op Zondag, 2en Paaschdag, 2en Pinksterdag, Hemelvaartsdag, de Kerst dagen en Nieuwjaarsdag. De wachtdienst, ankerwacht tusschen Zaterdagavond 8 uur en Zondagmorgen zes uur wordt als overwerk beschouwd. Art. 4. Overwerk wordt betaald met 25 cents per uur. Het antwoord op deze elschen luidde afwyzend; de directies der reederyen en maatschappyen waren ook niet tot overleg met het bestuur der zeelledenvereenlglng bereid, maar meenden dat lotsverbetering voor de bemanning der schepen moest wachten tot de toestanden In het bedryf verbeterd waren. Antwerpen, 14 juni. Aan het Engelsche consulaat Is medegedeeld, dat men een voldoend aantal aanbiedingen heef! om alle Engelsche schepen van bemanning te kunnen voorzien. Aan boord van de Engelsche schepen „Lip" en „Syrenlan" hebben de stokers het werk gestaakt. Londen, 14 Juni. Hedenavond is de zeeltedenstaking fflcleel geproclameerd te Qlasgow en In andere havens. Volgens berichten uit Dublin, New castle, Sunderland en Grimsby zal de deelneming aan de staking aldaar ver- moedeiyk niet groo! zyn. Southampton, 14 Juni. De staking der kolendragers Is geélndlgd. De arbeiders hebben de voorwaarden der patroons aangenomen en zullen waarschyniyk morgen weder aan het werk gaan. Volgens de laatste berichten uit Nederland, Belgé en Frankryk .schijnt de staking mislukt te zyn. De meeste stoombooten zyn, óf met vreemde óf met byna voltallige bemanning vertrekken. Enkele Belgische- en Engelsche-Maat- schappyen hebben de gage Iets verhoogd. R.-K. Pria.t.rs an Straatjeugd- De heer H. T. v. d. Vloodt, priester en bedienaar van den R.-K. godsdienst beklaagt zich, door middel van een ingezonden stuk In De Standaard over het naschelden van R.-K. geesteiyken door de proteslantsche straatjeugd. „Geboortig uit Rotterdam (Dellahaven), schrijft hy heb Ik o. a. een 7-tal jaren In Utrecht en even zoo vele jaren in Friesland geleefd. Meer dan eens heb Ik Amsterdam en andere plaatsen van Noord- en Zuid-Holland moeten bezoeken, maar steeds kwam Ik tot dezelfde ervaring: de kinderen en dlkwyis ook ouderen van dagen roepen een R.-K. geesteiyke na; zy laten hem niet met rust. Spreek den eersten den besten myner confraters aan, hy zal u de uitroepen aangever, welke mtn steeds een geesteiyke In Amsterdam en Rotterdam nawerpt, ;hQ zal het vierregelige versje opzeggen, waarmede de jeugd op straat in Utrecht, het andere dito, waarmede men hem in Harlingen begroet". De schryver wendde zich in een dorp, dat hy verplicht was iedere week te passeeren, en waar hy er veel last van ondervond, tot het hoofd der school, met het gevolg, dat hy thans ongemolesteerd het dorp kan passeeren. „Wanaeer andere niet-Katholleke bladen myn schryven geheel of gedeeltelik wilder, overnemen en er ontstond onder bedienaars van het Woord en hoofden van Chrlste- lykc scholen eens een algemeene actie tegen bovengenoemd misbruik, Ik geloof, dat het by velen spoedig tot het verledene zou behooren". Hen paarlsnoer van Maria Stuart voor f 7,S0. Eenlgen tyd geleden moet een jonge dame, die per fiets door Schotland reisde, een kostbaar, van Maria Stuart afkomstig paarlsnoer gekocht hebben voor den be- lacheiyken prys van f 7,50. Onder het fietsen brak het koordje van haar lorgnet; zy stapte in een dorp af, om In den winkel van een handelaar In snulsteryijes een nieuw te koopen, maar de man had er geen. Na lang zoeken vond hy elndeiyk Iets, dat misschien wel voor behulp kon dienen: een zwart paarlsnoer, waaraan een fijn kettinkje. Hy wilde voor het geheel f 7,50 hebben. De jonge dame vond dat voor een brllle- koordje wel wat veel, maar omdat het wel een aardige ketting was, en ze het toch zonder ook niet doen kon, nam ze het ding voor den gevraagden prys. Later bekeek ze het nog eens goed. De zwarte paarlen waren bizonder mooi en zy besloot naar een ant'qultelten-handelaar te gaan, die er onmlddeliyk 70 000 gulden voor bood. Het kettinkje bleek van Maria Stuart te zyn. Hoe men dat wist, vermeldt de geschiedenis niet. De ongelukkige koningin moet het op den dag van haar terechtstelling gedragen hebben. De antiquiteiten-handelaar heeft het Intusschen weer verkocht met een winstje van 120.000 gulden. PEST OP JAVA. Een regeerlngstelegram van 13 Juni, afdeeling Malang, meldt: Een koortsgeva! op Zondag 11 dezer, bleek pest te zyn; Maandag 12 dezer kwamen acht gevallen voor waarvan vyf dooden. Van de lijders van vorige dagen overleden er nog twee. Te Kederl kwam een geval voor dat doodeiyk was. Te Soerabaja geen gevallen. Chillsalpeter, etn middel tegen Insectenscbü en onkruid. De landbouwer heeft aanhoudend stryd te voeren tegen verschillende vyanden, die hem de vruchten van zyn arbeid willen onlr.emen. Hoe vaak gebeurt het, dat, wanneer hy met de noodige zorg heeft gezaaid, de jonge plantjes, als zy pas uitkomen, door Insecten of andere kleine diertjes worden berchadlgd en zoo In hun groei belemmerd of zelfs vernietigd worden. Hoe dlkwyis ziet hy zyn landbouwgewassen door verschillende ziekten aangetast (aardappel ziekte, korenbrand enz.) Hoe moet de landbouwer elk jaar stryden tegen de talrfjlce onkruiden,die de plaats op den akker betwisten aan de pas uitkomende cultuurplanten. Hoe vaak gebeurt het, dat koude en vont of ook wel landurlge droog e of overvloedige regens den groei van den oogst belemmeren. In 't algemeen kan de landbouwer dezen stryd op twee manleren voeren. Ten eerste kan hy trachten de schadeiyke Invloeden rechtstreeks tegen te gaan, b.v. het ver nietigen van schadeiyke Insecten en andere dieren. Ten andere kan hy trachten de landbouwgewassen, die hy zaait, krach tiger en sterker te maken, zoodat deze beter bestand zyn tegen schadeiykc In vloeden, als Insecten-scha, ziekten, be vriezen, verdrogen enz., of zoo dat deze In 't geheel niet van die Invloeden te ïyden hebben. Het Is Immers bewezen, dat juist de zlekeiyke en zwakke planten het eerst door al deze vyanden worden aangetast, dat de zwakste planten het eerst bevriezen, het eerst ziek worden, het spoedig In den stryd met het onkruid opgeven. Behalve de middelen, waardoor de boer rechtstreeks de schadelijke invloeden kan tegengaan (vernietiging van insecten, aanhoudend en zorgvuldig wieden) Is er dus een ander, dat is: de planten sterk en gezond te voorschyn doen komen, ze in hare jeugd snel en en krachtig te doen groeien. De planten hebben daartoe noodig een krachtig bemesten bodem, die goed bewerkt ls, zoodat voedsel en lucht In voldoende mate kunnen toetreden. Zy hebben daartoe noodig licht, wat men het best kan ver- kiygen door het zaaien op ryen. De bodem mott krachtg bemest zyn, zeg Ik. Dat beteekent: alle noodige voedingsstoffen moeten In voldoende hoeveelheid ln den grond aanwezig zfln. Doch, al schynt deze laatste elsch ailes omtrent de bemesting in te houden, inderdaad Is er toch nog één ding, dat kan ontbreken. Gesteld, dat stikstof, kali en phosphor- zuur In voldoende hoeveelheid er Is, Is die aanwr zlge voedingsstof direct op neembaar? En dat is toch, althans voor een deel der meststof, volstrekt nood zakeiyk om de planten reeds In haar eerste periode de noodige groeikracht te geven. De stikstof moet dus In den vorm van salpeter In den grond aanwezig zyn, d. w. z. In den eenlgen vorm waarin deze, opgelost ln het bodemwater, direct op neembaar Is. Dat er In het voorjaar nog voldoende salpeter In den grond aanwezig Is, kan kwaiyk verwacht worden. En om die reden is het noodzakeiyk In het voor jaar een bemesting met chlllsalpeler te geven. Het chillsalpeter Is dan een der krachtigste bestrydlngsmlddelen tegen Insecten, ziekten, onkruiden en schadeiyke Invloeden van het weer. Burgerlijke Staod van Zlerlkzee. Oeboren: 9 Juni. Een zoon van I. S. B| de Vaale en W. Mulder. 11 A. den Boer en P. J. longmans. 12 E. Goudswaard en M. Verhoek. 15 dochter A. J. Schlllemans en E. E. W. Holtus. Gehuwd: 14 Junt. P. J. Verkaari, 30 J., J.m. en P. Verloo, 21 ild. 16 B. Ruitenbeek, 36 J., wedn. en H. van Drie!, 41 jjd. Burgerlijke Stand van SL-Filipsland. Over Mei 1911: Geboren: ohannls, z. van A. Mol en P. d. Braber ohannis, z. van J. Gunter en J. Mol. anna, d. van J. van Sluis en C. Faasse. acomlna Catharina, d van M. A. Neele en Q. Koolaard. Ondertrouwd: Jacobus Veratraate, 24 jj.m. en Adrlana Wlllemlna Verhage 23 jj d. Johannls Cornells Mol, 28 j.m. en johanna van Putteo, 21 j., J.d. O e h u wd Adrlaan v. d. Est, 54 j., weduwn. van J. Soeter en Dlngena Marina Cornelia Faasse. 24 j.d. Jacobus Veratraate, 24 j., J.m. en Adrlana Willcmlna Verhage, 23 j.. J.d. Overleden: johannls Cornells van Oeveren, 85 j., eebtgn. van J. Wesscls. Cornells, 17 mnd, z. van A. Kosten en L. A. Luik. Johannls Jacob, 7 d., z. van M. J. Faasse en D. A. La Roo|. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse van den 12, 13, 14 en 15 |unl 1911. Pr(zen van 400 782 10854 10859. 200: 784 10895. Pr|s van ÏOO: 825. Prijzen van 701 430 781 818 852 872 900 10856 448 791 832 853 879 2041 10884 764 792 844 861 898 2046 10985 NIETEN: 413 768 785 812 858 2507 10971 420 770 793 833 871 2510 10973 424 772 796 838 878 10862 10974 426 773 798 841 886 10897 10980 450 774 801 856 888 10898 BOTER 0,575 en 0,675 per 5 H.O. KIP-EIEREN 0,95 en 1,10 per 25 stuks. Zierikzee, 15 Juni 1911. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. Geboren: SADIE, Dochter vin A. W. A. BAL en JENNIE BAL—Bomers Grand-Rapids, 16 Mei 1911. Ondergeteekende beveelt zich aan voor het Haamstede. n. VAKE Jz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6