BENSDORPS .OIMTBIJT- CACAO Ingezonden Mededeelingen. Een kolonelsdochter, om haar schoonheid vermaard, door de Pink Pillen genezen. (iemeiigd Miauw». aantal van hen, dat alhier een bad neemt, uiterst beperkt li. Alleen In de heete zomermaanden trekken eenige volwaiaenen, mascullnl generli, gewoonlijk geoefende zwemmen, naar het Stelletje, terwijl de lieve volkijeugd In de Nieuwe Haven bQ het Luitje, zwemt en rondapartelt. Men kan dut veilig zeggen, dat In deze gemeente geen geschikte gelegenheid bestaat zich te baden, zoodat een badhuis beslist noodlg Is, niet alleen voor de heeren der schepping, maar ook voor Eva's talrijke dochterschare, voor wie het baden niet slechts voor de gezondheid, maar ook voor de vrouwelijke bekoorlijkheid in hooge mate bevordelljk Is. In de jongste raadszitting kwam ter tafel het adres van de afdeeling Schouwen— Duivelend van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, waarin verzocht werd tot aanstelling van een schoolarts bij het Lager Onderwijs. Heel handig werd de behandeling van dit adres voorloopig van de baan geschoven. Besloten werd namelijk niet ééntje was daartegen om b|j de Oemeentebegrootlng van 1912 deze aangelegenheid te bespreken. Nu behoeft men mei het oog op dat gezegend uitstel, geen profetlschen blik te hebben om te kunnen voorspellen, dat aan het verzoek geen gunstig onthaal ten deel zal vallen. Of men al of niet voor de noodzake- ljkheld der aanstelling van een school arts iets voelt, de Inwilliging van het verzoek zal vermoedelijk afstuiten op de financleele bedenking, dat gemeenten als Zlerlkzee zich een dergelijke uitgave niet mogen veroorlooven. En die bedenking zou, zoo zij gemaakt mocht worden, zeer juist zijn. Dit neemt echter niet weg, dat In beginsel voor de Instelling van school artsen zeer veel te zeggen valt. Het oefenen toch van medisch toezicht op de hygléne van alle schoolgebouwen, van alle school kinderen en van alle leermiddelen is voorzeker geen daad van weelde, maar een hoogst nuttige zaak. En waar nu de gemeenten dat toezicht moeilijk kunnen bekostigen, daar dient de staat zich dl! algemeen volksbelang aan te trekken, door allerwege In het rfjk schoolartsen aan te stellen. ZtettiKZEE, 16 Juni 1911. BR1NIO. Voorzitter Rekenkamer. Tot voorzitter der Algemeene Reken kamer is benoemd mr. Th. Ph. baron Mackay. Da ooalitia ia Zeeland. Uit een driestar In De (antlrev.) Rotter dammer: .De Statenverkiezing In Middelburg viel tegen. Dat dit verlies ons leed doet, spreekt van zelf. Zonder beteekenls Is dit niet. Reeds vroeger wezen we er op hoe de rechtsche meerderheid In Zeeland wankelt. Thans bedraagt ze nog vijf stemmen. Voor een goed deel berust die op het district Hulst, dat vroeger als een bolwerk voor de ChrlstelQke partijen mocht worden beschouwd. Mede door de actie van den bekenden notaris Van Dalsum Is het thans echter met dien vroegeren luister gedaan. Reeds werd een bres geschoten en de vrees bestaat dat In de toekomst meerdere offers zullen vallen. Nu zou die achteruitgang geen zorg behoeven te baren, Indien daartegenover Ooes, Vllsslngen en Middelburg aan kracht wonnen en één en onverdeeld rechts kozen. Aan die verwachting werd door de stemming van gisteren den bodem In geslagen". Moderne Borduurkunst. Aangezien het reeds als bewezen mag worden aangenomen, dat door het borduren op de Slngernaalmachlne als het ware een nieuw veld voor vrouwelijke bezigheid geopend Is, zullen voorzeker velen onder onze lezeressen met groote belangstelling hooren, dat de Slnger-Maatschapp) binnen kort in onze stad weder 'n vollediger, cursus in het moderne borduren, stoppen van linnen en gebreide goederen zal doen houden. In dezen cursus zullen geheel gratis de meest verschillende soorten van borduur werken onderwezen worden, zooals b|jv. platsteek, puntsteek, koordborduren, mono- gramborduren, Smyrna-borduren enz., enz en vestigen wij daarom de attentie van bezitsters van Slnger-naalmachlnes op deze uitstekende gelegenheid om zich in het moderne borduren en Ie stoppen te be kwamen en zoodoende nog veel meer nut dan tot nog toe uit de Slnger-machlne te trekken. Z], die van dezen cursus wenschen te proflteeren, dienen zich aan te melden aan het kantoor van de Slnger-Maatschappi), Korte St.-Janstraat, no. 354 en 355, Zlerlkzee. De zeeliedenstaking. Men meldt uit RotterdamDonderdag vertrokken naar zee de stoomschepen .Minerva", Saffie", .Selbrldge" en .West- land". De .Westland" wat van scheeps volk voorzien door den werver Tellenburg. Het volk bestond uit Orleken, Noren, Spanjaarden en Zweden. De werfkantoren aan den Schledamschen dijk en Zandstraat worden gepost. Nergens wordt gemonsterd. Uit Vllsslngen meldt men: De zeelleden hier hebben nog geen beslissing genomen. Men wacht op het antwoord van de reeders. Uit AmsterdamDe toestand Is Donderdag nagenoeg statlonnalr. Verschillende zee lleden, die een kaart van de MaatschappQ .Nederland" hadden ontvangen om te moasteren hebben die kaart bij den Zeemansbond Ingeleverd. De Maatschappijen meenen, dat hel ver trek van de schepen voorloopig geregeld zal plaats hebben. De bemanning van de .Celebet" der Maatschappij .Nederland", die Donderdag morgen afmonsterde, werd door de directie van genoemde Mij. aangezocht om te monsteren op de .Koningin Wllhelmlna". Toen zij dit weigerde werd zq door de directie ontslagen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Vu 1—5 regelt 75 (It.; elke regel neer lö CU. De Pink Pillen staan In gunst b|j de groote wereld van alle landen, en zQ worden door de kundlgale geneesheeren voorge schreven. Wij halen het voorbeeld aan van Mejuffrouw Theresa Jareno, dochter van kolonel Oonzalo Jareno, kommandant van het 6e regiment Infanterie van het koninklijk Spaansche leger, wonende te Tarragona (Spanje), Rambla de Caslelar, 29. Laten wj er bijzeggen, dat dit ons des te aan genamer Is, omdat Mej. Theresa Jareno een der mooiste jonge dames van Tarra gona Is. De kolonel heeft, tengevolge van de genezing zijner dochter, den volgenden brief geschreven: Mejuf. Theresa Jareno. .Mijne dochter Theresa leed sedert het tijdperk van haar groei aan een zoo vol hardende en zoo ernstige bloedarmoede, dat hare gezondheidstoestand mij den ernstlgsten vrees begon In te boezemen. Haar algemeene zwakte was zoo groot, dat Ik er ongerust over werd. Zij had haar eetlust geheel en al verloren, zQ leed aanhoudend aan schele hoofdpijnen en aan hartkloppingen, de minste inspanning was voldoende om haar den adem te doen verliezen. Mijn dochter verviel. Wij gingen toen een groot geneesheer te Madrid, een specialist voor ziekten van jonge meisjes, raadplegendeze schreef aan mijne dochter voor, de krachtheratellende behandeling met de Pink Pillen te volgen, en hg zelde daarbij dat het wel buitengewoon zou zijn, Indien zQ daardoor niet genezen werd, want dat dit het beste middel was, dat hij kon aanbevelen. Mijne dochter heeft de Pink Pillen genomen; spoedig ver dwenen nu de verontrustende verichjn- selen en verkreeg zQ hare eetlust en hare krachten weer. Na verloop van weinig tjd was hare gezondheid volkomen hersteld". 01) kunt overal het uitmuntende middel, de Pink Pillen, vinden, ledereen kan ze aanschaffen, want de prijs er van Is matig. ZIj genezen snel, zfl zijn dus een goedkoop middel. Welk voordeel hebt gij gedurende langen tijd een geneesmiddel tegen zeer lagen pr|js fe nemen, maar dat geen ver betering In uw toestand brengt? Verkrlgbaar 4 I 1,75 de doos en f 9,— de tes dooien, aan het Oeneraal-Depot Van Eeghenlaan 22. Amsterdam; voor Zlerlkzee en Omstreken b( F. P- J. Bal en J. W. Qudde, .Het Roode Kruis" te Steenbergen b| de irma W. v. d. Leur; te Tholen bij W. Potter, en verder b| verschillende drogisten en apothekers. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Juni 1911. Zlerlkzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. Iwee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Oud-Geref. Gemeente, Breestraat. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: ds. v. d. Linde van Burgh- Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Blankert (Doops- bedlening). Serooslcerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. Voorm. half tien ure: ds. v. d. Linde Ingezonden Mededoellngon. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts* VOLMAAKT ZUIVER. ZEER VOEOZAAM. BESPARING IN MET HUISHOUOEN. Per Kilo f 1.50. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordweiie. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede.Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds- Japdien. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref- Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm- half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk- 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur; 'snam. twee ure: ds. Reus van Eikerzee (Ooopsbedlening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelscbor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ureds. v. d. Qrlend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Snethlage. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. Voorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Sleders van Vlaardlngen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Slr|aostand. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure ds. v. d. Griend van Drelschor. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's avonds v|f ure: ds. Hangelbroek van Borger. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds v|f ure: Leeskerk- Oud-Geref. Kerk. 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee ure en 'savonds vQf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Thol«n en St.-Filipsland. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Steenbeek van Scherpenlsse; 's nam- twee ure: Leeskerk. Oud-Geréf. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Klomp (H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem (Nabetrachting). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Scherpenlsae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Vosaemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal van St.-Phllipsland. 's Nam. twee ure: Preeklezlng van den heer Rijnberg. Geref. Kerk. 'a Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruljn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg'snam. twee ure: Leeikeik. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg van Stavenlsse Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vflf ure: Leeskerk. St.-Fillpsland. Herv. Xerk. 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en '«avonds vijf ure: ds. Boone. /unlvorst. Zondagnacht heelt het In Twente en In het Oosten van Oelderland tamelijk hard gevroren. Heele tuinen sla- en snijboonen z(n zwart gevroren. Belang- ryic Is ook de schade aan de bloemen toegebracht, terwijl hier en daar de aardappelen nog al geleden hebben. Nader bericht men: De schade, veroorzaakt di >or de nachtvorst, is veel grooter dan men aanvankelQk dacht. Te Tubbergen, bij Denekamp en bij Oldcn- zaat zijn uitgestrekte velden aardappelen en boekweit bevroren. Ook uit andere streken komen berichten van schade. Uit Brabant meldt men: Vooral de aardappelen hebben veel ge leden. Oeheele akkers zijn afgevroren. De zwarte, verlepte struiken bieden een treurigen aanblik. De schade Is groot. Uit Friesland meldt men: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het In den Zuidoosthoek van Friesland zóó sterk gevroren, dat vele veldvruchten, voornamelijk aardappelen en boonen, waar deloos zijn geworden, en uit het Oldambt (Oron.) zijti groote hoeveelheden tulnboonen afgevroren. De schade Is groot. In een groot deel van Drente waren Zondagmorgen vele boekweitvelden dood gevroren en zag het groenend loof van menig aardappelakker zwart. Ook hebben de boonen veel geleden. Men schrijft uit Den Bosch aan het Handelsblad Op uttnoodlglng van hetNoord-Brabantsch Comité tot bestrijding van Invoerrechten op graanproducten, hield Donderdagmiddag de heer W. H. B. Brledé Jr. uit Amsterdam, In het hótel .Noord-Brabant" te 's-Her- togenboscb zijn rede over de ingediende Tarlefwet op granen, die hij Dinsdag te Maastricht heeft uitgesproken. De ver gadering was druk bezocht en werd geleld door den heer C. van Loon te Tilburg. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De heer Brledé nam daarop nogmaals het woord, om aan te toonen, dat het Dultsche protectte-stelsel geen vermeerde ring van molens of arbeidskrachten ten gevolge had. In de laatste 35 Jaar Is het aantal molens met 20,000 afgenomen. Wel is het aantal groole molens verdriedubbeld. Men heeft dus daar denzelfden toestand als hier bij den Nederlandschen vrijhandel. Ondanks de protectie Is het aantal arbeiders In de maallndustrle In Dultschland In 35 jaar met 25,000 verminderd, en deze ver mindering In de laatste tien jaar bedraagt, niettegenstaande den zich ultbreldenden exporthandel, zelfs 10,000 arbeiders. Spreker meende hierop te moeten wijzen, omdat enkele organen der Zuldelflke pers dien toestand wel eens anders hebben voor gesteld. Hierna stelde spr. de volgende motie voor De vergadering van meelhandelaren en bakkers, gehoord de inleiding en overwegende dat Invoerrechten van bloem en tarwe en rogge voor geen der politieke partijen een beglnselquaestle uitmaken; dat door zulke rechten hun belangen zeer sterk zullen worden geschaad verzoekt den Minister deze rechten uil zijn onlwerp van wei tot wijziging van het tarief van invoerrechten terug te nemen, respectievelijk de Tweede Kamer haar goedkeuring aan dat voorstel te onthouden. Zij doet dit met te meer overtuiging, waar zij meent dat haar belangen dezelfde zfln als die van het geheele Nederlandsche volk. Dezn motie werd met 26 tegen 3 stemmen een gedeelte der aanwezigen had de vergadering reeds verlaten aan genomen. De door de Mtddenstandsvereenlglng voor Handel en Industrie te Hilversum benoemde commissie Ier bestudeering van de Tarlefwet legt In een uitvoerig rapport haar concluitën neer. Voor de winkeliers vreest de commissie In alle opzichten nadeelen van deze wel. Wat de Industrie betref», wordt o. m. tw(fel uitgesproken, ol onze exporthandel wel zal kunnen blijven concurreeren. Ook wordt de vrees geuit, dat andere landen represaille-maatregelen zullen nemen, zoo de wet wordt Ingevoerd. Wat de geldmlddrlen aangaat, noodig voor sociale hervormingen, de regeering dient deze te vinden door progressieve verhooging van de vermogensbelasting. Verleden week weid Ingebroken In het magazijn van den horlogemaker V. In de Keizerstraat te Schevenlngen. Thans hebben de dieven zich uit eigen beweging bij de politie aangemeld. Zij hadden den diefstal bedreven om In de gevangenis te komen. De horloges hadden zij te Rotterdam te gelde gemaakt. De aangehoudenen zijn twee oude be kenden van de politie en herkomstig van Lelden. Nog nooit gebeurd! Terwijl schip per C. v. Noord, Ie Ouddorp (Flakkee), de zeevisschei y beoefende, werd tot groo'.e verbazing In de kor opgehaald een aap 1 De herkomst van het dier Is nog niet vast te stellen. Een zonderlinge vondst had te Oor schot plaats. Toen de vrouw van A. Roozen op den akker bezig was mei het wieden harer aardappelen kreeg zij opeens bij het omwerken der aarde een gouden ring In de hand, geheel In ongeschonden toestand. B{ onderzoek zag men aan de namen, die er In gegraveerd waren, dat hel een trouw-rlng was van haar schoonzuster, die deze vóór 20 jaren geleden verloren had. Spoedig werd hiervan aan de betrokken kennis gegeven, die tot hun groote ver bazing het pand hunner trouw weer In blijdschap terug ontvingen. Belgische straatjongens. Deze zijn. te oordeelen naar wat de Vlaamsche Gazet vertelt van een kleine straatrevolutie rond een rokbroek, weinig meer Ingetogen In hun optreden dan de Hollandiche. Het blad schrijft: .Wij gaan de Afrlkaaniche kleurlingen beschavlngsgedachten Inprenten, doch zouden wel 't zelfde mogen doen met onze inlandsche Basoko's, vooral op dagen van openbare pret. Wat er Maandag, na de Longchampi-FleurI, op de Loulzalaan gebeurde, Is er 'I bewijs van. Een ketje had een jonge dame ontdekt, die zeer zedlgjes (daar kan wel wat op af te dingen zijn geweest. Red. Vad) voortstapte In haar broekrok. Dadelijk haalde hij er een spltavennoot bij, onder den kreet: Zie eens, Lomme, een jupe-culotte I De oorlogsroep schaarde bliksemsnel een dozt|n kleuters rond hun kapitein, en de dame werd omringd. In minder dan twee minuten waren er vijfhonderd kijkers en bet drama nam een aanvang. Oestooten, gestampt, bijna opgelicht werd de dame met de rokbroek tegen een huls geduwd, waar zij een echte zedelijke geesellng doorstond en al de liefste benamingen te hooren kreeg uit het rgke repertorium onzer volkijeugd. Bestormd, bjna In zwijm vallend, bleef de ongelukkige Hen minuten lang prijsgegeven aan den smiad van 't grauw, wanneer elndeltyk politie per fiets aanrolde en met groote moeite de dame ontzette. En dan werd het rijtuig, waarin men de ongelukkige meer dood dan levend had gedragen, omringd door de menigte, die den aftocht begroette met geschreeuw en gehuil, net als apachen, den scalpdans aanheffend. Ja er blijft nog veel te doen over om van de keijes, groot en klein, beschaafde wereldburgers te maken." In de brievenbus van een woning op den Lulkschen Steenweg, te Hasselt, Is thans, evenals sedert vele jaren, een meezenpaar zijn nest komen bouwen. Zonder vrees voor den brievenbesteller, die er couranten en brieven In komt steken, of voor de bewoners, die ze er voorzichtig uit komen halen, bouwt en broedt het meezenhulshouden rustig voort. Dit jaar had het 10 eitjes. Van de negen Jongen zijn er reeds vier uitgevlogen. De vflf anderen zullen eerstdaags hetzelfde doen. Verbreking van trouwbelofte. Lloyd's Weekly News meldt, dat voor de rechtbank te Londen terecht gestaan heeft H. B., uit de prov. Oronlngen, wegens het verbreken van zijn trouwbelofte aan de wed. WIjkers aldaar. B., handelaar In uitfluitend zwarte paar den, was bij haar als commensaal, en zwoer haar eewlge trouw. En 'I weeuwtje vond hem een bette partij. Voor den rechter verklaarde ze, dat Harm haar had meegedeeld, dat hl) de eenige zoon van een rflken land bouwer met v|jl boerenplaatsen was. Maar niet steeds Is de liefde bestendig van duur. Harm ging naar Oronlngen, huwde er de dienstmeid van z'n vader en keerde met z'n bruid In Londen terug. Annie Jane het teleurgestelde weduwlje vroeg nu schadeloosstelling. En de rechter veroordeelde nu den trouweloozen minnaar ot een boete van 75 pond sterling f 900). Tragische bruiloft. Te Keulen ver ongelukte een bruidspaar door de ontploffing van een spfrltuslamp. De jonge bruid kleedde zich voor de trouwplechtigheid en gebruikte daarbij een spirlluslamp om zich het haar te friieeren. De lamp ontplofte en bruid en bruidegom werden ernstig ge kwetst, zoodat zij tn een ziekenhuis moesten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2