Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIEN. Ingezonden Medodoollngen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regelti 75 Cta.elke regel meer 15 Cta. geraakte. In de ontvangkamer op de be graafplaat! stond de kist bedekt met de Engelsche vlag en daarop lagen vier groote kransen. Ds. Voorhoeve ging voor In het gebed en hield een treffende lijkrede, waarna het l|Jk aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den doodenakker. De Noorsche bark .Western Monarch" is alhier op de haven gekomen ter reparatie van zQn ankerspil, welk werk ls opgedragen aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Ouwerkerk, 3 Mei. Ten overstaan van den notaris J. Franse werd heden alhier In het openbaar verkocht een woonhuis en erf alhier, voor f 738 en f 5 toebedlng. Sirjansland. In de gehoudeu ver gadering van leden der kolenvereenlglng .Eigen Hulp", Is de levering opgedragen aan de Frma Van Nlevelt Co. te Dordrechthet dragen Is aangenomen door A. v. d. Have, terwijl het vervoer Is aangenomen door J. Flutjt. Scherpenisse, 5 Mei. Heden werd door het Bestuur van het Calamlteuze Water schap aanbesteed: Het verleggen van een waterleiding aan genoemd Waterschap. Het werk werd aan J. de Oraaff gegund voor f 24, die het laagst had ingeschreven. Stavenisse, 3 Mei. BIJ de heden alhier gehouden aanbesteding van het herstel en de vernieuwing van de aarde-, kram- en steengloollngwerken aan het waterschap Stavenisse, was minste inschrijver de heer L. Westdorp alhier, voor f 5588. Het werk ls gegund. Landbouw en Veeteelt. Stavenisse. Verslag der Co8p. Stoom- roomboterfabrlek .De Koe" alhier: In het afgeloopen dienstjaar werd aan deze fabriek geleverd 479675 L. melk, waaruit gefabriceerd Is 17572J K.O. boter, dus had men noodlg 27| L. melk voor 1 K.O. boter. De boter Is verkocht voor f 23966,415, dus gemiddeld per K.O. ruim f 1,36 Aan de leden Is uitbetaald voor de melk ongeveer f 20530, dus per 100 L. f 4,28, onverminderd de 80 pCt. taptemelk, die gratis teruggegeven wordt. De exploitatie kosten waren f 4880,91, dus per 100 L. f 1,01 tegen 11,10 In 1909. Per post werden verzonden 1824 kistjes boter. In de 1.1. gehouden algemeene vergadering zQn de heeren L. O. Tuinman en Jac. Droogendljk, herkozen als bestuursleden. In de maand Maart was de handel in paarden en veulens met BelglC van veel belang. In Zeeland vooral werden tegen zeer hooge prijzen voor Belgische rekening een groot aantal paarden opgekocht. Oedurende de maand Maart 1911 kwa men In Zeeland zes gevallen van besmet telijke veeziekte voor, n.l. twee gevallen van mond- en klauwzeer te Wolphaarlsdljk en vier gevallen van vlekziekte der varkens, n.l. drie te Hontenlsse en één te Scherpenisse. Een paar maanden geleden werd bij den verkoop van dekhengsten van 's Rijks veufendepSt te Bergen-op-Zoom een exem plaar aangekocht door den heer C. Hartog, te Scherpenisse, voor ruim f 3000. Kort daarop werd deze hengst door de algemeene keuringscommissie voor Zeeland op extérieur afgekeurd. Eenzelfde lot wedervoer twee andere aldaar gekochte hengsten, wier eigenaars In Zuid-Holland en Oelderland woonden. De pogingen door den heer Hartog aangewend, om, tegen teruggave van den hengst, het betaalde bedrag terug te ont vangen, mislukten aanvankelijk. Men schijnt echter later de blllQkhetd van het verzoek te hebben Ingezien, zoodat het ten slotte toch Is Ingewilligd. Teneinde herhaling van dergelijke onaan genaamheden te voorkomen, heeft thans het hoofdbestuur der .Zeeuwsche Land- bouw-MaatschappO" besloten aan de regee ring te verzoeken maatregelen te willen nemen, opdat hengsten, die gekocht zjn op de hengstveulenveiilngen, gevrijwaard zijn tegen afkeuring binnen korten tgd. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te 's-Hage bevestigde de veroordeeling van P. de W„ arbeider, en van C. N., werkman, belden te Ooes, tot drie maanden gevangenisstraf wegens heling van een rijwiel te 's Heer-Arends- kerke, alsmede het vrijsprekend vonnis der rechtbank te Zlerlkzee, Inzake J. van A., arbeider te Zonnemaire, beklaagd van mishandeling van Levlna van Almkerk. De rechtbank te Middelburg ver oordeelde heden den 24-jarlgen smidsknecht J. J. en den 23-jarlgen fabrieksarbeider K. L., beiden aldaar woonachtig en aldaar ge detineerd, die in den nacht van 25 op 26 Maart een boerenman mishandelden, en toen zijn portemonnale met geld en sieraden ontstalen, wegens diefstal door geweld leder tot een gevangenisstraf van één jaar en 6 maanden, met aftrek van het voor arrest. Het O. M. had op 28 April 2 jaar tegen leder geëlscht. De 26-jarlge machinist L. de R. uit Middelburg werd heden wegens het schrijven van een brief, waarin de winke lier Melnsma aldaar, wiens dienstbode wegens diefstal was gearresteerd, en ook zijn vrouw en kinderen met den dood werden bedreigd, door de rechtbank aldaar tot 3 maanden gevangenisstraf veroor deeld. De elsch luidde 4 maanden. De rechtbank te Middelburg ver oordeelde heden, VrQdag, een 28-jarig arbeider uit Wolphaartsdljk, wegens het plegen van ontuchtige handelingen, tot 6 maanden en een 18-jarlgen kruideniers bediende uit Vllsslngen wegens eenzelfde feit tol één maand gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden, Vrijdag, terecht de 26-jarlge vrouw van verdachte zeden M. v. d. W., die beklaagd wordt dat zij In den nacht van 10 op 11 Maart j.l. te Middelburg den marinematroos Laurens Davldse met een scherp voorwerp een steek In den rug heeft toegebracht, waardoor eene snel toenemende groote verbloeding en samen drukking en verdringing van het hart en de llnkerlong Is ontstaan en Davldse levensgevaarlijk verwond werd. In deze destijds In Middelburg zoo veel besproken zaak werd door het O. M. één jaar en zes maanden geelscht. Nog werd geëlscht legen een 19-jarlgen werkman uit Koewacht 3 jaar, wegens poging tot doodslag met een revolver. Visscber Ij- Berichte o. De visschers op de Zeeuwsche Stroomen, voornamelijk zij die op de botvangst gaan, hebben tegenwoordig geen reden tot klagen, want zg hebben ruime vangsten, heigeen door hen voornamelijk wordt toegeschreven aan de groote opruiming onder de zeehonden, sedert de Invoering van het premiestelsel. In 1910 werden wederom 442 stuks gevangen, hetzg dood of levend, tegenover 422 In 1909. O N D E R W IJ S. Benoemd tot hoofd der Chr. School te Scharendgke de heer W. P. Postema, te Zwolle. Op de voordracht van onderwijzeres te Klaaswaal komt voor mej. J. M. de Reus te Nleuwerkerk (Dulveland). Middelburg, 4 Mei. Akte examens. Qiëxamlneerd 8 mannelgke candldaten. Afgewezen 2. Geslaagd de heeren J. J. Blerens en J. Blok, van Tholen; W. van Lieren, van Kloetlnge; A. de Jonge, van 's Heer-Abtskerke; C. van den Houten en C. M. Rozemond, van Zlerlkzee. Bij Kon. besluit van 27 April Is benoemd tot schoolopziener In het arron dissement Helder de heer I. Korver. Men deelt ons mede, dat de benoemde ruim 69 jaar oud Is, antl-revolutlonnalr, lid van het bestuur der Christelgke school en lid der plaatselgke schoolcommissie. De heer Korver Is kruidenier van zgn vak. Ter plaatse waren nog 3 sollicitanten, mannen, die hun sporen op onderwijs gebied ten volle hebben verdiend, n.l. dr. J C. van den Berg, leeraar aan het marlne-lnslltuut, secretaris der plaatselgke schoolcommissieW. Visser, oud-hoofd der school voor M. U. L. O., en W. Bommel, oud-lndlsch onderwgzer. Dit zgn allen mannen van links. In het arrond. zgn slechts 4 blzondere scholen (2 Chr. en 2 K-Kath.) at. R. C. KERKNIEUWS. Schouweu-Dniveland, 3 Mei. Met mg hebben stellig zeer velen met groote Instemming en bigde Ingenomenheid gelezen en gehoord van de pas gehouden ver gadering van predikanten van verschillende richting te Utrecht, waarin men met broederlgke liefde een bond van eenheid In onze oude en geliefde Vaderlandsche Ned. Herv. Kerk trachtte te stichten. Wg juichen dat schoone plan hartelgk toe en verheugen ons zeer over het aanvankelijk groot succes. Wat wg ln onze kerk noodlg hebben bovenal, het Is meer onderlinge hartelgke waardeering, broederlgke eensgezindheid en ongeveinsde liefde. Ik vertrouw ten volle, dat onze predikanten het hunne tot verwezelgklng van het doel zullen bgdragen. Een leekestem. 1 Cor. XIII. Ds. M. Remegn, vroeger werkzaam te St.-Flllpsland, thans te Krabbendgke. heeft bedankt voor het beroep bij de Oud- Oeref. gemeente te Kampen. Ingewikkelde familie. Destgds huwde te Helnkenszand L. Courtin met de wed. A. de Jonge, terwgl J.L Vrijdag de broer van Courtin In het huwelijksbootje trad met de dochter van bovengenoemd echt paar, waardoor broer Courtin, thans de zoon Is geworden van L. Courtin en diens vrouw, terwgl genoemde dochter nu even eens hun aangehuwde zuster werd en de ooms van de dochter, de broeders van Courtin, thans haar aangehuwde zwagers zgn geworden, en elndelgk zgn de laatst gehuwden aangehuwd broeder en zuster geworden van hun vader en moeder. Wel een Ingewikkelde familiehistorie I PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Mei 1911. Zlerlkzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure '8 avonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de godsdlenst-ondei wijzer Mlllenaar van Terneuzen. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds zeven ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure ds. v. d. Griend van Drelschor. Serooakerk*. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. Nam. twee ure: ds. lapchen van Haamstede. Renesse. Herv. Kerk. Qeen dienst. Noordwelle. Herv. Kerk. Oeen dienst. Haamatede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. Geref. Kerk. 'i Voorm. half tien ure en nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref- Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Elkerzae. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Pols van Serooskerke Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv, Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk- 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Sdiaik. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: v. d. Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Snethlage. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: jls. Elenbaas. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure» ds. Waardenburg (Doops- bedlenlng) Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds v«f ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's natn twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Roclojsen Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure cn 's avonds vQt ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Tholen en St.-Filipeland. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. v. d. Pol te Lier. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg van Stavenisse. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk. 'sNam. twee ure: ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruijn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh. (Bediening H. Avondmaal)- 's Nam. twee ure: Idem. (Doops- bedienlng). Belde diensten collecte voor het ziekenfonds. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. St.-Pillpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst, 's Nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: d». Boone. Burgerlijke Stand van Scherpenisse. Geboren: 9 April. Cornelia Maria, d. van J. H. Hage en A. C. v. d. Velde. 19 Anthonla Johanna, d. van C. Wessels en M. van der Wei ff. 20 Adrians Lena, d. van A. J. Deurloo en C. W. Jansens. 25 Machiel Leendert, z. van C. Schrjver en M. C. Quiljam. Ondertrouwd: 12 April. Jacob U|l, 27 j. en Martha Goedege- buure, 22 j. 12 Eliza Slager, 27 j. en Wllhelmina Slager, 24 j. Overleden: 10 April. Cornells Menheere, 65 j., echtgen. van Katharlna RQstenbll. 27 Janna Laurina Jacoba Opree, 12 JL d. v. C. Opree en Janna Maria van Geet. 30 Maria Slager, 66 j., wed. van Johannls Zwagemaker. Burgerlijke Stand van Stavenisse. Geboren; 5 April. Elizabeth Dingena, d. van M. van Doezelaar en T. M. van Gorsel. 10 Maatje, d. van Abr. Stoutjesdflk en M. Potappel. 14 Geerard, z. van W. Wielaart en A. Weidorp. 18 Chrisje Helena, d. van J. Moerland en P. van Oeveren. TELEQR AMMBN. 's-Qravenhage, 5 Mei. Regeerlngstelegram van 5 MeI betreffende de peslgevallen op Java. Atdeellng Ma ling. Olsteren (4 Mei) 23 gevallen, veertien dooden. Van de peitlijders van de vorige dagen overleden er nog vier, en van de koortslijder! één aan longenpest. Soerabaja li gisteren besmet verklaard wegens pest. Middelburg, 5 Mei. Akte-examens. Qtëxamlneerd 8 manne lijke candldaten. Oeslaagd: P. J. Bom, lerseke; H. van Loon, Tholen; H. J. Tofhoek, 's-Heer-Arendikerke; A. C. MeQII, Oud-Vossemeer; J. Waverijn, Krulnlngen; A. P. Belst, St.-Maartensdljk. 2 afgewezen. Zeetijdingen. Zlerlkzee. UITQEKLAARD: 4 Mei. De barge „Ethel Edith", kapt. W. Jarreld, met oesterschelpen van lerseke naar Engeland. 5 Mei. De barges „Mary and Kate", kapt. J. Palmer en „Major", kapt. C. Porter, belde met diverse goederen van Pruisen naar Engeland. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Mei 1911, medegedeeld door het Konlnkljk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Horta. Laagste barometerstand 751.5 te Thorshavn. Verwachting (van den avond van 5 Mei 1911 tot den avond van 6 Mei): meest matige Westelijke tot Noordweste lijke wind, half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, koeler. Ondertrouwd: JAN EVERAERS en ANTHONIA J. BERGERS. St.-Phiupsland. 4 )911 St.-Annaland, Algemeene kennisgeving. hopen Maandag 8 Mei a s. onze geliefde Ouders: JAN V/N BURG en ELIZABETH VAN DER MAAS, hunne 25-jarige Echtvereenlging te herdenken. Zierikzee, 5 Mei 1911. Hunne dankbare Kinderen, j Maandag 8 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders: PIETER VAN DONOE Cz en PIETERNELLA PLATTE- SCHORRE JD hunne 25-jarige Echtvereenl ging te herdenken. Brouwershaven. Hunne dankbare Kinderen. Maandag 8 Mei a s. hopen onze Zwager en Zuster, PIETER VAN DONOE en PIETERNELLA PL ATTESCHORRE, hunne 25-jarlge Echtvereeni- ging te herdenken. Brouwershaven. S. DEKKER en Hulsgenoeten. Maandag 8 Mei, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders: PIETER VAN DONOE en PIETERNELLA PL ATTESCHORRE, hunne 25-jarige Echtvereenl ging te herdenken. Brouwershaven. 6 Mei 1911. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. hopen Op Maandag 8 Mei onze geliefde Ouders: L. VAN DE ZANDE en KAATJE SPEELMAN, hun' 45-jarige Echtvereenlging te herdenken. Burgh, 6 Mei 1911. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Dinsdag 9 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Orootouders MARINUS BEIJE en JOHANNA FRANC1NA KLINK, hun' 45-jarige Echtvereenlging te herdenken. Zierikzee, 5 Mei 1911. Huune dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Qetrouwd: A. VAN DER EST en D. M. C. FAASSE, die, mede namens hun Familie, dank be tuigen voor de vele blflken van belang stelling, btj hun huwelijk ondervonden. Bruinisse, St.-Filipsland, 3 mel' 19u- Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd-en Qrootvader, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Zierikzee, 3 Mei 1911. Uit aller naam, A. KOEVOETS—Plaum Heden ontvingen wij het treurig bericht dat onze lieve Nicht Helena Aleida Meijer—Bethe, onverwacht In den ouderdom van 41 jaren te Bussum is overleden. Zierikzee, 5 Mei 1911. De Familie BETHE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2