J. Vanille Wafels, AANBESTEDING. kip: Poikt Me Ligpolers, J.J. Ingezonden Mededeelingen. MIDDELBURG -ZIERIKZEE. ADVERTENTIE!!. Dankbetuiging. Dankbetuiging. Het reetaureeren van den Toren. Gedagvaard. Papegaaistraat C 76, GOES. Een drachtige Geit, Puike bonte Zetaardappelen, - Omnibus Extra fijne Alle Landbouwzaden Door den kerkeraad der Oerel. Kerk te Ryswyk (by 's-Qravenhage) la besloten een kerkorgel aan te schaffen. De firma A. Standaart te Rotterdam is met de levering belast. E B R S TE KA MER. In de Donderdag gehouden zitting werd de begrooting van marine behandeld. De heeren Staal en Van der Felts ver klaarden ten zeerste geschokt te zyn ln het vertrouwen in 's Ministers beleid door de Heldersche predikantskwestie en verweten den Minister, door op te treden als propa gandist voor een bepaalde kerkelijke rich ting, verdeeldheid in de marine te stichten. De heeren Van Wassenaer, Van der Does en Hovy spraken vertrouwen uit In 's Ministers beleid en meenden dat juist de houding van vlce-admlraal Van den Bosch In de predikantskwestie niet be vorderlijk was aan het gezag bij de marine. Minister Wentholt verdedigde zijn beleid en Minister Heemskerk betoogde dat uit het historisch overzicht der Heldersche kwestie geenszins blijkt, dat de Minister van Marine gehandeld heeft in strijd met zijn vroegere overtuiging. TWEE DEK A M E R. Deze Kamer zal, na hervatting van hare werkzaamheden op Dinsdag, de overige dagen dezer week afdeellngsonderzoek houden. By deze Kamer Is bericht Ingekomen van de Intrekking van het weisontwerp omtrent bakkersraden en het gewyzlgd wetsontwerp regelende Zondags- en nacht arbeid In bakkeryen. Verworpen werd, met 66 legen 6 stemmen, een motie van den heer Schaper om, afwachtende de herziening der ongevallen wet, de ziekte- en radenwet niet in de afdeetlngen te onderzoeken. Bakkerswet. Het nader gewyzlgd wetsontwerp tot beperking van Zondagsarbeld en nacht arbeid in broodbakkeryen en van den arbeidsduur van bakkersgezellen, wykt, behoudens verschillende wyziglngen van meer ondergeschikten aard, met name op twee punten af van het vroegere: le In zoover thans mede bepalingen zyn opgenomen betreffende den arbeidsduur van bakkersgezellen en wel op den grondslag van 10 uren arbeid op normale dagen; 2e. In zoover thans zyn vervallen de bepalingen betreffende bakkersraden. Artikel I van het ontwerp geeft o. m. aan wat de wet verstaat onder brood- bakkery, onder .bakkersarbeld", onder .bakkersgezel", onder .nacht". Onder .bakkersgezel" verstaat de wet ieder, die, zy het niet voortdurend, In de onderneming van een ander bakkersarbeid verricht en wiens arbeidsduur niet door de bepalingen der Arbeidswet geregeld Is. Onder .nacht" een tijdruimte van 8 achtereenvolgende uren tusschen 8 uren des namiddags en 6 uren des voormiddags. ln één der verdere artikelen Is o a. bepaald, dat voor de toepassing der wet werkzaamheden van een bakkersgezel, bestaande In het rondbrengen van brood, steeds geacht worden te zyn verricht in de onderneming van het hoofd of den bestuurder, door of namens wlen hem het brood Is overgedragen. Xllle Internationaal Congres tegen het Alcoholisme. By de Ineenzetting van het 13e Intern. Congres tegen het Alcoholisme, Den Haag 11 tot 16 Sept. 1911, is zooveel mogeiyk gewaakt tegen de gewone congreskwaal, overlading, en Is er daarentegen naar ge streefd, het program een éénheid te doen vormen. De te behandelen onderwerpen zyn als volgt verdeeld over 2 serleén: le serie: de Staat en het Alcoholisme. A. Overzicht van wetten en stelsels, plaatseiyke keuze. B. Koloniën, theorie, praktyk, ervaringen, C. Dwangverpleging, voorwaardeiyke ver oordeeling. D. Hoe wint men regeering en volks vertegenwoordiging. 2e Serie: de Maatschappy en het Alco holisme. A. Organisatie, stad en platteland, religi eus of niet. B. Indirecte drankbestrydlng: woningen, tuinsteden, hulsviyt, toynbeewerk. C. Bemoeiingen met alcoholisten, In de gewone samenleving (huisbezoek, pa tronaten. consultalle-bureaux en daar buiten (asylen). D. Medische onderwerpen. Dageiyks zal van elke serie één onder werp behandeld worden. In de openings zitting zal een overzicht van den vooruit gang der beweging sedert het vorige Congres gegeven worden. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Verschenen zyn de punten van be- schryving voor de algemeene vergadering, 7 Juni te Amsterdam te houden. Onder de nieuwe voorstellen van het hoofdbestuur komt voor het volgende: Het hoofdbestuur te machtigen, het batig saldo van het Huisduinerfonds, dal op 1 Juli, naar de koers der i ffectcn op 1 Januari en de rente tot 1 juli zal be dragen f 6548,88, le schenken voor de ééne helft aan de .Noord- en Zuid- Hollandsche Reddlngmaatschappy", ge vestigd te Amsterdam, en voor de andere helft aan de .Zuld-Hollandsche Maat schappy tot redding van schipbreukelingen", gevestigd te Rotterdam. Het kapitaal van de maatschappy be droeg op 30 Juni 1910 f 288,686,59. VROUWENKIESRECHT. Het bestuur der „Vereenlglng tot ver betering van den Maatschappeiyken en den Rechtstoestand der Vrouw In Neder land" heeft In een adres aan de Koningin blzondere aandacht gevraagd voor de plaats, welke de Qrondwet aan de vrouw In ons staatsrecht behoort toe te kennen en voor de grondwelteiyke bepalingen^ welke die plaats thans omschryven of voortaan zullen omschryven. Adressant dringt er niet op aan. dat de Orondwet den wetgever gebieden zal, man en vrouw ten opzichte van het actief en het passief kiesrecht der Staien-Oeneraal, Provinciale Staten en Oemeenteraad aan stonds en met één slag volkomen geiyk te stellen, zij verlangt echter met volle overtuiging, dal de Orondwet den wetgever de vrije hand late, waar deze de vraag te beoordeelen krygt, of de rechtsovertuiging alsnog medebrengt dat .de" vrouw biyft uitgesloten zoo van het actief als van het passief kiesrecht van de vertegenwoor digende lichamen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regel* TS Cts.; elke regel meer Ct*. Da last is te zwaar. De last van rugpyn van 's morgens tot 's avonds. De last van schele hoofdpijn, duizelig heid, verstoorde slaap, uitgeputte zenuwen. De last van die afmattende pijn in de lendenen, heupen en zijden. De last van rheumatische pijnen in de spieren en gewrichten, die tot In de been deren schijnen door te dringen bij slecht en vochtig weer. De last van toenemende zwakte en dat vreeselljk terneergeslagen en lusteloos gevoel. Is uw last rheumatiek. waterzucht, graveel of urine-stoornissen? Is uw last hoofdpijn, voortdurende ver moeidheid, rugpijn of zenuwachtigheid? Dan is het genot te weten dat vele mannen en vrouwen van deze en andere nier- en blaasaandoeningen genezen zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken afdoend, omdat zij een speciaal nieren- geneesmiddel zijn, en alleen een nieren geneesmiddel geeft baat tegen nierkwalen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen heelen en versterken de aangedane nieren en helpen hen om de schadelijke onzuiverheden, die de bovenstaande verschijnselen ver oorzaken, uit het bloed te flltreeren en verder uit het lichaam af te voeren. Let erop, dat gij de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen krijgt. Iedere echte doos draagt de handteekening van James Foster. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Koperen Regeerings-jubilé. Van de 56 Haagsche vereenigingen, door het comité tot viering van de 12A-jarige regeering van Koningin Wilhelmina tot medewerking uitgenoodlgd, waren 42 ver tegenwoordigd op een Vrijdagavond ge houden bijeenkomst, Besloten werd dat, vermoedelijk op 6 Maart a.s., tusschen 3 en 4 uur, een aubade, gevolgd door een défilé vóór het paleis, zal plaats hebben, waartoe reeds de noodige Koninklijke toestemming werd verkregen. Zoowel dames als heeren zullen aan de aubade deelnemen en kinderen alleen boven de 12 jaar; voor de jongeren zal een plaats worden gereserveerd in de nabij heid van het Paleis. De aubade zal gedirigeerd worden door den heer Beyersbergen van Henegouwen, directeur der Nationale Zangschool. Ingezonden Stukken. Draisohor ontwaakt! Té midden van vette, vruchtbare klei-akkera Hgt, geïsoleerd van den grooten verkeersweg, in een zware, omkringende bedijking het vlassers dorp Dreischor. In een behoorlijke lijnlng staan de kleurige werkmanswoningen den straatweg langs, als Neurenberger speelgoed door een on schuldige kinderhand daargesteld. En verder het dorp ln met z'n grillige kronkelstraatjes, z'n typisch gebouwde rlngvorm, waar middenin het spitse torentje heel wflsneuzig 't luchtruim inpiekt, wordt men getroffen door den eigenaardigen, landelljken vorm van dit vlasserspIaatBje. 't Geheel lijkt een uiting van een eenvoudige, kalme gemoedsstem ming der bewoners, die zoo in harmonische, landelijke kleuren hun huisjes wisten te bouwen. Ja, door deze oppervlakkige kennismaking geleld, is de indruk van 't Zeeuwsche plekje grond een zeer gunstige en de bewpners denkt ge u als noeste, stoere werkers, eenvoudig van hart, ge duldig en lfjdzaam ln den tegenspoed van het wisselvallig vlassersbedrff. En is 't onwillekeurig of met vaste bedoeling geschied, dat het oud- Hollandsche raadhuisje met een kernachtige spreuk en menig zinrijk wapen is gesierd? Wijzen ze alle niet op de onbesmette deugden der in woners? Of is alles, zoo niet zeer veel van wat ons trof, slechts schijn? Helaas, wat het tegen woordige geslacht betreftja! Want bij nadere kennismaking gevoelt men eerst recht het isolement der bevolking. De machtige stroom der nieuwe ideeën moge in het verleden een klein zijtakje herwaarts hebben gezonden, dat stroompje schflnt thans voor goed opgedroogd. Zie slechts die scherpe verdeeling ln standen, laat me liever zeggen in kliekjes, waardoor juist datgene ver loren gegaan Is, wat de kracht van een volk uitmaakt, ji I. het besef ééa te zijn ln denken en doen. Een elk aan splinters gehakt blijft geen eik, een volk in zichzelf zoo verdeeld als het onze, blijft geen volk, geen staméénheld ln den goeden zin des woords. Het is waar, nog bezit het volk goede eigen schappen, doch daarnaast mist het veel, daar het elke verheffiag totaal vreemd Is. De meer bevoorrechten met aardsche goederen, ze voelen zich zoo knus, zoo gezellig, zoo heer lijk in hun kringetje van zelfgenoegzaam sleur- werk. Teerende op het door erfenis verkregen geld, doen ze alleen datgene, wat strikt noodlg is, om de dubbeltjes ln hun famillekrlngetje te laten voortloopen. Nog nooit is van hen een krachtig handelen en krachtige sloot uitgegaan, omdat het niet noodig was. En zoo degenereeren ze noodwendig. Ze ontaarden ln wlllooze en zenuwachtige schepselen, die suffend en futloos het leven doordwalen. ,De verlichten" noemen ze zich. Heelaas, ook dat is slechts een b|na afgelegd erfstuk hunner voorvaderen, die cenlgc tientallen jaren geleden deelden in de geweldige geestelijke ommekeer, die alom in Nederland plaatsgreep. Geestelijke vrijwording en drang naar meerdere ontwikkeling, ook zi] gevoelden er behoefte aan. Doch niet voelende de langzaam voortschrijdende evolutie, werd men eenzijdige Mulfatulie- en Dageraad- vereerders tot op den huldigen dag. En stilstand is achteruitgang, vooral ln een tjd als deze. En nu de massa, die natuurlijk ook ln de vrij denkersgedachte deelde, want waarlijk er is een tijd (beter gezegd een tijdje) geweest, dat Drei schor vooruit was. Doch door eenzijdige opvatting is dat verlichte in den loop der jaren afgesleten en is het thans zeer gewoon. En als dan ook de nu nog levende oude generatie zal z|n afgestor ven, zal het geheel mis z$n. De massa, ik bedoel de arbeidende bevolking, ook zij is helaas nog in rangetjes gescheiden. Dat is jammer van die stoere werkers. Hun een tonig zwoegleven wordt daardoor nog ondraag- IQker. Het is bi] hen een neerdrukkende jacht naar steeds meer stoffelijk bezit om met elkander te wedijveren. Men gunt elkander letterlijk niets. De werkzame geest, die in vroeger dagen dezen dorpsbewoners tot eere strekte, is ontaard in een grove egoïstische strijd om het bestaan. Niets ontziende als 't moet, ten ko&te zelfs van wat een mensch tot mensch maakt, verkrachten ze grofweg hun gezonde arbeidsgeest en elke.drang naar meer geestelijk kapitaal wordt in de geboorte gesmoord. Hun geestelijke sfeer reikt niet verder dan den nok en de wanden van hun bestoven en besplnragd vlasschuurtje. En evenals de meer bevoorrechten, gevoelen ze weinig van en voor het groote, geheimzinnige leven, dat sinds eeuwen her zijn machtigen adem over de wereld laat gaan. Ieder, die een klein welnigje schoon idea lisme en levensverheffing in zich voelt, bemerkt, dat hun klein, bekrompen ideeënwereldje in het niet zinkt bij die groote, ruime en schoone wereld om hem heen. Al dat geploeter in laag-blj-den- grondsche-dingen, het lijkt hem nietig. En hQ denkt aan die schoone rede van Louise in .Vor stenschool" van Multatulle, v/aar zij zegt: „Zoo'n boompje ls dood... maar leven (moet de mensch, Dat isgevoelen, denken, werken, streven, En vruchten dragen, honderdduizendvoud I" Want o, hoe heerlijk is het, zich te verheffen boven het alledaagsche gezwoeg. Evenals een bergbeklimmer hooger stijgende, steeds een grootscher tooneel zich aan zijn oog ziet ver- toonen en daar in die reine atmosfeer ruimer en vrijer ademhaalt, evenzoo doet levenaverheifing ons leven in een ruimere Ideeënwereld, waarin men ook geestelijk ruimer ademhaalt. En dat is juist wat aan deze bijna geestelijk dooden ontbreekt. Die verlagende en verdoffende Invloed is dan ook in vele gevallen oorzaak, dat men, moe van het sleurleven, ontspanning zoekt in dezelfde grove sfeer, waarin het werkleven werd doorgebracht. De onvoldaanheid met dat leven drijft hen tot uitspatting ln den vrijen tijd. En om die verveling |in hnn wekelljksche rust uren te verdrijven, geeft men zich over aan allerlei laagstaand geklets op hoeken van sloppen en stegen. De reeds in wording zijnde degeneratie is duidelijk merkbaar op het gebied der zedelijk heid en beschaafdheid. In donkere winteravonduren vervult het zinne lijk gebral der genotzoekende jongelingschap de kromming der dorpsstraat, en afgezonderd in de grillige bochten der zijstraatjes en achter het kerkgebouw, ziet men veel wat niet door den beugel kan. Jonge knapen en meisjes, de school banken nauwelijks ontgroeid, slenteren met mede weten der ouders dit zw(melend straatgekonkcl mede. Ja, nog jongeren zijn er onder! Worden ze soms de straat opgestuurd om van deze, misschien bi] ongeluk geboren kinderen, toch een poos verlost te zijn? Waar zal het einde zijn van dezen demoraliseerenden toestand? Want bfl zoo'n voortgang zal de bevolking, zoo prat op zijn vlijt en durf, vooruitstrevendheid en ver lichting een volslagen ondergang tegemoet gaan, waarvan de voorteekenen zich nu al open baren in de onopgevoedheden der jeugd. Ja, volk van Dreischor, er hapert iets aan die machine. Te eeniger tijd zal het spaak loopen, mogclQk ziet ge het niet, doclV ik wfls u er op. En geluk kig, er zfln meer zienden ln deze wereld van blinden. Ontwaakt dan uit uwen geestelijken winterslaap, die nu reeds lang genoeg geduurd heeft. Schudt af de deksels van vooroordeel en betweterij, die u het licht benemen. Laat de frlssche voorjaars wind spelen in alle hoeken en gaten, opdat hij verdrijve de lakschheid en onverschilligheid voor alles wat een mooier, kleurenrflker inhoudvoller leven betreft. De mensch is niet arbeider om- den-broode-alleen, hij leeft daarnaast nog een leven, dat ook behoefte heeft gevuld te worden. Ik weet het, ge z|t allen liefhebbers van muziek, zang en tooneel, doch op die manier lijdt de mensch aan eenzijdige ontwikkeling. Nog eens, tracht uw leven te verheffen boven het alledaag sche, door het nastreven van heerlijke, schoone idealen, die den grondslag kunnen worden voor gezonde Ideeën omtrent staat en maatschappij. Want dat alleen voert tot waar levensgeluk. Dreischor, 8-2-11. IJ. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 9 Febr. Ruime aanvoer van laiwe, handel langzaam, met lagere pryzen. Overige artikelen onveranderd. Wllhelmlna-larwe 16 4 f 675; tarwe 1 750 5 1 8,75; chevallergerat f 4.75 4 15; wlniergerst f 4,40 4 14,60; zomergerst f 4 30 4 f 4,50; rogge f 5 4 1 5,25; haver f 3 4 f 350; kroonerwten I 14 4 I 16; bruine boonen f 11 4 f 13. Uien I 2,75 4 I 3,10. Aardappelen f 3 4 f 3,50. Middelburg, 9 Febr. Ter giaanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe en bruine boonen In een flauwe •temming. Haver en kroonerwten 25 cent hooger. De pryzen waren ala volgt: Nieuwe tarwe f 7,50 4 I 7,75; rogge f 5,50 4 1 6; zomergerat f 4,75 4 I 5.25haver I 3,50 4 f4; paardenboonen f7,75 4 f8,25; kroon erwten f 1450 4 f 16,50; witte boonen f 15,25 4 f 16.25; ronde bruine boonen f 12 4 f 13; lange dito f 13 4 f 14; alles per H.L. Beetwortel-Suiker. Rotterdam, 6 Febr. Vast; per Maart f 11], Mei f 11| genoteerd. Amsterdam, 6 Febr. Zeer vast; per Febr. Ill] geboden, per Mei f H?c en per Aug. I 11$ te koop. Londen, 6 Febr. 88 gr. rend, kalm. STOOMBOOTDIENST FEBRUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Zierikzee: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 11 7,30 Van Middelburg: Zaterd. 11 smorg. 7,30 Maand. 13 7,30 Dlnsd. 14 7,30 Woens. 15 7,30 Dond. 16 7,30 Vrijdag 17 7,30 Zaterd. 18 7,30 'imidd. 2,- 2,- 2,- 2,30 2,30 2,30 2,30 Zaterd. 11 11,30 Zondag 12 naar Cortgene 7,30 terug naar Zierikzee Maand 13 Dinsd. 14 Woens. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 Zaterd. 18 9- 7,- 7,30 7,30 6,30 7,30 7,30 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bl den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (t|dlg voer de ochtendreizeri op den vooraf- gaandeu avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bf- wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Ondertrouwd: DIRK PHERNAMBUCQ en JOHANNA CORNELIA ADRIAANSE. Zierikzee, 10 Februari 1911. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Orootvader, de Heer Jacob du Claux, In leven gepenslonneerd Hooldonder- wyzer, in den ouderdom van byna 84 jaren. Zierikzee, 10 Februari 1911. W. DU CLAUX. H. DU CLAUX— Qoemans f S. L. DU CLAUX— Dretsdior. Padmos. N. PADMOS. Loosduinen. A. DU CLAUX. Dreischor. M. PADMOS. Voor de vele bewyzen van vriend schap, my geworden op myn 80sten Geboortedag, 8 Februari, myn hartelijken dank. Serooskerke J. J. DE GLOPPER. Hartelijk dank aan allen, die my blijken van belangstelling gaven op 8 dezer. Burgh. P. GEELHOED. De ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen oprechten dank voor de prompte uitbetaling op het 1/5 Tijdgeestloi No. 20363, waar op heden volgens aanwijzing der 395e Nederlandsche Staatsloterij de f 100,000 is gevallen. De gewonnen prijs werd hun eenige uren na de trekking in contanten uitbetaald. Zij geven gaarne toestemming tot publicatie. A. KOMPIER. M. DUITS. L. DEN BALFERT. W. VERGOUW. Haastrecht, 7 Februari 1911. De ondergeteekende verklaart, dat op zijn Tijdgeestpolis No. 20363 heden, volgens aanwijzing der 395e Nederlandsche Staatsloterij de prijs van f 100,000 is gevallen. En dat hem die prijs enkele uren na de trekking in contanten werd uitbetaald. M. J. DE ROOY. StaveniSSE, 6 Februari 1911. te geven door de Dansclub van DREISCHOR, op Zaterdag 18 Februariin de zaal van den heer J. J. M. v. d. LINDE. iaDvang 's avonds 7 oor. - Entree 10 cis. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Stavenlsse zullen, op Woensdag 15 Februari 1911, des namiddags 2 ure, op het Gemeentehuis aldaar, trachten «ais t« ba.ted.ni De Voorwaarden liggen ter Gemeente- Secretarie ter Inzage en zyn op aanvraag verkrygbaar by den Gemeente-Opzichter tegen betaling van f 0,55. Aanwyzlng geschiedt op den dag der aanbeatedlng des voormiddags van 10 tot II ure. Stavenisse, I Februari 1911. Een leder die gedagvaard Is om te ver- schynen voor de Kantongerechten ol Rechtbanken, kan zyn verdediging, ook In 9lrafzaken, opdragen aan oud-Advocaat bij dan Hoogen Raad dar Nederlanden. Behandeling van Echtscheidingen, Boedel scheidingen elc. Opmaken van Pachtcontracten. EL. antoor: Spreekuren: vanaf Maandag 13 Februari 1911, lederen Maandag 12—5 en 7—9 n.m. en Dinadag 9—4 uur. De Heer JOH. v. d. LINDE Mz., Land bouwer le Dretsdior, zal trachten aan fa baatadan, op 17 Februari 1911, des namiddags om 4 uur, in de herberg van den Heer Joh. v. d. Linde Az.: Het afbreken van het bestaande Woonhuis en Landbouwschuur, het bouwen van een nieuw Woonhuis en Landbouwschuur op zijne hofstede, met bij levering' van alle daartoe benoodigde materialen en arbeidsloonen. Aanwyzlng des namiddags, 17 Febr., om 1 uur, op de hofstede. Inlichtingen te bekomen by JOH. QAANDERSE te Dreischor. Bestek en teekenlngen liggen ter inzage In voornoemde herberg. TE KOOP: Een best Merrieveulen, 9 maanden oud, of In ruil tegen een KALFVAARS, by P. J. FLUIJT, Slrjansland. TE KOOP: by JAN STRAAIJER te Ellemeet. een jaar hier verbouwd, by GEBR. VAN HOEVE, Slr-Janaland. TE KOOPs vry van ziekte en krul, en tevena te koop gevraagd: Een Dekploeg. Adres: j. A. HANSE, Slrjansland. To Hoopi Ecne in goeden staat zijnde voor 14 personen. Adres: I. DE WINTER, Koopman, Oude- Tonge. 25 cent per ons. van F. A. HANSEN te Middelburg, worden geleverd door den Agent: M. C. H. v. d. BERG, Serootkerks.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6