Uit Stad en Provincie. tot welks bestuur nog zijn toegetreden de heeren Jo Klever te Hllverium en dr. L. C. van der Meulen alhier. Mevrouw Röell—baronesse de Vos van Steenwljk, de echtgenoote van onzen burgemeester, heeft het beschervrouwschap van het kindersanatorium aanvaard. Daar de plannen reeds voor een groot deel zyn vastgesteld, kan binnen korten tijd met den bouw worden aangevangen en hoopt het bestuur het sanatorium tegen den zomer van 1912 te kunnen openen. 's-Qravenhage, 4 Febr. In een hofje aan den Zuld-Ooster-Bultensingel alhier, Is gistermiddag een zeven-jarig meisje, dat alleen thuis was en de kachel wilde op stoken, met hare kleeren te dicht bij het vuur gekomen en In brand geraakt. Eenlge buurvrouwen doofden de vlammen en door een Ijlings geroepen pleegzuster der R.-Kath. Wijkverpleging werd aan het deerlijk ge brande kind de eerste hulp verleend. Het meisje Is vervolgens per auto naar het Ziekenhuis vervoerd, alwaar men haar toestand hoogst ernstig vond. Toen eergisteren een occarlnospeler In de Koningspoort aan het Noordelnde alhier, blikbaar denkende dat daar burger woningen waren, zijn Instrument bespeelde, werd hy door een hoflakel in den tuin van het palels geroepen. Daar voerde de man zijn fraaiste stukjes uit, terwijl prinses Juliana, voor één der ramen aan de achter zijde van het palels staande, blijkbaar veel schik In de zoetvloeiende muziek had. Na een tijdje kwam de takel den man Iets In een papiertje gewikkeld In de hand sioppen en dankbaar ging de straatmuzikant, die ongetwijfeld een goeden dag had, weder heen. Gouda, 3 Febr. Een vreeseltjk ongeluk heeft hedenmorgen In onze gemeente plaats gegrepen. Omstreeks half tien was de dertien-jarige Slentje Nobel, dochtertje van P. Nobel, Lombardswatertje 7 alhier, een oogenbllk alleen thuis, wijl haar oudere zuster Anna, een meisje van omstreeks 17 jaar, die sedert den dood van haar moeder de zorg voor het huishouden op zich heeft, naar den dokter was voor haar vader. Het kind zelf, wat.zlekeiyk In de laatste dagen, was zich In haar nachtjapon wat gaan ver warmen by de kachel. Zy schijnt daar wat al te dicht by gekomen te zyn, want plotseling vatten haar kleeren vlam en In een oogenblik tyds siond al wat het kind aan had In vuur. Van angst holde het kind nu de zolder trap op, oogenblikkeiyk weer onder een hartverscheurend gegil naar beneden ren nende, de straat op, waar een haastig toeschietende voorbyganger nog poogde het vuur aan haar kleeren te dooven met een jas. Dit lukte evenwel niet en nu nam men het kind op en dompelde het In het Lombardswatertje, vlak voor de deur. Toen men haar daarna de totaal verbrande kleeren van het ïyf trok, bleek dat haar geheele lichaam met vreeseiyke brandwonden was overdekt. Inmiddels had men geneeskundige hulp ontboden en zeer spoedig waren nu de doktoren Beyers, Spruljt en Broekhuyzen ter plaatse, terwyi ook weldra de politie met een brancard verscheen. Men goot nog wat melk en olie op de wonden ter verzachting van de pyn, maar begrypeiyker- wyze kon daar ter plaatse slechts weinig meer aan het geval worden gedaan. De geneeshèeren achtten het dan ook noodzakeiyk dat het arme kind onmiddel lijk In het Van lterson-zlekenhuls ter ver pleging werd opgenomen, waarheen het dan ook direct per potltle-brandcard werd vervoerd. Hier werd door den geneesheer van het ziekenhuis, dr. Montagne, verdere geneeskundige hulp verleend. Helaas, alle met zooveel zorg aan gewende pogingen om het lyden van het kind te verzachten en het zoo mogeiyk In het leven te behouden, hebben niet mogen baten. Hedenmiddag omstreeks half één is het arme meisje reeds In het Van lterson- zlekenhuls overleden. De heer L. Koole, gemeente-bouw meester alhier, heeft zyn sollicitatie naar de betrekking van directeur der Ooudsche Waterlelding-Maatschappy Ingetrokken. Zuidland, 4 Febr. Ruim 10 jaar geleden deed de heer H. L. alhier aangifte van het vermissen van ruim f 4000 aan effecten. Een onderzoek leidde tot niets. L. Is thans overleden en de nalaten schap onder de kinderen verdeeld. Een zoon, metselaar te Qoudswaard, erfde een oude kist, en gaf die weer aan zyn zoon om er brandhout van te hakken, maar nu kwam aan den dag dat de kist een dubbelen bodem had, waartusschen.... de effecten gevonden werden I De erfgenamen elschen nu de effecten op, zoomede de verschenen coupons tot een waarde van f 1600, maar de vinder Is daarvoor niet te vinden. Hy zegt de kist van zyn vader gekocht te hebben zonder eenlge beperking en zouden dus met den koop van de kist ook de effecten zyn eigendom zyn geworden. Waalwijk, 1 Febr. In het Roestelbergs bosch by deze gemeente heeft een land bouwer een pak kleeren gevonden. Behalve een jas, vest en boezeroen, vond hy daarby ook een pistool, een scheermes en een ledige portefeuille. De politie heeft, met behulp van speur honden, den geheelen omtrek doorzocht tot dusver echter nog zonder gevolg. Zierikzee, 6 Februari. By den rykswaterstaat zyn geplaatst de hoofdingenieur-directeur M. Cala-id te Middelburg als zoodanig te 's-Heriogen- bosch, en J. Ramaer te 's-Oravenhage als zoodanig te Middelburg. Verder de ingenieur A. van Loon, thans te Neuzen, als arrondisaements-ingenieur te 's-Hertogenbosch, en J. Blrnle, thans te Almelo, als arrondlssements-lngenieur te Neuzen. A. Bouterse, rijks-veldwachter Ie Oud-Alblas en bekend uit de Papen- drechtsche strafzaak, Is met Ingang van 18 Februari verplaatst naar Coiynsplaat. Op dien datum wordt de ryks-veldwachter G. v. d. Driest overgeplaatst van Ooes naar Krabbendyke, en de ryks-veldwachter C. J. Lakerveld vau Coiynsplaat naar Sliedrecht. Het onderzoek der politie, ook met behulp van een politiehond, naar het ver miste uit de directiekeet van den ryks waterstaat te Breskens, heeft tot dusver geen resultaat opgeleverd. De kunstreis, die de Vereenlglng .Jacob Kwast" van Wognum, door Zwitser land zal maken, op uitnoodlglng der muzlek-dlrectle te La Chaux de Fonds, zal 11 Maart aanvangener zullen concerten gegeven worden te Zurich, Basel, Genève, La Chaux de Fonds, Biel, Soloturn, Luzern, Lausanne, Wlntertur, Azau, Bern en Constanz. Ook een Londensche Concertmaatschappy had het koor ultgenoodlgd om, te beginnen 27 Februari, te Londen te komen zingen, veertien achtereenvolgende dagen, ge durende op zyn hoogst één uur per dag en op zeer voordeellge voorwaarden. Toch zal die Engelsche reis waarschyniyk niet doorgaan, tenzy men het begin daarvan kan vervroegen tot 20 Februari. De concerten te Londen zouden gegeven worden In één der grootste zalen aldaar, welke 6000 hoorders kan bevatten en met le rang-plaatsen van 1 pond sterling. Scherpenisse. De heer D. M. M. Geuze alhier, Is met Ingang van 1 Maart a s. benoemd tot klerk by de ryks directe belastingen. Onze dorpsgenoot C. J. Jagt is aan gesteld als conducteur bij de Loosdulnsche Tramwegmaatschappij, met ingang van 6 Februari a s. Voor de Nationale Militie zyn dit jaar op heden 13 personen ingeschreven t. w. David van Houdt, Cornells Hartog, Anthonle v. d. Jagt,'Jan Nlcolaas Polderman, Valentyn Chrlstaan Pleter Kleppe, Marlnus Leendert Oudesluys, Johannls Menheere, Marlnus Suurland, Abraham Jagt, Jacob Boller, Jan Leendert de Wilde, Jacobus Pleter Jobse en Adrlaan Hage. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee By de Donderdag l.l. door het Waterschapsbestuur van Schouwen gehouden aanbesteding van zinkwerken aan het district Flaauwers was Ingeschreven door: a. met r y s-z I nk w e r k: I. Douw te Zierikzee I 24700 M. K. Hartog te Sliedrecht - 24289 P. Vink te Noordgouwe - 24016 Jan Roskam Cz. te Sliedrecht - 21956 J. W. Roelofs te Papendrecht - 21050 6. met b e t o n-z I n k w e r k: L. A. Sanders te Amsterdam. f 15997 Aan laatstgenoemde Is het werk gegund, behoudens goedkeuring van Gedep. Staten. Scherpenisse. Uitslag der aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor P. Bevelander Az. Ingeschreven was doorvoor timmerwerk, C. Geluk, voor f 298 en J. Suurland, voor f 294voor metselwerk, M. Andrlesse, voor f 334 en J. Muller, voor f 291, gegund aan belde laagste Inschryversvoor schilder werk, W. F. v. d. Oraaff, voor f 32 50 en J. L. Noom, voor f 32 50, by loting gegund aan J. L. Noomvoor smldswerk, J. P. Kerpesteln, voor 18 ct. en G. D. P. de Wilde, voor 22\ ct. en het schouwyzer voor 10 ct. de K.O., gegund aan J. P. Kerpesteln. Landbouw en Veeteelt. Kerkwerve. Uit het, op de laatst gehouden vergadering der Landbouw- Vereenlglng „A. B." alhier uitgebrachte verslag bleek, dat gedurende 1910 aan kunstmest, krachtvoer en zaalzaden ruim 300 000 K.Q. was aangekocht, ter waarde van f 13851,11. Het aantal leden bedraagt 64, terwyi het bestuur bestaat uit de heeren C. J. Boogerd, M. Boot, J. Evertse, C. D. v. d. Linde en C. Boot Jz., respectleveiyk voorzitter, vlce- voorzltter, secretaris, penningmeester, be stuurslid, waarvan de voorzitter en penningmeester, die aan de beurt van aftreding waren, met algemeene stemmen op 1 na, werden herkozen. Bietencampagne. Men meldt uit Roosendaal In deze streek is men reeds met het contracteeren der suikerbieten begonnen. Er wordt (11,50 4 f 12,50 besteed en 't laat zich aanzien, dat weer een goed deel van West-Brabant, de suikerstreek by uitnemendheid, door de bleten-cultuur In beslag zal worden genomen. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 3 Febr. Ter terechtzitting der arrond.-rechtbank van hedennamlddag werd behandeld de zaak tegen A. J. H oud 25 jaar, dienstbode, vroeger woner.de te Noord- welle, thans te Tholen, beklaagd van poging tot kindermoord. Er werden gehoord 3 getuigen, benevens dr. Th. Lange, arts te Renesse, als des kundige. Door den Olficier van Justitie werd ge vorderd schuldigverklaring aan poging tot kindermoord en veroordeeling tot eene gevangenisstraf voor den tyd van één jaar en 6 maanden. Beklaagde bekende het haar ten laste gelegde. Tegen C. L. T., 52 jaar, letterzetter te Amsterdam, beklaagd van bedelary alhier op 28 Januari j.l„ werd gevorderd eene hechtenlsstraf van drie dagen en opzending naar eene werkinrichting voor den tyd van één jaar en drie maanden.- Beklaagde had reeds vroeger wegens landloopery één jaar en 1 maand In de Rijkswerkinrichting doorgebracht. De heer H. A. van Dalsum te Hulst gaat In hooger beroep van het Vrydag door de rechtbank te Middelburg over hem gewezen vonnis. Voor de rechtbank te Amsterdam werd Vrydag by verstek behandeld de zaak tegen J. H. S., die 13 Januari l.l. „opzelteHjk en wederrechteiyk de „Nacht wacht", toebehoorende aan de gemeente Amsterdam, met een schoenmakersmes heeft beschadigd door een of meermalen over het schlldery te krassen, te krabben, er In te snyden, tengevolge waarvan op dit schlldery een drietal krassen, krabben of sneden zyn ontstaan". Aldus luidt de dagvaarding. Twee opzichters van het Museum, die beklaagde onmlddeliyk grepen en ont wapenden, alsmede de directeur, jhr. B. W. F. van Rlemsdyk, werden gehoord. Tegen beklaagde, die niet verschenen was, werd twee jaar gevangenisstraf ge- ëlacht. De rechtbank te Leeuwarden heeft Lolke S., een ntet onbemiddelde veehouder te Jouswier die aan de zuivelfabriek „Het Steenvak" te Ee, melk heeft geleverd, waaraan ongeveer 20 pCt. water was toe gevoegd wegens die vervalschlng veroor deeld tot 3 weken gevangenisstraf, met last tot openbaar maken van het vonnis. De elsch was 2 maanden, met openbaar making. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Rltthem door den heer P. L. Klehl, cand. te Utrecht. Kasn*rwarki«zing Snaak, Door de Vryzlnnige Kiesvereenlging te Ijlst Is besloten de candldatuur van dr. A. van der Helde, voor lid der Tweede Kamer voor het district, te steunen, op grond, dat genoemde candldaat Is voor stander van Staatspenslonneerlng en bekend met de toestanden In Friesland. Schrijnende ongelijkheid Over een schrynende ongeiykheid schreef dr. G. W. Brulnsma In het Nederl. Tijd schrift voor Geneeskunde: „Vlak achter my aldus dr. Brulns ma woont een gezin met zes kinderen, waarvan één lydende aan dlphtherltls. Het patiëntje Is ingespoten, de geneesheer acht het noodig, en ieder collega zal het met hem eens zyn, omdat wy anders zeker In deze dichtbevolkte buurt een brandpunt van besmetting krygen dat de andere kinderen prophylactlsch ook met serum worden behandeldde ouders wat lang niet altyd het geval Is vinden het goed om de nog gezonde kinderen te laten Inspuiten, doch het moet achterwege biyven, omdat de man hy verdient f 7 per week en valt dus niet onder de armen het niet kan betalen, minstens 5 fleschjes k Ti ets. Is f 3,75, meer dan het halve weekgeld I Iets verder woont een flinke boer met zes paarden op stal, die hy heeft laten Inspuiten als voorbehoeding tegen droes; het serum daarvoor Is hem kosteloos ver strekt door het Rykslnstituut te Rotterdam". Men ziet daaruit, dat In sommige op zichten voor de belangen van de veeteelt en den landbouw beter gewaakt wordt dan voor die der menschen, zegt de Middel burgsdie Crt. Maar die verschillende belangen zyn ook In verschillende handen. Zy berusten elk by een ander departement. In hoever nu by het ééne op het punt van gezondheidsdienst de voortvarendheid grooter Is dan die bij het andere; In hoever de mogeiykheld bestaat om In belde ge vallen op dezelfde wyze te handelen, kunnen wy niet beoordeelen. Maar het Is daarom goed. dat de heer Brulnsma eens gewezen heeft op een feit, dat zulk een groot contrast aan het licht brengt. De autoriteiten kunnen nu daaraan hun aandacht eens schenken. Gemengd Nieuws. Een mislukte cursusvergadering. Een professor was In één onzer provincie steden aangekomen, waar hy een cursus, uitgaande van University Extension, leidde, 't Was rijkeiyk vroeg, en professor vleide zich op een canapé neer, waar hy weldra in den dut en daarna In een diepen slaap raakte. Inmiddels naderde het uur van aanvang, en de discipelen verzamelden zich In de naastliggende zaal. 't Wachten was toen op den professor, van wlen niemand ver moedde, dat hy zoo naby was. 't Werd kwart over achten, half-negen, en de onge- duldlgsten verwyderden zich. Toen werd de byeenkomst maar ontbonden, omdat men meende, dat een juist plaats gehad hebbende ontsporing met als gevolg daar van versperring van den weg aanleiding was, dat professor niet verrcheen. Deze werd ruim 9 uur wakker en be vond zich In een stikdonkere zaal, waar van de deur Intusschen de kellner had den professor geheel vergeten op slot was. Door een geweldig bombardeeren op de deur gaf hy toen van zyn aanwezigheid biyk en werd daarna verlost, De leerlingen waren echter verdwenen. Een geit en een bankbiljet. De Krleger, uit Ürumpt, kwam Zaterdag gelden Innen by R. Pluym, te Zoelen. Deze be taalde hem met een bankbiljet van f 25, waarvan teruggegeven moest worden. Het bankbiljet wordt op een plank gelegd, Is onder het bereik van een geit. die het verorbert. De geit werd voer f 8 door de K. gekocht, geslacht, maar in haar maag werd weinig gevonden van de overbiyi- selen van het geldswaardig papier. De maag met Inhoud Is aan de Nederlandsche Bank opgezonden. De K. hoopt, dat deze hem f 25 zal betalen. Wat In een oud vest van een kunst schilder gevonden werdI De kleermaker Beunlng te Middelaar, vond In een oud vest van een vroeger daar gewoond hebbend kunstschilder f 175! Hy heeft den schilder, die nu te Parys woont, hiervan reeds kennis gegeven. Een rechterlijke dwaling. Op 4 December 1908 werden vier mannen, die In een bank te Marseille zouden hebben Ingebroken, tot zware straffen veroordeeld. Onder hen bevond zich ook een man, Jean Palma geheeten. die 8 jaar dwang arbeid, plus 20 jaar verbiyfsverbod (Inter diction de séjour) kreeg, en dadeiyk naar Guyana werd overgebracht. Maar thans heeft de Marselllaansche politie de onom- stooteiyke zekerheid erlangd, dat althans deze Palma totaal onschuldig Is, zoodat een herziening van zyn proces onvermyde- ïyk zal zyn. Een vergissing, waarover In de recht bank te Haarlem braaf is gelachen, beging aldaar de deurwaarder Henskes. Hy zou een faillissement uitroepen, waarin jhr. mr. Van Slyrum als procureur zou optreden, doch by vergissing riep hy met donderende stem? het faillissement van jhr. Van Slyrum zelf uit. De collega's van dezen procureur kon men op het Klokhuisplein hooren lachen. Een zonderling. Te Wyckel, in Oaasterland, is Ir 80-jarlgen ouderdom overleden de voormalige gemeente-veld wachter T. Roskam, die aldaar sinds verscheidene jaren een kluizenaarsleven leidde, niettegenstaande hy vrywel be middeld was. Zorgvuldig onthield hy zich van gemeenschap met de buitenwereld en hy duldde niemand in zyn woning, die ryk versierd was met kostbare oudheden. Zyn hond was zyn eenlge vriend, beweerde hy, en deze vriend werd door hem hoofd- zakeiyk gevoed met klontjesgruls. Ook nog een paar konynen en een schaap bezat hy. Reeds vele jaren geleden heefl hy, volgens zyn persoonlijke aanwyzingen, zyn eigen doodkist laten maken en die in een vertrek naast zyn woonkamer doen plaatsen. Zonderling tot aan het einde, heeft hy begeerd, dat by zyn begrafenis niemand de lykbaar zal volgen. Zyn niet onaanzleniyk vermogen komt aan een verren vriend. Thans lezen wy over zyn begrafenis het volgende: Geen dominee mocht het lijk volgen, alleen de gemeente-secretaris had den voorgang en op hem volgden drie mannen, de verplegers; geen vrouwen, geen familie. 'I Waren vreemden, die by hem In de gunst stonden, die In geen jaren de kerk bezocht hadden en zich vrydenker noem den. Één van hen erft het huls met tal van oudheden van waarden, den tuin en het kampje weiland, zoodat de enkele familieleden, die er nog zyn, niets krijgen. Een meisje vermoord. ln een huls aan de Bessungerstrasse te Darmstadt, is het iyk gevonden van een 9-jarlg meisje, dochter van een In dat huis woonachtigen schrynwerker. Het kind werd al sedert een paar dagen vermist en ten slotte vond men het lyk op den zolder, In een zak gestoken en verborgen onder zeegras. De ouders waren den geheelen dag van huls en het meisje ging op school. Als verdacht van deze misdaad is de meubeltransporteur Hess gearresteerd, die In he zelfde huls woont en die het gedeelte van den zolder In gebruik heeft, waar het lijk gevonden Is. Hess ontkent nog alle schuld, maar er moeten ernstige aanwy zingen tegen hem bestaan. Sari Fedak, de beroemde operetten- dlva te Boedapest, heeft een proces Ingesteld, hetwelk alle dames der Oosten- ryksch-Hongaarsche monarchie met groote belangstelling volgen. De aanklacht Is gericht tegen een concurrente In de pro vincie, die zich aan hef vreeseiyk mlsdryf heeft schuldig gemaakt, de prachtige coatumes van Fedak te hebben nagebootst Sari Fedak brengt al eenlge weken het publiek van Budapest in verrukking In de hoofdrol der bekende operetie „Zigeuner liefde", van den operette-koning Léhar. „Zlgcunerllefde" heeft daar niet alleen door den rykdom aan heeriyke melodieën zoo'n byval verworven, maar ook en dat misschien In de eerste plaats door de wonderiyke toiletten, die de diva ten toon spreidt. Een operettezangeres In Graz had gelegenheid een opvoering van „Zigeuner- liefde" le Budapest by te wonen en de toiletten van Sari te bewonderen. De afgunst kwam over haar en door omkooplng van den opzichter over de garderobe der diverse spelers, vernam zy het adres van den tailleur, die deze toiletten had ver vaardigd. Terstond begaf zy zich naar dezen toe en liet tot In blzonderheden Sari's toiletten namaken, om daarmee in Oraz triumphen te behalen. Toen Sari Fedak dit hoorde, maakte zy zich zeer boos en besloot zich te wreken. Zy beriep zich op haar „geesteiyk eigen domsrecht" by het samenstellen der toiletten, en verbood haar concurrente te Graz eerst door een brief: „haar poëtische kleeder- phanlaslcën In de provincie te compromlt- teeren". Daar dit schryven echter geen uitwerking had, stelde de diva een aan klacht In wegens diefstal van geesteiyk eigendom. Zy elschte, dat men de nagemaakte costumes harer concurrente gerechteiyk In beslag zou nemen. Het proces bracht heel wat beroering teweeg. De dames waren koortsig van opwinding. By de behandeling zag men op de. publieke tribune slechts reuzenhoeden, aan welker heftige bewe gingen men de opgewondenheid der zich daaronder bevindende dames wel kon afleiden. Het was echter te vergeefs. Sari Fedak's aanklacht werd smadeiyk afgewezen. De ongalante rechter wilde haar geesteiyk eigendomsrecht niet erkennen en Sari's concurrente verliet met opgeheven hoofde en spottend glimlachend de zaal. Konden blikken dooden dan Droevig mag zeker het lot genoemd worden van den Amerlkaanschen admiraal Barry, commandant van het eskader In den Stillen Oceaan, die zich genoodzaakt heeft gezien, wegens een niet onberlspeiyk zedeiyk leven, zyn ontslag te nemen „In het belang van den dienst", zooals de offlcleele term luidt. Zyn besluit Is door president Taft goedgekeurd en heden door den minister van Marine, mr. Meyer, mede gedeeld. Hierdoor Is de carrière van dezen zeeman gebroken en heeft hy geen recht meer op pensioen. In den laatsten tyd was het leven byna ondragelijk voor den admiraal geworden. De officieren spraken geen woord met hem, zelfs niet gedurende het jongste bezoek der Japansche vloot. De ongenade, waarin de admiraal is gevallen, was het onmlddeiyk gevolg van een door alle officieren van het eskader geteekend rapport dat van San-Franclsco werd verzonden en Maandag l.l. Washington bereikte. Een polttle-agent als dieen moorde naar. Te Ryssel Is een politle-agent gearresteerd, Dufour genaamd, verdacht lid te zyn van een dievenbende en een moord te hebben gepleegd. Kort geleden werd een bloemenmeisje, Leonle Damery genaamd, op straat vermoord gevonden. Het meisje diende der politie als geheime verkllkster en door haar aanwyzingen waren eenige dieven, die deel uitmaakten van een bende, gearresteerd. Men beschouwde dezen moord dus als een wraakneming van andere leden der bende en het onder zoek heeft ernstige gronden opgeleverd, om den agent Dufour te verdenken, tot de dievenbende In betrekking te staan en de verkllkster om het leven gebracht te hebben. Het 10-jarig zoontje van den mole naar P. te Rhelne, dat zyn vader van den molen wilde afhalen, viel van de trap In het dryfwerk, en werd hier voor de oogen van den vader door de raderen gegrepen en vermorzeld. De uitspraak van een Engelschen rechter: Een „apache" had in den Kerstnacht v-yf revolverschoten gelost op een agent van politie, zonder- hem te raken. De rechter veroordeelde den man tot levens langen dwangarbeidEen vrouw die getracht had den agent te helpen ontving 10 pond belooning. De vloer van een sterfhuis Ingestort. Te Eekeren, by Antwerpen, was een man overleden. In de kamer, waar de doode lag, had zich de familie, uit 12 personen, verzameld, toen men eensklaps een gekraak vernam en de vloer Instortte. Alle aanwezigen, het lijk en de meubelen, vielen in een diepen kelder. De menschen werden allen min of meer verwond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6