Ingezonden Mededeelingen. Uit Stad en Provincie. Amsterdam, 28 Jan. Twee jonge dames, van 17 en 18 jaar, zijn gisterenavond, nadat zij door de Oalery bq 'I Paleis voor Volks vlijt kwamen, door een troep jongens en melden gevolgd en over de brug bij de Van Woustraat aangevallen, zonder dat ze de minste aanleiding daartoe gaven. Ze werden aan 't haar getrokken, de hoeden werden van het hoofd gesleurd. Van één der jonge dames werd de neus stuk geslagen. Indien hulpvaardige menschen niet te rechter lijd waren toegeschoten, wie weet hoe slecht het ware afgeloopen. Bij de politie Is aangifte gedaan. In den tyd van nog geen week zijn door overrijden met de tram twee levens te betreuren. J.l. Zaterdag werd op de Weteringschans een glazenwasscher over reden en gedood en gisterenavond gebeurde alweer een ongeval met doodeiyken afloop. Een 14-jarlge knaap, Willem van Qennep, uit de Pontanusstraat 16, was In de 1ste Van Swlndenstraat met zijn makkers aan het spelen. De jongen haalde den on- deugenden streek uit om op het vóór- balkon van een by wagen van ïqn II te klauteren. Onder het rijden sprong hj er af en kreeg de wielen over het lichaam. Deerlijk verminkt werd de knaap opge nomen. HIJ overleed na korten tQd in het O.-L. Vrouwe-Oasthuls. Het droevige ongeval Is al weer een les voor veel jongens. Herhaaldelijk ziet men nog bengels op de balkons van bijwagens springen. Ouders en onderwijzers kiinnen er niet genoeg tegen waarschuwen. 't Oebeurt niet dikwijls alhier, dat de aarde zich voor onze voeten opent en den argeloozen mensch In zich opslokt. Maar Donderdag op de Munt ging een loopjongen van den boekhandel des heeren A. W. Lorjè plotseling de diepte In. Er was een Inzakking ontstaan van goed anderhalven meter. De jongen kon er uit klauteren, maar toen men het gat later peilde, bleek de inzakking nog vergroot en drie en een halven meter te bedragen. De oorzaak moet gezocht worden In den toestand, waarin een gemeenteriool aldaar verkeert. Leiden, 28 Jan. Qlsterenmlddag geraakte een jongen, werkzaam In de zaak van den heer Salhier, terwijl hij met een bran dende kaars In een kelder werkzaam was, In brand. H|j liep met de brandende kleeren de straat op en werd daar spoedig ge holpen. Men wikkelde hem In een deken en wist zoo de vlammen te blusschen. De knaap had echter ernstige verwondingen gekregen en werd naar het academisch ziekenhuis overgebracht. 's-Qravenhage, 28 Jan. Aan het diner ter gelegenheid van Keizer Wllhelm's verjaardag heeft de Duitsche gezant, In een tafelrede, geconstateerd dat het afge loopen regeerlngstljdperk getoond heeft het onrechtmatige der ongerustheid over 's keizers bedoelingen. Nooit heeft hij bedoeld inbreuk te maken, op anderer vrijheid. Nochthans Is In de laatste dagen weder om gepoogd Duitschland te verdenken. Het verlangt niets liever dan vrede en een vreedzame ontwikkeling van handel, nijverheid en landbouw. Prins Hendrik Is gisterenavond naar Mecklenburg vertrokken en blijft daar tot 5 Februari. Scheveningen, 30 Jan. Een sterk staaltje van 't speurvermogen van een tot politie hond In africhting genomen terrier, werd In de afgeloopen week geleverd. Een be woner van het Qevers-Deynootpleln alhier, had zjn doekspeld aan den Oevers-Dey- nootweg of In één der tuintjes vóór de villa's aldaar verloren. Vier dagen later ontmoet hij een politie dienaar, die met een terrier afrlchtlngs- oefenlngen deed. Meer uit aardigheid dan wel om het gewicht van het ondergane verlies, vroeg hy of de hond het verloren voorwerp zou kunnen terugvinden. Na de noodige toebereidselen werd de hond heengezonden, en binnen weinig oogenblikken droeg hy de doekspeld aan, welke in den tusscheniyd door regen- en en zelfs sneeuwbuitjes eenlgermate in den grond was gewerkt. Oouda, 30 Jan. De voordracht ter be noeming van een directeur der Qoudsche Waterleiding-Maatschappij bestaat uit de heeren Braat, adj.-dir. der gasfabriek en Waterleiding te DelftRutgers, dir. der waterleiding te Roosendaal, en L. Koolr, gemeente-bouwmeester alhier. Rotterdam, 28 Jan. Een juffrouw, wonende alhier, kreeg bezoek van Iemand, die voorgaf Prins te heeten en te Haarlem In de Wouwermanslraat te wonen. Hy was gezonden door haar vader, Hendriks genaamd, wlen een ongeluk was over komen en die haar verzocht, zoo spoedig mogeiyk over te komen. Daar de man zyn spoorkaartje beweerde verloren te hebben, vroeg hy haar f 2 50 ter leen, die hy terug zou geven als ze aan het station In Haarlem aankwam. De juffrouw gaf het geld en toog herwaarts. Aan het station was Prins niet en spoedig bemerkte ze ook, dat haar vader In den besten welstand was en niemand tot haar had gezonden. By nader onderzoek bleek Prins aan het door hem opgegeven adres In de Wouwer- manstraat onbekend. Gisterenmorgen heeft een krank zinnige een vijftal revolverschoten op den Hoek-van-Holland-trein gelost. Oelukklg Is niemand getroffen. De man is door de politie aangehouden en wordt In observatie genomen. Gisterennamiddag Is alhier de 23-jarlge stukadoor D. K., wonende In de Ooievaar straat 76, in de In aanbouw zijnde gebouwen van de firma R. S. Stokvis <S Zoon aan den Westzeedyk door mis te stappen achterover van een stelling ge vallen. De man kreeg een schedelbreuk en overleed aan de gevolgen. 30 Jan. Tydens de drukte op de veemarkt alhier Is aan een bediende der banklerifirma S. van Dantzlg Co, een portefeuille met frs. 12.000 ontrold. Qlsterenmlddag Is nog In de Zandstraat aangehouden J. K., die een biljet van 1000 fr. op de Blaak had gewisseld. Hy Is echter ontslagen, omdat gebleken was, dat hy op last van derden had gehandeld. Dordrecht, 30 Jan. Het bestuur der afdeeling alhier van de schlppersvereenl- glng „Schuttevaer", Is verleden week „en bloc" gearresteerd. Dat kwam zoo: De te houden algemeene vergadering maakte het houden van een byeenkomst door het bestuur der afdeeling noodlg. Dit samenzyn eindigde Donderdagavond j.l. te halftwaalf. Toen de heeren het vergaderlokaal („De Gouden Leeuw" aan de Prinsenstraat) verlieten, werden zy door een hoofdagent van politie geverbaliseerd wegens het zich bevinden na bezetten tyd In een vergunninglokaal. De arrestatie duurde echter niet lang. Er was te voren voor de byeenkomst nachtpermissie aangevraagd en gegeven, Iets wat de bekeurende potltle-dlenaar niet scheen te weten. Er werd tenslotte door allen harteiyk gelachen om het avontuur. Bergen-op-Zoom, 1 Febr. Alhier daalde Maandagmiddag dicht by de stad een Duitsche ballon, bemand met drie officieren en twee dames. De ballon was te negen uur des ochtends te Frankfort opgestegen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van i—6 regeb TG Cts.elke regel meer l£5 Cts. Bij koud en regenachtig weer is Quaker Oats j> onontbeerlijk. Het geeft het lichaam eene aangename warmte en verwekt gezonden slaap. Quaker Oats heeft wetenschap pelijke onderzoe kingen met glans doorstaan en eene wtreldrepu- V Zlerikzee, 31 Jan. Maandagavond trad In de bovenzaal van het „Huis van Nassau" voor de afdeeling Zlerikzee der Vereenlging voor Vrouwenkiesrecht als spreekster op mej. Martina Kramer. De vergadering, die viy goed bezet was, werd geopend door de voorzitster van genoemde afdeeling, mej. Leupen, die allen welkom heette en haar ingenomenheid met de opkomst be tuigde, waarin zy een gewaardeerde belang stelling zag In de zaak, die de Vereenlging voor Vrouwenkiesrecht voorstond. Zy gaf hierop het woord aan mej. Kramer, die tot onderwerp van haar rede gekozen had „Huisindustrie en Vrouwenkiesrecht". Spreekster wees op de treurige ten hemel schreiende toestanden, die men by de hulsindustrie aantreft, zoodat tal van ge zinnen van den vroegen morgen tot den laten avond in een dikwerf hoogst onge zonde atmospheer hard moeten werken, teneinde wekeiyks gezamenlijk een loon van vier of vijf gulden voor haar levens onderhoud te kunnen verdienen. Aan die ontzettende wantoestanden In onze maat- schappy, die op de hulsindustrie-tentoon stelling aantchouweiyk waren voorgesteld, zouden de vrouwen, wanneer zy het kiesrecht bezaten, trachten een einde te maken. Mej. Kramer stelde alsnu in bet licht, hoe onze wetgeving, die eenzydlg door mannen Is tot stand gebracht, daarvan de duldeiyke sporen draagt, daar zy In velerlei opzicht de vrouwen schromeiyk benadeelt en den man bevoor recht. Verschillende artikelen van hel burgeriyk wetboek werden door haar aangehaald om dit te bewyzen. Door den heer Th. Jallnk werden hierop de treurige toestanden in de hulsindustrie in levendige kleuren geschetst en met lichtbeelden duideiyk voor oogen gesteld. Hy toonde aan, welke lage loonen by de huisindustrie voor tabak strippen, garnalen pellen, erwlen lezen, kant weven, en het leveren van confectiewerk uitbetaald werden. Na de pauze beantwoordde mej. Kramer eenlge haar gestelde vragen, deed uitkomen, dat de mededeellng in de kleine pers omtrent de daden van geweld der suffra gettes In Engeland gepleegd, sterk over dreven-waren, dat deze Integendeel zooals mrs. Bllllngton Grelg, die den 18en Oct. 1906 was gevangen genomen, hoogstaande figuren waren, die met warmte yveren voor haar beginselverhaalde van mej. Anna Howard Shaw, die In Amerika predikante was, en zich nu geheel en al aan de vrouwenbeweging gewyd heeft, en hoopte, dat ook eens voor deze afdeeling als spreekster zou optreden mej. Rosika Schwlmmer van Budapest, een vurige en welsprekende strydster voor het vrouwen kiesrecht. De Vereenlging van Vrouwenkiesrecht lelt, zooals spreekster mededeelt, bykans 10,000 leden. Wyzend op de landen, waarin het reeds was Ingevoerd, spoorde zl] toehoorders en toehoorderessen aan tot de afdeeling toe te treden. Een kort debat ontspon zich, waarna na een woord van dank door de voor zitster aan mej. Kramer en aan den heer Jallnk, die belde door het auditorium levendig werden toegejuicht, de vergadering werd gesloten. Niet de miliciens der lichtingen 1905, 1907 en 1910, maar die der lichtingen 1907, 1908 en 1910 moeten In Augustus a.s. voor 26 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. De vacature van kapelmeester by het 3e regiment Infanterie, die nog steeds onbezet bleef, zal niet worden vervuld. Het muziekkorps zal waarschyniyk In een fanfare-corps worden veranderd. Door Ged. Staten van Zeeland en Noord-Brabant Is benoemd een voorlooplg bestuur van den Prins-Hendrikpolder ge legen onder St.-Phlllpstand en Steenbergen. De volgende heeren maken deel uit van het bestuur: D. v. d. Velde, cand. not., voorzitter, C. van Helbergen, ontvanger der registratie en domeinen, secret.-penning- meester, belden te Tholen; P. Mol en H. J. Oeelhoed, belden'te St.-Phllipsland. Inzake het verzoek der schlppersver- eenlging „Schuttevaer" om opruiming van het zandplaatje In de doorvaarthaven van den Moerdyk werd opnieuw een afwyzende beschikking van den Minister ontvangen. By koninkiyk besluit Is wederom voor den tyd van één jaar aan de gemeente Vllsslngen toestemming verleend tot het heffen van plaatseiyke belasting op het gedistilleerd, tot een bedrag van f 17,50 per H.L. van 50 pCt. sterkte. Te Vllsslngen is besloten tot op richting van een credletbank voor den middenstand. De heer L. Meubol te Kats Is werk zaam gesteld by de Cult.-Maatschapplj „Kali Bakar", In Banjoewongo op Java. Nieuwerkerk, 30 Jan. Hedenavond hield de afd. van Volksweerbaarheid „johan Willem Frlso" en de schletver- eenlglng „Graaf Adolf van Nassau" een algemeene vergadering, die bygewoond werd door 39 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling en schletvereenlglng zich In dat jaar In hooge mate weer In den steun alom had mogen verheugen, en niet het minst In dien van den eere-voorzltter, den EdelAchtbaren Heer Burgemeester en het gemeentebestuur, waarvoor de voor zitter reeds by de opening zyn dank had betuigd. Voorts, dat de vereenlging In dat jaar in het bezit was gekomen van een vaandel, dat op den eersten jaardag van onze prinses onthuld was, voorts, dat deel was genomen aan twee wedstryden, en was behaald een 2e en 4e prys. Dat goede vorderingen waren waar te nemen In het schieten, en dat het ledental vooruitgaande was geweest. Uit de rekening van den penningmeester, die door ziekte verhin derd was tegenwoordig te zyn, bleek, dat de Inkomsten der afdeeling bedroegen f 23,75 en de uitgaven f 22,07». batig saldo f 1,67s, en dat de inkomsten der schletvereenlglng bedroegen f 90,09 en de uitgaven f 90,35 s, nadeellg saldo f 0,265. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Z. S. B. werd benoemd J. L. van der Have en tot plaatsvervanger M. Lodewyk. Verder werd besloten twee keer In de week oefeningen te houden op de baan, en om een richtbok aan te schaffen, ■yks model. En len laatste om In Juli a s. weer een hulshoudeiyken wed- stryd Ie houden. Bij de rondvraag gaven 5 leden zich op die voor eigen rekening het blad Allen Weerbaar wenschten te lezen. St.-Maartensdijk. Zaterdag j I. werd hier reeds op 1 decimeter diepte In den grond een meikever gevangen. Zeker met het mooie weer der vorige week reeds naar de oppervlakte gekomen. ColIJnsplaat. Jaarvergadering van de vryzlnnlge klesvereenlglng „Algemeen Be lang" in het hotel „De Patrys" alhier. De opkomsi was min, met het bestuur waren slechts 9 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vorige byeenkomst gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat op het verzoek aan den raad gedaan om de stemhokjes zoodanig te plaatsen, dat het stembureau niet kan nagaan hoedanig de kiezers hun stem uitbrengen, van het college van burgemeester en wethouders (aan wien het adres had behooren gericht te worden) In antwoord heeft ontvangen, dat bedoelde stemhokjes zoodanig geplaatst worden, zooals Is voorgeschreven. Hierna werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van zyn gehouden beheer over het afgeloopen jaar. Ontvangen is f73,5IJ, uitgegeven f59,915, alzoo een goed slot van f 13,60. Ten slotte werden by acclamatie her kozen de periodiek aftredende leden de heerenH. M. Haringman, C. A. Heyboer en J Hulsson. Aan de beurt van aftreding als leden van den raad In dit jaar zyn de heeren: M Noordyke, P. C. W. Swemer en J. Tazelaar. Breskens. 31 Jan. Hedennacht Is Inge broken In de directiekeet van den Ryks- waterslaat, staande op de Haven. Met een beitel of breekyzer heeft men het slot geforceerd. Vermist worden een waterpas instrument, een teekendoos, een stel koperen gewichten en een groot deel uit de ver- bandklst. Wie het gedaan heeft Is onbekend. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zlerikzee, 31 Jan. Ten overstaan van den notaris J. Franse, werd heden alhier In het openbaar verkocht: een woonhuis, etf en tuin aan den Plattenweg, groot 418 roeden, voor f 5201 en f 400 voor toebeding. St-Maartensdijk, 31 Jan. Ten over staan van notaris Meulenberg werd heden avond In le velling ingezet, ten verzoeke van den heer W. MannekeHet hofsteedje bestaande in woonhuis, schuur, erf en boomgaard te St.-Maartensdyk, aan den Hoogen weg, groot 12 aren, voor de som van f 1903; Ten verzoeke van den heer P. Gaakeer: Het huls met pakhuis en erf te St.-Maar tensdyk, aan de Keetbll, groot 1 are 20 c.a. voor de som van f 720. Oud-Vossemeer. Uitslag van de aan besteding kunstmeststoffen alhier: K. Schippers, Oud-Vossemeer, super- phosphaat 4 f 2,46jJ. Joppe, Steen bergen, chlli-salpeter 4f 11.13JM. de Graaf, Poortvliet, ammonlak-super 4 f 7,27, Idem kaïniet 4 f 2,16, Idem peru-guano 4 f 9,12; Maatschappij tot verkoop van Hulpmest stoffen, kali 4 I 6,25, idem zwavelzure ammoniak 4 f 16,25. Aan de laagste Inschryvers gegund. ColIJnsplaat. Door de landbouw-ver- eenlglng „Unltas" is het navolgende aan besteed Superphosphaat 289309 K.O. voor f 2,44 per 100 K.G. aan A. Wielen, Terneuzen; ammoniak-superphosphaat 51800 K.O. voor f 7,225 aan Anth. Kole Cz., Coiynsplaat; chlli-salpeter 28500 KO. voor f 11,23 aan J. Kostense, Krulningenkaïniet 4000 K.O. voor 12,18 aan J. C. de Mul, Coiynsplaat; patent-kali 2800 K.G. voor f 6,235 aan Idem. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur In Zeeland werd heden (Woensdag) aanbesteed: het afbreken en vernieuwen van een gedeelte beschoelings- muur in de haven te Breskens. Raming f 8400. Minste Inschryver de heer I. de Bree te Terneuzen voor f 7120. Landbouw en Veeteelt. Rljkshengstveulen-depót. By de ge houden openbare verkooplng van 9 hengsten aan 's Rljkshengstveulen-depót te Bergen- op-Zoom, was de belangstelling van de zyde der paardenfokkers zeer groot; niet alleen waren uit alle oorden des lands bekende paardenfokkers toegestroomd, maar ook Itallaansche kooplieden en veleBelgische waren tegenwoordig. De opbrengst overtreft verre de raming. De uitslag van de verkooplng Is als volgt Matthias, roodbruin, geboren 2 Mei 1908, gekocht door W. van Engelenhoven te Doesburg, voor f 1620; Magnus, kastanjebruin, geboren 1 April 1908, gekocht door Welt te Uskwerd, voor hengstenvereenlging Warfum, voor f 5525; Max, bruin, geboren 29 Maart 1908, Ingezet op f 1000 (opgehouden wegens gebrek aan bod); Manuel, kastanjebruin, geboren 10 Febr. 1908, gekocht door A. Coiyn te Nleuwer- Amitel. voor I 1710; Mylord doriker-kastanjebruln, geboren 15 Maart 1908, gekocht door Vereenlging Haarlemmermeer Oïslzyde, voor I 1830; Mars, zwart, geboren 3 April 1908 gekocht door D. Spyker te Apeldoorn, voor f 1380. Manfredroodschlmmelgeboren 29 Januari 1908, gekocht door S. Jansen, Nieuw St.-Jooslland (Wa'cheren) voor f 4475 Mercur, bruin, geboren 1 April 1908, gekocht door Associatie, St.-Phllipsland, voor f 3000; Menelaus, roodbruin, geboren 16 April 1908, gekocht doorChr. Hartog, Scherpenlsse (Tholen), voor f 3225; Monitor, roodbruin, geboren 18 April 1908, gekocht door Karei Dlngemans, Oude Tonge, voor f 1325. Totale opbrengst f 24,000. Later werden nog 4 hengsten verkocht, die als ruin zullen worden geleverd; deze brachten te zamen I 2870 op. Drie van deze hengsten zyn gekocht d.oor Itallaansche kooplieden. De groote belangstelling In deze ver kooplng heeft aanleiding gegeven, dat eenlge paardenliefhebbers In de omgeving van Bergen-op-Zoom In beginsel hebben besloten aan deze verkooplng voortaan een paardenmarkt te verbinden. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 31 Jan. De arrondissements rechtbank deed heden uitspraak In de zaak van B. B., 35 jaar, huisvrouw van J. B zonder beroep, wonende te Brouwershaven, beklaagd van diefstal van pl. m. f 300, ten nadeele van haar vader J. B. te Dul- vendyke. Beklaagde werd schuldig ver klaard aan diefstal, waarby de schuldige het weg te nemen goed onder zyn bereik heeft gebruikt door middel van braak en veroordeeld tot eene gevangenisstraf van zes maanden, met bevel tot gevangenneming. Door het O. M. was gevorderd 2 jaar met gevangenneming. Beklaagde werd hedennamlddag te Noordgouwe gevangen genomen en door den brigadier-majoor der ryksveldwacht L C. Slraub, naar het huis van bewaring alhier overgebracht. Verder werden nog veroordeeld wegens lo. Mishandeling: G. van V., 21 jaar, schippersknecht te St.-Annaland, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 2o. Mishandeling: C. B., 22 jaar, veldarbelder te Slnt- Phlilpsland, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 3o. Het In het besloten lokaal bij een ander In gebruik, wederrechtelijk vertoevende, zich niet op de vorde ring van den rechthebbende aanstonds verwijderen, gepleegd door twee of meer vereenlgde personen: P. C. den H., 20 jaar, veldarbelder te St.-Annaland, tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis en A. van 023 jaar, veld arbelder te St.-Annaland, tot f 15 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 4o. Mishandeling: A. J. G., 18 jaar, arbeider te Zlerikzee, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. Vrijgesproken: J. B„ 24 jaar, arbeider te Poortvliet, beklaagd geweest van mishandeling. ONDBKWUS. De heer J. j. Nysse, onderwyzer te Bruinlsse, heeft voor zyn benoeming als zoodanig te 's-Heer-Arendskerke bedankt en die naar Goes aangenomen. Naar -de N. Crt. verneemt, hebben B. en W. van 's-Oravenhage, aan alle onderwyzers en onderwyzeressen aan de openbare scholen een schryven gericht, waarin hun werd aangezegd, dat voortaan voor het sluiten van een huweiyk geen verlof meer zal worden verleend. B. en W. zyn van oordeel, dat de vacanties voor trouwplannen een uitstekende gelegenheid bieden. Benoemd (tyd.) tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg dr. Chr. F. Haje te Haarlem. St.-FUipsland, 31 Jan. Wegens zyn benoeming te Gouda heeft de heer A. van Nes, onderwyzer aan de school In den Anna-Jacobapolder tegen 15 Maart ontslag aangevraagd. Ofschoon 't salaris gebracht is tot 50 gld. boven 't wetteiyke minimum, heeft zich voor de betrekking van onderwyzer met h.-a. aan de school op 't dorp, geen enkel sollicitant aangemeld. Christelijke Kweekschool te Middelburg. Woensdagmiddag werd alhier In gebruik genomen het nieuwe gebouw van de op I Mei 1910 geopende chrlstelyke kweek school, welke tot nu toe In een bulten gebruik zynde gemeenteschool was onder gebracht. Deze Ingebruikneming geschiedde In een byeenkomst In het nieuwe gebouw aqi de Heerengracht, waarop o.a. burgem. en weth. en de dlstrfctschoolopzlener waren genoodlgd. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer mr. P. Dleleman, hield een rede, waarin hy o. a. mededeelde, dat van een feesteiyke opening geen sprake kon zyn, daar de vereenlging en de school kort geleden hun vlce-voorzltter en twee leer lingen door den dood verloren. Spreker verdedigde verder zéér het particulier initiatief, dat ook hier weer zooveel tot stand bracht. Volgens den heer Dleleman staat de blzondere school daar als een waarborg voor behoud van krachtiger maatschappeiyk leven, voor behoud van het natuurlijk onderscheid van rang en stand, van de waarachtige vryheld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2