Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. HDVERTENTIEN. AUG. VAN DYCK—PETIT, moet de veehouder alles doen wat In zijn vermogen la, om gezonde dieren te krijgen en deze gezond te houden. Alleen kern gezond vee li toch tot de hoogste productie bekwaam, en het doel van de veehouderij Is Immers, dieren te krijgen die In staat zijn veel, zooveel mogelijk vet en boter te produceeren, het voeder In den koristen tQd om-te zetten In vleesch en vet, veel arbeid te leverenof btj fokdleren om Ingezonde, krachtige dieren te fokken, die een gezond gestel kunnen doen overerven op hun nakomelingen. Met de gezondheid nu van den veestapel staat de Inrichting der stallen In nauw verband, omdat het vee daarin vaak het grootste deel van het leven moet doorbrengen. Laat ons In de eerste plaats behandelen de elschen, die men tn 'i algemeen aan eiken stal moet stellen, uit een oogpunt van gezondheid. In de eerste plaats moet de stal zindelijk zijn, d. w. z. zoo zlndeiyk mogelijk of liever zoo schoon als een verblijfplaats voor dieren zijn kan en zijn moet ter voorkoming van ziekten. Dat de Inrichting van den stal de reiniging kan bemoeilijken of vergemakke lijken Is Iels, dat leder die wel eens een stal heeft schoongemaakt, dadelijk zal In zien; doch of dit bt] het bouwen altijd een punt van overweging uitmaakt, be twijfelen we zeer. Veel hoeken en gaten, een ondoelmatige vloer, zoo een, die al het onreine vocht doorlaat en opneemt, mestgroepen en goten, die niet ondoordringbaar, te diep of met planken bedekt zijn, welke het opgehoopte vuil aan liet oog onttrekken, en vooral duisternis In den stal, die het vuil onzichtbaar maakt, alle deze zijn oorzaken van onreinheid. Nu moeten onze lezers niet denken, dat we een vullen stal afkeuren, omdat zulk een leelijk Is; neen niet alleen daarom, maar in de eerste plaats, omdat vleze plaatsen de bronnen, de haarden zyn van besmettelijke veeziekten, de kweekplaatsen van allerlei veeziekten en gebreken. Is een stal vuil, dan is de lucht meestal verontreinigd met allerlei kiemen, waaronder vaak ziektekiemen voor komen. Deze kiemen nu ontwikkelen zich zich juist gemakkelijk In het vuil van den bodem, van de muren, van de zoldering, van de dieren zelve. Op deze wflze kunnen enkele ziektekiemen zich vermeerderen tot een geheel leger en zoo kan een ziekte zich in een stal vestigen en dezen geheel besmetten. In een zlndelljken stal zou dit proces zoo snel niet verloopen zijn, wellicht zou de enkele klem, die daar verdwaald was, zich niet eens hebben kunnen ontwikkelen. Doch laten wl] het herhalen: een onreine vuile plaats is de beste voedingsbodem voor ziektekiemen. Vandaar, dat besmette lijke veeziekten, als tuberculose, veel- vuldlger In vuile dan In zindelijke stallen voorkomen; ook verschillende kalver- zlekten, o. a. de bekende dlahrree of doorloop, tal van ulerzlekten, besmettelijke abortus (heerschend verwerpen), heer- schende scheede- en baarmoeder-catarrh (dikwijls de oorzaak van het niet drachtig worden der dieren), huidziekten, klauw- verzweringenziekten der luchtwegen, ongedierte, e. a. worden door vuilheid be vorderd, komen dus In onreine stallen meer voor dan In zlndeiyke, en zullen hierin ook langer blijven nestelen, te meer ook, omdat vuile stallen slecht te reinigen zijn en juist hier zoo weinig aan schoon maken gedacht wordt. Hierbij komt nog, dat de dieren, die In zulke ongezonde stallen hebben geleefd, hierdoor reeds zijn verzwakt en dus minder weerstand kunnen bieden aan een besmettelijke ziekte, dus voorbestemd zijn om er door ten onder te gaan. Dat reinheid van het lichaam der melkkoe en zindelijkheid In den koestal het verkrijgen van zuivere, gezonde melk, d. w. z. van een beterwaardlg product waar borgt of althans In hooge mate bevordert, Is van algemeene bekendheid. In de tweede plaats moet de stal voor Jongvee, melkvee, fokvee en werkvee goed licht zijn. En hoe vaak wordt aan dezen elsch voldaan? Kalverhokken, de stallen der melkkoeien, de stal voor een fokstier, de stallen der werkpaarden zijn In verre weg de meeste gevallen duistere verblijven, vol somberheid en onreinheid. In het donker kan het vuile niet opgemerkt worden, een bezoeker ziet het niet en de knecht doet alsof hij 't niet ziet. In een donkere plaats ontwikkelen zich de ziektekiemen het best; want licht Is een belangrijk ont smettingsmiddel, het Is de grootste natuur lijke vijand der lagere organismen I Het Is natuurlijk niet goed, dat in paardenstallen de zonnestralen der paarden In de oogen vallen; om dit te voorkomen worden de lichtramen hoog aangebracht, Indien men het licht niet anders dan vóór de dieren kan laten Invallen; maar beter is altijd achter Invallend licht. In stallen, waarin het vee ook des zomers verblijfl, ziet men dikwijls de raampjes zorgvuldig gesloten uit vrees voor de vliegen, zoodat er weer een totale duisternis heerscht. Dit nu Is volstrekt niet noodlg, als men de ruitjes met witkalk bestrijkt. Een eenvoudig middel tegen de lastige vliegen moet zyn het witten van de muren met kalkmelk, waarin per emmer een goede handvol aluin Is opgelost. Men doet het best, de aluin eerst In wat warm water op te lossen, vóórdat men ze by de kalk melk doet. In de derde plaats dient In den stal een gepaste temperatuur te heerschen, het mag er niet te koud en niet te warm zijn. Voor alle dieren mag de temperatuur schommelen lusschen 12 en 18" C., met dien verstande, dat de hoogste dezer temperaturen het best passen voor mestvee, heel jonge dieren en voor pas gebaard hebbende moederdleren; de laagste voor jong fokvee, dat men graag hardt tegen weersinvloeden, en voor werkpaarden, die niet bezweet thuiskomen, dik In het haar zitten en aan koude gewend zijn. Voor melkvee is een goede staltemperatuur 15—17° C., zoowel 's winters als In den zomer. Te koude stallen koslen veel aan voer: 't Is hetzelfde er mee als met melk vee, dat laat In den herfst bulten loopt; een te groot deel van hel voeder moet dan dienen om het lichaam op temperatuur te houden. Het ware te wenschen, dat elk veehouder een thermometer In den koestal had, om zoo de temperatuur te kunnen contróleeren en te regelen. In slecht geventileerde stallen Is het ook vaak te vochtig, hetgeen men spoedig bemerken kan aan de waterdruppels die zich tegen de zoldering en de muren afzetten en soms In straaltjes op de dieren neervallen. Ook door het bouwen der stallen op een vochtig terrein, op een lage plek, waar bet water der omgeving naar toe zakt kunnen z|j vochtig zijn. Een slechte vloer, n.l. één die vocht en urine doorlaat, kan de oorzaak zijn van vochtigheid. Bij slechten bouw, als de onderste drie lagen van den muur niet uit harden steen bestaat, kan het vocht uit den bodem In de poreuse muren optrekken. Door de vochtigheid worden de dieren minder krachtig en ver zwakt hun weerstandsvermogen tegen allerlei ziekten, terwijl de melkproductie achteruit gaat. In vochtige stallen ziet men dikwijls ziekten van de luchtwegen optreden. Ventilatie, d. I. ververschlng der lucht, is dus noodlg om de temperatuur te regelen en vocht te weren, maar ook om de lucht te ververschen, om slechte ultgezweete en uitgeademde gassen af Ie voeren en zuur stofrijke lucht in te laten. Versche, zuivere lucht hebben ook de dieren noodlg om gezond te zijn en om te kunnen produceeren. In Frankfort a/d. Main zag men de opbrengst van 80 melkkoeien na het aanbrengen van goede ventilatie bij hetzelfde voeder stggen met 36000 liter melk per jaar, d. I. per stuk vee in één jaar 450 liter meer opbrengst. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Vin 1—5 regels 7"fS Cto.; elke regel meer lö Cts. Aambeien en aandoeningen der huid. Vele menschen zijn aangedaan met aam beien en wanneer zij van tijd tot tijd verschrikkelijk daardoor lijden, komt dit doordat zij twee vergissingen maken: lo. omdat zij hun kwaal niet als ernstig be schouwen en 2o. omdat zij denken, dat er voor hen geen genezing mogelijk Is. Hun kwaal Is ernstig, omdat zy een zeer slechten Invloed uitoefent op het humeur van den lijder, hem soms krank zinnig maakt door de onbedaarlijke jeu king en ptyn, en bij verwaarloozlng zich steeds kan uitbreiden en mettertijd een operatie noodzakelijk maakt. Qenezlng Is mogeiyk door toepassing van Foster's Zalf, het geneesmiddel bij uitnemendheid. Reeds de eerste aanwending brengt verzachting en doet weldadig aan. Foster's Zalf is een speciaal genees middel voor aambeien en alle jeukende huidziekten, als: eczeem, gordelultslag, roos, winterhanden en -voeten, huiduitslag, enz. Zij Is te Zlerikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen by den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. De Papendrechtsche Strafzaak in de Eerste Kamer. Uit het Voorlooplg Verslag der Eerste Kamer over de Justltlebegrootlng drukken wy hier letterlijk over, wat over de Papendrechtsche Strafzaak Is gezegd: Van meer dan één zyde werd hulde gebracht aan de houdingdoor den tegenwoordigen Minister van Justitie in deze veelbesproken rechtzaak Ingenomen. Volkomen juist werd ook door den Minister Ingezien, dat sluiting van het debat noodzakeiyk was, daar door de verwekte agitatie en de bewerking der getuigen het toch onmogeiyk was, meer zuivere gegevens te verkrygen. Men meende by deze bespreking te moeten protesteeren tegen het opwekken van den leugenachtlgen schyn, als zoude onze rechteriyke macht geheel of voor een aanmerkeiyk gedeelte onbetrouwbaar en bedorven wezen. Ook protesteerde men tegen alle maatregelen, waaruit wantrouwen tegen de rechteriyke macht heeft kunnen biyken, alsook tegen het onderwerpen van de getuigen aan een psychiatrisch onder zoek. Zoodanig onderzoek vindt in de wet geen grondzij neemt aan, dat de rechters In staat zijn de geloofswaardlgheld der getuigen te onderzoeken en te beoor- deelen. Met de hier aan den Minister gebrachte hulde konden anderen geenszins Instem men. Zy betreurden, dat by de openbare bespreking In de andere Kamer de toon ook van den Minister niet van onheusch- held tegenover de rechteriyke macht Is vrygebleven. Ergernis had het dezen leden gegeven de bewering te hooren uitspreken dat de Hooge Raad een arrest zoude gecasseerd hebben, niet zoozeer om de gebreken, die het arrest zelf aankleefden, maar omdat het dictum de publieke opinie niet bevredigde; om terstond daarop te moeten vernemen, dat hetzelfde hooge rechtscollege het eenige Is, dat In de behandeling der zaak geen misslag heeft begaan. Dit geeft biyk van een opvatting van de roeping der rechterlijke macht, welke stellig niet is overeenkomstig de wet. Qeen woord echter werd door den Minister gezegd om tegen dergeiyke op vatting protest aan te teekenen. Alvorens de woorden uit te spreken dat de Papendrechtsche zaak .niet Is de schoonste bladzyde In de geschiedenis van onze justitie", en dat daardoor „het aanzien van de justitie niet altijd (Is) verhoogd" (Handelingen der Tweede Kamer, bladz. 990), had de Minister moeten bedenken, voor welke uiterst moeliyke taak de rechteriyke macht van het begin af aan misschien, maar zeer zeker In de laatste phasen werd geplaatst. Terwyi de zaak was gesteld tn handen van den Nederlandschen rechter, heeft men een publieke opinie trachten te vormen. Dat heeft de pers gedaan met haar onderzoek, haar hooren van personen en het publl- ceeren dier verhoorendaartoe heeft de Regeering medegewerkt door haar admini stratief onderzoek, de Volksvertegenwoor diging door dit te vragen. Deze leden begrepen niet, hoe men tot zoodanige, In haar wezen het gezag ondermynende, daden kan komen. Het zenden van stenografen van Regee- rlngswege naar de openbare zitting achten zy zelfs krenkend voor de rechteriyke macht. Wat heeft de Regeering In de rechtszaal te doen anders dan toezicht te houden door het Openbaar Ministerie? De leiding behoort by den president. Wat Is nu a posteriori gebleken? Dat een waanzinnig querulant de „auctor Intellectualis" is van de geheele zaak. Ea om daartoe te komen, was het affeggen van dezen geheelen, geiyk het gezegd werd, lydensweg noodlg geweest. Deze leden betreurden het, dat men zich met drift geworpen had op het middel, waardoor deze ontdekking heeft plaats gehad en het rapport heeft bekend gemaakt, wat evenwel niet aan het Hof, maar aan de pers moet geweten worden. Qevraagd werd, of de Minister van Justitie thans In het bezit van het stenografisch verslag van de openbare behandeling dezer rechtbank voor het Hof te Arnhem, en zoo ja, wat den Minister daaruit gebleken ts omtrent de, zoo zy juist is, door Zyne Excellentie afgekeurde uitlating van den advocaat-generaal te Arnhem. (Handelingen, bladz. 989). De heer J. v. Elk, candldaat-notarls te Dordrecht, heeft thans tot de Eerste Kamer een adres gericht met verzoek, gebruik te maken van hare bevoegdheid tot het In stellen van een onderzoek, of hg zich werkeigk heeft schuldig gemaakt aan het geen In het rapport der psychiaters en In het arrest Is vermeld. Hy Is gaarne bereid aan leden der Eerste Kamer persooniyk te 's-Oravenhage alle verelsche inlichtingen te komen ver schaffen en zyne bezwaren gedocumenteerd toe te lichten. V I E RM AAN D E R S. Naar de Asser Crt. verneemt, zal In de nieuwe Mllltiewet het Instituut der vler- maanders In zyn tegenwoordigen vorm komen te vervallen. Alle miliciens worden Ingeiyfd voor 8) maand als eerste oefenlngstyd. De Minister van Oorlog Is echter bevoegd om de miliciens, welke In het bezit van het ge tuigschrift voor llchameiyke geoefendheid en militaire bekwaamheid zyn, direct na hun Indeeling voor den lijd van vier maanden met z.g. uitstel van eerste oefening naar huls te zenden, terwyi hun, die slechts in 't bezit zyn van één dier getuigschriften, een uitstel van .,2 maanden zal kunnen worden verleend. Door deze bepaling wordt voorkomen, dat miliciens, later op grond van hun getrokken nummer, slechts 4 maanden als eerste oefentyd onder de wapenen kunnen worden gehouden, terwyi de lust tot deelname aan het voorbereidend militair onderricht aanmerkeiyk zal worden ver groot, daar thans het met vrucht volgen dier oefeningen zal worden beloond door een verkorting van werkelijk verblijf onder de wapenen voor eerste oefening van twee of vier maanden, naar gelang de adspirant één of twee getuigschriften heeft kunnen verwerven. LUCHTVAART. Jan Olieslagers, de Antwerpsche duivel, protesteert In een circulaire tegen de onjuiste berichten over hem hier te lande verspreid, als zou hy niet meer vliegen. Breguet heeft te Doual In een biplan met een passagier 100 K.M. In 1 u. 9 min. afgelegd, en daarmee een wereld record gemaakt. Het oude record van 100 K.M. was 1 u. 16 min. Was de gemid delde snelheid vroeger 78 K.M., nu Is zy 86 K.M. per uur. Breguet woog 77 en zyn passagier 75 K.O. Het record was daarom belangryk, omdat er met een biplan gevlogen werd. In vllegkrlftgen is men meer en meer de meening toegedaan, dat een twee-dekker een grootere snelheid kan bereiken, dan een één-dekker; daarby komt nog zyn meerdere stabiliteit. James Ward, een Amerlkaansche jongen van 18 jaar, heeft op een kleine model aeroplane een tocht gedaan over twee rivieren, de haven en een gedeelte van den Atlantlschen Oceaan by Charleston. Hy won daarmee een prys van 5000 dollar, uitgeloofd door eenige kooplieden van die stad. Thans heeft het hoofdbestuur van de Fransche Automobielclub officieel den prys van f 50,000, die was uitgeloofd voor den tocht Parys—Brussel en terug, aan Wijnmalen toegekend. Er zal hem tevens een feestmaaltyd worden aange boden. ingezonden Stukken. Zierikzbe, 27 Januari 1911. Mijnheer de Redacteur Daar ml] van verschillende zQden is gevraagd, of Ik wedstrijd zou houden met motor en een persoon op een rijwiel, verklaar Ik bi] deze dat er van dit zotte geklap niets bestaat en ik er zelf niet over gedacht heb dit te doen. U, M|nheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, hoogachtend, Uw Dw. Dr., A. ANKER. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek Ik eenige plaatsruimte voor onderstaande regelen, naar aanleiding van een ingezonden stuk van een paardenhandelaar uit Schouwen, in uw veelgelezen blad van VrQdag 20 januari j.l. In de eerste plaats geef Ik m|n verwondering te kennen dat iemand, die tn paarden handelt alleen In Schouwen—Dulveland op het euvel stuit, dat landbouwers hunne paarden door zoogenaamde leeken laten castreeren. In de tweede plaats verwondert het m|. dat juist de paardenhaodelaren op dit eiland met voorliefde hun inkoopen doen. Terwijl het eigen aardig Is, dal b.v. op de eilanden Zuid-Beveland, Noord-Beveland, Walcheren, Tholen, alsook Flakkee, dit vak b|na uitsluitend door daarvoor speciaal opgelegde vakmannen geschiedt, want daarmede zal de paardenbandelaar voorzeker de zoogenaamde leeken bedoelen. Zelfs zeer zelden zullen zich deskundigen (vee artsen dus) tot het lubben van paarden leenen, wat dan ook allesbehalve een benQdenswaardig vak mag genoemd worden. Het is niet tegen te spreken, dat tengevolge van de operatie gezwelltngen. woekeringen of ontstekingen zich kunnen voordoen, evenmin als het te ontkennen Is, dat deze zich ook voordoen als het lubben Is geschied door een Rlksveearts, die dan toch terdege een deskuodlge zou moeten zQn. DergelQkc gevallen z|n mg bekend, die zelfs na een tweede behandeling, ja zelfs na opzending naar de Rgksveeartsenijschoot te Utrecht, daarna door denzclfden veearts als een verschgnsel van bacteriën werd beschouwd, dus in elk geval niet te voorkomen was geweest. Ik zou den paarden handelaar zelfs een gemeente kunnen aanwijzen In deze omgeving, waar het lubben onder on middellijk toezicht van een veearts gebeurt, en waar zich zelfs bij mijn weten nog gevallen van onaangenaamheden voordeden tn eene cas tratie-campagne. Het Is dus niet overbodig te zeggen, wanneer de raadgeving van den paarden handelaar eens van verschillende kanten bekeken wordt, de teleurstellingen werkeigk aanmerkelijk minder zullen zgn, dan deze voorstelt. Waar Ik dan ook zelf paardenhouder ben, kan Ik verklaren, dat de resultaten steeds het meest bevredigd zijn geweest, waar de operatie door speciaal zich daarvoor opgewerkte vakmannen geschiedde. Wat nu betreft, dat ons eiland een slechten naam zou hebben, zeker niet In het fokken en onderhouden van paarden, want daarvoor wordt onze jaarlgksche Zlerlkzeesche paardenmarkt maar al te druk door handelaars bezocht, die er ver- moedelgk een andere manier van paardenhandel op na houden, dan de schrgver van het Inge zonden stuk. U, Mgnheer de Redacteur, vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, heb ik de eer te I1n' Ook een paardenhandelaar. MARKTBERICHTEN. Zlerikzee, 26 Jan. Ruime aanvoer van tarwe, doch vraagprys was te hoog om tot ruime zaken aanleiding te geven, zoodat veel onverkocht bleef. Wllhelmlna-tarwe f6,40 k f7; tarwe f 7,50 k f 8,90; chevaliergerst f 4,80 k f5,20; wlntergerst f4,60 A 14,80; zomer- gerst f 4,40 k f 4,60; rogge f 5 A f 5,20; haver f 3 A f 3,50; bruine boonen f 12 A f 13. Uien f 2,25 A f 2,40. Aardappelen f 2,90 A f 3. Middelburg, 26 Jan. Ter graanmarkt van heden was een redeiyke aanvoer. Tarwe In een flauwe stemming, 25 cent lager. Overige artikelen onveranderd. De pryzen waren als volgtNieuwe tarwe f 7,25 A f 7,50; rogge f 5,50 A f 6; zomer- gerst f 4,75 A f 5,25; haver f 3 A f 3,50; paardeboonen f 7,75 A f8,25; kroonerwten f 13,75 A f 15,75; witte boonen f 14 50 A f 15,50; ronde bruine boonen f 12,25 A f 13,25; lange dito f 1250 A f 13,50; alles per H L. Burgerlijke Stand van Zlerikzee. Geboren: 21 Jan. Een dochter van A. Blermasz en S. M. H. Kramer. zoon H. Mabelis en P. Koole. M. Cannoo en P. A. van Dgke. dochter J. P. Fllkweert en E. van de Panne. Overleden: 26 Jan. J. Blenefelt, 37 j:t echtgenoot van O. Vogelaar. 26 BOTER 0,575 en 0,64 per 5 H.G. KIP-EIEREN I,— en 1,25 per 25 stuks. Zierikzee, 26 Jan. 1911. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST JAN.-FEBR. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's morg.l'smidd. Zaterd. 28 7,30 1,45 Zondag 29 7,30 Maand. 30 7,30 Dlnad. 31 7,30 Woenz. 1 7,30 2,— Dond. 2 7,30 2,- Vr*dag 3 7,30 2.- Zaterd. 4 7,30 2,- Van Zlerikzee: 'smorff. Zaterd. 28 7,30 Zondag 29 7,30 Maand. 30 6,30 Dlnad. 31 Woena. 1 Dond. 2 Vrldag 3 Zaterd. 4 7- 7,30 6,30 7,30 7,30 'smidd. 2- 2,— 2.- 2,30 2,30 2,30 2,30 Indien reizigera van Zierikzee naar Qoea, b| den Agent te Zierikzee, vóór bet vertrek der boot, (t|dlg voor de ochtendretzen op den voorat- gaanden avond, vóór 8 uur) plaata nemen voor den vagen van Catache veer, zal om een b|- vagen naar Qoez vorden getelegrafeerd. Ocborcn: fohannes Eduard Laurens Chrlstlaan, Zoon van M. VAN AKKEREN en E. F. H. VAN AKKEREN-Haase. SOERABAIA. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zeer onverwachts, onze waarde Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, de Heer JACOB PADMOS, In den ouderdom van 46 jaar en 4 maanden. Ouwerkerk, 21 Januari 1911. Wed. J. PADMOS—van de Zande. L. A.- PADMOS. N. PADMOS—Koopman. J. C. DE VLIEOER-Padmos. L. J. DE VLIEOER. Hartelijk dank aan allen, die biyken van belangstelling gaven op myn 80slen Vetjaardag. Burgh, 27 Januari 1911. Wed. ST. OROENLEER, geb. Padmos. V Aan hen, die my geldelyke by- dragen hebben verstrekt tot het aankoopen van een Paard, betuig Ik by deze myn hartelljken dank. Zierikzee, 27 Januari 1910. J. DE ORAAF. Magazijn vaa Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Sl(jp- steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. van de warboinasing van het alot lotrmond te Ranassa, op Woensdag 1 Februari 1911, 's avonds 7 uur, In de herberg van M. Kaashoek aldaar. Inlichtingen zyn te bekomen op elke werkdag vóór besteding, 's voormiddags tussen 9 en 10 uur, by ondergetekende, bij wie ook bestek met 5 tekeningen tegen f 1,50 verkrygbaar zQn. Renessb, '1 Huls Grol. JOH. HOOGENBOOM, Arch. De BUROEMEESTER-STRAND- VONDER te Bruinisse roept Ier reclame op, rechthebbenden op de volgende strandgoederen 1°. 2 boomen (stokken), 2 schoorboomen, 1 rcheepsgang en 1 mast van een roeiboot, 1 November 1910 gevlscht In het Keeten. 2°. 1 reddingsgordel, gemerkt H. M. S Viking, vergulde letters op zwarten grond, 5 November 1910 gevlscht In de Orevelingen. 3°. Een vat, waarschynlljk Inhoudende vet, zwaar bruto 885 K.O. Op het vat komen voor de letters „L. B." en „B 191", 22 November 1910 gevlscht In de Grevelingen. 4°. 2 Ankers, wegende leder ongeveer 60 K O., 12 vaam Ankerketting en I Schyn- llchtkap. Alles ongemerkt, den 15en Dec. 1910 gevlscht In het Krammer. Bruinisse, 28 Januari 1911.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6