Ingezonden Mededeelingen. Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht, eerit op 1 October a.s. aanvangt, achter elkaar wordt volbracht, zoodat de leerlingen omitreeki 15 Juni d.a.v. vaandrig kunnen zijn. Nadere Inlichtingen kunnen bij alle militaire autoriteiten worden verkregen, terwijl de commandant belangatellende bezoeken gaarne ontvangt. Aan de Weesinrichting te Neerbosch werd In 1910 by verschillende Konlnkl. besluiten machtiging verleend tot aan vaarding van 7 legaten, gezamenlijk groot I 57,800. Een polderjongen te Nleuw-Vosmeer had bijna het geheele jaar elders gewerkt en kwam eenlge dagen naar huls om die gezellig in den kring der zijnen door te brengen. En natuurlijk had hij in dien tijd wat overgespaard en gaf zijn ouders 'n bankbiljet van f 40. Toen echter dit briefje ter verzilvering werd aangeboden, werd den houder medegedeeld, dat het een waardeloos reclamebiljet wasl Volgens het maandblad van de af- deellng Amsterdam van den Bond van Ned. OnderwQzers heeft het zilverpapier en theelood, gedurende het 2e halfjaar van 1910 op de scholen te Amsterdam verzameld ten behoeve van de Amster- damsche vacantie-kolonles, opgebracht f 946,56.1. In 4 jaar Is nu op deze wijze ruim f 5700 byeengebracht. Burgh. Onder voorzitterschap van den heer Griep vergaderde Zaterdagavond de alhier gevestigde Steenkolenvereenlglng. Aanwezig waren 35 van de 70 leden. Enkele nieuwe leden traden toe. Tot vlce- voorzltter werd gekozen de heer J. Fokker. Besloten werd In 1911 een voorjaars- en najaarslading steenkolen op te doen. In 1910 het eerste jaar van oprichting werden door de vereenlglng geleverd 1200 H.L. steenkolen. De prijs kon toen worden bepaald alle onkosten Inbegrepen op 78) cent per H.Lvry op den wagen te Burghsluls. Oosterland, 24 Jan. Hedenavond ver vulde de heer Lindeier, propagandist voor de S. D. A. P. In Zeeland, voor een goed bezette zaal een spreekbeurt over algemeen kiesrecht en sociaal-democratie. Het volkspetitionnement, om de regeering te verzoeken het „Alle-mans-klesrechl" In te voeren, werd door een 20-tal personen geteekend. St.-Fillpsland, 24 Jan. Loop der be volking over 1910. 1 Jan. 1910 waren aanwezig 1057 m. en 1003 vr., totaal 2060 Inwoners. Geboren werden 33 m. en 21 vr., samen 54 personen. Er vestigden zich 19 m. en 20 vr., samen 39 pirsonen Totale vermeerdering 93 personen. Gestorven 11 m. en 7 vr., samen 18 p. Yölale'vêrmlriderlng 1Ï2 personen. Het aantal Inwoners was dus 1 Januari 1911 1054 m. en 987 vr., samen 2041 p De bevolking ging dus met 19 personen achteruit. Er werden 12 huweiyken gesloten. St.-Maartensdijk, 24Jan. Gisterenavond ontstond door het breken van een brandend petroleumlampje brand op den zolder In de woning van den landbouwersknecht J. Luik alhier. Door toesnellende hulp van buren slaagde men er in den brand meester te worden. Zolder en dak werden be schadigd. J. B., alhier, knecht bij den molenaar A. de Wilde, had het ongeluk op den molen zijnde van den trap te vallen. Hoewel zich erg bezeerende aan hoofd en heupgewricht zal B. van dezen val geen ernstige nadeelige gevolgen ondervinden. Goes, 23 Jan. Een komisch geval van geboorte-aangifte kwam dezer dagen op een gemeente-secretarie, In de nabijheid van deze stad voor. De aangever, zijnde de vader van den nieuwen wereldburger, wist -n.1. bi] de aangifte niet, of de jong geborene van het mannelijk dan wel van het vrouwelijk geslacht was en van het uur der geboorte kon hij alleen meedeelen, dat „de lamp nog niet was aangestoken". Op de vraag, hoe het kind moest heeten, luidde het antwoord: „Naar mijn vrouwe's kant" en om de onnoozele secretarie ambtenaren uit den droom te helpen, verduidelijkte de gelukkige vader: „de „van" van mijn vrouwe". De geboortedata van hem en z'n vrouw waren onzen snuggere Hannes al evenzeer een mysterie, tot één der meegekomen getuigen er aan hielp herinneren, dat er op die dagen toch altijd een „spatje" In huls kwam, wat ten slotte In zooverre een licht deed opgaan, dat het verlorene na veel moeite weer opgevischt werd. Middelburg, 25 Jan. In de eerste ver gadering van den gemeenteraad, welke heden plaats had, hield de burgemeester een rede, waaraan het volgende Is ont leend: Het jaar 1910 nagaande en overwegende wat het gebracht heeft, fs er geen reden tot klagen, maar veeleer tot dankbaarheid Rampen of ernstige ziekten kwamen- niet voor. Op enkele uitzonderingen n» konden de ingezetenen door werk vol doende In hun onderhoud en dat van hun gezin voorzien en waar enkele minder bevoorrechten dit niet konden, hetzij door ziekten, gebreken of ouderdom, daar voorzag zoowel de kerkelijke als de ge meentelijke armenverzorging en last not least de particuliere liefdadigheid, welke laatste volgens den burgemeester hare goede naam, die zij heeft, weet hoog te houden, daarin op onbekrompen wijze. Waar nog niet op sterke vooruitgang In deze gemeente kan gewezen worden, daar merkte spreker met voldoening op, dat enkele gegevens In die richting wijzen. Ofschoon niet kan gewezen worden op uitbreiding van handel en vestiging van nieuwe lndustrleele ondernemingen, die zeker In het belang der gemeente te wenschen waren, kan toch niet ontkend worden, dat de houthandel In deze ge meente op uitbreiding wijst en dat de Vltrlte Works (fabriek van fittings voor electrlsche gloeilampen, corr.) haar debet meer en meer uitbreidt, waardoor ook weder in 1910 vergrooting der fabriek noodig was. De burgemeester constateerde verder dat de raad In 1910 niet stil zat, maar in hare besluiten toonde, dat zij bereid was krachtig werkzaam te z|jn tot bevordering van de belangen der gemeente en hare Ingezetenen en zonder de lasten der ge meente aanmerkelijk te verhoogen niet terugdeinsde, om daar, waar zulks noodig was, gelden beschikbaar te stellen. Als zoodanig bracht spreker In herinne ring, de In het afgeloopen jaar genomen besluiten tot verbetering van de gasleiding in een groot deel der gemeente, betere regeling der desinfectie b|j besmettelijke ziekten en verbetering van den financleelen toestand der ambtenaren, In dienst der gemeente. Van de voorstellen, die dit jaar aan de orde zullen komen, noemde de burge meester In de eerste plaats, dat omtrent de oprichting eener electrlsche centrale. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 5 regels T'ö Cis.; elke regel meer 1C5 Cis. Quaker Oats brengt zonneschijn in Uw huis. Het is gemakkelijk te bereiden en voordeelig in het gebruik dat doet de huisvrouw genoegen. Het brengt gezondheid en kracht genoegen. Het is bijzonder lekker dat ioet den kinderen genoegen. Sta er echter op bepaald Quaker Oats te ontvangen en geen namaak. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Noordgouwe. Bij de door de vereenl glng „Streven naar beter" alhier gehouden aanbesteding, Is de levering van het gerste- meel en de kleine mals aangenomen door den heer H. A. Geluk te Zlerikzee, voor I 3,54 en f 3'37|; het erwtenmeel voor f 4,37J, door den heer W. Merle te Zlerikzee. Voor rljstmeel aannemer en prijs geheim. Kerkwerve, 25 Jan. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys werden heden alhier openbaar verkochtkoelen voor f 220, f 197, f 195, f 185, f 150; vaarsjes voor f 96, f 73, f 88; [osjes voor I 110, f 87, f 83 en f 66. Burgh. Uitslag der op 21 Januari j.l. door de landbouwvereeniglng „C. et C" alhier gehouden aanbesteding van kunst meststoffen en krachtvoeder. Gegund als volgt: SuperphosphaatInternationale te Zwljn- drechtif 2,48 Kaïniet, Rlbbens te Zlerikzee - 2,16 Chill-salpeter, Idem. - 11,28 Kalk, Platteeuw te Terneuzen. - 0,86 Patent-kaliMaatschappij tot verkoop van hulpmeststoffen te Dordrecht- 6,29 Ammoniak superfosfaat, Inter nationale te Zwljndrecht - 7,38 Thomasphosphaat, Idem. - 2,38 Opgeloste guano, Maatschappij tot verkoop van hulpmestst. te Dordrecht- 9,03 Zwavelzure ammoniakInter nationale te Zwljndrecht - 15,53 Katoenzaadmeel, H. T. Lande- gent te Haamstede ....„- 9,65 Lijnkoekschilfers, idem - 11,08 Lljnmeel, S. J. Hartog te Burgh, - 11,49 Alles per 100 kilo, franco per schip op den wal te Burghsluis. Oosterland. Door de landbouwvereeni glng „D. E. S." gehoudene aanbesteding van kunstmeststoffen waren de laagste Inschrijvers voor: 240000 K.O. superphosphaat, Wleland, Terneuzen, a I 2,38; 130000 K.O. Chlll- salpeter, Rlbbens, Zlerikzee, 4 f 11,14s; 57000 amm. superphosphaat, Verstraate, Slrjansland, 4 f 7,17; 17500 K.O. kaïniet, Idem, a (2,11; 10000 K.O. patent-kali, Idem, f 6,14; 60000 K.O. opgeloste Peru- guano, Grootman, IJzendQke, a f 7,95. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 25 Jan. J.l. Dinsdag hield de afdeellng Zlerikzee der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland een vergadering In het „Huls van Nassau" alhier, waarin door den zulvel-consulent, den heer C Zwagerman, een lezing werd gehouden over: „Ratloneele veelokkerlj en samenwerking op dit gebied in Zeeland". De voorzitter, de heer C. J. Hocke Hoogenboom, opende de vergadering met een „welkom" aan de aanwezigen, het betreurende dat niet meerdere leden tegen woordig waren. Tevens wenschte hij, In de eerste vergadering van dit jaar, dat het den landbouwer In 1911 wel moge gaan, zoowel In hun bedrijf als In den hulselijken kring. Hierna gaf hij het woord aan den spreker. De heer Zwagerman begon zijne rede met een beschouwing over de grond- verdeellng In de provincie Zeeland. Van die grond-oppervlakte wordt 62 pCt. In genomen door den landbouw. In Schouwen- Dulveland zijn 6000 Hectaren welland, doch Is nog landbouw de hoofdzaak; een derde gedeelte Is Ingenomen door welland. In den landbouw wordt vooruitgang be speurd door allerlei middelen, doch naar zijn meznlng Is het hoog noodig, dat aan den veestapel meerdere aandacht wordt gewijd. Het welland In deze streken ver keert nog niet In den gewenschten toe stand en menige Noord-Hollandsche- en Frlesche boer zou hierin verbetering brengen. Toch Is de veestapel van Schouwen- Dulveland niet onbelangrijk: van 83 0C0 stuks rundvee In Zeeland, tellen deze eilanden er 10.600, waarvan 3200 stuks melkvee. 2000 stuks vee worden jaarlijks In Schouwen-Duiveland Ingevoerd, terwijl 3000 kalvers worden geboren. De spreker toont aan, dat vooral In deze streek het alzoo een behoefte Is, dat de vee-fokkerij op degelfjken grondslag rust, waarbij alle mogelijke factoren worden In acht genomen. Aan de kalveren moet alle aandacht worden gewijdmen moet nagaan de elgenschappender kal veren, hetproductie- vermogen van de ouders en de gehalte hunner melk. Van welken grooten Invloed dit Is, bewijst de spreker met cUfers der opbrengst van melk en boter. De handelswaarde van het vee hangt af van den bouw en de ontwikkeling, en deze kan verbeterd worden door kruising naar een bepaald systeem met goed ge bouwde stieren. Dit laatste ontbreekt naar sprekers meening nog te veel op deze eilanden. Men heeft geen bepaald plan, elk heeft zijn eigen meening en zoodoende is de veefokkerij nog niet op die hoogte, ""foï"Dèvor(féring"aaarvd,. Zwagerman de oprichting van plaatselijke stamboekvereenlglngen zeer wenscheiyk. Deze konden controleurs aanstellen, stieren op keur aanschaffen en de afstamming van het vee nagaan, terwijl de daaraan ver bonden onkosten door onderlinge samen werking zeer gering zijn. Die plaatselijke vereenlglngen zouden een provincialen bond kunnen vormen, wat voordeelig en doeltreffend werken kan voor de geheele provincie. Hij wijst er alzoo op, dat ook op deze eilanden, die op landbouw- en veeteelt- gebied niet ten achter staan, nog veel kan verbeterd worden, waartoe hij hoopt, dat deze lezing zal hebben bijgedragen. Bij het daarna gehouden debat, werden meer bizonder de stierenkeuringen be sproken door de heeren J. C. van Lange- raad, C. Koopman, M. Krepel, L. van Gastel, Moermond en Van Zfjverden, terwijl laatstgenoemde de aandacht vestigt op de tuberculose by het fokdler. De heer Zwagerman dankt vooral den laatsten spreker voor ztyn juiste opmerkingen, terwtyl hij zich verheugt in het debat der overige sprekers, daar juist door strtyd van meeningen ook hier de veestapel nog kan worden verbeterd. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan den spreker voor zijn onderhoudende, openhartige rede, waarin hty ons ook op onze gebreken wees. De landbouwers moeten zelf trachten de bezwaren op te heffen en een stleren- vereenlglng oprichten, waardoor de vee stapel van Schouwen—Dulveland kan worden verbeterd. De gemeenteraad van Utrecht besloot In geheime vergadering het Rijk aan te bieden een gratis terrein van 4 1 5 H.A. voor de stichting van een landbouw- hoogeschool en de bouwkosten desge- wenscht voor te schieten. Het bestuur van 't Nederl. Landbouw- comilé heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin te kennen wordt gegeven, dat het Ingediende stel wets ontwerpen, Ziekte- en Radenwet, ook In landbouwkringen blzondere aandacht heeft gewekt, omdat de daarin voorgedragen regeling der arbelderszlekteverzekerlng ook die der landbouwarbeiders omvat. Het bestuur Is, na kennisneming ook van de Memorie van Toelichting, tot de overtuiging gekomen, dat het dringend noodig was een gemotiveerd oordeel van het gansche comité uit te lokken. Na breede voorbereiding en toelichting dezer materie li In de alfemeene ver gadering van 21 December j.l. beraad slaagd en een besluit genomen ter uitvoering waarvan het bestuur in opdracht van het Nederl. Landbouwcomlté de conclusie ter kennis van de Tweede Kamer brengt onder overlegging van een afdruk van het stenografisch verslag dier vergadering. De conclusie luidt: „De vergadering van het Nederl. Land bouwcomlté, overwegende, dat de voorgedragen regeling der ziekteverzekering niet geschikt Is te achten voor toepassing op den Landbouw draagt het bestuur op, bij de regeering en by de Staten-Generaal de noodlge stappen te doen om te bevorderen: a. dat deze regeling der ziekteverzeke ring In geen geval op den Landbouw worde toegepast b. dat de reeds In ruime mate aan wezige vrijwillige ziekteverzekering worde aangemoedigd en gecontroleerd. Om de beteekenls van het besluit vast te leggen, wordt door het bestuur In herinnering gebracht, dat het Comité bestaat uit 33 vereeniglngen, over het geheele land verspreid, samen tellende ruim 130 000 leden, dat 69 stemultbrengen- de afgevaardigden aanwezig waren en dat genoemde conclusie werd aangenomen met algemeene stemmen. RECHTSZAKEN. D; rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan In de zaak tegen twee beklaagden, die geweigerd hadden te ge- tulgen voor den r:chter-commlssarls aldaar, In een strafzaak tegen een bewoner uit de Saenredamstraat, die zich wegens koppelary had te verantwoorden. De eene beklaagde, een jonkheer uit 's-Qravenhage, gepenslonneerd le luitenant, die niet ter terechtzitting verschenen was, werd by verstek veroordeeld tot 15 dagen gevangenisstraf. De tweede, een kantoorbediende, tegen wlen ook 15 dagen was geëlscht, werd vrygesproken van het hem ten laste gelegde. De genoemde bewoner werd wegens het uit winstbejag gelegenheid geven tot het plegen van ontucht door minderjarigen, veroordeeld tot 2£ jaar gevangenisstraf. Post en Telegrafie. Brouwershaven. In 1910 werden door het post- en telegraafkantoor alhier 358 aangeteekende stukken verzonden en ont vangen 619. Het aantal gestorte postwissels bedroeg 2310 en het aantal ontvangene 1266 Er werden 1899 pakketten verzonden en ontvangen 3942. Het aantal ter Invor dering afgegeven qultantlën bedroeg 177 en het aantal ter Invordering ontvangen spaar Dank i*ÏÏ* WV/JL Het aantal handelingen der Ryksverz. bank bedroeg 187. Per dag werden 3 posten en 4 depêches verzonden en er werden 3 posten en 12 depêches ontvangen. Het aantal behandelde telegrammen be droeg 7589 en het aantal telefoongesprekken 1323. O N D B R W IJ S. Zierikzee, 25 Jan. Wegens ongesteldheid Is aan den heer D. Slnningh, onderwyzer aan school B alhier, op zyn eigen verzoek, door Burgemeester en Wethouders een verlof toegestaan van 17 dagen, Ingaande 26 Januari. De Christ, kweekschool te Middelburg, welke thans tydeiyk In een gehuurd lokaal Is gevestigd, zal Maandag 30 Januari In gebruik worden genomen. Door den heer mr. P. Dleleman zal by die gelegenheid een feestrede worden uitgesproken. KERKNIEUWS. In 1910 Is het getal Oereformeerde Kerken In Nederland geklommen tot 698, welke in 54 classes samenkomen. Als nieuwe kerken zyn gevormd Hulzum, Oramsbergen en Oude-Lele. Er zyn 168 vacante kerken, welke ver deeld zyn over: Noord-Holland 15, Zuid- Holland 23, Zeeland 18, Noord-Brabant 13, Utrecht 14, Oelderland 17, Overljsel 14, Drente 9, Friesland 33 en Groningen 12. Het getal leden dezer kerk bedraagt 424,612. Visscher IJ- Berichten. Door den ontvanger der registratie te Zaandam Is verpacht het recht van het weghalen van mosselzaad aan de ryks- waterwerken te IJmuiden gedurende een half jaar; twee Zeeuwsche vlsschers hebben dit recht verkregen voor f 1280. E E R S TE KA MER. De Eerste Kamer is tot hervatting harer werkzaamheden byeengeroepen tegen Dinsdag 31 Jan. a.s., 's avonds half negen ure. TWEE DEK A M E R. Er Is een wetsontwerp ingediend, be oogende de lasten ter voorziening In de behoefte aan openbaar middelbaar onder- wys, In de toekomst op blliyker wyze, dan thans het geval Is, over het Ryk en de onderscheidene daarby belanghebbende gemeenten te verdeelen. De kosten der openbare H. B S. met 3 en met 5 jarigen cursus worden thans In zeer ongeiyke male op de verschillende gemeenten gedrukt. Aan dezen wantoestand wil de Minister thans door een meer billijke verdeeling van de lasten een einde maken. Maar nog om andere reden Is aanvulling noodig. Het is wenscheiyk, zegt de regeering, voor zoover zulks thans nog verkrygbaar Is, te bewerken, dat ook de gemeenten, die door Ryks H. B. S. gebaat werden, voortaan In de kosten dier scholen zullen gaan bydragen, naar stelselmatiger en blliyker maatstaf dan tot dusver aan gelegd Is. Dit geldt vooreerst de gemeenten van vestiging. Bovendien valt ook rekening te houden met de buitengemeenten, welke van het bestaan van Ryks H. B. S. mede profiteeren. zy mogen geacht worden geheel op één lijn te staan met de buitengemeenten, die hare leerlingen naar gemeentescholen zenden, en het Is ook niet meer dan blliyk, dat zy verplicht worden voortaan In de kosten dier ryksscholen te gaan bydragen. Sneeuw. In het Ilallaansche ge deelte van Zwitserland Is meer sneeuw gevallen dan In de laatste 10 jaren ooit voorkwam. De Plemonteesche bergen zyn ontoegankeiyk. Op de Col dl Tende ligt een sneeuwmassa van 5 meter hoog. In het dal van Malone werden een brieven besteller en een kind onder een sneeuw- lawlne bedolven. Men vreest, dat het verkeer op den Slmplon-spoorweg binnen kort gestaakt zal moeten worden. TBLBORAMMBN. 's-Gravenhage, 25 Januari. In opdracht van zyn regeering heeft de Fransche gezant onzen Minister van Bultenlandsche Zaken de verzekering ge geven van de meest vrlendschappeiyke bedoelingen van Minister Pichon by zyn bekende verklaring. Van een vertoog aan Nederland als garant van Belglë's neutraliteit Is niets bekend. MARKTBERICHTEN. Tholen, 24 Jan. Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,A I 9,— nieuwe f 8,50 4 f 10,-; haver f 3,50 4 f 4,50; rogge f 5,50 4 f 6,— wlntergerst f 4,50 4 f 5,— aardappelen, blauwe f 3,— 4 f 4,—witte f 3,— 4 f 3,25; peren f 6,— 4 f 8,— appelen f 6.— 4 I 8,— per H.L.uien f 2,70 4 f 2,90 per 50K.O; hooi 25 4 f 30 per 1000 K.O. stroo I 7 4 f 11 per 100 bossen; romer gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. ■wiiviua^, ju», uc veemarkt waren aangevoerd62 paarden, 1106 magere 594 vette runderen, 203 vette e>. 35, nuchtere graskalveren, 62 schapen lammeren, 759 varkens en 115 biggen. Koelen en ossen 32 tot 40 ct., stieren 30 tot 35 ct., kalveren 50 tot 60 ct, var kens 24 tot 26 ct., alles per J kilo. Melkkoeien f 150 4 f 295, kalfkoelen f 175 4 f 325, stieren f 125 4 f 270, pinken f 115 4 i 145, vaarzen f 130 4 I 195, alles mager veebiggen f 8 4 f 15, slachtpaarden f 50 4 f 200, werkpaarden f 60 4 f 300, hitten f 40 4 f 280. Nuchtere kalveren: fok- f 15 4 f 20, slacht- f 8,50 4 f 12,50. Biggen f 1,60 4 f 1,90 per week. Vette runderen In alle soorten met goeden aanvoer. Alles was goed gewild doch door te hooge vraagpryzen langzaam verkocht. Toch zal alles wel opgeruimd worden. De pulkste spoellngbeesten met I cent boven noteering. Stieren met ruimer aan voer dan vorige week. Handel minder. Er was niet veel vraag en de omzet zeer langzaam. Vette kalveren flink aangevoerd. Naar alle soorten was voldoende vraag. Omzet regelmatig, ofschoon niet grif, moest toch de hoogste noteering betaald worden. Melk- en kalfkoelen ruim ter markt. Handel levendig. Naar puike kalfkoelen voor buitenland was veel" vraag en zy werden duur betaald. Nuchtere kalveren met vol doenden aanvoer en tragen handel. In jong vee ging meer om. Paarden voor alles een vlugge handel. Handel In biggen Iets beter. Zeeuwsche uien. Aanvoer circa 11000 balen van alle soorten. Oroote bruine werden verhandeld 4 f 3,10, stroogele f 2,90, kleine bruine f 4,85, alles per 60 K.O. De pryzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche Elerenveillng besteed, zyn als volgt: voor kippeneieren f4,70 4 (6,55, eendeneieren f5,80 per IOO stuks. Aanvoer 17,787 stuks. naar waarnemingen verricht In den morgen van 25 Januari 1911, medegedeeld door het Konlnkiyk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.0 te Mun- chen en Clermont. Laagste barometerstand 733 8 te Bodo. Verwachting (van den avond van 25 Januari 1911 tot den avond van 26Januari): Meest krachtige tot stormachtige Zuld- Westeiyke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschyniyk regenbuien, zachter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2