Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTiEW. Men herinnert zich, hoe Arle Boere In den afgeloopen zomer In de Wetering dwarsstraat met de grootste moeite werd gearresteerd, nadat htj kans had gezien uit het gesticht Medembllk te ontsnappen. In de gevangenis te 's-Hertogenbosch, waar heen hij werd overgebracht, overleed Arle Boere, kort daarna tengevolge van zijn pertinente weigering om voedsel te ge bruiken. Zijn broeder, Willem Boere, bevindt zich nog voor een ander lelt In de gevangenis te Den Bosch. Hij moet reeds In de gevangenis over het vinden der horloges ondervraagd zijn, doch houdt zich alsof hij van niets weet. Intusschen Is tegen den derden broeder Cornells Boere, die aan de Ceintuurbaan een rijwielzaak heeft, een aanklacht In gediend wegens heling. Deze heelt het echter wenschelijk gevonden, met de noorderzon te vertrekken. Te ongeveer zeven uur gisterenavond kwam zekere B. Spier, een 51-jarige Inwoner van Enkhulzen, bij de politie In de Spaarndammerstraat zeer ontdaan ver tellen, dat hy door drie kerels berooid was. Het gebeurde had zich als volgt toegedragen De heer Spier trad kort na zijn aan komst in deze stad een tapperij aan de Prins Hendrikkade binnen, alwaar hij In gesprek raakte met drie mannen. Dit drietal bood zich aan hem behulpzaam te zjn bij het zoeken van een adres van Iemand, aan wlen de heer S. een bezoek wilde gaan brengen. De Enkhulzer nam het aanbod aan en toen vertiet men de tapperij. In de Vler- wlndenstraat gekomen werd de heer S. plotseling door de drie mannen beetgepakt en In een kelder geworpen. Daar werd hij door het drietal beroofd van zijn portemonnale met pi. m. I 25 er Iq, De aanranders kozen toen zij niets meer voor hunne gading In de zakken van hun slachtoffer vonden, het hazenpad. Toen S. van zijn ontsteltenis bekomen was, werd hij door voorbijgangers, aan wie hij het gebeurde vertelde, naar het politie bureau In de Spaarndammerstraat gebracht. De aangerande kon zich zeer juist herinneren hoe de drie mannen er uitzagen. Na hiervan een volledige beschrijving ge geven te hebben, togen eenlge rechercheurs dadelijk op onderzoek uit, met het resul taat, dat zij des avonds nog de aanranders arresteeren konden. Het zijn drie boot werkers, zekere J. D., O. D. en P. J v. O., resp. wonende In de Koestraat, Bulten- Bantammerstraat en O.-Z. Kapelsteeg. Zij zyn In verzekerde bewaring gebracht. Utrecht, 14 Jan. Omtrent den diefstal van f 1600 uit één der werkplaatsen van de Staatsspoor aan de Moreelaelaan alhier verneemt men nog het volgende: De verdwijning van een aanzienlijke som werd gisterenmorgen bemerkt. Toen het personeel op het kantoor kwam, vond men een brandkast geopend staan, welke kast den avond te voren behoorlijk gesloten was. Uiterlijk was geen enkel spoor van geweld te ontdekken, zoodat men ver moedt, dat de dader met een valschen sleutel de brandkast heeft kannen openen. Er was niets geforceerd, terwijl ook In het kantoor zelt verder niets was vernield of opengebroken. Uit de brandkast werd vermist een bedrag van f 1600, bestaande uit verschillende bankbiljetten (nummers onbekend) waaronder één van f 300 en 4 pakjes leder 10 bankbiljetten van f 10 bevattende. Deze pakjes waren met een speld aan elkander gehecht. De commissaris van politie, de heer wynmalen, was reeds gisterenmorgen in de werkplaatsen aanwezig, om met eenlge rechercheurs de situatie op te nemen en na te gaan, waaraan men misschien eenlg houvast zou kunnen hebben voor de op sporing van den dader of de daders. Maar er bleek letterlijk niets te zyn, dat de politie een enkele vingerwijzing kon geven men stond eenvoudig voor de geopende brandkast, niet geforceerd, zonder meer. Er was absoluut niets achtergelaten, zoodat men zich geplaatst zag voor een zeer duistere geschiedenis. Het eenlge wat men wist, was, dat de bankbiljetten van f 10 waren vastgehecht met een speld en dus speldengaatjes zouden moeten vertoonen. Dat was all De werkplaats Is In den nacht te voren voor de gebruikelijke controle eenlge malen door een nachtwaker bezocht, maar deze beambte heeft geen enkele verdachte om standigheid bemerkt. Het is dan ook nog een geheim, hoe de dader Is binnen gekomen, want ook de deuren of ramen vertoonen nergens sporen van geweld. 15 Jan. In een heel rustig en kalm gedeelte van deze stad, de Kerkstraat, heelt zich gisterenmorgen een aangrijpend drama afgespeeld, dat groote ontsteltenis heeft gewekt In deze omgeving. Perceel no. 50 In de Kerkstraat be scheiden woninkje met één raam en één deur aan de voorzijde werd bewoond door de 72-jarige juffrouw Thamer, een oud-vepteegster, die daar In eenzaamheid haar laatste levensjaren doorbracht en zelf voor haar huishoudinkje zorgde. Om twaalf uur ruim hoorden de buren plotseling een hevig gegil en geschreeuw In de woning van de oude vrouw. Dadelijk snelde men toe, en een voorbijganger, wiens aandacht was getrokken door een sterke brandlucht en door rook, die uit de naden van de gesloten voordeur van no. 50 kwam, trapte de deur In. Daar stond men toen voor een vreeseiyk tooneel. De bejaarde bewoonster van 't hulske lag vlak bij de voordeur In den gang; hare kleeren brandden en aan 't lichaam had ze reeds verschillende ernstige brandwonden. Dadelijk stelde men alles In het werk om het vuur te dooven, en met behulp van steenkolen-zakken, die een passeerende wagen juist vervoerde, gelukte dat vrij spoedig. Toen werd de vrouw naar binnen gebracht; In allerijl haalde men dr. Samson. Deze vond mej Tliamer, wier lichaam geheel met brandwonden overdekt en wier gelaat verwrongen was In de vreeseiyke pijnen, reeds overleden. Het lyk werd ln den lfjkenmand van de politie naar het hoofdbureau op de Qanzenmarkt vervoerd. Wat betreft de oorzaak van het ongeluk, kan men slechts vermoedens, geen zeker heid hebben. Maar men vond In de woning een ver brand petroleumstel met toebehooren, en het vermoeden Is dus gewettigd, dat de bewoonster, toen het petroleumstel door een of andere oorzaak In brand raakte, daar Ie dicht bij Is gekomen, zoodat hare kleeren vlam vatten. Daarna Is zij waar schijnlijk, met het doel naar bulten te gaan, In haar brandende kleeren tot de voordeur gestrompeld, maar toen neergestort. Zij zal toen In de gang nog een laatste poging hebben willen doen om de vlammen, die haar omringden, te blusschen, en het water leidingkraantje hebben opengedraaid. Ten minste, toen men 't huisje binnenkwam vond men dat loopend. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—6 regale 75 Cts.; elke regel meer IS Ctx. Verwaarloost uw nieren niet. Zy zijn de belangrijkste organen van het lichaam. Het ls ellendig om lederen morgen met hevige pijn In uw rug op te staan, ellendig om stekende pijn In uw rug te voelen wanneer gij u bukt, rheumatlsche pijnen te krijgen wanneer gQ u wendt of draalt, last te hebben van waterzucht, voortdurende hoofdpijnurlnestoornlssenschrijnende loozlng, enz. Verdenkt gy uw nieren wel? Iedere drie minuten van uw leven pas seert al het bloed door de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, Is het dohker van kleur en onzuiver. Als het de nieren verlaat, zijn alle onzuiverheden eraan onttrokken. Doch wanneer de nieren traag werken of ziek z|jn, kunnen zij dit uiterst be langrijk werk niet behoorlijk verrichten. De onzuiverheden blijven dan ln het bloed achter en het onzuivere bloed, dat naar alle deelen van uw lichaam wordt ge voerd, veroorzaakt verschijnselen als de bovenstaande. Een goed-doorgevoerde kuur met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen voert de nlere zachtjes tot kracht en gezondheid terug. En wanneer de nieren weer gezond zijn, worden de onzuiverheden uit het bloed geregeld afgevoerd en Is het onmogelijk, dat zy In het lichaam achterblijven. Op die manier genezen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de werkelijke oorzaak van nier- en blaaskwalen en z|jn de genezingen daarom van bovenden aard. Let er evenwel op dat gij de echle Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Op Iedere echte doos komt de naam voluit voor benevens de handteekenlng van James Foster. Zij zijn te Zierlkzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Leiden, 18 Jan. Te Voorhout Is gisteren namiddag aan hel R. Kath. Seminarie een ernstige gasontploffing ontstaan. Wijl eenlgen tijd geleden de gasinstal latie aldaar was vervangen door electrlsche verlichting, wilde men den afgedankten gasketel van de hand doen en een koop man van hier was overgekomen, die den ketel wilde Inspecteeren. Het bleek dat de ketel nog met gas gevuld was en terwijl de man bezig was een gat er In te slaan, sprong de ketel met een geweldigen knal uiteen. De man kreeg ernstige kwetsuren en werd bewusteloos opgenomen. De In wonende arts, dr. Bots, die onmiddellijk er bij was, achtte de verwondingen niet levensgevaarlijk. Ook aan het ketelhuis werd aanzienlijke schade toegebracht. De knal was tot In het dorp gehoord. De gewonde de 35-jarlge Harlevelt, uit Lelden is vannacht aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw met acht jonge kinderen na. Schevenlngen, 16 Jan. lederen morgen zyn een twintig dertig mannen, voorzien van schopjes zonder steel, blikken dek seltjes, overschoenenhoorns en verder krabmaterleel, op het strand alhier te vinden. In lange rl|en wordt het strand over een afstand van een paar honderd meter noord waarts van het Wandelhoofd systematisch netjes en heel voorzichtig afgekrabd en afgezocht. Het is een vreemd gezicht, die stoere visschers, In een lange rif op hun knieën liggend, ijverig bezig te zien met zoo'n blikje. Zelden wordt hun werklust niet beloond en er gaat bijna geen dag voorbij of deze krabbers de optimistische Schevenlnger betitelt deze verrichting met den naam .goud zoeken" halen eenlge dubbeltjes, kwartjes, soms guldens onder het zand vandaan. Er behoort naast geluk, ook veel geduld en oefening toe, om bij dit werk te slagen. Een geroutineerd krabber vergist zich zelden bQ dit naspeuren en zal niet licht een met zand omringd stukje schelp voor een geldstuk aanzien. Men staat er over verwonderd, hoeveel geld in het seizoen op deze plaats ver loren Is gegaan. En het ls een verblijdend teeken voor de Schevenlngsche .goud zoekers", dat er In het seizoen Immer me r geld op deze plek verloren raakt. 's-Qravenhage, 18 Jan. Deze stad heeft In 't afgeloopen jaar In zielental gewonnen, maar blijkbaar toch lang niet zooveel als waarop bouwondernemers ge rekend hadden. In onze residentie toch slaan ledig: 20 villa's, 308 heerenhulzen, 221 benedenhuizen, 84 eerste étage's, 82 tweede étage's, 28 geheele huisjes, 102 hofjes-huisjes en 127 winkelhuizen. De oud-mlnlster van Oorlog, generaal- majoor Cool, heeft aan het hoofdbestuur van de Onderofficlers-vereenlglng .Ons Belang" In antwoord op haar schreven onlangs vermeld zijn leedwezen uitgesproken over het plaats gehad hebbende votum, waardoor de positie-verbetering van onderofficieren niet Is verwezenlijkt. Z E. zal steeds In het lot van den onderofficier belang blijven stellen. Gorinchem. 16 Jan. Het zoontje van den schoenmaker S. alhier, dat zich met drie andere kinderen op het Ijs van de Oostgracht waagde, Is er Zondagmiddag doorheen gezakt en verdronken. Rotterdam, 19 Jan. Een hevige brand heeft gisterenavond gewoed op de terreinen der Maatschappij van Scheeps- en Werk tuigbouw .Fljenoord". Omstreeks 9 uur ontdekte de waker J. H. Leemans brand op de modelkamer, een oud houten gebouw, waarin ook machinerieën enz. waren opgeborgen. Van daar sloegen de vlammen over naar de klinker!) en naar het magazijn, over eene lengte van ongeveer 250 M. Reeds om 10 uur lag de helft daarvan In puin. B^ het kantoor werden de vlammen door de brandweer gestuit, en konden de boeken In veiligheid gebracht worden. Ook de nieuwe ketelmakerij bleef be houden. Een talrijk brandweerpersoneel, onder leiding van den heer J. H. Torley Duwel, trad krachtig op, rpet verscheidene stoom spuiten, geholpen door de mannen van de reddingsbrigade. Tegen 11 uur was de brand zoo goed als bedwongen. Naar de N. Rolt. Cl. verneemt, zijn de opstal en Inventaris van de geheele fabriek met uitzondering van schepen In aan bouw of In reparatie door de makelaars Jan Havelaar en Zoon, op Rotterdamsche Beurspolls, by verschillende maatschap- pyen tot een totaal bedrag van f 1,066,000 verzekerd. Den geheelen nacht hebben twee dry- vende stoombrandspulten en eenlge brand- kranen de smeulende pulnhoopen nat gehouden. Hedenmorgen halftlen konden de laatste stoomspuiten Inrukken. De hydraulische kllnkery een hoog steenen gebouw, doch met een houten wand van de ketelmakery gescheiden bleef gespaard door de werking van de dryvende stoomspuiten, zoodat in dat gebouw heden gewerkt kon worden. De oorzaak van den brand Is onbekend. Op de rivier vóór deze stad is gisteren, tengevolge van den dikken mist, ter hoogte van de Parkhaven eene aan varing ontstaan, tusschen de gemeenteiyke veerboot .Heen en Weer IV" en de sleepboot .Drecht", van de firma Ph. van Ommeren. De veerboot kreeg daarby een gat in den voorsteven. De opvarenden kwamen gelukkig met den schrik vry. Op verzoek van de Haagsche politie is te Feynoord aangehouden John Dray, die verdacht wordt verleden zomer te 's-Oravenhage een valsche cheque inge wisseld en alhier verschillende oplichtingen gepleegd te hebben. Met het stoomschip .Campanelle" zyn heden alhier aangekomen 358 terugkeerende Oostenrykiche en Russische landverhuizers. De 220 Oostenrykers konden hunne reis voortzetten, doch de 138 Russen moesten aan boord biyven onder polltle-loezlcht. totdat over hen een beschikking zal ge nomen zyn. Dordrecht, 18 Jan. Dinsdagmorgen te ongeveer vier uur, had de hulsvrouw van A. Combée, te Dubbeldam, by het aan maken van de kachel, het ongeluk, een kruik, gevuld met petroleum, uit haar handen te laten vallen op de kachel, waardoor onmlddeliyk een groote vlam oplaaide. Haar man poogde door hel opgooien van beddegoed het vuur te smoren, maar 't mocht niet baten, zoodat weldra de inboedel In lichte laaie stond en ten slotle ook het huls met houten schuur, een prooi der vlammen werd. Alles is uitgebrand, alleen de kale muren staan nog overeind. Een hoeveelheid bank biljetten tot een bedrag van f 660, geborgen In een kast, Is mede verbrand. Het gebouw was, evenals het huisraad, verzekerd. Voor de kleivereenlging .Dordrecht" trad gisterenavond als spreker op de heer W. J. Cohen Stuart, oud-MInlster van Marine, met het onderwerp .De kust verdediging In verband met het aanhangig wetsontwerp". De spreker schetste uitvoerig ons ver dedigingsstelsel, wees op het belang der Hollandsche Waterlinie en de Stelling Amsterdambehandelde vervolgens de kustverdediging, waarvoor hy geen uit gaaf van mlllloenen noodlg achtte. De mogeiykheld, dat Dultschland of Engeland by een oorlog tusschen die landen onze havens zullen bezetten, achtte spreker niet groot. Dultschland zal aan die havens niets hebben, daar de Dultsche schepen ze niet kunnen bereiken zonder de Engeliche te ontmoeten en Engeland zal de voorkeur geven aan een strijd In open zee, waatby het zyn eigen havens achter zich heefl. Voor de verdediging der havens achtte spreker licht snelvuurgeschut en zoeklichten voldoende. Voor de verdediging van ons land en het bewaren onzer onpartydlgheid achtte hy In de eerste plaats noodlg een goed veldleger. Breda, 18 Jan. In het gasthuis alhier Is in zeer deernlswekkenden toestand op genomen zekere K., die als zwerver by de politie was aangebracht. Zoon van respectabele familie, is hy als korporaal van het 6: regiment infanterie, van hier gedeserteerd en heeft nu In enkele jaren een zeer groot fortuin opgemaakt. De justitie alhier heeft een onder zoek Ingesteld naar eene vermoedeiyke vergiftigingszaak In het gezin Van Emmen, te Oostelnd, gemeente Oosterhout. Drie kinderen en de vader hadden soep gegeten, de moeder niet. Na het gebruik werden de kinderen ongesteld, alsook de vader. Één der kinderen Is spoedig over leden, een tweede verkeert nog In beden- keiyken toestand, terwyi het derde kind en de vader volkomen hersteld zyn. De justitie heeft geen termen gevonden, Iemand In voorlooplge bewaring te stellen. De vader en de kinderen hadden de uit werking van het zoogenaamde vergif pas uren later na het door hen genuttigde middagmaal, ondervonden. TWEE DEK A M E R. Bouwkosten blzondere scholen. De regeering heeft een wetsontwerp Ingediend tot wyziglng van art. 59 der wet op het lager onderwijs. De minister van Blnnenlandsche Zaken Is by de overweging van de vraag omtrent de blliykheid om het percentage der vergoeding wegens bouwkosten van blzondere scholen te ver- hoogen, tot de slotsom gekomen, dat met behoud van het bestaande stelsel van subsldleerlng voor alle scholen, dit stelsel zooveel mogeiyk behoort te worden ge zuiverd van de gebreken, die het aan kleven. Voorgesteld wordt, het tarief, thans In art. 59, vijfde dl., sub A der wet vast gesteld, te vervangen door die tarieven, waarby van de positieve bedragen, In de tegenwoordige wet als bouwkosten voor de daarby genoemde getallen van leerlingen aangenomen, als vaste, jaariyksche Ryks- bydrage In de kosten, om te voorzien In de behoefte aan schoollokalen, wordt vastgesteld lo. 2 pCt. van de f 80 per leerling voor scholen In gemeenten, behoorende tot de zesde, zevende, achtste of negende klasse, van de tabel, bedoeld In art. 3 der wet op de personeele belasting; 2o. 2 pCt. van f 90 per leerling voor scholen In gemeenten, behoorende tot de derde, vierde of vyfde klasse der tabel; en 3d. 2 pCt. van f 100 per leerling voor scholen In gemeenten, behoorende tot de eerste o! tweede klasse der tabel. Het tegenwoordig cyter van I 387 847.63, die het rijk thans als subsidie voor de lokalen der blzondere scholen uitgeeft, zal tengevolge van de bovengenoemde regeling verhoogd worden met I 190 658 27 (resp. f94 753 835, 150 745 81J en f49 158 62). Het gemiddelde van het jaariyksch accrés van de ryksbydrage in de kosten van de hlerbedoelde lokalen was over de laatste jaren pi. m f 17.900. Dat bedrag zal door de bovengenoemde wyzlgingen met onge veer 50 pCt. vermeerderen. BIJ da Suikerfabrieken. Er wordt zeer veel schuimaarde In de suikerfabriekstreken en ook elders In ons land, gebruik!; in de onmlddeliyke naby- held der fabrieken natuuriyk het meest. Atle schuimaarde die uit de fabriek komt moet weg en ze gaat weg. Er Is lielhebbery genoeg voor. De tyd, dat Staring vreesde voor kalkgebrek in den Nederlandschen bodem, Is lang voorby. Kalk In den vorm van schuimaarde, kalk als mergel, kalk als kalk, waar gebruikt men tegen woordig geen kalk! En er Is absoluut niets tegen te zeggen. Een boer die zyn voordeel begrypt: een landbouwer die den bodem wil dwingen voort te brengen moet kalk gebruiken, maar niet kalk alleen. Waar veet kalk gebruikt wordt, wordt ook viel kali, stikstof en phosphorzuur ver bruikt, in de eerste plaats kali. En men mag daaraan wel eens denken In het land der schuimaarde By de ontzagiyke massa's schuimaarde, die jaariyks verbruikt worden, wordt er betrekkeiyk te weinig kali ge bruikt. Het noodzakeiyk gevolg moet kaligebrek zyn. Voegt men daarby den jaar op jaar grooter wordenden verbouw van suikerbieten, aardappelen, mangelblelen enz., dan behoeft het zeker geen betoog, dat kallbemestlng een zaak van het hoogste gewicht wordt. De schuimaarde wordt ook uitgevoerd naar andere streken. Daar waar de suikerfabrieken niet te ver liggen, haalt men ook op zandgrond de schuimaarde der suikerfabrieken. Qoed, best, ook op zandgrond moet nu en dan kalk komen. Maar op zandgrond moet tegen éénmaal kalk minstens viermaal kali gegeven worden. De landbouwer die op zand en zwavelgrond kalk gebruikt, moet zyn kallbemestlng verdubbelen, verdrievouden al naar hy meer kalk gebruikt. Het ls toch een verkeerd Idéé, dat kalk als voedingstof gegeven wordt. Het Is een meststof, die in de eerste plaats dient om de In den bodem aanwezige kali, stikstof en phosphorzuur gereed te maken en te doen opnemen. Vroeger zei men.kalk maakt rQke ouders en arme kinderen". Tegenwoordig is dat niet meer waar, mits men naast kalk ook kunstmest geeft, In de eerste plaats kali. Jan Olieslagers. De New-York Herald brengt nieuws omtrent Jan Olieslagers, den zoo popu- lalren vliegenier, van wlen men In lang niets hoorde. Het blad kreeg zyn mede deelingen van den Belgischen wielrenner, Arthur van der Stuyft, die mededeelt, dat de man van 't wereldrecord voor afstands- en duurvluchten zich terugtrekt van het tooneel der vllegdemonstratles. Olieslagers, aldus vertelt Van der Stuylt, levert een prachtig voorbeeld hoe de aviatiek hen beloont, die zich met succes aan haar toewyden. Niet langer dan een jaar geleden had Olieslagers 't verlangen, maar niet de middelen om te vliegen. Thans doet hy niet meer aan wedvluchten mee, heeft een aardig fortuin en zal voort aan het risico om te vallen voor hem zoo gering mogeiyk doen zyn. De heer Van der Stuylt, wiens motorgangmaker Olie slagers vroeger was, vertelde, dat toen Olieslagers In de aviatiek ging hy van een geldschieter 50,000 francs ontving. Dit bedrag zou hy uit zyn eerste ont vangsten terugbetalen en later nog 50 pCt. van al zyn ontvangsten aan den geld schieter geven. Juist drie weken later betaalde Olieslagers de 50,000 francs. In enkele volgende maanden, ontving hy 200,000 fr. De hellt betaalde hy aan zyn geldschieter, de andere helft belegde hy. Nu meent hy te kunnen zeggen voor zyn verdere leven onafhankeiyk te zyn en hy gal het vliegen er aan. Olieslagers heeft twee monoplans gekocht en leidt nu een kleine vllegschool In België. Hy geeft zyn twee jongere broers onderricht In vliegen en heeft met hen juist hetzelfde contract gesloten als met zyn geldschieter. Zy verplichten zich hem de helft te be talen van alles wat zy met de vliegkunst verdienen. Zoo bestaat er kans, dat Olie slagers een groot fortuin door die contracten krijgt. Oeenszlns heeft Olieslagers een hekel aan het vliegen gekregen, maar het denkbeeld heeft by hem post gevat, dat wanneer hy vliegenier biyft, hy vroeg of laat het slachtoffer zat worden van een ernstig ongeluk. Daarom trok hy zich uit de aviatiek terug. Althans volgens het bewuste Amerlkaansche blad. BOTER 0,57 s en 0,65 per 5 H.Q. KIP-EIEREN/ 1,25 en 1,37 s per 25 stuks. Zierikzee, 19 Jan. 1911. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST JANUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's morg.j'smidd. 7,30 1,45 7,30 7,30 1,45 7,30 1,45 7,30 7,30 7,30 7,30 Van Zierikzee: Zaterd. 21 Zondag 22 Maand. 23 Dlnsd. 24 Woens. 25 Dond. 26 Vrfdag 27 Zaterd. 28 1,45 1,45 1,45 1,45 'smora. Zaterd. 21 7,30 Zondag 22 7,30 Maand. 23 7,30 Dlnsd. 24 7,30 Woens. 25 7,30 Dond. 26 6,30 Vr|dag 27 7,30 Zaterd. 28 7,30 1.30 12,30 1,30 2,- 2,- 2.- 2,- Indlen reizigers van Zlerlksee naar does, bi den Agent te Zlerlksee, vóór bet vertrek der boot (tgdlg voor de oebtendrelsen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catscbe veer, sal om een bl- wagen naar Qoes worden getelegrafeerd. V Hartelijk dank aan allen die biyken van belangstelling gaven op 17 dezer. Haamstede. I. DE RIJKE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 6