Ingezonden Mededeelingen. PINK PILLEN Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht, 895ste Staatsloterij. ADVERTENTIE!!. Na de pauze deden de klucht: „De vrije vrouw" en een kom. voordracht door één der leden, de aanwezigen nog eens hartelijk lachen, waarna de voorzitter, na dankzegging voor de belangstelling, de voorstelling sloot. Een kort woord van dank voor het mooie spel, dat den leden niet onthouden mocht worden, zal zeker bij leder der aanwezigen Instemming ge vonden hebben. WIJ roepen „Luctor et Emergo" van harte: „Tot weerziens toe". WIJ vernemen dat Donderdagavond d. a. v. de zaal wederom stampvol was, wel een bewijs, dat ook In anderen kring het spel van „Luctor et Emergo" ten zeerste ge waardeerd wordt. Dreischor. Voor de vereenlglng „Tot Nut en Oenoegen", trad hier Dinsdag j.l. op de heer W. J. Sandbergen van Amster dam. De spreker hield het talrQk opge komen publiek den geheelen avond aan genaam bezig, met de voordracht van bekende, deels onbekende dicht- en proza stukken. Voor het meerendeel waren het komische voordrachten, waar hartelijk om gelachen wefti. Na afloop bracht de voorzitter den spreker dank en riep een „tot weerziens I" toe. Zonnemaire. Bestond bij de laatst gehouden volkstelling de bevolking dezer gemeente uit 539 mannen en 521 vrouwen, In den loop van 't jaar 1910 verminderde ze met 50 personen, zoodat er op 31 Dec. 1.1. waren 510 mannen en 500 vrouwen. Bruinisse. Donderdagavond a.s. om 7 uur hoopt de heer De Muralt In de Conferentfekamer alhier op te treden met eene rede over „Verschillende stelsels van ouderdomsverzekerlng". Btj den goeden roep, die van den spreker uitgaat, zullen zeker velen zich gedrongen gevoelen naar hem te komen hooren. De onlangs hier gestichte afdeellng van den Bond voor Staatapenslonneerlng telt thans 60 leden. Bravo! Stavenisse. Onder de schooljeugd voor namelijk komen alhier zeer veel gevallen van mazelen voor. Dezer dagen waren er van de ongeveer 300 leerlingen circa 100 wegens ziekte thuis. De heer C. Qeluk alhier (oud- milltalr) Is met 1 Februari a.s. benoemd als politle-agent te Breda. De plaatsen, met welke men een telefonisch gesprek 4 20 cent van uit deze gemeente kan voeren, zfln Anna-Jacoba- polder, St.-Philipsland, Bruinisse, Dreischor, NleuwerkerkOuwerkerkOosterland Zlerikzee, Ooes, Kapelle, lerseke, Wemel- dinge, Colljnsplaat, Kortgene, Oud-Vosse- meer, St.-MaartensdijkPoortvliet en Scherpenlsse. St.-Maartensdijk, 19 Jan. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeente raad was hoofdzakelijk aan de orde de regeling van het In uitgifte geven van bouwterrein aan particulieren. In hoofdzaak kwam de beslissing hier op neer, dat bouwgrond In erfpacht zal gegeven worden met recht van opstal tegen den prtys van 4J cent per M.2, of In koop tegen den prijs van f 1 per M.2 Deze prijs Is gebaseerd op en in over eenstemming met het kapitaal, dat dit bouwterrein de gemeente heeft gekost. Verder besloot de Raad rtoleerlng en bestrating en het aanleggen van een trottoir, alles noodlg bij de bebouwing van dit terrein voor rekening der gemeente te nemen. Meerdere perceelen grond mogen tot het stichten van ééne woning aan gewend werden. Als leden van het stem bureau voor de a.s. verkiezing van een lid van den gemeenteraad werden benoemd de heeren A. Kloet en Ch. Hoek. Seherpenisse. Onze vroegere dorps genoot, de heer J. J. Tholenaar, kommies bij de directe belastingen, Is van Koewacht overgeplaatst naar Ossendrecht. Oud-Vossemeer. Met het toezicht enz. op de uitvoering van het kerkgebouw der Ned. Herv. Oemeente, waarvoor thans reeds de voorlooplge werkzaamheden zijn aangevangen, Is belast de architect Frowljn uit 's-Hage. De desbetreffende teekenlngen van het gebouw, zooals het er uit zal zien na de geheele herstelling, geven aan, dat de Ned. Herv. Oemeente In het bezit van een gebouw zal komen, dat een sieraad zal kunnen heeten. Voor het stoomgemaal „De drie groote Polders" alhier, Is door de Delftsche machinefabriek een nieuwe ketel geleverd, terwQl bij onderhandschen aankoop dezelfde fabriek eigenaar Is geworden van den ouden ketel, die wordt uitgebroken. Woensdag 1.1. had hel echtpaar Smits- Van Sorge het voorrecht zijn gouden bruiloft te vieren; de krasse oude tul ontvingen van vele zijden belangstelling bij die her denking. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz St.-Maartensdljk, 19 Jan. Ten overstaan van notaris Meulenberg werd gisterenavond alhier in eerste veiling publiek Ingezet Het huls, vroeger post- en telegraafkantoor, schuurtje, erf en tuin, aan de kaalstraat alhier, groot 4 A. 47 c.A., voor de som van f 2860. De veilig geschiedde ten verzoeke van het gemeentebestuur alhier. Brouwershaven, 20 Jan. Ten overslaan van den notaris H. J. van Nouhuys werd heden alhier openbaar verkocht: Gemeente Brouwershaven. D r 11 h o e k. Huls en erf, C 1366, f 400; pakhuisje f 125; huls en erf, C 93, f 375. Seherpenisse, 18 Jan. Heden werd door de landbouwvereenlglng „Scherpenlsse en Poortvliet", In de herberg van C. Rtjitenbll, aanbesteed de levering van kunstmest. Superphosphaat, f2,44, bij loting, aan Krijger te KrabbendQke; chlll-salpeter 4 f 11,24, aan Olerum te Vlake; zwavelzure ammoniak 4 f 15,60, aan A. Hartog te Scherpenlsseammoniak superphosphaat 4 f 7,10, Idem; landbouwkalk 4 f 0,95, Idem; kaïniet 4 I 2,14, Idem; patent-kali 4 f 6,24, aan Ardenne te Dordrecht. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 7" <5 €ts„; elke regel meer ld Cts. De Sleutel der Gezondheid. Heel wal lieden wier gezond heid uw afgunst wekt, danken de goede werking van hun lichaams gestel aan liet gebruik der Pink Pilfen. Zoodra die personen zich vermoeid en neergedrukt gevoe len, nemen zij gedurende eenige dagen de Pinlc Pillen en de vermoeidheid en neergedruktheid verdwijnen. Die pillen zijn buitengemeen ver- sterkend en zuiverend. De Pink Pilleif geven krachten, ont wikkelen de eelust, bevorderen de spijsvertering, verdrijven de onzuiver heden en versterken de zenuwen. Een doosje Pink Pillen staat gelijk met verscheidene maanden gezondheid. Elsch de echten. (Het doosje als hierboven, rose-papier, blauwe drukletter,). Verkrijgbaar k t 1,75 de doos en f 9,— de zes doozen, b| het Oeneraal-Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zlerikzee en Omstreken bfl M. J. W. Qudde. Drogisterij .Het Roode Kruis", Oude Haven; ]oh. de Roos, Vlaamarkt 157, Middelburg; Droglsterl Minerva, Btauwatraat 90; Irma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Qroenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder b| vertcblllende apotheken en goede drogisten. Landbouw an Veeteelt. Dreischor. Deze week hield hel bestuur der vereenlglng „Ons Belang" alhier, met de commissie tot het nazien der rekening over 1910, een vergadering. De rekening werd in orde bevonden en wordt gecon stateerd, dat er In het afgeloopen jaar aan voederartikelen werd gekocht voor ruim f 6500. Het ledental steeg tot 128, samen bezittende 207 varkens. BI) een levering van gerstemeel wat men, wegens onvol doende zuiverheid, verplicht een korting toe te passen. Eikerzee, 18 jan. De algemeene ver gadering der landbouwvereenlglng alhier, heden onder voorzitterschap van den heer S. J. Oast gehouden bij Hanse, was druk bezocht. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Ooemans en N. A. Boogerd, werden met groote meerderheid herkozen. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag bleek, dat de vereenlglng tbans 78 leden telt en dat In 1910 aan kunstmest en krachtvoer f 30300,21 was uitgegeven, ongerekend den belangrijken particulieren aankoop van chlll-salpeter. Deze kunst mest kostte In 1910 gemiddeld f 10.57J per 100 kg., tegen f 11,40 In 1909. Uit het rapport der commissie, uitgebracht door den heer Amelunxen, bleek, dat deze In uitstekende orde was en een batig saldo opleverde van f 143,20,1. BI] de omvraag drong de heer Van der" Weljde er op aan, dat het bestuur er toe zou meewerken om gedaan te krijgen, dat een afgevaardigde naar de algemeene vergadering der A. H. V. te Utrecht behoorlijke tegemoetkoming verkrijgt voor reis- en verblijfkosten. Het bestuur was dit met hem eens. Na eenige huishoudelijke zaken sloot de voorzitter de bijeenkomst. Stavenisse. Op de weegbrug „Luctor et Emergo" alhier werden In 1910 o. a. gewogen 3136041 K.Q. aardappelen, 5934454 K.Q. bleien, 606255 KO. uien, 697093 K.O pulp, 443152 K.O. kolen, 132 stuks vee, zoodat er aan de aandeel houders 25 pCt. dividend kon worden uitgekeerd. De heeren Adr. Dorst en El. Roozemond werden resp. als commissaris en als weger herbenoemd. Op de weegbrug I werden alhier in 1910 gewogen 2761115 K O. aardappelen, 418584 K.O. uien, 1058949 K.Q. graan enz., 6253,680 K.O. suikerbieten en 132 stuks vee. St.-Annaland. Naar wij vernemen heb ben de leden van de weegbrug de „Waarborg" hel vorige jaar een winst gemaakt van f 28 per geatort aandeel van f 80, terwijl dat bij de „Concurrent f 7 per I 40 bedraagt. In percenten uitgedrukt beloopt het voor de eersten dus 35, voor de laatsten 17) percent. In onze provincie zijn een groot aantal vereenlglngen die zich ten doel stellen coöperatieve aankoop van gewaar borgde meststoffen, zaden en voedermid delen een 40-tal dezer verstrekten aan de Zeeuwsche Landbouw-Maatichapptj de noodlge opgaven van aangekochte super phosphaat, chlll-salpeter, amm. super phosphaat, enz. enz. Uit die uitgaven blijkt, dat over één jaar besteed werd voor f 1,177024,47$; o. m. werd aange kocht 10,883000 kg" superph. en 4,451857 kg. chlll-salpeter. Oud-Vossemeer. Woensdagavond ver gaderden de leden van den Varkensbond alhier. Ontvangen Is over 1910 een bedrag van f 260,43}. Er zijn 11 varkens gestor ven, waarvoor f 88,60 werd uitgekeerd. Het totaal der uitgaven bedroeg (204,90S Het reservefonds werd verhoogd van 15B tot f 578,43. Er la besloten de koninklijke goedkeuring te vragen op de statuten. De prijs der gestorven varkens werd verhoogd van t 0,35 tot f 0,45 per kg. Er zijn thans 70 leden. Herkozen werden als bestuurs leden de heeren Tack en Llndhout. RECHTSZAKEN. Zlerikzee, 20 Jan. De officier van justitie vorderde heden tegen B. B., huls vrouw van J. B., 32 jaar, zonder beroep, wonende te Brouwershaven, wegens diefstal met braak van pi. m. f 300, ten nadeele van haren vader, een gevangenisstraf van twee jaar, met bevel lot gevangenneming. Vooral was door den officier van justitie een woord van lof gebracht aan den brigadier-majoor der rljks-veldwacht L. C. Straub te Brouwershaven, voor diens gehouden onderzoek In deze zaak. Beklaagde bleef, evenals In de Instructie, ontkennen, zich aan genoemden diefstal te hebben schuldig gemaakt, en zeide ten slotte, dat zQ dan 2 jaar onschuldig zou moeten zitten. De rechtbank na In raadkamer te zfln vergaderd vond geen termen om de gevangenneming te bevelen. De uitspraak werd bepaald op 31 Januari a.s. O N D E R W IJ S. Seherpenisse. Voor de betrekking van hoofd der school alhier hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. KERKNIEUWS. De commissie voor de oprichting van een gedenkteeken op het graf van den heer dr. L. H. Wagenaar, In leven predikant bg de Oereformeerde Oemeente te Middelburg, bestaat uit de heeren C. Verhage, voor zitter; Ch. J. de Wolff, secretaris; H. M. Markusse, penningmeester; P. J. M. van Roo, A. Punt, P. Q. de Wolff en J. Maljers te Middelburg; L. J. Rousseau en A. Steffens te Leeuwarden; J. ten Cate en P. J. J. Melj te Arnhem. Tot de verzameling van portretten enz., betreffende de geschiedenis van Zee land, toebehoorende aan het Zeeuwsch Oenootschap der Wetenschappen, behoort ook een portret In medaillon van den heer Bernardus Bosch, met een gedicht op de beroeping van dien heer tot predikant te Poortvliet, den 16 van Bloeimaand 1790. Het gedicht vangt aan: Zie hier het beeld van Bosch, die bQ de [omwentelingen, Van i|n gcllefdkoosd, maar getolterd [Vaderland, Is uit sfln post gegaan, als Dlemens- predikant, En nu Ie Poortvliet weer hersteld met 1 zegeningen. B. Bosch, predikant te Spanbroek en Opmeer, vervolgens te Oudkarspel en eindelijk te Dlemen, had zich als prediker veel naam gemaakt. HIJ gaf in 1777 en 1783 een paar bundels leerredenen uit. In Mei 1790 werd hij, als oud-predikant te Diemen, te Poortvliet beroepen. Dit beroep werd zeer besproken, en wel vooral toen gecommitteerde Raden van Zeeland, wegens de bekende patriottische gevoelens van Bosch, het beroep eerst schortsten en vervolgens vernietigden. Een jaar daarna den 15 Met 1791 werd Abraham Zijnen van Zonnemaire beroepen. Nleuwerkerk. Blijkens de ter Inzage liggende rekening der Diaconie Ned Herv. Kerk alhier, bedroegen In 1910 de ont vangsten f 779; de uilgaven f 754,08, zoodat de rekening sloot met een goed slot van I 24,92. Bruinisse. Bij de gehouden stemming voor twee notabelen der Ned. Herv. Kerk was de uitslag, dat herstemming moei plaats hebben tusschen de heeren Jac. Flohll, Mali. Jumelet Jr., J. C. Boller en Joh. Olie. PREDIKBEURTEN. Zondag 22 januari 1911. Zlerikzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savond8 half iea ure: ds. Laman. Chr. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, nam. twee ure en 'savond» ze» ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: Qeen dienst. Evangelisatie JeruEl II. 's Voorm. tien ure en 's avonds zeven ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Schrafford Koops. Noordwetle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus van Eikerzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk- 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Reus. (Doopsbedlening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Zonuemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. fwee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure; ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Orlend. (Be diening H. Avondmaal). Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Elenbaas van Slrjansland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden; 'snam. twee ure: Qeen dienst. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: dr. Weeda. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Warners van Qaplnge. Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden van Nleuwerkerk. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'savonds vQf ure: ds. De Jong van Sleeuwljk. Qeref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Roelof sen. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. negen ure, nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Qewone dienst. Tholsn en St.-Filipelend. Tholen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Kooij van Bergen-op-Zoom. (Voor bereiding H. Avondmaal); 'snam. twee ure en 's avonds zes ureIdem. Qeref. Oemeente. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins; 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer v. d. Garde van Opheusden. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Vliet. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Woensdag 25 Jan. 's Avonds zes ure: ds. Sdieele van Veere. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Steenbeek. Qeref. Kerk. Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Preeklezen door den heer Rijnberg; 's nam. twee ure: ds. Van de Pol. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruijn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Qeen dienst; 'snam. twee ure: ds .Kamsteeg. (Bevestiging van ouderl. en diakenen Collecte voor het ziekenfonds). Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Pol van Oud-Vossemeer; 'snam. twee ure: Leeskerk. Qeref. Kerk. 'i Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Qeref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure ds. Boone. Ingezonden Stukken. Schouwen, 20 Jan. 1911. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik onderstaand stukje geplaatst als waarschuwing voor landbouwers, die hun paarden nog door leeken doen castreeren. Maar al (e vaak toch gebeurt het, dat tengevolge van onoordeelkundig castreeren, zwellingen, woekeringen en ontsteking der operatleplaats optreden, waardoor de dieren slecht groeien gedurende al dien tQd en de koopman gedwongen wordt een dergelijk paard niet te accepteeren. Om deze onaangenaamheden, zoowel voor kooper als verkooper te voorkomen, zlJ leder landbouwer geraden niet meer z|n toevlucht tot leeken te nemen, maar dit werk door een veearts te doen verrichten. En werkel|k, deze raadgeving Is voor Schouwen en Duiveland niet overbodig, want In dit opzicht heeft juist deze streek een zeer slechten naam. Nergens ontmoet de paarder.hande laar, wat dit betreft, zooveel teleurstelling als Juist op dit eiland. Het is toch voorgekomen, dat van de 18 gekochte paarden om deze reden er 4 gekat moesten worden. Uit informatie is gebleken dat veeartsen voor het castreeren niets meer vragen dan leeken. En nu begrijp ik niet, dat men zich hierin nog langer van de laatste laat bedienen. Qelukkig zijn reeds velen, die de dupe zijn ge worden, tot Inkeer gekomen. Laten anderen zich hieraan spiegelen, voordat ook hun een dergelijk geval te wachten staat. Dan zullen paarden handelaars in Schouwen en Duiveland voor de thans veelvuldig voorkomende onaangenaamheden gevrijwaard blijven, wat zeker niet ln het nadeel van den landbouwer Is. U, Mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken Ik EEN PAARDENHANDELAAR. TBLBQRAMMBN. Middelburg, 20 Januari. Hedenmorgen werd door de rechtbank te Middelburg gevangenneming gelaat van een 32-jarlgen boerenarbeider uit 'sHeeren- hoek, verdacht van meineed. 's-Gravenhage, 20 Januari. Te Amsterdam is aangehouden en ter beschikking van de Haagsche politie gesteld een oud-matroos, indertijd af gekeurd en ontevreden omdat hem geen pensioen of toelage is toegekend, die den Minister van Marine een dreigbrief schreef waarin hij geld vroeg, onder bedreiging hem anders naar het leven te zuilen staan of zijn huls in brand te steken. Hij ver toefde reeds meermalen in de Rijkswerk inrichting, en schreef den brief waarschijnlijk om in de gevangenis te komen. Men kan ook weer te secuur rijn voor de post. Iemand zond een brief naar Borne. Om dit minder bekende Over- tjselsche plaatsje beter aan te duiden, zette hij achter Borne een O. Maar nu las de post BorneO enzond den brief naar Oost-Indlé. naar waarnemingen verricht In den morgen van 20 Januari 1911, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778 3 te Arlon.' Laagste barometerstand 748.6 te Haparanda. Verwachting (van den avond van 20 Januari 1911 tot den avond van 21 Januari): zwakke uiteenloopende winden; meest betrokken en nevelig; weinig ol geen neerslag; kouder. MARKTBERICHTEN. Zlerikzee, 19 Jan. Tarwe ruim aange boden en vond volgens noteering langzaam plaatsing. Overige artikelen matig ter markt. Prijzen onveranderd. Tarwe f 6 4 f 7,10Essex-tarwe f8419; chevallergerst 14.80 4 15,15; wlnfergerst f4,60 4 14,80; zomergerst 14,40 4 1 4,60; rogge f5 4 f5.40; haver f3 4 1 3,50; kroonerwten f 13 4 f 14,25; bruine boonen f II 4 f 13. Uien f 2,25 4 f 2,40. Aardappelen f 2,90 4 f 3,50. Enkele partijtjes in prima kwaliteit werden Iets hooger betaald. Middelburg, 19 Jan. Ter graanmarkt van heden was een redelijken aanvoer. Kroonerwten 50 cent lager. Overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7 50 4 f 7,75; rogge f 5,50 4 16; zomer gerst 4,75 4 f 5,25; haver 1 3 4 1 3,50; paardenboonen f 7,75 4 f 8,25; kroon erwten f 13,75 4 f 15,75; tulnboonen 17,25 417,75; witte boonen f 14,50 4 f 15,50; ronde bruine boonen f 12,25 4 f 13,25; lange dito f 12,50 4 f 13,50. alles per H.L. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 16, 17, 18 en 19 januari 1911. Prijs van 400 no. 1909. ÏOO 1435. Prijzen van 70: 1361 1410 1431 1950 11120 11128 1374 1420 1936 11113 11123 NIETEN: 1360 1437 1473 1905 1947 11112 1373 1443 1482 1910 1948 11117 1405 1445 1486 1939 1949 11136 1412 1448 1494 1940 3098 11140 1414 1465 1500 1945 3213 11150 15503 15513 Burgerlijke Stand van Zlerikzee. Geboren: 12 Jan. Een zoon van A. van Donge en A. Berrevoets. 14 dochter A. Peuteen M.R.Wetting. 16 H. Cornellsae en J. DQksma. 16 zoon M. Reljnhoudt en A. A. Bastlaanse. 17 P. Regoort en J. Mannl. 18 W. Dalebout en J. K. van den Berge. Overleden: 16 Jan. N. van der Wekken, 18 J., ongeh. dochter. VERBETERING. In ons verslag van de rede door den heer Hannik In .Concordia" gehouden, staat bi] de vermelding der cijfert, waaruit de jaarlijks slagende omzet der eireren- verkoop op de Rotterdamsche Eieren- veiling betreft, abusievelijk .Eieren", dit moet natuurlijk gulden wezen. Maandag 23 Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders: JOB FOLMER en LENA JOZINA HEIJBOER, hunne 25-jarige Echtvereenl- ging te herdenken. Noordqouwe. Hunne dankbare Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1911 | | pagina 2