Uit Stad en Provincie. Gemengd Nieuws. name, zit gevangen. Maar als er zal aangetoond zijn, dal hy de regelen niet overtreden heelt, wordt hl] hoogstwaar- ichljnlgk vrijgesproken. Volgent de laatste berichten Is de Schotsche express-trein bij Narves, 8 mijl ten zuiden van Kirkby-Stephen, op een trein der Midland Railway Ingelcopen. Verscheidene ïyken zijn te voorschijn gehaald. De kracht waarmede de belde locomotieven van den trein, komend van Carlisle, reden, was zóó hevig, dat de machines zich nog over een grooten afstand voortbewogen. De locomotieven van den express-trein zijn geheel vernield en stortten met den trein van den spoordijk. In den trein, die zeer lang was, hadden ongeveer 500 passagiers plaats genomen. Het wordt bevestigd, dat alle wagens, uitgezonderd de achterste wagens, in brand geraakten, waaronder de slaapwagens. De duisternis was groot en de plaats waar het ongeluk gebeurde zeer afgezonderd, zoodat maar weinig hulp kon geboden worden. Officieel wordt bekend gemaakt, dat negen personen b|J het spoorweg ongeluk bij Kirkby-Stephen zijn gedood. Een passagier vertelde een kind te hebben zien verbranden voor de oogen van zijn ouders. Londen, 27 Dec. De gerechtelijke lijk schouwer van Noord Riding, In het graafschap Yorkshire, heeft gisteren de verkoolde overblijfselen geschouwd van de slachtoffers van het spoorwegongeluk, dat de vorige week op de Mldlandspoor heeft plaats gehad. In een kleine, eenzame helde-herberg werd de schouwing ge houden terwijl buiten een geweldige sneeuwstorm woedde en de bergen In den omtrek met een dikke sneeuwlaag bedekte. Van heinde en ver waren velen gekomen, die zich lang moesten bezig houden met de veelal hopelooze, droeve taak de overblijfselen te herkennen. Het aantal slachtoffers wordt, naar de opgaven der vóór de schouwing omgekomenen, groot geacht, grooter dan eerst was aangegeven het aantal vermisten bedraagt minstens twintig. Majoor Pringle heeft gisteren, namens den Minister van Handel, mede het onderzoek naar de oorzaken van de spoorwegramp Ingesteld. Het had plaats met gesloten deuren. FRANKRIJK. Ongeveer 4000 dokwerkers te Duin kerken hebben besloten voortaan niet langer dan acht uur per dag te arbeiden, en op Zon- en feestdagen te rusten. Ook zou men allen onderllngen twist vermijden bij de verdeeling der waggons. De directies der Stoomvaartmaatschap pijen hebben geweigerd daarin toe te stemmen, en blQven den negen-urlgen arbeidsdag elschen. Het comité uit de kooplieden heeft naar aanleiding van het besluit der dokwerkers, zijnerzijds besloten van af heden allen arbeid aan de haven te doen ophouden. Intusschen stapelen de goederen aan de haven zich op. Een Parljsch bankier, Worms geheeten, had zijn gevolmachtigde, Loeb genaamd, opgedragen 262,500 frank aan een te Brussel wonenden klant te gaan brengen. Daar Loeb een nietig mannetje Is, vond Worms het toch wel wat gewaagd, hem alleen naar Brussel te laten gaan. Daarom bracht h|j hem zelf eerst naar het station en gelukkig zag hij daar twee Engelschen, die hty kende en die eveneens naar Brussel gingen. Hij vroeg hun, of ze een beetje op Loeb wilden letten. Dankbaar aan vaardde Loeb het beschermend gezelschap der belde gentlemens. Hij vertelde hun, dat hl] den klant, aan wlen hij de 262,500 frank moest afdragen, niet kende, waarop de Engelschen antwoordden, dat zij hoe toevallig toch dien persoon heel wel kenden en Loeb dus wel by hem zouden brengen. Te Brussel stelden zQ aan Loeb een meneer voor, die zelde de klant van den bankier Worms te zijn, voor wlen de 262,500 frank bestemd was, maar tevens verklaarde hij slechts te Londen het geld In ontvangst te willen nemen, waarop het viertal zich naar Londen begaf. Onderweg gaf Loeb het geld aan één der Engelschen te bewaren, die hem met allerlei griezelige verhalen van Londensche zakkenrollers bang hadden zitten maken. Toen het gezel schap te Londen aankwam, verdwenen de Engelschen met het geld, Loeb zoekt ze nog. DUITSCHLAMD. Oraaf Ballestrem, oud-voorzitter van den Rijksdag, Is overleden. Zierikzee, 28 Dec. Zaterdagavond ver gaderde In de kleine bovenzaal van het .Huls van Nassau" de afdeellng Zierikzee van den Bond voor Slaatspenslonneerlng. De voorzitter, de heer L. Bouter, opende de talrijk bezochte vergadering met een Inleidend woord, waarop door den secretaris, den heer O. J. Lunenberg Jr., de notulen werden voorgelezen en het Jaarverslag uit gebracht. Uit dit verslag bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar aanzienlijk was gestegen, en nu 420 leden bedraagt. Den secretaris werd door den voorzitter, onder Instemming der vergadering, harteiyk dank gezegd voor zijn goede redactie. Vervolgens werd door den penning meester, den heer P. van der Weele, rekening en verantwoording gedaan van het door hem gehouden beheer. Een commissie, bestaande uit de heeren J. Morfln en J. J. H. van der Velde, onder zocht de rekening en bevond haar In orde, zoodat zij door de vergadering werd goed gekeurd. De voorzitter betuigde, onder applaus der vergadering, den heer Van der Weele zijn erkentelijkheid voor het geven van zijn tijd en arbeid, en voor de degelijke wijze, waarop hij zich van zijn taak kweet. Op voorstel van het bestuur besluit de vergadering het ledental van het bestuur te brengen van 5 op 7. Herkozen werden de heeren Bouler en Van der Weele, en als bestuursleden gekozen de heeren Swarlbol en Frankel. Zoowel de herkozenen als de gekozenen namen de benoeming aan. Medegedeeld werd, dat „Advendo" In Februari een toepasselijk tooneelstuk zal voordragen, en dat de Mannen-Zang- vereenlglng „Luctor et Emergo", door het ten gehoore brengen van eenlge zang stukken, dien avond zal opluisteren. Tot de Federatie zal het verzoek gericht worden haar reglement In dien zin te wijzigendat het Federatie-Bestuur zal worden gevormd uit een bestuurslid van elke afdeeling en uit een voorzitter. Nadat de heer jhr. De Muralt de leden had opgewekt alles in het werk te stellen tot meerdere uitbreiding van het ledental, opdat dit weldra verdubbeld wordt en van 400 op 800 komewerd door den voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering gesloten. Nieuwerkerk. Zaterdag 24 December hield de Schletvereenlglng „Oraaf Adolf van Nassau" een huishoudelljken schiet wedstrijd met de buks. Door 42 leden werd hieraan deelgenomen de schutters waren verdeeld In drie'afd geregeld naar hunne geoefendheid. De prQzen werden behaald als volgt: le afd.le prijs Joh. van der Wielen, 55 punten; 2e prijs Jan Bom, 54"punten; 3e prijs Abr. Kort, 54 punten; 4e prijs Joz. Sljrler, 53 punten; 5e prijs L. Fllk- weert, 52 punten; 6e prijs Joz. Flikweert, 51 punten; 7e prijs A. van delZande, 51 punlen; 8e prijs Jac.s Folmer, 50 punten. 2e afd.: le prijs L. van Bemden, 53 punten; 2e prijs J. L. van der Have, 53 punten; 3e prijs F. C. Bouman, 51 punten; 4e prijs Abr. de Later, 45 punten; 5e prijs Jacob Kloote, 42 punten6e prljs D.'Stouljes- dijk, 39 punten; 7e prijs C. Overbeeke, 39 punlen; 8e prijs O. van Bemden,39 punten. 3e afd.: le prijs Jan Flikweert Gz., 53 punten; 2e prijs Joh. Flikweert, 41 punten; 3e prijs F. Cats, 40 punten; 4e prijs Joh. Llevense, 36 punten; 5e prijs Jacob Kik Az., 34 punten; 6e prijs Jacob Heljboer, 28 punten; 7e prijs M. LodewQk, 26 punten; 8e prijs W. Flikweert Qz., 25 punten. Ouwerkerk, 28 Dec. Mej. J. Snaauw— Schooft alhier hoopt den laten Januari 1911 haar 98sten verjaardag te vieren. Het zal haar voorzeker, bemind als z|j zich heeft weten te maken, op dien dag aan bewijzen van belangstelling niet ont breken. Wissenkerke. Ter gelegenheid van den len Kerstdag gaf onze zangvereeniglng „Zang en Vriendschap" weer als vorige jaren, voor een stampvolle zaal, een uit voering In de openbare school alhier. Met groot succes werd ook nu weer het keurig samengestelde programma uitgevoerd. Het goed gekozen aanvangsnummer, de Koraalzang (Qez. 22), maakte reeds dadelijk een bekorenden Indruk, die meer en meer toenam toen men de 2e afd. Kerstliederen en de 3e afd. Vaderlandsche liederen ten gehoore kreeg; een en ander met voor treffelijke orgelbegeleiding. Hierbij nam vooral een eerste plaats In de schoone sopraanstem van mej. M. de Muynck In de solonummers „De nederige geboorte" en „Oranjelledje". De 4e afd. Latljnsche liederen wekte aller bewondering. Een daverend en wel verdiend applaus werd hier geoogst door de duet-zangeressen mej. M. de Muynck en mej. E. v. d. Heljde, In „Panls Angellcus" van Cesar Franck. Ook „Ave Verum" van Mozart genoot grooten bijval. In de 5e afd. kreeg men te genieten van de fraaie altstem van mej. E. v. d. Heljde In den solozang „Schaduw en Licht". Het was of ook wij de schaduw (van de solo) voelden op ons drukken en weer weg nemen door het koor. Niet minder ;dan de vorige verdient de 6e afd. bewondering door het schoone Fragment uit „De Starrenhemel" en de nummers „Moeder 'k hoorde een lied" (sopr.-solo door mej. M. de Muynck) en „Herinnering" (duetzang), welke laatste op meesterlijke wijze door mej. M. de Muynck en mej. E. v. d. Heljde werd uitgevoerd. Ook de overige afd., waarin „Moederke alleen" (sopr.-solo van mej. M. de Muynck), werden evenzeer verdienstelijk uitgevoerd. Ten slotte een woord van lof aan den heer Fllpse, voor de wijze waarop hij de tenor-solo „Het Breistertje" weergaf. Het geheel maakte den indruk, dat hier met lust en Ijver was gestudeerd, waarvoor een woord van hulde aan de dilettanten, doch niet minder een woord van warme hulde aan onzen directeur, den heer C. Fllpse, die met taaie volharding de moei lijkheden, aan deze sludie verbonden, wist te overwinnen. Een genotvollen avond heeft „Zang en Vriendschap" ons geschonken. Dat zij in groei en bloei nog steeds toeneme en haar directeur met onverzwakten tyver zijn krachten moge wijden aan zijn moeilijke taak, opdat „Zang en Vriendschap" worde, wat het voor ons dorp worden kan. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 28 Dec. In de ruime boven zaal van het „Huls van Nassau" vergaderde Zaterdagvoormiddag de Afdeellng Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt In Zeeland. De voorzitter, de heer Hocke Hoogen- boom, opende de vergadering met de mededeellngen dat de heer Hannlk ver hinderd Is te komen, dat de penningmeester deze vergadering niet kan bijwonen, en dat het waarborgfonds voor de te Middel burg te houden Zeeuwsche Landbouw tentoonstelling meer dan volteekend Is. Na lezing der notulen werd de begrooting voor 1911 vastgesteld, waarop als memorie- post werd gebracht vergoeding voor rels- en verblijfkosten aan hen, die van hier op de tentoonstelling te Middelburg gaan exposeeren. De kwestie der contributie-verhooging werd In verband met het voornemen van het hoofdbestuur het Landbouwblad weke lijks te doen verschijnen, ampel en breed besproken. Besloten werd geen beslissing nu te nemen, maar deze zaak aan te houden, totdat de vergadering omtrent haar wat meer van het hoofdbestuur te hooren krijgt. Herkozen werden als bestuursleden de heeren J. C. van der Have, A. van Oorsel en M. C. Mulock Houwer. Besloten werd aan het hoofdbesluur voor te stellen bij den Minister van Bulten- landsche Zaken aan te dringen om de Dultsche regeering in te lichten dat er hier te lande geen mond- en klauwzeer heerscht. Nadat nog eenlge zaken van hulthoude- ltjken aard besproken waren, werd door den voorzitter de vergadering gesloten. Stavenlsse, 27 Dec. Vrijdagavond trad voor de vereeniglng van gedipt, oud-leer lingen van den Landbouw-WIntercursus alhier op de heer C. Zwagerman, zuivel- consulent voor Zeeland. Voor zeer veel belangstellenden behandelde spreker het onderwerp: „Ratloneele veefokkerij en samenwerking op dit gebied in Zeeland". Ten duidelijkste deed spreker uitkomen het groote nut en voordeel van een doel matige fokkerij en ried daarom aan: 1. Het oprichten van: contröle-vereeni- glngen; 2. van stlerenvereenlglngen; 3. van fok- en 4 van stamboekvereenlglngen, In één woord alle middelen tot verbetering van den veestapel, om zoodoende ook de finantleele resultaten voor den veehouder te bevorderen. Meerdere samenwerking tusschen de verschillende vereenlglngen zou de gansche zaak natuurlijk zeer ten goede komen. B|j monde van den heer Butjze werd spreker een warm woord van dank toe gebracht voor zijn herhaald optreden voor de vereeniglng en de wensch uitgedrukt, dat spoedig één of meer der genoemde vereenlglngen mogen worden opgericht, het beste bewijs, dat de lezing resultaat heeft opgeleverd. Struikgewas In den tuin. Om u de waarheid te zeggen, heb Ik me zelf dikwijls van ondankbaarheid beschul digd, als Ik, mijn tuin doorwandelende, de roode en zwarte aalbessenstruiken, de krulsbessenstruiken en de frambozen bekeek. „Wat worden ze verwaarloosd en wat brengen ze betrekkelijk toch nog veel op", heb Ik menigmaal gedacht. Maar van die ondankbaarheid heb Ik me niet alleen te beschuldigen, zou Ik denken. Want in de meeste tuinen, vooral bij zoogenaamde tulnllefbebbersworden bovengenoemde gewassen schandelijk behandeld. Als zij er eenmaal staan, moeten zij In 't vervolg maar van zelf groeien. De grond onder de struiken wordt ternauwernood nog eens opengemaakt, tenminste, als er geen andere gewassen zyn, die jaarlijks komen en gaan. En van bemesting is heel geen sprake. Nu zijn de bessen- en frambozenstrulken wel goedgeefsch en zeer geduldig en lank moedig van aard, doch aan alle geduld komt een einde en wat men niet heeft, kan men niet geven. En in die omstandig heden verkeeren ln zeer veel tuinen de bessen- en frambozenstrulken. Z|j hebben niet meer, en daarom geven zij niet meer. De vruchten zijn hoe langer hoe kleiner geworden, zij zien er ten laatste nietig en verschrompeld uit, de bossen zyn niet meer gaaf en gevuld, zij zijn vol van Insecten en ander ongedierte. Het zijn geen bessen en frambozen meer. Denk dus aan vroeger: bessen als knikkers, zoet, sappig en gaaf; frambozen zonder schimmel, zonder onge dierte, u aanlokkende door haar geur. En kan het ook anders, dat alles zoo ver anderd is! Alle planten, alle gewassen worden verzorgd en bemest, alleen de bessen en frambozen niet! En toch hebben zij dat noodlg. Verwijder In het voorjaar het overtollige hout, borstel en kalk de stammetjes der struiken, en mest, mest! Hoe Is het mogelijk, dat zij bessen kunnen geven, als zij geen voedsel krijgen. Welk voedsel zij moeien hebben? Om dat te weten kunnen wy de tulnbouwproeven naslaan. Zoo lezen wij b|jv., dat le Neede In drie jaar, na een bemesting met 360 KO. beendermeel, 240 K.Q. patent-kail en 150 K.Q. Chlll-salpeter, berekend per H.A. en dan kostende f 64,35, men de hoogste winst maakte, n.l. f 164,13. Er was een opbrengst van 1632 K.Q. roode bessen, berekend A 14 cents, dus van f 288,48. Dat klopt dus. Men moet bij bessen Intusschen ook in aanmerking nemen de nawerking der mest stoffen op de blijvende struiken en In den aanvang den Invloed der bemesting op de ondergewassen. Ik zou bij bessen dan ook allQd prefe- reeren die meststoffen, welker nawerking de grootste is; vandaar ook beendermeel, inplaats van Chlll-salpeter neemt men ook zwavelzure ammoniak om dezelfde reden. De kali schijnt op de bessen een uitstekenden Invloed uit te oefenen. De beste bemesting, die ik, na Inzage der verschillende proeven, kan aanbevelen, Is dan ook de volgende: Op elke Ire met bessen (of frambozen) beteelden grond stroole men gelijkmatig verdeeld, 4 K.O. beendermeel, 3 4 5 K.Q. patent-kali en 1 K.O. zwavelzure ammoniak. In het voorjaar stroole men 1 K.O. Chlii- salpeter. Om nu te zien, welken Invloed deze bemestingswtjze heeft, hebt gij slechts een gedeelte te bemesten volgens mijn opgave en een ander gedeelte net of zooals gij denkt, dat noodlg Is. Ik ben er zeker van, dat gij aan bovengenoemde wijze de voorkeur zult geven, vooral ook, omdat de bessen zooveel beter en grooter zullen worden. En vergeet dan vooral ook niet nu en dan eens wat kalkmeel tusschen de struiken uit te strooien. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 24 Dec. Door den heer Kantonrechter zyn op 21 December j.l. veroordeeld de volgende personen, wegens: 1°. Overtreding van het wegen-reglement: P. J. P., P. den B. en P. den B., allen te Haamstede, leder tot f 5 boete, subs. 1 dag hechtenis voor no. 2 en 3, en van 10 dagen voor no. 1 2°. Overtreding aditwet J. de J. te Kerkwerve en M. J. V. te Burgh, leder tot 2 boeten van f 5, subs. 2 hechtenlsstraffen elk van 4 dagen H. E. en J. C. O., beiden te Zonnemaire, leder tot f 3 boete, subs. 4 dagen hechtenis; 3°. Vlsscherij-overtredtng J. van S. te Zierikzee, tol 2 hechtenls straffen elk van 5 dagen, met verbeurd verklaring van fuik en paling; J. van S. te Zierikzee, tot 2 hechtenlsstraffen elk van 5 dagen, met verbeurdverklaring van een fuik; 4°. Loopen over eens anders grond, waarvan de toegang door den rechthebbende op blijkbare wijze Is verboden J. C. van der W. te Haamstede, tot f 15 boete, subs. 3 dagen hechtenis, en L. B. te Haamstede, lot f 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 5°. Overtredingvan het Schelde-reglement M. van den B. te Vlanen, tot 2 boeten elk van f 3, subs. 6 dagen hechtenis; F. van O. te Clinge, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; Ch. V. te Bouchaute, tot f 10 boete. subs. 10 dagen hechtenis; F. van O. te Oraauw, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 6°. Niet in acht nemen van de wettelijke voorschrijten tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: J. C. te Yerseke, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; J. de R. en C. Z. te Yerseke, leder tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis; J. de R. te Yerseke, tot f 20 boete, subs. 20 dagen hechtenis; 7°. Overtreding polder-reglement M. van der W. en J. A. N. te Zierikzee, leder tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 8°. Overtreding trekhonden-reglement: A. L. V. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 9°. Overtreding polttle-verordenlng ge meente Zierikzee: M. van der L. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis, en J. B. le Middel burg, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 10°. Overtreding van de motor- en rijwlelwet: M. van den H. te Kerkwerve en C. den B. te Zierikzee, leder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; P. C. V. te Burgh, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; L. L. te Haamstede en Van der W. te Burgh, leder tot f 2 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 11°. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg: J. H. S. te Ouwerkerk, lot 15 dagen hechtenis; A. J. van V. te Zierikzee, tot 2 boeten van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete; C. F. te Middelburg, tol f 3 boete,, subs. 2 dagen hechtenis. In de zaak van A. van D. le Haamstede, werd de dagvaarding nietig verklaard. Vrijgesproken M. J. den H. te Oosterland en J. D. te Brulnlsse. Drie jongens van de vlakte schreven een brief aan een rijke weduwe te Amsterdam. Zich voordoende als flinke werklui zonder werk, vroegen ze f 200 te leen en verzochten den volgenden avond tusschen 7 en 8 uur op de gracht haar besluit te doen blijken. „Bijgeval u ons geen tyding doe geworden", aldus werd geschreven, „moet u de gevolgen afwachten; wij zyn zoover, dat wij voor geen moord of doodslag of brandstichting terugschrikken". De woorden „moord", „doodslag" en „brandstichting" waren onderstreept. De weduwe ontving den brief en zond hem aan haar zoon, opdat deze de politie er mee In kennis zou stellen, 's Avonds op het In den brief bepaalde uur verschenen Inderdaad drie mannen Ier hoogte van haar woning; Iemand kwam hun tegemoet met een enveloppe In de hand, waarin Iets groenachtigs doorschemerde, als van een bankbiljet, en vroeg, of zij den brief geschreven hadden. Op het bevestigende antwoord zei de man, een politle-agent, In wien de aangesprokenen een huisknecht zagen, dat hij ter verantwoording voor mevrouw graag had, dat zij bij wijze van qultantle hun namen op een papiertje zouden schreven. Zij waren terstond hiertoe bereid. Maar terwijl de laatste schreef, schoten van weerskanten recher cheurs toe en werd het drietal Ingerekend. Tegen den eersten bekl. Is IJ jaar, legen de belde anderen leder 9 maanden gevangenisstraf geëlscht. Een wolf in een schouwburgzaal. By de opvoering van een stuk „De koningin der roovers" In Brooklyn, ontstond een hevige paniek. De heldin van het stuk nameiyk werd In 't derde bedryt In een hol geworpen, waarin zich twee levende wolven bevonden, die echter achter een dun, byna onzichtbaar net zaten. Één der wolven brak eensklaps door het net heen en sprong van het tooneel af In de zaal. Het dier deed In 't eerst niemand kwaad en zwierf anstig door de zaal. De vrouwen onder het publiek werden echter door angst aangegrepen en snelden naar de uitgangen, waar een geweldig gedrang ontstond. Een dame, die In de grootste benauwdheid uit moedigen angst met haar paraplule het dier te lijf ging, werd door den wolf, die wild begon te worden door al het geschreeuw, in haar been gebeten. Toen het beest eenmaal bloed geproefd had, begon het woest om zich heen te byten. De vrouwen gilden en vlogen als dollen door de zaal. Intusschen zouden 3 dappere tooneelknechts en 5 potltle-agenten met revolvers een aanval op den wolf doen. Men trachtte het dier te omsingelen en te grypen. Eensklaps echter sprong iemand uit het publiek naar den wolf toe, greep hem In zijn nekvel en smeet hem weer op het tooneel terug, waar hy weer veilig In zyn hol geborgen werd. De politie te Weenen heeft, op het voorbeeld van de Bertynsche politie, het gebruik van lange hoedepennen in dames hoeden verboden. De politie waarschuwt, dat zy, by overtreding van het verbod, tot zeer strenge maatregelen zal overgaan. Te Swalmen (Limb.) Is vacant de be trekking van gemeente-ontvanger, waaraan verbonden Is een jaarwedde van f 400. Behalve meer andere sollicitanten, dingen zes van de zeven gemeenteraadsleden naar dit baantje. En deze zes edelachtbaren hebben nu besloten te loten. Hy, die het gelukkige lot treft, zal de vijf stemmen van zyn medeleden krygen. Toen de heer C. Knottnerus te Oost- wold (Or.) een verstopte riooleerlng, die in verbinding staat met een lager gelegen vyver, liet opgraven, bleek, dat de z.g. draineerbutzen van den vyver tot aan den kelder, een lengte van ongeveer 6 meter, volgepropt zaten met klkvorschen. De buizen bevatten wel 'n kruiwagen vol. MARKTBERICHTEN. Tbolen, 24 Dec. Aan de weekmarkt waren de pryzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,— 4 f 9,—, nieuwe I 8,50 A f 10,— rogge f 5,25 4 f 5,90, nieuwe f 5,50 4 f 6,zomergerst I 4,— 4 f 4,50; wintergerst f 4,50 4 f 5,-; haver f 3,50 4 f 4,50; bruine boonen f 10,— 4 f 12,25; witte f 11,— 4 f 13,— voererwten f 7,50 4 f 8,— kookerwten f 14,— 4 f 16,-; wikken f 10,- 4 f 11,— paardeboonen f 7,— 4 I 7,50 per H.L.; koolzaad f 10,75 4 f 11,50; karwyzaad f 12,25 4 1 per 50 K.O.; uien f 2,75 4 I 3,— per 50 K.Q.; kipeleren f 5,50 4 f 6,— per 100 stuks; hoolboter f 0,65 4 f 0,70 per J K.O. Tbolen, 27 Dec. Jarige Zeeuwsche tarwe 18,- 4 f 9,— nieuwe f 8,50 4 f 10,— haver f 3,50 4 f 4,50; rogge f 5,50 4 16,— wintergerst f 4,50 4 f 5,— aardappelen, blauwe 13,-4 f3,25; witte (3,— 4 f3,25; peren f 6,— 4 f 8,— appelen f 6,— 4 f8,— per H.L.; uien I 2,75 4 f 3,—per 50 K.O hooi 1 25 4 I 30 per 1000 K.O. stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer gerst f 4 4 f 4,50 per H.L.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6