ZIEItlkZEESGHG Vrijdag 23 December 1910. Tweede Blad. (SB i e r i Is. z e e s c ti O o u r a n t). Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN. ABONNEMENT. De abonnementsprijs van dit blad, dat lederen MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG verschat, Is voor Zlerllczee f 1,30, voor alle andere plaatsen in Nederland I 1,60 per 3 maanden. Voor het buitenland, verzending eens per week, I 10 per jaar bij vooruitbetaling. 67ste JAARGAN6. No. 9021 Ultigever-Hoofdredaoteiiri A. FRANKEL. Redacteur i I. WAALE. ADVERTENTIE N. Van 1—3 regels 30 ets., meerdere regels 10 ets. Oroote letters worden naar plaatsruimte berekend. De Inzending moet geschieden des Maandag-, Woensdags- en Vrijdags-middags uiterlijk 2 urs. Alle betalingen moeten geschieden bij den Directeur: A. J. DE LOOZE, Hoek Schuithaven, Zlerlkzee. Het Kantoor is geopend eiken werkdag van 's morgens 9 tot 's avonds 9 ure. De BURGEMEESTER en WET HOUDERS der gemeente Zierikzee; gelet op de Militiewet 1901; maken bekend: 1°. dat het register van Inschrijving voor de lichting van de Nationale Militie van 1912 van de hieronder bedoelde personen, die In 1892 zijn geboren, zal gereed liggen op de Oemeente- Secretarle alle werkdagenvan den laten tot en met den 31sten Januari 1911, van des voormiddags 9—1 uur en van des namiddags 2—4'uren; 2°. vestigen de aandacht van belang hebbenden op de volgende bepalingen van bovengenoemde wet: Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven 1°. ieder minderjarig mannelyk Nederlander, die binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Belg verblijf houdt 2*. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of in het Koningryk België woon plaats heeft; 3*. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitsche Ryk of in het Koningrijk België woonplaats heeft; 4°. ieder mannelyk ingezetene niet-Nederlander, zoo hy op den lsten Januari van liet juar liet li>de lovonsjnnr was Ingotretlen en niet verkeert in een der bij art. 10 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder 4°.: A. de binnen het Rijk verblyf houdende minderjarige niet-Nederlander: 11. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de vooraf gaande achttien maanden in het Ryk o( de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gehad heelt; 1>. van wiens ouders de langstlevende by zyn of haar overlijden in het hierboven onder a om schreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat geval of al is deze buiten 's lands gevestigd die door zyn vader," moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en van wien niet bekend is dat hy een voogd heelt, indien hy gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Ryk verblijf gehouden heeft; O. de meerdeijarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de voor afgaande achttien maanden in het Rijk of de kolo- ëo of bezittingen des Rijks in andere werrid- deelen gehad heeft. Voor mindeijarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder A. gehouden bij, die minder jarig is in den zin der Nederlandsche wet. Voor meer- deijarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder B gehouden bij, die meerderjarig is in den zin van voormelde wet Art. 14. De inschryving geschiedt: 1°. ran hsm bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 1°.: zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt, en zyn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats beeft, in de gemeente der woonplaats van vader, noïder of voogd zoo hij binnen het Rijk verblijf houdt, en zyn vader, moeder of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo hij door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hy een voogd heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt; zoo bij in het Duitsche Rijk verblijf houdt, in de gemeente Arasterdam; zoo hij iu het Koningryk België verblyf houdt, in de gemeente Rotterdam; 2'. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 2°.: zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd; is de woonplaats van vader, moeder of voogd m het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam; is zy in het Koningrijk België, in de gemeente Rotterdam; 3®. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 3°.: zoo hij woonplaats heeft binnen het Ryk, in de gemeente zyuer woonplaats; zoo hij woonplaats heeft in het Duitsche Rijk, in de gemeente Amsterdam; zoo hij woonplaats heeft in het Koningryk België, in de gemeente Rotterdam; 4®. A4 van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4°., indien hij minderjarig is: zoo hij verkeert in het geval, in de tweede zinsnede van dat artikel onder A n. omschreven, in de gemeente waar zyn vader, moeder of voogd woonplaats heeft; zoo hij verkeert in het geval, in die zinsnede onder A t> omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats heeft; is de woonplaats van dezen buiten 's lands, dan geschiedt de inschrijving in de gemeente waar de minder jarige verblyf houdt; zoo hij verkeert in een der gevallen, in even- bedoelde zinsnede onder A c omschreven, in de gemeente waar hij verblyf houdt; B. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4®., indien hy meerderjarig is: in de gemeente, waar hy woonplaats heeft, De in de vorige zinsnede ah plaats van inschryving aangewezen gemeente is die, waar het verblijf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schryven persoon het 18e levemjaar volbracht, tenzy het iemand geldt, wiens inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam moet gesch:eden wegens verblijf of woonplaats onder scheidenlijk in het Duitsche Ryk of in het Koningryk Belgë. Art. 15. Voor de militie wordt niet ingeschreven: de ingezetene niet-Nederlander, die bewyst te beboeren tot een Staat, waar de Nederlauders niet aan de verpb'chte krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen; 2®. bij, die bewyst in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblyf te houden of woonplaats te hebben, al heeft zijn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen het Ryk. Art. 16. Hij, die volgens art. 13 behoort te worden ingeschreven, is verplicht xich daartoe bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving moet geschieden, aan te geveo tiiHSClioii oen lsten en «Ion Bisten Jniuinri van liet jaar, volgende op «lat, waarin l»ü hot 18ie lovonsjoar volt>raelit. Pij ongesteldheid of afwezigheid van hem, die zich ter inschrijving moet aangeven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verplichting tot het doen der aangifte: indien het een minderjarige betreft, op zyn vader, moeder of voogd; indien het een meerderjarige betreft, die onder curatele gesteld is, op ziju curator. De verplichting van vader, moeder of vo-^gd geldt evenwel slechts zoo by of zy bioncn het Rijk, in het Duitsche Ryk of in het Koningrijk België woonplaats heeft. Behoadens de uitzonderingen bij de volgende zinsnede gemaakt, rust de zorg voor het doen der aangifte uit sluitend op den in te schrijven minderjarige; indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen bet Ryk, in het DaiUche Rijk of in het Koningrijk België woonplaats heeft; indien zyn vader, of moeder of beiden de ouderlijke macht missen; indien hy door zijn vader, moeder of voogd verlaten is; of indien hij ouderloos is of ia wettelijken zin g»en vader of moeder heeft en het niet bekend is dat hy een voogd heeft. Hij, die door de bestuurders, ia art. 22 vermeld, ter inschrijring moet worden opgegeven of die in dienst ii by de zeemacht, de marine-reserve en het korps mariniers hieronder begrepen, bij het leger hier te lande ff bij de koloniale troepen, is tot het doen van de aangifte Diet verplicht. Voor hem of haar, die tot het doen der aangifte ver plicht is, kan de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelyk gemachtigd. De volmacht blijft onder Burgemeester en Wethouders berusten. De wyze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Art. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven: 1®. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hy het 18de levensjaar volbracht, en v6ór het ictreden van het 21ste levensjaar zyn verblyf bioneu het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk België gevestigd heeft; 2® ieder nioderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbracht, en vóór het iotredeD van diens 21ste levensjaar zijae of hare woonplaats binnen het Rijk, ia het Duitsche Rijk of in het Koningryk België gevestigd heeft; 3°. ieder mannelijk minderjarige, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin bij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreleu van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hier boven onder 1®. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2°. omschreven; 4°. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin bij het 18de levensjaar, volbracht, en vóót het intredea van het 21ste levensjaar zij'e woon plaats binnen het Ryk, in het Duitsche Rijk of ia het Koningrijk België gevestigd of er woonplaats verkregen heelt; 5®. ieder mannelyk meerderjarige, die na den lsten Januari vaa bet jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, zoo bij in een der hier boven onder 4°. omschreven gevallen verkeert; 6®. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na den lsten Januari van bet jaav, volgende op dat, waarihij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar ingezetene of op nieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zin snede van art. 13. llierby gelden de laatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschryving of de inschryving op nieuw moet geschieden en van de verpl chtiog tot het doen^Vhn aangifte ter inschryving of ter inschryving op nieuw gelden de eerste zinsnede van art. 14 en de laatste vyf zinsneden van art. 16. De aangif e ter inschrijving ol ter inschrijving nieuw van hem, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven, geschiedt binnen dertig dagen na het verkrygen of, werd hy reeds vroeger ingeschreven doch van het register afgevoerd, na het terug erlangen van het Nederlanderschap of van bet ingezetenschap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of het verkrijgen van woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Ryk of in het Koniogrijk Beige. De inschryving geschiedt in het register betreflende de lichting van het jaar, waartoe de in de eerste zin snede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leeftyd behoort. Art. 166. Met boete van ten mioste vijftig cents en ten hoogste f 100 wordt gestraft de overtreding van de artt. 16, 18 en 22. Zissikzek, den 23 December 1910. De Bargeraeester en Wethouders voornoemd, D. VAN DER VLIET, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. HEDERLAHD. Nijmegen, 22 Dec. Woensdagmorgen had bij den alhier woonachtigen goudsmid Baal, een benzlne-ontplolfing plaats, vermoedelijk ontstaan door het onachtzaam wegwerpen van een lucifer In een hoeveel heid gemorste benzine. Een gedeelte van het plafond der werk plaats stortte In en kwam neer op 'I hoofd van de vrouw des huizes, die tengevolge daarvan aan dat lichaamsdeel verwond werd. ZIJ werd in het Canlslus-Zlekenhuls verbonden. Amsterdam, 22 Dec. Toen heden morgen halfacht de bediende en de schoon maakster van den kruidenier B. zich aan den winkel, de Clercqitraat 48, alhier vervoegden, bleek hun, dat de deur ondanks hun schellen gesloten bleef. Daar zij dit verdacht vonden, waarschuwden zij eenlge familieleden, benevens de politie, die spoedig meekwamen. Dooreen naastgelegen perceel bereikten zij de achterzijde van perceel 48 en verschaften zich toegang door het Intrappen van een deur. In hei perceel vond men den heer B. luid schreeuwende en met verwilderde oogen In het bed liggen, terwijl een sterke gaslucht werd waargenomen. Het bleek, dat alle gaskranen geopend waren, terwijl alle ramen gesloten bleken. Vermoed wordt, dat de ongelukkige in een vlaag van zinsverbijstering de gas kraan van den winkel heeft opengedraaid. Inmiddels werd de gezondheidsdienst ge waarschuwd, waarna een spoedig ter plaatse zijnde auto-ziekenwagen den heer B. naar het Wtlhetmlnagaslhuls overbracht. Utrecht, 21 Dec. De studenten In de tandheelkunde aan de hoogefchool alhier hebben zich opnieuw lot'curatoren gewend met een adres, waarin zij kennis geven van de opheffing van het stakingsbeslult en van de intrekking van het adres aan den Minister van Blnnenlandsche Zaken. Hiermee zijn echter de tegen den heer Grevers bestaande bezwaren of grieven niet vervallen. Deze grieven en bezwaren worden nog eens herhaald en adr. wenden zich andermaal tot curatoren met het eerbiedig verzoek naar de grieven: een onderzoek In te stellen, opdat een einde worde gemaakt aan de beslaande wantoestanden bij het Tandheelkundig Onderwijs en het daarheen te telden, dat naast de eenlge commissie In Nederland belast met het afnemen van het pracllsch tandmeesters-examen, een tweede worde benoemd onafhankelijk van de eerste, terwijl zij het hoogelijk zouden waardeeren, Indien uw college zou bevorderen, dat hangende het door u In te stellen onder zoek, ter vermijding van een verscherping der verhouding tuiachcn den heer Grevers en de studenten, zoodanige regelingen getroffen werden, dat de studenten In de Tandheelkunde bq hun bezoek aan het Tandheelkundig Instituut niet met den heer Orevera in aanraking behoeven te komen". Amersfoort, 21 Dec. Maandagmorgen werden op een bleekerij alhier, man vrouw en moeder, bewusteloos gevonden 't Is weer de vulkachel, die hier de schuld draagt. De vrouw was na eenlge uren weer in orde. De heer J. echter, en de oude, ziekelijke moeder zijn nog niet bekomen van het ongeval. Leiden, 21 Dec. Dinsdagmorgen is brand ontslaan In den kelder onder het gebouw der studentensociëteit .Minerva" alhier, die dient voor bergplaats van steenkolen, leege wljnklsten met hooi enz. Op welke wijze, dat blijft een raadsel. Het vermoeden is, dat het Is geschied door kolenbroel. Dat het vuur daar reeds gerulmen tijd heelt gesmeuld, blijkt wel hieruit, dat de vloer op enkele plaatsen ts doorgebrand en men er telkens doorzakte. De vlammen, die hier en daar zich vertoonden lang den vloer en de wanden werden onmiddellijk bedwongen. De verwoesting In de socletelt Is echter groot. De koffiekamer gelijkt haast een ruïne, en de waterschade Is vr|j aanzienlijk Alles Is echter verzekerd. De Inwonenden konden met moeite door den rook heen naar beneden komen. De buffeljuffrouw moest langs het aangrenzend postkantoor naar beneden gebracht worden. 's-Gravenbage, 22 Dec. In de woning van een jong echtpaar, Poons geheeten, aan de Voldersgracht, heeft zich In den afgeloopen nacht een geval van gasver- stlkklng voorgedaan. De vrouw is overleden. De man, meubelmaker van beroep, ver keert In bedenkelljken toestand. Oorzaak van het ongeluk is het verzuimen van het sluiten der gaskraan. Rotterdam, 21 Dec. Reeds dadelijk nadat de by den brand aan de Langehaven zoo jammerlijk omgekomen brandwacht le kl. H. P. Schrlek was begraven, werd aan de weduwe een vast weekgeld toe gezegd van f 10. Eerst nadat de wettelijke ongevallenrente bekend was, kon door de gemeente een besluit genomen worden wat de gemeente zou bijdragen om dit bedrag te verkrijgen. In de gisteren gehouden zitting werd dit nu vastgesteld en bepaald, dat de wettelijke ongevallenrente zou worden aangevuld tot f 10 per week. Mocht deze rente Ingevolge de wet, verandering onder gaan, doordat de kinderen meerderjarig werden, dan zou hiermede rekening worden gehouden, terwyt aan de weduwe, zoo de rente van al de kinderen was vervallen, een bedrag van t 7 werd ge garandeerd. Mocht zij evenwel hertrouwen, dan vervalt elke toelage. De hofmeester van het s.s. „Uranium" stapte gisterenmiddag aan de Boompjes, ter hoogte van de Reederijslraat, aan wal, om zich naar het kantoor van de firma Van Es Co. te begeven, toen hij een kistje met ruim f 1000 uit de handen liet vallen. Het kostbare goed kwam In de Maas terecht. De hulp van den duiker v. d. Kley werd ingeroepen, die een onderzoek Instelde op den bodem van de rivier en In weinige minuten tljds het kistje In ongeschonden staat naar boven bracht. Ouwerkerk, thans gedetineerd In het luis van bewaring alhier, tot eene gevangenis straf van één jaar en zes maanden, met bevel tot gevangenhouding van beklaagde 4°. Vlsscherij-overtreding J. B., 75 jaar, slachter, te Bruinlsse, In hooger beroep, tot 2 geldboeten, elk van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van het niet In beslag genomen krulsnet, met bevel om dit uit te leveren, of te betalen een bedrag van f 2. 5°. Vlsscherij-overtreding J. B„ 75 jaar, slachter, te Bruinlsse, In hooger beroep, tot I 5 boete, subs. 4 dagen hechtenis. Het Oerechtshot te Amsterdam deel Donderdag In hooger beroep uitspraak in de zaak van den 25-jarigen zeeman IJ. v. O door de rechtbank aldaar onder veel ver zachtende omstandigheden tot 2 Jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens poging tot moord en zware mishandeling. Op zijn hem ontrouw geworden vrouw had hy zonder treffen een revolverschot gelost, doch zyn zuster en zwager had hy getroffen. De proc.-generaal had 4 jaar geélscbt, het Hof legde hem 3 jaar op. Door het gerechtshof te 's-Hage werd Donderdag 1.1. J. van O., schipper te Yerseke, beklaagd van dielstal van mos selen, vrygesproken. Dlntetoord, 21 Dec. Hedenavond gal de zangvereeniglng „Oefening kweekt Kunst" In de zaal van den heer Blerens haar eerste wlnterultvoerlng. Liet het ryke programma veel verwachten, wij durven volmondig verklaren, dat wy geenszins teleurgesteld huiswaarts zyn gekeerd. Zang en tooneel wedyverden om den voorrang en herhaaldetyk bleek ons onder de uit voering, dat er grondige studie wordt gemaakt van de edele zangkunst en dat de tooneelstukjes een Dinken tijd van voorbereiding hadden gehad, 't Was daar om te bejammeren, dat het een en ander door een trouwe opkomst niet meer waardeering vond. Landbouw cn Veeteelt. Haamstede. Op 20 December 1.1. trad in het „Hölel Bom" alhier op de heer C. Zwagerman, zuivelconsulentvoor Zeeland. Nadat de heer C. Blom spreker had Ingeleid, besprak deze eerst een tweetal grondregels om te geraken tot een doel bewuste veefokkery. Vervolgens achtte spreker plaatseiyke samenwerking van veehouders gewenscht, welke samenwerking hy in drie vormen aanbeveelt: 1°. door de oprichting van conlróle-vereenlgingen; 2°. door oprichting van stieren-vereenlglngen3°. door het aanleggen van een stamboek ol fokreglster. Mede een gevolg van het gesprokene door den heer Zwagerman, besloot de alhier gevestigde „Vereenlglng tot gemeen schappeiyke Veeveibeterlng" wederom tol het aankoopen van een slier. Een tweetal leden, de heeren W. O. Boot Jz. en W. de Vrieze, betden alhier, werden aan gewezen om voor de vereenlglng een Zuld-Hollandsche stier aan te koopen. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 22 Dec. Door de arrondlsse menls-rechtbank zyn heden veroordeeld wegens 1°. Wederspannlgheld: P. C. V., 27 jaar, koopman, le Burgh, tot 1 maand gevangenisstraf; 2°. Diefstal: A. C. F., 28 jaar, koopman, te St.-Phlllpi- land, tot I maand gevangenisstraf; (voor beklaagde was als raadsman opgetreden mr. J. A. C. van Heusde); 3°. Het met iemand beneden den leeftijd van 16 jaren ontuchtige handelingen plegen J. H. S., 48 jaar, winkelier, wonende te KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Oeret. Gem. te Tholen door ds. J. Sybrandy te Stlens. Tweetal by de Oeret. Qem. te Baar land: L. G. Gorls te Zevenbergen en H. Koelewyn te Krulnlngen. Een kras predikant. De heer O Bruenemeyer, em. predikant by de Oeret. Gem. te Entes (gem. Wierden), die a s. Zaterdag den leeftyd van 92 jaar zal bereiken, hoopt den 2en Ker 'dag nog voor zyn oude gemeente op te treden. Men schrytt ons: Gisterenavond werd in de Oeret. Kerk A te Maassluis het nle we pneumatische orgel In gebruik genome DU orgel ;vat een echat van p-acfc .„e geluldsch. ingen en vooral t „vox celeaii" .itroerend schoor,. Ook uit wendig is dit instrument een prachtstuk en ds. J. Vonk, die een prachtige rede hield naar aanleiding van Ps. 150, bracht woorden van dank aan de orgelcommissie, wier streven met zulk een schitterend resultaat Is bekroond, en aan den ver vaardiger, 'den heer A. Standaart te Rotterdam, van dit zoo algemeen be wonderde kunstwerk. Oud-Vossemeer. Door heeren Oedep. Staten Is thans goedgekeurd dc erkoop van den Noordelijken Kerkvleugel -.n de Keikvoogdy der Ned. Herv. Gen- ^nte. Een vorig jaar kon deze goedkeu: niet verleend worden, toen men nog beraad had het kerkgebouw te sloopen en een nieuw gebouw te doen plaatsen. In de plaats van den heer C. West maas, die als ouderling aan de beurt van aftreding was by de Ned. Herv. Kerk en als zoodanig niet meer In aanmerking wenschte te komen, ts benoemd alt zoo danig de heer J. Vos. Dlntetoord. Door het bedanken der pas benoemde titularissen zyn door heeren kerkvoogden respectlevetyk benoemd tot kerkmeester en 3en collectant de heeren J. van Sliedregt Mz. en P. Ploeg. TWEEDE KAMER. In de Donderdag gehouden zitting deelde de heer Troelstra mede dat hy later den Minister van Waterstaat, naar aanleiding van het ontslag van een spoorarbeider te Zaandam, zal Interpelteeren over hel ver- eeiilglngsrecht van spoorwegarbeiders. Daarna Is voortgezet de behandeling van de begrooting |van blnnenlandsche zaken. By het onderwys-debat merkte de Minister tegenover den heer Van Wynbergen op, dat de politieke verhouding niet medebrengt om de regeering op dit oogenbllk|te plaatsen voor den elsch een regeling te treffen tot openstelling der gemeentekas voor subsl- dieerlng van het bizonder onderwys.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 5