Iliffigp.lltltagtiMn. fa gesloten was, waarbij hij op zich nam alle administratieve werkzaamheden voor het overeengekomen bedrag uit te voeren. De voorzitter besprak de classificatie der ongevallenwet bij het vlsschersbedrljf. Hij stelde voor over die zaak met de besturen In de vlsschery-gemeenten In deze pro vincie te correspondeeren om gezamenlijk een adres te ontwerpen om meer gelijk matigheid te verkrijgen. Dit denkbeeld werd algemeen goedgekeurd. Daarna ging de vergadering over In eene beslotene, tot vaststelling van het suppletoir kohier van den hoofdelljken omslag. Voor een vrij talrijk publiek trad Dinsdagavond In de Conferentiekamer alhier op de Voorzitter der Féderatle van de Aldeellngen op Schouwen—Dulveland van den Bond voor Staalspenslonneerlng, met een rede over „Staatapensionneering". Op heldere wyze stelde de geachte spreker, na aan mej. Okkerse, de presidente der Christelijke Melsjesvereenlglng, zijn dank betuigd te hebben voor het afstaan der Conlerentlekamer, In het licht, hoe onge lukkig het Is als men .oud en arm" Is en zijn krachten verbruikt hebbende In den dienst van den arbeid, zl]n toevlucht moet nemen tot bedeeling, moet leven van de publieke liefdadigheid. Hij wees op het noodzakelijke dat In dien toestand ver andering kwam. In verband daarmede besprak hij de Duiische verzekering en de wijze waarop men In ons land de zaak wil regelen. Dat Staatapensionneering zonder premie-betaling mogelijk Is, was gebleken In Engeland en Denemarken, waar reeds tal van bejaarden van de zegeningen der Staatspensionneering ge nieten. Aan het slot zijner rede werden door hem de aanwezigen opgewekt ook hier een afdeellng van den Bond te vormen. De spreker had de voldoening, dat aan zijn wensch voldaan werd. Was Brulnlsse tot nu toe de eenlge plaats op dit eiland waar geen afdeeling bestond, thans Is deze hier tot stand gekomen, voorloopig met 22 leden. Een bestuur werd reeds gekozen, dat zeker met alle kracht voor de vermeerdering van het ledental werk zaam zijn zal. De nieuwe Afdeellng heeft zich by de Féderatle van Schouwen—Dulveland aan gesloten. Stavenlsse, 12 Dec. In de heden alhier gehouden vergadering van den gemeente raad werd besloten In te trekken de In de vorige vergadering vastgestelde regeling, conform art. 1146/s der gemeentewet, omdat de raad, kennis genomen hebbende van de nadere beschouwing van den Minister van Blnnenlandsche Zaken, het onnoodlg achtte en de behooriyke inning voldoende Is verzekerd by de betrekkeiyke Invorderlngs-verordenlngen. Voor notifi catie werd aangenomen een verzoek van J. P. Stoutjesdyk Az. C.s waarbij verzocht werd de verbetering van de hulsvesting In deze gemeente te bevorderen. Afwyzend werd beschikt op een verzoek van den aannemer der havenwerken, den heer R. Verschelling te Terneuzen, om een vergoeding van f 1000, wegens misrekening by de Inschryvlng. Toegekend werd een gratificatie van f 150 aan den gemeente opzichter, den heer J. van Oost, voor buitengewoon toezicht by de uitvoering der havenwerken. Als gemeenle-werkman werd weder voor I jaar benoemd P. de Ryke Az. Qoes. Tydens den drledubbelen jockey- rit In den circus Wllke alhier, Is een paardrydster gevallen en zwaar gewond weggedragen. Middelburg, 12 Dec. Dezer dagen werd uit het huls van bewaring alhier een man ontslagen, die 12 dagen hechtenis had ondergaan wegens landloopery. Gedurende de laatste dagen was de man onder dokler's handen, daar één zyner beenen erg opgezet was. Ondanks deze kwaal werd de zieke man heengezonden, zonder dat pogingen waren aangewend hem elders een goede verpleging te bezorgen. Na eenlg rond zwerven meldde de ongelukkige zich by de politie aan, welke menschllevender op trad en voor hulp zorgde. Door den Minister van Oorlog Is be paald, dat met 1 januari 1911 de militaire slachtery te Middelburg wordt opgeheven. Vllsslngen, 13 Dec. Naar men verneemt, zullen door de heeren Schotel, metselaar, en Oebr. Van Loon, timmerlieden te Dordrecht, alhier aan de Paul Kriigerstraat 180 arbeiderswoningen worden gebouwd, alle van één verdieping. Met den bouw van de eerste 90 zal zoo spoedig mogeiyk een aanvang worden gemaakt. Biervliet, 11 Dec. Een landbouwers knecht, weduwnaar, heefl de wyk naar Amerika genomen en zyn vier jonge kinderen, de oudste telt 5 jaar, onverzorgd achtergelaten. Het roomsch-kathollek armbestuur be taalde voor de verpleging by familie van den vader, doch legt er het byitje by neêr met nieuwjaar, d. I. de betaling wordt dan gestaakt. Het bestuur der ge meente wenscht dat de voogdyraad nu hulp of uitkomst zal geven, doch .Non possumus" was hel antwoord. Als nu een voogdyraad afwyzend beschikt by moed willige verlating van ouders, laat dan In vredesnaam zulke dure Instellingen maar opbergen I Zlerlkzee, 14 Dec. Terwyi de molenaar M. de Ryke, in de Lange Nobelstraat alhier, hedennamiddag boven In den molen bezig was eenlge werkzaamheden te ver richten, werd hy door een kamrad gegrepen en eenlge malen in de ronde geslingerd. Mei twee gebroken beenen, een gewonden arm en verdere kwetsuren werd de on gelukkige met groote moeite naar beneden gebracht. Zyn toestand Is deerniswaardig. Hy Is naar het Ziekenhuis te Noord- gouwe overgebracht. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur te Middelburg Is Dinsdag l.l. aanbesteed: het onderhouden van en het doen van herstellingen gedurende 1911 en 1912 aan de Hoogere Burgerschool te Zlerlkzee. Raming f 3400. Inschryvers waren de heeren J. van Dyke ét Zn. voor f 3374, en Joh. van Almkerk voor f 3385. Landbouw cn Veeteelt. Wissenkerke. Gedurende de bleten- campagne In dit jaar werden In deze gemeente gewogen op de weegbrug te Kamperland: 12 278.528 KG. bleten en 2.064.262 K G. pulp, en op de weegbrug te Qeersdyk 5.771.087 KG. bleten en 1.662.000 K.Q. pulp. Schouwen, 12 Dec. Nu de vlaspryzen zoo stevig zyn, Is het voor deze streek maar jammer, dat er dit jaar zoo bizonder weinig vlas door onze vlassers Is gekocht. De teleurstellende uitkomsten der laatste jaren hebben velen hunner afgeschrikt, zoodat er nu tal van arbeidskrachten voor ander werk beschikbaar zyn. Gelukkig, dat het zachte weer toelaat overal den arbeid, ook op het land, voort te zeilen. Vele ploegen volk zyn weer yverlg bezig welden om te spitten, zoodat er In de toekomst weer heel wat bouwland en veldwerk bykomt. KERKNIEUWS. Eikerzee, 12 Dec. Door het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier zyn herkozen de heeren L. Kloet (ouderling) en B. Bat (diaken), en gekozen tot diaken de heer D. Krlstalljn (vacature J. M. Krlstaiyn). ONDERWIJS. Reuesse. De onderwyzers van de afdeellng „Westeiyk Schouwen" van het Ned. Onderw. Gen. hielden Zaterdag een vergadering. De leesbeurt werd vervuld door den heer J. de Keyzer van Dulvendyke, die bij zjn hoorders Inleidde .Schoolbiblio theken". Dat elke school haar bibliotheek bezit mag als beslist zeker worden aan genomen, of elke bibliotheek wel aan strenge gestelde eischen voldoet, Is een vraag, die wel overweging verdient. Het doel, dat men met een school bibliotheek beoogt, is de leerlingen aangenaam bezig Ie houden, hunne voor stellingen te verlevendigen, Ie verruimen en begrippen te versterken, te verdulde- lyken; het verstand te ontwikkelen en het gevoel voor het edele, reine en ware te bevorderen, In één woord algemeene kennis aanbrengen, die hen In het latere leven zoo te pas kan komen. Het spreekt haast vanzelf, dat daarom het leesboek aan bepaalde eischen moet voldoen en dat de onderwyzer zeer om zichtig dlene te werk te gaan by de keuze van boeken voor de bibliotheek. Gaan we even na aan welke eischen een goed boek moet voldoen. Wat den omvang aan betreft mag het leesboek niet te groot zyn. Te dikke boeken vervelen den leerling spoedig; zy worden ongelezen ter zyde geschoven. De Inhoud moet onderhoudend en boelend zyn en In bevatteiyken, kinder lijken toon geschreven zyn. De schryver bedlene zich van korte, eenvoudige, vloelen de zinnen. Zyn de zinnen te lang of te gewrongen, dan Is het lezen van het boek geen genot of ontspanning meer, maar een marteling, en wordt het op dien grond eveneens spoedig ter zyde gelegd. Bij de keuze van een boek worde gelet op den Inhoud. Waarheid moei steeds ten grond slag liggen. Geen prikkellectuur of sensatie verhalen mag het boek vullen, die door zlekeiyke, verderfeiyke prikkeling der verbeelding vaak ernstige schade aanrichten. Zulke boeken maken boekenversllndeis, wier leeshonger ten slotte niet meer be vredigd kan worden. Nog dient by de keuze gelet te worden op den aard van het leesboek. Een leerleesboek, waarin zuiver wetenschappeiyke, godsdienstige of politieke onderwerpen, als deze ten minste niet zeer populair behandeld worden, voorkomen, worden In de school bibliotheek niet geduld. Vandaar ook, dat Verne's werken, waarin de phantasie hoogty viert en de waarheid als In een nevelig duister wordt gehuld, In de school onmogeiyk een plaats kunnen vinden. Zulke boeke echter, die weldadlgen Invloed uitoefenen op het gemoed der leerlingen, die versterkend werken op den wil tot plicht, die verfrlsschen den lust tot leven en arbeidendie opbouwen, zulke boeken zyn alleen voor school bibliotheken zeer welkome gasten. Spreker verdiende met zyn lezing den dank der vergaderden. Ber.oemd tot tydeiyk onderwyzeres Ie Brlellr, mej. H. M. Barlels van Zlerlkzee. Duivendljke, 13 Dec. Het herhallngs- onderwys wordt hier gevolgd door 7 manneiyké leerlingen. Dreischor. Aan het herhallngs-onderwys alhier wordt deelgenomen door 23 jongens en 15 meisjes. Vlissiogen. Uit het verslag over 1909 betreffende den toestand van het middel baar onderwys alhier biykt, dat opnieuw kan worden gewezen op den voortdurenden bloei van alle inrichtingen van middelbaar onderwys in deze gemeente. Vooral aan de zeevaartschool (De Ruylerschool) was het aantal leerlingen zéé groot, dat deze school In de stuurlleden-afdeellng voort durend op haar volle capaciteit was belast; In de machlnlsten-aldeellng was nog voor veel leerlingen plaats. De Hoogere Burgerschool telde In het tweede jaar van haar bestaan reeds meer leerlingen dan waarop voor een volle school was gerekend. RECHTSZAKE N. Zlerlkzee, 13 Dec. Door de arrondlsse- ments-rechtbank zyn heden veroordeeld wegens: 1°. Mishandeling: J. J. den B„ 22 jaar, dykwerkersknechl, Ie Stavenlsse, tot f 25 boete, subs. I maand hechtenis; 2°. Eenvoudige beleedtglng: M. J. J., hulsvrouw van O. P., 50 jaar, werkvrouw, te Schetpenlsse, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 3°. Mishandeling: J. J. van N., 21 jaar, arbeider, Ie Poort vliet, tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis; 4°, Vlsscherij-overtredlng j. van S., 40 jaar, vlsscher, te Zlerlkzee, In hooger beroep, by verstek, tot 7 dagen hechtenis; 5°. Mishandeling: van der W„ 21 jaar, landbouwers- knecht, te St.-Maartensdyk, by verstek, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 6°. Mishandeling: VJ. de K., 55 jaar, landbouwer, wonende te Brydorpe, gemeente Dulvendyke, tot 1 maand gevangenisstraf. (Door het O. M. was gevorderd 10 dagen, terwyi als ver dediger van beklaagde was opgetreden mr. A. J. F. Fokker). Door de rechtbank te Middelburg is gevangenhouding bevolen van J. R., 17 jaar, koopman, L. R., 46 jaar, grondwerker, en J, R28 jaar, werkman, allen geboren en wonende te Clinge (België), beklaagd van frauduleuzen Invoer. Tevens Is venkezen naar de terecht zitting met gevangenhouding, H. J. A. R., 30 jaar, bakkersknecht, zonder va9te woon plaats en te Middelburg gedetineerd, be klaagd van diefstal van een rywlel. De Alkmaarsche rechtbank veroor deelde J. J. Beek, 63 jaar, den ontslagen markimeester uit Hoorn, die een vergiftigde taart had gezonden naar de familie Markus, wegens moord op juffrouw Markus (geboren Maria Muschman) en poging tot moord op den heer Willem Markus, tot 15 jaren gevangenisstraf. Hy werd vrygesproken van de ten laste gelegde poging tot moord op het dienstmeisje. De eisch was tevenslang. De burger-oppasser by het garnlzoens- kleedlng- en nachtleger-magazyn te Venlo, die honderden stuks goederen, als onder goederen, laarzen, schoenen, rijbroeken, jassen, mantels, zolen, dekens, enz. ver duisterde en dan voor een appel en een el verkocht, b. v. een wollen deken voor een borrel, Is door het hoog militair ge rechtshof te Utrecht veroordeeld tot twee jaar militaire gevangenisstraf. Post en Telegrafie. Verplaatst van Breskens naar Tholen de klerk der post en telegrafie J. de Bulsonjé. Dr. Kuyper spreekt niet. In een driestar, getiteld: „De val", schryfl De Standaard van Maandagavond: „Na den eersten uitval van het lid voor Zlerlkzee, had dr. Kuyper, op de meest nadrukkeiyke wyze, verklaard, dat het ambtsgeheim hem verbood zich Ie ver dedigen, en dat, al viel men hem nog zoo fel aan, hy zyn plicht zou kennen om te zwygen, waar spreken plichts verzaking zou zyn. Aan dit stellige woord hield hy zich dan ook, en Het de heeren ongestoord hun nog feller aanval voortzetten. Doch nu schiet de liberale pers den afgevaardigde voor Zlerlkzee te hulp, en merkt op, dat dr. Kuyper had moeten spreken. De val was listig genoeg opgezet. Men had gedacht, dat dr. Kuyper er zyn zou, en had gehoopt, hem dan zéé te kunnen prikkelen, tot hy ten leste de beheerschlng over zichzelf verloor, en er In liep. zyn plicht kennende, deed hy dit niet. Vandaar de teleurstelling". Aldus de Driestar-schryver, de gewezen Minister van Blnnenlandsche Zaken, die, als hy In de Kamer wegens de Van Heeckeren-zaak wordt aangevallen, èf zich haastig met het schild van hel ambts geheim dekt, éf stillekens wegblijft, maar die in zyn lyisorgaan zich om dat ambts geheim al heel weinig bekommert. T W BEDE KAM E R. By het Dinsdag voortgezet debat over de begrooting van justitie zette de Minister breedvoerig zyn houding In de Papen- drechlsche zaak uiteen. Hel arrest van het Arnhemsche hof was geen novum In de rechtspraak, maar conform aan een vroeger arrest van den Hoogen Raad. De Minister zal, naar aanleiding der Papendrechtsche zaak eenlge administratieve maatregelen nemen. Ook zal by by circulaire doen biyken van zyn meening, dat onder zoek door psychiaters van getuigen, dat alleen met hun instemming kan plaats hebben, hooge uitzondering moet biyven en dat de rapporten van psychiaters moeten biyven Intellectueel eigendom der justitie, aangezien het verkeerd Is, dergeiyke stukken uit de dossiers door den druk te veimenigvuldlgen. Het gebeurde In de Papendrechtsche zaak betreurende, meende ook de Minister, dat door die zaak Inderdaad aan het prestige der justitie geen goed Is gedaan. Echter zal het vonnis, door de algemeene publieke opinie geveld over gemis aan kalmte en over de wyze, waarop In deze zaak van psychiatrie is gebruik gemaakt, niet nalaten voor het vervolg een vlnger- wyztng te zyn voor de leden van de rechleriyke macht. Van het proces over de zaak van Papendrecht zal een waarschuwenden Invloed ten goede uitgaan. By benoeming van leden der rechterlijke macht dient niet slechts op kunde, maar vooral op menschenkennis gelet te worden. Een verder administratief onderzoek naar de Papendrechtsche toestanden en overlegging van het rapport van den Inspecteur Van de Pol wenschte de Minister niet. In het belang van het terugkeeren van rust en kalmte, verklaarde de Minister het onderzoek In de Papendrechtsche zaak voor gesloten. In haar nota betreffende de kustver dediging aan de Kamer, verdedigt de regeering de noodzakeiykheld van de afsluiting onzer zeegaten en de versterking onzer havens, zoowel ter handhaving van onze neutraliteit als tot afweer van een zeeaanval by een oorlog tegen Nederland. Groote waarde hecht zy aan den toegang van de Wester-Schelde, welk zeegat leidt naar Vllsslngen en tot den verderen loop der Schelde. Zy acht daarom, ter handhaving van de neutraliteit der Wester-Schelde en tot verdediging der haven te Vlisslngen, den aanleg van een krachtig bewapend pantser fort by Vllsslngen onvermydelijk. De regeering verzekert, dat de aanleg van een fort geen nieuwen toestand zal scheppen ten aanzien onzer Internationale ver plichtingen en bevoegdheden. Het geldt slechts de vervanging op een doelmatige plaats van de bestaande onvol doende kustversterklngen by Terneuzen en Ellewoutsdyk, die zullen worden opgeheven na voltooiing van het fort te Vllsslngen. Aan het eind der nota volgt een beschouwing over de kosten. Het noodlg geachte bedrag van 38,370,000 gulden wordt gesplitst In f 25,080.000 voor de kustversterklngen en f 13,290,000 voor het drijvend materiëel. Voor de versterkingen aan de Wester- Schelde wordt f 5,242,000 geraamd. De nota Is onderteekend door de Ministers van Marine en van Oorlog; en bevat niet veel, dat niet reeds bekend was. Goedkoops boeken. Wy vestigen de aandacht van belang hebbenden op een advertentie In dll nummer, waarin de firma Gebr. E. éi M. Cohen te Amsterdam boeken van bekende schrijvers te koop aanbiedt tegen zeer lage pryzen. Ongetwyfeld zullen velen er wel iets van hun gading onder vinden. Hoek-van-Holland voor Rotterdam. De Rollerdamsche gemeenteraad heefl In de middagzitting van Donderdag het door de Gedeputeerde Staten Ingezonden ontwerp van wet tot toevoeging van deelen van de gemeenten 's-Oravesande en Naaldwyk aan Rotterdam, goedgekeurd. Slechts één lid, de heer Slulemeijer, vroeg aanteekenlng, dat hy er tegen was. De Papendrechtsche strafzaak. By de Tweede Kamerzitting van Maan dag 1.1., waarin de Papendrechtsche zaak besproken werd, waren op de gereser veerde tribune tegenwoordig mr. J. A. van Hamel en enkele hoofdgetuigen, met name de heeren J. van Elk, dr. Hoekstra en Van Walbeek. TELEGRAMMEN. 's-Oravenhage, 14 December. Tweede Kamer. Walerslaatsbegrootlng. Afdeellng spoorwegen. De Minister verdedigde uitvoerig zyn beleid. Er zyn nog geen voorbereidende maatregelen genomen tot opzegging van de spoorwegovereenkomsten, aangezien spoedig Is le verwachten het rapport der staatscommissie inzake het spoorwegbeleld. Na bestudeering daarvan zal de regeering zoo spoedig mogeiyk positie nemen In de spoorweg-politiek. Voor het oogenbllk Is de Minister geen voorstander van staats exploitatie. Een herziening der dlenstvoor- waarden wordt met Januari Ingevoerd, met uitzondering van het pensioen-reglement, dat nog gewijzigd moet worden. De Maat- schappy heeft de bevoegdheid ter beteugeling van ziektesimulatie gedurende ten hoogste drie maanden een derde van het salaris in te houden en met latere vergoeding. Scherp kritiseerde de Minister de houding van de Nederl. Vereenlglng van Tram- en Spoorwegpersoneel. Uit verschillende om standigheden leidde spreker af, dat by de vereenlglng kwade trouw voorzat en ondermynlng van het gezag beoogt. Met een beroep op zyn verleden als werkgever kwam de Minister nadrukkeiyk op tegen het verwyt der sociaal-demokraten, als zou hy niets gevoelen voor de arbeiders. Ook In de toekomst zal hy hunne belangen voorstaan, maar levens opkomen tegen gezags-ondermynlng. De heer Troelstra schreef den Minister grimmige vyandschap tegen de Neder- landsche vereenlglng toe om haar kritiek op het pensloenontwerp. Spreker stelde by motie voor, een nieuw onderzoek In te stellen naar het ontslag van de drie conducteurs te Barneveld. Ook ontslagenen dienden zyns Inziens gehoord le worden over de Barneveldsche toestanden. Z I E R I K Z E E. T(d var. Hoogwater en van Laagwater. December. tfaani- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 14. 14 voorin. 0.17 5.56 nam. 0.38 6.18 15. 15 voorin. 1. 9 6.42 nam. 1.33 7. 1 16. V. C¥5 1 1 OK v voorin. 2. 4 7.28 11.4Ö v. nam. 2.24 7.51 17. 17 voorm. 2.56 8.20 nam. 3.17 8.39 18. Zo. 18 voorm. 3.44 9.16 nam. 4. 8 9.27 19. 19 voorm. 4.32 10. 8 nam. 458 10.20 20. 20 voorm. 5.15 U. 1 nam. 5.46 11.18 21. 21 voorm. 6. 3 11.56 nam. 6.33 T|d van H. W. te Dordrecht 3.15 uur later. L. W. 5.30 MARKTBERICHTEN. Tholen, 13 Dec. Jarige Zeeuwsche tarwe 18,— 4 I 9,— nieuwe f 8,50 4 I 10,-; haver f 3,50 4 I 4,50; rogge f 5,50 4 f 6,- wlntergerst f 4,50 4 I 5,— aardappelen, blauwe f3,-4 f3,25; witte f3,— 4 f 3,25; peren I 6,— 5 f 8,— appelen f 6,— 4 f 8,— per H.L.uien f 2,75 ft f 3,— per 50 K.G.; hooi f25 4 f 30 per 1000K.G.; stroo f 7 ft f 11 per 100 bossen; zomer- gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 13 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd 44 paarden, 1317 magere en 628 vette runderen, 251 vette en 185 nuchtere kalveren, 754 varkens en 250 biggen. Koelen en ossen 35 tol 38 et, stieren 25 tot 31 ct., kalveren 45 tot 52J cl., varkens 25 tot 27 ct., alles per J K.G. Melkkoeien f 160 ft f 270, kalfkoelen f 220 i f 340, stieren f 110 4 f 240, vaarzen f 120 4 f 160, alles mager vee; biggen f 8 4 f 16, slachtpaarden f 50 4 f 110, werkpaarden f 70 4 f 150. Nuchtere kalveren: fok- f 15 4 f 19, slacht- f 9 4 f 12. Biggen f 1,10 4 f 1 60 per week. Op de magere markt was tameiyk ruime aanvoer met willigen handel, enkele puike gingen nog een cent boven noteering. Vette kalveren eveneens met ruimer aanvoer, handel Iets levendiger dan vorige weken. Op de magere markt was tameiyk ruimen aanvoer met matigen handel. Jong vee weinig ter markt, handel gering. Biggen en nuchtere kalveren ruim aan gevoerd, handel vlug. Handel In paarden traag. De pryzen, hedenmorgen aan de Rolterdamsche Elerenveillng besteed, zyn als volgt: voor kippeneieren f 5,90 4 f 10, eendeneieren f 5,90 per 100 stuks. Aanvoer 6357 stuks. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden circa 3000 balen van alle soorten. Oroote en kleine bruine zonder handel. Van stroo- gele werd slechts een klein partyije ver kocht 4 f 2,70 tot f 2,75 per 60 K.G. STOOMBOOTDIENST DECEMBER. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg □aar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vllsslngen. Amsterdamsche Tijd. Donderd. 15 Vrjdag 16 Zaterdag 17 Maandag 19 Dingdag 20 Woenad. 21 Donderd. 22 'g m. 6,20 1£) - 6,20 6,20 'g m. 8,— 8.- 8,- li- 'sm. 8,— si- 8,- 8- ii-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2