Ingezonden Mededeelingen. Zwakke kinderen, De Pink Pillen versterken hen. 1 geschreven. Heelt het kind 1 of meer centen, dan koopt het bij zljnonderwljzer(es) één of meer zegels en plakt die zelf In zijn boekje. Oe onderwl)zer(es) heeft dus niets anders te doen dan de zegels af te geven en het ontvangen geld te bewaren. Aan het begin van Iedere maand komt de boekhouder der Nutsspaarbank het ont vangen geld innen en de voorraad zegels aanvullen. Heeft het kind voor 50 ct. aan zegels In zijn boekje, dan kan het daarvoor een gewoon spaarbankboekje halen op het kantoor. Zijn zegels worden dan door afstempeling vernietigd. Op ultimo Nov. waren er aan 279 kinderen spaarboekjes uitgereikt. Men ziet dat alles zeer een voudig en gemakkelijk gaat. Een goede zijde er van Is, dat de jeugdige spaarder zijn schat langzamerhand ziet aangroeien, zyn zegels kan tellen en weten of hij naar het kantoor kan gaan. En nu de resultaten. In September werd voor f 360,52 aan zegels verkocht, in October voor f 316,86 en In November voor f 276,20, een totaal dus van f 953,58. Een bedrag van bijna 1000 gulden ln 3 maanden door de kinderen van alle scholen bespaard I Zou men niet gerust mogen zeggen, dat dit spaarsysteem aan een groote behoefte voldoet? Mogen deze weinige regels aan leiding zijn, dat ook In andere gemeenten de hand aan den ploeg geslagen wordt om het sparen te bevorderen. Men zal zich herinneren, dat bij het vlootbezoek aan Rotterdam In October de machinisten, met het mindere vlootpersoneel, genoodlgd waren tot een tooneelultvoerlng en dat zij zich door die ultnoodlglng In hun gevoel van waardigheid gekwetst achtten. Over de gevolgen daarvan hebben verschillende geruchten geloopen en de N. R. Ct. Is nu ln staat gesteld den brief mede Ie deelen, door minister Wentholt naar aanleiding daarvan aan de Heldersche marlne-autorltett geschreven. Daarin wordt de houding van het machinistenkorps In dezen afgekeurd en tevens de opdracht gegeven, dat In de condulte-boekjes van de betrokken machisten het volgende zal worden geplaatst: .Tekort geschoten in 't In acht nemen van goede vormen door uit een misplaatst hooghartlgheldsgevoel, ln vereenlglng met andere machinisten, een weigerend antwoord te zenden aan 't gemeentebestuur van Rotterdam op een ultnoodlglng om een tooneelvoorstelllng bij te wonen, die ter eere van de vloot bij haar bezoek aan Rotterdam gegeven werd en waarbij aan de machinisten zeer mooie plaatsen en een afzonderlijke foyer ten gebrulke werd aangeboden". En dit by die machinisten, die Zaterdag 8 October niet door dienst verhinderd waren om naar de tooneelvoorstelllng te gaan, te doen aanvullen met: „en bl) de weigering volharden, na een proclamatie van den eskader-commandant, om allen op te wekken den goeden naam van de marine op te houden". Antl-revolutlonnalren bezoeken In den regel geen tooneelultvoerlngen. Nu be grijpen wij niet heel goed, hoe een Minister van een Christelijk Kabinet het In de machinisten kan mlsbllltjken, dat zij van de ultnoodlglng van het Rotterdamsche gemeentebestuur geen gebruik hebben ge maakt. Wij zouden zoo zeggen, dat zij juist in antl-revolutlonnalr vaarwater waren, en dat zij In plaats van een afkeuring in het condultenboekje omgekeerd een goed keuring hadden verdiend. De Redactie. Namens een consortium van Neder- landsche belanghebbenden op Waterleiding gebied heeft de heer A. van Duren aan de gemeenteraden In Zuld-Beveland een adres gericht, waarin hij opkomt tegen de slotsom van het rapport der Staatscommissie dat de door het consortium gedane aan bieding, zooals die is gedaan, In vele opzichten zoo weinig bepaald is dat zij niet In de plaats kan treden van de nauw keurig aangegeven werken in het plan- Francke en, voor zooveel het mogeiyk Is het ontwerp te beoordeelen, de begrootlngs- som by lange na niet voldoende Is om het werk uit te voeren. Het consortium herhaalt, wat het in een vroeger Ingediend adres zelde, dat het financieel en technisch In staat Is het plan uit te voeren niet alleen voor de aan geboden som, maar ook voldoende aan de hoogste elschen, die daaraan kunnen worden gesteld. Bij kon. besluit Is benoemd tot plaatsverv. dykgraaf van den Catspolder, H. v. d. Maas te Kats. Renesse. Onder leiding van het onder- wyzerspersoneel was den leerlingen der openbare school op St.-Nlcolaasavond een prettig feestje bereid, daartoe in staat gesteld door milde bydragen van Ingezetenen. Het nuttige aan het aangename parend werd een groot aantal lichtbeelden en chromatropen door de tooverlantaarn op het doek gebracht en werd ter afwisseling menig lied gezongen. Er werd overvloedig getracteerd op sinterklaas, taai-taal en chocolademelk. In overgelukkige stemming kon elk der leerlingen bovendien nog met een nuttig of fraai St.-NIcolaas-geschenk huiswaarts keeren. De burgemeester sprak, ook namens de burgery, een woord van harteiyken dank tot de onderwyzers voor de belangelooze moeite en de goede zorg aan dit echt kinderfeest besteed. Wlsseukerke, 6 Dec. By de heden gehouden herstemming werd tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer Dleleman, met 208 stemmen, terwijl 190 op den heer Van Damme waren uitgebracht. Middelburg, 6 Dec. Onder vele blyken van belangstelling had heden alhier de begrafenis plaats van wyien den heer F. Q. de Liefde, tot voor twee jaar leeraar aan de Ryks Hoogere Burgerschool en het Gymnasium alhier. De directeuren en vele leeraren der genoemde scholen, altmede vele oud-leerlingen van den overledene, waren aanwezig om den heer De Liefde de laatste eer te bewyzen. By koninkiyk besluit van 28 Novem ber 1910, no. 75, Is aan het Bestuur der Vereenlglng tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer In Walcheren te Middelburg toestemming verleend tot het aanleggen en houden eener lolery, ter bevordering van het doel dezer vereenl glng; met bepaling, dat de pryzen en premlên der loterij moeten betrekking hebben op de Zeeuwsche kunst en nyverheld. Het bestuur stelt zich voor, zooveel mogeiyk ook buiten Walcheren pryzen en premlën te koopen, teneinde daardoor de aandacht ln ruimen kring te vestten op hetgeen Zeeland oplevert op het ge bied van kunst en nyverheid. Daaronder wenscht het bestuur In den uitgebreldsten zin alles te begrypen, eenerzljds wat de kunst van schilders, beeldhouwers, hout- snyders en dergeiyken in het leven roept, anderzyds wat de nijverheid voortbrengt: meubelen, rietwerk, goud-, zilver- en koperwerken, kant, enz. enz. Het bestuur vertrouwt, dat het btj de uitvoering van dit plan mag rekenen op den steun van alle weldenkende Zeeuwen. Onze kunstenaars en nyveren zullen goed doen, zich met het bestuur der Vereenl glng (secretaris Is de heer H. J. G. Hartman te Middelburg) in verbinding te stellen. Middelburg, 7 Dec. By de gisteren gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad In district II Is gekozen de heer C. Boudewynse (I.) met 422 van de 569 uitgebrachte geldige stemmen. De heer mr. H. van Bel (I.) verkreeg 147 stemmen. De uitslag van de gemeenteraads verkiezing in het tweede district alhier heeft byna een ieder verbaasd. Men had den belden candidaten, den heer mr. J. H. van Bel en den heer C. Boudewynse, een ongeveer even groot stemmen-aantal toe gedacht. Deze berekening faalde geheel, daar de heer Van Bel slechts 147 stemmen verkreeg, tegen dén heer Boudewynse 422. Hieruit biykt, dat het overgroote deel der rechtsche kiezers, thans, nu er geen rechtsch candldaat was gesteld, den meer voorultstrevenden en meer democratlschen heer Boudewynse boven zyn conservatieven tegenstander verkozen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regel» 75 Ct».; elke regel meer 15 Ct». Heel wat lieden verbeelden zich dat de Pink Pillen eenig en alleen goed zijn voor groote menschen. Dat is een erge dwaling. Magere, zwakke kinderen kunnen, van af den leeftijd van 5 jaren, het meeste voordeel ondervinden van een behandeling met de Pink Pillen, die hun ontwikkeling en hun groei bevorderen en hun altijd een rijk en zuiver bloed geven en krachten die het kind zullen behoeden tegen de talrijke epidemische ziekten: mazelen, roodvonk, (yphus, influenza. Ziehier bovendien een voorbeeld van de uitmuntendheid der Pink Pillen voor kinderen: De heer en mevrouw Chalgneau, van Oorschot, wonende te 's-Oravenhage, Oroothertoglnnelaan, 151. hebben ons geschreven: .Wi] verklaren gaarne met deze dat onze zoon johan, oud 10 jaren, genezen Is door de Pink Pillen. Qedurende langen tijd Is hQ zwak en bloedarm geweest, hij at niet en verloor werkelijk met lederen dag iets meer van zQn gezondheid. Op een raad die ons gegeven was, hebben wfl hem de Pink Pillen doen nemen en wij hebben het genoegen te verklaren dat die pillen de gezond heid hebben weergegeven aan ons kind, dat nu weer vroolijk en welvarend is". De Pink Pillen doen het meeste goed aan alie personen die aan bloedarmoede en uitputting lijden en wier zenuwstelsel verzwakt is. Verkrijgbaar h t 1,75 de doos en f 9,— de zes doozen, bij bet Generaal-Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zlertkzee en Omstreken b| de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogis- ter| Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; J. Qroenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder b| verschillende apothekers en goede drogisten. KERKNIEUWS. Noordwelle. Tot leden van het kies college ter beroeping van predikanten voor de Ned. Herv. Qem. zijn herkozen de heeren J. P. Hollestelle en M. Locker de Bruyne. In de plaats van den heer M. Locker de Bruyne Is tot kerkvoogd gekozen de heer M. Hoogenboom. Tot diaken In de Ned. Herv. Kerk Ie Zonnemaire Is met groote meerderheid van stemmen gekozen de heer A. van Houte, die zich de keuze heeft laten welgevallen. Tot ouderlingen by de Ned. Herv. Kerk te Nleuwerkerk zyn herkozen de heeren J. v. d. Zande en M. Stouten, en tot diaken de lieer A. Llevense Lz. Tot leden van het kiescollege zyn herkozen de heeren D. A. Labryn, J. N. Bouman en J. Lette. Nadat Zondag in den morgendienst te Kats (Nootd-Beveland) de candldaat P. Moerman, uit Hlllegersberg, naar aan leiding van 1 Petrus V vers 2—4 door ds. Klomp, uit Hlllegersberg, In zyn ambt bevestigd geworden was, trad ds. Moerman in den namiddag voor de gemeente op. Het onderwerp zyner rede was ontleend aan Handelingen IV vers 12. Er was beide keeren veel belangstelling, ook van elders. Beroepen naar de Geref. Oem. te Tholen ds. Sybrandy te Stlens. Beroepen naar de Chr. Geref. Qem. te Vllssingen, ds. L. H. Beekamp, te Arnhem. De kerkeraad der Chr. Oeref. Gem. te Rotterdam heeft aan den ontslagen predikant ds. Van V., tot wederopzeggens een jaargeld toegekend van f 1000, Pooitvliet. Door den kerkeraad alhier, werd toezegging van beroep uitgebracht op ds. A. B. van der Put van Op- en Neder-Andel (N -Br.) O N D E R W IJ S. De herhalingsschool te Zonnemaire Is begonnen met 20 leerlingen (13 j. en 7 m.) Noordwelle. Aan hetherhallngsonderwys nemen deel 13 leerlingen, t. w. 9 jongens en 4 meisjes. Ellemeet. De cursus voor herhalings- onderwys is begonnen met 5 jongens. Jammer dat zich voor dat onderwijs geen meisjes aanmeldden, ter voortzetting of uitbreiding van het geleerde of om het door herhalen te doen bekiyven. RECHTSZAKEN. Voor het kantongerecht te Goes hebben twee officieren en acht soldaten van het Heilsleger te Ierseke terecht gestaan wegens het maken van muziek In het openbaar bulten een gebouw, zonder vergunning te bezitten, welke overtreding was gequallfi- ceerd als openbare vermakeiykheid. De beklaagden erkenden, dat zy op Zondag 11 September muziek gemaakt hadden en daarby gezongen, waarop de ambtenaar van het O. M. schuldigverklaring vroeg en veroordeeling tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. De verdediger kwam daartegen op, omdat de samenkomsten van het Leger des Hells geen openbare vermakelijkheden zyn, welke meening gegrond Is op een arrest van den Hoogen Raad, die deze bestempeld als godsdienstoefening; vry- spraak werd gevraagd. Uitspraak 12 Jan. a.s. By een dezen zomer te Sas-van- Oent gehouden wlelerwedstryd reed de brievenbesteller J. B. met zyn motorrywlel één der deelnemers aan dien wedslryd aan, die viel en zich verwondde. De recht bank te Middelburg veroordeelde den brievenbesteller wegens 't veroorzaken van llchameiyk letsel door schuld tot 7 dagen hechtenis. Op verzoek van den beklaagde heeft H. M. deze straf veranderd In een boete van f 35. Door het O. M. by de rechtbank te Arnhem werd tegen den 50-jarlgen ont slagen onderwyzer W. v. Z., te Oosterbeek, die In den avond van 24 Augustus een moordaanslag pleegde op de 18-jarlge Hendrlka van Veelen, en haar met een dolkmes een ernstige wond ln de borst toebracht, 1 jaar en 3 maanden gevangenis straf geëlscht. De rechtbank te Utrecht heeft den 35-jarlgen veehouder J. H. van Schalk, te Loosdrecht, wegens melkvervalschlng ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met last tot openbaarmaking van het vonnis op kosten van den beklaagde. Spoorweg-ongeluk te Breda. In hel Dagbl. van Noord-Br. lezen wij omtrent dit droevig ongeluk de volgende bizonderheden: Met enorme kracht moeten ze tegen elkaar geloopen zijn. Beide locomotieven sprongen uit de rails, en werden zeer ernstig beschadigd en die van den goederen trein drong aan ééne zyde haast tot de assen toe In het zand. De verschillende goederenwagens en ook een passagiers wagen van den rangeerenden trein, derail leerden alle, geen enkele wagen zagen we er van morgen yan dezen trein, die niet of meer ernstig beschadigd was. Van de wagens van den goederentrein vormden de eerste 8 10 niets anders dan een geweldige wrakhoop. De botsing moet wel met ontzettende kracht zyn geschied. De eersle bagagewagen achter de locomotief werd totaal versplinterd en aan den kant der lucifersfabriek bezyden de lyn ge worpen. De tweede wagen, met hout geladen, kwam dwars over de spooriyn op zijn kant met de bovenzyde van den bodem tegen den achterkant van den tender te liggen. Een tankwagen, die op voornoemde wagen volgde, werd ook geheel vernield en bulten de lijn aan den kant der lucifers fabriek geworpen. Een tweede tankwagen werd tegen den met hout beladen wagen opgedrukt en ook grootendeels vernield. Aan de achterzyde van dezen tankwagen bevond zich vervolgens een geweldige wrakhoop van wielen, assen, veeren, wagenbodems, zijstukken, een groote hoop antrhaclet. De massa ligt hier zoo op en door elkaar gewrongen, dat het moeliyk uit te maken Is, hoeveel wagens hier nu wel elgeniyk liggenwe schatten een stuk of zes, maar 't kunnen er ook wel meer zyn. De overige wagens van dezen trein schijnen niet ernstig te zyn beschadigd. Ze werden van gisteren heel vroeg al afgekoppeld en naar 'n veilige plaats gebracht. Ontzettend Is het ongeluk Inderdaad; niet zoozeer nog om de groote materleele schade, die er door veroorzaakt Is geworden, dan wel door hel feit, dat het ongeluk twee menschenlevens heeft gekost. By het rangeeren der verschillende wagens, was n.l. zekere Van der Steen, hier te Breda woonachtig, werkzaam. Deze werd onmlddeliyk na het ongeval vermist en 't leed dus geen twyfel, of hy moest ver ongelukt zijn. Van het personeel van den goederentrein was het zekere Zandée uit Feljenoord, die er het leven by liet. De hoofd-conducteur van den goederen trein, die zich by Zandée in den bagage wagen bevond, Is als door 'n wonder gered. We konden den man niet te spreken ktygen, doch zoo 't schijnt moet 't hem gelukt zyn vóór het noodlottige oogenbllk uit den wagen te springen. Hy heeft slechts eenlge kwetsuren aan het hoofd opgeloopen. De machinisten en stokers der beide locomotieven zyn voor zoover ons bekend niet gekwetst. De machinist van den goederentrein, die, zooals gebleken Is, door een onveilig signaal heeft gereden, werd gisteren reeds vroeg gelast zich naar het station te begeven en daar te biyven om een verhoor te kunnen ondergaan. De hoofd-conducteur van den Rotter- damschen trein, die in den wagen heeft gezeten, waarin Zandée verpletterd is, verhaalde ons, even vóór zyn vertrek naar Rotterdam, dat hy de botsing heeft zien naderen, toen de remmen heeft vastgezet, en uit den trein Is gesprongen. Hy Is op het grint terechtgekomen en heeft zyn handen geschaafd en zyn hoofd gekwetst. Maar overigens was hy ongedeerd. Hy was nog wat bleek en geschrokken, maar toch niet ernstig gekwetst. Te half twee zyn de machinist en de leerling-machinist van den Rotterdamschen trein door de Justitie gehoord. Even tevoren hebben wy hen gesproken. De machinist vertelde ons, dat hy dadeiyk, toen hy het vóórseln groen had gezien, het remslgnaal heeft gegeven. Het groene vóór-sein bevindt zich ongeveer 300 meter vóór het roode onvelllg- slgnaal en dient ter waarschuwing van den machinist, dat hy moet remmen, althans met langzaam ryden moet beginnen. Behalve dat hy het remslgnaal heeft gegeven, Is door den machinist de Westlng- house-rem In werking gezet. Het remslgnaal diende om de vier remmers, die zich In den trein bevonden, te waarschuwen, dat zy de remmen hadden aan te zetten; de Westlnghouse dient voor de locomotief en den tender. Toch is de trein doorgereden. .Welke verklaring geeft u daarvoor", vroegen wy den machinist. .Gladde rails". Een deskundige onderbrak: .Maar had ge den zandstrooler niet laten loopen?" .Ja zeker. Maar de trein was niet te houden. Het was een mistige nacht en het vroor een beetje. Dus was de vochtigheid der lucht aan de rails vastgevroren en schoof de trein voort, zonder dat het remmen daar iets tegen doen kon". „Maar de zandstrooler?" „Och, als 'n trein eenmaal aan 't schuiven Is, dan Is daar niets tegen te doen". Het was een lange trein van 40 zwaar- geladen wagens en die Is, als de wielen niet meer draalen en slibben, door niets tegen te houden. .Dus u zaagt de botsing aankomen?" -Ja". .En bent u toen niet van den locomotief gesprongen „Neen". „En toch niet gekwetst?" „Neen". „Maar hoe Is dat mogeiyk?" „Ja, dat weet Ik zelf niet. Wy zyn tegen den wand geslingerd, maar hebben verder geen letsel gekregen". Een verzoekschrift van Van Elk. De heer J. van Elk, candldaat-notarls en rechtskundig adviseur te Dordrecht, heeft een verzoekschrift tot de Tweede Kamer gericht, waarin hy het volgende Ie kennen geeft: dat hy door de uitspraak van het Arnhem- sche Hof In de zaak-Garsthagen geoordeeld Is op eene wyze, die pijnlijker en ernstiger Is dan eene veroordeeling tot gevangenis straf zou zyn; dat een veroordeelde nog rechten heeft, doch ondergeteekende weerloos tegenover die uitspraak slaat; dat hem ook geen'gewoon rechtsmiddel bekend Is, om hiertegen op te komen; dat hy protesleert tegen en verwerpt de felteiyke overwegingen, waarop de psychiaters hunne conclusies hebben ge bouwd en de onjuiste feitelijke voorstelling van ondergeteekende's handelwyzen, zooals die In het Arnhemsche arrest staan vermeld; dat hy zich diensvolgens tot de Tweede Kamer wendt, met eerbiedig verzoek om gebruik te maken van hare bevoegdheid tot het instellen van een onderzoek of ondergeteekende zich werkeiyk heeft' schuldig gemaakt aan hetgeen In het rapport der psychiaters en In het arrest Is vermeld; dat zulks ook Is In het algemeen be lang, daar door al die onjuistheden een valsch licht op de Papendrechtsche straf zaak is geworpen. De dubbele moord te Spaarnwoude. Nog steeds geen licht. Het verdachte familielid schynt nog niet gevonden en de verdenking tegen dezen persoon Is In elk geval niet zóó groot, dat men elk kwaad vermoeden tegen den eersten verdachte, Rosa, die door de politiehonden is aan gewezen, heeft laten varen. De veertien dagen straf, die Rosa nog „te goed" had, heeft de justitie hem eerst maar laten uitzitten, en nu Is hy dadeiyk weer opgepakt, om ook nog een rekening met den kantonrechter te vertffenen. De justitie houdt hem dus zoo lang mogelijk onder 't bereik van haar langen arm. TWEEDE KAMER. ln de Dinsdag gehouden zitting werd het algemeen debat over de begrooting van buitenlandsche zaken voortgezet. De Minister vervolgde zyn rede en ver dedigde zijn beleid. Hy gewaagde vai de beste betrekkingen met onze naburen en zelde dat er kans beslaat dat daarvan eerlang hetzelfde bewys zal worden geleverd als waarvan het bezoek van het Belgische koningspaar getuigde. Wanneer onder het kabinet van 1901 Iets abnormaals heeft plaats gehad aan de afdeellng Buitenlandsche Zaken, dan Is door Minister Van Tets de machine weer recht gezet. Thans loopt zy weer als ge smeerd. Onder de erfenis van het kabinet van 1901 Is niets dat de vrijheid van handelen van den Minister belemmert of In te dienen wetsvoorstellen beïnvloedt. Inzake de Ryntollen biyft de regeering het standpunt Innemen dat de vrije Ryn een levensvoorwaarde voor Nederland Is. Bij de replieken diende de heer Hugen- holtz een motie In voor een schelds- rechteriyke oplossing van het geschil tusschen Dultscbland en Nederland omtrent het vestingverdrag. De heer Patyn crltlseerde scherp de houding van dr. Kuyper in de Vdh Heeckeren- zaak en verklaarde nadrukkeiyk den drle- starrenschryver in De Standaard van 6 Juli te beschuldigen van, In stryd met 's lands belang, In een hoogst ernstige aangelegenheid, opzetteiyk onwaarheid te hebben geschreven ten aanzien van ver klaringen door den Minister van Buiten landsche Zaken In de Eerste Kamer afgelegd, en zulks met het oogmerk om den Indruk, die 's Ministers woorden vestigden en ook beoogden te vestigen, te vervalschen. Even later op den indruk In De Standaard gewekt, alsof het kabinet van 1904/1905 zyn plicht verzuimd had, door niet te Informeeren naar het bestaan van een brief van den Dultschen keizer, zelde de heer Patljn óf den drlestarrenschryver te be schuldigen ook ten dezen onwaarheid te hebben geschreven óf wel het kabinet van 1904/1905 te beschuldigen van ernstig plichtverzuim. Een onbeschryieiyk tumult ontstond en als gevolg daarvan werd den heer Patyn eindelijk verlof verleend voort te gaan, waarna aan sprekers, die na hem kwamen, slechts na stemming verlof tot repliek werd verleend. De heer Van Idslnga zelde, dat de Van Heeckeren-zaak niet uit Is alvorens onom wonden verklaard wordt dat al wat de heer Van Heeckeren heeft medegedeeld op een misverstand berust. LUC HTVA ART. Omtrent het ongeluk te Rome wordt nog nader medegedeeld, dat de vliegers met fraai weer waren opgestegen, 't Was dien dag druk en levendig op het vliegveld van Centocelle, waar, dank zy het mooie weer, verscheidene vliegers welgeslaagde vluchten deden. Twee luitenants met een Blérlot-toeslel, weer twee andere officieren met een Farman-vllegmachlne en eindelijk ook de ingenieur Cammarota met den luchtschipper Stefanle, met een Farman- toestel. Vervolgens steeg Cammarota nogmaals op. (nu met den genie-soldaat Castellanie. Na verscheidene malen het veld te zyn rondgevlogen, scheen het alsof Cammarota een bocht te scherp nam. Het vliegtuig was op dat oogenbllk niet meer dan 25 meter boven den grond. De bestuurder trachtte het toestel door een beweging weer recht te brengen, maar(by deze manoeuvre scheerde de aeroplane langs den grond en viel ten slotte met een smak op het veld. Cammarota werd een eind weggeslingerd en zwaar verwondzyn passagier had het toestel op het lichaam gekregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2