Uit Stad en Provincie. ■EDEItLAID. Harderwijk, 2 Dec. In de kazerne alhier heelt een sergeant uit wanhoop dat rapport zou worden gemaakt van een door hem bedreven feit zich een kogel door de borst geschoten. De wond was echter niet doodelljk en de toestand van den gewonde Is thans bevredigend. Amsterdam, 3 Dec. Hedenmorgen veroorzaakte een persoon, gestoken In een van haar uitmonstering ontdane huzaren uniform, In den omtrek van den Dam eenlge opschudding. Hij droeg een bord, waarop In flink zichtbare letters den omstanders werd kond gedaan, dat in het Nederlandsche leger geen recht was te krijgen. HIJ ver kocht daarbij, tegen de kapitale som van drie centen, eenlge gedrukte velletjes, waarop vermeld, dat hij Indertijd door den krijgsraad tot één jaar gevangenis straf was veroordeeld voor een feit, dat hij niet had bedreven. Hij beweert In die gedrukte stukjes zes getuigen voor zijn onschuld te kunnen bybrengen. De vertooning had zöóveel bekijks, dat spoedig van uit de hoofdwacht een korporaal met twee gewapende manschap pen, bajonet op het geweer, den ex-huzaar kwamen arresteeren. In de hoofdwacht werd de man voor den plaatseltjken commandant gebracht, die zich niet gerechtigd achtte, den man In arrest te doen houden. HIJ werd dan ook onmlddeliyk In vrijheid gesteld en heeft de demonstratie niet herhaald. Alhier werd een 9-jarlg knaapje door een automobiel overreden. Vreeselljk bloedend en doodeiyk gekwetst lag het daar. De dame in de auto weigerde het kind In haar auto op te nemen voor het vervoer naar het ziekenhuis. Immers, dan zou haar auto door het bloed worden bevuild. Het kind is kort daarna overleden. Het nummer der auto en de naam der menschllevende dame zijn bekend. Rotterdam, 3 Dec Met de Batavieren keerden hedenvoormiddag vla Londen uit New-York terug 508 landverhuizers. Hier van gingen er 40 van het Centraalstation en de rest van het Maasstation naar Duitschland. Hedenmorgen om kwart vóór twaalven waren eenlge lljnwerkers van den telefoon dienst aan het werk op 't dak der sigaren fabriek van gebr. Egelle, toen één hunner, de 19-jarlge W. C. Indenmauer, by het aflaten van gereedschap het evenwicht verloor en van 12 meter hoogte In de gang naar het gebouw „Dlllgentla" stortte. Hij werd het kantoor der Dienstverrichting aan de overzijde binnengedragen, waar de hulp van dr. O. A. v. d. Berg werd Inge roepen, terwijl een raderbrancard der ver- eeniglng E. H. b. O. spoedig ter plaatse verscheen. Binnen een korten tijd was de onge lukkige evenwel overleden. Later Is het lijk met den transportwagen van den Ontsmettlngsdlenst overgebracht naar de ouderlijke woning. Willemstad, 3 Dec. Aan de vesting wallen alhier Is men bezig met het opruimen van een 4-tal kustgeschutkanonnen van 24 c.M. Deze kanonnen, door het r|]k afgekeurd en gekocht door den heer Arle Rljsdljk te Hendrlk-ldo-Ambacht, hebben elk een ge wicht van ruim 14.000 K.Q. Ter scheepsgelegenheid zullen ze naar Luik worden vervoerd om te worden ge sloopt. Zierikzee, 3 Dec. Olsterenavond hield de Vereeniging tot Veredeling van Zang vogels en Pluimvee „Excelsior", In de Sociëteit „Concordia" alhier hare jaarlijk- sche algemeene vergadering. Door het ongunstige weer, waren vele bullen-wonende leden verhinderd deze ver gadering by te wonen. De waarnemende voorzitter, de heer F. C. van Meteren, opende de vergadering met een „welkom" tot de aanwezige leden. Hij betreurde het dat de voorzitter, de heer J. C. v. d. Have, wegens drukke werk zaamheden zijn ontslag heeft moeten nemen en bracht In warme bewoordingen hulde aan hetgeen de heer v. d. Have steeds voor deze Vereeniging heeft gedaan. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Hierna werd door den penningmeester, den heer M. Smits, rekening en verantwoor ding gedaan over het vorig dienstjaar. Uit die rekening, onderzocht door twee leden, bleek, dat zy sluit met een batig saldo van f 176,13. De voorzitter deelt mede, dat de heeren J. C. v. d. Have en dr. Van der Hoeven ontslag hebben genomen als leden van het bestuur, zoodat In deze vacaturen moet worden voorzien. Bij de daarop gehouden stemming werden tot leden van het bestuur gekozen de heeren jhr. Van Cltters en C. Koopman, welke laatste, ter vergadering aanwezig, zyn benoeming aannam. Aan de beurt van aftreding waren de heeren L. J. Leeuwe en F. C. van Meteren, die belden werden herkozen en hunne herbenoeming aannamen. Aanbevolen waren nog de heeren V. M. Krepel, L. de Oude en A. Oaanderse. Tot zuivering der notulen van de vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur voorstelde in dit jaar nog geene tentoonstelling te houden, met het oog op de financiën der Vereeniging. Naar aanleiding van een opmerking van den heer W. Ribbens, dat nog zoo weinig zuivere raskippen op onze eilanden zijn, ontspon zich een discussie, waarvan het resultaat was. dat besloten werd, dat vanwege de Vereeniging wederom broed- eleren van bekende rassen voor de leden zullen verkrijgbaar worden gesteld, terwijl een Commissie, bestaande uit de heeren Van Meteren, Smits en Oaanderse, werd benoemd, teneinde de resultaten daarvan na te gaan. Ten slotte werd onder de leden een Tombola gehouden van vogels, voeder en wat verder met de Vereeniging in verband staat. Na afloop dezer verloting werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. Wy waren wegens ongesteldheid tot ons leedwezen verhinderd In de Concert zaal by te wonen: Vrydagavond de lezing van den heer J. W. van Nouhuys te 's-Oravenhage, en Zondagavond die van den heer Albert Vogel. Eerstgenoemde trad op voor de ver- eeqiging „Algemeene Ontwikkeling" en had tot onderwerp gekozen „De expeditie 1909/1910 naar het sneeuwgebergte van Nleuw-Guinea", het gesprokene met licht beelden op aangename wijze aanschouweiyk makend. Laatstgenoemde droeg op artistieke wyze voor Jean Marie, een drama In één bedryf, vlerkante Joost, en van Multatull, de be roemde toespraak van Max Havelaar tot de hoofden van Lebak. Jammer, dat de zaal zoo slecht bezet was. De Afdeellng Zierikzee van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond heeft In de gisteren gehoudene vergadering met algemeene stemmen een motie aan genomen, waarby zy verklaart den door de Liberale Klesvereeniglng voor het lid maatschap van den gemeenteraad gestelden candldaat te zullen steunen, wyi deze voor de belangen der werklieden steeds mei warmte Is opgekomen, hetgeen In het bizonder uit zyn krachtig streven naar Staatspenslonneering zoo duldeiyk ge bleken Is. De heer A. Bouma, hiertoe ult- genoodlgd door de Federatie der Afdee- lingen op Schouwen—Dulveland van den Bond voor Staatspenslonneering, zal aan staanden Donderdag te Nleuwerkerk, In de zaal by den heer Llevense; Vrydag te Ellemeet, In de zaal van den heer F. C. de Roo op den Oudendijk, en a.s. Zaterdag avond te Burgh in de zaal van den heer Qraafeiland, als spreker optreden. Door het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspenslonneering Is onderstaande motie verzonden aan de Tweede Kamer der Slaten-Generaal Het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspenslonneering, goedgekeurd by Kon. Besluit van 27 September 1902, No. 15, tellende 361 afdeelingen met ruim 33000 leden en 80 aangesloten Bonden en Ver- eeniglngen; gezien het voornemen der Regeering, om aan de Wetgevende macht voor te stellen een bedrag van 40 mlllloen gulden te besteden aan doodc weermiddelen (versterking der kustverdediging); overwegende, dat ons Vaderland zelfs by het kleinere Denemarken reeds 20 jaren ten achter Is met de sociale wetgeving, speciaal wat betreft de wetteiyke verzor ging van ouden van dagen; overwegende verder, dat door een militaire uitgaaf van 40 millloen, die met de rente wordt 46) mlllloen, de mogeiyk- heid van dringend noodzakeiyke ouder- domspenslonneerlng wordt geschaad; dringt er by uwe Hooge Vergadering met klem op aan, bedoeld voorstel der Regeering te verwerpen. Namens het Hoofdbestuur voornoemd: N. PRINS, Voorzitter. A. VOORBROOD, Secretaris. - Door wyien mej. P. S. van der Thoorn Is nog gelegateerd aan de armen naai- en brelschool te Middelburg de som van f 200, vry van successierecht. De agent van politie 3e klasse J. Cornelissen te Middelburg Is, met Ingang van 1 Decbevorderd tot 2e klasse. Door Qedep. Staten van Zeeland Is aan den heer J. M. C. Pot, wegens zijn vertrek uit Tholen, met Ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als lid der commissie van aanslag In de belasting op bedryfs- en andere Inkomsten voor den kring St.-Maartensdyk. Sirjansland. Door den heer M. K. de Ronde Is ontslag genomen als voorzitter van de schletvereeniglng „Volksweer baarheid". In diens plaats Is gekozen de heer P. Bal Janz. De meestoof „De Eendracht" heelt hara werkzaamheden ook weer begonnen. Bruinisse. Door de afdeellng van het Leger des Hells te Zierikzee werd Vrydag avond In de conferentiekamer een ver tooning met lichtbeelden gegeven, In den vooravond voor de kinderen en om zeven uur voor volwassenen. By belde byeen- komsten was een talrijk publiek, dat biykbaar In de vertooning en verklaring der lichtbeelden, wat met zang werd afgewisseld, veel genoegen vond. Het meisje Van den Tol, dat eenlge weken geleden door de stoomtram op den Provincialen Straatweg te Bruinisse werd aangereden en daarby zeer ernstig gewond werd, zoodat men voor haar leven vreesde, Is thans weder zoo goed als geheel hersteld uit dokters handen ontslagen. Zy heeft het hetsrljden voor altyd vaar wel gezegd. St.-Fllipsland, 4 Dec. De kommies le klas, J. v. Moort van hier, wordt over geplaatst van Oudenbosch naar Amsterdam. Door de duisternis misleid viel gisterenavond een vrouw In den water gang by de Sluis van den Henrlëlle-polder. Op haar hulpgeroep kwamen eenlgen aan- loopen om haar te helpen. Met een nat pak, en natuurlijk hevig ontsteld, kwam zy er betrekketyk nog al goed af. Ons eiland, dat reeds zoo arm aan natuurschoon en houtgewas Is. zal weer één van zijn meest aantrekkelijke punten verliezen. De laan, aan den Ingang van Kramerspolder, langs de hofstede „La Solitude", die In den zomer, wanneer de boomen In hun vollen bladertooi pryken, zoo'n fraalen berceau vormden, zal binnen kort verdwynen. Stavenissc. L.l. Vrydagmlddag was den kinderen der bewaarschool alhier een aardige verrassing bereid. Door den wel- wlllenden steun van eenlge In- en uit wonenden was het hoofd der school, mej. Smlls, In de gelegenheid gesteld een echt Sint-NIkolaasfeestje aan de kinderen te bereiden. De goede Sint met zyn zwarten knecht verscheen in hun midden en niet met ledige handjes en maagjes ging de jeugd huiswaarts. Tot bestuursleden van den kolenbond alhier zyn met groote meerderheid gekozen de heeren J. Leune (aftr.) en A. v. 't Hof (vacature J. de Vos). St.-Annaland, 5 Dec. Naar men stellig meent, moet de toestand van den overreden jongen nu gelukkig van dien aard zyn, dat het gevaar voor zyn leven geweken is. Goes. De heer E. Huyghebaert heeft, nadat de gemeenteraad eerst op zyn ver zoek om subsidie voor een tramweg op Zuld- Beveland afwijzend heeft beschikt, ander maal een adres aan den gemeenteraad alhier gericht, waarin hy een geheel ge- wyzlgd plan, voor wat de gemeente Goes betreft, overlegt en waarby hy een jaar- lijksch subsidie van de gemeente verzoekt van f 13C0 en wel gedurende 20 jaren. Vlissingen. Volgens mededeellng van den inspecteur van het loodswezen in het 6e district Is de gezonken tjalk In de Zandkreek gelicht. In het Schaar van Koiynsplaat zyn by- gelegd: stompe ton No. \a in 89 d.M. water en spitse ton No. 6 In 167 d.M. water. By wyze van proef zyn de belde llcht- hulzen van Oroenendyk wit geschilderd met In het midden een rooden band; zy hebben een rood dak. De verbetering van de haven alhier aan den mond van het kanaal door Walcheren Is door den Minister van Waterstaat in overweging genomen. Geiyk bekend Is, worden met 1 Jan. a.s. by de Slaatsspoorwegen de blzondere vacantiekaarten voor werklieden Inge trokken. In een te Vlissingen gehouden vergadering van de werf der Kon. Maatschappy „De Schelde" Is thans besloten aan alle fabrieken of Inrichtingen, welke tot dusver van deze kaarten gebruik maakten, een schryven te richten, met verzoek gezamenlijk by de Staatsspoorweg-maatschappy aan te dringen om deze kaarten te laten bestaan. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Kerkwerve. By de op 3 Dec. j.l. alhier gehouden aanbesteding van kunstmest en krachtvoer Is de superphosphaat gegund aan den heer A. Oeelhoed te 's-Graven- polder; de kaïniet, katoenzaadmeel, iyn- schllfers en de maïs aan de firma Ribbens le Zierikzee; de kalk aan de firma Van Dyk <S Co. te Dordrecht; het lynmeel aan den heer I. J. v. d. Have te Rotterdam; en de ïynkoek aan de firma J. N. van der Putten Co. te Uden. Landbouw on Veeteelt. Zierikzee, 3 Dec. Heden hield de Land- bouwvereenlglng „V. Z. O. S." alhier, ten huize van den heer Verwer, een algemeene vergadering, onder het voorzitterschap van den heer W. den Boer. Na voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, werden twee nieuwe leden tot de Vereeniging, na bal lotage, aangenomen. De heer L. Koopman besprak de In den gemeenteraad van Zierikzee aanhangige voordracht tot het Invoeren eener ver ordening op het melkonderzoek, en deelde een en ander mede omtrent het resultaat der aan de fabriek „De Duif" te Nleuwer- keik gedane onderzoekingen. Hy stelde daarom voor, nu de behandeling der melk- verordenlng In onzen gemeenteraad Is uitgesteldeen commissie te benoemen, die advies zou uitbrengen omtrent deze zaak, teneinde alzoo den gemeenteraad beier op de hoogte der kwestie te kunnen brengen. Dit voorstel werd aangenomen en drie leden aangewezen om, namens deze Vereeniging, advies uit te brengen. Door de afdeellng Tholen van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappy Is be sloten f 300 by te dragen In het garantie fonds voor de te Middelburg te houden provinciale tentoonstelling In 1911. Verder Is goedgevonden de contributie van f 2 op f 2,50 te brengen en die ver hooging mei 1912 te doen Ingaan. Doordat de beschikbare voorraad Riga zaaliynzaad te klein Is om aan alle aan vragers de gewenschte hoeveelheid te verstrekken, zijn voor de Zeeuwsche coöperatie 150 balen gereserveerd, zoodat de aanvragers 50 pCt. zullen ontvangen van de opgegeven hoeveelheid. Donderdag 8 December zal te Middelburg In de sociëteit St.-Jorls de Vereeniging tot bevordering van de Geiten- fokkery In Zeeland een algemeene ver gadering houden. Op die vergadering zullen besproken worden de stamboek- houding en het merken dier stamboek- dieren. Ook zal behandeld worden of de provinciale vereeniging zal deelnemen aan de Mlddelburgsche Landbouwtentoonstel ling In 1911. Na afloop der vergadering zal gelegen heid bestaan de modelstal van den heer J. R. Fok te Serooskerke te bezichtigen. RECHTSZAKEN. Door den krygsraad te 's-Gravenhage werd de vorige week behandeld de zaak tegen den milicien-soldaat A. D., van het 3e regiment infanterie te Middelburg. Aan beklaagde was ten laste gelegd, dat hy te Middelburg In den nacht van 31 Aug. op 1 Sept. 1910. met het oogmerk om den boeren-arbelder Jan van Wallenburg zwaar lichameiyk letsel toe te brengen, althans om hem te mishandelen, dien man met zyn bajonet heeft gestoken in de derde tusschen- rlbsrulmte, ter hoogte van het hartezakje, welke steek den dood van genoemden Jan van Wallenburg heeft tengevolge gehad. Op grond der verklaringen van ver schillende getuigen en deskundigen achtte de auditeur militair, ondanks beklaagde's ontkentenls, het bewys van beklaagde's schuld geleverd en vorderde wegens zware mishandeling, den dood tengevolge gehad hebbende, 6 jaren gevangenisstraf, met vervallen-verklaring van den militairen stand. De krijgsraad, uitspraak doende, veroor deelde beklaagde wegens mishandeling, den dood tengevolge hebbende, tot 5 jaren gevangenisstraf, met vervallen-verklaring van den militairen stand. Van dit vonnis heeft beklaagde zich In hooger beroep voorzien by het Hoog Militair Gerechtshof. Niet alleen namens Imkje B., maar ook namens P. R. is hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis der rechtbank te Amsterdam, waarby zy respectieveiyk werden veroordeeld tot 15 en 12 jaar ge vangenisstraf, wegens poging tot diefstal met geweldpleging, het drama op de Nicolaas Wltsenkade. De 23-jarlge werkman P. P. van G. uit Terneuzen, thans gedetineerd te Middel burg, stond Vrydag aldaar terecht wegens diefstal. Hy had In den nacht van 1 op 2 Augustus aan boord van de „Helena" te Terneuzen geslapen, en als herinnering aan de gastvrye bemanning daarvan, uit de broek van den éénen eenig geld, en uit de jas van den anderen een gevulde portemonnale meegenomen. Daar de twee voornaamste getuigen zeevarende zyn en dus niet konden ver- schynen achtte de ambtenaar van het O. M. den diefstal niet bewezen en vroeg vryspraak. De verdediger, mr. F. B. Evers, sloot zich hierby aan. De rechtbank gelastte daarop de on- mlddeliyke Invryheldstelllng van beklaagde. De beklaagde, een sufferige opgeschoten jongen, bleef nog een oogenbllk verbluft staan. Hy scheen zelf niet goed te begrypen, dat hy er zoo mooi van af komt. Dan loopt hij met een blij gezicht den wachtenden veldwachter voorbij. Hy Is vry. De justitie te Middelburg verzoekt aanhouding en overbrenging naar het huls van bewaring aldaar, van den 26-jarlgen Henri van Ronkel, handelsreiziger, laatst wonende te Rotterdam. De rechtbank te Middelburg heeft tegen hem rechtsingang met last tot Instructie en bevel tot gevangenneming verleend, wegens verduistering. Oplichting op groote schaal. Twee handelsreizigers uit Rotterdam, die voor leveranciers van rywlelen op provisie reisden, hebben In Zeeland op verschil lende plaatsen rijwielen verkocht voor hunne patroons. Eerst droegen de heeren het gejd steeds behooriyk af, maar den laatsten lijd hielden zy het onder zich. Het gevolg hiervan was dat één hunner, de 22-jarige W. H. K., gearresteerd werd, en deze thans door de rechtbank te Middelburg naar de openbare terechtzitting verwezen Is. De andere reiziger Is nog voortvluchtig. Als het totaal der waarde der verduis terde rywlelen hoorden wy f1500 if 1600 noemen. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep (toez.) naar de Herv. Gem. te Rltthem, door den heer P. L. Klehl, cand. te Utrecht. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Oude-Tonge, door ds. J. H. F. Remme te Vlnkeveen. Te Nieuw-Vosmeer overleed de heer H. M. Canters, sedert 1897 pastoor aldaar. Hy werd In 1845 geboren en herdacht verleden jaar zyn 40-jarlg priesterfeest. Op de lyst voor het dekken der kosten, benoodlgd voor het verven der kerk van de Ned. Herv. Qem. te Nleuwer kerk, Is geteekend tot een bedrag van vyf honderd tachtig gulden. Bruiaisse. By de Vrydag gehouden herstemming voor notabel der Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer W. Jumelet Az. Eikerzee, 5 Dec. Op Zaterdag 10 December zal van 11 tot 1 uur een stemming worden gehouden voor 1 notabele In de Ned. Herv. Kerk alhier, wegens een vacature ontstaan door het vertrek van den heer T. Gast. Colijnsplaat. By de Ned. Herv. Gem. alhier zyn door den kerkeraad als ouder lingen herkozen de heeren C. Kievit en J. Kramer, en gekozen tot diakenen de heeren J. van der Weele, D. Tazelaar en M. Provoost, In de plaats van de aftredende heeren P. van der Weele en J. Tazelaar, terwyi er één vacature bestond. O N D E R W IJ S. Naar wordt medegedeeld, Is tot onder- wyzeres aan de chr. school te Zonnemalre benoemd, mej. Van de Velde te Randwyk en wel by Iniyving In den werkeiyken dienst van den lotellng A. Kunst van Oud-Vossemeer, die thans als onderwyzer aan die school werkzaam ls. Benoemd tot onderwijzeres te Bath mej. J. Ampt, tydeiyk onderwyzeres te Scherpenisse. De voordracht voor onderwyzer aan de openbare school te Ovezand beslaat uit de heeren P. de Zomer te IJzendyke; P. J. Eyke te Zaamslag, en J. Robyn te Kamperland, gem. Wlssekerke. De lessen aan de herhalingsschool te Nleuwerkerk zyn op 1 Dec. aangevangen met zeventien leerlingen. Post en Telegrafie. De klerk der posteryen en telegrafie 2de klasse, J. J. de Bulsonjé, wordt met Ingang van 6 December a.s. verplaatst van Breskens naar Tholen. Naar wy vernemen, Is de heer P. Keg, directeur van het postkantoor te Middel burg, voornemens wegens gezondheids redenen binnenkort eervol ontslag als zoodanig aan te vragen. St.-Annaland, 5 Dec. Hoewel vlug en accuraat, Is voor den brievenbesteller de drukte zóó groot geworden, dat er op sommige dagen geen tyd genoeg overblijft tusschen de morgen- en mlddagbeslelllng, zoodat het bestuur der posteryen er toe overgegaan Is een hulpbesteller voor de ééne helft bulten de gemeente, n.l. J. Weyier, aan te stellen. Oud-Vossemeer. Sedert 1 Oct. 1.1. werd de betrekking van brievengaarder te dezer plaatse waargenomen door den heer A. J. van Oorsel; verwacht werd, dat deze wel definitief zou aangesteld worden, maar dezer dagen kwam de voor hem minder verbiydende tydlng, dat tegen 16 Dec. a.s. In die betrekking Is benoemd de heer A. van Llere, gepenslonneerd wachtmeester der marechaussée te Apeldoorn. Visscher IJ- Berichte n. Vergissing van den Wetgever? Inder- tyd hebben de Noord- en Zulderzee- vlsschers den Minister geadviseerd omtrent de maat, waarboven de vlsch mag ge vangen worden. Nu blijkt, dat de wetleiyk aangegeven maat te klein Is; voor haring bedraagt deze 10, voor bot 8 en voor spiering 7 c.M. De Visscherij-Crt. doet er een boekje van open, hoe deze veel te kleine maten in de wet zyn gekomen. De advlseerende vlsschers hadden be doeld duimen (2) c.M.), terwyi in de wet werd opgenomen evenveel c.M. De maten waren dus 2J-maal zoo groot bedoeld. Voordracht van den ingenieur De Muralt te Brussel. Onze landgenoot jhr. R. R. L. de Muralt c. I. oud-Ingenieur by den Waterstaat en 's Lands Burgeriyke Openbare Werken In Nederlandsch-Indlë, Ingenieur van het Waterschap Schouwen, ontving een ult- noodlglng van de Soclété Beige des Ingénieurs et des Industrlels, by monde van den voorzitter van haar Comité des Conférences, den ingenieur Léon Gerard, om een voordracht te houden voor ge noemde vereeniging. Hy heeft deze ull- noodlglng aangenomen. De vergadering zal plaats hebben te Brussel In het gebouw der Vereeniging, hOtel Ravensteln op 14 December 1910 te 8) uur. Het onderwerp Is aldus aange kondigd: Les moyens de détente des dlgues de mer et des canaux en Hollande. Emplol du béton armé pour la protection des dlgues. De Ingenieur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2