IMfUetfTJ I V. dejoneertzaal. Vjerkaote Joost. MULTATULI. i. Jean Marie, Eu groots piflij Afbraak, Faüfaml P. G. HEK, Zondag 4 December, Prijzen: f 0,75,10,50 eni 0,25 LaÉimwpq „Dreischor". Openbare Verkooping niBswe iismEiliii, Nuiik- HfinÉii, Dekens enz., Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht, JlPlf E RT E NT 1EM. AUG. VAN DYCK—PETIT, Populaire Lezing DEN HAAG. Het Kantoor van VAN GEND LOOS zal a.s. Zondag tot 12 uur geopend zijn. I. i. v. d. VEN. F. VAN DUKE Cz. 2* aankoop Veevoeder. Brandhout. fik Het Huis ftjl met Schuur TO" en Erf Meubelen en Huisraad, Houtverkooping. voornemen der deskundigen om hun rapport voor het publiek verkrflgbaar ie nellen, heeft hij, zooals gemeld, opdracht gegeven dat te trachten te voorkomen. Het ichljnt wel gerechtvaardigd te vertrouwen, dal 's Ministers inmenging In deze haar doel niet zal missen. Het algemeen debat over de Staats begroting is heden geëindigd, nadat nog de Ministers Heemskerk en Kolkman hadden gedupliceerd. Daarbij laakte vooral eerstgenoemde In de llnkerzl|de de wflze waarop zij, dagen lang, alleen met allerlei kleinigheden het kabinet Is lastig gevallen en daardoor de antithese verscherpte, zonder dat daartoe aanleiding bestond. Het debat was daardoor hoogst on vruchtbaar en bevorderde niet de goede verstandhouding. Waar zooveel belangrijke zaken, met betrekking tot defensie en sociale ver zekering, dringend oplossing eischten, riep de Minister voor het vervolg krachllgen steun en samenwerking der Kamer In. Hoofdstuk I werd goedgekeurd, nadat de door den heer Troelstra bestreden post t oor het verbouwen van 't palels Het Loo, was aangenomen met 69 tegen 7 stemmen. Hoofdstuk II werd ook goedgekeurd. De Papendrechtsche strafzaak. Naar wij vernemen heeft de verdediging Inzake de Papendrechtsche strafzaak In ren uitvoerig Interview met de vertegen woordigers van Handelsblad en Telegraaf medegedeeld, dat zij besloten heeft geen cassatie aan Ie leekenen. Louis Bouwmeester. Dinsdagavond werd in café „Oost-Indlë", Ie Watergraafsmeer, een weldadigheids- uitvoering gegeven, ten bate van behoeftige kraamvrouwen aldaar; waarbij niemand minder dan Louis Bouwmeester optrad. De groote acteur werd door Water- graalsmeer's fanfare-corps van zijn woning gehaald en werd per rijtuig naar café „Oost-Indlë gebracht. De zaal was overvol, er was geen plaatsje onbezet. Bouwmeester werd bij zijn optreden toegesproken door den voorzitter van het comité, die den kunstenaar in hartelijke bewoordingen dank zegde voor de wel willendheid, waarmede hij zijn medewer king voor het goede (doel heeft willen verleenen. Opgevoerd werden „Hel systeem van dr. Oroudron" en „Hel Spook", waarin Bouwmeester natuurlijk overweldigend succes had. H|j werd met een krans ge huldigd; de dames-medewerkenden ont vingen bloemstukken. liet Is een avond geweest, die in alle opzichten aan het doel beantwoordde de recette was zeer bevredigend. Koningin Wilhelmina bestolen. Dezer dagen maakten w|| melding van de arrestatie te Philadelphia, van een Internationaal dlevenpaar, dat In den loop der jaren onderscheidene adelljke en zelfs Itonlnkiyke families had opgelicht of be stolen. Onder de slachtoffers zouden ook Koningin Wilhelmina en president Fallières behoord hebben. Omtrent het edele paar, dat voornamelijk sieraden, juweelen en goud stal, worden ihans uit Philadelphia de volgende bizonder- heden gemeld: Onder het mom van een gehuwd paar vonden de 35-jarlge uit België afkomstige bediende Jean Dilleta en zijn bondgenoote Idalla de Meulmeester een betrekking In de voornaamste hulzen der Europeesche aristocratie, en maakten dan van de eerste de beste gelegenheid gebruik om een duchtige greep te doen In de juweelen kastjes hunner broodheeren. Dilleta Is van goede familie, hij was eerst acteur, en trouwde te Brussel. Na weinige jaren echter liet hij zijn gezin In den steek en trok naar Frankrijk, waar hij jockey werd. Een ongeval ge durende een wedren maakte plotseling een eind aan zijn carrière als jockey en de avonturier werd nu koetsier In deftige hulzen. Één zijner eerste betrekkingen vond hij op het slot van president Fallllès, In de buurt van Parijs, en daar leerde hij de kamenier ldalia de Meulmeester kennen. Hij beloofde haar te zullen trouwen, maar nam de vlucht met haar naaf Holland, nadat hij In 'I kasteel van den Franschen president diefstal had gepleegd. In Nederland slaagde het paar er In, bij de hofhouding van Koningin Wilhel mina te worden aangesteld, en het duurde niet lang, of Dilleta, die over zijn land- genoote een bijna duivelschen Invloed had XBSTOrven, volbracht In Den Haag zijn tweeden rooftocht. Hoeveel hem In het Koninklijk palels In handen Is gevallen, kou nog niet worden vastgesteld. Het paar vertrok daarop naar Dultsch- land en vond daar In een aantal, adelljke hulzen een positie. Overal waar zij In dienst waren, verdwenen sieraden en contanten als bij tooverslag, en hel echt paar Dilleta verdween niet lang daarna eveneens, vóór er een onderzoek kon worden Ingesteld. Toen de grond hun in Europa te heet werd slaken zij anderhalf jaar geleden den „grooten vijver" over. In Februari van dit jaar verlieten zij het huls henner meesteres In één der rijkste buurten van New-York, waarbij zij een snoer paarlen, ter waarde van 5000 dollar, Inpikten. Veiligheidshalve toog het dlevenpaar toen naar Zuid-Amerlka, waar zty in den beginne In Argentinië „werkzaam" waren. Het veld hunner prestaties schijnt hun daar niet lucratief genoeg geweest te zijn, want reeds na een paar maanden keerden zij naar de Vereenlgde Staten terug en maakten nu te New-York den milllonnalr William Kubre met hun diensten gelukkig. Dilleta was als bottelier en zijn minnares als kamermeisje aangesteld. Eens op een dag stortte miss De Meulmeester „bij ongeluk" een hoeveelheid karbolzuur over de handen, en gebruikte dat als reden, om zich uit de woning van den milllonnalr te verwijderen. Tegelijker tijd verdwenen een groote menigte brlllanlen en andere sieraden, benevens haar „echt genoot". Maar mr. Kubre liet het er niet by zitten en stuurde het diefachtige paar een drietal detectives achterna, wie het na veel omzwervingen gelukte, het spoor van Dilleta en zijn minnares te Philadelphia te vinden, waar Idalla In een hotel van haar bed werd gelicht, terwijl Jean na een vergeefsche poging tol ontvluchting In een badkamer van het hotel kon worden gearresteerd. Eerst na haar arrestatie ervoer Idalla dat haar minnaar, wiens bevelen zij blindelings had opgevolgd, getrouwd was, en In België 'n vrouw met vier kinderen had laten zitten: Woensdagmiddag Is kapitein Mtynier, de moordenaar van de baronesse d'Ambrl- court, te Parijs gevangengenomen en wel op zeer eigenaardige wijze. Om kwart vóór vieren kwam hij aan het ministerie van marine, in burgerkleedlng, met een lange overjas aan, het haar kort afgesneden, zijn knevel, die gewoonlijk sierlijk krulde, omlaag gekamd, zoodat zijn mond er geheel door bedekt werd. Niemand her kende hem. HQ vroeg naar den ingenieur der scheepsarllllerie Lapedic en toen men hem zelde dat deze niet op het ministerie was, wilde hij zijn particulier adres weten en vroeg hty tevens naar een anderen Ingenieur. Terwijl hl] hierover met den matroos van dienst sprak, kwam de heer Lapedic het ministerie binnen. Ofschoon deze kapitein Meynler In de koloniën had gekend, herkende h|j hem niet. Meynler overhandigde hem een brief, maar nauw had Lapedic dien brief ingezien of hij gaf order alle deuren te sluiten. Meynler wilde heengaan, maar men hield hem legen, waarop hij zelde: „Het Is dwaas, 't is dom". Inmiddels had men 2 politie agenten gehaald, die in de rue Royale op post stonden en Meynler arresteerden. Deze bood volstrekt geen weerstand, maar verzocht alleen dat men een rtytulg zou halen, om hem aan de nieuwsgierig heid van het publiek te onttrekken. DU geschiedde. Alvorens Ie vertrekken, zelde Meynler aan den portier: „Zeg mijnheer Lapedic, dat hij de premie van 50.000 francs, die voor mfln aanhouding Is uit geloofd, heeft verdiend". In den brief, dien Meynler aan den Ingenieur Lapedic overhandigde, verzocht hij hem om een onderhoud en hij leekende eenvoudig „Meynler". De arrestant werd terstond naar den hoofdcommissaris van politie Haman ge bracht, wlen hij verklaarde: „Ik ben kapitein Meynler en Ik wil u alvast dit ter hand stellen". Met deze woorden haalde hty een pakje, gewikkeld in een courant, uit den zak van ztyn overjas. Het bevatte 3 fleschjes, elk voorzien van een etlquel met het woord „vergift". De hoofdcommissaris heeft onmiddellijk be richt gezonden aan den procureur der republiek, den prefect van politie en den rechter van Instructie, waarna het onder zoek der Identiteit van den gevangene plaats had. TBLHORAMMBN. 's-Gravenhage, 2 December. Tweede Kamer. Voortgezel algemeen debal over Hoofdstuk Bultenl. Zaken der Staatsbegrootlng. De heer Pal Ij n besprak de zaak Van Heeckeren. Hij huldigde den Minister, dat hij het gerucht omtrent het bestaan van een brief van den Dultschen Keizer den kop ingedrukt heeft, doch crltl- seerde scherp een driestar-artikel In De Standaard, waarin na hel gebeurde In de Eerste Kamer den indruk werd gevestigd, dat, al had er geen brief bestaan, er toch In 1904 voor ons land ernstige toestanden hebben bestaan en drong bij den Minister aan, pertinent te verklaren, dat de zaak Van Heeckeren tol belachelijke proport ën Is opgeblazen en het sop de kool niet waard Is. Spreker oordeelde, dal de heer Van Heeckeren eigenlijk het slachtoffer Is geweest. De heer De Beaufort oordeelde, dat de heer Van Heeckeren eer te beklagen dan te veroordeelen Is. Deze spreker keurde met den heer Van Nispen (Nijmegen) en Van Idslnga het optreden van den Minister in deze zaak goed. Met betrekking tot de kwestie der Schelde-versterklng betoogde de heer Van Karnebeek, dat wij absoluut viij zijn, forten te bouwen. De heer Van Nispen oordeelde hel beter deze kwestie te laten rusten. De heer De Beaufort oordeelde, dat wij volkomen vrij zijn de Wester-Schelde te versterken, al achtte hij zulks niet noodig. De heer Van Idslnga betoogde, dat men in de Schelde-versterklng niets anders moet zien dan een onderdeel van onze kustdefensle. De heer Kuyper verklaarde pertinent in de Van Heeckerenszaak steeds de waar heid gesj oken en geschreven te hebben; meer zeggen zou plichtsverzaking zijn. De Minister van Bultenlandsche Zaken verzekerde, mei betrekking tot de Van Heeckerenszaak, dat er geen feiten zijn, die wijzen op ee-lge Inmenging van vreemde mogendheden op onze binnen- landsche aangeleger'reden. Uitlatingen. SCHOUWBUROLOTEN ROTTERDAM. Trekking 1 December. Serie 1598 no. 17 f 1000; serie 1234 no. 91 en serie 63 no. 58, elk f 125; serie 2 no. 47 en serie 706 no. 12, elk f 50; serie 2497 no. 84 en serie 1264 no. 87, elk f 25serie 2692 no. 41 en serie 3687 no. 86, elk f 12,50; serie 3558 no. 39, serie 3564 no. 31 en serie 1636 no. 10, elk f 10; serie 1268 no. 75, serie 1361 no. 13 en serie 1541 no. 86, elk f 5. Voorts 25 nommers met f 2 50 elk. Uitgeloot werden de series 651, 1406, 1485, 1748 en 3865. naar waarnemingen verricht In den morgen van 2 December 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.9 te Dun- rossness. Laagste barometerstand 752.6 te Bodo. Verwachting (van den avond van 2 December 1910 tot den avond van 3 December): Zwakke tot matige Oostelijke wind nevelig tot half bewolkt waar schijnlijk droog In het Noorden mogelijk neerslag In het Zuiden. Kouder. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Qebo r en: 24 Nov. Een zoon van J. M. Cashoek en J. Olrée. 25 dochter A. h. Makkinga en R. W. Hurink. 25 zoon H. Q. de Boer enE.C.M. Staats. 27 dochter N. K. van den Berge en W. C. Mannl. Oeh u wd: 30 Nov. I. J. Kandel, 23 jaar, j.m. en S. de Jonge, 26 jaar, j.d. Overleden: 25 Nov. A. C. Blom, 33 jaar, ongeh. zoon. 25 J. van Popering, 72 jaar, laatst wed. van C. Lemson 26 J C. van der jagt, 97 jaar, laatst wed- van W. Verbeek. 26 M. Rlngelberg, 7 jaar, zoon. 27 A de Vos, 48 jaar, wedn. van M. van Wijngaarden (overleden te Lelden). Als levenloos aangegeven: 27 Nov. Een dochter van J. J. Rlngelberg en T. van Dam. Getrouwd: J. DEN ENOELSMAN Mz. en T. B. MANNI LD., die, tevens namens wederzfjdsche Familie, hun' dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Ouwerkerk, 26 November 1910. Getrouwd: H. VAN STAALEN Cz. en A. M. STOLS Md. die, levens namens wederzydsche Familie, hun' dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. ST.-PHIU.pslanp, 30.November 1910 Bevallen van ecne Dochter. E. J C. MULOCK HOUWER- Batenburg Zierikzee, 30 November 1910. Heden overleed te St -Maartensdijk, In den ouderdom van ruim 81 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Grool- en Overgrootmoeder, Wed. Fram Quist-Luik. Nieuwerkerk, 29 November 1910. Wed. J. VAN DE SANDE en Kinderen. Heden overleed ons innlggellefd Dochtertje en Zu>je, In den ouderdom van 1 jaar en 8 maanden. Viane, 30 November 1910. ABR. VIJVERBERO. M VIJVERBERO-Hendrikse W. A. VIJVERBERG Heden overleed zacht en kalm, r.„ een korstondlg lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, den Heer J. Charpentler, In den ouderdom van 81 jaar en bijna 2 maanden, St.-Maartensdijk, 1 Dec. 1910. Uit aller naam H. CHARPENTIER. M. CHARPENTIER-Potappel. V Voor de vele blijken van belang stelling, op 1 December ontvangen, be tuigt ondergeteekende haren hartelijkeD dank. Dreischor, 2 December 1910. Wed. JOH.s DER WEDUWEN. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn innlggellefde Echlgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder, betuig Ik, ook namens mijne Kinderen en verdere Familie, mijn hartelljken dank. Renesse, 3 December 1910. J. BRABER Jr. Allen, die Iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen Mej. CORNELIA HOCKE Oiljam, gelleven daarvan opgaaf ol betaling te doen vóór 1 Januari a.s. aan B. OILJAM, Ouwerkerk. Banketbakker, Zierikzee, Is geëindigd door het verbindend worden der eenige isitdeelingslijst. Zierikzee, 2 December 1910. Mr. J. A. C. VAN HEUSDE, Curator. OOGtNBtlKKEN OM Ui f te blazen zijn alleen mogelijk wanneer Sunlight Zeep wordt gebruikt. Zij bespaart lijd want de zuiverste zeep doet het werk. Magazijn «ai Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Oebouwen, Slijp- steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. O uur, Drama In één bedrijf. Theuriet (vertaling Wertheim) Geen plaatsbespreken. De Directie. Da Diractesar, Tot DIAKEN der Ned. Herv. Oem. Ie Zonnemalre wordl ten zeerste aanbevolen de Heer VELE KIEZERS. Opgaaf tot 10 December a.s. De Deurwaarder J. DE REOT te Zierikzee zal, op Donderdag 8 December 1910, des namiddags hall één uur, op het Havenplein te Zierikzee, PUBLIEK VERKOOPEN: w.o. Planken, Latten, Ribben, Palen, Deuren en een groote partij t e St.-Maartensdijk. De Notaris MEULENBERO zal, ten ver zoeke van de erven van de Wed. J. VAN HAAFTEN, publiek verkoopen: A. Op Woensdag 7 December 1910, in het koffiehuis van de Wed. Polder man, bij Inzet, en op Woensdag 14 December daarna, In het koffiehuis van Z. de Ruiter, bij toewijzing, telkens 't avonds 7 uur: te St.-Maartensdijk, aan den tweeden dijk, sectie D, nos. 373 en 371, groot 4 a. 23 c.a. Te aanvaarden 1 Mei 1911; en B. Op Woensdag 14 December 1910, 's voormiddags 10 uur, aan gemeld huis en schuur: als: Kabinet, Tafels, Stoelen, Kaslje, Lampen, Spiegel, Kachel, 3 Veeren- bedden mei Toebehooren, Keuken- gerief, en wat meer zal worden gepresenteerd; benevens: QO Kippen, Geeselsteen met Paard, Windmolen, Korenmaat en Zeeften. Notaris N. VAN STEENBEROEN te Tholen zal, ten verzoeke van den Heer Rentmeester der Ambachtsheeriykheld van Oud- en Nleuw-Vossemeer en Viyberghe, op Donderdag 8 December 1910, 's voor middags 10 uur precies, In het koffiehuis van M J. Ampt te Oud-Vossemeer, In het OPENBAAR VERKOOPEN: Eene partij Populieren-, Olmen- en Wilgen-Mutserd. ^0»- De Deurwaarder W. TIMMER- MAN Ie Zierikzee zal, op Woens dag 14 December aanstaande, des namiddags één ure, In het „HOtel de Faam" Ie Zierikzee, publiak wrkoopeni EENE GROOTE PARTIJ waaronder: Kabinet, Linnenkasten, Buffelten, Fau- teuilles, Weener- en andere Stoelen, Spiegels, Schildergen, Étagères, Ledikanten, Bedden. Matrassen, Waschtafels met Oarnl- luur, Nachtkastjes. Wollen-, Oesllkte- en Molton-Dekens, Kinder- en Wandelwageni, Machine-, Bloemen- en andere Taleltjes, Eiken- en Bamboe-Theetafels, Vogelkooien met en zonder Hanger, Beeld met Zuil, Kinderstoelen, Bloemenbakken, Eiken Kap stokken, Eiker.- en Bamboe-Portemanleaux, Relsma-den, Strflkplanken, Nikkelen Thee- en Kn'fiJservles met Boulllolr. Voo'is: Amerikaansche en andere Huls orgels, Draaiorgel, Violen, Harmonlka's, Slonsharp, Spreekmachines, enz. enz. Te zien op den verkoopdag van 10 tot 12 ure. Betaaldag 1 Juli 1911. Koopen heneden drie gulden 5 contant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2