Ingezonden Mededeelingen. mijn pogingen slagen, dan heb ik daartoe voor alles noodlg de medewerking en den grooten steun van de leden van den raad en van heeren wethouders En nu Ik mijn werkzaamheden In uw midden hoop te aanvaarden, roep Ik met aandrang die medewerking en dien steun In en Ik voeg er den hartgrondlgen wensch bij, dat die samenwerking moge plaats -hebben, op aangename en vriendschappelijke wijze. Van mijn zijde geef Ik gaarne de verzekering, dat Ik zal trachten met volle eerbiediging van de meening van anderen uwe ver gadering steeds onpartijdig te lelden, opdat alleen het belang der gemeente ml) daarbij voorop staat. Mijn Innige hoop Is nu, dat Ik die medewerking en dien steun van u allen zal mogen ontvangen en dat Ik mijn deel zal mogen bijdragen tot het welzijn en tot bloei der gemeente Renesse. Het zij mij vergund nog een woord van hartelljken dank te spreken tot den oudsten wethouder, den heer M. Steur, die my op zoo waardige wijze installeerde. En hiermede aanvaard Ik het voorzitterschap van den raad van Renesse. Na afloop der installatie bracht het fanfarecorps „Luctor et Emergo", In ver- eenlglng van het zanggezelrchap ,V. Z. O. S." en de rederijkerskamer „De Watergeus", den nleuwbenoemden burgemeester een serenade. Ondanks het zeer ongunstige weer heerschte op het dorp een ongewone drukte. Oosterland. Bij den heer J. J. B. bracht een hondje (fox-terrier) 13 levende jongen ter wereld. Brulnisse, 2 Dec. De zangvereenlging „Euphonla" gaf Woensdagavond In de Conferentiekamer alhier een uitstekend geslaagde uitvoering. De verschillende zangstukken werden goed uitgevoerd. De dames en heeren gaven blijk, dat zy zich met lust en yver op den zang hadden toegelegd. In 'I bizonder mogen genoemd worden het vrouwenkoor, dat op schoone wijze „de Meizang", van A. O. Dyserlnk, ten gehoore bracht en de belde solo's, „Eliza's vlucht", met veel smaak gezongen door een jonge dame, en het lied „de Ruste", gezongen door den directeur, den heer O. A. Jumelet. Uit alles blijkt, dat de zangvereenlging onder uitstekende leiding staat. De zangnummers werden afgewisseld met een drietal blijspelen, die op hoogst verdienstelijke wijze werden opgevoerd. De dames en heeren, die daaraan medewerkten, kweten zich op loffelijke wijze van hun taak. Het talrijk publiek toonde, door herhaald applaus, dat het met genoegen èn de zangnummers èn de stukjes ter afwisseling aanhoorde. Door den voorzitter van de vereeni- glng „Algemeen Schippers- en Vlsschers- belang", den heer Joh. de Waal Rz., is van den Consul-Oeneraal der Nederlanden te Brussel, het volgende, voor de schippers belangrijke, bericht ontvangen lo. Bij missive van 15 Sept. 1910 van de „Administration des Ponts et Chaus- sées", service spécial des canaux houlllees (canal de Charleroi 5 Bruxelles et ses embranchements), werd de mededeellng ontvangen, dat, waar dit kanaal behoort aan het rijk, er geen bezwaren bestaan, dat de visschers, die met hunne mosselen te Brussel komen, gebruik maken van het deel van het kanaal tusschen de „Pont de l'Avenlr" en het sas tusschen de „Porte de Flandre", tot het lossen dier artikelen. 2o. By schrijven van den Burgemeester der stad Brussel (Division Centrale de police) van 26 Nov. j.l. werd de mede deellng ontvangen, dat, waar de muur van den rechteroever (boulevard de 1'EntrepÓt) behoort aan deze stad, de Nederlandsche vlsschersvaartulgen toegestaan wordt aan te leggen aan dien muur tusschen de „Pont de l'Avenlr" en de „Porte de Flandre". Echter wordt den visschers opgedragen, by reiniging hunner booten, zich te bedienen van stadswater, dat te hunner beschikking Is over de geheele lengte der kade en daartoe geen kanaal water te bezigen. Vooral wordt de nadruk gelegd op het bepaalde betreffende de reiniging der booten. Stavenisse. Volgens den alhier van wege het K. N. Meteorologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regen meter viel er In November 1.1. alhier 113 m.M. neerslag (in 21 aftappingen) tegen 47.1 In 1909 en 62 3 In 1908. De hoogste barometerstand In de laatste maand was 767, de laagste 737 m.M. Scherpenisse. Het getal Inwoners onzer gemeente bedraagt volgens de laatste telling 705 manneiyke en 664 vrouweiyke, totaal 1369. Het door deze gemeente te dragen aandeel der In te lyven manschappen voor de lichting 1911 der nationale militie Is bepaald op 5, t. w. 3 tot volledige en 2 tot korte oefeningen. St.-Annaland, 2 Dec. Van de vele kinderen, welke aan de mazelen geleden hebben, was er tot hiertoe geen aan die ztekte gestorven; dezer dagen is er echter een kind van ruim 3-jarigen leeftyd aan bezweken. Poortvliet. In deze gemeente komt een geval van typhus voor. Oud-Vossemeer. Reeds met Allerheiligen waren byna alle bleten gestoken, wat, met het oog op de weersgesteldheid, ook van groot belang biykt geweest te zyn; toch Is er aan de haven tot heden nog vervoerd, doordat op de terreinen aan het Veer nog „gehoopt" was. Met de bieten zal gelukkig ook daar het slijk verdwynenhet aan houdende regenweer maakte het zulver- houden byna onmogeiyk. Naar ons wordt medegedeeld is op het oogenbllk een ryks-archltect bezig met de noodige opnemingen aan het kerk gebouw der Ned. Herv. Oemeente te doen, om In het komende voorjaar met de restau ratie te kunnen aanvangen. Die restauratie Is dus nu een voldongen feit geworden. Ierseke. Omtrent het zinken van de motorboot „Nijverheid", van den heer J. Vermeulen alhier, in de Zuiderzee, kan worden medegedeeld, dat het ongeluk ontstaan ts door het verschuiven van den last (mosselen) naar achteren, tengevolge van het slingeren van het schip door den harden wind; daardoor begon het achter schip te zinken en kon niet meer In evenwicht gebracht worden. Het vaartuig zit 20 voet diep en kan gelicht worden, wat f 1400 moet kosten. Middelburg. Door het Burgeriyk Arm bestuur is aan Burgem. en Weth. een schryven gericht, waarin wordt mede gedeeld, dat zijn voorzitter aan dat Armbestuur heeft ter kennis gebracht, dat Burgem. en Weth. geen termen hebben kunnen vinden aan den Raad voor te stellen te voldoen aan een verzoek van het Arm bestuur om een verhoogd subsidie van f 4000 voor het jaar 1910. Daar het bestuur meent, dat volgens de armenwet de boven de oorspronkeiyke raming verplichte uitgaven gedekt moeten worden met een ontvangpost uit de ge meentekas, en de gemeente volgens het bestuur zich de noodige gelden kan ver schaffen door het aangaan eener tydeiyke geldleening op korten tyd, kan het in dit afwyzend advies niet anders zien dan eene miskenning van zyn arbeid en financieel beleid. Het Armbestuur deelt ten slotte mede, dat het met Ingang van ultimo November (n.m. 4 uur) collectief ontslag neemt. Naar aanleiding van dit schryven deelen Burgem. en Weth. aan den Raad mede, dat het door het Armbestuur bedoelde advies in handen der commissie van financiën Is gesteld en nog by die commissie, waarvan o. a. de voorzitter van het Burgeriyk Arm- bestuurslld is (Correspondent), berust. Het heeft Burgem. en Weth. zeer be vreemd, dat het Armbestuur reeds met hun voorstel bekend Is, aangezien het nog niet publiek Is en zelfs nog niet ter kennis van den Raad is gekomen, en het toch In strijd is met de steeds gevolgde goede gewoonte, dat de commlsslën geheim houding bewaren over hun toegezonden voorstellen. Dit klemt volgens Burgem. en Weth. te meer, aangezien het wel voor komt, dat naar aanleiding van rapporten der commlsslën hunne voorstellen werden gewijzigd. Burgem. en Weth. houden zich dan ook overtuigd, dat de Raad met hen deze handelwyze afkeurt. Verden wyzen Burgem. en Weth. er op, dat het heengaan van het Burgeriyk Arm bestuur hun op dit oogenbllk vry voorbarig voorkomt, daar er nog slechts een voorstel Is, en geen besluit van den Raad. Oesteld het geval, dat de Raad zich niet met het voorstel vereenigt, dan Is het Armbestuur afgetreden om een reden, die niet bestaat. Burgem. en Weth. stellen voor, niet aan te nemen dat het Armbestuur ontslag neemt, daar volgens art. 147 der Oemeentewet het ontslag door den Raad verleend wordt. Burgem. en Weth. stellen voor, het ontslag te verleenen met Ingang van 30 November, namiddags te 4 uur. Ten slotte vragen Burgem. en Weth. machtiging, tot het nieuwe bestuur zal zyn benoemd, in zyn plaats op te treden en de gewone bedeellngen enz. te doen, en verzoeken zy de daarvoor benoodlgde credlefen aan hen te verleenen. In het door het Armbestuur gelaakte advies, zeggen Burg. en Weth., dat zy meenen, dat te veel uitgegeven wordt voor de geneeskundige armenzorg, en er te dikwyis patiënten In het gasthuis worden opgenomen, die best thuis konden worden verpleegd. Landbouw en Veeteelt. Bruinisse. Donderdagavond hield de hier bestaande „Vaikensvereeniglng" hare jaarvergadering. Uit het verslag van den boekhouder bleek, dat ontvangen werd f 445,90 en uitgegeven f 399,65. 't Ooed slot bedroeg dus f 46,25. In kas was f 2000. De bestuursleden, de heeren J. v. d. Berge Jz. en M. Jumelet Wz., werden als zoo danig herkozen. Besloten werd de ver goeding voor varkens tot een gewicht van 40 pond voortaan by sterfgeval te ver goeden met f 8 in plaats van f 6, zooals tot nu toe bepaald was. Evenals het vorige jaar werd bepaald, dat gedurende drie maanden geen contributie behoeft betaald te worden. De vergadering werd door 88 leden bezocht, terwyi het aantal leden thans 170 bedraagt. St.-Maartensdijk, 1 Dec. In de afge- loopen bleten-campagne werden door den heer J. van Bezooyen alhier op gehalte onderzocht 64 monsters bieten. Als laagste gehalte werd bevonden 14 pCt.; als hoogste 18 pCt.; gemiddeld 16} pCt. (Onder verantwoordelQkheid van den inzender). Van 1—5 regels TS Cts.; elke regel meer lCis. Minstens tweemaal per j dag moesten kinderen Quaker Oats eten. Zij vinden het heerlijk en het doet hun goed. Proeven bij school kinderen genomenhebben be wezen, dat geen voedsel het weer standsvermogen zoozeer verhoogt en meer de spieren versterkt dan Quaker Oats. Daarom is het voor ^Jwe kinderen onontbeerlijk. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. De bulten dienst gestelde polltle- boot, te Moerdyk gestationeerd, Is door den ontvanger der registratie te Zevenbergen by Inschryvlng publiek verkocht aan de Oebr. De Korte te Moerdyk, voorf 225. RECHTSZAKEN. Moord achter 't Rijks-Museum. De advokaat-generaal by het gerechtshof te Amsterdam eischte Donderdag twintig jaar gevangenisstraf tegen den 20-jarlgen magazijnbediende J. J. V., die door de rechtbank tot tien jaar was veroordeeld wegens moord op zyn 17-jarlge verloofde Juliana van der Eist. De moord werd in den avond van 19 Januari achter het Ryks-Museum gepleegd met een revolver. De beklaagde verklaarde den moord op haar verzoek gepleegd te hebben, wyi de ouders van het meisje tegen den omgang met hem waren. By de poging tot zelfmoord kreeg hy lichte schouderwonden. Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde Donderdag den ontrouwen af- deellngschef der Rijkspostspaarbank tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Post eu Telegrafie. Met ingang van 6 December is verplaatst naar Amsterdam de heer H. F. Rung, klerk 2de kl. by de post en telegrafie te Thofen. Met Ingang van 1 December 1910 werd aan den hulpbode W. Qebraad, voor de le bestelling van het gehucht Nleuw- Stryen en diens buitenwijken, alsmede de 3de kom-bestelling, een jaarwedde toege kend van f 180; voorheen was de bezoldi ging f 120. Poortvliet. Door het gemeentebestuur alhier werd met Ingang van 1 Januari 1911 de bezoldiging van den telegrambesteller Joh. van Splunter gebracht van f 60 op f 75 per jaar. De post eu St.-Nicolaas. Met het oog op de St.-Nicolaasdrukte wordt de vergunning om meerdere pakketten aan hetzelfde adres van slechts één enkele adreskaart te doen vergezeld gaan, van 2—6 December Ingetrokken. Ter verzekering van een goede over komst der pakketten wordt aanbevolen: 1zorg te dragen voor een doelmatige, stevige verpakking; 2°. 'In de pakketten een tweede los adres te sluiten. Op Zondag 4 December worden geen postpakketten aangenomen. O N D E R W IJ S. Eikerzee, 28 Nov. Op de openbare school alhier Wordt het herhallngsonder- wijs voor jongens en meisjes genoten door 16 leerlingen. WisseDkerke. Oeslaagd voor het examen M. O. Staatsinrichting te 's-Oravenhage, de heer Jan A. Swenne A.T.Cz., werkzaam aan het Departement van Justitie. St -Filipsland, 1 Dec. Nóch voor de betrekking van onderwyzer met hoofdakte, röch voor die van tydeiyk onderwyzer, heeft zich één enkelen sollicitant aangemeld. KERKNIEUWS. Na de morgengodsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk te Zonnemalre zal er een vergadering worden gehouden van stemgerechtigde manslldmaten ter ver kiezing van een diaken. By te geringe opkomst wordt de ver gadering verdaagd tot Maandagavond d. a. v. 's avonds 7 uur. Beroepen by de Herv. Oemeente le Oostburg ds. Kobus te Rockanje. Beroepen bij de Herv. Oem. le Olessen-Nleuwkerk c. a. ds. D. J. Lasonder te Zoutelande. Beroepen by de Oeref. Oem te Willemstad, ds. N. Postema te Kapelle— Biezelinge. Aangenomen het beroep naar de Oeref. Oem. te Vllsslngen door ds. T. Ferwerda te Monnikendam. In een buitengewone vergadering der klassls Rotterdam van de Oeref. Kerken, welke vergadering van 's morgens 10 tot 's avonds 8 uur duurde, Is ds. Veelo, predikant te Rotterdam, afgezet. De heer Veelo Is 66 jaar oud en onlangs weer gehuwd. Bruinisse. Herkozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. Oem. alhier, de heer Jb. Ooud- zwaard. St.-Annaland, 2 Dec. Verleden Vrydag werden als notabelen der Herv. Kerk herkozen de heeren J. Elenbaas Jbz., L. Polderman en J. Verhoole. Ned. Protestantenbond. Renesse, 29 Nov. De liberale predikant da. K. Nobel, propagandist vanwege het Centr. Comité van vryzinnlg-hervormden, hield Maandag te Serooskerke, Dinsdag te Renesse en Woensdag te Zlerlkzee een boeiende rede over: De stryd om recht in de Hervormde Kerk. Spreker begint met op te merken, dat de Ned. Herv. Kerk meer dan de helft van ons volk omvat, en het dus niet alleen een kerk-, maar een volksbelang Is, welke geest in die Kerk zal heerschen De groote meerderheid der vryzlnnlgen Is thans nog onverschillig of zy In die Kerk haar tehuis zal behouden en zoo In breeden kring zal kunnen optreden, dan wel zal worden uitgebannen. Spreker deelt nu talryke blzonderheden over den bestaanden toe stand mee, het aan leder overlatende zyn conclusies te trekken. De orthodoxen beweren, dat de vryzin- nlgen niet thuis hooren In de kerk; de stelle calvinisten willen voor 't meerendeel de vryzinnige prediking Ineens onmogeiyk maken; de meer gematigden willen den toevoer van vryzinnige candidaten afsnyden en aldus die richting geleldeiyk doen uit sterven. Nu vormen een aantal gemeenten In onze kerk een ring; een aantal ringen een classis, en elke proclncie is aldus In classes verdeeld. Van de 44 classes in de Ned. Herv. Kerk zyn 31 byna geheel orthodox; 13 zyn nog vryzlnnlg, maar by drie is het een dubbeltje op zyn kant. En het kan gebeuren dat door het „omgaan" van één der kleinste gemeenten, de meer derheid In eene classis verschuilt, wat weer van Invloed Is op provinciaal kerkbestuur en synode. Van de 138 ringen ryn er 40 zonder één enkelen vryzlnnlgen voorganger, 20 met één - en 20 met twee vryzinnige predikanten. Maar één enkele ring Is geheel vryzlnnlg ln die 40 ringen (de provincie Utrecht Is geheel in orthodoxe handen, de Veluwe op één gemeente na) worden de gemeenteleden uitsluitend door orthodoxe voorgangers over de vryzlnnlgen ingelicht. Spreker geeft eenlge voorbeelden hoe de vrijzinnigen dikwyis voor ongeloovlg wor den gehouden. Van de 1500 dienstdoende predikanten zyn er 360 vryzlnnlg, boven dien zyn er thans voor de ruim 40 vry zinnige vacaturen maar enkele candidaten, terwyi 50 orthodoxe candidaten begeerig uitzien naar een beroep. Hoe handelt nu de orthodoxie met ons? In Amsterdam zyn 29 predikanten, In Den Haag 14, Utrecht 11, Rotterdam 16, Leiden 9, Haarlem 7, enz In al deze plaatsen is een aanzieniyke vryzinnige minderheid (zelfs wel een meer derheid, wanneer er maar meer heilig vuur kwam onder de vryzlnnigen); en de ortho doxie weigert aan die vryzinnige minder heden ook maar één predikant onder zulk een groot aantal, of zelfs enkele kerkbeurten af te staan. Zy Is onverdraagzaam tot de uiterste grens. In plaatsen met meer predi kanten, waar de vrijzinnigen de meerderheid hebben, worden ook aan de minderheid predikantsplaatsen afgestaan, o. a. te Leeu warden, Zwolle, Zutfen, 's-Hertogenbosch, Zlerlkzee, enz. Deze vryzinnige verdraag zaamheid, die nooit vergolden wordt, Is lang volgehouden; uit zelfverdediging zal men echter tegenover een zoo onblliyke tegenparty er toe moeten overgaan, aan de orthodoxie geen tegemoetkomingen meer te doen. In Tlel heeft o. a. kortgeleden de vrijzinnige kerkeraad geweigerd, het kerk gebouw voor orthodoxe beurten af te staan. Deze stryd, zegt spreker, Is niet verkwlk- keiykmaar als wy vryzlnnlgen voortgaan met dit alles lijdelijk aan te zien, dan worden wy er uit gedrongen. En er zyn z.g. vrijzinnigendie zelfs zeggen, men moet de kerken maar afbreken, of: men moet ze inrichten tot ziekenhuizen, enz. Maar neen, zegt spreker, zy die zich om het godsdienstig leven In onze kringen niet bekommeren, hooren niet tot de onzen. Maar gelukkig wyzen vele, vele teekenen op een betere toekomst. In de eerste dertig jaren van haar bestaan, 1860—1890, heeft de vryzinnige richting dikwijls verwarrend gewerkt, omdat velen haar niet begrepen, en zy veelal beter wist te zeggen, wat zy niet, dan wat zy wel was. Maar nu komt het positieve, na 1890, weer op den voor grond; nu beginnen de jonge vryzlnnlgen meer en meer krachtig opbouwend te werken. Het enthusiasme In de gemeenten Is stygend. Het aantal candidaten is In de laatste twintig jaar meer dan 13 per jaar geweest, en zal nog meer worden. Een vryzlnnlg-godsdlcnsllge pers, te voren Iets onbekends, bestaat thans en doet veel en goed werkvryzlnnlg-godsdienstige bladen en geschriften worden op groote schaal verkocht en gelezen. Zyn spreken maakte diepen indruk, en zal vele vryzlnnlgen er toe gebracht hebben, niet om heftiger te stryden en de ver draagzaamheid prys te geven, maar om met mger warmte en bezieling zich aaneen te siuitén'en óp ie komen voor de vryheld van geloof In de Nederlandsch-Hervormde Kerk. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 December 1910. Zlerlkzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Qeret. Kerk. 's Voorm. half tien ure 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taartman, evangelist. Evangelisatie JeruEl II, 's Voorm. tien ure en 'a avonds half acht ureGewone dienst. Kerlcwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankere Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tten ure: it. Pols. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dankzegging). Burgb. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Renease. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorsler. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van der Linde van Burgh. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeakerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeakerk. Blkerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bruinsma. Brouwershaven. Herv. Kerk, 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. 's Voorm. halt Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Meyer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 'a Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgoowe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: da. Van de Griend. Oowerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Nlenwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. negen ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor de Generale Kas) Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Van Sehaik van Zonnemalre. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 's nam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrfanaiand. Herv. Kerk. a Nam. twee ure: ds. Elenbaas. (Voorbereiding H. Avondmaal). Bruinisse. Herv. Kerk, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. (Doopa- bediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vQf ure: Leeskerk. Oeref. Oemeente. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Roelof sen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nsm. twee ure en 's avonds vflf ure: Leeskerk. EvangellsaHe. 's Voorm. half Hen ure en 's avonds half zes ureGewone dienst. Tholass en St.-Filipsland. Tboien. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. Sybrandy van KrabbendQke. Qeref. Gemeente, 's Voorm. hall Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureLeeskerk. St.-Masrtensdljk. Herv. Kerlc. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Prins. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scberpenlaae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Steenbeek. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Doopsbedlenlng). Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Vliet. Geref. Kerk. 'e Voorm. half tien ure'a nam. twee ure en 's avonds zes ure: i- beer Van der Valk van Vlaardlngen. Ond-Vosaemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. halt Hen ure en 's nam. twee ureds. Van de Pol. Oeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: da. De Brulin. (Voorbereiding H. Avondmaal)'a nam. twee ure: Idem; 's avonds half zes ure: Leeakerk. Staveolsae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 'a Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds ses ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Van Paddenburgh. (Doopsbedlenlng(. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vQf ure: Leeskerk. St.-Plllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal; 'snam. twee ure: Geen dienst. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vif ure* Leeskerk. TWEE DEK A M E R. De Papendrechtsche strafzaak. Op de vragen van den heer Ankerman betreffende de rapporten der deskundigen In de Papendrechtsche strafzaak heeft de Minister van Justitie schrlfteiyk geantwoord. Uit dat antwoord biykt dat het rapport gemaakt werd uitsluitend ten dienste der justitie. De kosten ter betaling der deskundigen worden bestreden'uit den post „Qerechts- hovën", voorkomende op het IVe hoofdstuk der Staatsbegrooflng. Die van het drukken van het rapport uit den post „Toelagen voor kleine onkosten" op hetzelfde hoofdstuk. Toen de Minister kennis kreeg van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 7