Uit Stad en Provincie. de woning gelegd. Een loopjongen ontdekte het pakket en belde aan, om de bewonen te waarschuwen. Tot hun groote verbaring bleek het pakket het gestolene te bevatten. 's-Qravenhage, 14 Nov. Naar aanleiding van een klacht van de ouders van het meisje, Is een 18-jarig jongmensch aan gehouden, als verdacht van ontvoering van een minderjarige. De jongelui waren van hier naar Rotterdam vertrokken, vanwaar zij den volgenden dag doorreisden naar Antwerpen. Daar geraakten ztj In handen van de politie, waarna de maréchaussee te Rozendaal er voor zorg drdeg, dat het paartje weer in Den Haag kwam. Het meisje is thans weer by hare ouders, en het jongmensch bevindt zich in het huls van bewaring. 15 Nov. Gisterenavond omstreeks 9 uur bemerkte een geneesheer alhier, die met een vriend op den Kranenburgerweg wandelde, dat op de stoomtrambaan tusschen de Laan van Meerdervoort en de Qroot- hertoglnnelaan een man van 25- 30-jarigen leeftyd In deernlswekkenden toestand lag: den ongelukkige waren belde beenen afgereden. Terwyi de dokter zich met den reeds zleitogenden man bezig hield, werd de politie aan de Archlmedesstraat gewaar schuwd, die onmlddeliyk met een brancard verscheen en den zwaar verwonde naar Bronovo vervoerde, waar dr. Van der Ooot nog te vergeefs trachtte den man in het leven te behouden; hy stierf korten tyd na aankomst in het Dlaconessenhuls. Naar men vermoedt, heeft de man van de Relnkensstraat naar den Kranenburger- weg de rails willen oversteken, juist toen een naar Schevenlngen gaande goederen trein aankwam. De machinist heeft van het ongeluk niets bemerkt en geen schok gevoeld; de machines der goederentrein zyn aanmerkelijk zwaarder dan die der personenwagens. Brlelle, 14 Nov. Van de vermissing van ruim een 15-tal kippen werd kennis gegeven aan den ryksveldwachter P. J. F. Buis alhier, door J. Lugtenburg te Rockanje. Oenoemde ambtenaar ging er heen met zijn goed gedresseerden politiehond „Max", liet den hond aan het hok ruiken, met het gevolg, dat deze in een welde de kippen opdelfde, het spoor volgde tot op de werf van R. Langendoen te Rockanje, en den dader opspoorde, zynde een hondl De beruchte kippendief werd daarop door zyn meester doodgeschoten en de schade vergoed. Rotterdam, 14 Nov. In een berucht logement aan den Toestelger alhier Is Zaterdagavond een pakhuisbaas In handen gevallen van eenige vrouwspersonen en hare souteneurs, en werd hem onder be dreiging met een mes f220 afhandig gemaakt. Verschillende arrestaties hebben plaats gehad en op verschillende personen werd f150 bevonden. Dlnteloord, 15 Nov. Gisteren viel het 'Har'g kindje van N. d. R. in een pot mer kokend water. Met brandwonden overdekt werd het er uitgehaald. Dat er oogenblikkeiyk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, laat zich begrypen. Zierikzee, 16 Nov. Wy herinneren belangstellenden nog aan het adres, waarin by de Tweede Kamer wordt aan gedrongen het wetsontwerp te verwerpen, waarby zes-en-veertlg mlllloen gulden voor de uitbreiding van de kustverdediging gevraagd wordt. Het adres ligt tot aan staanden Vrydag nog by de boekhandelaren te dezer stede ter teekenlng. By kon. besl. zyn benoemdtot lid van het bestuur van den cal. Leendert Abraham polder, E. C. Priester te Cats; tot gezworen van den Relgerbergschen polder, W. P. van Gorsel te Rilland, en tot lid van het bestuur van het cal. waterschap Oud- en Jong-Breskens, J. van Male te Breskens. Bruinisse, 15 Nov. Door de sleepboot „Dordrecht", die in het Zype met een sleepkaan ten anker lag, werd gisteren middag door het hyschen van de noodvlag assistentie gevraagd. Door de juist pas- seerende stoomboot „De Schelp", van lerseke, werd die verleend, en de „Dor drecht", die avery aan haar machine had, In de tramhaven te Zype gesleept. St.-Annalaod. Van beterschap by den knaap, die door een bietenwagen overreden werd, kan nog geen sprake zyn. In de laatste dagen lijdt hy nu en dan hevige pyn, naar men zegt. Goes. Omtrent het heimeiyk verlaten van zyn woonplaats, door den aannemer en bouwondernemer A. J., waarvan in ons vorig nommer melding Is gemaakt, wordt nader bericht, dat de bewuste persoon te Borssele een vervallen termyn van een aanneming aldaar In ontvangst nam. Bovendien moet hy nog een groot bedrag aan contanten by zich hebben. De man had aan boord van de Zater dag uit Rotterdam naar Amerika vertrokken boot een hut besproken, doch zyn zoon, die hem Vrydagavond was nagereisd, vond zyn vader niet aan boord. De reden van zyn heengaan moet niet te zoeken zyn In den minder gunstlgen toestand zyner financien. Middelburg. Wy zullen weldra voor de verkiezing van een lid van den gemeente raad staan. Burgem. en Weth. hebben de verkiezing in het He district, In de vacature ontstaan door het ontslag nemen van prof. mr. R. Fruln Th.Az.bepaald op Dinsdag 29 dezer. De verkiezingen in het lie district'zyn wat de gemeenteraad betreft, de taaiste jaren meestal zonder stemming afgeloopen. Het lie district toch Is zóó overwegend vryzlnnlg, dat de verkiezing van een door deze party gestelde candldaat zoo goed als verzekerd Is. In de openbare vergadering der vryzlnnlg-democratlsche klesvereenlging alhier zal Donderdag 24 dezer als spreker optreden de heer mr. F. A. van Engen uit Utrecht met het onderwerp: Onze regeering en het wetsontwerp Inzake de kustverdediging. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur werd heden (Woensdag) alhier aanbesteed het herstellen of ver nieuwen van de volgende Provinciale Waterstaatswerken en -wegen met hun onderhoud gedurende drie jaren, Ingaande 1 Januari 1911: a. Straatweg van Zierikzee naar Zype. Minste lnschryver de heer L. van de Velde te Bruinisse, voor f 3762; b. Veerdam en steiger te Zype. Minste lnschryver de heer M. Kryger te Bruinisse, voor f 640; c. Steiger, toegangsweg en wachthuisje by Stavenlsse. Minste lnschryver de heer M. Kryger te Bruinisse, voor f 660. Voor a, b en c gecombineerd was minste lnschryver de heer L. van de Velde, voor f 5072; d. Veerdam, steiger enz. te Katsche veer. Geen biljetten Ingekomen; e. Veerdam met heuvel, op- en afrit en wachthuisje te Camperland. Minste ln schryver de heer H. Jansen te Middelburg, voor f 596; Steigerveerdam enz. te Kortgene. Minste lnschryver de heer J. de Kater te Kortgene, voor f 620. Voor e en gecombineerd was minste inschryver de heer J. de Kater te Kort gene, voor f 1242. Haamstede, 16 Nov. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier In het openbaar verkocht de volgende onroerende goederen onder deze gemeente: 1.47.80 H.A. bouwland, aan het Ooster- wekken, voor f 810; 1.61.50 H.A. bouwland, aan den Zand weg, voor f 686; 4.94.20 H.A. welland, aan 's Landsweegje by „Luchtenburg", voor f 651. Alles per Schouwsch gemet. RECHTSZAKEN. De Arnhemsche rechtbank, Dinsdag uitspraak doende In de zaak van J. van Rennes, beschuldigd van mishandeling en moord op de 13-jarlge A. Pulle, te Renkum, op 23 Aug., veroordeelde beklaagde tot 15 jaar gevangenisstraf. De eis.h was levenslang. De Papendrechtsche strafzaak. In de zitting van Maandag nam de advocaat-generaal zyn requisitoir. Hy bracht hulde aan de voortreffeiyke wyze, waarop mr. Wlada de opdracht van het hof heeft volbracht en aan het des kundig rapport van drie doctoren, dat verdient aangeplakt te worden aan de deuren van alle gerechtshoven In Neder land en aan het departement van justitie. Hierdoor is volgens hen de Invloed aan 't licht gekomen van Van Elk en getoond dat de heele zaak op touw gezet Is door een waanzinnigen querelant. Spreker verbaasde zich dat de verdedi ging niet meegaat met de bewering van het rapport dat Garsthagen Imbecll is. Dan toch gaat hy vry uit, anders niet. Spreker hoopt, dat het hof zal meegaan met de conclusie van het rapport en Oarsthagen ontslaan van rechtsvervolging. Hierna ging spreker na wat bewezen is van alles wat in het Ingezonden stuk In de Dordreditsche Courant beweerd werd. Hy verklaarde dat Garsthagen's ver klaring geen betrouwbaar materiaal Is en dat de onwaarheid van de verklaring der veldwachters niet is aangetoond. Ten slotte requlreerde de ambtenaar van het openbaar ministerie ontslag van rechtsvervolging van Garsthagen. V Mr. Van Hamel zette Dinsdag zyn pleidooi voort. De verdediger viel In de eerste plaats het psychologlsch-psychlatrlsch rapport aan, welk rapport, naar hy zelde, niet alleen hem, maar de geheele publieke opinie gegriefd heeft. De psycblatrlsch- jurldische school gaat z. I. te ver. Er moeten grenzen gesteld worden. Het rapport strekt hier niet alleen tot ontoe rekenbaarverklaring van Garsthagen, maar is bovendien een verzameling van materiaal voor diens schuldigverklaring. Het Hof heeft hier drie deskundigen gehad, die bizonder ver gaan en zich niet welen te houden binnen de grenzen van hun weten schap. In het rapport gaat geheel te niet de eerbied voor den mensch als mensch. De Iers zien de wereld als een ziekte en daarby maken zy zich ten opzichte van de gehoorde personen schuldig aan grenzenlooze onbescheiden heid en verpletterende ongevoeligheid. Alle daden worden maar beschonwd als zlekteverschynselen. Het grootste ongeluk van alle rapporten Is, dat de wereld als ziektebeeld voorge steld wordt. Maar alle menschen zyn geen patiënten, hunne daden geen zlektever schynselen. Het rapport noemt spr. overigens zeer gebrekkig. Het Is een geheel nieuw Instituut in onze strafrechtspleging en wel een In een vorm die met goede beproefde rechtspleging strydt. Wat de suggestie van Van Elk betreft, met betrekking tot de zaak Eykelenboom en Knoppers, spr. wyst er op, dat het Hol recht gedaan heeft op de groote tegenstrydlgheld In de verklaringen der veldwachters. Daar stond Van Eik geheel bulten, 't Eenige kan misschien wezen, dat Van Elk eenige getuigen i décharge heeft beïnvloed; op de getulgen-verkla- rlngen zyn de veldwachters niet alleen veroordeeld. Pleiter had Garsthagen gevraagd waarom hy niet aan de doctoren gezegd had, toen deze er naar vroegen, In welk jaar de mishandeling geschied Is. „Och" was het antwoord. „Ik wilde met die flauwe k... niets te maken hebben. Ik hield my maar koest tegenover de heeren, want je weet niet wat ze met je voor hebben". Dit teekent het onderzoek, zegt spr. De psy chiaters hebben Garsthagen niet doorzien. Wat nu de psychologie der Papen drechtsche zaak aangaat, daarover, zegt spr., kunnen we ons niet uitlaten. Daarvoor moeten wy zeker weten of er mishandeld, of er onrecht geschied is. Dit wisten de psychiaters niet, en alzoo oordeelden ze zeer partydig In hun psychologie der zaak. In alles zagen zy het pathologische, het normale zagen zij niet. Het begrip van querulantisme kunnen we gerust laten varen, zegt spreker. Van Elk behoeft niet ontdaan naar huls te gaan. Weet men wel wat de wereld zonder querulanten zou zyn Een Franschman heeft gezegd, dat de wereld er van leeft. Alsnu verdedigde spr. Oarsthagen tegen imbecillitas. Als wy hem Imbecll noemen, dan zyn er 50 60,000 zulke minder waardigen In ons land, menschen die niet aan zekere elschen van ontwikkeling vol doen. Het z.g. lagere peil der Nederlandsche bevolking, waartoe Garsthagen behoort, te beschouwen als half-gaar, Is vreeselijk. Waar gaan wij naar toe? roept spr. uit. Stel u eens voor, dat Garsthagen een moord doet; geven wij hem daartoe op deze wyze geen vrybrlef mee? Wat een volksopvoeding, wat een volksconsclentle. welk een rechtspraak zullen wy krygenl (Applaus op de publieke tribune). Als Garsthagen beneden het peil zyns gelijken In de maatschappy staat, dan kan er eerst aan gedacht worden hem minder waardig te verklaren. Hierop beriep spr. zich op prof. Cramer, die ook deze meening Is toegedaan. Ook prof. Hymans te Groningen zegt, dat de toerekenbaarheid een rechtsbegrip, geen psychiatrisch begrip is. De rechters hebben te onderzoeken welke elschen aan het maatschappeiyk volksleven zyn te stellenhet concludeeren tot Imbecilitas hangt af van den aard der gevolgen van de daden van den zgn. minderwaardige. De psychiaters hebben een volledig beeld van de psychische persooniykheld te geven en moeten geheel het voorleven bestudeeren. Deze laatste woordenzegt spr.zyn van niemand anders dan van den heer Van Deventer, één der drie psychiaters, die juist geen beeld gegeven hebben. Dat hebben de patróóns van Garsthagen gedaan, die hem als handig en vry slim werkman schetsten. De vraag, of Onze Lieve Heer een man of een vrouw Is, kon Garsthagen niet beantwoorden. Natuuriyk niet! Over een dergeiyk algemeen begrip zoo'n vraag te stellen, bewyst, dat de psychiaters afge stompt zijn van gevoel, 't Is een vraag, die een dronken student nog niet aan zyn groen durft stellen! Met zoo'n rapport wil men de zaak laten afloopen, met een oordeel van mannen, die heel geen onbe vangen oordeel hadden I (Applaus. De president dreigt met ontruiming der publieke tribune). Biyft de advocaaf-gëneraal er by dat rapport te willen laten aanplakken aan de deuren van alle rechtsgebouwen en In de nabyheid van het departement van justitie; Ik geef er totaal niets voor, zegt mr. Van Hamel, en met een woedend gebaar ver scheurt hy het rapport voor de oogen van het Hof. De president: Kalmeer u een weinig. Nu de feiten nagaande, zegt mr. Van Hamel, dat het Hof niet mag Ingaan op den elsch tot ontslag van rechtsvervolging, Indien niet vaststaat dat er een strafbaar feit Is gepleegd en dat voor het plegen van dat feit Garsthagen ontoerekenbaar Is. Er bestaat twyfel. De overtuiging, dat er een strafbaar feit is gepleegd, kunnen de leden van het Hof niet hebben. Indien niet bewezen kan worden, dat Garsthagen mishandeld en dat de politie minder waardig Is, kan evenmin het tegendeel aangenomen worden. Kwakernaat is vyand van het gezag, zeggen de psychiaters, met hetzelfde recht antwoordt spreker: Op de veldwachters valt In geen geval te ver trouwen, en de burgemeester heeft geen behoorlijke zedelyke kracht. Als hier dan geen bewijs te leveren valt, dan kan het Hof niet anders dan vryspreken. Het Hof zal, zoo zelde de adv.-gen. In zyn dupliek, ontslag van rechtsvervolging hebben uit te spreken, op grond, dat be klaagde Garsthagen ontoerekenbaar en dus niet strafrechterlijk aansprakeiyk Is. Mocht het Hof echter niet meegaan met het rapport van deskundigen en bekl. toerekenbaar beschouwen, dan zal Garst hagen moeten worden veroordeeld, evenwel tot de allergeringste straf, omdat de auctor Intellectualis van het smaadschrift niemand anders dan Van Elk is. Mr. Van Hamel eindigde zyn dupliek met den wensch, dat het Hof zich vry zal weten te houden van de Invloeden ook van den kant der deskundigen, dat het Hof de psychologie der Papendrechtsche zaak op een goudschaaltje zal wegen en dat de scheiding tusschen Volk en Rechts pleging, die In deze zaak spreekt, zal voorkomen worden. Pleiter legt met gerustheid deze zaak neer In handen van het Hof. (Applaus op de stampvolle publieke tribune) Ten slotte zelde Garsthagen nog op een vraag van den president: De politie heeft vier valsche eeden afgelegd en Ik kan onder eede bevestigen, dat ik het stuk in de krant heb geplaatst, om te laten zien wat voor lyne politie 't te Papendrecht was. De uitspraak werd bepaald op 29 Nov. By het verlaten van het Gerechtshof had de verdediging een warme ovatie van het talrijke publiek In ontvangst te nemen. Één der heeren bood haar een krans aan met het opschrift: „Hulde aan de Ver dedigers". KERKNIEUWS. Ds. G. de Jager, pred. der Geref. Kerk te Bruinisse, beroepen naar Wolfaartsdyk, hoopt Zondag 27 November afscheid te nemen van zyn gemeente en Zondag 4 December Intrede te doen te Wolfaartsdyk, na bevestigd te zyn door ds. M. M. Horjus, uit Soest. Zonnemaire. Aanstaanden Zondag 20 November zal In de Ned. Herv. Kerk alhier, na afloop der morgengodsdienst oefening, verkiezing plaats hebben van twee kerkeraadsleden, wegens de periodieke aftreding van de heeren A. Remeeus (ouderling) en J. van Nleuwenhuyzen (diaken), die belden herkiesbaar zijn. Dlnteloord, 15 Nov. In de heden ge houden gecombineerde vergadering van kerkeraadsleden en leden van het kies college zyn benoemd tot ouderlingen de heeren J. Schllperoort Az. en P. J. Voge laar Lz. en tot diaken de heer M. j. den Boef. ONDERWIJS. St.-Annaland, 16 Nov. Zaterdagmiddag hield de afdeellng „Tholen en St.-Fllips- land" van den Bond van Nederl. Onder- wyzers In de „Gouden Leeuw" te Poortvliet een vergadering, welke bygewoond werd door 7 leden en 1 gast. In de laatste weken waren 3 nieuwe leden toegetreden. Van de behandelde zaken kunnen medegedeeld worden de benoeming van den heer G. Gebraad te Poortvliet tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering, den 28 en 29 December te Utrecht te houden, en van zyn plaatsvervanger, den heer C. Kabbedyk te St.-Annaland. Nog werd besloten om, zoo mogeiyk, utt de kas een bydrage te schenken aan de Weerstandskas. Uittocht van Amsterdamse!» onder wijzers naar Den Haag. Meer dan 300 Amsterdamsche onder- wyzers solllctteeren naar Den Haag, waar de salarissen hooger en de huishuren lager zyn. Wat tegen een zoo grooten uittocht te doen? By het begrootlngsdebat In den Amsterdamschen Raad heeft de wethouder te verstaan gegeven, dat er zooiets als een overeenkomst tusschen Amsterdam, Rotterdam en Den Haag In de maak is, om niet in onderlinge concurrentie de onderwyzers-salarlssen op te dryven. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting werd de behandeling der Indische begrooting voortgezet. Uitvoerig werden de koelietoeslanden op de oostkust van Sumatra besproken en in verband daarmede de door mr. Van Bloemestein ontworpen nieuwe koelie ordonnantie, waaromtrent op het oogenbllk, zooals Minister De Waal Malefyt mede deelde nog overleg wordt gepleegd. De heer Schaper keurde af dat In het ontwerp hel voorschotstelsel en strafbaar stelling van contractbreuk wordt gehand haafd. De heeren Coiyn en De Meester oordeelden die poenale sanctie vooralsnog onmisbaar en gaven, evenals de heer Van Asch van Wyck, wenken tot wegneming der misstanden. Koop toch geen mestmengsele. Ik was onlangs In het magazyn van een handelaar In meststoffen om eenige bizonder- heden te bespreken omtrent de levering van het superphosphaat, het chili-salpeter en patentkali, welke die handelaar dit voorjaar aangenomen heeft te leveren aan de landbouwvereenlglng, waarvan Ik de commissaris ben, toen er juist een boertje binnenkwam, dat den koopman vroeg om een zak aardappelmeel. „Aardappelmesl? vertel me eens, wat is dat? daar heb ik nog nooit van gehoord", zei Ik. „Dat komt zeker, omdat mynheer geen boer Is en niets van den landbouw kent", antwoordde het boertje, „maar wy weten het wel, niet waar, koopman?" „Dat kan best waar zyn", hernam Ik, „maar een mensch Is nooit te oud om te leeren; vertel my het nu maar eens, dan weet ik het ook". „Aardappelmesl Is mest voor aard appels", zei de man, laadde den zak, dien de koopman hem Intusschen gegeven had, op zyn kar, zei goeden dag en voort reed hy met zyn zak met aardappelmesl. Daar stond Ik. Gelukkig was de koop man er nog. die my kon Inlichten. „Ja", zei de man, „wat zal ik er van zeggen. Sommige boeren willen dat nu eenmaal. Ze willen aardappelmesl en roggemest en knollemeat en zooal meer. Als Ik het niet lever dan halen ze het by een ander. Dus Ik verkoop het ook. En wat het Is? Wel het Is zuiver spul, geen bedrog. Er is guano in en wat kaïniet en misschien ook nog wel wat ammoniak, dat kan ik zoo precies niet zeggen, maar dat koopen ze toch veel te duur, en daarenboven „Ja ik weet het wel, ze deden beter met gewoonweg kallzouten, super en chili of ammoniak te nemen, maar ze zyn er nu eenmaal by opgegroeid". „Juist, ze zyn er nu eenmaal by op gegroeid, dat Is het ware woord. Gelukkig dat het aantal landbouwers vermindert, die naar aardappelmest en dergeiyke be reide mengsels vragen. De verstandige landbouwer koopt geen aardappelmest, roggemest enz., doch hy bestelt kallmest, stlkstofmest en phosphorzuurmest van het één meer, van het andere minder, naar gelang de vrucht en den toestand van het land. la plaats van aardappelmest neemt hy dus patentkall, ammoniak of chili en super. Vooral het eerste kan op aardappels niet gemist worden, zeker niet op lichtere gronden. Dat Is voor en na door proeven bewezen. Zoo lezen we b.v. naar aan leiding van een proefveld In 1904: „De kallhoudende meststof (patent-kali) heeft echter uitstekende resultaten gegeven. In het geheel zyn n.l. op 8 are 669 K.G. aardappelen geoogst als gevolg van het gebruik van patent-kali. Wanneer we de waarde van deze aardappelen gemiddeld schatten op 2 cent per K.O., dan kosten ze samen dus f 13,38. De hoeveelheid van den kallmest die we gebruikt hebben is 24 K.G., vertegenwoordigende een waarde van ongeveer f 1,86. Er Is dus per are een winst gemaakt, tengevolge van de kallbemestlng, van f 13,38 f 1,86, d. i. f 11,70 en per H.A. berekend zou het dus worden pl. m. f 146", Ziedaar wat de rykslandbouwleeraar en de proefnemers berekenen naar aanleiding van het gebruik van palent-kali op aard appelen. Als er dus sprake van aardappel mest zou zyn, dan konden we geen andere meststof dien naam met meer recht geven dan „de patentkall". Dubbele moord te Spaarnwoude. Één der correspondenten van Het N. v. d. Dag schryft nog: ln byna alle bladen is de misdaad ver meld als geschied te Spaarndam. Toch Is dit niet juist; wél was de heer Melchlor gemeente-ontvanger van Spaarndam, maar sedert Aug. 1895 woonde hy te Spaarn woude (gemeente Haarlemmerllede en Spaarnwoude), alwaar hy een eigen huls had, waarin de misdaad Is gepleegd. Op de daarvoor aangewezen dagen hield hy als ontvanger zitting ten raadhulze van Spaarndam, doch hielp, zooals dat ten plattelande gebrulkeiyk Is, ook de menschen op dagen, welke juist niet als betaaldagen waren aangewezen, by zich aan huls. Ook de mededeellng, dat de gemeente kas juist door ryks- en provinciale subsidies was aangevuld, zooals algemeen is vermeld heeft wijziging noodlg. Half October was het rijks-subsidie voor onder- wys ontvangen, doch einde October waren de traktementen enz. uitbetaald, waarby ook verschillende betalingen, welke als 't ware gewacht hadden op dien post van ontvangst, zoodat 5 November de kas weder aanmerkeiyk was gedund. Het valt dus zeer te betwyfelen of men bekend is geweest met den toestand der kas. Van andere zyde schryft men nog: Van de verschillende verhalen, geruchten en vermoedens, welke over de misdaad de ronde doen, schynt het volgende wel de vermelding waard. Op den dag van den moord heeft de zoon van den heer Melchlor te Aalsmeer aan een elders woonachtig familielid, die aan lager wal Is geraakt, een bankbiljet van f 10 gegeven. In den loop van dien dag heeft in een koffiehuis te Halfweg een man, die veel op dit familielid geiykt, verscheidene borrels gedronken en by de betaling een biljet van f 10 ter verwisseling gegeven. De dochter van den kolfiehulshouder, die den man heeft geholpen, is reeds gehoord. Naar dat familielid wordt nu, doch steeds

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2