iDdeelioy van lolelinp bij Faniarekorpsen. hebben zware sneeuwstormen groote storingen veroorzaakt In het telegraaf- en telephoonverkeer, vooral ook met het buitenland. Het verkeer met Londen weid geheel gestremd en dat met Parijs werd aanmerkelijk vertraagd. Dicht bij het station Montenau, aan de spoorlijn van Aken naar St.-VIth, ligt een reeks heuvels, die zich tot aan de Belgische grens uitstrekken. Een mijn werkersbaas, zekere Jung uit Ellorf, bekeek die heuvels, toen hij jaren geleden voor den aanleg van een spoorweg In de streek kwam, eens nader en uitte het vermoeden, dat men met oude goudwasscheitjen en niet zooals men beweerde, met hunnen- graven te doen had. Jaren lang deed hij moeite om een ontginning te ondernemen. In 1902 werd hem ook concessie verleend, maar by gebrek aan geld kwam de zaak niet verder. In dit jaar kwam h|| te over lijden, en nu pakte zijn zoon, Fritz Jung te lveldlngen, de zaak doortastender aan. Er werden onderzoekingen gedaan, die, volgens de Kölnlsdte Zeltung, de stoutste verwachtingen overtroffen, en nu is reeds één van de vijftien velden, waarvoor concessie verleend was, door ondernemers van elders -gekocht en is daar het boren begonnen. Het goud dat men onmiddellijk onder het maaiveld gevonden heeft, Is van zeer goed gehalte; men zegt, dat het 960 fijn Is. De heele concessie van Jung be slaat een oppervlakte van 2.189.000 vler kante meters. Men verwacht dat de ontginning van alle goudvelden In de eenzame streek binnenkort in vollen gang zal zyn. De moordenaar van het echtpaar Tetzke Is gevat. Hl) werd in hechtenis genomen ten huize van zijn getrouwde zuster, bij wie hij Inwoonde. Deze had wel de laatste dagen Iets zonderlings aan hem bespeurd, maar het meenen te moeten toeschrijven aan den diefstal, die hij onlangs b^ zijn zwager had gepleegd. Zijn geheele familie wist, dat hij neiging had tot criminaliteit en mljdde hem daarom zooveel mogelijk. Een volledige bekentenis voor den commissaris van politie, legde hij eerst af, nadat hem plotseling den man, wlen hij eenlgen lijd geleden tot diefstal had willen overhalen, werd vertoond. De schrik tastte hem zóó hevig aan, dat het noodlg was, hem eenlg voedsel toe te dienen, ateer hij zijn verhaal koó beginnen. Van af den lijd, dat zijn zuster, die by de Tetzkes gediend heeft, van hem vandaan ging, stond by hem het plan vast, daar In te breken. Het geld, by zyn zwager gestolen, besteedde hy tot het aankoopen van een revolver. Hy kende het huls door en door, en meende wel geld by hen te zullen aéntreffen.. Hy was nog niet lang bezig met het doorzoeken van alle mogetyke kasten en doosjes, hy deed het in een koortsachtige opwinding toen hy de Tetzkes naar boven hoorde komen. Hierop was het vreeseiyke gebeurd. Hy had niet goed geweten, wat hy op het moment deed. Toen hy ontvluchtte en op een tram sprong die hem enkele minuten verder bracht, Is hy onmlddeliyk daarop terug gekeerd naar het huis, waar de moord gebeurd was. Toen hy de gewone menschen zag. had hy vreesetyk berouw. Dien nacht had hy in zyn kwelling onmogetyk den slaap kunnen vatten. Den volgenden dag slenterde hy doelloos In de stad rond In verschillende Dultsche bladen gaat naar aanleiding van dezen moord weer de roep op tot toepassing van de doodstraf, ook by gelegenheden als deze, waar de wet het feitelijk verbiedt. BEL.SIË. Na de rumoerige opening van het parle ment door den koning, met het hatelijk geschreeuw en gegooi met kleine bedrukte papleren In het bijzyn der koninkiyke familie, Is ook de eerste Kamervergadering rumoerig verloopen. Qroote herrie ontstond al dadeiyk, toen by het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen leden de kath. afgevaardigde Verhaegen sprak over .de buitengewone rol, die het geld by de verkiezing van May, afgevaardigde voor Nyvel, gespeeld had". Het was weer het gewone tumult, het geschreeuw van links tegen rechts, van zoo menige zitting. Onder het geschreeuw der linkerzyde .ontbinding, ontbinding.1" werd de ver gadering voor een poos geschorst. Na een kwartier heropening, en het krakeel wordt hervat, waarby de afgevaardigde Royer den ouden heer Woeste, wanneer deze aan de discussie wil deelnemen, begroette met de onbehouwen woorden: „vollè Ie professeur des fraudeurs I" Kort daarna was deze eerste vergadering geëindigd. ■EOERLAID. Leeuwarden. Een schipper kocht by 'n slager op de Weaze 'n hartslag, dat In 'n emmer kwam en zoo thuis gebracht werd. Toen hy het schoonmaakte om het voor de consumptie gereed te maken, zag hy tot zyn verwondering er Iets tusschen blinken, en het bleek, dat een gouden ring zich tusschen het gekochte bevond. De schipper was eeriyk genoeg om direct met het gevondene naar den slager terug te gaan, die den ring dankbaar In ontvangst nam, te meer verheugd, omdat het de trouwring van de vrouw was. Een anderen ring gaf hy er den schipper voor in de plaats, een vleeschrlng, oltewel een dikke wors'. Winschoten, 12 Nov. In de omgeving van deze gemeente Is de sneeuw gisteren nacht eenlge duimen dik gevallen. Vele telefoondraden waren In 't ongerecde geraakt. Assen, 12 Nov. Gisteren had de 13-jarlge Klaas B. te Loon, onder deze gemeente, twist met zyn zusje. De vader gaf het zusje geiyk. De jongen was daarover zóózeer ont stemd, dat hy zich In een boschje heeft opgehangen. Enkhuizen, 11 Nov. Tydens het storm weer zyn hedennacht twee, in het zoo genaamde Krabbersgat, in de Zuiderzee, by deze gemeente, voor anker liggende tjalkrchepen losgeslagen en gestrand. Van de ééne tjalk, .Confiance", schipper R Danhof, komende van Rotterdam, met een lading rogge, bestemd voor Gorredyk, was de schipper gisterenavond met de twee oudste dochters om proviand de stad In gegaan en keerde niet op zyn vaartuig terug. Zyn vrouw met vier kinderen, waar van het oudste 12 jaar en het jongste 3 maanden oud Is, bleef In het noodweer zonder eenlge manneiyke hulp den ge- heeleu nacht alleen op het vaartuig achter. Dat haar man niet terugkeerde, deed haar vermoeden, dat deze met de twee kinderen In de sloep was omgeslagen en verdronken Te ruim middernacht sloeg het vaartuig van het anker los. Het was toen vrywel aan wind en golven prijsgegeven, en strandde ten slotte tegen den voet van den Zuiderdyk. Op het van dit vaartuig ge maakte alarm, vertrok de kapitein met de sleepboot „De jonge Jan", om hulp te bieden. Het gelukte de kranige bemanning, de In levensgevaar verkeerende vrouw en vier kinderen van het reeds vol water loopende tjalkschip te redden. Bij hel aan breken van den dag bleek, dat de schipper met zyn twee oudste dochters aan den wal was gebleven, aangezien men, hoewel men daartoe pogingen had aangewend, met de sloep onmogelijk het vaartuig had kunnen bereiken. Door de vereenlglng tot redding en het verleenen van hulp aan schipbreukelingen, is in hun eerste behoefte aan onderdak en kleeding voorzien. Rotterdam, 12 Nov. Een winkelier aan het Strooveer heeft aangifte gedaan van het vermissen van een bankbiljet van f 100. Het vermoeden bestaat echter dat de hond het heeft opgegeten I De rechler-commissaiis te Haarlem heelt Zaterdag 1.1. gehoord de schoonzuster van den aangehouden R, verdacht van den moord te Spaarndam. De Zuid-Bevelandscbe Waterleiding. Het bestuur der „Sociaal Technische Vereeniglng van Democratische Ingenieurs en architecten" heeft opnieuw een adres aan de Tweede Kamer gericht In zake de subsidie aan de N. V. Waterleldlngmaat- schappy Zuid-Beveland, waarin het herhaalt zyn verzoek In Juni gedaan. Het wyst er In dit nieuwe adres op, dat sedert het eerste adres deze aangelegenheid ter sprake is gekomen in het Voorlooplg Verslag en In de Memorie van Antwoord betreffende bovenbedoeld wetsontwerp; dat evenwel de bezwaren, In en builen de Kamer Ingebracht tegen de In Zuid- Beveland gevolgde werkwyze, in geenen deele In de Memorie van Antwoord zyn weerlegd, aangezien niet Is aangetoond, dat het noodzakeiyk was of is, met de Dullsche aannemersfirma Carl Francke een contract af te sluiten, vóór de gelegenheid tot concurrentie is opengesteld; dat er thans meer nog dan vroeger aan leiding beslaat deze aangelegenheid ernstig onder de oogen te zien, omdat uil de in September j.l. door een Nederlandsche com binatie gedane aanbieding voor de uitvoering dezer waterleiding blijkt, dat ook Neder landsche belanghebbenden deze waterlei ding kunnen en willen uitvoeren; dat evenwel opdracht aan bedoeld Nederlandsch consortium evenmin geacht kan worden een bevredigende oplossing te zyn, aangezien alleen aanbesteding van de onderdeelen van hel plan, naar de door een onafhankeiyk deskundige opgemaakte plannen, waarborgen biedt voor een zoo groot mogeiyke soliditeit by een zoo laag mogelljken prys; redenen, waarom adressant, onder over legging van den afdruk van een artikel In het weekblad De Ingenieur (van 29 Oct.), waarin het bovenstaande meer uitvoerig door den voorzitter der „Sociaal-technische Vereenlging van democratische ingenieurs en archltgpten", den heer P. Bakker Schut, is uiteengezet, de Kamer eerbiedig het verzoek herhaalt, uitgedrukt In zyn adres van Juni 1.1. Moord te Spaarndam. Betreffende den moord te Spaarndam lezen we in de O. H. Crt.: Er zyn thans ook ryks-rechercheurs aan den arbeid gezet. Mededeellng Is ingekomen, dat één der familieleden Woensdag niet ter begrafenis zou geweest zyn. By de justitie is mededeellng ontvangen, dat een passeerend fietsrijder Zaterdag avond reeds heeft gezien hoe de vermoorde heer Melchlor In zyn schuurtje lag. Hy reed er op de fiets voorby, zyn lantaarn licht scheen naar binnen en toen zag hy den heer M. in de houding, waarin hy Zondag werd gevonden. Hij dacht dat deze bezig was met rattenvangen. T nto onstal liny wan Bsscheiden betreffende het Hypotheehbankwezen, Deze tentoonstelling behoort reeds gerulmen lijd tot liet verleden, immers zQ werd gehouden van 24—30 September dezes jaars. Verreweg het grootste deel onzer lezers zal ntet eens weten, dat zij er geweest is, veel minder door wie zij werd georganiseerd, wie er aan deelnamen en waar zij onderdak vond. 't Was trouwens ook geen tentoonstelling in den gewonen zin des woords, waar het uitgaande ot reizende publiek zich amuseert, waar muztek en dans, taveernen en deernen de great attraction vormen en de degelijke Inzendingen, meestal voortbrengselen van noeste vlijt en scherp vernuft, dikwqis in galop worden voorbljgehold om naar het terrein der uitspanningen te komen. Integendeelhet was een tentoonstelling zonder ook maar de minste gelegenheid tot prelmaken, tot vroolijk-zljn zelfs; het was enkel-en-alleen een studie-ten toonstelling, droog, woestdroog zelfs voor den oningewijde, maar interessant, zeldzaam Interes sant en leerzaam voor hen, voor wie zt] op touw gezet was. Entrée werd er niet geheven publiciteit was er niet aan gegeven, 't zaaltje was maar klein, ververschlngen waren niet te krijgen en toclitoch was het een tentoon stelling van het hoogste gewicht. Ze was georganiseerd door de „Vereenlglng van Direc teuren van Hypotheekbanken", waarvan het Bestuur gevormd wordt door de heeren dr. D. Bos, voorzitter, mr. D. van Houten, mr. L. v. Lier, mr. A. S. Mledema, Roosenburg en mr. J. J. v. Troostenburg de Bruyn, secretaris. tcrw!|l de commissie voor de tentoonstelling bestond uit de heeren mr. A. H. van Nierop, voorzitter, mr. C. W. Th. van den Brandhof, P. H. Craandljk, mr. H. R. van Maasdflk, mr. C. D. Salomonson en mr. A. J. S. van Lier, secretaris. Bekroningen waren niet uitgeloofd, een jury was er afzoo ook niet en bQ de Invitatiekaart, ons toegezonden, was zelfs een schrijven gevoegd, luidende: „Het is bij deze tentoon stelling de bedoeling elkander voor te lichten, niet een wedstrijd. Voor eenige kritiek of lof op éénder In zenders kan dus geen plaats zQn". Het spreekt vanzelf, dat wQ dit schrijven ten volte eerbiedigen; wij zullen geen enkelen Inzender lof toezwaaien, wQ kunnen geen enkelen Inzender een bemerking maken. En toch moeten wij lucht geven aan het gemengde gevoel van teleurstelling en groote voldaanheid, waar mede wQ de zaal na ons bezoek verlieten. Waardoor wij teleurgesteld waren Alleen en uitsluitend door het feit, dat het zonde en jammer, duizendmaal jammer was, dat zoo luttel weinigen van deze zeldzame gelegenheid konden profiteeren, om nu eens met eigen oogen zich te overtuigen van den diepen ernst, waarmede het Nederlandsche hypotheekbankwezen wordt behartigd en geleld. Ieder, die onze verslagentrommel geregeld volgt, weet, dat wij er van overtuigd waren, dat onze hypotheekbanken het volle vertrouwen waard zQn van het beleggend publiek en dat wQ daarom, telkens als zich de gelegenheid voordeed, onze lezers, die bQ honderden en nog eens honderden en wederom honderden met aardsche schatten rijk gezegend zQn, hebben aangeraden, zich pandbrieven aan te schaffen voor veilige en flink rendeerende belegging. Maar hoe overtuigd wQ ook waren, toch heelt het bezoeken dezer tentoonstelling ons geleerd, dat het .leeringen wekken, voorbeelden trekken" een hier bizonder toepasselQke spreuk Is. WQ verwedden er ons heele hebben en houden onder, dat de vraag naar pandbrieven In enkele dagen tQds vertienvoudigd, misschien verhonderdvoudigd zou geworden zQn, waneeer rijk Nederland hier eens persoonlQk had kunnen constateeren, hoe beleidvol, hoe zorgzaam, hoe voorzichtig en secuur met het geld wordt gehandeld, dat in pandbrieven en aandeelen van Nederlandsche hypotheekbanken wordt belegd. Daarom zQ hier aan de „Vereeniglng van Direc teuren" een raad gegeven: Houd in 1911 wederom zoo'n tentoonstelling, zoo mogelQk In Den Haag of Amsterdam; geef er een kolossale, maar waardige publiciteit aanlaat haar minstens een maand duren, noodig alle couranten-redacties uit en vraag haar, leder in eigen kring, hare lezers mede te deelen, wat zq gezien hebbendan k.in het niet anders, of millloenen en mlllloenen guldens, die thans naar 't buitenland verhulzen om óf in het geheel ntet, óf getlerceerd, zoo niet ge decimeerd terug te komen, zullen binnen onze grenzen blijven, volmaakt veilig en rendeerend en daarbQ een steun vormend voor onze nationale nQverheld, onzen handel'en onzen landbouw. In herinnering wordt gebracht, dat lotellngen uit de Provincie Zeeland, die bestemd zyn om In Maart of September a.s. te worden ingeiyfd, en een blaas instrument bespelen, zich vooraf met een schriftelijk verzoek kunnen wenden tot den Provlnciale-Adjudant In Zeeland (te Middelburg), om zoo mogeiyk voor eene plaatsing bj het, muziekkorps van het 9le of van het HM' Regiment Infanterie in aanmerking te mogen komen. De voordeelen, aan eene dergelijke plaatsing verbonden, zijn le. by verdiensten door het geven van concerten 2e. verhooging van bekwaamheid In het bespelen van het instrument, en 3e. blzondere wyze waarop de dienst plicht kan worden vervuld. Wordt de lotellng bij aankomst by het muziekkorps zyner keuze niet geplaatst, dan kan door hem aan den Inspecteur der Infanterie worden verzocht, om plaatsing by een ander fanfarekorps, of wel plaatsing In een garnizoen in de nabyheld van zyn vroegere woonplaats. De Provlnciale-Adjudant in Zeeland, E. A. U ML AND. Abattoir en Veemarkt te Rotterdam. In den Rotterdamschen gemeenteraad werd behandeld de kwestie van een eventuëele verplaatsing van abattoir en veemarkt. De hoofdzaak waar het om gaat, Is de vraag: ol veemarkt en abattoir moeten verplaatst worden naar een terrein, waar dlrecle verbinding mei spoor en water te verkrygen is, dan wel zooals de meer derheid van Burgem. en Welh. mrent op de tegenwoordige plaats kan biyven. Na breedvoerige discussies werd een motie aangenomen, waarby de raad ver klaart, dat aansluiting aan spoor en water gewenscht Is; erkent, dat het terrein In den Boschpoldcr daarvoor niet In aan merking behoort te komen en Burgem. en Wsth. ultnoodigt, zoo spoedig mogeiyk voorstellen te doen om een oplossing van het vraagstuk In dien zin te vetkrygen. De Papendrechtscbe strafzaak. Vrydag werd voor het gerechtshof te Arnhem de behandeling dier zaak voort gezet. Na voorlezing van het proces-verbaal der verhooren voor den rechter-commlssarls, zegt de verdediger dat deze stukken geen betrouwbaar beeld geven en datdoor vragen door de verdediging te stellen, op vele punten een geheel ander licht zal worden geworpen; vele verklaringen zyn uit de tweede hand. Pleiter vroeg aanteekening dat de ver dediging zich niet neerlegt by het voor brengen van deze ten nadeele van beklaagde strekkende verklaring en verzocht de verschillende personen te dagvaarden. De president en de ambtenaar van het O. M. verklaarden niet In le zien waarloe dat zou dienen. Daarna werd overgegaan tot het verhoor der deskundigen. Begonnen werd met dr. Van Erp Taalman Kip, die uitlegde wat een psychiatrisch onderzoek is. Zaterdag werd de behandeling dezer zaak voortgezet. Dien ochtend werd als getuige gehoord de vader van den beklaagde. Deze gaf Inlichtingen omtrent het ulteriyk van zyn zoon op den avond van de mishandeling. Van den vader Is het plan uitgegaan naar Dordrecht te gaan, om de zaak publiek te maken. Over de jeugd van zyn zoon gaf hy weinig inlichtingen. Oetuige Dulvendyk, directeur der onder neming, waarby beklaagde In dienst Is, achtte beklaagde betrouwbaar. Hy deed werk, waarby hy berekeningen moest maken. Getuige kent den beklaagde als Iemand, die resoluut voor de dingen uitkomt. Getuige zelde verder, dat het in Papen- drecht de gewoonte Is, dat iemand die gearresteerd wordt op zyn baatje krijgt. De deskundige Kip verklaarde, dat dit alles geen verandering brengt in zyn meening omtrent Garslhagen. Ook andere getuigen verklaarden, be klaagde kennende, dat hy zyn werk goed deed. Dr. Kip hield zyn oordeel over Imbecllitelt staande. Dr. Brandts verklaarde, dat Garslhagen niet gewond Is door een val tegen den deurpost. Zaterdag liep het getuigenverhoor af. Maandag requisitoir en pleidooi. LUCHTVAART. De vliegmeeting te Ede. Vrydagmlddag te 3 8 steeg wynmalen weder met zyn tweedekker op en maakte een schuierende vlucht over het terrein. Niettegenstaande den vry sterken wind vloog hy rustig, nu op een hoogte van 1CD meter, dan weer vlak langs den grond scherend, zyn draaien waren bizonder fraai. Te 3.25 zette hy zyn motor op een hoogte van 150 meter stop en daalde met een laatsten eleganten zwaai juist op de plaats, waar hy was opgestegen. Precies een uur, nadat de eerste vlucht werd begonnen, steeg Wynmalen voor de tweede maal op, thans vergezeld van een passagier, den heer jhr. Ram, voorzitter van de Ned. Luchtscheepvaartvereeniging. De wind was Inmiddels aanmerkeiyk gaan liggen en statig steeg de tweedekker omhoog. Prachtig waren ook nu weder de manoeuvres, die werden uitgevoerd. Na een vliegtocht van 13 minuten op een hoogte varieerend tot 250 meter werd vol plané gedaald, toen de machine naar schatting nog 150 meter boven den grond was. Het was de eerste keer, dat dit van zoo'n hoogte geschiedde met een passagier. Wegens het voortdurend defect aan zijn motor kon Kiiller Zaterdag nog niet vliegen. De eendekker van Koolhoven was nog niet aangekomen. Cooli's toedrog. Kopenhagen, 9 Nov. Van den Groen- landrelziger Knud Rasmujsen, die zich op dit oogenbllk InNew-York bevindt, Is hier bericht ontvangen, dat hy het volgende vernam van den Groenlandschen predikant-Inboorling Oustav Olsun, die het verhaal van de Eskimo's Zsuhunck en Apllek heeft. Deze beide Eskimo's ver klaarden aan den predikant: In Februari verlieten wy met 8 sleden Anorltok en bereikten na 4 dagen Klasmeraland. Na een tocht van 18 dagen verlieten ons onze gidsen en een deel onzer metgezellen. Wy waren toen op 2^ myi afstand van het vasteland. Toen ons de verdere hulp middelen begonnen te ontbreken, maakten wy slechts zeer korte dagreizen over uit stekend ys. Op een zekeren dag dcec Cook zon-waarnemlngen meteen instrument dat hij slechts in de hand hield. Daarop keerden wy naar het vasteland terug ir een meer westeiyken koers dan wy by onzen eersten tocht genomen hadden. Op een anderen dag, In de nabyheld van het vasteland, ging Cook kaarten zitten teekenen. De Eskimo Apllek vroeg nu: „Wiens route teekent u daar?" Cook antwoordde: „Myn eigen route". Dat was een leugen. De route, welke Cook ieekende, strekte zich veel verder In zee uit, dan hy ooit geweest was. Gedurende zyn geheele verblijf by de Eskimo's sprak Cook er niet over, dat hy aan de Noordpool geweest zou zjn en sprak hy alleen over de lange en moeliyke reis. Eerst toen de belde Eskimo's, die hem vergezeld hadden, weg waren, begon de bedrlegny; de menschen, die hem later vergezelden, konden zich de mogeiykheld niet voorstellen, dat de blanke man loog. V Nu door de berichten van den Groenland- reiziger Rasmussen vrywel vaststaat, dat Cook de wereld heeft trachtfen te bedotten met de verzekering, dat hy de Pool bereikt heeft, wil de hoogeschool in Kopenhagen hem den titel van eere-doclor weer af nemen, dier, zy hem In vertrouwen op zyn waarheidsliefde heeft gegeven. Zooals men gezien heelt, schynt 't uit de berichten van Rasmussen nletonmogeiyk, dat Peaiy de Pool heelt bereikt. Doch Nansen, de bekende Noor, vindt, dat men toch eerst Peaty's bekendmaking van zyn gedane waarnemingen maar moet afwachten. Worst-onthullingen. In Parys slaken de spekslagersknechts. En om nu hun patroons schade tc be rokkenen, gaan ze allerlei vakgeheimen publiek maken. Men spreekt van charcuterle, zeggen ze, maar men denke nu toch niet, dat het allemaal varkensvleesch Is, dat we ver werken. Vleesch van schapen, van runderen, van paarden en ezels Is In de fabrieken even welkom, en het appetyteiyke rose kleurtje krjgen de worsten toch wel door den salpeter of de borax, die ook aan de wat verouderde hammen hun „frlechheid" terug geeft. Er gebeuren nog heel wat sterkere din gen. De rookworst Is gerookte worst denkt ge? Dwaling, lieve menschen, we koken ze eenvoudig In water met 'n poedertje, dat er de gewenschle bruine kleur aan geeft, kunst-rooken noemen we dat. Den moolen blanken reuzel zoudt ge óók niet moeten zien klaarmaken het zyn allerlei onbruikbare vetten, die worden opgesmolten en met Amerikaansche aarde wit gemaakt. Als dat gebeurt Is zouden we er zelf zin in krygen. Van de goedkoope worstjes zullen we maar heelemaal niet spreken; daar wordt alles ingehakt wat op andere wijze vol strekt niet meer te verkoopen is. Zelfs de beenderen worden fijngemalen en door het stopsel geroerd. In sommige soorten zit soms tot 40 procent meel, In andere soms wel de helft water; kookt men die, dan biyft er niet veel van over, maar daar behoeft men geen spyt van te hebben Maar 't mooiste Is, dat veel van de groote fabrieken aan de winkels leveren op conditie, dat het niet verkochte terug genomen wordt. Om de week of om de 14 dagen komen dan de bestellers en halen al de oud- en rans-geworden pi'é's met mool-klinkende namen weer op. Die worden dan in groote machines fijngemalen en dienen voor 't vullen van de worstjes 5 dertien stuivers 't dozyn, die de koopvrouw In haar tentje dampend en wel te koop biedt, en wit veel verkoopt, met een peperhuisje gebakken aardappelen er bij! Zoo vertellen de slagersknechts en er gaat een rilling door Parys. Oedurende een week of wat zullen de charcutiers het wel merken in hun kas maar dan siyt het wel weer uit. Da's maar goed ook. Want als de bakkers hun mond eens opendeden, èn de patissiers, èn de melk boeren, én de boterleveranclers De juffrouw van Multatufl heeft familie overal, en wit moet je toch eten, taartjes ol ham. Anders werd het verhongeren MARKTBERICHTEN. Tholen, 12 Nov. Aan de weekmarkt waren de pryzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,i f 9,—, nieuwe f 8,50 i f 10,— rogge f 5,25 i f 5,90, nieuwe I 5,50 A f 6,zomergerst f 4,— i f 4,50; wlntergerst f 4,50 f 5,— haver f 3,50 i f 4,50; bruine boonen f 10,— i I 12.25; witte I 11,- f 13, voererwten f 7,50 i f 9,— kookerwten f 9,— i f 13,— wikken f 10,— f 11,— paardeboonen f 7,— i f 7,50 per H.L. koolzaad f 10,50 i I 11,50; karwyzaad f 12.— i f 12,50 per 50K.G.; uien f f,75 i f 2,— per 50 K.G.; kipeleren f 6,— i f 6,50 per 100 stuks; grasboter f 0,65 I 0,70 per 1 K.O. Gent, 11 November. Vlas. De pryzen voor Russisch toonen, wat de superieure kwaliteiten betrelt, nog neiging van hooger te gaan, maar de vraag Is weinig levendig. Inlandsch blijft gezocht en de prijzen biyven buiten gewoon vast, terwyi ze geneigd zyn, nog hooger te gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 5