Ingezonden Mededeelingen. EEN NIEUW ONDERZOEK TE PAPENDRECHT. Het bezoek van een reporter aldaar. En wat hij vernam. Geatengd Nieuws. Tslsgraflsch Weerbericht. ADVERTENTIEN. MejD&roaw J.A T.' STII—Pupoene. MejoRronw J/ T.' 8TEDR—PoipotiB. Tevredenheidsverklaring. J. Batenburg te Eilemeet J. Priemua te Eikerzee, 1 u. 6 m. na middernacht is de maan geheel In de aardschaduw gedompeld, en dus totaal verduisterd en pas te 2 u. 17 m. prijkt z|) weer geheel rond als volle maan aan den hemel. BI] gunstig weer zal het verschijnsel In zi]n geheele verloop goed gevolgd kunnen worden, daar de maan den 16en 's avonds reeds vóór zonsonder gang opkomt en den 17en pas 's morgens te kwart over zes ondergaat. Het Groene Kruis. Uit het Jaarverslag van de Zeeuwsche Groene Kruls-vereeniglng, loopende van September 1909 tot September 1910, blijkt, dat de vereenlglng thans 17 afdeelngen telt met ruim 4100 leden. De reeds bestaande afdeelingen Zierikzee, Oud- Vosmfcer en Eikezee en de nleuw-opgerlchle afdeellng ZaarasJag, hebben zich bfl de vereenl glng aangesloten. Uit het verslag blflkt, dat het bestuur op enkele punten bevredigd mag z^n, op andere echler teleurgesteld. Want, om met de teleurstelling te beginnen, de aanwinst van nieuwe vereenlglngen en nieuwe afdeelingen Is en blQft klein. Wel licht voor een deel toe te schrijven aan het geringe getal propagandisten, voor het overgroote deel echter ligt gewis de schuld aan de ge brekkige belangstelling, die verbetering van de .huiselijke ziekenzorg" nog ondervindt van de zijde van hen, die er het meest voor moesten voelen, van de geneesheeren zelf. Immers van hen moet het Initiatief tot het vormen van ver- eenlglngen, zooals het .Groene Kruis", uitgaan en juist van hen mochten we In Zeeland toch zeker verwachten, dat zij zonder voortdurende propaganda van onze zflde, wel zelf eens zouden trachten een afdeellng tot stand te brengen. En zoo zijn er nog liefst 20 plaaisen in Zeeland, waar artsen gevestigd zijn, maar waar nog nooit een enkele ernstige poging gewaagd Is om een Groene Kruls-afdeellng tot stand te brengen. Voeg daarbf nu nog een twintigtal plaatsen, waar geen geneesheer woont, dan ligt voor ons als een open boek het feit, dat er nog tal van menschen In Zeeland leven onder slechte hygië nische voorschriften, dus ook missen een bc- hoorlflke, flinke verpleging. De ontsmettlngsdlensl, het vorig jaar geheel iugerlcht, blijkt In een dringende behoefte te voorzien. Voor het ontsmetten van goederen werd weer bij de regeering subsidie gevraagd voor het gebruik van rflks-ovens In Zeeland. De opgerichte cursussen In eerste hulp bfl bedrijfsongevallen waren wederom een groot succes. De werkzaamheden der afdeelingen bepalen zich ln hoofdzaak lot het ultleenen van zleken- verpleglngs-artikelen en bet verschaffen van Qs Vlissingen staat nog Bteeds met de wijkverpleging bovenaan en het komt ook de eer toe het eerst een statuten wijziging te hebben aangebracht, waar door de tuberculose-bestrflding met kracht kan worden ter hand genomen. Trouwens, nu het rapport der tuberculose-commlssle eerstdaags den weg zal aanwezen hoe in den strijd tegen deze volksziekte gehandeld moet worden, daar is te verwachten, dat de afdeelingen dit ruime arbeids veld met kracht en moed in bewerking zullen nemen. Dan zal voorzeker haar werk nog meer tot zegen worden voor de bevolking dan het thans Is cri' zal het komende jaarverslag getuigen van een krachtdadig en werkzaam verenigings leven. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 November 1910. Zierikzee. Géref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds halfzeven ure: Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dankzegging en Doops- bediening). Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Reus van Eikerzee. Borgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Unde. (Collecte voor het orgel). Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vbrster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. (Doopsbedlenlng). Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Blkerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Reus. (Collecte voor noodlfdende kerken en personen). Na de godsdienstoefening stemming voor twee gemachtigden ln het kiescollege. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. Hen ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Meyer. Zeanemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Schouten. Drelechor. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Van de Orlend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Etenbaas van Slrjansland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien urer Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. (Voorbereiding H. Avondmaal). Qeref. Kerk. 'sVoorm. half Hen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 'a Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oostarlaod. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen üre en 's nam. twee ure: dr. Weeda. (Oogstpreek). Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrlaniland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's avonds zes ure: ds. Elenbaas. Brnlnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure eb 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds Vflf ure: ds. De Jager. Qeref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. RoeloJsen. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half Hen ure en 'tavonds half zes ure: Qewone dienst. Thoton en St.-Filipsland. Tholen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Qeref. Qemeente. 's Voorm. half Hen ure, '8nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Woensdag 16 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Mackenzie van Mellskerke. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 'b Voorm. half Hen ure: ds. Van Paddenburgh van Sf.-Annaland; '8 nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Qemeente. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Steenbeek; 'snam. twee ure: Qeen dienst. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 'snam. twee ure: ds. Van Vliet- Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Ond-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. (Doopsbedlenlng). Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruljn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Van Padden burgh. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vflf ure: Leeskerk. St.-Fillpslaiid. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Qeref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, '8 nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie en onder aansprakelijkheid van den inzender). Vsn 1—5 regels VS Cts.elke regel ifleer 145 €ts. Afbeelding van hel Gemeentehuis Ie Papendrechl. „Wij nemen hier In zijn geheel over het relaas, dat afgedrukt Is in het „Dordrechtsch Nieuwsblad" van Donderdag 10 November: DE PAPENDRECHTSCHE STRAFZAAK, welke de kolommen van alle bladen heeft gevuld, heelt zeer zeker de belangstelling op dit bekende dorp bij Dordrecht gevestigd. Toen onze verslaggever van een belang wekkend geval In die plaats vernam spoedde hij zich daaiheen en de mededeelingen, die hem gedaan werden door Mejuffrouw A. v. D. HERIK aldaar, drukken wij hierbij woordelijk af, opdat een ieder daarvan kennis kan nemen. Mejuffrouw A. v. D. HERIK, wonende dicht bij het Qcmeeotehuis te Papen- drecht, deelde het volgende mede: „Mijn echtgenoot Is 33 jaar oud en ijzer werker van beroep. Meer dan 5 jaar werd hij geplaagd door een zwaren hoest en was benauwd op zijn borst. Alles heeft hij ge durende dien tijd aangewend om van dien vervelenden hoest bevrfld te worden. De siym zat hem zoo vast als een muur op de borst. Vooral in den morgen was de pijn ondragelijk door het geforceerde hoesten. De slijm wilde maar niet loskomen. Wij lazen een boekje over de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, en hoorden deze door die en gene roemen en besloot m||n man ook dit middel voor zyn kwaal aan te wenden. Wy kochten de Abdijsiroop bij den winkelier W. van Dalen en Ik kan verklaren, dat bij hel eerste gebruik de siym met massa's loskwam In groote grove groene stukken, terwijl de hoest, welke hem meer dan 5 jaar geplaagd had, gaandeweg verdween. Daarom kan Ik dan ook de Abdijsiroop als een probaat werkend middel aan een leder aanbevelen". „Wij achten de bovenstaande verklaring zóó belangrijk, d at wij niet aarzelen ze aan al onze lezers vtior te leggen". Bedrog met brandstoffen. Onze waarschuwing tegen bedrog met verkeerde benamingen heeft ten gevolge gehad, dat ln de pers door belangheb benden de aandacht gevestigd Is geworden op andere misbruiken met namen, en wel o. a. ten opzichte van brandstoffen (anthraciet en andere steenkoolsoorten) Met het oog op het nu Ingetreden winter seizoen, achten wij het In het publiek belang, bij den inkoop van anthraciet niet alleen de juiste soort te verlangen, doch met niet minder nadruk te elschen dat men deugdelijke anthraciet levere, met een gehalte aan minerale (onverbrandbare) sloffen van ongeveer 2 4 4 pCt. Herhaal delijk ontvingen wij het vorig seizoen klachten van personen, die steenen of steenengruis tot een niet onbelangrijk bedrag bij hun anthraciet geleverd kregen. Men kan zelf zeer goed zonder deskun dige hulp zich van de al of niet aanwezig heid van te veel asch of van steenen overtuigen, door de asch van een hoeveel heid kolen terug te wegen. Een kilogram anthraciet, vooral gewogen, mag In geen geval meer dan ca. 50 gram onverbrandbare bestanddeelen terug laten. (Mdbl. t. d. Vervalsdi.) Slachtvacantle. In één der Zeeuwsche dorpen is de openbare slachtplaats, waar vooral in de maand November de varkens der boeren geslacht worden, gelegen In de onmiddellijke nabijheid van de pastorie der Hervormde Oemeente aldaar. De predi kant van het dorp die bovendien als voorstander van een vegetarische leefwijze op dit punt dubbel gevoelig Is heelt van dit landelijk „abattoir" veel verdriet. Zijn pogingen om het verplaats! Ie krijgen, hebben echter bij de dorpsoverheld geen steun gevonden. Thans heelt de kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente, om aan zijn bezwaren tegemoet te komen, goedgevonden dat hy en zijn vrouw elk najaar, zoodra November In het land Is, gedurende vijf weken bulten het dorp mogen doorbrengen. Ligt het vleeich der dorpelingen goed en wel In de kuipen, dan keeren de predikant en zijn echtgenoote opgewekt in hun dorp terug, tot hervatting van den geestelijken arbeid. Moelelijkheden van een kapitalist- socialist Het Volk bevat de volgende advertentie: „De vloed van brieven met verzoeken om geldelijke hulp, leeningen enz. begint weer op te zetten. Bij hetgeen ik hierover vroeger reeds schreef In Het Volk, wil Ik thans nog dit voegen: Ik kan myn tijd niel geven aan het beantwoorden van al die brieven, zelts al voegt men er post zegels, getuigschriften, correspondenties, enz. enz. bij. Men rekene dus niet op antwoord op dergelijk geschrijf. H. VAN KOL". Men schrijft uit Boedapest d.d. 6 November: Tijdens Haar verblijf te Boedapest heeft H. M. Koningin-Moeder Emma vele bedel brieven ontvangen, waarin Haar door armen geldelijke hulp werd gevraagd. Één dier brieven maakte daarop een uitzondering. Een oude vrouw, die thans ln het armenhuis woont, schreef daarin het volgende aan de Koningin-Moeder: „Mogelijk zult Uwe Majesteit zich mijner willen herinneren, Indien Ik U mededeel, dat Ik de vrouw was, die het garneersel naaide op den rok van Uwe Dochter Wllhetmlna. In het hotel, waar het U behaagde vóór ruim 10 jaren te logeeren, trapte Uwe Dochter op Haar rok en scheurde daardoor het garneersel. Ik diende toen in dat hStel en snelde dadeiyk heen om een naald en een draad te halen. Ik ben "hiet gewoon om te bedelen, maar Ik heb een arme kleindochter, die kleeren ndodlg heeft. Uwe Dochter, Wllhelmlna, zal dien rok zeker wel niet meer gebruiken en daarom hoop Ik, dat het U moge behagen hem mij toe te zenden, opdat ik hem met Kerstmis aan mijn kleindochter ten ge schenke kan geven". Toen men H. M. vertelde, wat er in den brief stond, amuseerde Zij Zich zeer en noleerde het adres der arme vrouw, opdat Zij by Haar thuiskomst den rok uit de garderobe van Koningin Wllhemlna zou kunnen toezenden! Aldus wordt In één der Hongaarsche bladen verhaald. De Portugeezen mogen met zeldzame voortvarendheid hun republiek hebben In gesteld; ze mogen bijna dagelijks wellen en decreten afkondigen In republlkelnschen geest: toch overleeft de monarchie In één opzicht de vestiging van den republl kelnschen staatsvorm. De Portugeesche postzegel vertoont nog steeds de beeltenis van koning Manuël, al wordt ztyn gelaat dan ook ontsierd door de zwarte ol roode letters van het stempel- woord: Republlca. Verwacht wordt, dat niet vóór 1 Januari 1912 koning Manyël geheel uit Portugal zal verdwenen zijn. Brand in een krankzlnnlgengestidit. Vrijdagavond heelt een noodlottige brand gewoed In het rljks-krankzlnnigen- gestlcht te Brandon, In de Canadeesche provincie Manitoba, dat geheel uitbrandde. Meer dan 600 patiënten waren In het gebouw toen de brand uitbrak en de meeaten, die het gevaar beseften waarin zq verkeerden, deden heftige pogingen om Ie onlkomen, trokken hun medeverpleegden mee ol liepen hen onder den voel. De macht van bewakers was geheel onvol doende om de verpleegden In bedwang Ie houden en gerulmen tijd heerschte er een onbeschrijfelijke verwarring. Verscheidene patiënten sprongen uit de hooge vensiers en verwondden zich ernstig. Zij, die ontkwamen, snelden de stad In onder een hevlgen sneeuwstorm en, ofschoon zQ door een geheel leger van polltie-agenlen en gewapende burgers worden gezocht, Is een groot aantal nog niet teruggevonden. Het opsporen van de krankzinnigen wordl on afgebroken voortgezet omdat zij de geheele stad In gevaar brengen. Andere verpleegden. die zich het gevaar niet bewust waren, bleven in he'. brandende gebouw. Er werden verscheidene heldhaftige pogingen gedaan, zoowel door spuitgasten als op passers, om de ongelukkiger: te redden, maar toch moeten velen in de vlammen zijn omgekomen. Het aantal dooden Is nog niet vastgesteld kunnen worden. TELEORAMMBN. 's-Oravenhage, 11 November. Tweede Kamer. Indische Begrooting. Voortzetting van het algemeen debat. Minister Malefijt vervolgde zijn rede. Hij constateerde nadrukkelijk, dat geheel on gemotiveerd zijn de beschuldigingen den gouverneur-generaal Idenburg naar het hoofd geslingerd wegens hel uitvaardigen van de bekende voorschriften omtrent Zondagsrust. Door de circulaire tot de ambtenaren gericht, was hun gewetensvrijheid vol komen ongereptja zt| voorkomt juist gewetensdwang. Bij de toepassing van de circulaire zal rekening gehouden worden met de economische belangen der bevolking. Die belangen moeten ook vooropstaan by de ontwikkeling van de buitenbezittingen. De Minister verklaarde niet onvoorwaarde- lyk tegen staals-exploltatle te zyn, maar niet alle producten zyn voordeellg. In bewerking Is de verbetering der rechts- bedeellng voor vreemde Oosterlingen door vervanging In bepaalde gevallen van de arbeldersslrat door gewone hechtenis. Tegen een vaste regeling van subsldl- eerlng van christengemeenten had de Minister bedenking. Hy verklaarde zich tevens tot sleun aan de vereenlgingen, die hulp verleenen aan jongelui bij de studie voor den Indlschen dienst. Daarna vingen de replieken aan. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 10 Nov. De aanvoeren waren niet zoo ruim als vorige weken, doch bruine boonen waren overwegend aan de markt, die lot lagere pryzen moesten worden algegeven; tarwe, gerst en andere artikelen onveranderd. Wllhetmina-larwe f 6,25 4 1 6,90; tarwe f 8 4 f 8,75; chevaliergerst t 4,90 4 f 5,20; wlntergrrst f 4,70 4 f 5; zomergerst f 4,50 4 f 4,60; rogge I 5 4 f 5,25; haver f 3 4 f 3,25; etwlen (kleine) geen aanvoer; kroonerwten I 14,50 4 f 15; bruine boonen 1 11 4 f 12. Aardappelen f 2,80 4 3. Uien f 1.60 4 f 1,70. Enkele partijtjes In prima blanke kwaliteit werden hooger betaald. Middelburg, 10 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redeiyk. Hel aangevoerde werd aan onveranderde pryzen van vorige week genomen. De handel was nlel vlug. De prezen waren als volgtnieuwe tarwe f 7 41 7.50rogge t 5.25 4 I 6 25 zomer gerst f 4.50 4 f 5haver f 3 4 f 3.50 paardenboonen f 7 4 1 7,50; kroonerwten f 14 4 f 16; tuinboonen 16 4(7; witte boonen f 13.25 4 I 14.25ronde bruine boonen f 13 4 I 14; lange dito f 12.50 4 f 13 50, alles per H L. Veemarkt te Dreiscbor. Woensdag 9 November. Aangevoerd 63 stuks 2j- en lj-jarlge ossen. Handel levendig. naar waarnemingen verricht In den morgen van 11 November 1910, medegedeeld door het Konlnkiyk Neder! Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767 4 te Perplgnau. Laagste barometerstand 740.8 te Helder. Verwachting (van den avond van 11 November 1910 tot den avond van 12 November): stormachtige, later tljdeiyke afnemende westeiyke wind; „zwaar bewolktregenbuien. Zelfde tempe ratuur. Zeetijdingen. Zierikzee. UITQEKLAARD: 9 Nov. De barges „Leslie", kapitein W. Tanceen „Carlsbrooke Castle", kapitein J. Coleman, beide van Pruisen naar Engeland. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Oeboren: 3 Nov. Een zoon van K. de Vlieger en J. Nuljens 5 dochter A. van Burgh en L van Dienst. 9 zoon P. C. Janse en O. M. van den Houten. Overleden: 7 Nov. J. C. Quaalc, 72 j. en 9 nr., echlgenoot van K. Kurvink. 8 M. C de Graal, 36 j., echtgenoote van M. Boomsluiter. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt JANNA VAN SPLUNTER, Wed. A. v. d. Nood, Maandag 14 November haar 92sten Geboortedag te herdenken. Brouwershaven. Mede uit naam harer Familie, JAN BOS Wz. en Vrouw. Zondag 13 November hoopt mijn gellelde Oom en Tante: JACOBUS CORNELIS KLUIT en JACOBA VAN DER HAVE, hun 25-jarig Huwelijksfeest te herdenken. oosterland. Hun Nichtje, PIETERNELLA HERMINA VAN DER HAVE Jd. Ondertrouwd: IZAK JACOB KANDEL en STOFFELINA DE JONQE. Utrecht, Padangslraat 41 bis, 11 Nov. '10. Zierikzee, Achterweg 92d, Huwelijksvoltrekking 30 November. Ondertrouwd: CORNELIS KLAASSE Cz. en JACOBA LEVINA L£ KLUSE. Dreischor, Zierikzee, Oeboren: ADRIANA TANNET/E, Dochter van J. J. VERJAAL en J. P. VERJAAL—v. d. Linde. Dreischor, 9 November 1910. 10 November 1910. In den nacht van den 28'" op den 29' September 11. overleed te Ben- koelen (Sumatra) in den ouderdom van 36 jaren W. W. 6. A. ELENBAAS, In leven Controleur by het Blnnen- landsch Bestuur. Namens de Familie, J. A. ELENBAAS, Landmeter b/h. Kadaster te Rembang (java). Heden overleed, tot myne diepe droefheid, Ie Baarland, in den ouder dom van ruim 30 jaren, myne geliefde Echtgenoote, Renesse, 9 November 1910. K. STEUR Rz. Eenlge en algemeene kennisgeving. Heden overleed, ln den ouderdom van ruim 30 jaren, onze geliefde Dochter en Zuster, Baarland, 9 November 1910. J. D. POMPOENE. D.' POMPOENE- van der Linde A. M. J. POMPOENE. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed Ie Baarland onze gellelde Behuwddochter en Zuster, J.* T.A POMPOENE, In den ouderdom van ruim 30 jaar. Renesse, 9 November 1910. Namens de Familie, R. STEUR K.Rz. W Door dezen betuig lk myn tevredenheid aan de Algemeene Paarden- en Veeverzekering-Maat schappij Ie s'-Qravenhage (opgericht te Zwolle), Directeur Linthout, Agent de heer J. W. H. F. BUIJZE, voor de coulante en vlugge afwikkeling der schade van myn gestorven rund. Even eens van wege de lage en vaste premlën verdient deze Maatschappy alle aan beveling. Stavenisse, den 4 November 1910. JOHs. OELUK. - i By de herstemming voor twee gemachtigden In het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Eikerzee op Zondag den 13en November, worden ten sterkste aanbevolen de Heeren e n die door hunne onafhankeiyke positie In de Maatschappy, zeker de belangen der kerkeiyke leden het beste kunnen behar- tlgen. Trouwe opkomst wordt dringend aan bevolen. VELE KIEZERS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 5