ADVERTENTIEN. Perceel 30, hoogste Inschrijver C. J. Fllkweert, Kortgene, voor 1625. Kooper A. M. v. Damme voor f 630. Perceel 31, hoogste Inschrgver A. de Vos, Korlgene, voor f 70. Kooper J. B. Wisse voor f 75. RECHTSZAKEN. De door den officier van justitie te Middelburg gesignaleerde J. J. P. L P.Jzn., schippersknecht, wonende te Qoes, Is te Rotterdam gearresteerd en overgebracht naar het huls van bewaring te Middelburg. Hl) wordt beklaagd van diefstal, gepleegd te Hansweert. KERKNIEUWS. Rcnesse. Oekozen tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier de heer L. van Splunder, In de plaats van den heer W. Kooman, die bedankt had. Op Woensdag 16 Nov. zal te Nleu- werkerk een verkiezing gehouden worden van drie leden In het kiescollege der Ned. Herv. Kerk. De heeren J. N. Bouman, J. Lette en D. A. Labrijn zijn aan de beurt van aftreding. Door heeren Kerkvoogden en Nola belen der Ned. Hery. Kerk te Nleuwerkerk Is In beginsel besloten om In het volgende jaar over Ie gaan tot het doen verven der kerk, waarbij dan ook de preekstoel van de verf ontdaan en In zijn oorspronkelljken toestand zal teruggebracht worden. In de Dinsdag te Middelburg ge houden kiesvergaderlng zijn als leden van het Provinciaal College van toezicht op het beheer van de kerkelijke goederen en fondsen der Hervormde Qemeenten in Zeeland, herkozen de heeren jhr. J. F. Schuurbeque Boelje, F. de Bree en W. Orlep, die allen met 1 Januari 1911 aan de beurt van aftreding waren. Bedankt voor hel beroep naar de Qeref. Oem. te Tholen door ds. A. Vogel te Puttershoek. O N D B R W IJ S. Bij de te Breda gehouden examens voor de akte vrije- en orde-oefeningen der gym nastiek slaagden o. a. de heer C. v. d. Houten en de dames T. Boller en E. C. van Schalk, allen van Zierikzee; de heer W. J. Bastlaanse van St.-Maartensdljk, en de dames C. M. v. d. Broek van Tholen en J. van Dienst van St.-Maartensdljk. De voordracht voor directeur der ambachtschool te Middelburg bestaat uit de heeren C. Doets, directeur der ambacht school te Hoogeveen, en J. van Dljke, onderwijzer aan de ambachtschool te Dordrecht. St.-Fillpsland, 8 Nov. Als no. 2 op de voordracht van onderwijzer aan de school te St.-Annaland Is geplaatst de heer H. A. Everaers, tijdelijk alhier werkzaam. - 9 Nov. Met algemeene stemmen Is de heer H. A. Everaers benoemd. Als de suikerbieten weg zijn. .Wel, buurman hoe gaal het met de peeën? Je zijt er onderhand mee klaar, geloof Ik". .Dal ben Ik. Nog een gemet of vier en dan Is alles aan de fabriek of onderweg". .Ben je tevreden? Of, klaag je weer .Waarachtig klaag Ik niet. Ik ben meer dan tevreden Oemlddeld heb Ik tot nu 16 500 K O. van het gemet met zoo ongeveer 16 4 16 25 pCt. suiker. Ik ben tevreden, hoor. En 't is nu nog goed weer en het land heeft niets geleden, vergeleken met het vorig jaar. Ik kan nu nog heel wat opzaalen of op de wintervoor leggen". „Ja, het land kan nu nog heel best in orde komen. Maar je zult toch zeker wel zoo wijs zQn, om het land wat terug te geven van wat je er met je peeën uitgehaald hebt. Ik bedoel daarmede, dat ge het toch zeker wel zult bemesten, alvorens het te bezaaien of op de wintervoor te leggen tegen het voorjaar". „Dat was Ik In 'I geheel niet van plan. Ik heb natuurlek de peeën heel wal gegeven en mijn ondervinding is, dat het op peeland nog zoo'n slecht zaaien niet Is". „Dal geloof Ik heel graag, dat het je tot nu wel gelukt is. Maar het zal je niet bltyven lukken, je zaait ook nog al veel bleten, jongen, en dat hou je met je gewone bemesting niet bij, Inzonderheid wat de kali betreft. Kijk eens aan. Als je 16 4 17000 K.Q. bleien van je land haalt, ontneem je er minstens 60 4 70 K.O. kali aan, en dan reken ik daarbij, dat je het bletenloof opvoert en dat de kali, die daar Inzit, In den stalmest komt en dus weer op het land gebracht wordt en dan kun je er nog wel wat pulp bijvoeren. Stellen we nu, dat je het bletenland altijd genoeg stalmest geeft, dan blijven er toch nog altijd wel een 50 K.O. kali minstens te vergoeden. De berekening is natuurlijk zoo eenvoudig niet, als Ik ze hier maak, want je hebt natuurlijk tusschen twee blelenoogsten nog wel het een of ander gewas, b.v. aard appelen, die ook al een massa kali uit den grond halen. Het wil mij voorkomen, dat zulk bletenland, als daar nu ligt, zeer dankbaar zou zijn voor een kalibemesting. Daarmede wil Ik zeggen, dat het by een kallbemestlng veel betere tusschenoogslen zou geven dan het nu doet. Daarenboven, wat kosl het. Voor f 2 heb je een zak kaïniet op het land uitgezaaid bggen. Het Is dus een kleine kosten, om mei je verschillende gewassendie je op hel bletenland zaait, de proef te nemen. Met kaïniet breng je ongeveer 12 pCt. kali op den grond. Je zaait dus 2 of 3 of 4 zak op het gemet of wat ongeveer hetzelfde Is, 5, 7 of 10 zak op de H.A., al naar je gewas. Dal ztyn toch geen kasten, als je eens bedenkt, dat je voor 1 zak Cblli- salpeter soms wel f 14 betaalt. En nu moet ge niet meenen, dat, wat Ik gezegd heb, alleen geldig is voor het sulkerbleten- land, maar hetzelfde geldt voor het land, waarop voederbieten, koolrapen, enz. ge staan hebben, want al deze gewassen, voederbleten, koolrapen en suikerbieten, verhouden zich tegenover de kali op gelijke wfjze. Het Is nu de juiste tijd voor het zaaien van kaïniet. Op alle gronden en voor alle gewassen kun je vóór den winter kaïniet zaaien. Van kali verlies ge durende den winter, Is daarenboven geen sprake; gij weet Immers, dat de bodem die stof niet zoo spoedig laat glippen. Wanneer ik je dus als buurman en wel- meenende vriend een raad mag geven, zou Ik zeggen: „Denk er aan, dat op het bletenland kali noodlg Is". mwm II» ZEEL1ND. De najaarsvergadering van de Prov. Staten werd gisterenavond door den Commissaris der Koningin, den heer mr. H. J. Dljckmeester, In naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 40 leden. Afwezig de heeren Noordljke en Mulder, belden met kennis geving, de laatste wegens ongesteldheid. Mededeellng werd gedaan van verschillende Kon. besluiten, houdende goedkeuring van door de Prov Staten genomen besluiten, welke mede- deellngen voor kennisgeving werden aangenomen. Verder was een dankbetuiging Ingekomen van het bestuur van de afdeeling van den Nederl. Militairen Bond te Middelburg voor de verhooging van het subsidie en van het bestuur der Ver- eenlglng tot oprichting en Instandhouding van de Ambachtsschool te Zierikzee voor de verhooging van het subsidie. Van de naamlooze vennootschap werf Hubertina te Haarlem, om mede te mogen dingen naar de levering van twee schroefbooten voor den dienst tusschen Schouwen en Middelburg. Het adres werd gesteld in handen van Qedep- Staten, teneinde daarop te letten bg het houden van eventueele aanbestedingen. Vervolgens werd voorlezing gedaan van een adres van het lid der Staten, den heer H. A. van Dal8um, over het sluiten van geldleenlngen door gemeentebesturen. Dat adres is van den volgenden inhoud: Mjnheeren Medeleden Om reden het mij Is gebleken, op de eenlge vergadering, welke ik de eer had onder U te mogen bijwonen, dat men in de afdeellngsvergade- rlngen te gehaast is om de tram te halen en In de algemeene vergadering geen rondvraag wordt gedaan, zoo wend ik' mg door middel van deze tot U, om In de najaarsvergadering wel te willen overwegen de volgende vraag: Of het is een goed gemeentebelang, dat ge meentebesturen geldleenlngen sluiten: a. om daaruit onderhoudskosten te bekostigen aan straat wegen; b. om een jaarlijksche subsidie aan polders voor aanleg of onderhoud van polder wegen te kapltaliseeren dat hij deze vraag stelt omdat hem is gebleken, dat heeren Qedep- Staten voor dergelijke geld leenlngen hunne goedkeuring verleenen dat hij deze goedkeuring niet acht een daad van goed beheer, omdat hij vermeent, dat geld leenlngen alleen mogen dienen voor kapitaal uitgaven en onderhoudskosten, en jaarlQksche subsidiën moeten worden gevonden uit de gewone middelen; dat door anders te handelen het beleid is in het eerste geval als bg een maatschappij, die duizenden uitkeert van het maatschappelQk kapitaal en in strijd met den geest o. a. van artikel 230—231 gemeentewet, welke geest mede brengt, dat de verplichting tot onderhoud van gemeente-eigendommen het karakter draagt van een plaatselijke belasting (arrest Hooge Raad 15 Oct. 1906) dus als alle belastingen jaarlijks door de belastingschuldigen op te brengen. En in het tweede geval In strijd met den geest der gemeentewet, o.a. van art. 229, dat de ver plichting oplegt aan de gemeentebesturen om zorg te dragen dat een nauwkeurige staat worde opgemaakt en bflgehouden van hetgeen naar het burgerlijk recht eigendom der gemeente is en een kapitaliseering van jaarlijksche subsidie voor aanleg en onderhoud van polderwegen toch moeilflk als een eigendom kan worden beschouwd en ook moeilijk kan worden beschouwd als een geldbelegging, verondersteld door art. 194 der gemeentewet. Omdat het Is een daad van algemeen belang, dat de gemeentebesturen een goed en wettig financieel beleid toonen en de Provinciale Staten door middel van de Qedep. Staten daarop toe zicht houden, acht ik de zaak van dergelijk ge wicht, dat ik de vraag onder uwe aandacht durf brengen. De voorzitter zelde, dat hfl geen vrijheid kon vinden aan de vergadering voor te stellen dit adres te doen drukken en ronddeelen en het op een nader te bepalen dag te behandelen in de afdeelingen. Wel hebben ook de Prov. Staten in dit opzicht krachtens art. 161 van de Provinciale wet recht tot het behandelen van algemeene vragen van gemeente-beheer. Evenmin kan de voorzitter een voorstel doen om dit adres te stellen In handen van Qedep. Staten om advies. Wel waarborgt art. 163 aan de Prov. Staten om Inlichtingen te vragen aan Oed. Staten. De gelegenheid tot het doen stellen van vragen is evenwel geregeld bij het reglement van orde. Krachtens dit reglement kan dit echter alleen geschieden in en ÜJdens de vergadering en dan mondeling. De voorzitter stelde op deze gronden voor het adres van den heer Van Dalsum ter zijde te leggen. De heer Van Daisem stelde voor art. 45 van het reglement van orde toe te passen, en het adres te stellen in handen van een commissie van 3 leden. De voorzitter had ook hiertegen bezwaar. De werkzaamheden van de leden van de Staten bepalen zich volgens de wet van het reglement van orde, tot de zitting. Bi] het eindigen van de zitting eindigen de werkzaamheden. Trouwens de wetgever heeft niets anders bedoeld, wat ten overvloede hieruit blQkt dat een uit de Staten benoemde commissie, buiten de zitting alleen bi] kon. besluit haar werkzaamheden kan blijven verrichten. Indien dc voorsteller zijn adres In de Prov Staten aan de orde wil stellen zal hl] daarvoor een anderen weg hebben te kiezen. Daar dit adres bulten de orde is moest de vooJzitter derhalve zlja voorstel handhaven om het ter zQde te leggen. De heer Van Dalsum verklaarde, na de argu menten van den voorzitter gehoord te hebben, het adres te zullen intrekken en stelde hij zich voor later op de zaak terug te komen. De voorzitter deed vervolgens mede- deeling, dat by onderhandsche aanbesteding het versterken van de Schoorsche brug is uitgevoerd door den heer A. van der Straaten Jr. te Hansweert, voor f 1430. Overeenkomstig het voorstel van Oedep. Staten werd besloten tot aanhouding van het verzoek van den gemeenteraad van Middelburg, om den aanleg te willen be vorderen van een verbindingsweg tusschen Noord-Brabant en Zeeland. V Hierna werd mededeellng gedaan van een Ingekomen bericht van den heer jhr. mr. K. A. Oodln de Beaufort, dat hij ontslag genomen heeft als lid van de Eerste Kamer. De voorzitter vertrouwde, dat de ver gadering met leedwezen verneemt, dat de hooggeachte afgevaardigde, de heer Qodin de Beaufort, door voortdurende ongesteld heid verplicht is-* zijn mandaat neer te leggen. De voorzitter stelde voor, de verkiezing van een lid voor de Eerste Kamer aan de orde te stellen in de eerstvolgende ver gadering, welke zal worden gehouden op Vrydag 18 November. De te behandelen voorstellen werden alle naar de afdeelingen verzonden. De afdeelingen werden daarna getrokken en als volgt samengesteld: eerste afdeeling de heeren Van der Vliet, Maarleveld, Vogelaar, Erasmus, Van Voort- huyien, Vorsterman van Oyen, Hombach, Merckens, Bolle, Fokker, Dumoleyn en Noordljke, en als leden van Oedep. Staten de heeren Siegers en Blum; tweede afdeeling de heeren Van Dam, Tichelman, Mulder, Van de Putte, Ham- macher, Heyse, De Veer, Dleleman, Oiljam, Heuterman, Neeteson en Van Dalsum, en als leden van Oedep. Staten de heeren De Casembroot en Fruyiler; derde afdeeling de heeren Oerlach, HockeHoogenboom, Wondergem, Louwerse, Lucasse, Ysebaert, Van Teyllngen, Van Oeveren, Dekker, Sprenger en Hollestelle, en als leden van Oedep. Staten de heeren De jonge en Van Rompu. Door den heer Dleleman werd, mede namens de heeren Erasrtius, Neeteson, Van Dam, Van der Vliet, Van Voorthuysen, Ysebaert, Maarleveld, Van de Putte en Oerlach, het volgende voorstel ingediend* Ondergeteekenden stellen aan de Prov. Staten van Zeeland voor, het navolgende besluit te nemen: De op 1 Januari 1911 in vasten dienst zijnde arbeiders op de provinciale wegen in Zeeland, verkrygen met Ingang van dien dag de jaarwedden, waarop zij recht zouden hebben, indien de thans geldende ver ordening, vastgesteld en gewyzlgd onder- scheldeiyk by besluiten der Prov. Staten van 12 Juli 1895, no. 15, 9 November, no. 6 en 13 Juli 1906, no. 173, goed gekeurd by Kon. besluiten van 26 Augustus 1895, no. 28, van 19 December 1900, no. 20 en van 28 Augustus 1906, no. 53, van kracht waren geweest op den dag hunner Indiensttreding. De voorzitter stelde voor, dit voorstel over te brengen ty de afdeelingen. Dienovereenkomstig werd besloten. Op voorstel van den voorzitter werd besloten, de eerstvolgende openbare ver gadering te houden op Vrydag 18 November, des morgens te 10 uur. Alzoo werd besloten, en de avond vergadering hierna gesloten. THLBORAMMBN, 's-Qravenha^e, 9 November. Tweede Kamer. Indische Begrooting. De heeren Coiyn en De Meester betoogden de noodzakeiykheld om zonder belasting- verzwaring te streven naar versterking der middelen door het productief maken der buitenbezittingen, en drong aan op wyzl- ging der politiek» tegenover de Chineezen in indlë, die Nederlandsche onderdanen zyn. De heer De Meester keurde af den heer Idenburg's clrculalren betrekkeiyk de Zon dagsrust. De heer Coiyn keurde ze goed, mits omzichtig uitgevoerd. Beide sprekers juichten toe de voorgenomen versterking van het inlandsche element in de bestuurs organisatie. De heer De Stuers, krltlseerend het voort durend doodschieten ook van vrouwen en kinderen in Atjeh, drong op vervanging van het militair bestuur door het civiel gezag aan. De heer Boogaardt drong op bezuiniging, vooral op de hooge tractementen, aan. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 8 Nov. Op de veemarkt waren aangevoerd: 27 paarden, 1852 magere en 893 vette runderen, 140 vette, 142 nuchtere en 325 graskalveren, 624 varkens en 339 biggen. Koeien en ossen 35 tot 38 ct., stieren 26 tot 31 ct., kalveren 47] tot 55 ct., varkens 26] tot 29 ct., alles per kilo. Melkkoeien f 160 k f 290, kalfkoeien f 220 a I 320, stieren f 110 A f 280, pinken f 80 k f 120, Rraskalveren f 30 a f 70, vaarzen f 120 a f 190, alles mager vee; biggen f8 k f 16, slachtpaarden f 70 k f 130, werkpaarden f 110 a f 200 Nuchtere kalveren: fok- f 16 k f 20, slacht- f 9 A f 11. Biggen f 1,20 k f 1,80 per week. Vette runderen met ruimen aanvoer en vluggen handel. Vette kalveren weinig ter markt, eerste soort gewild tot 2\ ct. boven noteering, mindere soorten traag. Op de magere markt was ruime aanvoer, met tameiyk yluggen handel. Jong vee zeer ruim aangevoerd en langzamen omzet. Oras- en nuchtere kalveren met matigen aanvoer en handel. Biggen ruim ter markt en met tameiyken omzet. Paarden met beperkten aanvoer, pryzen vast. De prijzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche EierenveIHng besteed, zyn als volgt: voor kippeneieren f 6,75 k f 9,55, eendeneieren f 6,05 k f 6,90, per 100 stuks. Aanvoer 7064 stuks. Tengevolge van de steeds ÜWr grooter wordende oplage van ons blad verzoeken wij H H. Adver teerders linnne advertentiën /oo vroegtijdig mogelijk in te «enden vooral voor liet nummer dat. des Vrijdagsavonds wordt afgedrukt, ge lieve men te zorgen dat de adverten tiën vóór 16 nar in ons bezit zijn. daar anders plaatsing ia dat nummer niet kan verzekerd worden. OS DIBECTIK. STOOMBOOTDIENST i NOVEMBER Donderd. 10 Vrjdag 11 Zaterdag 12 Maandag 14 Dinsdag 15 Woenad. 16 Donderd. 17 Van Vllsslngen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vllsslngen. Amsterdamsche Tijd. s m. 6,20 's m. 8,— 'i m. 8, 6,20 s. 6,20 8,- 8, 6,20 8,- 8, 6,20 s!- 8, In den nacht van den 28" op den 29' September I I. overleed fe Ben- koelen Sumatrain den ouderdom van 36 jaren W. W. e. A. ELENBAAS, In leven Controleur bij het Binnen- landich Bestuur. Namens de Familie, J. A. ELENBAAS, Landmeter b/h. Kadaster te Rembang ava Heden ontvingen wij het treurige bericht, dat onze geliefde Behuwd dochter en Behuwdzuster, Mevrouw A. FRANKEN-PLATE, In den ouderdom van ruim 31 jaren te Bbzoeki (java) Is overleden. 2 November 1910. f J. A. FRANKEN. Zierikzee. 1 J. FRANKEN-Fasol. I. N. FRANKEN. (Maf. S H FRANKEN L. FRANKEN. NoordwelleC. FRANKEN- v. d. Werf. Heden overleed fe Groede, na een kortstondig doch smartelijk lijden, onze geachte Broeder, Zwager en Oom, LABAN JANSENS, In den ouderdom van ruim 55 jaren. Scherpenisse, 7 November 1910. DE FAMILIE. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde Echtgenoote, zorg dragende Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, MIRIi COHLli DE DBilF 11, In den leeftijd van 36 jaar en 2 maanden, my nalatende 5 jeugdige kinderen, nog te jong om het zware verlies te beseffen. Zierikzee, 8 November 1910. Uit aller naam, M. BOOMSLUITER. wp- De boeken der Vereeniging „V. en O." te Renesse zullen op Maandag 14 November worden uitgegeven. De Bibl.s, C. J. KOOMAN. In den jire 1900 en tien, den achtsten November; ten verzoeke van MARINUS FRANS DE VOS Czn koopman en winkelier, wonende te Zierikzee; ten deze domicilie kiezende te Zierikzee, ten kantore van den advocaat en procureur Meester J. A. C. VAN HEUSDE, gehouden wordende aldaar aan den Dam wyk B nummer 84, door den elscher In dit geding tot procureur gesteld om als zoodanig voor hem te occupeeren heb Ik, JOZIAS DE REOT, deurwaarder by de Arrondlssements-Rechlbank Ie Zierikzee, wonende aldaar-, Aan A J. M. VAN ENCK, zonder bekende woonplaats In het Konlnkiyk der Neder landen, en wiens werkeiyke verbiyiplaals niet bekend Is, mitsdien myn exploit doende, Ingevolge artikel 4, 7°. van hel Wetboek van Burgeriyke Rechtvordering, door aanplakking van een afschrift van dit exploit, alsmede van na te melden stukken, aan de hoofddeur van de gehoor zaal der Arrondlssements-Rechlbank te Zierikzee, lerwljt een tweede afsdirtjt, zoowel van dit exploit als van na te melden stukken, door mij Is overgegeven aan den EdelAchtbaren Heer Officier van /uslitie by dezelfde Rechtbank, die het origineel rxplolt met „Gezten" heeft ge- teekend, terwijl een gelijk afschrift van dit rxplolt bovendien zal worden geplaatst In de Zlerikzeesche Nieuwsbode; Bataakand 1". een request, waarmede de requlrant zich heeft gewend tot den EdelAcht baren Heer President der Arrondlsse ments-Rechlbank te Zierikzee, met de daarop door Z.Ed.Achtbare gestelde beschikking van den 2 November 1910; 2". een uit kracht van die beschikking op den 4 November 1910 door mij, deurwaarder, uitgebracht exploit, houdende conservatoir beslag onder C. M. BAL, commissionair In effecten, wonende Ie Zierikzee Voorts heb ik, deurwaarder, exploit doende en verder handelende als boven, den gerequlreerde Gedagvaard Om op Dinsdag den zeventienden Januari 1900 en elf des voormiddags elf uur bij procureur te verschijnen Ier open bare civiele terechtzitting der Arrondlsse- ments-Rechtbank te Zierikzee, gehouden wordende In het Gerechtsgebouw aan het Havenpark aldaar; taneinda Aangezien gedaagde op 4 Maart 1901, destyds wonende te Punta Arenas In Chili (Zuld-Amerika) van daaruit aan elscher heeft besteld eene party sigaren en labak; Aangezien elscher die party sigaren en tabak aan gedaagde's adres aldaar heeft af geleverd op 30 Maart 1901 per stoomschip „Sakkarah" van de Deutsche Dampfschlff- fahrfs-Oesellschaft Kosmos, varende van Antwerpen naar de Westkust van Zuid en Mlddel-Amerlka, en die party sigaren en tabak ook door gedaagde Is ontvangen; Aangezien eischer deswege, met inbegrip van gedane verschotten, van den gedaagde nog steeds te vorderen heeft de som van éénhonderdviergulden zeven-en-twtnttg cent; Aangezien gedaagde geene bekende woonplaats heeft ln het Korlnkryk der Nederlanden, van Punta Arenas voornoemd vertrokken, daarna verbiyf heeft gehouden te Valparaiso In Chili (Zuld-Ametika) en sedert twee jaren zyne werkeiyke ver- biyfptaats niet meer bekend Is. Aangezien onder den heer C. M. BAL, commissionair In effecten, wonende te Zierikzee, berust eene som van ongeveer éénhonderd zes-en-vijftlg gulden, in eigen dom toebehoorende aan den gedaagde; Aangezien elscher op dat bedrag onder C M. BAL voornoemd, den 4 November 1910, by exploit van my Deurwaarder conservatoir beslag heeft doen leggen krachtens presidiale beschikking van den 2 November 1910; Aangezien het ten deze beteekend con servatoir beslag onder derden behoort te worden van waarde verklaard Mitsdien by vonnis, uitvoerbaar by voor raad, de gedaagde zal worden veroordeeld om aan den eischer ter zake voorschreven' tegen behooriyk bewys van kwytlng te betalen de som van eenhonderd vier gulden zeven-en-twlnlig cent, met de rente daarvan ad vtj) percent 's jaars van af den dag dezer dagvaarding tot aan de algeheele voldoening; Voorts van waarde zal worden verklaard het ten deze beteekend conservatoir beslag, met veroordeeling van den gedaagde in de proceskosten, daaronder begrepen die van voormeld conservatoir beslag. De kosten zyn f 9,52\ behalve de redactie en de aankondiging. (get.) J. DE REOT, deurwaarder. Oezlen Parket 8 November 1910. De Officier van Justitie, (get.) VAN DOESBUROH. Geregistreerd te Zierikzee den achtsten November 1900 tien, deel 46, folio 38, verso vak 4 Een blad zonder renvoof. Ontvangen voor recht een gulden twintig cenl (f 1,20). De Ontvanger, (get) MEIJLINK. Voor afschrift: J. DE REOT,. deurwaarder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2