Ingezonden Mededeelingen. De dagen van smart tellen dubbel. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Tholen. 1 November 1910. Door het Kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld wegens: /agen In gesloten jachttijd zonder akte en zonder vergunning: D. d. W. Dz., 46 jaar, te St.-Maartens- dflk, tot I 5 boete of 3 dagen hechtenis. Loopen op bezaaiden grond zonder daartoe gerechtigd te zijn: H., 46 jaar, te St.-Maartensdyk, lot I 5 boete oi 3 dagen hechtenis; J. W., 22 jaar, te Nleuw-Vossemeer, tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis. Loopen over weiland zonder daartoe ge rechtigd te zijn: J. A. v. d. V., 34 jaar, te St.-Maartens dljk, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Straatschenderij C. S., 19 jaar, te Poortvliet, tot I 5 boete of 3 dagen hechtenis. Vee laten loopen op bezaaiden grond zonder daartoe gerechtigd te zijn: M. H. v. H., 29 jaar, te St.-Maartensdljk, tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgs maatregelen te hebben genomen tegen het aanrlditcn van schade: C. J. O., 24 jaar, te Tholen, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Openbare dronkensdiap L. K., 46 jaar, C. v. 't H., 35 jaar, C. S., 22 jaar en M. 071 jaar, allen te St.- Annaland, leder tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis voor leder hunner; D. M., 66 jaar, te Poortvliet, en J. O., 40 jaar, zonder bekende woonplaats in Nederland, leder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis voor leder hunner. Rijden met een voertuig zonder licht: L. K 46 jaar, te St.-Annaland, tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis; W. B. Az 34 jaar, te Tholeq,. tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Rijden op een rijwiel zonder licht: J. M., 27 jaar, te Rotterdam; H. N. E., 19 jaar, te St.-PhlllpslandC. F., 40 jaar, te Scherpenlsse; J. v. O., 19 jaar, te St.- MaartensdljkW. L. A., 18 jaar, te Tholen; M. L. S., 34 jaar, te Stavenlsse; M. J. R 25 jaar, A. C. O., 40 jaar, en J. H., 18 jaar, allen te Oud-Vossemeer, leder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis voor leder hunner; M. v. d. V., 20 jaar, te St.-Phl llpsland, tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. Niet voldoen aan het bevel van den haven meester om zijn schip te verhalen: L. C. v. Y., 36 jaar, te St.-Maartensdljk, tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Bij de oefening der brandweer niet opkomen J. M. v. V., 28 jaar, te Oud-Vossemeer, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Zingen langs de straat: K. v. D„ 21 jaar, te Tholen, W. H., 22 jaar, te Poortvliet, leder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der leerplichtwet: j. B„ 42 jaar, te Tholen, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Bij het vlssdien op een verpachte vischplaals op de eerste aanvrage van den bevoegden ambtenaar de vereischte vergunning niet terstond vertoonen: M. D., 18 jaar, te lerseke, tot f 0,50 boete of 1 dag hechtenis. 1". Onnoodig vertoeven op de stoep van een openbaar gebouw 2°. Het verontreinigen van openbare plaatsen in eene gemeente: L. J. v. H„ 22 jaar en H. J. L., 19 jaar, belden te Scherpenlsse, leder tot 1 boete van f 1 of 1 dag hechtenis voor jleder hunner en 1 boete van f 2 of 2 dagen hechtenis voor leder hunner. Rijden op een rijwiel zonder licht: J. W. H., 17 jaar, te Scherpenlsse, tot f 1 boete of 1 week tuchtschool. Strooperij: J. H., 13 jaar, A. P., 13 jaar, F. P. J. P., 15 jaar, allen te St.-Maartensdljk, ieder tot 50 cent boete of één week tuchtschool voor leder hunner; W. v. d. W., 17 jaar, te St.-Maartensdyk, tot f 1 boete of één week tuchtschool. Een diefstal In het groot. In September baarde te Middelburg de arrestatie van den 33-jarlgen pakhuis knecht J. de R., werkzaam by de firma Maas De Oroot, grossiers In koloniale waren, groot opzien. De politie was tot deze arrestatie overgegaan, nadat zij ge durende gerulmen lijd gezocht had naar den dader van herhaaldelijk by genoemde firma voorgekomen diefstallen van groote hoeveelheden van allerlei artikelen. Na deze arrestatie volgden spoedig die van de 42-jarige winkelierster J. M. A. en den 46-jarigen winkelier C. H., belden ver dacht van heling van een gedeelte der gestolen goederen. Heden (Vrydag) stonden deze drie per sonen achtereenvolgens voor de rechtbank te Middelburg terecht. De rechtzaal geleek wel een kruidenierswinkel. Tegen De R. werd wegens diefstal een jaar geSlscht en wegens heling tegen A drie maanden en legen H. vier maanden gevangenisstraf. In verband met déze zelfde zaak Is nog verwezen naar de openbare terecht zitting de 34-jarlge slager C. W., met wlen de winkelierster A. samenwoonde en die ook van heling verdacht wordt. Een jonge vrouw te Amsterdam, die, terwijl haar man in 'I gasthuis verpleegd werd, haar vier jonge kinderen van ander half tot acht jaar onverzorgd aan hun lot overliet, Is deswege veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regel» 'T'ff Ct».; elke regel meer iff Ct». De jonge lieden en de jonge meisjes moeten bedenken dat de dagen van smart, de dagen van ziekte dubbel tellen in het leven. Indien gQ niet vóór den leeftQd verouderd wilt zQn, vermijdt dan de dagen van ziekte. Dat Is heel goed mogelijk. Indien uwe gezondheid te wenschen over laat, vermijdt het dan ziek te blijven, neem een goed geneesmiddel, een geneesmiddel dat deugdel|k is bevonden en maakt u zelf niet van streek met vruchtelooze pogingen en middelen zonder waarde- Onder de goede middelen kunt gij de Pink Pillen kiezen, die sedert talrijke jaren lederen dag de onbetwistbare bewijzen van genezing geven. Van daag willen wij u spreken over de genezing van Mej. E. Faas, een jong meisje te Axel, waarvan wij hier het portret afbeelden. Mej. Faas. (Cl. Eliinga). .Sedert den leeftjd van 16 jaren, schreef zij ons kort geleden, heeft min gezondheid mQ veel moeiten en zorgen gegeven, terwQI zl ons boven dien veel geld nutteloos heeft doen uitgeven. Door den groei bezocht, heb ik van af mQn 16e jaar aan bloedarmoede geledenik had geen eetlust en geen krachten meer. Ik beklaagde mq voort durend over zware schele hoofdpqnen, kloppingen en steken in de zlde. Tot in deze laatste tqden heb ik geleden en nutteloos middelen ingenomen. Alleen de Pink Pillen hebben mq goed gedaan. Van af de eerste dagen dat ik met het gebruik daarvan ben begonnen, heb ik mq beter en tegeiqk sterker gevoeld. Zq hebben al mqne plnen doen verdwlnen, en nu ben Ik geheel en al krachtig en zeer gezond". Indien gl aan de dagen van smart en de dagen van ziekte wilt ontkomen, vergeet dan niet de Pink Pillen. Na zoovele personen genezen te hebben, zullen zq zeker u ook genezen. Verkrqgbaar k f 1,75 de doos en f 9,— de zes doozen, bq het Generaal-Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zlerlkzee en Omstreken bq de firma F. P. J. Bal, Dam Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogis- terq Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Groenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bq verschillende apothekers en goede drogisten. KERKNIEUWS. Noordgouwe. De begrooting van de Ned. Herv. Oemeente alhier is voor het dienstjaar 1911 in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 2398,34 De hoofdelijke omslag, sedert 1891 geheven, is met den dienst 1911 geschrapt. St.-Filipsland, 3 Nov. De oogstpreek- collecte bij de Herv. Kerk heeft opgebracht f 132,45. Beroepen bij de Herv. Qem. te Leerdam, ds. J. van Vliet te Poortvliet. Bedankt voor het beroep naar de Oeref. Oem. te Tholen, door ds. A. Voogel te Puttershoek. De Dordtsche kwestie. In een ingezonden stuk in de TV. R. Ct schrijft de (orthodoxe) predikant O. H. Wagenaar over het gebeurde bi] de bevestiging te Dordrecht. HQ schrijft o. a.: „Laat Ik u de verzekering geven, dat (juizenden rechtzinnige geestverwanten met mQ zich ergeren en bedroeven over de bijna godslasterlijk klinkende taal van dezen orthodoxen ij veraar, die onder zijne „getrouwen" mogelijk den roem van het martelaarschap wil najagen, doch in de niet door partij-hartstocht verblinde, ortho doxe kringen enkel verachting en mede lijden oogst. Om althans den indruk weg te nemen, alsof de rechtzinnigen in de Herv. Kerk dit schandelijk Dordtsche „melo drama" voor hunne rekening nemen en met het weerzinwekkend spectakel van dezen kerkelljken hansworst accoord gaan, verzoek ik u dit korte woord van protest van een predikant, wiens rechtzin nige gevoelens bekend zijn, in uw blad op te nemen". Het ingezonden stuk draagt tot opschrift „Weerzinwekkend". PREDIKBEURTEN. Zondag 6 November 1910. Zlerlkzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. (Samenkomst met de ouders van de kinderen der Zondagsschool en belangstellenden). Evangelisatie JeruEl 11. 's Voorm. tien ure en '8 avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Burgh. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van der Linde. (Doopsbedlenlng). Ren esse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. (Bediening H. Avondmaal). Noordwelle. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Vorster. Haamitede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. /apchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 'a Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureLeeskerk. Elkerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. (Herdenking der Hervorming). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma- Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meyer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure-- ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Helder van Zlerlkzee; 'snam. twee ure: Bijeenkomst van de lidmaten der Ned. Herv. Gemeente in de Kerk. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Vporm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Weeda. (Doops bedlenlng). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrlanalaud. Herv. Kerk. 's Nam. half drie ure: ds. Kamsteeg van Stavenisse. Bruinlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vqf ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. RoeloJsen. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vqf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 'savonds half zes ure: Oewone dienst. Tholnn en St.-Filipsland. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. St.-tVfaartensdIJk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Prins. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Steenbeek. (Doops- bedienlng)- Woensdag 9 Nov. 's Avonds halfzeven ure: ds. Steenbeek. (Bidstond). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Vliet- Woensdag 9 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes urede heer Koster van Appelscha. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruijn; 'savonds hall zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 'snam. twee ure: Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Woensdag 9 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. v. d. Heyden van Vlaardingcn. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh. (Bediening Heilig Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Doops- bedlening). Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds vqf ure: Leeskerk. St.-Plllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, '8 nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Boone. Landbouw en Veeteelt. Scherpenlsse. Onze dorpsgenoot, de heer D. E. C. Hartog, is benoemd tot inspecteur bq de in 1875 opgerichte en in 1906 gereorganiseerde vereeniglng „Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek", op een aanvang-salaris van f 1000 in het jaar. Post en Telegrafie. Benoemd tot commles-tltuiair op het post- en telegraafkantoor te Tholen, mej. Brink te 's-Qravenhage. Visscher Ij- Berichten. Men meldt uit Zeeland aan de N. R. Ct. Hoewel de oesterhandei nog verre van een goudbron is, en de vraag rijst of een maal weer de oude toestanden van weleer voor kweekers en handelaars zullen komen, mag toch geconstateerd worden, dat in vergeiqking met vorige jaren een en ander meer bevredigend is. Waren vorige jaren tengevolge van sensatloneele berichten in binnen- en buitenland van ziekte, ontstaan door het oestergebruik, om dezen tijd reeds de verzendingen zóó gering, dat zelfs bq onmogeiqk vol te houden onderlinge con currentie d. w. z. prqsverlaging geen afzetgebied te vinden was, thans komen althans gunstiger berichten: grooter vraag. Duitschland vraagt goed, Engeland veel meer dan voorheen en ook België gaat mee instemmen met het koor: verzending! De prijzen van de zoogenaamde imperialen loopen tot half de vqftig, ter zwaarte van 90—95 K.O.de eerste soort tot f 40; de tweede soort tot ruim f 20 en de derde soort tot f 14 Moge vooral de prqs niet lager worden, wil de handelaar en kweeker met succes optreden. Bruinisse. In de vorige week verzond men uit deze gemeente 3300 tonnen mosselen naar België en Frankrqk, en 600 balen naar Engeland, Holland en Duitschland. Eotterdamsche Waterweg. De Kamer van Koophandel en Fabrieken Ie Rotterdam heelt het volgende adres aan den minister van marine gezonden: De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam vernam, dat plannen bestaan wyzlglng te brengen in de geleldelichten aan den ingang van den Waterweg en wel door a. het lage (roode) geleldellcht krachtiger te maken b. het hooge geleldellcht (thans een vast wit licht) te vervangen door een wit flikkerlicht. Zij vindt daarin aanleiding het navol gende onder de aandacht van uwe txcellenlle te brengen. Van het voornemen het lage roode geleldellcht te versterken, werd in scheep vaartkringen met Instemming kennis ge nomen. Tusschen de talryke lichten in het begin van den Waterweg, waaronder veelal ook roode, valt thans het lage roode geleldellcht niet altyd onmiddellijk te onderkennen. Tegen het voornemen het hooge gelelde llcht, nu een vast licht, te vervangen door een bliksemlichtbestaan echter zeer ernstige bezwaren. Naar het schijnt beoogt deze wyzlglng om In aanpassing aan de verdere verlichting onzer kust aan den Hoek- van-Holland een sterker verkennlngsllcht te geven. Voor de schepen, die koersen naar den Waterweg, wordt de behoefte daaraan niet gevoeld. Deze hebben In de draalvuren van Qoeree en Schevenlngen, wat zy noodlg hebben om den Waterweg te verkennen, is het echter de bedoeling der schepen, die langs onze kust varen, tusschen Ooeree en Schevenlngen nog een verkennlngsllcht te geven, waarop zy zich kunnen orlénteeren, dan meenen wy, dat de oplossing langs anderen weg gevonden zal moeten worden dan door één der geleldelichten op de voorgenomen wyze daardoor In te richten. Een flikkerlicht belemmert het geregeld uitzien omdat het verblindt, hetgeen een zeer ernstig bezwaar is voor een licht, dat als geleldellcht moet gebruikt worden. Het Is daarvoor volgens het oordeel, zoo van de gezagvoerders van de Holland—Amerlka-iyn als van die van de Harwlch-iyn, wier oordeel ten deze werd Ingewonnen, ten eenenmale ongeschikt en zal gevaar opleveren. Wanneer uwe excellentie van oordeel Is, dat de verlichting onzer kust verbeterd moet worden in het belang der langs varende schepen, dan Is ten eerste beter verkenning te bereiken door het licht van Ooeree, dat 5 myien van de kust staat, meer naar de kust te verplaatsen en te versterken. Wordt nog een sterker licht dan thans als verkennlngsllcht voor den Waterweg gewenscht geacht, dan schynt de aangewezen plaats daartoe te zyn Iets benoorden of bezuiden het zeegat zelf; dit vuur zou dan zoodanig moeten schynen, dat men by het Invaren van den Water weg daarvan geen hinder ondervindt. Dit zal zeker meer kosten dan het ver anderen van het bestaande hooge vaste geleldellcht in een flikkerlicht, maar aan die geldeiyke overweging mag onzes In ziens de veiligheid by het binnenkomen van den Nieuwen Waterweg niet worden opgeofferd. De elschen, aan een geleldellcht te stellen, zyn gansch andere als die voor een verkennlngsllcht, en wy moeten uwe excellentie met den meest ernstlgen aan drang, steunende op het oordeel van hen, die de kennis der praktyk zeker tot oor- deelen bevoegd maakt, verzoeken af te zien van het voornemen, om het hooge vaste geleldellcht aan den Ingang van den Waterweg te vervangen door een flikker licht. LAND 5DRUKK E R IJ. Het nieuwe gebouw beslaat een opper vlakte van 3800 vierk. M. De voorgevel van het gebouw heeft een lengte van 63 M. In het achtergebouw bevinden zich de drukkery, Ier groolte van 17 by 45 M. met bovenlicht; de rollengleteryde vormenwasscheryde bankwerkeryde machlne-zettery; de stereolyple en ver schillende magazynen. Het voorgebouw bevat o. m. een schaft lokaal, waar pl. m. 250 personen kunnen plaats nemen. Verder zyn In het gebouw aanwezig: portiersloge, rywlelbergplaats, garderobes voor het personeel enz. enz. In de drukkery bevinden zich 25 snel persen, 4 degelpersen en 2 rotatiepersen. In leder der belde zetteryen arbeiden pl. m. 75 letterzetters. In de machlne- zettery zyn 10 llnolype-zetmachines In werking. Het gebouw heeft centrale verwarming; Is geheel voorzien van electrlsch licht en van electrlsche uurwerken met automatisch werkende schel-slgnalen, heeft een centrale stofzulg-lnstallatle; kunstmatige ventilatie In alle werklokalenwaschgelegenheden met aanvoer van koud en warm water; doelmatige retirades; lift enz. Alle werktuigen worden door electro- motoren gedreven. De stroom wordt voor deze motoren geleverd door de Gemeente- lyke Electrlsche Centrale; In het gebouw Is een reserve generator aanwezig om In tyd van nood zelf den electrlschen stroom te kunnen voortbrengen. Met de elschen der hygiëne Is op allerlei wyze rekening gehouden. De Koningin-Moeder op reis. Weenen, 3 Nov. Koningin Emma bezocht hedenmorgen het Hofmuseum voor natuur- lyke historie. Hedenmiddag had In het hotel Krantz een déjeuner plaals, waaraan ook de Nederlandsche gezant ultgenoodlgd was. In den middag maakte de Koningin nog een ryioer door het Prater. Morgen ochtend 8J uur reist H. M. af. Gemengd Nieuws. Dr. Crlppen heeft Woensdag in de Pentonvllle-gevangenls bezoek ontvangen van miss Le Neve. De veroordeelde werd uit zyn cel naar een particuliere kamer gebracht, waar hem werd toegestaan in tegenwoordigheid van de wachters met miss Le Neve te spreken. Het onderhoud duurde slechts kort en liep over de vevleellng van de bezittingen van Crippen, voor het geval zyn dood vonnis voltrokken mocht worden. Te Walthamstow (Engeland) heeft een aanvulllngsverklezlng voor het Lager huis plaats gehadwaarby de liberale candldaat, Sir John Simon, met een meer derheid van 2766 stemmen tegenover den conservatieven, Johnson, verkozen werd. De Engelsche pers. beschouwt deze ver kiezing als een belangryke overwinning voor den vryhande! en als een steun voor het ministerie. De tijding werd te Dow- nlngstreet bekend, terwyi de Vetoconferentie nog zitting hield en men meent, dat zy wel Invloed zal hebben over haar besluiten. TBLBQRAMMBN. 's-Gravenhage, 4 November. Eerste Kamer. Aangenomen eenlge wetsontwerpen, o. a. tot wyzlglng van de burgeriyke pensioenwet. Minister Kolkman verdedigde tegenover den heer Röell de uitschakeling van den Minister aan het betrokken Departement in pensioenzaken, welke voortaan alleen zullen behandeld worden tusschen den pensloensraad en den Minister van Financiën, met beroep op dën 'Raad van State, zoodat voor pensloensgerechtoden de volle zekerheid biyff beslaan. Voorts werd aangenomen het wetsontwerp, waarby voor de Indische regeering de mogeiykheld wordt geopend om desnoods tegen den wil der eigenaren particuliere landeryen op Java tot Staats domein terug te brengen. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 3 Nov. Aanvoeren matig, pryzen onveranderd, doch handel flauw voor tarwe en gerst. Wllhelmlna-tarwe f 6,50 4 16.75; tarwe f 8 4 f 8,50; chevallergerst f 4,80 4 f 5,20; wlntergerst f 4,60 a f 4,80; zomergerst f 4,40 4 f 4,50; rogge f 5 4 f 5,25; haver f 3 A f 3,25; erwten (kleine) geen aanvoer; kroonerwten f 14 4 f 15; bruine boonen f 11,50 4 f 12,40. Aardappelen f 2,75 5 f 2,80. Uien met zeer weinig aanbod. Middelburg-, 3 Nov. Ter graanmarkt van heden was een ruime aanvoer. Rogge 25 cent, witte boonen 50 cent lager. Overige artikelen onveranderd. De handel was traag. De pryzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7 4 f 7 50; rogge f 5,25 4 f 6,25; zomergerst f 4,50 4 15; haver f.3 4 f 3,50; paardenboonen f 7 4 f 7,50; kroonerwten f 14 4 f 16; tulnboonen f 6 4 f 7; witte boonen f 13,25 4 f 14,25; ronde bruine boonen f 13 4 f 14; lange dito f 12,50 4 f 13,50, alles per H L. Rotterdam, 1 Nov. Ter markt van heden was de aanvoer van Zeeuwsche ajuin circa 3500 balen van alle soorten. Et werden verhandeld groote bruinen voor f 1,95, kleine bruinen voor f 3,50, stroo- gelen van f 1,65 tot |f 1.85 naar gelang van kwaliteit, alles per 60 K.Q. Veemarkt te Drelschor. Woensdag 2 November. Aangevoerd 60 stuks jong vee. Eenlge handel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 5