Vrijdag 28 October 1910. Lampe Beige" en Triumph". HAAIJER, Tholen. BL00KERS CACAO Eerste Blad. RECLAMES. (SS ierikzeesohe C o u r a n t). Uit Stad en Provincie. DAALDERS CemeeDleraadsfergadering vso Mo, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. ABONNEMENT. De abonnementsprijs van dit blad, dat lederen MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG verschat, la voor Zierikzee I 1,30, voor alle andere plaatsetj In Nederland I 1,60 per 3 maanden. Voor het buitenland, verzending een» per week, I 10 per Jaar bij vooruitbetaling. 67ste JAARGAN6. - No. 8997. Ultaever-Hoofdredaoteur A. FRANKEL. Redacteur) J. WAALE. ADVERTENTIE N. Van 1—3 regels 30 ets., meerdere regels 10 ets. Oroote letters worden naar plaatsruimte berekend. De Inzending moet geschieden des Maandags- Woensdags- en Vrijdags-middags uiterlijk x ups. Alle betalingen moeten geschieden bij den Directeur) A. J. DE LOOZE, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Het Kantoor is geopend eiken werkdag van 's morgens 9 tot 's avonds 9 ure. Dit nummer bestaat uit drie bladen. 1—5 regels jS ets. Elke regel meer 15 ets. II ii Petroleumlampen zijn lichtgevers. Zij overtreffen al het beslaande in werkelijke llchtkracht. Geheel van koper In donker staalbrons-kleur, model gas-ornament met 2 tegenwichten, zijn je een sieraad voor iedere hulskamer. Komt de nieuwe modellen bezichtigen of vraagt lampen op zicht. Enorme keuze In prijzen van f 2.25 tot f 32.50. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Maandag den 31 October e.k., des namiddags te 1 uur, op het Raadhuis, eene openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden, waarin de volgende zaken ter tafel zullen worden ge bracht, t. w.: Resumtie notulen; Brieven van de heeren P. H. Pomes, c. 8., houdende bericht, dat zij hunne definitieve en tijdelijke benoeming tot leeraren aan de Avond school voor Vakonderwijs aannemen; Brieven van mej. C. J. de Moolj en mej. C. M. J. Phemambucq, houdende bericht, dat zij hare benoeming respectievelijk tot onderwflzeres in de nuttige handwerken voor meisjes, en tot helpster bi] dat onderwijs aan de herhalingsschool aannemen; Onderzoek der geloofsbrieven van het verkozen raadslid, den heer P. J. Boone- Voorstel van Burgem. en Weth. om een gedeelte van het Havenplein, gedurende de te houden kermis in de jaren 1911, 1912 en 1913, aan den openbaren dienst te onttrekken, en tot onderhandsche verpachting van dat gedeelte gemeente-grond aan de wed. f. Schlldmeljer te Edam, voor standplaats eener stoom-caroussel Verslag der Commissie, benoemd tot onderzoek der geraeente-begrooting voor 1911, en behandeling dier begrooting. Enz. Zierikzee, den 25 October 1910. De Burgemeester voornoemd, D. VAN DER VLIET. NATIONALE MILITIE, Inlijving bij één der bereden korpsen. In het bizonder wordt de aandacht ge vestigd van de lotelingen, die in geval van Inlijving ter volledige oefening voor inlijving bi] één der bereden korpsen in aanmerking wenschen te komen, op de daaromtrent bestaande gunstige bepalingen, voorkomende in de openbare kennisgeving, ten gemeentehuize aanwezig. Aangifte tot inlijving bij één dier korpsen moet geschieden ter gemeente-secretarie vóór 30 November e.k. Zierikzee, 28 October. In de week van 19 lol en met 25 October kwamen in Zeeland voor 13 ge vallen van besmettelQke ziekte, n.l. twee gevallen van iyphus en febris lyphoïdea, één Ie 'a-Heerenhoek en één te Zierikzee, drie gevallen van roodvonk, één te Slnt- Phllipsland en twee le Tholen en acht gevallen van dlphlherltls, n.l. één te Axel, één le Ooes, één te Hontenlsse, één te Vliitlngen en vier te Zierikzee. BIJ Kon. besluit zijn benoemd: tot heemraad van het Waterschap Schouwen de heer A. v. d. Wetjde le Ellemeet; tot lid van hel bestuur der Waterkeerlng Brulnisse de heer M. K. Krepel te Brulnlsse; tot dtykgraaf van den Slulspolder (Tholen) de heer O. J. de Qraaff Az. te Oud- Vossemeer. KOFFIE is duurder geworden, doch kost nog steeds 1,50 per bus van 1 Kilo (a Pond). Kleinere bussen naar verhouding. Door Ingelanden van den Suzanna- polder Is Dinsdag als vertegenwoordiger In den dijkraad van dien polder benoemd de heer Anlh. van Luljk Cz. Sr. en wel met 5 stemmen, terwijl 3 stemmen waren uitgebracht op den heer Abr. Polderman. Acht van de negen stemgerechtigden waren vertegenwoordigd. Dinsdag is de vlsscher P. H. te Hoofdplaat aangehouden en In verzekerde bewaring gesteld. HQ wo-dl verdacht van een vlsscher, liggende In de Westerhaven te Vllsslngen, twee garnalenkorren afge sneden, In zijn eigen vaartuig opgeborgen en naar zijn woonplaats medegenomen te hebben. Naar de Tel. verneemt Is de regee ring thans bezig aan de samenstelling eener „Codrx allmentarlus" en .Codix commer- clalls", welke reeds sinds gerulmen lijd In voorbereiding waren. Deze belde reeksen voorschritiende eerste van de elschen, welke aan de ver schillende levensmiddelen gesteld moeien worden, de tweede van de voorwaarden, waaraan de overige handelswa-en moeten voldoen, zullen tot grondslag dienen van een ontwerp-wet legen de vervalschlng van levensmiddelen en andere handelswaren, welke bij de Departementen In vootberei- dlng is. Zonnemaire. De Neerbosch-Cent bracht hier In het afgeloopen kwartaal op f I3.035. Reuesse. In een gehouden vergadering van de afdeellng Renesse van den Bond voor Slaatspensionneerlng gaf de voorzitter de heer W. F. del Campo een kort verslag van den toestand der afdeellng. Met blijdschap constateerde spreker de ver meerdering van het ledental met 26. Voorts werd besloten het bestuur machtiging te ve.-leenen om op eventueel te houden vergaderingen, zQ, die om gelde lijke zorgen en redenen geen lid kunnen zijn, tol deze bijeenkomsten toe te laten. De belangstelling In de goede zaak zal daardoor zeker zeer bevorderd worden. Verder deed de heer Camp, als afgevaardigde naar de algemeene vergadering van den Bond, die op 5 Juni le Uirecht gehouden Is, een nauwkeurig verslag van zijne bevindingen aldaar. Na een opwekking om door propaganda middelen, alsvergaderingen, spreekbeurten, uitvoeringen, meetings de belangstelling meer en meer te doen toenemen en het ledental daardoor aanmerkelijk uit te breiden, sloot de voorzitter de vergadering. St.-Annaland, 28 Oct. Donderdagavond In het calé .Havenzicht" hield het lees gezelschap .Elk wat wils" zijn 25e jaar vergadering, onder leiding van den heer J. W. Slager. Van de 33 leden, welke hel gezelschap telt, waren er 19 aanwezig. Nadat de vergadering met een woord van welkom geopend was, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen door den heer J. Polderman, die daarna ook rekening en verantwoording deed over 1909. De notulen werden goedgekeuid en uit de eveneens goedgekeurde rekening bleek, dat de Inkomsten hadden bedragen de som van f 107,07, de uitgaven die van t 89,29s, zoodat er een voordeellg saldo was van f 17,77s. Van de tijdschriften, die het volgend jaar zullen gelezen worden, werden .Op de Hoogte" en .Bulten" vervangen door „El- sevler's gtïd. Maandschrift", terwijl In plaats van het .Geïll. Zondagsblad" het nieuwe tijdschrift .Pak me mee" zal genomen worden. De gelezen boekwerken werden öf ver kocht, öf als ze daarvoor geschikt waren, In de volksbibliotheek geplaatst. Ze brachten de som van I 11,90 op. Een subsidie van f 5 werd alweer aan de volksbibliotheek geschonken. Tengevolge van hef vertrek van den bibliothecaris, den heer A. vun Luljk Anthz. raar Amsterdam, moest er een nieuwe ge kozen worden, waarvoor z ch 4 sollicitanten hadden aangemeld. B<| meerderheid van stemmen werd daartoe gekozen de heer W. A. Do-maar. Aan den heer Van Luljk werd door den voorzitter hulde gebracht voor 't vele goede, dal hij aan die inrichting bewezen had. De voorzitter bracht vervolgens in her innering, dal het in Januari a.s 25 jaar wordt, dat de Vcreenlging gesticht werd en vindt dat dit feit te merkwaardig Is om ongemerkt te laten voorbijgaan. De leden zijn 't met den voorzitter eens en besluiten tot een feestvergaderlng In 't begin van hel volgende jaa*. Nadat nog 2 leden van hel bestuur waren herbenoemd met 17 van de 19 stemmen, terwijl er voor belden 2 In blanco waren, n.l. de heer J. W. Slager, als voorzitter en de heer C. Bergers als bestuurslid, werd de vergadering onder dankbetuiging ge sloten. Oud-Vossemeer. Door een aantal be langhebbende Ingezetenen zal een verzoek- schrifl aan den Raad worden Ingediend, waarbij gevraagd wordt In den vervolge bepalingen te maken wat betreft hel gebruik maken van de haven door schepen, die door hun grootte hel laden en lossen, vooral in den bletentijd, ten zeerste belemmeren. Door een aantal werkende leden van het rederijkers-gezelschap Eendracht Is reeds een sluk in sludle genomen, zoodat in den loop van den winter weer op een voors'elllng kan gerekend worden daar In de laatste jaren het bezoek steeds grooter werd, Is men ook met meer lust bezield om een blij- of tooneelspel te bestudeeren. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz Oud-Vossemeer. Hel Besluur van het waterschap Oud-Vossemeer heelt de leve ring van een nieuwen stoomketel, ten behoeve van het stoomgemaal „De drie gzoole Polders", gegund aan de machine fabriek .Delftshaven" te Rotterdam, voor f 2600; deze som geldt alleen de levering van den ketel. Acht verschillende [abrieken hadden prIjs-opgave gedaan. Hel delven van waterleidingen In de polders Legult en Kerke, In drie ver schillende perceelen, Is aangenomen als volgtle perc. P. Gunslad ad I 0.105; 2e pe c. A. Dulne en M. Jagt ad I 0,06, en 3e perc. A. Dulne ad I 0,08, allen alhier. Scherpenisse Donderdagavond werd ten overstaan van nolarls Meulenberg en ten verzoeke van D. Hage, Utrecht, bQ Inzet geveild, In de herberg van C. Rljsten- bll, le perceel bouwland door J Vroegop voor f 325; 2e perceel bouwland door C. Nellsse te St.-Maarlensdljk voor 1300; 3e perceel bouwland door C. Nellsse te St.-Maarlensdljk voor I 300. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee. Als een bizonderheld meldt men ons, dat in de Fairbank op 'I Sas alhier een suikerbiel (hoewel niet groot van sluk) le zien Is, die de buitengewone lengte heelt van pl. m. 1 Meier. Bedoelde suikerbiet Is gegroeid bij den heer P. C. Oeluk te Capelle. Door den heer M. Rijnberg te Oud- Vossemeer zijn voor de vereenlglng voor .blelenonderzoek op gehalte" dit jaar reeds een 100-tal monsters genomen, en dat ook hier het gehalte niet laag Is, blijkt wel hieruit, dat sommige monsters tot 18j pCt. kwamen. Dreischor. Deze week zijn begonnen de lessen aan den landbouw-cursus alhier, onder leiding van den landbouw-onder- wljzer, den heer Van Staalen. Er wordt aan deelgenomen door 10 leerlingen. Stavenisse. De leasen aan den nieuwen landbouw-wlnlercursus alhier zullen aan vangen Zaterdag 5 November en die aan de herhalingsschool .Dinsdag 1 Nov. a s. Scherpenisse. Als een bizonderheld kan zeker wel gemeld worden, dat er op dit oogenbllk geen enkel schip in de haven ligt om suikerbleten te laden, noch pulp te lossen. In verband daarmede worden de bieten op hoopen in verschillende tuinen bijeengebracht. O N D B R W IJ S. Stavenisse. Alhier Is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres (vacature mejuffrouw J. C. de Jongr), mr juffrouw A. Bartels uit Zierikzee. De heer J. M. Droogendljk (geboortig van hier) staat no. 1 op de voordrachl voor le onderwijzer aan de openbare lagere school 3e klasse, no. 61, te Rotterdam St.-Annaland, 28 Oct Dat er op het oogenblik vele kinderen zijn, die wegens ziekte niet naar de school gaan, blijkt hieruit, dat er deze weck In de laagste klasse slechts 25 kinderen zaten, terwijl het getal meer dan tweemaal zoo groot moet zijn. KERKNIEUWS. Scherpenisse. BI) de gehouden stem ming voor 4 leden van hel Kiescollege zijn gekozen de heeren I van Es, A. Oude- sluljs Johz., L. Jansens en Q. Hage, allen aftredend. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 October 1910. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: Idem Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure. De naam van den voorganger kan nrg niet worden op gegeven. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure cn 's avonds zes ure Waarschijnlijk zal de dienst door twee ver schillende predikanten worden geleid. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. Evangelisatie JeruÉl II. 's Voorm. tien ure, 's nam. drie ure en 's avonds half acht ure: ds. Bromet van Ierseke. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Keik. 's Nam. twee ure ds. Reus van Eikerzee. (Herdenking der Hervorming). Burgb. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. (Herdenking der Hervorming). Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds Japdien. (Herdenking der Kerkhervorming). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. (Dankzegging voor den oogst). Na afioop van de godsdienstoefening stemming voor 5 gemachtigden in het kiescollege. Geref. Kerk. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bruinsma- Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meyer. Zonoenialre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. (Bediening H. Avondmaal); '8 nam. twee ure: Idem. (Nabetrachting en Doopsbedienlng). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Sc/iaik. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Oawerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend van Dreischor. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor het orgel). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds, Meyer van Brouwershaven. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Oudkerk van Rotterdam. Oud-Geref. Kerk. '8 Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. *8 Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag)- 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure ds. Staal. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Nam- twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en "s avonds vijf ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 'i Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en savonds vijf ure: Idem. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Oewone dienst. Tholen en St.-Filipsiend. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Verhage van Westzaan. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins; 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Steenbeek; 's nam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Vliet; 'a nam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ureds. Sieders van Vlaardingen. Woensdag 2 Nov. (Dankdag)- 's Voorm. half Hen ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Idem. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. Waarschijnlijk geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De BruQn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 'snam. twee ure: Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. s Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Paddenburgh. (Beide diensten collecte voor het ziekenfonds). Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Roelofsen van Brulnlsse. (Oogstpreek); 'snam. twee ure: Idem. (Doopsbedienlng); 's avonds half zes ure: Idem- Woensdag 2 Nov. (Dankdag) 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 8 avonds half zes ure: ds. Kersten van Rotterdam. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Bal; 'snam. twee ure: Geen dienst. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vflf ure: Leeskerk. Woensdag 2 Nov. (Dankdag), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Boone. op Vrijdag 21 October, des nam. 2 ure. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burge meester. Na opening door den voorzitter worden de notulen door den secretaris gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ter voldoening van enkele vragen in de rondvraag der laatste zitting merkt de voorzitter op, dat de vraag, betreffende de reiniging der bietenwagens bij het binnenkomen der gemeente, door Burgem. en Weth. is onderzocht, en het hun voorkomt, dat tegen de overtreding ervan geen strafvervolging kan plaats hebben, maar veeleer klachten óf van den Waterstaat van het Rijk, óf van de Provincie. Vooreerst, zegt de voorzitter, zijn de kunstwegen hier nog niet overal voldoende doorgedrongen, zoodat men hier een eind grint aantreft en daarna weer zand. Dus wanneer men de wielen ontdaan had van het vuil, zou men later weer genoodzaakt zijn het opnieuw te doen. Het komt hem voor, dat het zeer lastig is; enkel een verzoek tot de land bouwers te richten, zou misschien het gunstigste onthaal vinden. De heer Qulst zegt, dat, als men deze zaak juist zou moeten toepassen, men bepaald aan de poorten der stad een man zou moeten plaatsen. Spoedig zouden zich groote hoeveelheden slijk Immers daar bevinden, en waar moet men er mede blijven. Doet men ze niet weg, zoo wordt dit punt daar onbegaanbaar, en zullen de klachten niet uitblijven van den Waterstaat. H| acht het het beste om met den voorzitter mee te gaan en een verzoek te doen aan de landbouwers. De heer Kegge zegt, dat we nog lang en breed zouden kunnen spreken over die bietensllk. Het is zijns inziens het beste er over te eindigen. Hij voor zich ziet gaarne die drukte der bleten, want waar drukte Is daar is verdienste. Als het een geheel jaar duurde was er veel verdienste, en spreker zag dan gaarne die slik op onze straten. Verder zegt de voorzitter, dat hem na onderzoek gr bleken is, dat het onderhoud der veerdammen bij den pachter berust, iets, dat de leden weten kunnen uit hun verordening, die zQ allen hebben. Voor kennisgeving worden aangenomen: proces verbaal van kasopname, dato 30 Sept.; een missive van Gedep Staten van 7 October, be treffende de nieuwe verordening op de haven en kadegelden. Ingekomen Is een verzoekschrift van mr. Mllders, betreffende kwijtschelding tot het betalen van hoofdelQken omslag gedurende de maanden Octo ber, November en December, wegens vertrek □aar Halsteren. Het verzoek wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Zonder discussie wordt goedgekeurd de woning van den veldwachter te huren voor den tijd van 1 jaar, h f 2 per week. Wordt zonder discussie besloten te verhuren aan J. M. Joppe, voor f 1 per week, een woning van de gemeente, staande aan de Oud-Vosmeersche Poort. Idem een woning aan de vrouw van J. Kaan, zQnde zijn voormalig huis aan de Waterpoort, voor f 0,75 per week. Hierop wordt de pensioen-verzekering, die ter vorige raadszitting was aangehouden, na korte discussie aangenomen met algemeene stemmen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 1