Uit Stad en Provincie. gekomen ter bespreking van de verhoogde melkprijzen der melkinrichting (van 7 cent op 8 cent den liter) en mede van de verhoogde vet- en vleeschprljzen, een motie aangenomen, waarbij besloten Is geen melk te nemen van de Inrichting of van de boeren, die ook de prijzen ver hoogd hebben, en eveneens niet van die slagers die de vleeschprljzen hebben ver hoogd. Een comité van negen vrouwen werd benoemd, hetwelk zal samenwerken met het reeds bestaande comité van tien mannen. Oosterbeek, 17 Oct. Met den speurhond van baron Van Voorts tot Voorts heeft men Zondagnacht een onderzoek gedaan In de zaak van den Inbraak alhier. Te 11 uur begon men te speuren, den hond werd „lucht" gegeven aan de verschillende achtergelaten voorwerpen. Na een grooten omweg bereikte de hond de woning van den opperman R. Toen de hond voor de tweede maal werd losgelaten, geraakte hij weer aan dezellde woning. Hierna werd des nachts 1 uur een huiszoeking verricht, welke tot halfdrle duurde, doch geenerlei resultaat had, er werd niets gevonden. Later werd nog een andere hond aan het speuren gezet, deze kwam bU hetzelfde huls terecht. Daar men geen enkele andere aanwijzing had, werd de man natuurlek niet gearresteerd. Maastricht, 17 Oct. Zondagmiddag zQn per auto naar Calvarlënberg alhier overgebracht vrouw W. en haar zoontje, die dien middag te Munsterbilsen onder een auto waren geraakt. De moeder had haar kind by de nadering der auto willen grijpen en redden, met het gevolg, dat belden er onder raakten. De auto, bij het pogen nog uit te wtyken, raakte tegen een boom en werd grootendeels vernield. De toestand van moeder en kind, die beiden In- en uitwendig gekwetst zijn, is zeer ernstig. De vrouw Is Zondag nog van de laatste H. Sacramenten voorzien. Haarlem, 17 Oct. Bij de politie Is een aanklacht ingediend tegen mevr. Speenhoff. Tijdens een voorstelling van het Kleine Tooneel In „De Kroon" werd de avlateur Verstraeten onder toespraken gehuldigd. Één der actrices, Simons, uit Rotterdam, begon om één der sprekers te lachen, waarop mevrouw Speenhoff haar een tik g»f op den bovenarm. De actrice trok dit zich erg aan en het gevolg was, dat zich In de zaal twee partijen vormden, waarvan de ééne mevr. Speenhoff wegens mishandeling aanklaagde. douda, 15 Oct. Omstreeks kwart vóór vier Is gisterenmiddag in de stoomzagerij van den heer J. Vergeer, aan den Katten- singel, een ernstig ongeluk gebeurd. De 18-Jarlge Frans van Rlemsbergen, wonende in de Vorstmanstraat, die slechts enkele treden hoog op een laddertje stond, viel achterover op den rug van een zager, die aan een In volle werking zijnde zaagmachine stond. In ztyn val kantelde de jongen zóó, dat hij op de snelwentelende trommelzaag terecht kwam, met het ongelukkige gevolg, dat ztyn rug, ter hoogte van de Iongen zoo goed als geheel opengescheurd werd. Per rijtuig naar het ziekenhuis gebracht, werd hl) daar voorlooplg ter verpleging opgenomen. Hoewel niet direct levensgevaarlijk Is zijn toestand toch zeer ernstig. Zeist, 17 Oct. Prof. F. Purser, in leven lid der Broedergemeente alhier, In Engeland overleden, heeft aan de Broedergemeente vermaakt f 300.000, waarvan f 120.000 moet gestort worden in de Algemeene Zendlngskas dier gemeente. Sassenheim, 16 Oct. Twee meisjes alhier, ongeveer 12 jaar oud, trokken Vrijdagmorgen, zonder toestemming harer ouders, de wtyde wereld In. Het doel was: Katwijk. Daar wilden zij in de duinen een kuil graven en daarin gaan wonen I Toen beide meisjes én de kerk èn de school verzuimden en om 12 uur niet thuis verschenen, werd een onderzoek Ingesteld. Doordat zij aan een vriendinnetje het doel van den tocht hadden meegedeeld, werd te Katwijk geïnformeerd en met goed gevolg. De politie zorgde nu, dat belde zwervelingen weer In de ouderlijke woning terugkeerden. Leiden, 17 Oct. Zondagmiddag meldde zich bij de politie alhier een 23-jarig jongmensch aan, die zelde afkomstig te zijn uit Rotterdam. Hij was echter sedert begin September al voortvluchtig met een som gelds, welke hij voor zijn patroon per qultantle had geïnd. Hij was met dat geld naar Brussel gegaan en toen het daar verteerd was, toog hij, ten einde raad, weer huiswaarts, doch durfde niet verder dan Lelden. Zijn opsporing was reeds door den commissaris van politie te Rotterdam verzocht, zoodat hij ter beschikking van de politie naar Rotterdam Is overgebracht. Delft, 17 Oct. Indertijd is gemeld, dat de burgemeesttr dezer gemeente, commis saris van den koninklijken grafkelder, aan H. M. de Koningin had voorgesteld aan de voorztyde van de In den kelder ge plaatste kisten zilveren platen te doen aanbrengen, vermeldende den naam en de jaarcijfers van de overleden leden van het Huls van Oranje. Thans heeft H. M. dat voorstel goed gekeurd. Prof. dr. F. J. L. Kramer, directeur van het Huisarchief van H. M„ zal de juiste gegevens verstrekken. Zierikzee, 18 Oct. De feestelijke her denking van het 5-jarlg bestaan van de Vrijzinnige Propaganda-Club „De Jonge Vrijzinnigen" alhier, op Zaterdag j.l., Is bizonder goed geslaagd. Een 400-tal personen (leden en donateurs met hunne dames) waren in de Concertzaal aanwezig en hebben zich bij uitstek goed geamu seerd. Na de opening der bijeenkomst door den voorzitter van de V. P.-C. en het verslag van den secretaris, hield de heer mr. R. j. H. Patljn, lid der Tweede Kamer voor onsdistrict, eenkeurlgefeestrede. Vooraf was Z.H.E.Qeb. het eere-voorzitterschap der V. P.-C. aangeboden, dat hl) onder daverend applaus met veel genoegen en een dankbetuiging aan de „jonge Vrij zinnigen" aanvaardde. De rederljkersvereenlglng „Concordia" gaf daarna een tooneelsluk, dat, blijkens de lulde toejuichingen, zeer In den smaak viel. Aan de leden dier vereenlging een woord van lof voor hun uitstekend samenspel. Aan leder van de dames, die in dat stuk hadden medegewerkt, werd namens het feestcomité een bouquet aan geboden. De voorzitter van „Concordia", de heer J. A. v. d. Valk, bedankte namens die vereenlging en riep den steun in voor „Concordia", van alle aanwezigen. De heer J. A, de Bruyne, voorzitter van de Vrljz.-Dem. Klesvereenlglngalhler, bedankte de V. P.-C., namens de vertegenwoordigde politieke vereenlglngen, voor het genotene. Een gezellig bal besloot deze bijeenkomst. Aan het bestuur van de V. P.-C., de feestcommissie en het comité voor bal en zaal een woord van buide voor de goede regeling, en aan alle feestgenooten een woord van dank voor de goede orde. Aan het diner, dat aan deze bijeenkomst voorafging en keurig In orde was, zaten 20 personen aan, waaronder ook de heer mr. R. J H. Patijn. Wfj hopen, dat deze avond zal mogen medewerken tot het bevorderen der propa ganda voor de vri|zlnnlge beginselen. Zondagavond trad in het Patronaats gebouw alhier op de heer J. A. A. Verbeek, voorzitter der Hanze te Rotterdam, daartoe ultgenoodlgd door het PI. Com. voor K. S. A„ om te trachten tot de oprichting eener R.-Kath. Mlddenstands-vereenlging te geraken. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, schetste de spreker de noodzakelijkheid der organisatie van den middenstand ter be striding van het groot-kapitaal eenerzljds, en ter bestrijding der arbeiders-coöperaties onder verschillende vormen anderzijds. Met een reeks van voorbeelden werd de uitbreiding geschetst, welke deze laatste genomen hebben, terwgl het niet alleen de arbeiders zijn, die er van gebruik maken, maar ook ambtenaren zich aan sluiten om door middel der coöperatieve vereenlgingen betere waar tegen lagere prijzen te verkrijgen. Door het heffen van een entrée-geld verwerven de coöperaties zich tegeiykertyd een groot bedrijfskapitaal, zoodat de winkelende middenstander In veel slechter conditie staat tegenover de georganiseerde arbeiders. Het geneesmiddel daartegen 7 Op gelijke wijze optreden, dus evenzeer coöpcreeren. Uitvoerig werden de voordeelen der coöperatie aangewezen. Daartoe beperkt zich echter de taak eener middenstands-organisatie niet. Zij moet o. a. bestrijden de vliegende winkels, de oneer- ïyke concurrentie; moet Ijveren voor ver korting van arbeidsduur, terwijl zij het zedelijk welzijn der leden moet bevorderen door het oprichten van cursussen In boek houden het doen geven van handcis- onderwijs enz. In het tweede gedeelte zijner rede behandelde spreker de vraag: Waarom Katholieke organisatie? Omdat, aldus spreker, in een neutrale organisatie de beginselen van den Katholieken godsdienst niet tot hun recht kunnen komen, al Is onze houding ten opzichte van anders denkenden nog zoo uitstekend. De hoogere beginselen kunnen bij het middenstands- vraagstuk, als onderdeel der sociale kwestie, niet worden ontkend, terwijl anders denkenden uiteraard een andere maatstaf aanleggen by de appreciatie daarvan. Botsing moet dus ontstaan. Een ander bezwaar eener neutrale orga nisatie Is de mogeiykheid van het mengen van politiek In de vereenlglngen, wat licht kan geschieden en dan onverblddeliyk uit loopt op een échec der vereenlging. Dan toch kan zich het geval voordoen, dat men moet kiezen tusschen de vereenlging en zyn staatkundige richting. Het kerkeiyk gezag wil slechts confessl- oneele vereenlglngen. Onze Bisschop, overigens steeds aandringende op onder linge verdraagzaamheid, heeft herhaaldelijk zyn verlangen uitgesproken, dat Katholieken zich vereenigen In Katholieke sociale vereenlglngen. Al wordt hierdoor nauwkeurig het karakter der vereenlging bepaald, dit sluit geens zins foederatieve samenwerking uit met andere middenstands-organisaties. Integen deel I Waar het geldt bereiking van stoffeiyke voordeelen, Is fceleralle een gebiedende plicht. Na vervolgens te hebben opgesomd, wat door de Hanze was verricht, wekte spreker op tot toetreding tot de R.-K, Mlddenstands- vereenlging, welke vervolgens werd op gericht, gelijk reeds gemeld is. Van de gelegenheid tot het vragen van inlichtingen werd gebruik gemaakt door den heer J. van de Ven, die den spreker in hoofdzaak gelijk gaf, doch meende dat het bestuur een grove fout had begaan, door zitting te nemen In de bekende commissie, daar by het optreden van den heer Fledeldy Dop de bedoeling voorzat een neutrale vereenlging te stichten. Daarom moest z. I. het bestuur In een vergadering van niet-Katholieke midden standers de redenen mededeelen, waarom thans een Katholieke vereenlging werd opgericht. De voorzitter zette uiteen, dat geenszins de bedoeling heeft voorgezeten een neutrale organisatie te stichten. De commissie be doelde voorlichting en voorbereiding. Toen bleek, dat één vereenlging niet mogeiyk was, zyn allen commissieleden de motleven medegedeeld, waarom men niet kon samen gaan. De voorzifter meende, dat de nlet- Katholleke commissieleden deze motieven wel zouden uiteenzetten, wanneer een neutrale mlddenstands-vereenlglngeventueel werd opgericht. Meerdere heeren voerden nog het woord. Één der heeren maakte de opmerking, dat het verwyt van In 't donker werken ons niet kon treffen, daar uilnoodiglngen tot bywoning dezer vergadering waren ver zonden aan de vertegenwoordigers der plaatselijke bladen. Met dankwoord aan den spreker voor zyn zakeiyke rede, werd de vergadering met de gewone plichtplegingen gesloten. Ter civiele; terechtzitting van de arrondlssements-rechtbank van heden werd door den heer mr. J. A de Jong, vroeger grlff Ier by het kantongerecht te Brlelle, de eed afgelegd als griffier by het kantongerecht te Tholen. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand September 1910. In deze maand viel alhier In 9 regen dagen 50,8 m.M. regenwater, tegen 8 regendagen met 53,3 m.M. water In dezelfde maand van het vorige jaar. De luchtsgesteldheid was (verschillende korte tyden tot dagen samengetrokken): 4 dagen helder; 6 dagen licht bewolkt; 6 dagen half bewolkt; 10 dagen zwaar bewolkt en 4 dagen betrokken. De windrichting: 8 dagen N.; 9 dagen N.O.; 3 dagen Oost; 2 dagen Z.1 dag Z.W.3 dagen W. en 4 dagen N.W. In deze maand werden geen storm- seinen ontvangen. Nevens het geesteiyke licht dat vele der In dit blad geannonceerde boeken geven, zorgt de firma Gebr. E. en M. Cohen te Amsterdam ook voor licht In natuurkundigen zin. Zy geeft nameiyk aan alle lezers van deze courant, die uit hare aanbieding op blz. 4 voor f 2 koopen, een fraaie, complete electriscbe lantaarn cadeau uit de magazynen van electrlsche apparaten van jan Mulder te Amsterdam. Schouwen. De vriesganzen, de voor boden van den winter, zyn reeds aan gekomen. In V-vormlge ryen vliegen zy „gakkend" door de lucht of stryken zy op de lage weiden neder. Voorspelt hun vroege komst een strengen, vroegen winter? Ook de kieviten wyzen door hun vroeg- tydig vertrek naar zuldeiyke streken op den naderenden winter. St.-Maartensdljk, 18 Oct. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeente raad werd ter kennis van de leden gebracht een schryven van den Raad van State, be trekking hebbende op het verzoek van den heer Roskes aan de Koningin, om vernie tiging van het besluit van Gedep. Staten, waarby goedkeuring tot zyn nlet-toelatlng als raadslid was verleend; de gemeenteraad werd by dat schryven In de gelegenheid gesteld tot Indiening van nadere stukken op deze zaak betrekking hebbende. Verder was ingekomen een schryven van Gedep. Staten, Inhoudende goedkeuring der by raadsbesluit van 27 Sept. j.l. vastgestelde begrooting der gemeente, dienst 1911. Verder ingekomen de goedkeuring der verordening, krachtens art. 114Ms der ge meentewet. Voorts werd nog In behandeling genomen een adres van schippers van kleine vaar tuigen. In dat adres werd verzocht geen groote schepen In de haven toe te laten tot het vervoeren van landbouwproducten. Dit adres werd niet afgehandeld, daar de voorzitter twyfelde of by eventueele gunstige beschikking de Hooge Regeering wel goedkeuring op een dergeiyk besluit zou verleenen. By de In het adres genoemde gemeenten, waar zoo een besluit genomen werd, zal door den voorzitter geïnformeerd worden. Poortvliet. Zondagnamiddag werd het scheepje van J. de Raad, geladen met zink of stortsteen, in den nacht van 2 op 3 dezer alhier gezonkenna vooraf door middel van duiken gelost te zyn, door de gebroeders Sperling gelicht en op het droge gebracht. Zoover het oog zien kon, was aan het scheepje niets beschadigd en zal het, na eenlge opknapping, weer voor de vaart geschikt zyn. Oud-Vossemeer. In een welland werd een kind door een koe aangevallen; een dienstmeid, die het kind wilde redden, werd op haar beurt aangevallen. Deze werd op den grond geworpen en zeer ernstig met de hoorns gestooten. De kleeren van de meld waren grootendeels vernield. Oelukklg daagde weldra hulp op en kon nog ernstiger voorkomen worden. Middelburg, 17 Oct. Alhier Is op 60-jarigen leeftijd overleden de heer Henrl Tak, die zich als bestuurslid van verschil lende vereenlglngen ten opzichte van de stad zyner Inwoning zéér verdlensteiyk heeft gemaakt. Vooral als directeur van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen en als lid der commissie voor de oudheidkundige verzameling van dat genootschap, heeft de heer Tak zyn werk kracht en werklust getoond. Behalve deze betrekkingen bekleedde de heer Tak ook nog die van bestuurslid der Vereenlging tot Instandhouding van oude gebouwen alhier. B. uit Middelburg, die eenigen lijd geleden te Antwerpen werd gearresteerd, verdacht van vervalschte postalorders ter inwisseling te hebben aangeboden, Is de vorige week op vrye voeten gesteld en in zyn woonplaats teruggekeerd. Voor den officier van justitie alhier werden hedenmorgen geleid een 72-jarlge man uit Breskens en een 45-jarlge uit Souburg, beide verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met kinderen. Na verhoor door den rechter-commissaiis werden zy weder op vrye voeten gesteld. Vlissiugen, 17 Oct. Zondagvoormiddag even na den dienst In de R.-K. kerk alhier, werd er een relletje veroorzaakt door twee verloofden, die 's daags te voren onder trouw hadden gedaan. Op aanraden van de moeder van den jonkman Is deze naar den pastoor gegaan om hem te verzoeken de geboden In de kerk niet af te kondigen, daar hy er In geen geval nog aan denkt in 't huweiyks- bootje te stappen. Hierover was het meisje zóó boos, dat zy, gewapend met een scherp broodmes, den jongen te lijf ging, wat hy gelukkig wist af te weren, doch waardoor hy zich een diepe snede In de hand bezorgde. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Haamstede, 17 Oct. Door den notaris Dei Campo werden heden alhier In het openbaar verkocht: 1.52.80 H.A. bouwland onder Haamstede, aan den Platteweg, voor f 705 per gemet. 0.51.10 H.A. bouwland, aan den Dingenus- weg, onder de gemeente Burgh, voor f 976 per gemet. Een woonhuis en erf, op het dorp Burgh, groot 36) roeden, voor f 903. Een woonhuis en erf aldaar, aan de Kraalenstelnsche dreef, groot 9 roeden, voor f 470. Onkosten 8 pCt. Noordgouwe, 18 Oct. Heden werden alhier, ten overstaan van notaris Blermasz, publiek verkocht de meestoof „Willem III" en hare machines. De grond en de ge bouwen werden In één koop verkocht voor f 6510; de machines voor f 230. KERKNIEUWS. Nieuwerkerk. In de vergadering van kerkvoogden, Maandag j.l. gehouden, werd benoemd uit een tweetal sollicitanten tot koster der Ned. Herv. kerk, de heer Jacob Nlkerk Jz., In de plaats van den heer C. Slootmaker, die voor de verdere ver vulling van deze betrekking had bedankt. Serooskerke. Te beginnen met as. Zondag zullen de godsdienstoefeningen voortaan weer In het kerkgebouw worden gehouden. Dank zy het flinke optreden van onzen predikant en de groote bijdragen van ambachtsheer en diaconie, Is de kerk thans geheel gerestaureerd, en ziet er van binnen keurig uit met haar nieuw dak, stevigen betonvloer en opnieuw geschil derde en geverniste banken. De preekstoel, ontdaan van zyn onoogiyke, dikke verflaag, prijkt nu In oorspronkelijk eikenhout-kleur; kortom, men zou er de oude kerk niet meer uit herkennen. Poortvliet. De heeren E. C. W. A. Geuze en M. J. de Graaff werden her benoemd tot kerkvoogden by de Ned. Herv. Kerk alhier. Beroepen by de Geref. Oem. te Wolf- aarfsdyk ds. G. de Jager te Brulnisse. Bedankt voor het beroep by de Geref. Oem. te Kampen door ds. H. Roelofsen te Brulnisse. In de R.-K. kerk te Vlisslngen Is Zondagmorgen van den kansel bekend ge maakt, dat In de tweede helft van de volgende maand een begin zal worden gemaakt met het hel- en grondwerk voor het nieuwe kerkgebouw, dat op het opge spoten terrein achter de Paul Krugerstraat zal verryzen. Het gebouw zal een kruiskerk worden en den naam dragen van „Lieve Vrouwekerk". Deze kerk wordt de hoofdkerk, doch ook In de reeds bestaande zal dienst gedaan worden. Voorlooplg blijft de uitoefening van den dienst aan de aanwezige priesters opge dragen. De voorbereidende bouw zal één ton kosten. Reeds schonk Iemand een aanzieniyk bedrag, terwyi ieder uitgenoodigd wordt aandeeler, ad 4 pCt. te nemen. Het volgende jaar zal de hoofdbouw worden voltooid. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 18 Oct. Door de arron dlssements-rechtbank zyn heden veroor deeld wegens; 1°. Vernieling, hulsvredebreuk en mis handeling: D. H. V., 21 jaar, opperman en D. P., 25 jaar, arbeider, belden wonende te Oud- Vossemeer, na gedaan verzet tegen een by verstek gewezen vonnis, no. 1 tot twee en no. 2 tot één maand gevangenisstraf; 2°. Opzettelijke en wederrechtelijke ver nieling van eenig goed, dat aan een ander toebehoort: G. de W., 21 jaar, varensgezel te Bruinlsse, tot f 5 boete, subs. 1 week hechtenis; 3°. Mishandeling: W. V., 37 jaar, schippersknecht te Brulnisse, tot f 5 boete, subs. 1 week hechtenis 4°. Mishandeling: M. H 33 jaar, korenmolenaarsknecbt Ie Scherpenlsse, tot 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 5°. Mishandeling: J. H., 30 jaar, arbeider te Drelschor, tot een maand gevangenisstraf, en tot betaling van f 0,75 aan W. M. R., hulsvrouw van P. V. te Drelschor, wegens door haar ge leden schade; 6". Eenvoudige beleedlging, aangedaan aan een ambtenaar gedurende de recht matige uitoefening zijner bediening: W. F.; hulsvrouw van J. H„ 23 jaar, zonder beroep, en L. F„ 21 jaar, land bouwersknecht, belden te Drelschor, leder tot f 5 boete, subs. 1 week hechtenis; 7°. Eenvoudige beleediglng, aangedaan aan een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner be diening: P. M., 29 jaar, koetsier, en Th. G., 36 jaar, slagersknecht, beiden te Zierikzee, leder tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis, met vryspraak van hetgeen niet bewezen Is verklaard; 8°. Het zonder daartoe gerechtigd te zijn, loopen op eenigen grond, die bezaaid of beplant is, en strooperij gepleegd door twee of meer vereenlgde personen J. S., 35 jaar, vlsscher, J. van D., 34 jaar, P. van der L., 33 jaar, M. de B., 31 jaar, P. M., 32 jaar, en L. F., 22 jaar, allen arbeiders, wonende te Steenbergen, leder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis en Ieder tot een gevangenisstraf van drie weken. Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) Middelburg. In de Maandag gehouden openbare terechtzitting van dien Raad had de uit spraak plaats van J. D. P., St.-Maartensdijk en W. P. v. d. P., Breskens, waarby klagers in hunne vorderingen, voor zoover die een tydeiyke ultkeering betrof, nlet-ontvankeiyk werden verklaard, terwyi die vorderingen voor het overige werden ontzegd. De be slissingen der Ryksbank werden bevestigd. De beslissing van de Ryksbank werd vernietigd en aan C. B.Hansweert, met Ingang van 2 Augustus 1910 voorlooplg een rente toegekend, waarvan het bedrag wordt bepaald op 63) cent per werkdag. C. de R., Biervliet, werd met ingang van 4 Juli 1910 een rente toegekend, waarvan het bedrag werd bepaald op 17) cent per werkdag. De beslissing van de Ryksbank werd vernietigd. De Raad was van oordeel, dat hét breuklijden van klager, zooal niet veroorzaakt, dan toch door het ongeval Is verergerd. TWEEDE KA M È~RT In de Dinsdag gehouden zitting werd, nadat de Minister van Marine tegenover den heer Hugenholtz ontkend had te hebben gehandeld In stryd met de destyds aan genomen motie van den heer Duymaer van Twist, goedgekeurd de suppletolre marine- begrooting voor toekenning vanvoedlnggeld aan gehuwde onderofficieren met den rang van sergeant en hooger. Daarna werd behandeld de suppletolre oorlogsbegrootlng voor verschillende onder werpen. De heer Duymaer van Twist opperde bedenking tegen 's Ministers voorstel ten opzichte der militaire muziekkorpsen. Hy wilde dat by het leger volstaan werd met eenvoudige fanfarekorpsen, gevormd uit de tamboers en hoornblazers. De heer Marchant wenschte hetzelfde. De heer Ter Laan besprak de onwaardige concurrentie door militaire musici den burgercorpsen aangedaan. De Minister, zyn voorstel verdedigende, was tegen de omzetting der muzlekorpsen In fanfarekorpsen. Met 39 tegen 23 stemmen werd aan genomen een motie van den heer Marchant, het oordeel uitsprekende dat de militaire muziek behoort te bestaan uit fanfare korpsen op eenvoudlgen voet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2