EEN WOONHUIS, Inspectie Ingezonden Mededeelingen.' Boomgaard-aanleg. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZlERIKZEE. ADVERTENTIE*, tali--MhiJh les plallea lasde Klassikaal Piano- on Viool-Onderwijs r S. KLIMMERBOOM. Stavenjsse, Jacob Heijboer Anthonie van Luijk. op het schoonmaken van Waterleidingen, Zijlen, enz. op Dinsdag 25 October a.s. Oosteren Ban van Schouwen. Jacht of Botaak Een prachtig Amerikaansch ORGEL, HYPOTHEEK. bezoeker een brief, waarin hij bedreigd wordt met compromltteerende mededee- lingen aan zijne echtgenoote enztenzij hij dit met een flinke som afkoopt! Te Amsterdam woont ook iemand, die kantoor voor fiaantiëele inlichtingen houdt, en met zijn klerk chantage pleegt. In de V straat 301 heeft dit geboefte een ongemeubileerde étage, waar alleen gor dijnen hangen, terwijl in de achterkamer een paar stoelen staan tegenover een gaatje in den muur, iets grooter dan een kwartje, uitkomend in de keuken, alwaar een fotografeertoestel staat. De lokvink lokt een heer mee, zeggend, dat hij een ledige étage kan krijgen, waartoe hij zijn slacht» ff er laat wachten in een koffiehuis. De chanteurs loopen vooruit, de één om te fotografeeren, de ander om hun slacht offer buiten af te wachten, en hem, zelfs per trein, te volgen. Op een gunstig oogen- bltk kucht de lokvink en de opname heeft plaats. Na een paar dagen kan men de photo voor eenige duizenden loskoopenl Des avonds gaat het anders. De klerk heeft namelijk een vernuftig Iets bedacht: de lokvink trapt dan op een knopje, waar door de opname met licht plaats heeft. Het slacht» ff er schrikt, doch te laat; de lok vink doet ook alsof hij schrikt, en belden verlaten zoo spoedig mogelijk het huis, waar de klerk weer staat te wachten om het spoor te volgen. Verder is de lokvink zoo gedienstig, de jas van het slach'offer aan de kamerdeur te hangen. Daar is een luikje, dat naar buiteh open gaat, waar door de binnenzak van het slachtoffer geledigd wordt door den hoofdpersoon. Een portefeuille met eenige duizenden werd aldus kort geleden bemachtigd. Woensdagmiddag is de verleden jiar In verband met toen voorgekomen gevallen van chantage ontslagen rechercheur van politie B., op heeterdaad betrapt bij het stelen van een rijwiel nabij het postkantoor in de Prinsenstraat. Hij werd naar het buis van bewaring overgebracht. PRINS HENDRIK zal Maandag en Dinsdag as. incognito een bezoek brengen aan de Koninklijke Familie van Belgis po aan Brussel. Hij zal Dinsdag het Hollardsche paviljoen in de Tentoonstelling bez«"--ken. De feesten ter Zijner eere zij nog niet bekend gemaakt. De Prins en zijn gevolg zullen in het raleis van Laken hun intrek nemen. Enkele justitia-cijfers. In 1909 bevonden zich hier te lande 4403 personen In voorloopige hechtenis. Niet minder dan 2637 verzoeken om gratie werden tot de Koningin gericht (vorig jaar slechts 1802). De geboorte van Prinses Juliana gaf aanleiding tot veelvuldiger gratie-verzoeken. Oemfddeld één van de vijf kreeg zijn verzoek ingewilligd. In 1909 waren 3917 faillissementen aanhangig. 9 pCt. eindigden met een accoord, 62$ pCt. met vereffening en 28$ pCt. door opheffing. Nieuw uitgesproken werden 1814 faillissementen, zijnde 229 minder dan het jaar te voren. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 October 1910. Zlerlkzee. Qcref. Kerlc. '8 Voorin, tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Oeref. Kerk. 's Voorin, half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorin, tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: Qeen dienst. Evangelisatie jeruil II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Pols van Serooskerke. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm, half tien ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vort der Linde; 's avonds zeven ure: de heer Sdiröder. (Collecte voor de Zending). Renesse. Herv. Kerk. Geen dienst. Noordwelle. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Vorster. haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien; 's nam. twee ure: de heer G. C. Sdiröder, lid van het hoofdbestuur der Ned. Zend. Vereeniglng. (Collecte voor de zending). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Gercf. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: de heer C. Ch. J. Sdiröder, directeur van de Nederl. Zendingsvereeniglng te Rotterdam. (Collecte voor de Zending). Gercf. Kerk. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure: de heer Van der Valk van Vlaardingen. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Vorster van Renesse. Geref. Kerk. Voorin, half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meyer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. De Leur. (Oogstpreek). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure ds. Van Schalk. Noordgoowe. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: dr. Weeda van Oosterland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen). Geref. Kerk. '8 Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: ds. Franje. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure Leeskerk; 's nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure de heer Van Westen van Amsterdam. Slrjanslaud. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. Iwee ure: ds. Elenbaas. (Oogst- preek). BruinlBse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en's nam. twee ure: ds. Waardenburg (Dankdag). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure ds. De Jager. Geref. Gemeente s Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. nrgen ure, '8 nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half Hen ure en '8 nam. twee ure: Qewone dienst. Thotan en St-FiSip<Bland. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. De Brvljn van Oud-Vosmeer. Geref. Gemeente, 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensd!|k. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Prins; 's nam. twee-ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Steenbeek. (Oogst preek). Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, *s nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Van Vliet. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. Lanting van Bussem. Oud-Vnssemeer. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: dR. Bal van St.-Flllpsland. Geref. Kerk. 's Vnorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruljn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. (Oogst- dankpreek). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Van Padden burg. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal; 'snam. twee ure: Geen dienst. Oud-Gerei. Kerk (Achterweg). Voorm negen ure en 's nam. twee ure: ds. Boone. (Doops- bedlenlng); 's avonds half zes ure: Idem. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer ir» ets. Jeukende huidziekten. Niets kwelt u meer dan een jeukende huidziekte. Aambeien zijn door hun pijnlijk karakter bijzonder lastig Ie verdragen. Het jeuken ervan maakt u byna krankzinnig. Zij verwoealen uw slaap en maken u mis moedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de minste verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, -maar ook besmettelijk, en het breidt zich schrik barend vlug uil. De prikkeling Is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij byna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, pulsten, schurft en gordel roos zijn eveneens zeer pijnlek en In slaat om u moedeloos te maken. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huidaandoening Is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmiddellijk de kwellende prikkeling bedaren, en geeft een ongekend gevoel van rust. Alnaarmate de aanwending der zalf v/ordt voortgezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patiënt wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug opdrogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende hoedanigheid niets anders dan lof Verzekert u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij Is te Zlerlkzee verkrijgbaar bij der. heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1,75 voor één - of f 10, voor zes doozen. .Oculos habent et non videbunt Men zou het in den tegenwoordigen lijd niet meer voor mogelijk houden, hetgeen ik hier ga meedeelen, maar juist omdat het feit, dat zich dezer dagen heeft afgespeeld, zoo duidelijk aantoont boe moelelljk betere en gezondere begrippen nog doordringen, is het van belang dit eens in wyder kring bekend te maken. Namen van personen en plaatsen worden natuurlijk niet genoemd. Een landbouwer wenscht een boom gaard van 27 gemeten (bijna 11 H.A aan le leggen en volgt hierbij den raad van Iemand, die beweert bizonder goed op de hoogte le zijn. De boomkweeker, die aan gezocht Is den boomgaard aan le leggen, heeft niets In le brengen, maar moet het gegeven advies opvolgen. Dat het aanleggen vair een dergelijken grnoten en koslbaren boomgaard het bewijs Is van een vast vertrouwen In de gunstige resultaten van de fruitteelt, be hoeft geen betoog, en men zou als vanzelf sprekend aannemen, dat wat praktijk en wetenschap geleerd hebben als het meest doelmatige, nu ook zou worden toegepast bij zulk een koslbaren aanleg. Het tegendeel Is waar, helaas, en dit Is de aanleiding tot het schrijven van dit artikel, waarvoor ik hel bovenstaande motto gekozen heb: .zij hebben oogen maar zij zien niet". Er Is een nolarlëel contract opgemaakt, waarin Is aangegeven de wyze van be planting en de keuze der soorten en daaraan heelt de boomkweeker, die het werk uit voert, zich te houden. De boomkweeker heefl eenigen invloed kunnen uitoefenen op de keuze der soorten, hoewel hij nlef In alles zijn zin heefl kunnen krijgen, maar op de wijze van planten kon hij opmerken wal hij wilde, dat moest gebeuren zooals het was aangegeven. En hoewel het tegen zijn fïnantiëel belang is, heeft hij vergeefsche pogingen In het werk gesteld om minder boomen te leveren dan waartoe men hem heeft willen verplichten. Volgens het contract moet de beplanting aldus geschieden: De hcogstammen moeien worden geplant op afstanden van 10 M. In hel vierkant; tusschen twee rijen hoog- stammen komt nog een rij halfslammen tusschen de hoogslammen en de half slammen komt telkens een pyramldc op wild en vervolgens op de vyf meters 3 bessenstrulken, zwarte -, roode - of kruis bessen. Het is een mooie leverantie voor den boomkweeker, maar deze redeneert, dat h^ liever heel wat minder boomen zou willen leveren, want, zegt hij, als het later een In elkaar gegroeide rommelzoo is geworden, dan lil men vergeten wie de adviseur was, msar den naam van den kweeker blijft men noemen als Iemand, die er maar van heelt willen halen, wal hij kon. Het sortiment hongstammen bestaat uit Qoudreinetten, Belief] -urs, zoeteCampagner en Sterappel, de halfstammen uit dezelfde soorten, benevens nog Qiesser Wildeman en Klelpeer. Hiervan maken de Ooudrelnetten, Belle fleurs en zoete Campagner reusachtige kronen, die na verloop van enkele jaren reeds in elkander zitten, en dan alle licht benemen voor de tusschen- en ondercultuur. De afstand van de bessen, 3 op 5 M Is veel te gering, zij zullen elkander spoedig verstikken en dan moet men zich voorstellen, dat op 5 Meter tusschen de hoog- en halfstammen nog eens pyramlden op wild komen te staan, die nog sterker groeikracht zullen vertoonen dan de aan den wind uitgezette hoogslammen. Vóór dat de boomen vruchten zullen gaan geven, kan er reeds geen zonnestraaltje tot den bodem doordringen. De groole fout, die bij de fruitteelt in Zeeland, helaas, nog zoo veelal wordt begaan, is de te dichte planting. Vóór een 15-tal jaren terug heeft men op Zuid-Beveland een dergeiyke boom gaard aangelegd van 30 gemeten. Hoog- en halfstammen van krachtig groeiende soorten en daaronder bessen. In den vorlgen winter heefl men er eindelijk de half stammen uitgegooid, voordat ze nog ooit eenige opbrengst van beteekenls hadden gegeven en nu wil men, waar men de voorbeelden van te dichte planting overal voor oogen heeft, het In dezen nieuwen boomgaard nog erger maken, want behalve de halfstammen moeien er nog pyramlden op wild, vooral op wild, tusschen geplant worden. Jammer en zonde is het van het geld verknoeien wat hier zal geschieden en als later de resultaten niet zijn wat men er van verwacht heeft, wie krijgt dan de schuld? Maar behalve dat men er zelf de schade van heefl, wordt met zoo Iets de liefhebberij voor de fruitteelt vernietigd. Waar men zooveel geld wil besteden aan een boomgaard, waarom er dan niet eens wat goeds van gemaakt, dat ten voorbeeld kan strekken en dat een sieraad kon zyn, waarop gewezen kon worden. Behoorleken afstand der boomen, licht en ruimte Is noodzakelijk. De hoogslammen minstens op 12 M. In het verband, geen halfstammen, maar tusschen de rijen hoog slammen een tg struiken op verzwakkende onderlagen In weinige, maar goede handels- soorten, tusschen twee hoogslammen kan dan nog een strulkvorm plaats vinden. Aan rommel hebben we veel te veel, maar goede soorten in groole hoeveel heden vinden steeds aftrek. Bg zulke afstanden kunnen ook de bessen wat ruimer gepoot worden. Wordt een boomgaard aldus behoorlijk aangelegd en wordl er jaarlijks voor een goede voeding gezorgd, waarvoor we thans ruimschoots gegevens hebben, worden zleklen en ongedierte geregeld geweerd, dan kan er van de fruitteelt wat verwacht worden. Maar sluiten we de twee grootste factoren, licht en ruimte, bulten; blijven we maar In het oude kringetje ronddraaien en maken we geen gebruik van de er varingen van anderen, dan loopt het op teleurstelling uit. DU moest mij van 'I hart, toen mg de plannen, die ik hier besprak, werden mee gedeeld. Mogen velen er hun nul mee doen; die zich spiegelt aan eert ander, spiegelt zich zacht. Teterinqen bij Breda, 10 Oct. 1910. J. P. M. C AMMAN, Rljks-tutnbouwleeraar. MARKTBERICHTEN. Zlerlkzee, 13 Oct. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit bruine boonen en tarwe. Overige artikelen matig aangevoerd. Bruine boonen werden volgens noteering langzaam verkocht. Tarwe mei weinig vraag. Wllhelmina-tarwe 16 4 f 6 75; tarwe 18 4 18,75; chevaliergeist f5515,20; winter- gerat f 4 75 5 f480; zomergerst (440 4 f4 50; rogge f 5 50 4 (5.75; haver f3 4 f 3.25; e.wlen (kleine) f114 1 12,50; kroonerwlen f 14 4 f 15; bruine boonen f 10 4 f 12,25 Aardappelen f 2 75 4 f 2 90 Uien f 1,40 4 f 1,50. Enkele partg j :s In prima kwaliteit gingen boven de noteering. Middelburg, 13 Oct. Ter graanmarkt van heden was een ruime aanvoer. Tarwe, gerst, rogge en witte boonen onveranderd. Kroonerwlen 50 cent lager. Bruine boonen 25 cent hooger. De pryzen waren als volgt: jarige tarwe 16 4 17; nieuwe dito f 7 5 f 7,75; rogge f 5,50 4 I 6.50zomergerst f 4,50 4 I 5; haver f 3 41 3,50; paardenboonen f 7 4 f 7,50; kroonerwlen f 14 4 f 16; tulnboonen f 6.50 4 7,50; witte boonen f 1375 4 f 14,75; ronde bruine baonen f 13 4 f 14; lange dito f 12 4 f 13; kool zaad 17 4 f 11, alles per HL kar»y- zaad f 12 75 4 f 13. per 50 kilo. Rotterdam, 10 Oct. Bietsuiker flauw; per Oct /Dec. f 12T^ genoteerd. Amsterdam, 10 Oct. Bietsuiker flauw; per Dec. f 11 jen oer Ocl/Dec. f 1IJ geboden, per M-i f IIJ te koop. BOTER 0,70 en f 0,775 per 5 H.O. KIP-EIEREN 1,25 en 1,50 per 25 stuks. zierikzee, 13 Oct. 1910. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. Vin Zlerlkzee: STOOMBOOTDIENST OCTOBER. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 6 morg.i'arn'dd. Zaterd. 15 7,30 2,30 Zondag 16 7,30 Maand. 17 7,30 2,- Dlnsd. 18 7,30 2,- Woens. 19 7,30 2,- Dond. 20 7,30 2,— Vrjdag 21 7,30 2,- Zaterd. 22 7,30 2,— emorg. Zaterd. 15 7,30 Zondag 16 7,30 Maand. 17 7,30 Dlnsd. 18 6,30 Woens. 19 7,— Dond. 20 6,30 VrQdag 21 7,30 Zaterd. 22 7,30 'smirld. 2,30 2,30 2,30 2.30 2,30 2,30 2,30 Indien reizigers van Zlerlkzee naar Goes, bfl den Agent te Zlerlkzee, vóór het vertrek der boot, (tfldlg voor de ochtendreizcn op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een b|- oaven ntmr O nes worden ffeteiegrafeerd. Ondertrouwd: JAN CATSHOEK en ELIZABETH A. ORNÉE. Zierikzee, j3 0ctober ,910 scharendijke, Heden overleed, na een kortstondig lyden, onze zeergellefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader, de heer JACOB HA6E, In den ouderdom van 69 jaar. Zierikzee, 12 October 1910. Mede namens mijne Kinderen: Wed. J. HAOE, geb. van den Houten. Ondergeteekenden belulgen, ook namens hunne Kinderen, hunnen barte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ophun40-jarigHuweigksf eest ontvangen. Zierikzee, October 1910. K. BIJ DE VAATE. K. BIJ DE VAATE-den Boer Hartelijk daDk aan allendie biyken van belangstelling gaven op 11 dezer. Ouwerkerk, October 1910. C. KUIjPER Hz. en Familie. DzinlitootulKln Aan allen, die bewgzen van deelneming gaven bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Zuster en Tante, Mej MARIA CORNELIA QEELHOED, geb. Kip, belulgen wy onzen hartelljkeo dank. Den Haao, 12 October 1910. Nieuwe Haven 340. Namens de Familie, J. OEELHOED. Z. J. OEELHOED. J. M. WASSENBURO. leidt per weekbrief op voor examen kommies by de dir. belastingen, hulp keurmeester, post- en politie-beambte. Tevens herhalingscursus Ier opfrisschlng van hel vroeger geleerde. Men verbindt ztch voor 3 mnd. Lesgeld f 1,20 per mnd. - - - - - ------ Aanvang November. Brieven franco onder lelt. O. P. I., Bureau lerseksche Courant te Ietseke. Mp. Mel I November o.s. zal ondergeteekende een cursus openen voor uitsluitend aan Kinderen van 8—10 jaar. Conditiën voor het eerste leerja naar deelname. Tot regeling der lesuren Is spoedige aar.glfle zeer gewenschl. Tevens houdt hg zich aanbevolen voor ruiling en leveren van bespeelde en nieuwe Instrumenten. Voor de verkiezing van f.weo Notabelen der Ned. Herv. Kerk bevelen wij met vrijmoedigheid aan de Heeren en Vele Stemgerechtigden. Het BESTUUR van de*n Polder DE VIER BANNEN VAN DU IVELAND vestigt de aandacht op de aangeplakt: afkondiging van de INSPECTIE op het schoonmaken van Waterleidingen, Zijlen, enz., en volgende dagen. Mei het oog op de groote behoefte, die beslaat aan een onbelemmerde toestrcomlng van het water naar het Stoomgemaal, beveelt het met den meesten aandrang aan, dat Ingelanden vóór dien dag zich van hunne verplichtingen kwijten, zullende zonder eenige verschooning tegen de nalatlgen worden geverbaliseerd. Ouwerkerk, 7 October 1910. Het Polderbestuur voornoemd, B. OIL]AM, Dykgraal. J. VAN DER VLIET Cz., Ontv.-Orllfier. N.B. Het op den weg getrokken oor en veek moet onmlddeiyk daarvan ver- wyderd worden. Het POLDERBESTUUR maakt bekend, dat de Najaars-Schouwing zal gehouden worden op 12 November a.s. en volgende dagen. Onderhouds plichtigen worden aangemaand tot het wegnemen van ondiepten en het schoon maken van waterleidingen en zyien. Renesse, 8 October 1910. Hel Polderbestuur van den Oosleren Ban van Schouwen, S. DE BRUIJNE Jz„ Dykgraaf. L. H. DORMAAR, Ontv.-Orlffler. TE KOOP: Nieuwe Haven. Verhuurd tot 1 April 1911 aan den heer J. Waale. Adres den heer M. C. DE CRANE, alhier. in aanbouw, geschikt voor de mosselvlsschery, lengte 41 voet, te koop aangeboden. U. 2WOLSMAN WzScheepsbouwer, Workum. Te koop aangeboden i twee spel, zoo goed als nieuw. Qekost hebbende f 150, thans voor den spotprys van I 80. Brieven onder letter A, Bureau van dll Blad. Gelden beschikbaar bij de Nat. Hyp-Bank él 4>/4 of 4'/20/0, naar gelang de omstandigheden. Inlichtingen worden op aanvrage verstrekt door IMAN J. VAfl DER HAVE, Persoonshaven W. Z. 44, Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6