limiip, li WiiHii Itlldit. De marine-manoeuvres in het Zuiderkwartier. 5 binnenschepen mei 519217 M3. bruto- >ud en afgeschut 2197 binnenschepen 476642 M3. bruto-inhoud. anbestediogen, Verkoopingen, enz. iaamstede, 4 Oct. Ten overslaan van -.ris W. F. del Campo genaamd Camp den ten verzoeke en op de hotstede den heer Ch. de Bruljcker, publiek kocht: een merrlepaard voor f 245; (vaarzen voor f 201, 1 235, f 203, I 184, 86, 1 172, I 135, f 148; vare koelen >r I 156, f 135 en f 148; osjes voor 5, I 88, I 85, I 82 en I 65. Landbouw en Veeteelt. 'erkwerve, 4 Oct. BI] den landbouwer C. van Burg alhier zyn thans nog rijpe rdbeien geplukt. Men meldt ons uit Middelburg: De aldeellng .Walcheren" van de Maat- applj van Tuinbouw zal bij genoegzame elname In de tweede helft van November ne tentoonstelling houden van Chry- nthemums en aanverwante bloemen. Deze itoonstelling, tot deelname waaraan buiten leden nog enkele andere personen zijn tgenoodlgd, zal gehouden worden In de sneert- en Qehoorzaal. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank Ie 's-Oravenhage erd Dinsdag behandeld de door Dultsch- nd gevraagde uitlevering van den wegens lichting In bewaring gestelden Adelbert aaf de Ramee. De verdachte en diens raadsman, mr. erschoor, drongen zelf op uitlevering aan. Na het gehouden onderzoek heeft de :chtbank aan onze regeering geadviseerd it uitlevering van graaf De Ramee aan ultschland. KERKNIEUWS. Renesse. Tot Notabelen bij de Ned. lerv. Kerk alhier z|jn ter voorziening in e vacaturen, ontstaan door het overlijden an den heer L. Fasol en het vertrek van en heer F. D. A. baron van Boetzelaer, ;ekozen de heeren C. Belje en W. Kooman. Poortvliet. Tot aanvulling van de ipbrengst van de oogst-collecte in de Teref. Kerk alhier, dlene, dat nog een Ift Is ontvangen, voor het oprichten van en Christelijke School, zoodat de totale mtvangst wordt f 211,04. Bedankt voor het beroep naar de Qeref. Tem. te Wollaartsdtjk door ds. H. Bulten- uls te Vreeswijk. ONDER W IJ S. Het comité, dat zich ten doel stelt een actie te voeren tegen het wetsontwerp 256, .Regeling van de positie van vrouwelijke rijks-ambtenaren en onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs, die In het huwelijk treden", zond een adres aan de Tweede Kamer, betoogende, dat het wets ontwerp, voorstellende vrouwelijke rijks ambtenaren en onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs eervol te ontslaan op den dag van haar huweiyk, een h. I. alleszins ongemotiveerde, dus onrecht vaardige Inbreuk maakt op de persooniyke vrijheid der vrouweiyke ambtenaar, door haar het recht te ontzeggen, In overleg met haar echtgenoot, haar huwelijksleven in te ricjiten naar eigen wensch, terwijl het particuliere leven van den mannekken ambtenaar, zelfs waar het zijn ver plichtingen geldt tegenover zyn gezin, ongemoeid gelaten wordt. Mocht het wetsontwerp worden aan genomen, dan zouden, meent adressant, de door de regeering verwachte .ethische en sociale" gevolgen van een dergelijke ontslag-bepaling achterwege blflven, terwijl daarentegen andere door haar zeer zeker niet gewenichte gevolgen zouden optreden In den vorm van: 1°. toeneming van het coellbaat, wijl er onder de vrouwelijke rljks-ambtearen en de onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs altijd zullen gevonden worden, die niet kunnen ol willen over gaan tot het stichten van een eigen gezin, indien hetgeen de man verdient uitsluitend het Inkomen moet vormen; 2°. verlenging van den verlovingstijd en verschuiving van het huweiyk tot een tijdstip, waarop de geldige basis wellicht als voldoende, doch de leeftgd allerminst meer als gunstig voor nieuwe gezins vorming zou mogen worden beschouwd; 3°. toeneming van vrfle, veelal tijdelijke verbintenissen, die zorgvuldig zouden worden geheim gehouden en waarbij het ontstaan van nakomelingschap kunstmatig zou worden verhoed; 4". kunstmatige beperking van het kindertal, ook In het huwelijk, daar, Indien de medeverdlenste der gezinsmoeder zou komen te vervallen, de veelal benarde geldelijke omstandigheden een beletsel zouden vormen voor het opvoeden van een eenlgszins talrijk kroost. De heer J. S. van den Berge, hoofd der school te Berkel en Rodenrijs, vóór dien o. a. onderwijzer te Brulnisse, is benoemd tot eerste onderwflzer aan een openbare school te 's-Oravenhage. Benoemd Is tot hoofd der Chr. Burgerschool te Middelburg de heer O. L. J. Waanders, hoofd der Chr. school Ie Wassenaar. SPORT. Voetbal. Te Sluiskil Is een voetbal club opgericht, onder den naam .Ajax". Gepenslonneerde Militairen. Zooals we In ons vorig no. hebben gemeld, Is door de vereenlglng ten behoeve van de beneden den rang van officier gepensionneerden bij de land- en zeemacht, die den naam draagt van .Weduwenzorg", een adres gezonden aan de Tweede Kamer, om voor eene rijkssubsidie van f 3000 in aanmerking te komen. De aldeellng Zlerlkzee van genoemde vereenlglng heeft zich gewend tot den afgevaardigde van dit district, mr. Patijn, om steun en op haar schrijven het volgend antwoord ontvangen .Uw schreven heb Ik ontvangen en de strekking ervan Is mij sympathiek. Oaarne wil Ik de zaak In de afdeellngen ter sprake brengen. Bij den buitengewoon ongunstlgen toestand der rflksmlddelen kan ik echter niet stellig toezeggen, met veel klem voor de inwilliging reeds thans voor het ver zoek der vereenlglng te kunnen opkomen. Hoogachtend, PATIJN". Het slot Moermont. Men schrijft: Voor eenlgen tijd werd reeds gemeld, dat er gevaar bestond, dat het bekende slot .Moermont" te Renesse zou gesloopt worden en dat het gevaar ten slotte ge weken was; thans wordt medegedeeld, dat onderhandelingen z|jn aangeknoopt door den tegenwoordigen eigenaar over den verkoop van de ambtsheeriykheid, het kasteel en alle aanhoorigheden. Renesse zelf ligt In de boomrijke streek, aanvangende bij den zoogenaamden .Haart" aan den oostkant van Schouwen, zich uitstrekkende tot Westen-Schouwen, een streek, waar het houtgewas zóó welig tiert, dat oude Heden in het laatst der zeventiende eeuw wisten te vertellen, dat hier elkenboomen groeiden, die voor 20 pond Vlaamsch verkocht zyn, een destijds aanmerkelijke som. In Zelandta lllustrata wordt dan ook gezegd, dat In 1830 op de buitenplaats Grol,' bij Renesse, wel drie honderd oude esschen geveld werden, waarvan de meesten een middellijn hadden van zestig tot zeventig RIJnl. duimen. In deze omstreken werden dan ook vroeger een aantal buitenplaatsen gevonden, waarvan er toebehoorden aan de bekende familie Hoffer. In deze streek nu ligt nog het huls .Moermont", waarvan de naam op de ligging b^ de moeren van Schouwen w|jst, en van oudsher bekend als een stevig slot, door breede grachten omgeven, en door vijf torens gesterkt. Het aanzien der edelen van Renesse verhoogde den luister van het stamhuis, totdat Jan van Renesse, de onrustige In 1304 In de Lek verdronken ridder, de gunst van den graaf van Holland verbeurde, ztyn slot belegeren en onderwerpen zag; het kas teel schijnt spoedig herbouwd en weder verwoest, waarschijnlijk In den twist, welke den machtigen edelman ridder Arent van Haamstede en Moermont het leven kostte. Hoewel een tak der Renesse's, afkomende van Jan van Renesse, zich tot In het laatst der zeventiende eeuw naar Renesse noemde, was het slot reeds vroeg uit het bezit der familie geraakt. Ten derden male werd het huls verbouwd In 1513, waaraan een opschrift van den schoorsteenmantel herinnert. Op bedoelden schoorsteen ziet men de wapens van Van Tuyl, gekwartierd met Renesse en van Jaqueline van den Eynde en Adrlaan van Wlssekerke en het opschrift: „Jacob van 's Herroltskerckes wijf goede zaken, deden Moermont derde werf nieuwe maken 1513". In 1600 staat Moermont met huis, voorhof, dulvehut en appendices, met Renesse ten name van Louis en Adolf, zonen van Cesar Porquln, die In 1612 het kasteel voor de vierde maal herstellen deed. Van hen kwam Moermont aan Iman van Zuldland, wiens wapen met dat zijner echtgenoote Catallna Monteus, het jaartal 1632 en de spreuk Virtus post fata vlrescit boven de deur kwam. De laatste her stelling geschiedde In 1751 door mr. Pieter van Schullenburcn. De eigenaars der heerlijkheid Renesse bewoonden meestal het oude slot. Later werd het verhuurd, kwam door koop aan de famlllën Van IJselstetjn en Van Adrlchem en behoort nu aan de familie Van der Lek de Clercq te Zlerikzee. By het overgaan In andere handen zal zeker de wensch biyven bestaan, dat het oude historische gebouw voor slooping behoed biyve. (Aan de zyde der aanvallende party). Aan boord Hr. Ms. .Everlsen", 3 Oct. '10. Zooals de lezers zullen weten, houdt de marine sedert twee weken oefeningen In het z g. Zulderfrontier, dat zyn de wateren om en by Hellevoetsluls. Bestonden deze oefeningen In de afgeloopen twee weken meer in losse, geen onderling verband houdende oefeningen, met Ingang van heden is de elgeniyke oorlogstoestand Ingetreden. By deze laatste .oorlogsmanoeuvres" nu wordt uitgegaan van de veronder stelling, dat een vyandeiyke scheepsmacht de zeegaten van Qoeree, Brouwershaven en Zlerlkzee blokkeert en trachten wil de vesting Hellevoetsluls te veroveren en de toegangen tot de binnenwateren. By aan komst vindt de vyand, dat de vredes- betonnlng Is weggenomen, een teeken dus, dat de Nederlandsche autoriteiten op hun hoede en de troepen, zoowel zee- als land macht, gemobiliseerd zijn. Die vyandeiyke scheepsmacht nu bestaat uit de volgende schepen: De pantserschepen „Heemskerck", .Plet Hein" en .Everlsen"; de beschermende kruiserdivisie „Fries land", „Coertzen" en „Dolfijn" en verder een transportvaartuig, dat dienst doet als mynenvlsscher en drie torpedobooten. Nederland de verdedigende party dus beschikt over de „ReinierClaeszen", 3 kanonneerbooten, 1 onderzeeboot9 torpedobooten en 3 defensiesloepen. Boven dien zyn de militaire kustwachten tusschen Schevenlngen en Zlerlkzee bezet. Ik had opdracht ontvangen my In den avond van 2 October te Nleuwedlep aan boord van de „Everlsen" te melden. Na een reis met onnoodlg veel stopplaatsen by eiken boom en huisje hield de trein stil arriveerde Ik In Den Helder. Het was een mooie herfstavond, mistig een beetje en windstilte heel veel. Dat beloofde veel goeds, ook voor de komende dagen. Dus geruststellend voor my, die op nautisch gebied heel weinig ervaren en dus tegen zeeziekte volstrekt niet ge pantserd ben. Na een In de voorlongroom zeer genoeg- iyk doorgebrachten avond de heeren adelborsten, wier speciale gast ik ben, putten zich uit In voorkomende beleefd heden ga Ik naar kool, vlak boven de torpedolanceerlnrlchtlng, die echter gelukkig niet gebruikt wordt. Vanmorgen om 7 uur zou het eskader zee kiezen. De wind was flink opgestoken 's nachts, een ware storm woel en het beloofde een stevig zeedaagje. Dat zee- kiezen echter ging maar niet zoo ineens. Eerst moest op het admiraalschip, de „Heemskerck", alles klaar zyn voor vertrek en als dan van daar het sein tot vertrekken kwam, konden ook de andere schepen zee kiezen. Ondertusschen was men overal druk bezig om de zware yzeren kettingen, waarmee de schepen aan den wal gemeerd lagen, op den wal Ie halen aan eiken ketting stonden dan een veertig man te sjouwen en de schepen aan staaltrossen te leggen. Eindeiyk ziet men de „Heems kerck", die vooraan ligt, vertrekken, de „Piet Hein" volgt en dan Is 't onze beurt. Met de stoomsloep wordt een tros uitgezet naar de overzyde van de circa 130 meter breede oorlogshaven, om daaraan het schip naar het midden te trekken. Zonder die tros komt 't schip niet van den walde zeer sterke stroom houdt het er tegenaan gedrukt, maar nu zyn wind en stroom zoo sterk, dat het toch niet gaatde .Evertsen" dreigt op den strekdam te loopen en de commandant geeft bevel het anker te laten vallen. Met een heftig watergespat schiet het neer. Een sleepboot moet haar hulp verleenen, het vlaggesein twee Neder landsche vlaggen boven elkaar wordt geheschen en weldra komt de „Titan" aanstuwen, een stevige zeesleepboot. En nu zyn wy weldra buiten, waar de „Heemskerck" en „Evertsen" op de reede op ons liggen te wachten. En nu begint de reis. s- De lucht Is grys/ hier en daar nydlge witte regenwolken en daartusschen ver dwaald, heel even maar, want de storm verjaagt 't onmlddeliyk, een klein vlekje blauw. De zee staat hol; groote schuim koppen bieden het diepe donkere groen, zeemeeuwen zwieren In breede vluchten kryschend over de wyde, wyde opper vlakte. Maar we zyn nog niet bulten, dan zult u nog wel anders praten, zegt de eerste officier. En werkelijk, de man had gelijk. Doch daarover straks. We waren ongeveer een half uur bulten, varende in Kielwaterllnle, de „Heemskerck" voorop, dan de „Plet Hein" en daarachter de „Evertsen" de „Friesland" had weer last van wier, waardoor hy niet mee kon komen, of door de geweldige kracht van 't overslaande water was aan de dekkluis defect geraakt, waardoor het water met stroomen binnenliep en het voorlogles overstroomde. Dat defect moest eerst verholpen worden en daar ging een half uur mee verloren. Oeweldlge watermassa's kregen wy over. Soms stak het schip zyn neus, die toch nog een 3 5 4 meter boven water ligt, onder een golf en dan kwam de heele golf over 't voorschip, hoog opspattend boven de brug, zoodat wy daarboven het veege iyf moesten bergen om niet nog natter te worden dan wy reeds waren. Aan bakboord zat de équipage de baadjes te wasschen en aardappelen te schillen, maar een over stuurboord slaande zee wierp alles op en door elkaar en nam 't mee terug naar de andere zyde. Als pepernoten In een zak dooreengeschud I Ook wy, landratten, ondervonden op gevoelige manier het woelen der zee en op diepzinnige wyze, met bleeke wangen en onwereldsche geluiden gaven wy uiting aan onze diepste gevoelens I Oelukklg waren wy de eenlgen niet. Menigeen van de bemanning liet zich eveneens niet onbetuigd Met dit woeste weer zou er van uit voeren der beraamde manoeuvres niet veel terechtkomen. De torpedobooten, die niet meegekomen waren, maar zich In Helle voetsluls by ons zouden voegen, zouden wel niet buitengaatsgaan, wan 't is heusch met zulk weer geen prelje op zoo'n rank, woest slingerend schip een zeetocht te maken I We liggen nu het is 9 uur In den avond voor den mond van den Waterweg. Met gedoofde lichten, want je kunt toch nooit weten of zoo'n torpedo niet stlekum je toch nog even in je lendenen komt kittelen. En een oorlogsbodem Is op dat punt erg prikkelbaar I Dat is een heele manoeuvre om zonder licht aan boord zoo'n druk bevaren water binnen te vallen als de Hoek. De com mandant, de eerste officier, de adelborst van de wacht, de roerganger en nog meer komen dan ook haast oogen te kort en de zeekykers zyn druk In de weer om toch vooral goed Ie letten op de lichten van den wal. De „Heemskerck" Is al binnen; wat echter het doel Is van het binnenloopen van den Waterweg, weten we nog nlef. Nbl.) LUCHTVAART. De Parysche correspondent van de Tel. heeft een onderhoud gehad met den nieuwen wereld-kampioen, houder van het hoogte-record, onzen landgenoot Henrl wynmalen. Deze sympathieke Hollandsche vlieger begon met het cyfer van de bereikte hoogte te rectlficeeren. Hy steeg niet tot 2875 Mzooals Le Temps Zaterdagavond het eerste te Parys berichtte, doch zyn barometer registreerde een hoogte varl- eerende tusschen 2780 en 2820 meter. De totale duur van deze hoogte-vlucht was 1 uur 57 minuten. Hy had 1 uur 45 min. noodlg voordat hy de grootste hoogte had bereikt, terwyi de daling In nauweiyks 12 minuten geschiedde. „Terwyi Ik In groote cirkels al maar hooger vloog", vertelde wynmalen my, „kreeg ik het op 2500 M. verschrlkkeiyk te kwaad met een hevige koude. Het bloed sijpelde my onder de nagels uit en parelde my op de lippen. Toen Ik Donderdag tot ruim 2400 meter was gestegen, heb Ik daar heelemaal geen last van gehad. Daarentegen kreeg Ik het nog eens zoo te kwaad. Dit was nota bene in Augustus. Toen was lk niet hooger dan tot 1200 meter gekomen en liep het bloed my reeds uit de vingertoppen. Het Is een rare gewaarwording, zoo Iets in je eentje te moeten overkomen. Ik had nu eenmaal myn zinnen er op gezet. En ik hield vol, totdat ik voor my zelf de overtuiging had myn hoogte barometer hield ik voortdurend In de gaten dat Ik het wereld-record ver beterd had". Op myn vraag, hoe het mogeiyk was, dat na een vlucht van nog geen twee uur, de motor kon sloppen wegens gebrek aan benzine, antwoordde wynmalen nog: „Wanneer je succes wilt hebben met een hoogte-vlucht, dan moet je om alles denken. In de eerste plaats, dan moet je zoo weinig mogeiyk gewicht meevoeren. Opzetteiyk had Ik dus ook nog gewicht uitgewonnen, door slechts 35 liter benzine mee te nemen. Daardoor werd de machine aanmerkeiyk verlicht. Myn reservoir kan 110 liter bevatten. U ziet dus, dat dit nogal een verschil Is. Voorts heb Ik nog allerlei misbare onderdeelen van myn machine, voordat Ik naar boven ging, afgeschroefd, o. a. de voorwielen. Alles en alles heb Ik 12 K.Q. daarmede gewonnen". Wynmalen was bizonder tevreden over zyn Farman-tweedekker, doch prees In het bizonder den Qnome-motor, dien hy voor de luchtvaart als de beste aller motoren roemde. Voorloopig is hy niet voornemens nog eens zoo hoog te gaan vliegen en dus zal hy niet trachten zyn eigen hoogte-record te slaan. Eerst dan, wanneer een andere vlieger er In mocht slagen zyn record te verbeteren, dan zal hy het weer eens probeeren. Eenige uren nadat het bekend was, dat hy wereld-recordhouder voor de hoogte- vlucht was geworden, gewerden hem reeds uilnoodlglngen om te komen vliegen, o. a. voor de vllegweek Klewlt—Hasselt (België), van 8—16 Oct., waar Koolhoven en Kuiler ook reeds geëngageerd zyn, en voor de vllegweek te Johanlsthal, by Beriyn. Intusschen deelde Wynmalen ons mede, besloten te zyn de vlucht Parys—Brussel en terug te ondernemen, een wedstryd, waarvoor een totaal bedrag aan pryzen, ad 150.000 francs, Is uitgeloofd. Vorige week trachtten reeds twee Fransche vliegers deze vlucht te volbrengen, wynmalen beschouwt echter als zyn eenige ernstige concurrent Morane. Slaagt hy er in, de raid Parys— Brussel en terug met succes te onder nemen, dan is het zijn vaste voornemen van Parys naar Amsterdam te vliegen. Gemengd Nieuws. Een ontwikkelde jongen Door Iemand, die zich taxeerde als .een ont wikkelde jongen", werd kort geleden aan de administratie van ons blad de volgende advertentie ter plaatsing toegezonden „Een onwlkelde Jonen oud 34 Jaren zoekt Een wedewe of zoo be nede die Jaren die Een kllen boerdery of zoo An de hand heeft of wel handel drQf om met haar het huweiyk an te gaan Heft zonder kindere. belaan stelende worde ver zogt zlg te melde blnen vlertlen dagen onder numer van dit blad". Bred. Ct. Soldaat bij vergissing. Uit Heer wordt aan de L. K. gemeld: De lotellng J. H. Breuls, der lichting 1910 uit deze gemeente, reclameerde voor den militieraad„vrij wegens broederdlenst". Deze reclame werd geldig bevonden en als zoodanig op de daartoe bestemde lotlngsreglsters aangeteekend. Wat wil nu het geval? Onze loteling ontvangt, ondanks zyn vrystelllng, een oproeping om 8 Mei onder de wapenen te komen. Protesten baten niets. Hy wordt als milicien Ingeiyfd by het 2e reg. infanterie. Eerst op 27 Aug. I.I. ontdekt men de vergissing en wordt onze milicien eervol uit den dienst ontslagen. Deze jongeling is Intusschen de dupe van de historie, Indien hem tenminste geen algeheele vergoeding voor de geleden schade wordt toegekend. De wonderen der wetenschap. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de inge nieur Waldemar Poulzen een toestel heeft uitgevonden om op een afstand electrlsche lampen te doen ontbranden zonder draad te gebruiken. Hy werkt nu nog aan de volmaking van zyn uitvinding. MARKTBERICHTEN. Tholen4 Oct. Jarige Zeeuwscbe tarwe f 7,— 4 f 9,-; nieuwe f 8,50 4 f 10,-; haver f 3,50 4 I 4,50; rogge f 5,50 4 f 6,— wintergerst f 4,50 4 f 5,aardappelen, blauwe 12,754(3,50; witte f2,— 412,50; peren f 6,— 4 f 8,— appelen f 6,— 4 18,- per H.L.; uien f 1,75 4 f 2,-per 50 K.Q hooi 1 25 4 I 30 per 1000 K.O.; stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer- gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 4 Oct. Op de veemarkt waren aangevoerd: 45 paarden, 1229 magere en 583 vette runderen, 120 vette, 114 nuchtere en 550 graskalveren, 766 varkens en 151 biggen. Koelen en ossen 35 tot 38 ct., stieren 25 tot 32 ct., kalveren 50 tot 60 ct., alles per i kilo. Melkkoeien f 200 4 f 300, kalikoeten f 250 4 f 340, stieren f 110 4 f 250, pinken f 85 4 f 115, graskalveren f 30 4 f 70, vaarzen f 110 a f 150. alles mager vee; varkens 27 4 29 ct., biggen f 10 4 f 18, slachtpaarden f 50 4 f 110, werkpaarden f 90 4 f 160. Nuchtere kalveren: fok- f 15 4 f 24, slacht- f 9 4 I 13. Biggen f 1.90 4 f 2 per week. Vette runderen met gewonen aanvoer en vluggen handel. Vette kalveren weinig ter markt en met vluggen handel, enkele puike bedongen 2J ct. meer. Oraskalveren met zeer ruimen aanvoer en weinig handel. Nuchtere kalveren en biggen werden vlug verkocht. Op de magere markt was ruime aanvoer en kalme omzet. Jong vee was tameiyk aangevoerd, met weinig kooplust. Paarden met tragen omzet. De pryzen, hedenmorgen aan de Rotlerdamsche Eierenvelling besleed, zyn als volgt: voor kippeneieren f 5,50 4 f 6.70, eendeneieren f 5.60 4 f 6, kalkoeneneleren f 6,50 per 100 stuks. Aanvoer 23,098 stuks. Z I E R 1 K Z E E. T|d van Hoogwater en van Laagwater. October. Maans- onderdom. H. W. L. W. u. m. o. m. 5. 3 voorin. 3.57 9.11 nam. 4. 7 9.37 6. 4 voorm. 4.26 9.40 nam. 4.34 10. 6 7. 5 voorm. 4.53 10.11 nam. 5. 2 10.37 8. 6 voorm. 5.20 10.46 nam. 5.31 11.12 9. Zo. 7 voorm. 5.46 11.28 nam. 6. 2 11.53 10. 8 voorm. 6.18 nam. 6.41 0.16 11. D. f 2.0 n. voorm. 659 0.43 nam. 7.30 1.10 12. 10 voorm. 7.58 1.37 nam. 8.46 2.12 STOOMBOOTDIENST OCTOBER. Van Vilssingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar" Mlddelb. en Vilssingen. Amsterdamsche TIjd. Donderd. 6 Vr|dag 7 Zaterdag 8 Maandag 10 Dinsdag 11 Woensd. 12 Donderd. 13 's m. 6,20 6.20 6,20 6,20 6,20 6,20 6,20 's m. 8,— 8.- 8- 8,- 8.- 8- 8,- 'sm. 8,— 8,- 8,- 8,- 8,- 8,- 8.-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 3