Uit Stad en Provincie. Zaterdag J.I. is te Parijs een mis daad gepleegd, zooals in de annalen der crlmlneele historie nooit of zelden Is voor gekomen. Twee opgeschoten jongens, de 17-jarlge Oeorges Tisslers en de 16-jarige Paul Desmarest, hebben In de woning van den eerste een banklooper vermoord en berootd van ongeveer 20,000 francs. De moeder van Oeorges was Zaterdag van haar werk thuisgekomen en vond de deur van haar woning gesloten. Zij sliep 's nachts toen bij de concierge. Den volgenden morgen werd de deur opengebroken en vond men het lt|k van den looper. Men had hem vijf steken met een mes toegebracht en In een diepe wond zat nog een dolk. In zijn tasch vond men nog een louls en een aantal onbetaalde rekeningen, waaronder een wissel op één der jeugdige misda digers. De jeugdige daders zijn Zondagochtend te Parijs gearresteerd. Zij brachten den Vrijdagavond gezellig In een theater door, maakten den geheelen Zaterdag met de gestolen 4000 francs goeden sier. Zondag ochtend vond de politie hen in een klein hotel. Beiden bekenden gezamenlijk den kasslerstooper vermoord te hebben. Bij Lyon is een noodlottige tram botsing geweest. Op de brug van Collonges Is een uit Neuvllle komende tram, die door een vergissing op een verkeerd spoor kwam, tegen een andere tram aan gereden. Vier wagens werden vernield en van de daarin gezeten passagiers werden er 25 gewondverscheidene levensgevaarlijk. belbiE. Naar verzekerd wordt, heeft de Belgische regeering aan de prinsessen Louise, Stephanie en Clementine eene vergoeding van 2 ft 3 millloen doen aanbieden, Indien zij willen afzien van hun aanspraken op de waarden, deel uitmakend van de stichtingen van Nlederfullbach en van de Azuren, die 60 millloen zouden beloopen. PrlhSes Clementine zou het aanbod aan vaard hebben, doch prinses Louise wil de kans van een proces wagen, en prinses Stephanie zal dit misschien ook doen. De Gazette deelt mede, dat het In zake de nalatenschap van Koning Leopold tegen alle verwachting In tot geen proces zal komen. De raad van toezicht van de Koburger- stlchtlng was In het einde van de vorige week bijeengekomen en had besloten het verlangen van het Belgische ministerie, dat 23 millloen francs opelscht, In te willigen. Is dit bericht juist, dan zal de Belgische regeering alleen nog met prinses Louise te doen hebben, die in geen geval als hare zusters Stephanie en Clementine van hare aanspraken afstand wil doen. rederlard. Deventer, 3 Oct. Een ergerlijk voorval speelde zich hier gisterenavond af. Een tweetal nog jeugdige marechaussees uit Zwolle, die hier aan het passagieren waren, geraakten o. m. te land in een kroeg, tevens clandestine dansgelegenheid. Ze kregen 't daar weldra te kwaad. Oorzaak: de vrouw. Het werd een formeel gevecht, de Inventaris moest het ontgelden; de kastelein werd door een sabelhouw zwaar aan den arm gewond. Onder gelelde van een drietal agenten en den Inspecteur van politie werden de „ordebewaarders" genoopt zich naar het polltle-bureau te begeven, alwaar de com mandant der marechaussees een onderzoek Instelde. Dat de vreemdsoortige stoet (de belde marechaussees waren In uniform) een ge- duchten volksoploop veroorzaakte, kan men begrijpen. Nijmegen, 2 Oct. Een benauwden nacht doorleefde Zaterdag een 80-jarige alleen wonende vrouw in de Zwanengas, alhier. Tengevolge van het bezwijken der onder lagen van haar bedstee Is zQ in den daar onder gelegen kelder terecht gekomen. Het arme oudje lag met het hoofd naar beneden en de beenen omhoog tusschen onderlagen, stroozak en verder beddegoed zóó vast gekneld, dat ze zich niet ver roeren kon. Alleen kon ze tegen den muur kloppen, maar In den nacht werd dat door de buren niet gehoord. Eindelijk tegen 7 uur des morgens werd z|J uit haar benauwde positie verlost. De buren sloegen de deur In om het oude mensch te hulp te komen. Qelukklg schijnt zij van het avontuur geen letsel te hebben bekomen. Zaandam. Het standbeeld van Peter de Oroote, dat Tsaar Nlcolaas voornemens moet zijn aan deze gemeente aan te bieden, bevindt zich reeds te Amster dam en zal de volgende maand onthuld worden. Hoorn, 4 Oct. Qlsterenmlddag om half 3 werd onder groote belangstelling het sloffeiyk overschot van mej. Markus In een gezegelde kist ter aarde besteld. Hartroerend was het te zien, het afscheid van den ouden heer Markus, van zijn vrouw. De burgemeester maakte zich tot tolk van de geheele burgerij, door den na bestaanden mededeellng te doen van het medeiyden, dat allen bezielt en de over ledene een welgemeend „rust zacht" toe te roepen. De geheele stad is er vol van; groep jes menschen staan op de straten te praten over deze verschrikkelijke zaak. Nabij het polltle-bureau beweegt zich een talrijke menigte. Wat was de oorzaak? Te 8 uur ongeveer was door de politie gearresteerd zekere Beek, op het Oroote Noord, In een sigarenwinkeltje woonachtig. Zwaar ge boeid werd hl), als verdacht van de misdaad gepleegd te hebben, naar het commissariaat gebracht. Daar onderging hij een scherp verhoor en heeft hl) bekend de lage daad te hebben begaan. Hoe Is 't mogelijk, vraagt leder zich af, dat iemand zóó geraffineerd slecht kan handelen? Hoe Is 't bestaanbaar, dat Iemand die jaren met den heer Markus als bode aan het stadhuis werkzaam was, tot deze krankzinnige handelwee Is kunnen over gaan? Voor een drietal jaren toch waren belden aan het stadhuis verbonden, doch toen werd genoemde B. verdacht van verduistering van gelden. De heer Markus moest toen tegen hem getuigen, wat B. hem steeds kwalijk heeft genomen. Aan den heer M. verweet hij 't, dat hij ont slagen werd uit deze betrekking. Steeds moet hy op wraak gezonnen hebben, om dezen eerwaardlgen grysaard uit den weg te ruimen. En nu heeft hy den ouden man getroffen, zóó zwaar als 't maar eenlgszlns mogeiyk was: hij heeft hem zyn oude echtgenoote, waarmee hy jaren lief en leed had gedeeld, ontnomen op wreedaardige wyze. Het verstand staat stil, als men zich diep In deze tragische geschiedenis indenkt. Hoevelen, die niet bedoeld waren, had de dader kunnen treffen In zyn vreeseiyke wraak. De taart Is gebakken by een Hoornschen banketbakker, zelf heeft de misdadiger dit gebak met vergif bestrooid en zelf heeft hy dit naar Amsterdam gebracht. Wel stond B. niet gunstig bekend, en er was op zyn verleden veel aan te merken, doch zooiels had men alhier niet kunnen vermoeden, zoo'n lage wraakneming had men niet van hem kunnen verwachten. Zelf moet hy op het kerkhof aanwezig geweest zyn, een herhaling van het feit, dat misdadigers met onweerstaanbare kracht worden getrokken naar de plaats waar hun slachtoffer aan de aarde wordt toevertrouwd. Qeregeld heeft de politie hem bespied, totdat zy meende voldoenden grond te hebben den man te arresteeren. De rechtbank uit Alkmaar is heden morgen te 9 uur alhier aangekomen. Na een kruisvuur van vragen heeft de be schuldigde elndeiyk bekend. Ook dat hy het vorige jaar had beproefd de lage daad te volvoeren. Een groote menigte bewoog zich van morgen te 11 uur naby het polltle-bureau, vóór het station en het perron, wyi ver moed werd, dat de dader dan naar Alkmaar zou worden getransporteerd; naar men meldt, zal dat eerst hedenmiddag te half drie geschieden. Olsterenavond durfde de politie het niet te bestaan, omdat het publiek In zeer op gewonden stemming verkeerde. De dul- velsche wensch van B. om den heer Markus uit den weg te ruimen moet ook toege schreven worden aan de omstandigheid, dat B. In diens plaats afslager by ver- kooplngen wilde worden, dit was een betrekking, die de heer M. reeds jaren vervulde en waarvoor B. als diens opvolger werd aangewezen. Eene aanleiding tot arrestatie Is o. m. gevonden in het briefje, dat by het gebak was gevoegd. Wel waren de letters ver draaid, doch by nauwkeurige beschou wingen kwamen onderscheidene letter vormen overeen met het handschrift van den beklaagde. By mr. Hulzlnga, procureur te dezer stede, vervulde B. bodediensten; reeds Woensdag had hy verlof gevraagd om naar Amsterdam te gaan, wat hem evenwel eerst den volgenden dag kon worden verleend. Ook bleek, dat er bij een drogist in onze stad op den naam van B. vóór een haif jaar arsenicum was gekocht. In al deze feiten en meerdere gegevens meende de politie aanleiding te vinden hem te arresteeren. Nauweiyks zag hy den Inspecteur den winkel binnentreden, of uit de achterkamer verscheen B. en gaf zich vrywlllig over. Amsterdam, 3 Oct. Zondagavond on geveer 6 uur werd In de Weesperstraat een tweetal schoten gelost op een dienstmeisje, dat vóór een koekbakkerswinkel stond. Het meisje werd vry ernstig aan het gelaat gewond. Na verbonden te zyn In het Ned. lsr. Ziekenhuis kon het meisje evenwel weer huiswaarts keeren. De dader, die het op een loopen gezet had, wist zich uit de voeten te maken, maar werd later gearresteerd en naar het bureau Jonas Daniël Meyerpleln overge bracht. Hy moet er maar op los geschoten hebben zonder bepaald op het getroffen meisje gemikt te hebben, dat hy trouwens niet kende. Vermoedeiyk heeft hy niet geweten, dat het wapen geladen was en uit speelschheld het meisje bedreigd. Toen de dader gearresteerd was, werd het wapen niet meer op hem bevonden. Qouda, 3 Oct. In een magazyn van spiegels, schilderyen enz., op de Hoog straat alhier, was 'n spiegel ontvreemd, waarvan men by de politie aangifte deed. Deze toog onmiddellijk op onderzoek uit, maar het gelukte niet zoo spoedig den dief te ontdekken. Inmiddels zag een agent, die In burger- kleeding In de deur van het polltle-bureau stond, een man op hem afkomen, die een grooten spiegel op den rug droeg. Reeds dadelijk wekte dit het vermoeden by den dienaar van Hermandad op, dat dit de gezochte wel eens kon zijn. De man liep Intusschen de stoep op en vroeg of hy hier aan de bank van leening was, want hy wilde den spiegel, dien hy bij zich droeg, beleenen. De agent noo- dlgde hem daarop uit binnen te komen, waarna al spoedig bleek, dat de spiegel werkeiyk van diefstal uit het bedoelde magazyn afkomstig was. De dief viel nu door de mand en be kende en werd tegeiyk door de politie Ingerekend, nadat men zyn last, echter zonder beleenbrlefje, In ontvangst ge nomen had. Een grappenmaker had hem op zyn vraag waar de bank van leenlng was, dat „groote huls" op de Markt gewezen, waarop hy argeloos In het hol van den leeuw liep. Heden is de man naar het huls van bewaring te Rotterdam overgebracht. Leiden, 3 Oct. Voor de Leldenaren Is de feestdag by uitnemendheid, 3 October. Voor de 24e maal reeds in de totstand koming der vereeniglng, meer speciaal op gericht tot lulslerryke herdenking van het ontzet In 1574, werd heden die biyde herinneringsdag opgewekt gevierd, niet alleen door de Inwoners der sleutelstad, maar ook door talloos velen, die van elders gekomen waren om mede van het feest te genieten. De stad Is In feestdos getooid, overal wapperen de vlagden, langs de hoofdstraten beweegt zich een drom biyde feestgangers en hoog In de lucht galmen van den stadhuistoren de op wekkende melodlën van het carillon. Om half negen In den ochtend reeds vereenlgden zich een 1000-tal zangers en zangeressen In den tuin van het Labora torium tegenover het Van der Werffpark en onder begeleiding van het Leldsche muziekkorps klinken luid op gewijde en nationale liederen. Terzelfder tyd worden "aan ongeveer 4000 vrouwen en ruim 3600 mannen feestgaven uitgereikt in den vorm van haring en wittebrood, bier, koffie en tabak, Immers op 3 October mag niemand In Leiden gebrek lyden, geen wanklank mag worden gehoord op den feestdag, welke allen vereenigt. Te één ure 's namiddags had by aan wezigheid van vele genoodlgden en van een 30-tal vereenlglngen, die zich daartoe In de groote stadszaal met hare banieren hadden opgesteld, by monde'van den heer N. Brouwer, president der 3 October- vereenlglng, de offlcleele aanbieding plaats van het eere-voorzltterschap dier vereeni glng aan Leiden's burgervader, jhr. mr. dr. De Oyselaar, die zich gedurende den korten tyd van zyn bestuur aan het hoofd der sleutelveste reeds in alle kringen der burgery eene groote male van populariteit wist te veroveren. Deze onderscheiding, met groote Instemming algemeen begroet, werd door den benoemde onder hooge ingenomenheid gracleuseiyk aanvaard. Na afloop dezer plechtigheid trok men In optocht, begeleid door muziekkorpsen, door de stad naar het schuttersveld, het welk ditmaal als terrein voor de middag- feesten was aangewezen en waar behalve de gebrulkeiyke kermlsvermakeiykheden, tal van volksspelen werden ten uitvoer gebracht. Honderden meisjes, knapen en personen, kampten hier om de uitgeloofde pryzen. Tal van koddige tooneeltjes deden zich voor by de verschillende spelen, zooals zakloopen, blaastrappen, mastkllmmen enz. Menigmaal weerklonk een daverend gelach uit de ryen der tallooze toeschouwers en ook de deelnemers bleven niet in gebreke aan hunne vrooiykheld uiting te geven. In den laten namiddag muziekuitvoering op de Korenbeurs en de Beestenmarkt, waarby wederom honderden waren samen gestroomd. Hedenavond In de Stadszaal eene op voering van het oud-Hollandsche kluchtspel „De bruiloft van Kloris en Roosje", met opzetteiyk voor deze gelegenheid vervaar digde coupletten. rlsH Het elgeniyke avondfeest bestaat als In vorige jaren In concerten op „Zomerzorg", „Zomerlust" en Schuttersveld". Op laatst gemeld terrein zal tevens gelegenheid worden gegeven lot dansen (lees hossen), terwyi mede aldaar een „groot schitterend" vuurwerk als onmisbaar elndnummer, de feesteiykheden zal besluiten. Nleuw-Hellevoet, 3 Oct. Al een paar malen achtereen waren weder bij ver schillende ingezetenen van deze gemeente aardappelen ontvreemd. Zoo ook In den nacht van Vrydag op Zaterdag by den landbouwer D. Hulsman. Deze bracht hiermede den gemeente veldwachter A. A. Foiling in kennis, die zich oogenblikkeiyk In verbinding stelde met den ryksveldwachter L. Nagtegaal te Hellevoetsluls en met den agent van pojlfie A. Dulsterhof aldaar, die In het bezit is van een politiehond. De drie politiedienaren, vergezeld van den politiehond „Hector", begaven zich naar de plaats van ontvreemding. De hond nam lucht van de daar achter gelaten voetsporen der dieven en volgde die tot aan de woning van zekeren A. S. Daar stelde de politie een huiszoeking In, waarby de ontvreemde aardappelen werden gevonden op den zolder. Door de vrouw van A. S. werd aan de politie medegedeeld, dat de aardappelen in den bewusten nacht door den bij haar inwonenden A. v. d. M en zekeren C. v. d. Sbelden arbeiders, waren gestolen. Dc dader C. v. d. S. heeft reeds aan de politie bekend. Aan de politie komt een woord van lof toe voor haar snel en practisch optreden In deze zaak. De politiehond bleek weder een onschat baar hulpmiddel. Rotterdam, 4 Oct. Omtrent het bezoek der Kon. Ned. Marine aan deze stad en de feesteiyke ontvangst aldaar, wordt mede gedeeld, dat het feest, door het gemrente- bestuur aan te bieden, zal bestaan In een banket op Vrydag 7 October In de groote sociëleitszaal van de Diergaarde, welke daartoe geheel versierd zal worden. Aldaar zullen dan aanzitten de officieren der oorlogsbodems, verschillende andere militaire autoriteiten, Burgem. en weth. en de leden van den gemeenteraad, te zamen 180 personen. Een commissie uit handels- en scheep vaartkringen biedt Zaterdag 8 October aan de officieren en adelborsten een bal aan In de sociëteit „Harmonie". Beide avonden zullen de onderofficieren en minderen, len getale van 1500, feestelijk ontvangen worden in den Orooten Schouw burg, waar zal worden opgevoerd „De Sabynsche Maagdenroof". De afdeellng Rotterdam der vereeniglng „Onze Vloot" zal hare leden In de gelegen heid stellen om met stoombootjes de op stroom liggende oorlogsbodems van naby te bezichtigen. Dordrecht, 3 Oct. De heer L. P. v. d. Polder, onder-directeur der gasmeterfabrlek alhier, heeft bedankt voor de hem aan geboden candldatuur voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. In den nacht van Vrydag op Zater dag heeft men zich toegang verschaft tot de woning van E. N., aan den Ferdinand Bolslngel alhier. Toen de bewoners 's morgens opstonden, bemerkten zy, dat het buitenraam opge schoven was en de kamerdeur openstond. Een gouden dasspeld en een bedrag aan geld van ruim 10 gutden wordt vermist. Het zilvergeld was ontvreemd uit een doosje dat men opengebroken terugvond. In de nabyheld lagen verscheidene afge brande lucifers. Noch de bewoners, noch de buren hebben Iets gehoord of gezien, dat arg waan kon wekken. Zlerikzee, 5 Oct. Olsterenavond werd In het „Huls van Nassau" alhier door de Liberale Klesvereenlglng een algemeene vergadering gehouden tot het stellen van een candldaat voor lid van den gemeente raad, In plaats van mr. S. R. Bakker, die voor zyn benoeming had bedankt. Tegenwoordig waren 56 stemgerechtigde leden. De voorzitter, jhr. R. R. L. de Muralf, deelde mede, dat was Ingekomen een schryven van de Liberale Klesvereenlglng te Brulnisse, houdende verzoek tot wyziglng van het reglement der Centrale Liberale Klesvereenlglng. Dit adres wordt gesteld In handen van het bestuur, teneinde daarover In een volgende vergadering te beraadslagen. Alsnu wordt overgegaan tot het stellen van candldaten. Genoemd worden de heeren P. J. Boone, A. Frankel, E. J. Qelderman en J. A. Bler- masz. De laatste verzoekt ook thans weder, niet In aanmerking te komen. Na bespreking der candldaten wordt tot stemming overgegaan. By de eerste stemming verkregen de heeren P. J. Boone 21, A. Frankel 17, E. J. Qelderman 17 en J. A. Blermasz 1 stem; by de tweede stemming: P. J. Boone 22, A. Frankel 18 en E. J. Oelder- man 15 stemmen, 1 blanco; by de derde stemming: P. J. Boone 32 en A. Frankel 21 stemmen, 2 blanco. Oekozen tot candidaat Is alzoo de heer P. J. Boone, die de candldatuur heeft aan vaard. Nadat de voorzitter de leden had aan gespoord, door flinke opkomst de ver kiezing van den candldaat te bevorderen, werd de vergadering gesloten. Door het hoofdbestuur der schlppers- vereenlging Schuttevaer zyn weer ver schillende adressen verzonden. Aan den minister van landbouw, nyverheld en handel, met verzoek dat het schlppers- bedryf ten opzichte der Ongevallenwet In een lager gevarenklasse worde gebracht. Aan den minister van marine, met verzoek dat aan den oosteiyken Ingang van het Oost-Hellegat in het wlnter-seizoen een ijsboei wordt uitgelegd. Aan den minister van waterstaat, met herhaald verzoek om aanleg van een vluchthaven op het Krammer. Aan bevoegde autoriteit, met het verzoek, dat in het belang der vrye passage, het ankeren binnen een afstand van 500 M. bulten de Dordtsche Kil worde verboden. Aan den heer Inspecteur van het loods wezen te Vllsslngen, met verzoek dat, wanneer er weer gasboelen worden uitgelegd, het separatlepunt van het Tholensche gat en het Bergsche diep mede In aanmerking zal komen. Naar wy vernemen, is het de bedoeling van Minister Talma, om ten opzichte van het vraagstuk van een welteiyk vastgesteld sluitingsuur voor winkels, In de eerste plaats den arbeldstyd van winkelbedien den en winkeljuffrouwen te regelen. Voornameiyk zal by deze regeling ook de Zondagsrust van het winkelpersoneel geregeld worden. De Minister van Financiën schynt toe te geven aan den tegenzin van velen voor de nikkelen stuivers, wegens de Ie groote geiykenls op kwartjes. Er zullen er in 1911, zoo Is het plan, geen nieuwe worden aangemaakt. Oosterland, 3 Oct. Heden was het 25 jaar geleden, dat onze zeer verdienste- ïyke gemeente-veldwachter, de heer A. Lindhout, alhier In dienst trad. Doordat van vele woningen de driekleur wapperde, verkreeg het dorp een feesteiyk aanzien. De9 voormiddags werd de jubilaris ten gemeentehuize ontboden, waar de burge meester, de heer J. C. v. d. Have, In hartelijke bewoordingen hem huldigde overeenkomstig zyn verdiensten en geluk- wenschte met zijn 25-jarlg jubileum. Z.E.Achtb. bood hem namens den raad, den secretaris en den gemeente-ontvanger een gouden horloge met passende Inscriptie aan en droeg hem vervolgens een geschenk over der Ingezetenen van de belde dorpen, waaruit deze gemeente bestaat, bestaande uit een eikenhouten secretaire, een barometer en een geschenk In enveloppe, terwyi hem van de alhier zoo beminde familie Van der Have een prachtige pendule met candelabres werd aangeboden. Van collega's ontving hy een wandelstok. De jubilaris aanvaardde de cadeaux zichtbaar aangedaan, en kon niet genoeg woorden vinden om zyn dank te betuigen voor datgene, wat deze gemeenten voor hem dezen dag bereidden. 's Avonds bracht het fanfare-korps „O. F." hem een serenade, omstuwd door een groot aantal belangstellenden, waar de gebruikelijke toespraken niet achter wege bleven. Ooster- en Slrjansland hebben getoond, dat zy de verdiensten van den trouwen politle-beambte op prys weten te stellen. St.-Filipslaod, 4 Oct. 1 October mocht mej. R. Koster den dag herdenken, waarop zy vóór 25 jaar tot gemeente-verloskundige benoemd werd. Stavenisse. Volgens den alhier van wege het K. N. M. Instituut te De Bilt by Utrecht geplaatsten regenmeter vfel er In September l.l. 79,1 m.M. regen (In 14 aftappingen) tegen 61,3 In 1909 en 55,3 in 1908. De hoogste barometerstand In de laatste maand was 771, de laagste 755 m.M. Poortvliet. Door den stormwind van Maandagnacht is hier voor Stryenham een scheepje vergaan, groot 67 last en geladen met steen voor de hier gezonken stukken. Persooniyke ongelukken kwamen niet voor en de schipper, De Raad geheeten, wist den inventaris te redden. De mast steekt een eindje boven het water uit. Hansweert. De commies 2e klasse W. Caljouw is verplaatst van het stoomschip „Albatros" naar Zevenbergen. Middelburg, 3 Oct. Reeds met Mlddel- burgsche kermis, begin Augustus, had hy er de lucht van gekregen, dat de politie op hem loerde en was er tusschenult- geknepen. Toen hy nu echter met een schip te Veere lag, was de verleiding om een bezoek aan zyn woonplaats te brengen te groot, en hedenmorgen stond hy evenals meermalen vroeger, op de Pottenmarkt aan een groot straatorgel te draaien, toen een inspecteur en een hoofd-agent hem arresteerden. In plaats van naar boord terug te kunnen keeren, zal de 21-jarlge C. S. nu de drie dagen, waartoe hy door den kantonrechter alhier veroordeeld werd, wegens dronkenschap, moeten uitzitten. Vlissingen, 4 Oct. Toen zich heden In den vroegen ochtend eenige kolendragers der My. „Zeeland" naar hun werk be gaven, had één hunner, zekere K huls- vader van een talryk gezin, het ongeluk In de bultensluis te vallen. Hoewel hy spoedig door de slulsknechts op het droge werd gebracht, bleken de levens geesten reeds geweken. Zaterdagavond werd door een brievenbesteller, terwyi hy de brievenbus aan het postkantoor passeerde, opgemerkt, dat er een brief voor een gedeelte uitstak. Deze werd door hem er uitgenomen en daarby bevonden, dat hy aangegeven was voor een geldswaarde van byna f 800 en afgezonden door een groote firma alhier. Kennisgeving hiervan had onverwyid op het bureel plaats. Terneuzen. Oedurende de eerste 9 maanden van dit jaar kwamen alhier 268 zeeschepen met een bruto-lnhoud van 707093 M'. aan; terwyi 214 zeeschepen uitvoeren. Bestemd voor Oent kwamen gedurende dit tydvak binnen 426 schepen, met een bruto-lnhoud van 1263128 M9. Van Oent komende passeerden 424 schepen, metende bruto 1266293 M'. Opgeschut werden In dit tydvak totaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2