Uit Stad en Provincie. steek toegebracht was met groote kracht en met een driekant wapen. Inlichtingen werden Ingewonnen In zijn vroegere woning en zijn tegenwoordig verblijf en daaruit bleek, dat de ver moorde nu eens het postje van koffiehuis- bediende, dan dat van stalknecht uitoefende, maar meesttijds niets deed. In zijn vroeger verbiyf kreeg hl] nu en dan bezoek van een 40-jarige vrouw en het Is om die reden, dat men hem daar had doen verhulzen. De onderzoekende officier was nog In dit huls, een herberg, bezig met het In winnen van al die Inlichtingen, toen de bewuste vrouw binnenkwam, vergezeld van een vriendin. Zij gaf haar naam op 't Is een herbergierster maar zij weigerde eenlge inlichtingen te geven over Offermans. De mededeellng, dat hij vermoord was, ontroerde haar hoegenaamd niet en zij zelde, dat zij er volstrekt niets mee te stellen had en ook niets zou zeggen. Toch stemde zij toe de agenten naar het polltie-bureau te vergezellen, doch alleen nadat dezen gedreigd hadden, haar de boelen aan te doen. Overigens was de houding dier vrouw uiterst raadselachtig. In het polltle-bureau aangekomen, wei gerde zij opnieuw eenlge verklaring af te leggen. De politie snelde de trappen op en hield den Dultscher aan. Zoodra zQ hem zelde, waarvan hij ver dacht was, bekende hl] het feit. Prinses Clementine Is naar Engeland vertrokken, om keizerin Eugenie te bezoeken. Prins Victor Napoleon is reeds de vorige week derwaarts vertrokken. Het bezoek heeft ten doel, den datum van het huwelpvast te stellen. Vrijdagmorgen gaf een voerman te Brussel zijn paard te eten. Eensklaps hapte het dier naar de hand van zijn meester en beet hem In een oogenbllk drie vingers af. ■EDERUUD. Heerlen, 25 Sept. Olsterenavond werd de brief, die op het postkantoor gestolen werd, aan de Heerlenerbank ontvangen. Hij was in Tilburg op de post gedaan. Vermoedelijk werd hij door een reiziger meegepakt, dié vermoedde dat er veel geld in zat. Nadat hl] gezien had, dat hij er wegens het ontbreken der handteekenlng niets mede kon aanvangen, zal hij hem naar den eigenaar hebben teruggestuurd. Ede, 26 Sept. Ten gemeentehuize alhier meldden zich twee paartjes aan om In ondertrouw te worden opgenomen, waarvan bruidegom en bruid respectievelijk 57 en 19 en 53 en 16 jaar telden. Amsterdam, 26 Sepl. Op het plankier voor het badbassln in de zweminrichting van Hartshoorn, aan den Westerdoksdljk, was Zondagmiddag een godsdienstoefening belegd, door de gemeente der Zevendedags- Advenlisten. Op een tiental bankjes zonder leuningen zaten een 40-tal personen, meest vrouwen en meisjes, die waren opgekomen om den doop van een tweetal vrouwelijke leden der gemeente bl) te wonen. Nadat eenlge liederen waren gezongen, legde één der voorgangers in een kort woord uit, dat deze gemeente een BIJbelsch Christendom belQdt, en daarom den doop door onder dompeling bedient zooals dat In het Nieuwe Testament geleerd wordt. De predikant, de heer J. Wlntzen, en de twee doopellngen, volwassen vrouwen, hadden zich onderwijl In eenlge kleed kamertjes voorzien van een eenvoudig .ge kleed" badkostuum. Eerst bad de predikant samen met de doopellngen en de gemeente, en begaf zich toen In het bassin, tot het middel te water gaande. Één voor één volgden hem de doopellngen. Hl) sprak met de hand boven haar hoofd bet doops- formuller uit en dompelde haar dan achterover een oogenbllk onder water. Photografen maakten een opneming van de plechtigheid, die met gezang en gebed gesloten werd. Woerden, 26 Sept. Over den brand, die Kamerlk, een plaatsje dicht bl) deze gemeente, heeft geteisterd, kunnen w|] nog het volgende mededeelen: 't Was Vrijdagavond tien uur, en de vreedzame Kamerlkkers hadden zich al ter ruste begeven. Slechts weinigen waren nog wakende en onder hen bevond zich Kamerlk's burgervader. De heer De Koek stond aan een raam zijner woning, en blikte nog eens rond over het dorp. Was alles In orde? Alles? Neen daar lekte plots een vurige tong langs de kleine tlmmer- loods, die achter de dorpsstraat stond. En het knetterde, duidelijk hoorbaar. Brand 1 Inderhaast schoot de heer De Koek een paar kleedlngstukken aan, begaf zich haastig op weg, waarschuwde dezen en genen en zorgde In persoon voor 't aan rukken der dorps-handbrandspult. En het bleek dat het ernst zou worden. Spoedig stond de tlmmerloods, eigendom van den timmerman Van Vreeswijk, in lichtelaaie; de Inhoud brandde natuurlijk onmiddellijk, er was bovendien nog een vat petroleum bij. De loods nu ligt achter een groep dicht aaneengebouwde hulzen, die bovendien met rieten daken overdekt zyn. Ze staan gedeeltelijk aan de dorpsstraat, voor een ander deel aan de Kerkstraat. Hoewel er heel weinig wind was, waren de vlammen In minder dan geen tijd op het rietdak overgeslagen en binnen weinig tijd stonden de gansche groep woningen In vlammen, gelukkig eerst nadat alle bewoners zich In veiligheid hadden kunnen brengen en zelfs nog vrywat van hun have en goed hadden meegenomen. Maar reeds eerder was er nog een leelljke wending in den brand gekomen. De vonken, die overal rondvlogen, waren ook door de galmgaten In den ouden toren van de Nederdultsch Hervormde Kerk (de toren dateert van 1450, de kerk van 1833) gevlogen, en zetten daar hun vernielenden arbeid voort. Het Inwendige van den toren vatte vlaml en de vonken, die den houten torenspits bereikten, deden haar in vuur opgaan. Op dat kritieke moment werkten er vier spulten, w. o. één uit de buurtschap Kanis en twee uit Woerden Inderhaast gercqul- reerd. Uit de Kamerlksche wetering werd het water door de spulten over de brandende perceelen uitgeworpen, en de spuit uit de buurtschap trachtte de hooiberg en het huis van zekeren Nap, op weinige meters afstand van den brand gelegen, te be houden. Dit laatste gelukte, maar een vuurzee kroonde den grazen toren, en binnenin verteerden de vlammen de zolders. In den duisteren nacht was het een prachtig schouwspel, maar ontsteltenis heerschte onder de dorpelingen, die allen uit hun rust gewekt waren en tezaam ge- loopen om 't ééne huls na het andere te zien vernietigen. Een huls naast de kerk werd nu weer aangetast, en het dak stond spoedig In vlammen. Toen was het, of 't dorp zyn vernietiging tegemoet ging de hooge, vlammende toren stond als een dreigende Iichtfakkel In het duister. En niemand geloofde er meer aan, dat de kerk behouden zou blijven. Wel zaten de koene spuitgasten uit Woerden op het kerkdak en trachtten vandaar 't vuur te bekampen, maar het gaf niet veel en ook het kerkgebouw scheen een rasschen dood tegemoet te gaan. De brandklok In den toren had dezen avond voor 't laatst zyn plicht vervuld plots bezweken ook zl|ne steunsels en In stukken lag hy even later beneden, 't Uurwerk van de torenklok was om elf uur reeds ter ziele, maar het slag werk functioneerde nog en deed een laatste wanhoopspoging om 't middernachtelijk uur aan te geven. Één, twee, drie, vier, vijf, zes, zevendie laatste was de laatste snik der Kamerlksche torenklok. Zy vlei op 't veld van eer I De Kamerlksche brandspuit raakte in middels defect, en 't begon er met het blusschlngswerk leelljk uit te zien. Aan het Woerdensche station had men naar Utrecht getelefoneerd, om de stoombrand- spult te zenden, en om twee uur daverde de zware spuit, door twee paarden ge trokken, het dorp In en zond binnen een minimum van tijd haar krachtige water stralen tegen den toren op. Dat redde de kerk. Wat de kleine spulten niet vermochten was voor de stoombrandspult een makke lijk werkje, en 't vuur in den toren werd al heel gauw bedwongen, 't Bleef by uit branden, de toren zelf Is, behoudens de spits (die geheel verdwenen Is) Intact gebleven. Om drie uur was overal het vuur be dwongen. Verbrand zijn: 1°. de tlmmerloods der firma Van Vreeswijk; 2°. de woningen van den rijksveld wachter Berends, den metselaar De Lange, den arbeider T. Seuten, den kruidenier A. Rooseboom en de wed. de Bruyn. Uitgebrand Is gedeeltelijk het huls van O. Zaal, naast de kerk aan de Kerkstraat, en geheel de kerktoren. Naar men verneemt dekt verzekering de schade. Utrecht, 26 Sept. De heer Siegers uit Amsterdam, aannemer van de nieuwe munt, Is niet meer op het werk verschenen terwijl ook by hem tehuis omtrent zyn tegenwoordige verbiyfplaats niets bekend Is. Daar de borgen niet geneigd zyn on- mlddeliyk het werk over te nemen, heeft de uitvoerder hiervan het werkvolk, zestig man, voorlooplg naar huls gestuurd. 27 Sept. Het werk aan de nieuwe Munt Is heden te I uur weer opgevat, daar de borgen van den aannemer het voortzetten. Van den aannemer Is nog niets bekend. 's-Qravenhage, 27 Sept. De vier Haag- sche jongelui, die een paar weken geleden werden gearresteerd als verdacht van het plegen van onzedeiyke handelingen met een 14-jarig meisje uit Vaals, z§n thans uit de voorlooplge hechtenis ontslagen. Van verdere vervolging moet zyn afgezien. Rotterdam, 26 Sept. Zondagmiddag kwam de heer J. Mulder, stuwadoor alhier, zich met zyn schipper P. Kraft, met zyn zelljachtje op weg begevend naar den Hoek-van-Holland, ter bywonlng van den zeilwedstrijd, toen tusschen Maassluis en Hoek-van-Holland kwam opstoomen het binnenkomende stoomschip .Antwerp Clly". Volgens den sterken eb kon het zell jachtje niet tijdig ultwyken en drong de boegspriet van het stoomschip In het groot zeil van het jachtje. Het Jachtje verdween onder het stoomschip. De heer Mulder wist zich zwemmende te redden, doch de schipper kwam niet meer boven en verdronk. De heer Mulder werd te Maassluis aan wal gebracht en had geen letsel bekomen. Het jachtje is opgevlscht en by Rozenburg aan den grond gezet. Naar we vernemen, heeft zich een combinatie gevormd van eenlge heeren tot het aankoopen van een Blérlotmachlne en het organlseeren van vllegdemonstralles op Woudesteln. Het kapitaal groot f 15000 Is reeds volteekend. De vllegweek alhier heeft toch nog een ongeval met doodeiyken afloop ten gevolge gehad. Tydens den laatsten vlucht. Zondag, half zes, had de bootwerker P. L. Dik plaats genomen op het dak van zyn woning aan den Vlsschersdyk. Door het losschieten van een steen van den schoorsteen, waaraan hy zich vasthield, viel hy van den nok in de dakgoot en van daar van een hoogte van vier verdiepingen op slraat. Hy bekwam een hersenschudding. |Bewusteloos per brancard naar het ziekenhuis overgebracht, bleek hy by aankomst reeds overleden, De conducteur Wisse, te Oud- Beierland, die by het tramwegongeluk op 2 Juni te Oud-Beierland zoo deeriyk werd verwond, heeft Zaterdag het ziekenhuis alhier hersteld verlaten. Sedert Maandagmiddag wordt alhier vermist de 22-jarlge gelddrager J. Everts, In dienst der Stoombootonderneming van de firma J. en A. van der Schuyt, aan den Haringvliet alhier. Hy had gisterenmorgen f 4000 ontvangen by de bankiers R. Mees ér Zonen en Is niet op het kantoor terug gekeerd. Men meldt ons nader De gelddrager J. Everts, wonende Koningsveldestraat, in dienst van de firma J. ér A. v. d. Schuyt, aan den Haringvliet, van wiens vermissing we boven melding maakten, is tot heden niet teruggekeerd. De man had een wissel geïnd, groot f 4000, by de kassiersfirma R. Mees en Zoonen, aan den Zuldblaak. Daar de man eenlge vreemde talen spreekt, vermoedt men, dat hy naar het buitenland Is vertrokken. Nader vernemen we, dat Everts by de firma Mees 4 biljetten van f 1000 ontving, doch bulten gekomen weer terugkeerde, verzoekende één biljet te wisselen, waar aan bereidwillig werd voldaan. Zyn port e Is overal heen verspreid. Hy was eerst 6 maanden by de firma v. d. Schuyt in dienst en heeft vroeger met een circus gereisd. Dordrecht, 26 Sept. Zaterdagavond 1.1. hebben de sleepagenten alhier met eenlge belangstellende reeders vergaderdten einde te bespreken, wat de resultaten zyn van de pogingen, die gedaan zyn om de algeheele Zondagsrust op de vaart in te voeren. Medegedeeld werd, dat tot heden de reeders van 117 aleepbooten bereid zyn bevonden daaraan mede te werken. Aan gezien de commissie van oordeel was, dat nog meerdere reeders tot medewerking te bewegen zullen zyn, werd besloten, om by de sleepagenten Ujsten te leggen, waarop alsnog door belangstellenden kan worden geteekend. De commissie wil met kracht werkzaam biyven, om de Zondagsrust op de vaart tot stand te brengen. Bergen-op-Zoom, 25 Sept. Heden ochtend te half 4 brak in het naburige Hoogerhelde, naby het z.g. Vennetje, brand uit by den landbouwer K. de Bakker. Toen de brandspuit uit Hoogerhelde te 5 uur ter plaatse kwam, was huls en in boedel reeds zoo goed als geheel een prooi der vlammen, waarvan niets te redden viel. Alleen de voorgevel Is biyven staan. Twee koelen en een varken zyn verbrand, terwyi eene koe, hoewel reeds eenlgszins gebrand, nog levend uit de vuurpoel Is gered. Naar men verneemt, is alles verzekerd. De oorzaak wordt toegeschreven aan broeiing van het hooi. Zierikzee, 28 September. Sedert de aanneming der Vestingwet In 1874 heeft ons land aan de vesting- begrooting byna f 53.000 000 besteed! Terwyi by het aannemen van de Vesting wet gerekend werd een tolaal bedrag voor „de voltooiing van het vestingstelsel" (kustverdediging Inbegrepen) van 30 mlllloen gulden, zal er ultimo 1911 verwerkt zyn, voor 53 mlllloen met geen kyk op het einde! Hoe zal het gaan met de f 40.000 000, die thans weer enkel voor de kustverdedi ging gevraagd worden? - By de regimenten Infanterie gaan Vrydag 30 September de millclens-vler- maanders der lichting 1910, die sinds Mei j.l. voor eerste oefening onder de wapenen zyn, met groot verlof. By het te Utrecht gehouden examen politle-dlploma slaagden o. a. de heeren T. de Haan te Vllsslngen en J. Timmer man te 's-Heer-Arendskerke. St -Filipsland, 26 Sept. Door bewoners van den Anna-Jacoba-Polder worden pogingen in 't werk gesteld om aldaar een afzonderiyke begraafplaats te krygen. Een geschikt terrein schynt reeds disponibel te zyn. Middelburg. Het was de politie alhier ter oore gekomen, dat door zekeren P., wonende alhier, op een kassierskantoor te Vllsslngen Engelsche postalorders werden verkocht, waaronder er waren die biykens het nummer op een bookmakers kantoor alhier ontvreemd waren. P. ver klaarde de postalorders van een ander te hebben ontvangen en deze op zyn beurt wees zekeren O. aan als degeen, die ze hem gaf. O., die de herkomst niet dulde- lyk kon aanwyzen en spreekt van een onbekenden Engelschman, die ze hem ter hand stelde, Is voorlooplg door de politie aangehouden. In verband met de by de firma Maas en De Oroot alhier gepleegde dief stallen, is by een kramer te Woensdrecht ook nog een pariy kruidenierswaren in beslag genomen, die door dezen van den winkelier W. alhier waren gekocht. Een teeken des tijdsl Een firma Ie Middelburg zegt In een adres aan den raad, waarin zy verlof vraagt voor het aanbrengen van een uithangbord aan den gevel van haar winkel, o.m.: „dat de lucht voorlooplg nog niet voor andere doeleinden moet vry biyven". Door de tlmmerlledenvereenlglng „Door vereenlging verbetering", Is aan den raad verzocht In bestekken by eventueele door de gemeente uit te besteden werken te bepalen, dat aan timmerlieden, die den leeftyd van 21 jaar bereikt hebben, als minimum-loon zal worden uitbetaald 21 ct. per uur, en tevens dat voor overwerk zal worden uitbetaald 25 pCt., voor nacht arbeid 50 pCt., en Zondagsarbeld 100 pCt. verhooging; tevens verzoekt adressante om te bepalen, dat zullen worden gehandhaafd de artikelen 1638 c en d van de wet op het arbeidscontract. Van de Protestantsche Chrlsteiyke Bouw vak-organisatie is een adhaesle-belulglng met bovenstaand adres Ingekomen. Deze organisatie vraagt echter een mlnlmum-loon van 21 cent voor alle bouwvakarbeiders, die nu by hun patroon 18 cent per uur ontvangen en vervolgens deze verhooging van drie cent ook toe te passen op hen, die 18 cent per uur als maximum ont vangen, en die wegens minder bekwaam heden of die niet als vaklieden beschouwd wordend, by hunne patroons minder dan 18 cent per uur ontvangen. De gemeenteraad verleende heden, Woensdag, eervol ontslag aan den heer J. I. van Wuyckhulse als dlrecteur-leeraar der Burgeravondschool en der Avondschool voor handwerkslieden. Ontslagen werd de ambtenaar van den burgeriyken stand, O. ter Meuten, zulks wegens zyn veroordeeling door de recht bank te Middelburg op 20 September j.l., wegens fraudes in deze betrekking gepleegd. Aanbestedingen, Verboopingen, enz. Zierikzee, 27 Sept. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys werd heden alhier openbaar verkocht de brood-, koek- en banketbakkery aan de Appelmarkt, wyk B no. 7, groot 77 c.a., voor I 3050. Kerkwerve, 26 Sept. By de alhier op heden gehouden aanbesteding van hulp meststoffen Is de superphosphaat gegund f 2,37 aan de Internationale guano- en superphosphaatwerken te Zwyndrecht, levering Zierikzee de kaïniet f 2,12 aan de firma W. éi J. C. Rlbbens te Z.zee, levering Zierikzee, en de kalk aan de heeren Van Dyk éi Co. te Dordrecht, i f 1,—, levering Flaauwers. Landbouw en Veeteelt. De suikercampagne. In Friesland, waar de suikerbietencampagne begonnen Is, zyn dit jaar veel minder bieten ver bouwd dan verleden jaar. De boeren oordeelen, dat deze vrucht te veel van den grond vraagt, dezen ten slotte uitput. Daarom hebben ze dit jaar meer aard appelen verbouwd, die minder van den grond vragen. Te Bergen-op-Zoom, Qoes, Vlake, Middelburg en Vllsslngen zyn Maandag avond wagenladingen gelten en bokken aangebracht, zynde fokvee, afkomstig uit Hessen. Wegens heerschend mond- en klauwzeer In Dultschland, zijn de dieren drie weken te Nymegen In quarantaine geweest. Vlsscher lj- Berichten. Zeeuwsdie oesters. Thans Is te Ierseke reeds een zeer groote vraag naar oesters voor het buitenland, vooral voor Engeland. Deze week waren enkele Engelschen te Ierseke voor het afsluiten van contracten. Als uit Engeland veel vraag komt Is dat voor de oesterhandelaren een goed teeken, aangezien dan de pryzen vanzelf stygen. O N D B R W IJ S. Te Tholen met Schakerlo bracht de collecte voor de scholen met den bijbel f 40.20 en te Oaplnge f 19.825 op. j. H. Bal is ter beschikking van den Qouv.-Gen. van Ned.-Indlé gesteld, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde kl. by het openbaar Europeesch lager onderwys daar te lande. Te Temeuzen is een voorlooplg comité opgericht, dat zal trachten een Chr. Hooge/e Burgerschool voor Zeeuwsch- Vlaanderen te verkrygen. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 27 Sept Door de arron- dissemenls-rechtbank zyn heden veroor deeld, wegens: lo. Eenvoudige beleedlglng: M. van V., hulsvrouw van P. O., 64 jaar, zonder beroep, wonende te Brulnisse, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 2o. Mishandeling: W. C. K., 24 jaar, mosselvlsschersknecht te Brulnisse, tot f 20 boete, subs. 1 maand hechtenis. (Voor beklaagde was als raadsman op getreden mr. A. J. F. Fokker). 3o. /aditovertreding: A. V., 30 jaar, veldarbelder te Oud- VossemeerIn hooger beroeptot 2 hechtenlsstraffen elk van 6 dagen. 4o. Eenvoudige beleediging: A. L., 46 jaar, veekoopman te Zierikzee, by verstek, tot L10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. 5o. /achtovertreding J. van D., 28 jaar, arbeider te Noord- welle, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Zierikzee, tot 6 dagen hechtenis. De kantonrechter had aan beklaagde een boete opgelegd van f 5 6o. Iaditovertreding: M. J. C., 31 jaar, herbergier te Dulven- dyke, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Zierikzee, tot 2 geld boeten elk van I 10, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete. By vonnis van den kantonrechter was beklaagde veroor deeld tot 2 geldboeten van f 5. (Als raadsman was voor beklaagde opge treden mr. A. J. F. Fokker). 7o. Diefstal: J. de R., 19 jaar, vroeger nachtstoker by de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappy, thans zonder beroep, wonende te Brulnisse. Beklaagde was in verzet gekomen tegen een by verstek gewezen vonnis, waarby hij was veroordeeld tot f 20 boete. (Raadsman was mr. A. J. F. Fokker). De rechtbank bekrachtigde het by ver stek gewezen vonnis met uitzondering van de opgelegde straf en veroordeelde den beklaagde tot een maand gevangenisstraf. 8o. Smaad: D. E.46 jaarbroodbakker te St.-Phlllpsland. Ook deze beklaagde was In verzet gekomen van een tegen hem by verstek gewezen vonnis van 24 Juni j.l., waarby hy veroordeeld werd tot f 100 boete. De rechtbank vernietigde die uit spraak en veroordeelde beklaagde tot gevangenisstraf van één maand. 9o. Het een ander door bedreiging met geweld wederrechtelijk dwingen tets te doen: Dezelfde beklaagde was ook In verzet gekomen tegen een vonnis van 30 Juni j.l., waarby hy was veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het vonnis werd bekrachtigd. (In belde zaken trad mr. A. J. F. Fokker als raadsman op). In 2 zaken tegen J. I. v. d. B., arbeider te Noordwelle, beklaagd van jachtover- tredlng, werd het verzet vervallen verklaard. Vrijgesproken M. J. F., 23 jaar, zandschlpper te St.-Phlllpsland, beklaagd geweest van het wegnemen van een hoeveelheid zand. By beschikking van de rechtbank te Middelburg Is rechtsingang verleend met last tot Instructie en bevel tot ge vangenhouding tegen J. de R., 33 jaar, pakhuisknecht, wonende en thans gedeti neerd aldaar, beklaagd van diefstal, en tegen J. M. A42 Jaar, en C. H., 46 jaar, belden winkelier, wonende en Ihans ge detineerd aldaar, beklaagd van heling. Deze verwyzingen staan In verband met de diefstallen van een zeer groote hoeveelheid koloniale waren, ten nadestle van de grossiers de firma Maas en De Oroot te Middelburg. KERKNIEUWS. Beroepen by de Oeref. Qem. te Mells- kerke, ds. K. Veen te Oostburg. Bedankt voor het beroep naar de Oeref. Oem. te Baarland door ds. Schouten te Bolnes; voor dat naar Dlrksland door ds. H. Kievit te Aagtekerke. Zondag 2 October, 's namiddags 2 ure, hoopt de WelEeerw. Heer ds. R. Koolstra, Oeref. pred. te Haamstede, zyn afscheidsrede te houden. Het streven van de predikanten by de Qereform. Kerken voor het verkrygen van Staatssubsidie voor hun tractementen, vindt In dr. A. Kuyper een verklaard tegenstander, die beslist wenscht, dat Staat en Kerk gescheiden biyve en geen enkel subsidie van het Ryk worde aangenomen, zoodat aanvragen In dien geest by de Hooge Regeering niet dienen te geschieden. Post en Telegrafie. Zierikzee, 28 Sept. Het zal den lsten October a.s. 25 jaar geleden zyn, dat de heer M. van de Schelde, geboren Ie Dulvendyke, aan de posteryen alhier ver bonden Is. Stavenisse. Aanstaanden Vrydag 30 dezer Is het de laatste dag, dat de heer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2