COKES GASFABRIEK. Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIE!. NAJAARSSCHOUW, het oog op hun schoone bekoorlijke dochter Marie, die zijn begeerte heeft opgewekt, dat hl) zijn zuster zal bewegen de pacht te verlengen en Marie In dienst te nemen. De pastoor, die den toeleg van den commandeur doorziet, opent aan Marie en aan haar ouders de oogen, en geeft den raad, dat Marie huls en haard zal verlaten en naar een ander oord zal trekken, teneinde op die wijze aan de lagen van den commandeur te ontkomen Hartroerend is alsnu het afscheid van moeder en dochter. Marie gaat naar Parijs en weet daar door arbeid In haar levens behoeften te voorzien. André, haar ge liefde, is ook naar Parijs gekomen, en is te weten gekomen, waar zij woont. Hij die, wat Marie niet weet, een zoon is van de markiezin De Slvry, zoekt haar op, en geeft haar onderricht In lezen en schrijven. De markiezin ruikt lont, en willend een einde maken aan de liefdesbetrekking van haar zoon met Marie, zocht zij, begeleid door den commandeur Boisfleury, deze op hare kamer op, en noodigt haar tegen den volgenden dag ten harent uit. Marle gaat er heen, vergezeld door Pierrot, een dorpsgenoot van haar. André, thans als markies gekleed, treedt de kamer binnen, en verlooft zich, op bevel van de markiezin en tot groote ontsteltenis van Marie, met een jonkvrouw d'Elbeer. De commandeur tracht haar nu te ontvoeren, maar dit plan mislukt, en Marie wordt door André, in een weelderig ingerichte woning, verborgen gehouden. Toen zij van uit haar venster André naar de kerk zag gaan, om met die jonkvrouw d'Elbeer te huwen, werd zij krankzinnig. Pierrot weet de krankzinnige naar haar geboorteplaats terug te lelden, waar zij haar verstand terugkrijgttoen zij haar moeder het lied hoort zingen, dat haar toegezongen werd, vóór dat zij naar Parijs ging. André Is haar gevolgd, en huwt, trouw aan zijn liefde, met Marle. Het stuk pakt, boeit, en het spel was bepaald goed te noemen. Onbekend maakt onbemind, zegt het spreekwoord en dit was ook hier het gevat. Maar na kennis making verklaren wij, dat in dit ambulante tooneelgezelschap uitstekende artisten zijn, die men gaarne meermalen ziet optreden. Het publiek juichte dan ook spelers en speelsters herhaaldelijk toe. Zaterdagavond werd door hetzelfde ge zelschap voor een stampvolle tent „Roze- Kate" of „Het Treurspel der Smeden" opgevoerd, een drama In vier bedrflven, door Nestor de Thiërre. Het eerste bedrijf plaatst ons In een smidse, waarin Matheus Dlrlx als despoot heerscht. Oeldwolf van het ergste soort heeft hij het erfgoed aanzienlek uitgebreid en Is wanhopig, toen hy zijn einde voelde naderen, niet omdat hij angstig Is voor den dood, maar omdat hij vreest een verbrokkeling van zijn uitgestrekte bezitting, waarvan de smidse het middelpunt vormt. Stervend geeft hij zijn drie zonen, Jacob, Simon en Everard, vermaningen, hoe na zijn dood met het erfgoed te handelen, opdat het In één hand blijft. De smid sterft. Zijn vrouw Cornelia, die nooit veel liefde voor haar man gevoeld heeft, maar wel Jan Meerlo heimeiyk bemint, maakt eenige maanden later haar zonen bekend, dat zij met genoemden Jan Meerlo In het huwelijk zal treden. Jacob en Slmon veinzen, dat zij met dat huwelijk ingenomen ztyn, maar broeden op een middel het te beletten, opdat ztj In het bezit kunnen komen van de geheele erfenis. Everard daarentegen legt aan zijn moeder de be zwaren, die hij tegen de echtverbintenis heeft, bloot, 's Nachts sluipen Jacob en Simon in het slaapvertrek van hun moeder en dooden haar Op het gillen van de moeder snelt Everard naar het vertrek zyner moeder, dat Inmiddels door Jacob en Slmon ontvlucht Is, en zyn moeder vermoord vindend, slaakt hy een hart verscheurende kreet. Everard wordt hierop door zijn broeders van den moord belicht. Voor de rechtbank geleld, betuigt hy zyn onschuld, maar ondanks het welsprekend getuigenis van zyn geliefde Roze-Kate, die in zyn onschuld gelooft, wordt hy op de pynbank gelegd, teneinde hem tot bekentenis te dwingen, en vervolgens veroordeeld tot de ontzettende straf gerad braakt te worden, nadat de scherprechter eerst zyn handen had afgehouwen. Roze- Kate zint op een middel haar geliefde te redden. Zy veinst liefde voor de moorde naars, Jacob en Slmon, weet aan Slmon de bekentenis te ontlokken, dat de moord door Jacob gepleegd is, en wordt door Jacob aangetroffen, terwyi Slmon haar omhelst. Jacob wordt hierop in woede tegen Slmon ontstoken. Belde broeders dooden hierop elkaar met koevoeten. Ziel togend bekent Jacob, in tegenwoordigheid van getuigen, den moedermoord gepleegd te hebben. Roze-Kate heeft hierdoor haar geliefde gered. Na elk bedryf werden tooneelspelers en tooneelspeelsters door het talryk publiek levendig toegejuicht. Qlsterenavond kregen wy „De Negerhut van Oom Tom" te zien. Wie heeft niet het populaire boek „De Negerhut van Oom Tom" gelezen I Met het oog dan ook op de algemeene bekendheid van de In dat boek verhaalde geschiedenisdie een aanschouweiyk, levendig beeld geeft van den mer.schonteerenden, thans gelukkig afgcschaften slavenhandel, achten wy het niet noodlg den Inhoud van het drama hier weer te geven. Het spel viel biykens het daverend applaus zeer in den geest van het publiek, dat In grooten getale de zaal vulde. Vooral het slotbedryf, waarin de beruchte slavenhandelaar Haly gedood werd, werd zeer toegejuicht. Algemeene Vergadering van het Waterschapsbestuur van Schouwen in 's-Landskamer, op Maandag den 19den September, des morgens te 11uur. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering, die door al de heemraden e/i hoofd ingelanden werd bijgewoond, en benoemt een tweetal coramissiën, de ééne tot het nazien der geloofsbrieven van de herkozen hoofd-ingelanden, D. Hocke, H. C. Bolle, M. T. van den Bout, N. Dalebout en A. A. Vis, de andere tot onderzoek der geloofsbrieven van den gekozen hoofd-ingeland S. M. Hanse. De vergadering wordt hierop ge schorst, en heropend, nadat de leden van genoemde commi8siën in de vergaderzaal waren teruggekeerd. Belde commlssiën adviseerden bij monde van haar rapporteurs tot goedkeuring der geloofs brieven en tot toelating der herkozene hoofd ingelanden en van den gekozen hoofd-ingeland. Conform het advies werd besloten. De voorzitter wenscht de herkozen hoofd ingelanden geluk met hun herkiezing. Uit de omstandigheid dat hun mandaat door de ingelanden met groote eenstemmigheid is hernieuwd, mag de gevolgtrekking afgeleid worden, dat de be langen van het waterschap Schouwen aan geen handen veiliger konden toevertrouwd worden, dan aan die van hen. Spreker uit den wensch, dat zij nog vele jaren tot de vervulling van de hun opgedragene taak mogen geroepen worden. De ontvanger-griffier, mr. D. van der Vliet, leidt hierop den gekozen hoofd-ingeland, S. M. Hanse, de vergaderzaal binnen, die in handen van den voorzitter de verelschte eeden aflegt en door dezen daarna werd geïnstalleerd. De voorzitter betuigde in zijn toespraak zgn ingenomenheid met de na een harden strijd uit gebrachte keuze- Spreker hoopt dat hij, geroepen de plaats van mr. Moolenburgh in te nemen, tot in hoogen ouderdom, evenals zijn vader, lid van deze vergadering zijn mag. De hoofd-ingeland Hanse, beantwoordend deze toespraak, betuigt zijn dank voor het gesprokene, en alhoewel het hem spqt de plaats hier te moeten innemen van mr- Moolenburgh, die hier noode kon gemist worden, zoo doet het hem toch genoegen, dat hij, evenals zijn vader, in het waterschapsbestuur zitting heeft. Hij zal er naar streven met zijn beste krachten de belangen van Schouwen te behartigen. Door den ontvanger-griffier worden hierop de notulen van het verhandelde in de vorige ver gadering gelezen, en door de leden goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen: a. een missive van Gedep. Staten, goedkeurende de keur op de duinen; b. een missive van Gedep. Staten, goedkeurend het besluit der algemeene vergadering in zake het reservefonds; c. een missive tot aankoop van land van den heer J. de Bruine te Kerkwerve; d. een schrijven van Johs. Berrevoets te Kerkwerve, houdende dankbetuiging voor het hem toegekend pensioen van f 100 'sjaars; e. een missive van het bestuur van den Oosteren-Ban, dat het duingeschot voor 1910/1911 is vastgesteld op f 5 per gegoed hectare; de rekening van de commissie voor de grindwegen over 1909. Medegedeeld worden: I. de aankoop van effecten voor het reservefonds; II. dat van de Firma R. Koole Zoon is ingekomen een schrijven, houdende bericht, dat zij zich verplicht ziet de rente van het kasgeld van 5 pCt. tot 6 pCt. te verhoogen. Het Dageiqksch Bestuur stelt voor dit goed te keuren, waarmede de vergadering accoord gaat; III. de uitslag van de reeds in ons blad vroeger bekend gemaakte bestedingen. Ingekomen is een adres van den ontvanger- griffier, mr. D. van der Vliet, d.d. 30 April, om bij zijn ontvanger-griffierschap tevens te mogen zijn burgemeester van Zierlkzee. Het dagelijksch bestuur, dat provisioneel toe stemming daartoe verleend heeft, stelt voor dat verzoek definitief in te willigen. Zonder discussie en hoofdeiqke stemming werd hiertoe besloten. Ter tafel komt het voorstel van het dagelijksch bestuur tot het sluiten eener nadere overeenkomst met de gemeente Zlerikzee voor de suatle. Het opgemaakt concept-contract wordt artlkelsgewijze behandeld. De voorzitter wijst daarbq op de verschilpunten tusschen het huldig en het nieuwe contract. Besloten wordt, om in plaats van suatierechten, te lezen recognitie. De recognitie werd bepaald op f 10, nadat een amendement van den hoofd ingeland D. Hocke, om dit tot f 25 te verhoogen, door dezen, de discussie gehoord, was ingetrokken. BIJ de discusslën hierover deed hoofd-ingeland Van Citters uitkomen, dat het belang van Zierlkzee medebrengt het vuile water op Schouwen te loozen. Schouwen kan zeggen, ik wil dat niet toelaten, tenzij gq een flinke som betaalt. Hoofd-ingeland Schuurbcque Boeqe vestigt er de aandacht op, dat er zeer velen in Zierlkzee zqn, die polderlasten betalen. De voorzitter zegt, dat een gedeelte van Zlerikzee altqd op Schouwen geloosd heeft. Heemraad Van der Weyde merkt op, dat andere gemeenten ook op Schouwen loozen, en daarvoor f 10 recognitie als erkenning van Schouwens recht betalen. Hoofd-ingeland D. Hocke vreest, dat de voor zitter in een moeiiqk parket zit, hetgeen door dezen ontkend wordt, daar hq hier voor de be langen van Schouwen opkomt. Hoofd-ingeland Smallegange verklaart, dat Schouwen van het sueeren geen schade heeft, en meent, dat wq van den moeilijken toestand, waarin Zlerikzee zich bevindt, geen misbruik mogen maken. Na de artlkelsgewqze behandeling werd het concept-contract in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Het concept-contract zal aan de gemeente Zierlkzee worden toegezonden. Aangenomen worden de voorstellen van het dageiqksch bestuur: tot verpachting van een gedeelte zeedqk aan dqkbaas Heqt; om den machinist vrqdom van pacht te geven van de door hem gepachte kade; om te verlengen de pacht van het 134ste perceel der verpachting, in pacht bq P. Boot Wz. te Serooskerke, met 7 jaar. De vergadering werd hierop voor een half uur geschorst. Na heropening stelt de voorzitter aan de ver gadering voor, het dageiqksch bestuur te machtigen om bq Flaauwers, indien daar gezonken mocht worden, hetzq r|swerk, hetzq zware betonplaten te gebruiken. Het rijswerk zal f 24000, de beton platen zullen f 16.00 kosten. Aan dat voorstel verbindt hq nog dit voorstel. Bq Flaauwers is op voorstel van - en voor risico van Van der Valk een proef genomen met zware beton- zlnkstukken. Biqven die er liggen, dan betaalt Schouwen aan Van der Valk de kosten, zqnde f 3000. Giqden zq echter af in de diepte, dan is de schade voor Van der Valk. Hoofd-ingeland Bogerd vraagt, of wq nu reeds het recht hebben te zeggen, dat zq er zullen biqven liggen. De voorzitter zegt neen, zoodat het dageiqksch bestuur eerst tot betaling zal overgaan, als zq eenige maanden biqven liggen. Heemraad De Oude geeft hierop eenige in lichtingen. De voorstellen van het dageiqksch bestuur worden zonder hoofdeiqke stemming goedgekeurd. Oninvorderbaar wordt verklaard de erfpacht van Th. F. Vermeerssen over 1909. Overeenkomstig het voorstel van het dagelijksch bestuur wordt af- en overgeschreven op posten der begrooting voor 1909. Ter tafel komt de rekening van het waterschap Schouwen over 1909. Hoofd-ingeland J. W. Gast, brengt namens de commissie, belast met het onderzoek van haar, rapport uit. Verschillende opmerkingen werden gemaakt en onderscheidene inlichtingen gevraagd. Hoofd-ingeland Boogcrd zegt, dat het bestuur bulten zqn boekje is gegaan, door een werk onderhands aan te besteden, dat in het openbaar had aanbesteed moeten worden. Hq wqst er op, dat de hoofd-ingelanden de wetgevende macht vormen, en dat het dageiqksch bestuur de uit voerende macht is. Het dageiqksch bestuur heeft iets gedaan, waartoe het niet gerechtigd is. Na een korte discussie, waarbq de voorzitter verklaarde dat met de gemaakte opmerking het dageiqksch bestuur zal rekening houden, werd de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvangst tot een bedrag van f 212,084,16s en in uitgaat tot een som van f 204,013,64, zoodat zq met een batig saldo van f 8070,52s sluit. Het dageiqksch bestuur hield zich buiten stemming. Hierop werd de rekening van het reservefonds over 1909 op voorstel der commissie met alge meene stemmen goedgekeurd in ontvang tot een bedrag van f 15269,89s en in uitgaaf tot een som van f 13839,08s, sluitend alzoo met een goed slot van f 1430,81. Ook bq deze stemming onthield zich het dage- iqksch bestuur van meestemmen. De voorzitter deelde mede, dat het reservefonds thans bedraagt f 147411,09'. Op voorstel van het dageiqksch bestuur werd besloten tot opname van tqdeiqk kasgeld in 1911 tot een bedrag van f 30.0C0. Het dageiqksch bestuur werd gemachtigd tot onderhandsche besteding van de voor 1911 be- noodigde basalt, cement en gecreosoteerd hout. Het dqkgeschot voor 1911 werd op dezelfde cqfers als het vorig jaar vastgesteld. Tot lid der commissie tot het nazien der be grooting en der rekening werd wegens periodieke aftreding van hoofd-ingeland J. W. Gast, die niet herkiesbaar is, gekozen hoofd-ingeland H. C. Bolle, en tot plaatsvervangende leden, ter ver vanging van wqien mr. H. C. Moolenburgh en van hoofd-ingeland H. C. Bolle, de hoofd ingelanden J. C. Boogerd en jhr. J. F. Schuurbeque Boeqe. Tot plaatsvervangend sleutelbewaarder werd aangewezen mr. A. J. F. Fokker. Als leden van het stembureau werden herkozen de aftredende leden Fokker, Van den Bout en Gast, terwqi al de andere leden van het waterschaps bestuur tot plaatsvervangende leden werden aangewezen. In al de gemeenten van Schouwen zal de lijst van stemgerechtigden ter visie liggen. Bq de omvraag deelt de voorzitter mede: le dat het dageiqksch bestuur in studie heeft een project om de grindwegen uit te breiden. Hq hoopt dit in April ter tafel te kunnen brengen; 2e dat bq de gemeente Zierlkzee in voorbereiding is een plan voor de havendqken. Hierop werd de vergadering gesloten. Wat de vogels ia Limburg vertellen. De heer A. F. van Beurden schrijft in Buiten De volkshumor heeft overal wat op gevonden. Alle ambachten en bedrijven vallen onder zijn bereik. Pittig, soms wat ruw, sprankelt 't vernuft en plant zich van geslacht tot geslacht voort. De snijder draagt vestjes van de door het oog der schaar gehaalde lappen. De mulder schept niet alleen met den schepper uit andermans meelzakken, maar ook met zijn wijde mouwen. De schoor steenveger, de kolenbrander zijn Van de duivelsfamilie. De schoolmeester is mager van hoovaar- digheid. De ossenboer vraagt men om paarden haar, de ezelboer Is met zijn collega op reis. De kersenplukker moet fluiten bij zijn werk en zoo gaat het voort, plagende, lachende en grappen makende. Ook der vooglen taal kent men in Limburg en de gevederde zangers doen ook mede aan den gelukbrengenden humor. De musch (Fringilla domestica), de kwajongen onder de vogels, roept zijn eigen naam: „Dief! Dief!" De boekvink (Fringilla coelebo) zingt in Limburg: „Scheur, scheur, doe maaks mich die boks te wied" (Scheur snijder). Men denke er aan, dat de vink op de kruk een broekje draagt. De gele wielewaal (Öriolus galbula), of goldmerling, zingt gewoonlijk zijn eigen naam„Oele-wiwauw-wiuw", maar wanneer een mannetje en wijfje in de hooge Canada's zitten, langs de Maas, spreken ze nog anders. Het mannetje begint plagende'k trouw en rleke wicuw" (weduwe); het wqfje kent zqn grappen en antwoordt„zeker kommende week". Of wel zq roept spottende den naam van haar gelen echtgenoot: „Peer Verwiele". Die daarop niet ingaat, maar haar vraagt: „Biete dich vleu ouch? De merel, merling, zwarte iqster, giete- llng (Turdus merula) heeft verliefde denk beelden en zingt heel tevreden: „Van aovend kunt min leefste toes". De woorden zqn bq al die vogels vrq natuurgetrouw aan den zang aangepasL Den armen Icuwrik (Alauda arvenslt) is de hemel ontzegd. Hq heeft gevloekt. Wel beproeft hq telkenmale er weer te komen, maar 't Is te ver. Bq het stijgen zingt hQ voi ijver: „Leef Heerke, maag ich in den hemel komme? Ich zal noets meer, noets meer, vlooke, vlooke". Maar hq moet het opgeven, zqn goede voornemens verdwqnen en dalende roept hq: „duvel, duvel, duvel!" De koolmees, biemös (Parus major) zingt, als ze een verliefd paar ziet: „Ziet die twee, ziet die twee", ziet zq echter een kwajongen, dan roept zq„sjit in 't veur, sjit in 't veur". Een gevangen jong vogeltje roept„Lang !ève, kort léve, meurgen bun Ich doot". De volksmeening is, dat als de oude vogels zien, dat ze het vogeltje niet kunnen verlossen, zq het met vergif ombrengen. TBLBGRAMMBN. Rotterdam, 19 September. QRANEN. Buitenlandsche prqshoudend, meer zaken. Meel, f 12,50 kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8,50 k f 9,75. Haver, f 6,50 k f 7,10. Nieuwe Cheva- liergerst, f 8 k f 8.25. Nieuwe Bruine Boonen niet genoteerd, verhandeld f 15 A f 16. Lijnzaad, f 15 k f 16. Koolzaad, f 11 a f 11,50. Karwljzaad, f 14, prqshou dend, handel stil. Vlas. Aanvoer 25 steen blauw 45 stui vers; 40 steen wit 40$ stuivers; afgedaan. Aardappelen. Weinig aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd. Eieren. Zeeuwsche f 4,75 f 5; Over- maassche geen aanvoer. VEE. Aanvoer 206 Runderen, 31 39 ct., traag. 137 Kalveren, 50 k 57$ cl., lusteloos. 2406 Schapen en Lammeren, 22$ 30 ct.; Lammeren, f 13 k f 22, redeiqk. 589 Varkens, 28$ k 30 ct. lichte 27$ a 29 ct., redeiqk vlugge handel. Ingezonden Stukken. Geachte Heer Redacteur Nu het seizoen weer aangebroken is, dat wq, bij voorkomende gelegenheden, kunnen profiteeren van de uitvoeringen en concerten in de concertzaal, meen Ik veler tolk te zqn, door der betrokken directie beleefd in overweging te geven de voorstellingen steeds ten 7.30 u. te doen aanvangen. Het gebeurt toch niet zelden, dat deze niet tqdig genoeg eindigen om ons de tram van 10 56 richting Brouwershaven te doen halen, zoodat we óf genoodzaakt zqn vóór den afloop te vertrekken óf te wachten tot 2.08 's nachtsiets wat, gegeven het feit, dat de café's tot zoo laat niet open zqn en dat de wacht gelegenheid aan het station gesloten is, menigeen die 't eens ondervond, voor goed doet afzien van een dergeiqk tochtje naar Zlerikzee, want niet iedereen heeft eigen rqtuig en niet altqd is de ambitie voor een exlra- tram groot genoeg. De bewoners van Duiveland, met de tram van 6 52 u. aankomende, hebben toch nog ruim uur den tqd om zich naar de concertzaal te begeven en dus heeft niemand hinder of nadeel hiervan daaren tegen heeft de concertzaal kans op talrqker bezoek. Hopende dat de Directie ons verzoek goedgunstig moge overwegen, door er dezen winter eens de proef mede te nemen, dankt U, mqnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte, EEN LEZER, gelegen aan de lijn Brouwershaven- Zlerikzee. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierlkzee". SEPTEMBER. Van Zierlkzee: Dlnsd. 20'smorg. Woens. 21 Dond. 22 Vrq dag 23 Zaterd. 24 Zondag 25 Maand. 26 Dinsd. 27 6,- 6,30 7 7,30 8,- 9,30 8,- 8,— Van Rotterdam: Dlnsd. 20 's midd. 12,- Woen8.21 's morg. 11,— Dond. 22 11,— Vrqdag23 11,— Zaterd. 24 11,— Zondag25 10,- Maand. 26 's midd. 12,- Dlnsd. 27 12,- Zondag 25 September a.». hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgroot ouders: JAN VAN DE PANNE en JOHANNA FINSON, hunne 50-jarige Echtvereeni- giog te herdenken. Serooskerke, 19 Sept. 1910. Uit aller naam, J. J. DE JONOE, T. DE JONGE—Van de Panne. Hartelijk dank aan allen, die biyken van belangstelling gaven op 16 dezer. Nieuwerkerk, 19 September 1910. J. VAN DEN BOUT. Heden overleed tot myne diepe droefheid, myn geliefde Moeder, ADRIAANTJE VERSPOOR, Wed. S. van den Berg, In den ouderdom van 56 jaar en 6 maanden. Bruinisse, 18 Sept. 1910. Haar Zoon, H. VAN DEN BERG. Voor de vele bewyzen van hartelijke deelneming, ontvangen by het overiyden van onzen lieven Zoon en Vader, den Heer MARINUS BUYZE, c. I., Inspecteur In Aigemeenen dienst der Spoorwegdiensten, betuigen wy onzen hartelljken dank. 's-Qravenhage, 15 September 1910. Mevr. Wed. A. BUYZE. ADR. BUYZE. M. C. BUYZE. Voor de vele bewyzen van deel neming, op myn 90sten Geboortedag van 12 dezer, betuig ik mynen hartelljken dank aan allen, zoowel vrienden als bekenden. oosterland Wed. JAC. BAL, geb. Allerliefste. Hiermede betuigen wy onzen harte lljken dank, ook nament onze Kinderen, voor de talrijke bewyzen van belangstelling, op 10 Sept. j.l. by gelegenheid onzer 25- jarlge Echtvereenlglng ondervonden. Nieuw-Vossemeer, 19 Sept. 1910. A. J. BIERENS. E. BIERENS—Polderdijk Hartelijk dank aan den Edelacht- baren Heer B. G. VAN DER HAVE, voor de milde gaven op 13 dezer. Oüwerkerk, September 1910. DE GEZAMENLIJKE BEDEELDEN. De Cokes zal van af heden in Hektoliters van 40 K.G. netto ver kocht worden. De prijzen zijn: 40 K.G. netto, grof gehaald, 50 ct. 40 geklopt 55 Voor thuisbezorgen wordt per 40 K.G. 5 cent in rekening gebracht. De Directeur, I. BOLT. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen vestigt de aandacht op de aangeplakte afkondiging van de INSPECTIE op den 8 October aanstaande. By deze Schouwing op de Pellslooten, Zyien en andere Kunstwerken zal In 't bizonder worden onderzocht of zij behooriyk zyn gezuiverd van oor, sck, planten, riet, sintels en specie, of geene ondiepten of stukken grond in de slooten en vóór de zijlen aanwezig zyn, of de voorgeschrevene herbedelvingen ter bepaalde diepte en breedte hebben plaats gehad. N.B. Bi] doza inspeotie zal zeer streng worden toege zien of er zilt In de zyien zit. Zierikzee, 19 September 1910. Het Dageiyksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Grilfier. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen; Vestigt met het oog op de uitgeschreven Schouw op de Peilslooten, Zijlen en andere Kunstwerken, de aandacht van belanghebbenden op de navolgende be palingen der Keur van 3 April 1905: 1°. De landgebruikers zyn by het schoon maken en zuiveren der Pellslooten verplicht te zorgen, dat het oor, sek, en andere vuilnis niet op de zykanten van het land wordt geborgen, maar te hunner keuze óf op het land op min stens 1 decimeter afstand van den kant wordt geborgen, óf over het land gespreid of geheel daarvan verwyderd wordt 2°. Slooten, geen Pellslooten zijnde, doch In Pellslooten of Waterleidingen uit- loopende, moeten bij de bedelving en herbedelving der Waterleiding oj Peil- slool, ook over een lengte van 6 M. gemeten van het uiteinde der Insprin gende slooten gedolven worden, opdat voorkomen worde, dat de slik daar uit In de Waterleidingen of Pellslooten loopt. Het Dageiyksch Bestuur van het Waterschap Schouwen, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Orlffier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2