Mr.J.A. C. van Heusde, Nederlandsche Tooneelvereenipg. Uitvoeringen ia de Concertzaal. Telegrafisch Weerbericht, ADVERT EN TI EN. partij te houden nationale betooging voor algemeen kiesrecht zullen de heeren J E W. Duys, Henri Polak, mr. P. J. Troelstra, H. Spiekman, L. Oudegeest, H. H. van Kol en mei. H. Ankersmit het woord voeren. P R EOIKBEURTEN. Zondag 18 September 1910. Zierikzee. Qeref. Kerk. 's Voorm. Hen ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 'a avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jeruêi II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Blankert. (Doopsbediening). Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ureLeeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Bruinsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Wiellnga van Middelburg. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schaik. Noordgouwe. Geen opgaaf ontvangen. Drelscbor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: dr. Weeda van Oosterland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Qeen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van de Griend. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: Leeskerk; 's avonds zes ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: Qeen dienst; 's nam. twee ure: dr. Weeda. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Elenbaas. (Bizondere collecte). Brnlnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. 2,15 ure: ds. Bal van St.-Filipsland. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jager. Oeref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Roelof sen. Oud-Geref. Kerk. Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half Hen ure en'snam. twee ure: Qewone dienst. Thol.n en St.-Filipsland. Tholen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Van de Valk van Vlaardingcn. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 'snam. twee ure: ds. Prins. Oud-Geref. Qemeente. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scberpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 'snam. twee ure: ds. Steenbeek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: de heer Muller, godsdienstonderwijzer te Bodegraven; 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg van Stavenisse. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure's nam. twee ure en 's avonds zes urede heer Hlens van Veenendaal. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Van de Pol. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruijn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Kamsteeg; 's nam. twee ure: Qeen dienst. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: ds. Waardenburg an Brulnlsse; 'snam. twee ure: Leeskerk. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds vflf ure: Leeskerk. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal; 's nam. twee ure: Qeen dienst. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. KERMIS. Zoo eivol als de schouwburgtent Dinsdag avond Is geweest, zoo schaarsch bezocht was zij Woensdagavond. Toch kreeg het publiek een paar aardige stukken te hooren. Vóór de pauze .Fatsoen", tooneelspel In drie bedrijven door J. B. Schuul, een stuk, waarin ons het bekrom- pene, klelnsteedsche leven op geestige wijze werd geteekend, en waarin alles draaide om dat enkele woord „fatsoen", terwijl het blijspel van Frans Wallner, dat na de pauze vertoond werd, ook zeer In den smaak viel. De vertooning van belde stukken was onberlspeltyk, hetgeen het applaus, dat na elk bedrtyf aan de artlsten ten deel viel, duidelijk bewees, zq, die er waren, hebben zich goed geamuseerd. Donderdagavond werd in de tot de nok gevulde schouwburgtent door de Nederlandsche Tooneelvereenlging „Het Zevende Gebod", van Heyermans, tooneel spel In 4 bedrijven, gespeeld. Den Inhoud van het stuk hebben wij reeds vroeger aan onze lezers medegedeeld. Wat het spel aangaat kunnen wtj verklaren, dat dit werd toegejuicht, herhaaldeiyk en levendig. De Ned. Tooneelvereenlging heeft haar naam op kunstgebied hier roemvol gehandhaafd. Gaarne zien wij haar hier weer terug. Morgen(Zaterdag)avond zal het T.ooneel- Ensemble, dat onder leiding staat van de heeren Sol. J. Klnsbergen enjac. Sluyler Jr., en dat, naar men ons mededeelt, door de Nederlandsche Tooneelvereenlging ge arrangeerd Is, zoodat wij mogen aannemen, dat het uit degeltyke elementen Is samen gesteld, opvoeren „Roze-Kate", of „Het Treurspel der Smeden", een boeiend drama In vier bedreven, van Nestor de Thlërre. Zondagavond zal het bekende treurspel „De Negerhut van Oom Tom", door het zelfde gezelschap worden gegeven, terwijl het Maandag „De Big" zal ten tooneele brengen, een blijspel, dat In de groote steden vele malen Is opgevoerd, en steeds scharen van menschen trok. Woensdagavond werd In de Concert zaal de „Walzertraum" (een Walz-lllusie) ten tooneele gevoerd. Wat den zang en het spel van deze operette betreft, wij hebben daarvoor slechts enkel woorden van lof. Maar het moet ons van het hart, dat wty haar Inhoud niet zonder be denking achten. Wty hopen, dat hel operette-gezelschap, waarvan wfl de ver diensten In hooge mate waardeeren, met deze onze korte opmerking btj de keuze der stukken In het vervolg ernstig zal rekening houden. Het was gisteren nog een ouderwetsche drukke Donderdagsche kermisdag. Met moeite moest men zich een weg door de dichte menigte banen, die op de Oude Haven, het Havenplein en Kraanplein langs de kramen flaneerde of vóór de tenten opeengepakt stond. Het was, alsof heel Schouwen-Dulveland was ultgeloopen, zooveel volk was, van bullen, de stad Ingestroomd. De Concerzaal was 's middags totaal uitverkocht. De „Dollarprlnsei" werd er gegeven, en met een schitterend succes. Wij hebben de uitvoering van deze mooie operette door hetzelfde gezelschap reeds verstreken winter besproken, zoodat wtj daarop niet behoeven terug te komen. 's Avonds werd in de Concertzaal „De Geisha" of de geschiedenis van een Ja- pansch Theehuls, voor een stampvolle zaal opgevoerd, een operette, waarvan de In houd niet veel te beteekenen had, maar waarvan de muziek wegsleepend was, zoodat het publiek zich kostelijk amuseerde. Mej. Coriy Plnksen, die voor de Geisha speelde, oogste levendlgen bijval, wat niet minder het geval was met den heer Van Beem, die den luitenant Reginald Fairfax voorstelde. Ook de heer Grootveld, die de rol van den eigenaar van het Japansche Theehuls vervulde, kweet zich uitnemend van zijn taak. Hij wist door zijn aardig spel de lachspieren in beweging te brengen. In 't algemeen werd fraai gezongen en goed gespeeld. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Middelburg slond heden (Vrijdag) terecht J. F. M., 24 jaar, landbouwer, geboren en wonende te Hon- tenlsse, thans in hechtenis te Middelburg, beklaagd dat hij op of omstreeks 29 Juni 1910 onder Hontenlsse heeft weggenomen een zakje met ongeveer f 40, toebehoorende aan P. J. Boogaert, althans aan een ander dan aan hem, beklaagde, met het oogmerk om zich dat geld wederrechtelijk toe te eigenen, zulks nadat hij om dien diefstal mogelijk te maken en voor te bereiden genoemden Boogaert, die dat geld bij zich droeg, met een mes verschillende levens gevaarlijke verwondingen had toegebracht, als een wond In de okselstreek, doordrin gende tot in de borstkas, een wond In den rug doordringende tot In den borsthoek en een wond In de achterste tusschen- rulmte, dringende door het longvlles. Zes getuigen waren gedagvaard, onder wie één als deskundige. Beklaagde erkende gedeeltelijkmaar zegt, dat hij door Boogaert uitgescholden ls. Deze ontkent dit, evenals de andere getuigen. Als verdediger trad op mr. Joh. Adriaanse. Het Openbaar Ministerie elschte zes jaar, met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger vroeg clementie van straf. Uitspraak 23 September. Voor de rechtbank te Middelbug had zich heden (Vrfldag) te verantwoorden A. W., 17 jaar, stalhoudersknecht, geboren en wonende Ie Middelburg. Deze jonge man werd ten laste gelegd, dat hij op 28 Juli 1910, op den hoek van de Langedelft en St. Janstraat te Middelburg, als bestuurder van een postwagen, bespannen met één paard, roekeloos en onvoorzichtig In een voor die plaats veel te snellen draf en met een veel Ie scherpen draal dien hoek Is omgereden, tengevolge van welk woest en onbesuisd rtyden Cornells Adrlanus Peene door den postwagen werd gegrepen, het wiel over het lichaam van dit kind ls ge gaan en dat kind bijna onmiddellijk daarna is overleden. In deze zaak waren 10 getuigen, waar onder twee als deskundigen, gedagvaard. Het O. M. elschte f 24 boete, subsidiair één maand tuchtschool. Uitspraak 23 September. Vergadering Nederlandsche Bond van Gemeente-Ambtenaren. De afgevaardigden en verdere deelnemers aan de vergadering vereenlgden zich Don derdagavond aan een gemeenschappelijk diner In de sccleteit „St.-Jorls", waaraan als gasten ook gezeten waren de burge meester en de secretaris van Middelburg en één der bestuursleden van de sociëteit. De tafel wat keurig met bloemen ver sierd en de kastelein, de heer Maltha, komt grooten lof toe voor de wijze, waarop hty het menu verzorgd had. Ook de bediening liet niets te wenschen over. Gedurende den maaltijd deed een strijk orkest zich hooren, dat aanving met het Wilhelmus en het Wlen Neêrlandsch Bloed, welke volksliederen staande werden aan gehoord. De vlce-voorzitler der afdeellng Zeeland, de heer Callenfels, opende dit gezellig samenzijn met den wensch, dat allen lafenis zouden vinden voor de vermoeienissen van de vergadering van dien dag. Toen de sluizen der welsprekendheid geopend werden, sprak allereerst de bonds voorzitter, die eerst een dronk wijdde aan Ons Vorstenhuis en daarna in verband met het bezoek aan Amsterdam en het aanzitten van Belgen aan dit diner, een dronk op het Belgisch Vorstenhuis. Hierna werd de Brabatpnne gespeeld. Vervolgens nam de afdeellngs-voorzltler wederom het woord om achtereenvolgens de leden, de vertegenwoordigers van bulten- landsche landen, de burgemeester en den secretaris en het bestuur der sociëteit dank te zeggen voor wat zij deden In het be lang der bijeenkomst en voor hunne tegen woordigheid. De burgemeester, jhr. Van den Brandeler, bracht dank voor de gastvrijheid, wees het bestuur de Zeeuwsche wapenspreuk „Luctor et Emergo", en stelde een dronk In op het welzijn van den Bond. De secretaris van den Bond, de heer De Voort, bracht dank aan de afdeellng Zeeland voor de feestelijke ontvangst. De afgevaardigden van de belde Belgi sche Bonden spraken woorden van waar deering en broederschapde secretaris van den Belgischen Bond van gemeente ambtenaren citeerde een aardig gedicht, betrekking hebbende op den Nederland- schen Bond en zijn werken. Één der leden hield een schitterende lofrede op de vrouwen, speciaal op die In het huishouden; een ander bood aan de afdeellng Zeeland en aan de Belgen munten aan betrekking hebbende op hun land, terwijl het aanwezig bestuurslid der sociëteit ook nog een enkel woord sprak. Gedurende het diner hadden de aan wezigen gelegenheid een photo te bekijken, die 's middags genomen was. Deze photo, waarop alle deelnemers uitstekend te onderschelden zt|n, Is 40 X 50 groot, Is een directe opname en doet den vervaar diger, den heer Corn. Hennlng, alle eer aan. Na afloop van het diner begaven de aanzlttenden zich naar den Buitentuin, waar het Mlddelburgsch Muziekkorps een concert gaf. Heden maakten velen gebruik van de gelegenheid om een tramtochtje naar Dom burg Ie maken. Na de lunch werd door de bosschen naar het kasteel „Westhove" gewandeld, alwaar de oud-secretaris van Schaukweer, de heer H. O. Geelhoed, enkele woorden sprak ter nagedachtenis van Petrus l'Oyseleur de Villlers, volgens spreker een man, die het Marnlx van St.-Allegonde steeds met raad en daad heeft bijgestaan, onzen onvergetelljken Prins Willem de Eerste. Deze Petrus l'Oyreleur de Villlers was eigenaar van „Westhove" en overleed 25 November 1590 en ligt begraven in de Oude- of Pieterskerk te Middelburg. Van Domburg gaat de tocht naar Vlls- slngen, alwaar In het Strand-Hotel ge dineerd wordt. Uit de diamantnijverheid. Naar men verneemt heeft één van de grootste Amsterdamsche klovers-patroons, de firma Gebrs. Rennel, zijn bedrt|f naar Antwerpen verplaatst. Voor zijn werklieden (en In het algemeen voor de Amsterdam sche diamant-nijverheid), Is dit een zware slag, want de klovers van Gebrs. Rennel, een twintigtal, werkten onder zeer gunstige omstandigheden en verdienden hooge Ioo- nen (gemiddeld f 700 4 f 800 per maand). De reden van de verplaatsing Is de volgende: BI] de In 1909 tusschen de Amsterdamsche juwellers-vereenlglng en den Algem. Ned. Dlamantbeweikersbond gesloten overeenkomst aanvaardde de A. N. D. B. de verplichting, mede zorg te dragen, dat ook de ongeorganiseerde Am sterdamsche patroons bijdroegen in de kosten voor de diamantbewerkers-vak school. Daartegenover willigde de A. J. V. toen den 8-uren dag In. De Inning der bijdragen voor de vakschool was In Januari van dit jaar begonnen en ontmoette bij de onge organiseerde patroons veel tegenkanting In het bizonder verzette zich dc fi ma Gebrs. Rennel. Zij weigerde haar aandeel bij te dragen, maar verklaatde zich later bereid het minimum Ie betalen. Hiermede namen echter de A. J. V. en een deel van het bestuur van den A. N. D. B. geen ge noegen en aan de fiima werd medegedeeld, dat haar personeel zou worden gelast, den arbeid neer te leggen. Vóór het zoover kwam hief de fitma daarop haar zaken te Amsterdam op en vertrok zij naar Antwerpen Tot dusver schijn' zij er nog niet In te zijn geslaagd, nieuw personeel Ie vinden, daar de Ant- werpsche bond natuurlijk één ïqn trekt met de Amsterdamsche organisaties van patroons en werklieden. Ook voor de kas van den A. N. D. B. Is het gebeurde een tegenvaller, want de bond Is, krachtens zijn statuten, verplicht aan de werklooze klovers voorlooplg ge durende 13 weken de helft van hun loon uit te keeren. Gemengd Nieuws. Over de ramp, welke dezer dagen een groote veerboot op het Mlchlgan-meer heeft getroffen, en die aan 31 menschen het leven heeft gekost, Is nog eenlg nader bericht Ingekomen. De oorzaak van de ramp Is niet bekend. Een deel van het achterschip liep plotseling vol water, waar schijnlijk door het openspringen van luiken. Terwijl het schip reeds zinkende was, stuurde de kapitein In de richting van ondieper water, om het vaartuig zoo mo gelijk op de kust te zeilen. Inmiddels was de bedienaar der Installatie voor draadlooze telegrafie al aan het geven van het gevaar- sein „C. Q. D. Veerboot no. 18 Is aan het zinken. Help". Oelukklg werd dat sein door een voorbijvarend schip opgevangen. Onmlddelltyk zette het koers naar de zinkende stoomboot. Toen het daar aan kwam, lagen de opvarenden van de „18" al in het water. Maar nog 33 konden worden gered; 31 zijn er verdronken. De letters C. Q. D. beteekenen: „Come Quick Danger". Voor één der rechtbanken voor jeugdige misdadigers te Berlijn heeft een knaap van 15 jaar terechtgestaan, die bij een postkantoor op den uitkqk placht te slaan, om knapen, die geld hadden ge haald, te berooven. Hij was uit een ver beterhuls ontvlucht en in een goederen wagen naar Berlijn gereden. Zijn buit van 9000 mark bekende hij op allerlei wijzen verdaan te hebben: hij had gewed op de renbaan, lekker gegeten en gedronken en zelfs een reisje naar Zwitserland gedaan. Het O. M. elschte tegen dit boefje 36 dagen gevangenisstraf, maar de rechtbank vond, dat hty een veel zwaardere straf verdiende, en gaf hem een vol jaar. Laatste Berichten. Zierikzee, 16 Sept. WIJ waren door den heer J. van der Valk ultgenoodigd tot bijwoning van het zinken van een beton- zlnkstuk, dat ongeveer 100,030 kilo weegt en 308 vlerkante meter omvang heeft. Oevolg gevend aan die uitnoodlglng vertrokken wij gisterenmorgen om 7 uur met het sleepbootje en kwamen omstreeks kwart over achten te Burghsluls aan, waar wty In het schippershuis van Jonker afwachtten, of het water bij den vloed hoog genoeg zou stijgen voor het afdrijven der twee pontons, wiaraan het beton- zlnkstuk reeds was vastgehecht. Een dag te voren was het water te laag gebleven, zoodat de toen voorgenomene zinking, waarop de voorzitter en de heemraden wegens den voor den vloed ongunsligen wind vruchteloos gewacht hadden, niet uitgevoerd kon worden. Bulten ver wachting steeg het water zóó, dat de twee pontons van de jukken kond,.., afgedreven worden. De heemraad van Schouwen, de heer L. de Oude, burge meester van Serooskerke, benevens de dtykbaas Hanse, hadden mede op den drijver plaats genomen, teneinde bij de zinking tegenwoordig te ztyn. De sleep boot bracht ons naar de plaats, waar de zinking zou plaats grepen. Toen wij er aangekomen warengaf de voor zijn taak uitstekend berekende baas Jan Both zijn bevelen, die door het werkvolk mllllalrement werden opgevolgd. De lijnen werden gespannen, de ankers uitgeworpen eu zoolang gemanoeuvreerd, totdat de pontons op den bepaalden afstand van den oever en In de ruimte, gelegen tusschen de twee op den oever geplaatste stokken, gekomen waren. Toen werden de llertoestellen In beweging gebracht, teneinde het betonstuk te doen zinken. Deze llertoestellen zijn zoodanig verbeterd, dat, waar vroeger 24 menschen noodlg waren om het uit 132 platen van 7 centimeter dikte beslaande zlnklngssluk op te draaien, nu slechts 16 menschen daarvoor noodlg zijn, terwijl het zinkings stuk veel zwaarder is dan vroeger, daar het thans uit 308 platen beslaat van 14 centimeter dikte. Men had hier bij het zinken met een stellen oever te doen. Aan de landzijde stond 3 Meter water, en aan de zeezijde 10J Meter water, zoodat het verschil 7| Meier bedroeg. Toen het zware zlnkstuk,. 'i zwaarste dat hier ooit gezonken is, op plaats van bestemming lag, werd op d oever door het losser maken van de sta; draden, waarmede het zinkingsstuk ve bonden was, 't overtuigend bewijs gelever dat het zinkingsstuk onbeweeglijk op z plaats bleef liggen. Op de pontons werd nu de twee bekende vlaggen gehesche en wij wenschten den heer J. v. d. Val die de uitvoerder is van hel systeem-B Muralt, met het welslagen van zijn we van harte geluk. Na den drijver teru gebracht te hebben, begaven wij ons I opgewekte stemming met de sieepboi naar Zierikzee terug, waar wij om dri uur te midden van de kermlsdrukte e kermispret aankwamen. TBLBQRAMMBN. 's-Gravenhage, 16 September. Heden Is uit Cura^ro bij het Departe ment van Koloniën een telegram ontvangen bevattende het bericht, dat op het ellant Slnt-Martln een Zoutmeer een overtroomln; veroorzaakt heeft, en dat de wegen ver woest ztyn. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 15 Sept. Ruime aanvoe van tarwe, erwten, gerst en rogge matig aangevoerd; tarwe moest lager worden afgegeven, terwijl erwten, gerst en rogge prijshoudend plaatsing vonden. Wllhelmlna-Tarwe f 6,50 5 f 7,25, Essex- Tarwe f 7,50 4 f 9; chevaliergerst f 5 4 f 5.30, wlntergerst f 4,75 4 f 5,10, zomer- gerst f 4,20 4 f 4,60; kroonerwten f 13 4 f 15,25, schokkers f 14 4 f 16; karwlj f 13 4 f 13,50. Aardappelen f 2,75 4 f 3. Ajuin zonder handel. Enkele partijtjes In puike qualltelt werden boven de noteering verkocht. Middelburg, 15 Sept. Ter graanmarkt van heden was er een redelijke aanvoer. Tarwe en zomergerst onveranderd In prijs. Kroonerwten 75 cent hooger. Van nieuwe bruine- en witte fcoonen waren een paar monsters ter markt, prijs onbekend. De prijzen waren als volgtJarige tarwe f6 4 f7; nieuwe dito f7 4 f7,75; rogge 5,75 4 f6,50; zomergerst f4,50 4 f5; haver f 2.50 4 f 3,50; kroonerwten f 14,75 4 f 16,75, alles per H.L.karwljzaad f 13 4 f 13,25 per 50 kilo. Veemarkt te Zierikzee. Donderdag 15 September. Aangevoerd 45 stuks ossen en vaarzen, van l)tot2j jaar; prijzen van f 90 tot f 175. Handel tamelijk levendig. naar waarnemingen verricht In den morgen van 16 September 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774 7 te Mallnhead. Laagste barometerstand 754 6 te Haparanda. Verwachting (van den avond van 16 September 1910 tot den avond van 17 September)zwakke meest noordelijke wind, eerst nevelig, daarna licht bewolkt, droog weër. Zelfde temperatuur. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 8 Sept. Een dochter van J. de Graaf en J. Tibout. 14 zoon C. van Beveren en Th. van Strien. Overleden: 11 Sept. van de Kllppe, b(na 47 j„ echtge noot van J van den Hoek. 12 J. Klink. 19 m., z. 13 W. Wlllemse, 3 m., d. Donderdag 22 September a.s. hopen onze geliefde Ouders: JACOB DIJKORAAF en CORNELIA VAN DER KLOOSTER, hunne SO-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Burghsluis, 16 Sept. 1910. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Getrouwd: H. v. D. EST en M. KLOET OVERBEEKE. J. J. KLOET OVERBEEKE en T. DE ORANJE, die, namens wederzqdsche Familie, hunnen hartelljken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Haamstede, 14 September 1910. Advocaat en Procureur, heeft zijn kantoor gevestigd Dam B 84 te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2