Ujt Stad en Provincie. Telegrafisch Weerbericht, De vreemdeling zeide hem, dat hij een kwartje kon verdienen, als hij hem een paar pakken hielp dragen, die hij op het buitengoed Bergvliet moest halen en naar Terheljden brengen. Het jongelje, geen kwaad bewust en verlangend een kwarije te verdienen, ging op het voorstel In. Zij sloegen nu het wegje naar Bergvliet in en bij de bosschen gekomen, zelde de vreemde ling: „we zullen hier wat rusten". ZIJ gingen zitten. Nu kreeg de jongen een kwartje. Nauwelijks waren zij gezeten, oi de vreemdeling greep het jongelje vast en bedreigde hem met den dood, als hij durfde te roepen of zich verzetten. Zoo heeft de arme knaap een verschrlkkelljken nacht doorgebracht, telkens werd hij opnieuw door den onmensch mishandeld, telkens werd hij met een mes bedreigd, als hij poogde om te vluchten. Dat duurde zoo tot Zondagmorgen 7 uur. Toen zei de lafaard: nu zullen we maar gaan. Toen ze een eindje geloopen hadden, zei de vreemdeling: „Ik ben toch bang, dat ge zult praten, Ik zal je maar kapot maken", en hij pakte den jongen bij zijn halsdas en na deze flink te hebben aan gedraaid, slingerde hij den jongen In het rond en gooide hem op den grond. Nog stompte hij hem met zijn vuisten, waarna de jongen zoo verstandig was zich dood te houden. De vreemdeling ging weg per fiets. Later volgde de jongen het spoor van het rijwiel, kwam op den grooten steenweg en ging In het café van C. Schels te Terheljden zijn wedervaren verhalen. Ellendig zag het kind er uit. Droevig was het om ztyn verhaal aan te hooren. Spoedig werden de maréchausseés ge waarschuwd. Toen zij den jongen met den veldwachter Jobse hadden gehoord, schenen zij uit het signalement, dat de knaap opgaf van den dader, een spoor te hebben. Uit Made meldt men: Zondagnamiddag werd alhier In zijn woning gearresteerd Plet van O., die meermalen verdacht werd voor het plegen van zekere feiten, doch steeds aan de handen van het gerecht wist te ontsnappen. Thans was hl) weer verdacht van erger lijke mishandelingen en poging tot moord, gepleegd op een knaapje te Terheljden. De politie vond een halsdoekje van het slachtoffer In den zak van v. O. Hij is naar de maréchaussée-kazerne te Breda overgebracht. Zierikzer, 7 Sept. De Bond van Water bouwkundigen In Zeeland houdt hedenavond alhier in het „Huls van Nassau" zijn jaar vergadering. Hedenmiddag werden door de leden, onder leiding van den aannemer Van der Valk, de zinkwerken volgens het systeem- De Muralt aan Koudekerke bezocht. Ook eenige andere werken werden In oogen- schouw genomen. Ter civiele terechtzitting der arrondlsse- ments-rechtbank van heden, heeft de heer mr. J. A. C. van Heusde den eed afgelegd als advocaat en procureur b!| voornoemde rechtbank. Voor zooverre wij daarover oordeelen kunnen, is de directie der Concertzaal weder druk bezig ons met de kermis weder wat goeds te bezorgen, en zal het ditmaal aan verscheidenheid niet ontbreken. Specialiteiten-voorstellingen, operetten, bal en matlné's volgen elkaar achtereenvolgens op, en de bekendheid der gezelschappen die hier optreden, waarborgen ons, dat het aan bezoek niet zal ontbreken. Het specialiteiten-gezelschap van den heer Faveur opent Zaterdagavond na een succes volle tournée door Sneek, Leeuwarden, Oronlngen en Almelo de rij. Zooals uit achterstaande advertentie bl|jkt, Is het programma op zich zelf al rijk aan afwisseling, bovendien Is er echter Zaterdag eene opvoering aan verbonden van den Kleppermarsch, welke er zeker toe zal bijdragen het succes te verhoogen. Velen onzer stadgenooten toch en ook buiten lieden, welke nog niet in de gelegenheid waren hem te hooren, zullen gaarne dezen marsch, met welken de heer Kllmmerboom zooveel succes had, nog eens bij willen wonen. Na afloop der voorstelling zullen Zaterdag en Zondag de dansiustlgen weder hun hart kunnen ophalen. Zaterdag Is er publiek bal en Zondag uitsluitend voor de be zoekers der voorstelling. Zondagmiddag hebben we weder eene matlné, waarvoor de directie de prijzen uiterst laag gesteld heeft, teneinde ook kinderen en mlndergegoeden In de gelegenheid te stellen haar bt) te wonen. Dan volgen de operettes van het Neder- landsche Operette-Ensemble, onder leiding van den heer janmart, die hier In het afgeloopen seizoen zooveel succes had met de opvoering van het Lustige Weeuwtje en de Dollarprinses. Achtereenvolgens zullen opgevoerd wordenDe Oraaf van Luxemburg (Maan dag), De Oeschelden Vrouw (Dinsdag), Een Wals-lllusle (Woensdag), De Dollar prinses (Donderdagmiddag) en De Geisha (Donderdagavond). De twee eerste z|jn de laatst bijgekomen operettes, waarvan de melodieën echter reeds stormenderhand bij het publiek Ingang gevonden hebben; de Wals-lllusle Is al Iets ouder, doch heeft nog steeds niet voor de belde vorige behoeven te wijken, en wat de laatste, de Oelsha, betreft, deze zal wel nooit van het tooneel verdwijnen; de aardige muziek bij de origineele toiletten zal wel nooit nalaten haar bekorenden invloed op het publiek te doen gelden. Op deze operettes zullen we In onze revue terugkomen. Alleen willen w|j nog vermel den, dat de Concertzaal speciaal voor deze opvoeringen verscheidene geheel nieuwe decors heeft laten maken, en dat voor de Geisha het geheele decor door den heer Janmart meegebracht zal worden. Evenals wij destijds terecht opmerkten bij de opvoering van het Lustige Weeuwtj?, kunnen wij ook thans zeggen, als er nu geen publiek komt, zal het er wel nooit komen. Zonnemaire, 6 Sept. Aan den schiet wedstrijd alhier, op Vrijdag en Zaterdag a.szullen negen vereenlglngen deelnemen. Kerkwerve. Bij het uit de weide halen van paarden, kreeg een werkman alhier, van één dier paarden vóór hij het kon bestijgen een trap tegen de borst, met zóódanig gevolg, dat, naar het zich liet aanzien, één of meer ribben gebroken zijn. Renesse. In een heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad Is de begrooting voor 1911 voorloopig vast gesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 7344,516. Tot wethouder Is benoemd de heer M. Steur Cz. Burgh, 6 Sept. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad is tot wethouder herkozen de heer G. A. van Zuflen. De gemeente-begrooting voor het jaar 1911 werd vastgesteld In ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f6979,31.). Oosterland, 6 Sept. Voor de betrekking van machinist van den polder Ooster- en Slr-Jansland hebben zich 140 sollicitanten aangemeld. Op het daaruit genomen zevental kwamen voor W. P. Rotscheid te Anna-Jacoba-polder, T. J. Oreel te Standaarbulten, M. van Dijk te Brlelle, O. Akkerman te Heukelom, J j. Rotte te Delft, P. G. van Dijk Ie Rotterdam en L. M. Verheul te Rotterdam. Hiervan werden in de vergadering van Ingelanden, op heden gehouden, de drie eerstgenoemden voorgedragen. De heer W. P. Rotscheid te Anna-Jacoba- polder, depót-chef der R. T. M., Is daarop benoemd. Stavenisse. Bevorderd tot milicien- sergeant In Den Haag, de milicien Hubr. van Putten, van hier. Tholen, 6 Sept. Op de internationale hondententoonstelllng te Arnhem Is de hond van den heer Jb. van Noort alhier bekroond met den eersten prijs, zijnde gouden medallje, wegens zuiver rashond en goedgekeurd als politiehond. Middelburg, 6 Sept. Nadat gedurende een groot aantal jaren hier leder jaar een „F!oralla"-tentoonstelllng plaats had, ge organiseerd door de Vereenlglng „Uit het Volk—Voor het Volk", werd in 1904 met deze tentoonstellingen gestaakt, daar men meende, dat zij geen levensvatbaarheid meer hadden. Thans is echter weer een poging gewaagd en heden Woensdagmiddag werd In het Schuttershof de tentoonstelling geopend. Uit de ongeveer 350 Inzendingen blijkt, dat er alle kans Is, dat deze nuttige Instelling weer geheel uit den dood zal herrezen. De meeste planten, een achttal verschillende soorten, zijn van goede kwaliteit en toonen hoeveel werk en zorg er door de kweekers aan besteed Is. Behalve door deze Inzendingen wordt de zaal gevuld door planten, die door een tweetal eigenaars van buitens uit onze omgeving vrijwillig werden afgestaan. Gedurende de tentoonstelling, die ook morgen wordt voortgezet, hebben twee matlnées en één concert plaats. Tijdens de hedenmiddag gegeven matlnée werd door de jongens, die op 31 Augustus medewerkten aan de Trompetlnenmasch, welke ook thans werd uitgevoerd, bij monde van één hunner, den heer Jan Morks, directeur Van het Mlddelburgsch muziekkorps en componist en leider van genoemden marsch, een herinnering aan geboden. Deze herinnering bestaat uit een groote photo in lijst, voorstellende de deelnemers. Dit geschenk werd door den heer Morks dankbaar aanvaard en zal voor hem zeker eene herinnering blijven aan de moeite en zelfopoffering, die hij zich voor het In- studeeren van den marsch heeft moeten geven. De Commissaris der Koningin In Zeeland heeft met verlof voor vier weken Middelburg verlaten. o n d b r w ij s. De heer W. Nleuwdorp, onderwijzer aan de Da Costa-school te Rotterdam, laatst werkzaam aan de blzondere school te Zonnemaire, slaagde dezer dagen te 's-Hertogenbosch voor de hoofd-acle. St.-Filipsland, 6 Sept. Door den ge meenteraad Is de heer J. G. Oeluk, onder wijzer aan de school In de kom der gemeente, op zijn verzoek, eervol ontslagen legen 1 Nov., wegens zijn Jjenoeming te Woudenberg. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz Zonnemaire, 6 Sept. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier voor het Burgerlijk Armbestuur van Zonnemaire, In het openbaar verkocht een woonhuis, schuurtje, erf en tuin, voor f 1126. Zierikzer, 7 Sept. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht: Gemeente Zierikzee: Een woonhuis, erf, tuin en pad op de Nieuwe Haven, voor I 1600. Een woonhuis, schuur, erf en tuin op den hoek van de Minnebroerstraat en de Koraalstraat, voor f 1641. 54.20 aren bouwland aan het Krenge- weegje, voor f 1203 per gemet. Zes tuinen op 'den Scheepstlmmerdljk, voor f 225, f 275, f 275, f 300, f 300 en f 300. 30 90 aren bouwland aan het Dijkwater, voor f 1025 per gemet. 2 78.10 heet. bouwland aan den Krommen Kooiweg, voor f 760 per gemet. Gemeente Ouwerkerk: 36 20 aten bouwland bij den Nleuw- Noo'ddijkschen weg, voor f 900 per gemet. Gemeente Noordgouwe: 99.80 aren bouwland, aan den Donkerc-n weg, voor f 735 per gemet. 75.20 aren bouwland aan den Klooster- weg, voor f 740 per gemet. Gemeente Kerkwerve: 6.47 50 heet. bouwland, tusschen den Grindweg en het Wekken, voor f 816 per gemet. Gemeente Nteuwerkerk: 3 83.90 heet. bouw- en weiland aan den Rolleklootschen dijk, bij het Riethuis, voor f 8C3 per gemet. 3 59.30 heet. weiland aan den Stolpweg en Provincialen weg, voor f 865 per gemet. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons uit het eiland Tholen: In den loop dezer week, van Donderdag tot en met Zaterdag 8—10 Sept., wordt tegenover de bekende en schoone villa van jhr. Van Vredenburch, op een terrein door hem daartoe welwillend afgestaan, een tulnbouw-tentoonstelllng gehouden vóór eenige jaren geschiedde dit in de school op de Markt en toen is één roep geweest over wat daar te zien was. Onbekendheid met wat daar te zien zou zijn, heeft toen velen van verre doen blijven, die later daarover hun spijt uit drukten; welnu, thans Is er voor al de eilandbewoners iets te zien, dat werkelijk hun verbazing zal opwekken en dat een wandeling of rit naar Tholen meer dan beloonen zal. Zonder de zaak op te hemelen of er blzondere reclame voor te maken, mag er op aangedrongen worden, dat honderden op het eiland van deze buitengewone gelegenheid eens profileeren, om te zien, wat op tuinbouwgebied in onze omgeving gepresteerd wordt of kan worden. Door de heeren Zuurbier en Visser werden van af 26 Augustus tot 1 Septem ber verschillende geitenfokvereenigingen in Ober-HessenSlankenburg en Rheln- Hessen, benevens de geitenmarkt te Alzcy, bezocht. Voor Zeeland werden aangekocht 23 melkgevende geiten (besteld 33), 16 bokken (besteld 20) en 42 lammeren (be steld 162). Dat de bestelling niet volledig kon worden uitgevoerd, was het gevolg van de omstandigheid, dat reeds zéér vele dieren aan commissies, die vroeger waren gekomen, zoowel uit Dultschland als uit het buitenland, waren verkocht. Daardoor overtrof thans de vraag verre het aanbod. De gemiddelde kwaliteit van de aange kochte dieren kan goed genoemd worden. Zaterdag 3 September zijn alle gezond te Nijmegen aangekomen, alwaar ze in de stallen van het slachthuis gedurende 3 weken In qurantalne zullen blijven. Daarna, waarschijnlijk Maandag 26 Sep tember, zullen ze aan de bestellers worden toegezonden. KERKNIEUWS. Burgh, 6 Sept. Door notabelen Is be noemd tot kerkvoogd van de Hervormde Gemeente alhier, de hner O. A. van Zuijen, en zulks In de plaats van den heer C. van Zuijen, die als zoodanig had bedankt. St.-Filipsland, 6 Sept. Door ds. A Dekkers, predikant bij de Geref. Kerk te Anna-Jacoba-polder, Is het beroep naar Zevenhulzen (Oronlngen) aangenomen. Visscher Ij - Berichten. Door den hevlgen wind van Zondag en Maandag Is te Brulnisse aan de vlsscherlj veel schade veroorzaakt. Van vele perceelen toch Is het pas uitgezaaide mosselzaad weggewaaid en verloren gegaan, hetgeen voor enkelen groot geldelijk nadeel geeft. Da dubbel* moord. Uit Emmen meldt men aan de Asser Ct. De gebroeders Karstenberg, te Barge- roosterveen, zijn Zondagnacht vermoord. De één lag dood in een greppel, de tweede leefde nog, doch stierf spoedig. Zondag was het kermis te Hobeletmeer; vermoedelijk Is de oorzaak een gevolg daarvan. Tot voor 14 dagen wopnden ze nog te Hoogeveen. v r. ibg 33 rsj Be, gen op-Zoom, 5 Sept. Zaterdag Is men gereed gekomen met het plaatsen van de bergplaats voor de vliegmachine, welke dien dag te Roosendaal was Ingeklaard en deB avonds nog te Bergen-op-Zoom aankwam. Natuurlijk werd de machine niet In haar geheel verzonden, maar uit elkaar genomen, de verschillende onderdeden zorgvuldig in kisten verpakt, waaronder één van 12 Meier lengte, waarin de romp Is geborgen. De geheele zending weegt 1200 kilo, waarbij 300 kilo voor het toestel. Maandag werden deze kisten naar het terrein vervoerd, waar de broeder van den heer Verstraeten de machine monteerde. De loods, waarin een en ander werd opgesteld, en die 12 bij 10 Meter lang is, werd door één der leden van het comllé In twee dagen gebouwd, zoodat, als alles zoo vliegensvlug gaat, de zaak wel marchee- ren of beter „vliegen" zal. Gemengd Nieuws. Een postambtenaar schrijft hide Arnh. Ct. Jaarlijks blijven 40,000 brieven door onvolledig adres onbestelbaar. Daarvan worden er slechts 2000 opge vraagd door de afzenders. De overige 38,000 worden dus door het publiek be schouwd als „op de post verloren". Buitendien werden door middel van de aan het Hoofdbestuur aanwezige adres boeken van straatnamen 13,000 brieven terecht gebracht. De heer A. te Almelo was in het bezit van een wijfjesmerel, die door hem van jongsaf was opgefokt. Daar hij het dier niet wilde houden, ging hij er dezer dagen mee naar buiten en gaf het dier de vrijheid. De merel bleek daarvan echler niet gediend en bleef om den heer A heenfladderen. Eindelijk gelukte het dezen zich uit de voeten te maken. Het duurde echter niet lang of tot verbazing van den heer A. en zijn hulsgenooten kwam de vogel zijn vroegere tehuis opzoeken. De heer A. verjoeg het dier daarop nogmaals, maar denzelfden avond was het weer terug vóór zijn vroegere kooi. De heer A. heeft het dier daarop maar weer in de kooi geplaatst. Te Hudson, in den staat New-York, hebben roovers een kassier van de Atlas Brick Company, die een aanzienlijk bedrag aan arbeidsloonen naar de fabriek bracht, aangerand. De kassier, die vergezeld was door een neger, heeft blijkbaar tegenweer geboden. Tenminste, hij zelf en de neger zijn vermoord. De aanranders zijn met het geld, 5000 dollar, verdwenen. Het bergklimmen heeft weer een slachtoffer gemaakt. Drie Zwitsers, zoo wordt uit Bonneville gemeld, poogden de vorige week zonder gidsen den Mont-Blanc te bestijgen, over den piek van den Qoüter. Toen ze dicht in de buurt ge komen waren van de schuilhut op den piek, waren twee hunner zóó uitgeput, dat ze niet verder konden en gingen zitten om te rusten. De derde ging op hulp uit. Vier gidsen, die op eenigen afstand met twee gezelschappen reizigers voorbijtrokken, poogden hun hulp te brengen, maar er woei zulk een sterke storm, dat het onmogelijk bleek. Inmiddels viel de avond en de koude was snijdend. Één der twee uitgeputte Zwitsers overleed ten gevolge van een beroerte; zijn makker was alleen met den doode en het was nacht ge worden. Zoodra de dag aanbrak, is hij naar St.-Oervais-les-Bains afgedaaldgid sen uit dat dorp hebben toen later het lijk naar beneden gebracht. In de kringen van journalisten en geleerden te Napels zoo meldt men uit Rome aan de Frankfurter Zeitung heerscht groote opwinding. Professor Zaniboni, de secretaris van de Italiaansche schoolvereeniging „Dante Alighierl" en feuilleton-redacteur van de Pungolo Parle- mentare, is als dief ontmaskerd. Eenigen tijd geleden schreef de firma Rosenthal te München aan den bibliothecaris der Nationale Bibliotheek te Florence, dat haar 12 boeken te koop waren aangeboden, welke blijkbaar afkomstig waren uit ge noemde bibliotheek. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld, dat vermoedens deed rijzen tegen Zaniboni. In diens woning vond men 300 boeken, die eigendom waren der drie grootste bibliotheken van Napels. Zaniboni is gevlucht. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd verzoeken eenige plaats ruimte Waarom is er bl] den brand van Zaterdag van een paar stroo- en hooiklampen toch niet direct begonnen met die buitenste klamp stroo direct weg te halen Men heeft hier 4 spulten, waarbij de r.o. 2 twee straalpQpen had; één daarvan kon toch bij het uithalen van zoo'n klamp benut geworden zijn En waarom dan niet direct den rommel vervoerd? Als men niet voort kon, door de slangen, waarom dan niet achter op het land WIJ begrijpen zeer goed, dat de achterste hoop stroo eerst gebluscht moest worden, maar daar werden toch 4 stralen op gericht? Stel je voor in Zierikzee met zijn 4 brandspuiten, waarbij een enkelvoudig werken van no. 2 twee stralen gaf, dan nog 2 dagen en 2 nachten te moeten werken om deze te blusschen? En dan nog brandgoed te vervoeren dat de menschen, wonende op den dijk, er '8 nachts niet van slapen konden, den tweeden nacht door de stiklucht- W aarom moest het vervoerde nog branden op de welde In Malta? Was dit niet te voorkomen? Was er dear een wacht bij Waar bleef de leiding? Is er geen hoog spel gespeeld? juist met het oog op de nabijheid van den gasketel; gesteld eens dat er veel wind gekomen was, en toch 2 uren na het begin van dezen brand werd eerst begonnen met haken, en dan te weten dat met eenige goede werkkracht zoo'n brand In eenige uren bedwongen kan worden, en dan de menschen daar 2 dagen en 2 nachten voor In 't werk te stellen, onbegrijpelijk. Waarom ook niet de klok geklept? Stel eens, dat er menschen 3 uren na 't begin van den brand op het terrein kwamen, omdat ze niet wisten dat er brand was, want de klok heeft niet geklept, dus de brand is niet erg geweest, en dan de menschen bulten de kom der gemeente heen, konden het fluitje van een cent niet hooren, waarop geblazen werd door één der agenten. Onbegrijpelijk en toch waar, er is hoog spel gespeeld? Wanneer zal de tijd veranderen, dat 't onrechtvaardige, dat zg, die hard werken moeten, niets krijgen, en die niets uitvoeren, dubbel ontvangen. Mag ik ook doen opmerken dat niet de hooiklamp bij den gasketel, maar de gasketel bQ de hooiklampen geplaatst werd! Een menschenleven staan die hooiklampen daar op dezelfde plaats. U, Mgnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing. EEN POMPER. Zierikzee, Sep*. 1910. Mijnheer de Redacteur l Het zou mij aangenaam zijn, wanneer u mg een klein plaatsje afstondt voor onderstaande regels in uw veelgelezen blad. Verleden week vernam ik, dat het tentoon stelling was van bloemen, groenten, enz. en daar ik ook gaarne een en ander had willen inzenden, daar speet het mg, dat de deur voor mg gesloten was. Nu zult u, Mflnheer de Redacteur, zeggen, elk, die wil, kan inzenden, nu ja, Mgnheer de Redacteur, ik bedoel dan ook niet, dat het bestuur van .Floralia" mg zal verbieden het te doen, maar om des gewetens wille moet ik mg toch wel onthouden, omdat het wordt gehouden op den dag des Heeren en daarom, Mgnheer de Redacteur, het zou mg en meer met mf aangenaam zgn, dat het bestuur van .Floralia" een poging deed, om ia plaats van Zondag Dinsdag te houden. Nu zal men mg zeggen, des Zondags wordt het meest bezocht, doch geloof Ik, Mgnheer de Redacteur, indien de Zondag eens werd losgelaten voor een anderen dag, dat .Floralia" geen verlies zou hebben te boeken, maar wel winst, omdat dan allen konden meewerken aan de goede zaak van .Floralia", dus ook voor hen, voor wie het nu niet mogeigk is. U, Mgnheer de Redacteur, m|n harteigken dank voor de opname dezer regelen' Uw dlenstw. dienaar, J. LUIJK, Vfge. Mijnheer de Redacteur I Wil u s.v.p., mèt onze betuiging van dank voor uwe waardeerende woorden en goede wenschen, een kleine rectificatie plaatsen naar aanleiding van uw bericht in uw blad van Maandag j.l. De heer P- Ochtman is niet gedurende achttien jaren werkend lid van .Concordia", maar evenals ondergeteekende slechts gedurende tien jaren. Op een achttienjarig lidmaatschap kan alleen wgzen onze verdlensteigke medewerkster mej. W. C. Bal, die, mèt ons gverlg medelid mej. S. W. Bal, welke gedurende elf jaren aan onze vereenlglng Is verbonden, het langst .Concordia" steunt. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, Uw dw. dnr., VAN DER VALK. naar waarnemingen verricht In den morgen van 7 September 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.2 te Stornodey. Laagste barometerstand 757 6 te Neufahr- wasser. Verwachting (van den avond van 7 September 1910 tot den avond van 8 September): matige noordelijke wind zwaarbewolkt tot betrokken weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. marktberichten. Tholen, 6 Sept. Jarige Zeeuwsche tarwe f 7,— f 9,—nieuwe f 8,50 4 f 10,— haver f 3,50 4 f 4,50rogge f 5,50 5 f 6 wlntcrgerst f 4,50 5 f 5,— aardappelen, blauwe f 2,A f 2,15witte f 1,80 412,—; peren f 4,80 4 f 6,— appelen f 4,80 4 f 6,— per H.L.uien f 4 f per 50 K.O.; hooi 125 4 f 30 per 1000K.G.; stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer- gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 6 Sept. Op de veemarkt waren aangevoerd: 53 paarden, 1250 magere en 683 vette runderen, 178 vette, 118 nuchtere en 756 graskalveren, 3 schapen of lammeren, 538 varkens en 152 biggen. Koelen en ossen 35 tot 41 ct., stieren 30 tot 36 ct., kalveren 50 tot 60 ct., varkens 28) tot 30 ct., alles per kilo. Melkkoeien f 220 4 f 300, kalikoeten f 230 4 f 340, stieren f 120 4 I 320, pinken f 80 4 f 125, graskalveren f 32 4 f 50, vaarzen f 100 4 f 160, alles mager vee; biggen f 12 4 f 20, slachlpaarden f 60 4 f 125, werkpaarden f 80 4 f 190. Nuchtere kalveren: fok- f 16 4 f 30, slacht- f 10 4 f 15. Biggen f 1,65 4 f 2 per week. Vette runderen met tamelljken aanvoer en willigen handel; eerste kwaliteit gewild. Vette kalveren met tamelljken aanvoer. Handel In le kwaliteit vlug, In 2e soort flauw. Op de magere markt was de aanvoer ruim. Hoewel voor 't buitenland nogal gekocht werd, was de handel niet zoo willig als vorige week. Jong vee met tamelljken aanvoer en flauwer handel. Graskalveren met zeer ruimen aanvoer en vluggen handel. Nuchtere fok- en slacht- kalvercn met kleinen aanvoer en willigen handel. Biggen en paarden met tamelljken omzet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2