Ingezonden Mededeelingen. geesten weder op te wekken, wijl het nog warm was, doch te vergeefs. Het werd gevonden In het kreupelhout In zittende houding tegen een boom, met een touw om den hals en een zak met dennennaalden op eenlgen afstand, alsook de twee klompjes. Het kind lag even terzyde van het wandelpad, van den weg af bijna zichtbaar. Het lijk is heden In de ouderlijke woning geschouwd en daarna overgebracht naar Arnhem. Het onderzoek op het terrein werd hedenochtend verricht door de heeren mr. Van der Dussen. rechter-commlssarls, mr. Van Outeren, officier van justitie, mr. Schaepman, substituut-griffier, en dr. Hessellnk als deskundige. Het parket uit Arnhem en de politie van hier hebben vanmorgen een onderzoek Ingesteld ter plaatse waar de misdaad I» gepleegd. Qeneesheeren uit Arnhem en van hier hebben het lijk geschouwd. De uitslag van hun onderzoek is nog niet bekend. Volgens het voorloopig onderzoek van dr. Kersten was verkrachting te constateeren. Een paar landloopers, die In den omtrek rondzwierven, zijn aangehouden. Tegen den middag wordt een politie hond uit Den Haag verwacht. Het schijnt, dat een buurmeisje van het vermoorde meisje eenlge aanwijzing heeft gedaan. Zij moet verklaard hebben, dat eenlge dagen op denzelfden tijd In de bosschen werd opgemerkt een heer met witten strooien hoed, zwart costuum en gekleurd vest, die aldaar kinderen aansprak. Volgens een bericht In het A. Hbld. was omstreeks 7 uur een ongeveer 30- jarlg persoon met een deukhoed in de nabyheid van het kind gezien; bovendien werd b|| het lyk een zwarte das gevonden, welke vermoedeiyk het eigendom van den dader Is. Ede, 24 Aug. Oisterenmorgen was een wachtmeester der veld-artlllerle met twee manschappen aan het station als geleiders van een artillerist, die geboeid was en bovendien nog met touwen om de beenen op deft grond lag. Deze man moest naar "het Algemeen Depot van Discipline te Vllsslngen worden overgebracht. Terwyi zijn geleiders by hem waren, haalde de geboeide man met veel moeite zyn zakdoek uit den zak, teneinde zyn neus te snuiten, naar het scheen. In werkeiykheld bevond zich daarin een viymscherp mes, waarmede hy In een oogenbllk de touwen doorsneed. Na snel opgesprongen te zyn, stak de man naar zyn bewakers; deze weken terug en met den ketting aan de handen rende de man over de rails en verdween in de bosschen, achtervolgd door zyn bewakers, waarop htt spoedig een voorsprong had. L/c udSsuien van rrtuKetom en omstreken worden doorzocht. Tot nog toe heelt men geen spoor van den ontvluchte ontdekt. Oosterbeek, 25 Aug. Nog onder den verschen Indruk van het afschuweiyke mlsdryf In het aangrenzende dorp gepleegd, werd gisterenavond Oosterbeek In be roering gebracht door een moordaanslag. Een 50-jarige onderwyzer van de Chr. school alhier, L. van Zuylen, die sinds 4 maanden wegens dronkenschap omslagen Is, heeft gisterenavond te half negen ge tracht de 18-jarlge Rika van Veelen door dolksteken van het leven te berooven. Rlka,. ontving vroeger van Van Zuylen lessen In verband met haar bekwaming voor de onderwys-acle. Sinds Van Zuylen echter aan de Chr. school Is ontslagen, worden haar die lessen niet meer door hem gegeven, maar door een anderen onderwyzer. Dit schynt de jalouzie van den man te hebben gaande gemaakt, maar ook moet er een liefdesgeschiedenis by in het spel zyn, want Van Zuylen heeft meermalen verklaard, Rlka van Veelen, die een knap en ontwikkeld meisje voor haar leefiyd Is, lief te hebben. Hoe dit zy, Van Zuylen, die pas weer enkele dagen van Hooghullen In het dorp Oosterbeek was teruggekeerdwachtte gisterenavond Rika aan de Chr. school op, waar zy In handwerken, waarvoor zy de akte reeds heeft, les gaf. Van Zuylen sprak haar aan en zeide met haar naar de ouderiyke woning te zullen opwandelen. Onderweg moet hy haar verschillende aanzoeken hebben gedaan, waarop het meisje steeds afwyzende antwoorden heelt gegeven. Dicht by de woning echter haalde de dader plotseling een dolkmes te voorschyn en gaf Rika daarmede een krachtlgen stoot In de linkerborst. Hevig bloedende en gillende vloog het meisje de ouderiyke woning binnen nog vóór haar een tweede stoot kon worden toegebracht. Onderwijzers van de Chr. school, die het zaakje niet vertrouwden, waren Van Zuylen en Rika van Veelen gevolgd, maar op te grooten afstand om het mlsdryf te kunnen voorkomen. Onmlddeliyk na den aanslag werd geneeskundige hulp Ingeroepen en het meisje een voorloopig verband aangelegd. Het parket te Arnhem werd gewaarschuwd en kwam nog gisterenavond te 11 uur ter plaatse, om een voorloopig onderzoek In te stellen. De toestand van het meisje, dat veel bloed had verloren, liet echter toe, dat zij een eerste verhoor kon ondergaan. Van Zuylen, die getracht had naar Arnhem te ontsnappen, was Inmiddels gegrepen en op het gemeentehuls opgesloten. Ook hij werd In verhoor genomen, waarby hy zijn mlsdryf, om Rlka van het leven te be rooven, bekende. Heden ls de man op last der justitie, onder grooten toeloop, gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Van Zuylen Is ge huwd en heeft 5 kinderen. Hij verkeerde veel by de familie v. Veelen en Rlka kwam ook wel by hem over huls om behulp zaam te zyn, wanneer de ziekeiyke vrouw van Van Zuylen het huishouden niet kon waarnemen. Van Zuylen staat bekend als een ontwikkeld man, die echter zeer ruw en grof van aard Is en een onverbeteriyke dronkaard blijkt te zyn. Op het oogenbllk is de toestand van het meisje redelijk wel. Er bestaat geen levensgevaar. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender Van 1—5 regels 75 Cto.; elke regel meer 15 Cts. BIER EN SPIRITUALIËN oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroorzaken water zucht, graveel, steen, rheumatlek, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier en blaaskwalen. De door alcohol ge prikkelde en aangetaste nieren verliezen hun kracht om het bloed te filtreeren en om de niergiften af te voeren, die water zucht, rheumatiek, graveel, lendenjicht en zoovele andere noodlottige ziekten ver oorzaken. Indien gij eenig kenteeken van een nier- of blaasaandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddellijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Oij dient met dit geneesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkeiyke ziekte verdwenen zyn, want zoo lang gy nog de geringste ver- schynselen kunt opmerken, zyt gij nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine ver liezen. Hoe langer gy uw kwaal veronachtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gy misschien last van biyvende hartzwakte. Het kan zyn, dat uw ziekte zich reeds meer ontwikkeld heeft dan gy vermoedt en uitstel van behandeling is zeer gevaariyk, zoodat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en genezen bleven. ~r»a bz>-<Oaak?.*>.,gt' u vr*v ,cz.*ijz.qn te Zierikzee verkrygbaar by den heer M. S. Polak en te Tholen by den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één - of f 10,voor zes doozen. Zandvoort. Alhier zyn by het baden twee gehuwde dames uit Amsterdam ver dronken. Scheveningen, 24 Aug. Gisterenavond was het een oogenbllk van groote ont roering in het Kurhaus alhier. Op een gerucht van buiten maakte brandgedachte zich van het publiek in de groote zaal meester; men stond van de zitplaatsen op en zocht naar allerlei richtingen den uit gang. Het orkest, onder Kunwald, bleef niettemin rustig de ouverture „Coriolan" doorspelen. Gaandeweg kwam het publiek, dat bulten niets anders bemerkt had dan een door den wind bewogen rook uit een schoorsteen, terug en hernam min of meer verlegen zijn zitplaatsen. Orkest en leider kregen een harteiyke ovatie voor hunne bezadigdheid, welke misschien grooter paniek voorkomen heeft. Brielle, 24 Aug. De heer Paul J. Oprei, bouwondernemer te Rotterdam, is eigenaar geworden van het tot villabouw bestemde terrein, tegenover het hotel-pension „Ons Genoegen", te Oostvoorne. Het plan van den heer Oprei is daar een Noorsch villa park te bouwen met vyver. Het zullen vriendeiyke chalets zyn, geriefeiyk inge richt met gasleiding etc. Alle zorg zal worden besteed, om het geheel een schilder achtig karakter te geven. En de kans van slagen daarvoor is zeer groot. Oostvoorne zal door het villa-park van den heer Oprei een bekoring meer rijk zyn. Tilburg, 24 Aug. Dinsdagavond om streeks 11 uur werd de politie alhier van uit het station gewaarschuwd, dat in den omtrek daarvan een persoon zich ophield, die zich zonderling aanstelde. Toen de politie daar kwam, bevond zich inderdaad zulk een persoon aldaar en vond zy termen aanwezig om hem mede naar't hoofdbureau te nemen. Aldaar ondervraagd gaf hy op C. G. te heeten, 27 jaar oud, geboren te Parys en woonachtig te Genève, terwijl by fouilleering op hem bevonden werd een som van 450 gld. aan bankpapier en specie. Verder kon de politie nog uit onsamenhangende door hem gesproken woorden opmaken, dat hy daags te voren gelogeerd had in het hotel v. Aaan de Spoorlaan alhier, doch daar wegens vreemde manier van doen niet langer geduld werd. Ook hier stelde de politie een onder zoek In en nam nog in beslag 2 koffers, die de zonderling daar had achtergelaten en bevattende vele gouden en zilveren voorwerpen. Uit het onderzoek, dat nader door de politie werd ingesteld, is nog niets met zekerheid te zeggen. Men vermoedt echter met een krankzinnige te doen te hebben. Moeten wij de granen met kali bemesten Wl] moeten granen met kali bemesten; 1". Omdat als regel alle gewassen een volledige bemesting moeten hebben en elke volledige bemesting minstens moet bestaan uit stikstof, phesphorzuur en kali. 2°. Omdat alle graan, maar vooral het stroo van alle graan, zoowel het rogge-j als het gerste en tarwestroo een zeer belangrijke hoeveelheid kali bevat. 3". Omdat een rijke kalibemesling op rogge, tarwe en gerst tot gevolg heeft, een opeenhooplng van kali in het stroo, waardoor dit stroo harder en sterker wordt, en zoo beter bestand tegen regen- en windvlagen. Met kali bemest graan, zal dus minder legeren. 4'. Omdat uit tal van proeven, die met zeer veel nauwgezetheid en nauwkeurigheid genomen zijn, o. a. door prof. Schneidewlnd, directeur van het landbouwkundig proefstation te Halle a./S gebleken is, dat een afzonderlijke kalibemesting, ook op betere gronden, een gunstigen invloed heeft op de korrel, zoowel als op het stroo, zoo dat de graanoogst na kallbemestlng, èn door het graan èn door het stroo vermeerdert- 5". Omdat, wanneer we het stroo, dat we ver krijgen van met kali bemest graan, zelf houden en daarvan mest maken, de aan de granen ge geven kali, later weer aan ons land ten goede komt, daar de kali zich voornamelijk ophoopt in het stroo. 6°. Omdat een kallbemestlng vooral in vorm van kaïniet zeer goedkoop ls en juist kaïniet zeer geschikt ls voor het graan. Er is toch door de bovengenoemde proeven van Schneidewlnd aangetoond, dat het chloor, dat kaïniet bevat, een zeer gunstigen invloed uitoefent op den groei der graangewassen. 7'. Omdat In verband met het vorige er dus geen bezwaar bestaat, om ook kaïniet In ge deelten te geven, gedeeltelijk voor het zaaien, gedeeltelijk in den winter bij open grond of over een licht sneeuwdek en nooit bij het plotseling omslaan van het weer. 8°. Omdat kaïniet, evenals alle zouten, ook eenigszins medewerkt, om 't bevriezen der sappen en dus der planten tegen te gaan. Daar kaïniet goedkooper ls dan eenig ander bemestingszout en dus in grootere hoeveelheden kan gegeven worden, is het aandeel der kallzouten in deze kwestie dus grooter dan dat van andere be- mestingszouten. 9". Omdat, wanneer er in uwen bodem door graangewassen opneembare kali ontbreekt of te weinig is, ook uwe andere bemesting met stik stof of phosphorzuur vrijwel waardeloos ls. 10°. Eindelijk en ten laatste maar dit is juist mijn voornaamste reden omdat prof. Schneidewlnd heeft aangetoond, dat de kwaliteit, de hoedanigheid van met kallzouten bemeste granen, zeer veel beter is dan die van granen, welke niet met kali bemest zijn. Ziedaar tien, zegge tien redenen, waarom granen met kallzouten moeten bemest worden. Wanneer er dus maar twee of drie voor u gewichtig ge noeg zijn, dan ls er toch al reden te over om de zaak zelf te onderzoeken. RHAMITAAE. De chantage, een gewas dat .groote stadslucht" noodig heeft om te groeien, gedyt vooral in Den Haag de laatste jaren buitengewoon welig. De staaltjes, die men er soms van hoort en ondervindt zyn menigmaal op het ongeloofeiyke en veelal op het brutale af. Onlangs zoo vertelt de Haagsche briefschryver van de Arnhemsdie Ct. ging hier (Den Haag) het verhaal van een gunstig beleend staande jonge man, die In één der straten van de oude stad was aangesproken door een meisje van een jaar of twaalf, dat enkele bloemen te koop aanbood, maar daarby gemaakt verlegen deed, zoo'n soort verlegenheid, die er op berekend Is, om tot ondeugd uit te lokken. De jonge man, die op dat punt nog weinig ervaring had, kocht een bloem, betaalde er voor, en vervolgde zyn weg. Het meisje echter bleef naast hem loopen, totdat op eens een man, die zich de vader noemde, verscheen, het kind ruw wegtrok en den jongen man met verwyten overstelpte. Deze begreep er niets van. Maar er ging hem een licht op, toen het kind op ge maakte toon begon te hullen en een ver haal opdlichte, dat de jonge man haar tot slechtheid had willen verleiden. Hy had haar reeds geld In de hand gestopt, heette het. Papa dreigde met de politie, maar ver klaarde zich, zonder dat hem dit gevraagd werd, bereid de zaak voor zoo- en zooveel te sussen. De jonfce man, woedend, Het papa de taaiheid van zyn wandelstok ge voelen. Er ontstond een oploopje. De politie kwam er aan te pas, en ofschoon .papa" zyn best deed om weg te sluipen, werden belden naar het bureau gebracht, waar al dadeiyk bleek, dat men met een beruchten chanteur te doen had, die zyn dochtertjes, nog kinderen, de straat op zond, om op de boven beschreven wyze vat te krygen op niets kwaads vermoe dende voorbygangers. Dezen zomer wandelde ik langs het strand ten Zuiden van Scheveningen, In de richting van de kleine badplaats Kyk- duln, In de nabyheid van Loosduinen. In het begroende duingebied In die streek wan delen veel Hagenaars en natuuriyk ook veel vryende paartjes. Ik had een binocle by my en schepte er een ondeugend ge noegen in, een paartje te verkennen, dat even innig als zedig tegen een helling zat, de armen om elkaar heengestrengeld. Opeens verschynt In het veld myner waarneming, een eindje boven het paarlje, een man die, op handen en voeten kruipend, van boven af het paartje be- splonneert, weldra op den voel (of liever op handen en voeten) gevolgd door een tweeden. Een oogenbllk later had de overval plaats. De twee kerels geraakten met de manneiyke helft van het vryende paartje in een hevige woordenwisseling, die ik wegens den afstand niet kon ver staan, maar waarby druk gegesticuleerd en van den kant der twee spionnen ge dreigd werd. Ik veranderde van richting en ging ook het duin in, zooveel mogeiyk de vier personen In het oog houdende. Na korten tijd was Ik in hun nabyheid, en vond: het meisje in tranen, haar cavalier woedend, de twee onwelkome bezoekers dreigende mei schandaal. Ik mengde my in de quaeslle, liet de schavuiten be merken dat Ik zeer goed begreep, wie zij waren en raadde den jongen man aan, rechtsomkeert te maken en den eersten den besten polltle-agent in kennis te stellen van het geval. Dit hielp: .moppe rend en vloekend trokken de twee af. Navraag by de politie bevestigde, dat dit tweetal er zyn werk van maakte om ver liefde paartjes In het duin te verschalken, en met schandaal en leugens! :e dreigen, indien ze nfet werden afgekocht. Een vriend van my vond onlangs In één der bladen een advertentie, waarin een papegaai te koop werd aangeboden. Hy vervoegde zich aan het opgegeven adres om den vogel te zien, en werd te woord gestaan door een nog jorge vrouw, die zich als de vrouw de; huizes aan hem voorstelde, hem eerst eenlgen tijd zeer onderhoudend aan de praat hield, en vervolgens naar een kamer geleidde, waar de papegaal In zyn kooi zat. Lorre beviel hem wel, maar over één eigenaardigheid verwonderde hy zich: de vogel sloeg allerlei ongepaste taal uit, en vooral scheldwoorden. Toen hy hierover zyn verwondering te kennen gaf, werd me vrouw stil, en er kwam een droevige uit drukking op haar gelaat. Intusschen had men Lorre alleen gelaten en was In een serre aangeland. Hier werd het gesprek voortgezet, maar vooral van de zijde van myn vriend; mevrouw was zenuwachtig, er stonden tranen in haar oogen, en toen de kooper opnieuw het gesprek op de fout van de papegaai bracht, barstte zy opeens in hevig gesnik uit. De positie van een man tegenover een knappe jonge vrouw is in zulke gevallen altyd eenigszins moeliyk. Myn vriend Informeerde natuur iyk wat er aan scheelde, waarna zy hem schreiende by stukjes en beetjes vertelde, dat de papegaai al die leeiyke woorden van haar man had, dat zy geen leven by hem had enz. Dit werd verteld onder hevige emotie en zelfs kreeg de beklagens waardige vrouw het zóó op haar zenuwen, vriend" haar'"nog "futst 'fn vz$Mn tiS opvangen en naar een stoel geleiden. Zoodra zij een weinig bygekomen was, verontschuldigde zy zich en myn vriend vertrok, na de papagaal gekocht te hebben. De vogel met kooi werd hem den vol genden dag thuis gebracht, hy betaalde en dacht spoedig niet meer aan het geval. Eenlge dagen later ontving hy over de post een enveloppe met zyn portret, ge nomen op het oogenbllk dat hy de schoone verkoopster van de papegaal In zyn armen opving. Nog nauweiyks van zyn verbazing be komen, werd een heer by hem aangediend, die zich ontpopte als de echtgenoot der dame, en hem de heftigste verwyten toe voegde. Hy bleek geheel op de hoogte te zyn van de omstandigheden van myn vriend, ook van zyn aanstaand huweiyk met een meisje, dat hy aanbad, maar dat erg jaloersch was, en dat hy dreigde In kennis te stellen met het .feit", dat mijn vriend zyn vrouw oneerbare voor stellen had gedaan en haar in zyn eigen huls had omhelsd. Het portret (door wlen het genomen was, kwam er niet op aan), was het stomme bewys van het flagrant déllt. Volgde het aanbod om tegen een aanzleniyk bedrag de zaak In den doofpot te doen. Mijn vriend begreep ten volle, het slachtoffer te zyn van een keurig in scène gezet komplot, waarby de papegaal de aanleiding, mevrouws verdriet het voor wendsel, mevrouw de openlijke uitvoerster, en mynheer de auctor Intellectualis, tevens de verdekt opgestelde fotograaf was. Maar breng dit alles een jaloersche vrouw aan het verstand. Maak haar deze verklaring aannemeiyk tegenover een ge tuige van de welsprekendheid van het fotografisch portret, (lat haar over een uur kan bereiken! Hij zag zyn levensgeluk Ineenstorten door de Intrige van het ge- meene boevenpak, waarmede de adver tentie hem In aanraking had gebracht. Wie zal het misduiden, dat iemand onder der- geiyke omstandigheden zwak Is? Hy was het, maar heeft het zich later beklaagd. Want na de eerste betaling volgde nieuwe pressie. Iedere afgedwongen geldsom lokte een nieuwe afdreiging uit. Totdat hy eindeiyk, door dat geboefte op de erger- lykste wyze In het nauw gebracht, alles aan zyn verloofde vertelde. Een crisis volgde. Maar alles liep goed af en met de chantage was het nu uit. Nog een ander staaltje. Aan een pas gehuwd man werd op zekeren dag een quitantie van f 180 ge presenteerd, voor 4 maanden kamerhuur, die mevrouw nog van 'n jaar vóór haar huweiyk schuldig was. De man ver wonderde zich bovenmate, aangezien zyn vrouw nooit op kamers gewoond had, maar by haar ouders thuis. Hy Informeerde naar den aard der vordering en nu bleek het, dat deze zich In handen bevond van een schuldvorderingskantoor, dat voor het oogenbllk geen nadere Inlichtingen kon geven. Daar de jonge vrouw verklaarde, er zelf ook niets van te begrypen, werd nader bericht van het bedoelde kantoor Ingewacht. Maar Inmiddels bracht het geval tusschen de jonggehuwden een begin van wantrouwen en verwydering teweeg, daar de man zich ging inbeelden dat zyn vrouw er toch wel meer van zou weten, en de vrouw zich beleedigd gevoelde dat haar man haar kon wantrouwen. Na eenlge dagen ontving de man een uitnoodlging om door den chef van het schuldvorderingsbureau nader te worden Ingelicht. Hy ging er heen en nu werd op den voorgrond gesteld, dat de verlangde inlichtingen slechts onder discretie zouden kunnen gegeven worden, een aar bod, waarop de echtgenoot inging. Daarop werd hem een verhaal gedaan, dat in staat zou zyn geweest hem krankzinnig te m2ken. Het bevatte niets meer of minder, dan dat mevrouw vóór haar huwelijk aan zeker adres kamers had, waar zij heeren ontving. Den verhuurder ging dit niet aan, maar zy had vergeten over de laatste maanden kamer huur te voldoen. Vandaar de vordering. Hoe diep de man, die zyn vrouw'vóór haar huweiyk slechts korten tijd gekend had, door dit verhaal ook geschokt was, hy was nuchter genoeg, om alvorens te betalen, de zaak te onderzoeken. Om te beginnen noteerde hy de maanden, waar over de huur liep. Vervolgens ging hy naar een advocaat en legde dezen de geheele zaak bloot. Deze ging aan het onderzoeken, en begon dadeiyk lont te ruiken toen hem bleek, dat zoowel de kamerverhuurder als de directeur van het schuldinvorderlngskantoor bekend stonden als chanteurs. Een met groote voorzichtigheid Ingesteld onderzoek bracht verder aan het licht, dat de vrouw onmogeiyk de bedoelde kamers in de op de kwitantie vermelde maanden fn huur kon hebben gehad, daar zy gedurende de eerste 2 maanden ernstig ziek was geweest, gedurende haar ziekte by haar ouders ver pleegd was, en geen voet bulten de deur had gehad. Na hersteld te zyn was zy vervolgens de derde der bedoelde maanden voor verder herstel by een familie In Oelderland geweest. En na geheel hersteld te zyn teruggekeerd, had zy by haar ouders gedurende etteiyke weken een vriendin te logeeren gehad, In wier gezel schap zy zich zóó voortdurend bevonden ■..j, hezoeken aan de bedoelde kamer ook toen geen sprake kon zijn. Natuuriyk werd de .kamerhuur" niet betaald, en de politie In kennis gesteld van het geval. De .kamerverhuurder" en het schuldvorderingsbureau worden nu in de gaten gehouden. In het bovenstaande zyn eenlge staaltjes van chantage, die hier zyn voorgekomen, medegedeeld; zy zouden met vele andere te vermeerderen zyn. De vlndlngrykheld van dat volkje, houdt slechts geiyken tred met hun brutaliteit. Er ls slechts één middel om hün kom- plotten machteloos te maken, d.L: by de eerste poging tot chantage, zelfs al heeft men zelf aanleiding er toe gegeven, de politie van de zaak in kennis te stellen. Als men zelf Iets op zyn kerfstok heeft (en dit komt In dergelijke gevallen vaak voor, omdat de chantageplegers meeslal de vrouw als lokvogeltje gebruiken) Is het niet aangenaam de politie er In te mengen, maar Indien men dit niet doet, Is men aan dit volkje overgeleverd, dat genade noch medeiyden kent, en zyn slachtoffers reddeloos te gronds helpt. Brand op de Brusselsche Tentoonstelling. Volgens de Vlaamsche Gazet van Brussel Is de heropening van het afge brande gedeelte der tentoonstelling op 10 September bepaald. Brussel-Kermis zal dan geheel opnieuw opgebouwd zyn. Aan hetzelfde blad wordt nog het volgende ontleend: Hel krygsgerecht heeft een onderzoek Ingesteld over de feiten, die ter algemeene kennis zyn gebracht. Soldaten hebben tydens den brand nlel aan de plunderzucht kunnen weerstaan. In de kelders van Brussel-Kermis zyn de deuren ingestampt en werden de flesschen champagne ge ledigd. Zelfs zyn tengevolge van overmatig drankgebruik twee soldaten door delirium aangetast. Eenlge soldaten, die juweelen hadden gestolen, hebben die weergebracht, zeg gend, dat ze die gevonden hebben. Twee soldaten zyn op heelerdaad van plundering eener vilrlen betrapt. Al de plichtigen zullen streng worden vervolgd. Een zeker aantal bewakers van een vreemde afdeeling zyn sedert den brand niet meer gezien. Men vermoedt terecht, dat zy zich aan plundering hebben overgeleverd en op de vlucht rijn gegaan. Hun signalement is langs alle kanten rondgestuurd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6