Ingezonden Mededeelingen. ABDIJSIROOP a L. I. AKKER, Rotterdam. tondlisitkuniissie le Zierikzee. GemeeDteraadsvergadering le Tiiolee, ontvang en uitgaat f 481,155,15, met een post voor onvoorziene uitgaven ad f 1530,371. Onder de ontvangsten worden geraamd de hoofdelijke omslag op f 108 000, de straat belasting op f 22800 en de plaatselflke belasting op het gedistilleerd op I 25000. Onder de uitgaven worden geraamd de kosten van het middelbaar onderwijs op I 33449,06, tegen I 24262,181 voor 1910, en die voor het lager onderwijs op f 105 481,85, tegen f 103.654,994 voor 1910. Verhooging jaarwedden. Op deze begrooting worden de jaarwedden van den burgemeester en secretaris leder uitge trokken op f 3000 ol I 500 hooger; die van den controleur, den gemeente-bouw meester en den commissaris van politie, resp. op I 2400, I 2225 en f 2000 of voor leder dezer salarissen f 200 meer. Oedep. Staten van Zeeland hebben goedgekeurd het besluit van den gemeente raad alhier tot het aangaan van een tijde lijke geldleenlng van f 176.000. De gemeenteraad alhier heeft In zijn Vrijdagmiddag gehouden zitting benoemd tot vast leeraar in de natuurwetenschappen aan de Handelsschool den heer J. C. Heine, en tot tijdelijk leeraar In de geschiedenis en staatsinrichting aan deze school den heer dr. H. E. Becht. Tot eere-voorzitter van de opgerichte Rotterdamsch—Vllsslngsche Toeristenclub is benoemd de heer A. C. Dijkman Sr. te Rotterdam. Deze toeristenclub, die zich ten doel stelt het organiseeren van wetenschappe lijke reizen, zal de eerste reis ondernemen naar Edinburgh, terwijl vandaar een bezoek zal worden gebracht aan de Schotsche Hooglanden. Burgem. en Weth. alhier hebben een prae-advles uitgebracht op het In hun handen gestelde adres van de afdeellng Vlisslngen van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, houdende verzoek: 1°. om het maximum-getal leerlingen per klasse lager te stellen; 2°. de hoofden van scholen te belasten met één klasse; 3°. het geregeld houden van schoolvergaderingen ver plichtend te stellen. Burgem. en Weth. hebben het wensche- lijk geacht om aangaande deze belangrijke punten het oordeel In te winnen van het rljksschooltoezlchi, de commissie van toe zicht op het lager onderwijs en de hooiden van scholen. Omtrent het eerste punt zijn de adviezen eenstemmig, n.l. dat een vermindering van het maximum-getal leerlingen op sommige scholen zeer wenschelljk is. Evenwel wijzen Burgem. en Weth. er op, dat de kosten van het lager onderwijs reeds zóó zwaar op het gemeenleek budget drukken, dat zij geen vrijheid kunnen vinden voor stellen te doen, die de uitgaven hiervoor belangrijk zullen bezwaren. Wat het tweede punt betreft, het op dragen van het onderwas aan de hoofden van scholen, zfln Burgem. en Weth. van oordeel, dat In een gemeente als deze, waar het systeem van 12-klassfge scholen bestaat, het verzoek niet voor Inwilliging vatbaar is. Het derde punt betreft het houden van schoolvergaderingen. De hoofden van scholen en de commissie van toezicht zijn hiervoor niet gunstig gestemd; de districts schoolopziener heeft daartegen in principe geen bezwaar, doch wel tegen de regeling door adressanten overgelegd. Waar volgens Burgem. en Weth. de behoefte aan schoolvergaderingen In deze gemeente niet wordt gevoeld, hetgeen o. a. Is af te lelden uit het advies der hoofden, stellen Burgem. en Weth. voor, ook op dit verzoek afwijzend te beschikken. - Schieten. Door de schietvereenlglng .Voor Vaderland en Koningin" te Vlisslngen werd van 20 tot en met 24 Augustus een nationale schietwedstrijd gehouden ter herdenking van haar 10-jarlg bestaan. De deelneming aan dezen wedstrijd was buitengewoon groot, daar niet minder dan 134 korpsen zijn uitgekomen, w. o. ver schillende bulten Zeeland. De korpswedstrijden hadden den volgen den uitslag: Korps 150 Meter. Eere-prljs voor .Vader land en Koningin" te Vlisslngen met 246 punten; le prijs .Breskens" te Breskens met 243 punten; 2e prijs .Nimrod" te 's-Heer-Abtskerke met 239 punten; 3e prijs .Utile Dulcl" te Bergen-op-Zoom met 233 punten; 4e prijs .President Ste^n" te Oostburg met 231 punten; 5e prijs .Voor Vaderland en Koning" te Terneuzen met 228 punten en 6e prijs .Groede" te Groede met 225 punten. Korps 100 Meter. Eere-prljs .Domburg" te Domburg met 289 punten; le prijs .Breskens" te Breskens met 286 punten; 2e prijs .Koningin Wllhelmlna" te Wlsse- kerke met 283 punten; 3e prfls .Utile Dulcl" te Bergen-op-Zoom met 279 punten 4e prijs .Voor Vaderland en Koning" le Terneuzen met 278 punten5e prijs .Nimrod" te 's-Heer-Abtskerke met 275 punten en 6e prijs .Nooit Terug" te 's-Heer- Hendilksklnderen met 275 punten. Korps 20 Meter (Marga) Eere-prljs .Nimrod" te Wolfaartsdljk met 265 punten; le prfis .Soranus" te Oostkapelle met 262 punten; 2e prijs „Pro Patria" te Nlsse met 260 punten; 3e prijs „Koningin Wll helmlna" te Vrouwepolder met 258 punten 4e prijs „Breskens" te Breskens met 258 punten en 5e prijs „Jan van Glomes" te Bergen-op-Zoom met 254 punten. Korps 12 Meter (cylinder), le prijs „Domburg" te Domburg met 274 punten; 2e prijs „Jan van Olljmes" te Bergen-op- Zoom met 271 punten3e prt|s „Pro Patria" te Nlsse met 269 punten4e prijs „Koningin Wllhelmlna" te Kwadendamme met 269 punten en 5e prijs „President Steljn" te Oostburg met 266 punten. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 15 (lts. irr IEDERESrAD"fYVtET-MËrs ;.CAT 1 i iiri èu,i ■••'.'4. L JfL ïi ij MtT eerilG AFDOEND ötnttSAMDOEL 15 TE6Cn A5TIWA Eft AUt B0R5T-LOflG* en K6£LAAf1P0£MinGfcn Prijs per flacon van 230 gram f 1.—, van 550 gram f 2 en van 1000 gram f 3 50. Hoe grooter flacon, hoe voordeellger dusl Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Scherpenisse. Bij de gehouden ver- kooplng van straatmest der gemeente werd kooper: van het le perceel W. Suurland, voor f 24; van het 2e perceel P. Noor- dljke Cz.. voor f 32, en van het 3e perceel Jan van de Velde Jz., voor f 25. Voor de aanbesteding van petroleum waren twee Inschrijvers, n.l. W. Suurland en A. Hartog Az., belde voor 81 cent. Gegund bij loting aan A. Hartog Az. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. De korenoogst is zoo goed als geëindigd. De schooven zijn in de schuur geborgen of aan klampen onder dak gebracht. Hier en daar verneemt men reeds het geratel der snorrende dorsch- machines, die het koren, hetzij voor eigen gebruik, hetzQ voor den verkoop, uil de aren slaan. De opbrengst wat de tarwe betreft be reikt het middelmatige; gerst en haver zijn er boven. De hoedanigheid van het koren Is veel beter dan verleden jaar. St.-Aonaland, 26 Aug. Reeds nu kan vastgesteld worden, dat het besproeien van de aardappelen een gunstige uit werking heeft gehad. Zoowel wat de hoeveelheid als wat de kwaliteit betreft, winnen de besproeide het van de andere. Een landbouwer had van de eerste 1000 H L. verkocht 4 f 2,50, een prijs, die hier voor de anderen niet gemaakt wordt. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Oem. te Wolfaartsdljk door ds. F. H. Boersma te Wlrdum; voor het beroep naar die Gem. te Vlisslngen door A. M. Berkhoff, cand. te 's-Oravenhage. In dit jaar waren er over de geheele wereld 22.000 zendelingen. De bijbel Is vertaald In ongeveer 500 talen en dialecten. Wat voor de zending bijeengebracht wordt, Is ongeveer 25000.000 dollar jaarlijks. Dulzende missionaire artsen in de helden- sche landen behandelen 3 000.000 patiënten per jaar. Er ztyn 40 zendingshospitalen en over de 500 weeshulzen en toevluchts oorden. Er zijn over de 6000 ongehuwde vrouwen, die als zendelingen onder de heldensche vrouwen en kinderen arbeiden. Er zijn ongeveer 93000 predikanten, evangelisten enz. uit inboorlingen, die onder hun eigen volksgenooten werken. Voorts ongeveer 3000 scholei) en inrich tingen voor onderwijs, die door Protestant- sche zendelingen In heldensche landen verzorgd worden. Er zijn meer dan 160 zendingsdrukkerijen en uitgeverszaken, en 400 christelijke bladen op de zendlngsvelden O N D E R W IJ S. BIJ het op 24 dezer te 's-Hage gehouden examen voor akte Fransch I. o., slaagde o. a. mej. M. C. v. d. Panne te Eikerzee. De gemeenteraad van Middelburg heeft gunstig beschikt op het verzoek van de afdeellng Middelburg van het Neder- landsch Onderwijzers- Genootschap tot verhooging der jaarwedden van de onder wijzeressen In de handwerken. Die werden van f 100 gebracht op f 140. Daarentegen werd afwijzend beschikt op een verzoek van diezelfde afdeellng om verhooging van de toelage voor huishuur voor gehuwde onderwijzers. Aan den heer J. J. Timmer te Oud- Vossemeer Is na afgelegd examen te Utrecht, uitgereikt het diploma B voor toelating tot de Universiteit. RECHTSZAKEN. De Instructie in de zaak der dienstbode van de NIc. Wllsenkade te Amsterdam, die verdacht wordt met haar vrijer haar meesteres te hebben aangevallen met kokend water, tengevolge waarvan deze overleed, is thans gesloten. De zaak Is naar de openbare terechtzitting verwezen en zal vermoedelijk in het eind der volgende maand worden behandeld. Visscber Ij- Berichten. Bruinisse. In de vorige week verzond men van hier 3440 ton mosselen naar België en Frankrijk. Naar Engeland, Hol land en Dultschland verzond men 450 balen mosselen. PREDIKBEUR TEN. Zondag 28 Augustus 1910. Zlerikzee. Qeref. Kerk. '5 Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jeruël II. 'b Voorm. tien ure en 'savonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols (In de school). Burgh. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Japchen van Haamstede. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Brouwer van Rotterdam. Geref. Kerk. 'b Voorm. half tien ure en '3 nam. twee ure: Leeskerk.' Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bruinsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Onwerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van den Berg van Zlerikzee. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden. (Voorbereiding H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Geref. Kerk. 'b Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Van de Griend van Drelschor. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 'b Voorm. half tien ure: ds. Elenbaas. Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Tholan en St.-Filipsland. Tbolen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Lang van Gouda; 'savonds zes ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. Roelof sen van Bruinisse. St.-MaartensdIJk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins; 'snam. twee ure: de heer Hack. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Steenbeek. (Collecte voor het Ziekenfonds). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Vliet. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Pol; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Brufjn; 'savonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: As. Elenbaas van Slrjansland. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Aonaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Van Padden- burgh. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. St.-Plllp8tand. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dlqnst; 's «am^tyree ure: ds. Van de Pol van Oud-Vossemeer. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. In de Auguslus-vergaderlng dezer com missie werd 0. a. medegedeeld, dat ter uitvoering van besluiten der vorige ver gadering de volgende adviezen waren uitgebracht: 1°. aan het Qemeentebestuur van Zonnemalre was bericht gezonden, dat de commissie zich behoudens enkele opmer kingen vereenlgde met het nieuwe ontwerp voor den bouw van een armhuis; 2°. eene woning ln de gemeente Noordgouwe was voor verbetering voorge dragen (het Oemeentebestuur vereenlgde zich met dit advies); 3°. aan Burgem. en Weth. van Zierikzee was voorgesteld verbetering te brengen In de drinkwater-voorziening van één der lagere scholen; 4°. aan het Oemeentebestuur van Burgh was meegedeeld, dat de commissie zich zeer goed kon vereenigen met de voorge nomen rloleerlng van een deel [Jder gemeente. Verder werd meedeellng gedaan van een schreven van het Bestuur der Christelijke Bewaarschool te Zlerikzee, waaruit bleek, dat In beginsel was besloten tot den aankoop van een nieuw schoolgebouw. Besloten werd het Gemeentebestuur van Noordgouwe voor te stellen, tegen den eigenair eener woning, welke geen gevolg had gegeven aan de tot hem gerichte aanschrijving tot verbetering daarvan, des wege proces-verbaal te doen opmaken. Ten slotte werd besloten overeen komstig een omtrent dit onderwerp door eene sub-commissie uitgebracht advies bij de Oemeentebesturen aan te dringen op het tegengaan van het gebruik var- loodhoudende verven bij openbare werker en gebouwen, terwijl aan het Bestuur der Ambachtschool een schreven zal worden gezonden, waarin op het gevaar van het gebruik dier verven uit een gezondheids- oogpunt gewezen wordt. Uit de ontvangen berichten bleek, dat sedert de vorige vergadering (19 Mei) In het ressort der commissie waren voorge komen 4 gevallen van diphtherle (waarvan 3 te Zlerikzee en 1 te Kerkwerve). van 24 Augustus 1910. Aanwezig 6 leden. De voorzitter, de oudste wethouder de heer A. Hollestelle, opent de vergadering, en deelt mede dat met kennisgeving afwezig zijn de heeren Van Vrcdenburg, Overman, Noske, Wagtho en de burgemeester de heer M. G. van Stapele. Hierop werden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter stelt voor de zaken volgens het den leden toegezonden convlcatieblljet te behandelen, behalve punt 3 der agenda, luidende onteigening ten behoeve der Thoolsche Bouwvereenlglng van een perceel aan de Oud-Vosmeersche Poort. Als reden geeft de voorzitter hiervoor aan, dat het bestuur der Bouwvereenlglng, tevens leden van den raad, voor het meerendeel in deze vergadering afwezig Is, en daarom zal, bijaldien de ontelge- nlngsplannen aan critiek worden onderworpen, het hoor en wederhoor ln deze vergadering niet tot zijn recht komen. Daarom acht hij het beter om deze zaak te verdagen naar de volgende ver gadering. De heer Moelker vindt den aangevoerde grond van den voorzitter niet voldoende, om voetstoots toe te geven, dat men deze zaak nu moet ver dagen, omreden de anderen heeren afwezig zijn. De heeren hebben allen geweten, dat het heden raad Is, en ook geweten, dat deze zaak zou worden behandeld op dezen middag. Daar komt bQ, dat het geval zich kan voordoen, dat ln een volgende raadszitting één of twee der nu aanwezige heeren afwezig Is, en zullen dan die heeren ook uitstellen om de zaak te behandelen, omdat wQ er niet zijn De heer Wagemaker vraagt of juist de voor zitter de goede orde van zaken niet volgt, daar hl] meent, dat alle ingekomen stukken en ver zoeken enz., in den regel verdaagd worden naar de volgende vergadering om dan pas behandeld te worden. Hierop antwoordt de heer Moelker, dat dan de voorzitter het verzoek der Bouwvereenlglng niet op de agenda had moeten plaatsen, en het ge woonweg had op moeten nemen onder de inge komen stukken. Ik weet van geheel het verzoek niets af, zegt spreker, maar het is toch zeker over dat schuurtje en erf aan de Oud-Vosmeersche Poort. En ik doe het ook niet om te zeggen, ik zal de Bouwvereenlglng onaangenaam zijn ln dezen. Het kan misschien zQn, dat ik er best mee kan medegaan, misschien ook niet, maar Ik houd vol, dat de reden door den voorzitter genoemd voor ml] niet gewichtig genoeg Is, om het verzoek niet te behandelen. De heer Kegge is van oordeel, dat de reden die den voorzitter noemt, niet voldoende is om deze zaak niet te behandelen. Het afwezig zQn van de heeren der Bouwvereenlglng is voor spreker geen motief om deze zaak te verdagen. Spreker heeft zich er eenigermate op voorbereid, en had gaarne behandeling gezien. Spreker ge looft niet, dat de andere heeren de zaak zouden uitstellen. Ook de heer Qulst is van meening, dat hQ niet gelooft dat de andere heeren bfl hun af wezigheid de zaak zouden opschorten, en stelt behandeling voor. De voorzitter zegt, dat bQ hem geen oog- of bijoogmerken aanwezig zijn. Het is alleen voor het beter uitkomen van het debat, dat soms zou kunnen plaats hebben. HIJ heeft er van te voren nog met bestuursleden der Bouwvereenlglng over gesproken, en die hadden ook liever wegens hunne afwezigheid uitstel van behandeling. Indien het mij, zegt de voorzitter, mogt gebeuren ln een volgende raadszitting tegenwoordig te zijn, zou van mij evengoed bfl afwezigheid der nu aan wezige leden een voorstel gedaan worden tot verdaging als nu op dit oogenbllk. Wordt tot stemming overgegaan met dien uit slag dat de stemmen staken. Vóór behandeling stemden de heeren Kegge, Moelker, Qulst. Tegen behandeling de heeren Wagemaker, Christlaanse en de voorzitter, zoodat het voorstel van den voorzitter Is aangenomen. Wordt gelezen een Koninklijk Besluit, geteekend Het Loo, van 11 Juli 1910, bevattende de toe kenning van een bedrag groot f 38300 te ver- leenen aan de gemeente Tholen ten behoeve der Tholensche Bouwvereenlglng voor den bouw van 22 woningen. Worden gelezen bezwaarschriften tegen den hoofdelQken omslag van de heeren A. Janssen Gz, L Bal en B. W. Schot. Worden door den voor zitter volgens gewoonte naar de commissie ver wezen. Wordt gelezen een verzoekschrift van het fanfare-gezelschap .Concordia", om de muziek tent dezen winter te mogen laten staan op het Marktplein, daar het geen bergplaats op 't oogen bllk bezit. De voorzitter zegt, dat hij met den marktmeester over deze zaak gesproken heeft, en dat met de komende kermis de trap er zal worden afge nomen. BIJ Burgem. en Weth. bestaat geen be zwaar, weshalve zQ voorstellen om het verzoek in te willigen. De heer Kegge vraagt, of de gemeente soms met die tent Iets te maken heeft, van wie Is zij? De voorzitter zegt, dat de gemeente er geenerlel belang bij heeft. Verder zegt de beer Kegge nog, wat de kermis betreft, volgens mijn gevoelen z u ik wenschen dat zQ er dan opzettelijk bleef staan. Waarop de heer Qulst antwoordt: Het Is schande lijk genoeg, dat in onze Christelijke omgevir.g die rommel jaar op jaar terugkomt, want het Is op zulke dagen beestenboel genoeg. Hierop wordt het voorstel van Bu-gem en Weth met algemeene stemmen aangenomen. Wordt gelezen een verzoekschrift van M. van Nieuwenhuizen om in opstal van de gemeente te mogen ontvangen ongeveer 145 M3. gemeente grond, gelegen in de Molenkom. Idem één van gez. Schot om van de gemeente te ontvangen 6 M1. grond, zijnde op heden open bare straat, tot vergrooting van hun te herbouwen woonhuis. Beide adressen worden, na eenige discussie en nadat de leden inzage der aanwezige teekenlng hebben genomen, met algemeene steramen aan genomen. Wordt gelezen het rapport der commissie be noemd ter vorige raadszitting tot het nazien der begrooting over het dienstjaar 1909 en die der belde armbesturen. De conclusie strekt om de begrooting ongewijzigd goed te keuren, met een paar opmerkingen, die zij gaarne nog wat zag opgehelderd. De voorzitter zegt dat er dit jaar voordeelig is gebaggerd ln de Vest en daardoor minder geld, ongeveer f 50, is uitgegeven. De heer Wagemaker vraagt, waar die f 50 dan gebleven zijn. De voorzitter antwoordt, dat dezelve besteed zijn aan het suatleslulsje aan de Oud-Vosmeersche Poort. Hierop wordt de begrootlng der gemeente en die der armbesturen met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierop biedt de voorzitter, namens Burgem. en Weth. aan de begrootlng over het jaar 1911, voor de gemeente geraamd op f 39004,03. voor het algemeen armbestuur op f 1452,64 en het weezen armbestuur op f 407,69. De voorzitter zegt, dat de vaste gewoon le is dezelve naar een commissie te verzenden en be noemt daarin dr heeren Overman, Wagemaker, Noske, Kegge, Moelker, voor zooverre aanwezig verklaren de heeren de benoeming aan te nemen. De voorzitter zegt alvorens de rondvraag te stellen nog een enkele mededeellng te doen, namens Burgem. en Weth. Door het met 1 Aug. verleende ontslag aan J. Kaan, zijn tevens open- gekomen een paar betrekkingen, die Kaan tevens als veldwachter vervulde, als toezicht op de schotbalken. Burgem. en Weth achtten het noodig om met het oog op het komend jaargetij, waarin ln den regel veel water komt, deze vacature spoedig aan te vullen, te meer nog daar de benoeming van een nieuwen veldwachter nog wachtende is. Met het oog hierop beveelt hij namens Burgem. en Weth. den heer P. Blaas aan. De heer Moelker kan zich met het voorstel van Burgem. en Weth. goed vereenigen. Alleen wil hij den voorzitter vragen, daar deze zooeven zinspeelde op de benoeming van den nieuwen titularis, of reeds bij Burgem. en Weth. het plan voorzit, die posten, waarover nu gesproken wordt, dan weer toe te voegen aan den te benoemen veldwachter. De voorzitter zegt, dat er bQ Burgem. en Weth. niets vaststaat hieromtrent, in elk geval is de beslissing aan den Raad, maar voor de vervulling is een tijdelijk persoon nu beslist noodig, wes halve hij voorstelt het voorstel van Burgem. en Weth. aan te nemen, zullende de benoeming geacht worden te zQn ingegaan met 1 Augustus. Met algemeene stemmen wordt daarop het voorstel van Burgem. en Weth. aangenomen. BQ de gehouden rondvraag vestigt de heer Quist de aandacht van Burgem. en Weth. op een sloot, uitloozende ln de Verbrande Vate; doordat de Vate met zomerweer en de meerdere suatle die er aan gegeven Is, lager staat dan vroeger, zoo komt voornoemd slootje droog en verspreidt een onaangenamen stank. De voorzitter zegt niet te weten of het ge meente-eigendom Is. HQ vermoedt zulks niet, en indien het dan particulier eigendom Is, zou enkel de gemeente kunnen trachten de eigenaren te bewegen daar te doen delven. HQ zal er met de andere heeren over praten en den toestand dan gaan opnemen. Den heer Wagemaker is ter oore gekomen, dat met de gevallen plasregen de geheele Vlnkelstraat een poos blank gestaan heeft Hoe komt dat, zit de boel daar verstopt, zoo ja, is het dan het werk van Deurloo niet om de zaken goed in orde te maken? De voorzitter zegt, dat met zulke hevige regens een dergelQke toestand zich overal kan voordoen. Daar komt bQ, dat de Vlnkelstraat heeft een zeer gebrekkige bestrating. Is er Iets noodig, dan Is dat daar een eerste vereischte, maar het materieel is zoo duur, zoodat we er genoeg onze aandacht aan schenken, maar tot heden er niet konden beginnen Maar met zulke regens als nu pas gevallen, kan men niet direct constateeren dat de suatle niet deugt, te meer daar ln dte omgeving een groote hoeveelheid water stroomt vanaf de Molenberg en het boschje, zoodat de suatle dan voor een oogenbllk overstelpt wordt. Hierop wordt de vergadering gesloten. Bezoek van den Koning en de Koningin der Belgen. De Koning en de Koningin der Belgen zullen vóór hun bezoek aan H. M. de Koningin per extra-trein via Roozendaal— Utrecht naar Amsterdam reizen en den 17den langs denzelfden weg naar Brussel terugkeeren, Van goed Ingelichte zijde deelt men mede, dat dientengevolge uit het voor lopig plan een bezoek aan 's-Qravenhage is vervallen. Aan het gala-diner, ter eere van Koning Albert enOemalin, ten Paleize te Amsterdam, zal niet het geheele diplomatieke korps, doch zullen alleen de hoofden der vreemde gezantschappen In ons land aanzitten, die eerst in een afzonderlijke audiëntie aan de Majesteiten zullen worden voorgesteld. Het bezoek van uit Amsterdam aan H. M. de Koningin-Moeder te Soestdljk zal geen officiéél karakter dragen. Gemengd Nieuws. Een grafschrift. Op het kerkhof le Sloterdljk, bij Amsterdam, vindt men het volgende rijmpje op een grafsteen gebeiteld „Hier liggen een paar lijken, „Die niemand mag bekijken, „Al naar 't gemaakt verdrag, „Tot aan den jongsten dag". De burgemeester van Weststelllng- werf, mr. C. van N. S., verzocht dezer dagen vergunninghouders en ook hen, die zonder vergunning sterken drank verkoo- pen, om op den lotingsdag, geen sterke dranken toe te dienen aan de lotellngen. Die ambtenaar richt dus tot wetover- treders een vriendelijk verzoekt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2