Uit Stad en Provincie. De txtra-ireln stoomde Intusschen door naar Het Loo met de overige gasten, den Engelschen gezant sir Buchanan en verdere leden der Engelsche legatie, den Minister van Bultenlandsche Zaken, jhr. de Marees van Swlnderen enz,, welke allen de hof maarschalk, jhr. Boreel, In de Paleis- vestibule ontving. Te halfacht ving het gala-diner aan, waaraan 34 gasten aanzaten en dat werd opgeluisterd door muziek van den staf van het 8e reg. inf. uit Arnhem. Om 9.57 voerde de extra-trein de gasten weer van Het Loo naar de Residentie terug. Haarlem, 22 Aug. Naar aanleiding van de aauhoudlng der vier mannen Ie Leiden van den diefstal bij mevrouw Rijnbende en Hemert alhier, meldt men nog nader, dat het viertal, trots hunne pertinente ont kenning, er toch wel zal inloopen. Één der mannen droeg manchetten en toevallig miste hij een manchetknoop. Maar de recherche alhier vond In het geplunderde huls een manchetknoop die er niet hoorde en deze knoop paste precies bij die van de manchet. Een sterke aanwijzing ongetwijfeld en er valt nu voor onze vier mannen moeilijk langer te ontkennen. Al het gestolene Is echter nog lang niet terecht. Er wordt veel meer vermist dan te Lelden is aangehouden. Hebben zij al het andere al te gelde gemaakt of zitten er meer In het complot? 'g-Qravenhage, 22 Aug. Naar aanleiding van den diefstal in het Centraal Hotel bureau der E. M. S. te Scheveningen, kan nog het volgende worden medegedeeld. Reeds vóórdat men tot de ontdekking was gekomen, dat de dieven naar Keulen waren gereisd, had de directeur van het hotel aan een bevriend hotel-eigenaar aldaar telefonisch het signalement opge geven en had deze den tact gehad, het signalement per circulaire aan alle hotels te Keulen rond te zenden, met het gevolg, dat reeds des avonds van het hotel „Monopole" bericht kwam, dat de directie vermeende dat het drietal aldaar intrek had genomen. De politie, dadelijk hiervan verwittigd, vond de bewuste personen, die reeds spoedig door de mand vielen en met hun nieuw gekochte koffers en in houd naar het polltle-bureau werden overgebracht. Intusschen was, zoodra te Scheveningen bekend was, dat de verdachten naar Keulen waren gereisd, een lid van de directie der E. M. S. daarheen vertrokken. Zijn komst was aan de politie aldaar ge meld en hij vond dan ook bij aankomst des nachts te 1.40 uur, twee detectives ter zijner beschikking. In het polltle-bureau aangekomen, her kende hij de verdachten, waarop dadelijk werd overgegaan tot het opnemen van den Inhoud der koffers. De bult bleek In twee gelijke deelen te zijn verdeeld. Na constateering van een en ander werd procesverbaal opgemaakt, na onderteeke- ning waarvan de politie niet het minste bezwaar had, de gelden, waaraan slechts enkele honderde guldens ontbraken, met de koffers en de gekochte nieuwe kleederen tegen ontvangbewijs aan het lid der directie af te geven, die daarmede reeds Zaterdagnamiddag te 3.20 uur te Scheve ningen terug was. De gelden waren dan ook te 4 uur In den namiddag reeds weder in de kas van de hotel-directie gestort. De Haagsche gemeenteraad heeft Maandag een motie van het raadslid Hels- dlngen aangenomen, om aan on- en minvermogenden cokes te leveren tegen verminderden prijs. Maassluis, 22 Aug. Het stoomschip .Pera", van de Dultsche Levantline, van Hamburg naar de Middellandsche Zee, ligt voor den Waterweg geankerd. De loodsboot heeft gerapporteerd, dat de machinist van het stoomschip Is dood geslagen. Het Ijk zal door een sleepboot van boord worden gehaald, om te Hoek- van-Holland geland en te 's-Qravenzande begraven te worden. Rotterdam, 23 Aug. De meesterknecht van de Rotterdamsche Brandkastenfabrlek van de heeren J. de Haas Zonen aan de Ellsabethstraat 10, bemerkte gisteren avond 11 uur dat er onraad was In de fabriek en vermoedelijk één of meer Inbrekers waren binnengedrongen. De politie werd gewaarschuwd en de fabriek doorzocht. Inderdaad werd In het kachelmagazijn een Inbreker gevonden. H|j werd aanstonds gearresteerd en overgebracht naar het politle-bureau aan de Hoflaan, alwaar hij werd herkend als de 51-jarlge C. KI., zonder vaste woonplaats. In zijn bezit werden gevonden 11 valsche sleutels en 6 loopers. HIJ kwam reeds meermalen met de politie In aanraking en was her haaldelijk gezien In gezelschap van andere inbrekers. Dordrecht, 22 Aug. Olsterenochtend halfzeven zou de 19-jarige schippers knecht C. J. de W., thulsbehoorende te Almkerk, aan boord van de sleepkast Rhelnsche Schlffahrtgesellschafi XIV In den mond van de Kil, nabij Wlllemsdorp, den vlieger ophalen. Daarvoor wordt een staal draad aan den kop der roeiboot bevestigd, over een blok aan één der davits gehaald en aan de as der lier bevestigd. BIJ het opdraaien schoot die draad achter van de lier en sloeg hl) om het linkerbeen van den schippersknecht, dat daardoor even order de knie geheel werd afgekneld. Nadat de hevig bloedende wond was afgebonden, werd de jongeling door de sleepboot Mars, welke het schip op sleep touw had, naar hier*gebracht, waar in het kantoor van den havenmeester de genees heer A. M. V. van Aardenne hem de noodige hulp verleende. Per raderbrancard van de politie Is hij vervolgens naar het ziekenhuis alhier gebiacht en daar ter verpleging opgenomen. Zierikzee, 24 Aug. Oisteren arriveerde alhier schipper j. van Duivend||k met zijn nieuw motorjacht „Zeelandla", waar mede hl) den dienst op Middelburg v.v. zal voortzetten. Het schip, groot 80 ton, is gebouwd op de werf var: den heer D. Boot te Alfen a/d. Rijn, Is geheel van Ijzer en beton en heeft, behalve groote laadruimte, een smaak vol Ingerichte kajuit tot het vervoeren van passagiers. Ai zijn we er van overluigd, dat het schipper Van Dulvendijk, als koen zeiler, moeite zal hebben gekost afscheid te nemen van zijn vroeger vaartuig, toch wenschen wij hem geluk met zijn motor boot, waardoor hij getoond heeft met zijn tljrt te willen meegaan. Hedenavond zal in de raadszaal van het Stadhuis het feest-comlté vergaderen, dat op initiatief van den burgemeester dezer gemeente tot viering van het dertigste levensjaar onzer geëerbiedigde Koningin op aanstaanden Woensdag In het leven werd geroepen. In die vergadering zal het feestprogramma definitief worden vast gesteld. Wij zijn in staat aan onze lezers en lezeressen reeds nu mede te deelpn, dat het feest, zoowel bij dag als bij avond, een zeer luisterrijk karakter zal dragen. Naar verluidt, zal In den vroegen morgen door het bespelen van het carillon de feestdag worden ingewijd. Vervolgens zal een muzikale wandeling door de stad worden gemaakt. Dan zullen, onder leiding van den heer S. Kllmmerboom, een klnder-cantate en een kleppermarsch ten gehoore worden gebracht. Op het Haven plein zullen gymnastische spelen en concerten door muziekgezelschap en zang- vereenlging worden gegeven. En des avonds zullen wij hebben een lichtstoet en vuurwerk. W|j kunnen, omdat het programma eerst dezen avond definitief zal vastgesteld worden, heden nog geen blzonderheden vermelden, maar hopen dit In één der volgende nummers te kunnen doen. Dit weten wij wel reeds, dat het een mooi feest zal zijn met veel verscheidenheid, zoodat een ieder zich amuseeren zal. Het spreekt van zeiven, dat op dien dag uit elke woning de vlag zal wapperen, zoodat geen opwekking hiervoor noodlg Is. Eerstdaags zal het programma in druk verschijnen, en tegen geringen prijs algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Morgen (Donderdag) avond zal ons muziekgezelschap „Kunst en Eer", in de tent op het Havenplein, een muziekuit voering geven. Bij kon. besl. van 12 dezer Is aan F. D. A baron van Boetzelaer, op zijn verzoek, met Ingang van 1 September, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Renesse. In de Vrijdag te Colljnsplaat gehouden raadszitting werd, naar aanleiding van een verzoek van de onderwijzers aan de open bare lagere school, op voorstel van Burgem. en Weth., met 4 tegen 3 stemmen, de tegemoetkoming voor huishuur gebracht van f 50 op f 65. Verder werd besloten om voor 20 jaren een jaarlljksche subsidie te verleenen van f 50 aan de tram Zuid-Beveland, echter onder voorwaarde, dat de subsidie eindigt, zoodra de provinciale subsidie ophoudt. Tot hulpslulsmeester bij het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge Is benoemd J. Polderma Jaczn., brugwachter aan de Schorebrug te Schore. Aan den dijk van den Reljgerbergschen polder (gemeente Rllland-Bath) is aan gespoeld een flesch, bevattende een sigaren zakje met het volgende opschrift: „Lieve vrouw, alles verloren; verder geen kans. C. v. P." Om zooveel mogelijk te voorkomen, dat hondenkarren, automobielen enz. den Scheldedam zullen oversteken, heeft men b|j de rij pallsaden, die den doortocht belemmeren, nog een zestal palen geplaatst, zoodat thans, door den grooten omgang, dien men door het slijk moet maken, het geen automobilist aan te raden is, het voorbeeld, door één hunner enkele weken geleden gegeven, te volgen. Reddingoefeningen. Met de beide booten der Noord- en Zuld-Hollandsche Reddingmaatschapplj werden Zaterdag bij sterke branding en krachtlgen W.-N-W. wind aan de Texelsche kust oefentochten In zee gemaakt. Ook met den sleepzak en de ollestortlng werd gemanoeuvreerd. Alles gelukte zeer naar wensch. De booten hielden zich kranig in de branding. Met groot beleid werd veilig de landing bewerkstelligd. St.-Filipsland22 Aug. Door de schletvereeniglng alhier zal Vrijdag 26 Augustus een concours gehouden worden. De prijzen bestaan In geld. Scherpenisse, 23 Aug. Het jongste kind van O. Bdat gedragen werd door het oudste, wierp een ketel kokende koffie om, waardoor de kleine den geheelen Inhoud over haar lichaam kreeg. Het kreeg daardoor zulke hevige brandwonden, dat het kind den anderen dag reeds aan de gevolgen is bezweken. does In den vroegen morgen van Zondag Is alhier In den ouderdom van 71 jaar overleden de heer J. M. Kakebeeke, oud-lid der Provinciale Staten van dit gewest, welk mandaat hij gedurende 36 jaren onafgebroken tot 1904 heeft vervuld, toen hij zich niet meer beschikbaar stelde. Tot 1 Aug. 1909 was hij dijkgraaf van het waterschap Breede Watering bewesten lerseke, welke betrekking door hem 17 jaren werd bekleed. In 1898 werd t>y benoemd tot off'cler In de Orde van Orauje-Nassau. Met hem is een In alle kringen, In zijn woon- en tevens geboorteplaats en in ge heel Zuid-Beveland, bemind man heen gegaan. De heer Jacob Marlnus Kakebeeke was een nobele figuur der vrijzinnige partij, wier beginselen hij met hart en ziel was toegedaan. Middelburg. De raad stelde heden, Woensdag, de gemeente-rekening over 1909 vast in onivang op f 778934,31 en In uitgaaf op f 769918.99, alzoo met een batig saldo van f 9015,32. Maandagavond te 7 ure is van de uit Vlissingen komende werkmanstram, na het passeeren van den wissel op de Qroote Markt alhier, één der wagens ontspoord. Met kracht kwam hij tegen één der palen voor de electrische geleiding, waar van de voet werd afgereden, terwijl de paal ook eenigszins werd ontzet. Van den motorwagen sprong één der ruiten, door dien de conducteur door den schok er tegen aan viel. Overigens kwamen geen ongelukken voor. De jeugd, in grooten getale op de Markt aanwezig, verleende met goed gevolg haar hulp om den gederailleerden wagen weer op de goede baan te brengen. Vlissingen. Burgem. en Weth. dezer gemeente stellen voor, den heer J. C. Heijne definitief te benoemen tot leeraar aan de handelschool. Terneuzen. De Zwitser, die in Middel burg en andere plaatsen van Nederland oplichterij pleegde, heeft ook alhier daarvoor pogingen aangewend. Hij trachtte, voor gevende van Engelsche nationaliteit te zijn, toegang te krijgen tot de woning van een Ingezetene, die de zaak niet vertrouwde en hem aan de deur afscheepte. Later kreeg de gemeente-polltie daarvan de lucht en trof den persoon in een logement aan. Hij werd meegenomen naar het polltle- bureau en bleek in het bezit te zijn van adressen van personen In verschillende plaatsen in het binnen- en buitenland. Uit papleren, die hij bij zich had, viel af te lelden dat hij Bohren heette en af komstig was van Orundewald (Interlaken). Daar hem niets kon worden ten laste gelegd, werd hij vrijgelaten en kon hij weer naar zijn logement gaan. Landbouw en Veeteelt. St.-Filipsland, 23 Aug. In alle opzichten blflven de groote verwachtingen, die men van den Prins Hendrikpolder had, achter. Pachtersdie tarwe gezaaid hebben kunnen het, nu 't op dorschen aangaat, niet hooger brengen dan 12 H.L. per gemet. RECHTSZAKEN. Een wielerwedstrijd mei treurig gevolg I Voor de rechtbank te Middelburg werd Dinsdag behandeld de zaak tegen een 26-jarlg brievenbesteller uit Sas van Qent, die beklaagd was van het veroorzaken Van lichamelijk letsel door schuld. Tijdens een wegwedstrijd voor wielrijders was deze man met een motorrijwiel op den weg geweest en was in botsing gekomen met één der wielrenners, die viel en zich vrij ernstig bezeerde. Beklaagde erkende schuld Ie hebben aan het ongeluk en had dit reeds bewezen door het betalen der doktersrekening en het doen herstellen van het rijwiel op z|jn kosten. Beklaagde wees er echter, evenals zijn verdediger op, dat ook de wielrenner niet voldoende uitkeek en dus ook schuld had. Het O. M. achtte echter het feit bewezen en vroeg 14 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. Adrlaanse, bepleitte vrijspraak en wees er o. a. op, dat de motor- en rljwielwet geen wedstrijden toelaat dan alleen met de toestemming van autoriteiten. De bepalingen, die gelden voor gewoon verkeer, zijn volgens pleiter niet toepasselijk op een wedstrijd, en de wetgever Is In gebreke gebleven voor wed strijden afzonderlijke bepalingen te maken. Waar volgens de wet geen boete kan worden opgelegd, wees mr. Adrlaanse er nog op welke moeilijkheden een vonnis voor de verdere loopbaan van beklaagde zal kunnen scheppen. Weer de liefde I Het was kermis te 's-Heerenhoek en de twee 19-jarige landbouwersknechts, die aan dit jaarlijksch feest deelnamen, kregen ruzie om een meisje! Spoedig werd het mes getrokken door één hunner, die daarmede den anderen bewerkle en zich volgens den advocaat van laatstbedoelde liet kennen als een echte „bekkensnijder". De aangevallene wist het mes te bemachtigen en bracht wederkterlg zijn aanvaller een paar steken toe. Ieder van deze verliefde vechtersbazen had zich Dinsdag op zijn beurt voor de Middel- burgsche rechtbank te verantwoorden, waarbij de andere als getuige optrad. Tegen belden elschte het O. M. 4 maanden gevangenisstraf. De bovenbedoelde verdediger, mr. J. Adrlaanse, meende, dat zijn cliënt alleen uit zelfverdediging had gehandeld en vroeg vrijspraak. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Qeref. Oem. te Barneveld door ds. A Janse, te Terneuzen, die voor het beroep naar Orand-Raplds (N.-A.) bedankt heeft. Zondagmiddag had in de badinrich ting aan de Maurilskade te 's-Qravenhage een eigenaardige doopplechtigheid plaats. Een 18-tal mannen en vrouwen zouden na afgelegde geloofsbeiydenls door toediening van den doop in het godsdienstig genoot schap De zevende-dag-adventlsten worden opgenomen. Deze doop heeft by onderdompeling plaats, en waar deze vroeger aan het strand te Scheveningen geschiedde, gebeurt dit thans in bedoelde inrichting. Een vrij groot aantal leden der Haagsche afdeellng waren opgekomen, die onder leiding van den heer Llttooy de plechtigheid Inleidden met het zingen van liederen uit hun gezangenbundel. Daarna geschiedde de onderdompeling, onder het uitspreken van het gewone doopsformulier. De doope- llngen waren gekleed In een ruim, donker kleed. Vooraf knielden zy met den voor ganger, den heer Klingbei!, neer, en ging deze in het gebed voor. Tydens de plechtigheid zongen de gemeenteleden godsdienstige liederen. O N D B R W IJ S. Middelburg. De afdeellng Middelburg van den Bond van Nederlandsche Onder- wijzers heeft zich tot den gemeenteraad gewend met een adres, waarin zy er op wyst: dat naar hare meening de salarleerlng der onderwyzers en onderwyzeressen, aan de openbare scholen In deze gemeente werkzaam, geheel onvoldoende ls geregeld, ook al Is In deze regeling tengevolge der wetswyziglng van 28 December 1907 een geringe verbetering aangebracht; dat toch een maximum-salaris van f 900, voor onderwyzers met In het bezit der hoofdakte, geenszins geacht kan worden te voldoen aan wat een onderwyzer met zyn gezin noodzakeiyk behoeft, zooais blijkt uit de by het adres gevoegde byiage; dat een eindsalarls van f 1100 voor hen, die de hoofdakte wel bezitten, aan deze zeer blliyke elschen evenmin kan voldoen dat periodieke verhoogingen, willen ze eenigszins gelijken tred houden met vermeer derde dienstprestatie en grooter wordende behoeften, moeten worden toegekend niet alleen tot hoogere bedragen, maar vooral na kortere dlenstperioden. De afdeellng verzoekt ten slotte om de salarisverandering zoo te wyzlgen, dat aan genoemde bezwaren wordt tegemoet ge komen. In een aan het adres toegevoegde memorie van toelichting worden verge- lyklngen gemaakt tusschen de salarissen hier en die in andere plaatsen, terwyi onder meer ook gewezen wordt op de onlangs aangebrachte verbeteringen in de salarisregeling van andere categorlën van gemeente-amblenaren. Op een bygevoegd staatje worden de noodzakeiyke uitgaven berekend van een onderwijzersgezin, be staande uit man, vrouw en twee kinderen. Het eindcyfer van dit staatje bedraagt f 1201,90. Tot leeraar aan de avondschool voor handwerkslieden werd heden, Woensdag, door den raad benoemd de heer J. de Mey alhier. De gemeenteraad benoemde heden, Woensdag, tot leeraar in het Fransch de heer B. J. M. H. Timmermans te Forest, by Brussel. By het te Utrecht gehouden Staats examen tot toelating aan de Universiteit, Is o. a. toegelaten de heer J. J. Timmer van Oud-Vossemeer. St.-Filipsland. Benoemd tot onderwyzer te Woudenberg (U.) de heer J. O. Oeluk alhier. De Unie-collecte voor de scholen met den Bybel bracht dit jaar in de Qeref. Kerk te Anna-Jacoba-polder f 28 op. Nationale Schietwedstrijd. Aan den vanwege de schletvereeniglng „Medioburgum" te Middelburg, ter gelegen heid van haar 30-jarig bestaan, van 13—22 dezer gehouden nallonalen schletwedst werd zeer druk deelgenomen. De pryzen werden behaald als volgt Korpsbaan A, geweer M. 95, afstand 20C zilveren medaille van de Koningin d de scherpschutlers-vereenlglng „Rotterda met 205 p. verguld zilveren medaille van den Co mlssarls der Koningin door „Prins Maurl te Leur met 198 p.; verguld zilveren medaille van den majoi garnlzoens-commandant door „Zierikzee" Zierikzee met 188 p.; verguld zilveren medaille van den h< M. van der Beke Callenfels, voorzitter v den Zeeuwschen scherpschuttersbond „F patrla", door „Willen is Kunnen" te We kapelle met 176 p.; zilveren medaille van den heer H. den Bouwmeester, door „Nut en Qeno gen" te Blggekerke met 168 p. De zilveren medaille van het bestu van „Medioburgum" voor den hoogst korpsschutter op deze -baan, behaah Dommisse van Blggekerke met 45 p. Korpsbaan B, geweer M 95, afstand 1501 zilveren medaille van de Koningin-Moed door de scherpschutters-vereer.iging „Ro terdam" te Rotterdam met 426 p.; verguld zilveren medaille van den Zeeuv schen scherpschuttersbond „Pro patri; door „Prins Maurlts" te Leur met 417 p medaille van den heer H. Blum, li der Tweede Kamer, door „Nut en Qenoi gen", Blggekerke, met 375 p.; zilveren medaille van den burgemeesh van Middelburg door „Onder Ons" I Vlissingen met 364 p.; zilveren medaille door „Zierikzee" t Zierikzee met 359 p. De verguld zilveren medaille voor de hoogsten korpsschutter, te Mlddeibur wonende, geschonken door „Uit het Volk- Voor het Volk", viel ten deel aan W. F Herlng met 89 p. De zilveren medaille voor den hoogste korpsschutter, van den heer Dhuy, bekwan J. Bruggeman te Baarland met 91 p. De gouden plaque, aangeboden doo een lid van „Medioburgum", voor de korps banen A en B te zamen, behaalde d scherpschutters-vereeniging „Rotterdam' met 631 p. Baan C, buks, afstand 12 M. zilveren medaille van Prins Hendrik dooi de scherpschuttersvereenlglng „Rotterdam' te Rotterdam met 448 p.; verguld zilveren medaille van jhr. P. J. Boogaert door „O. O. E. S." te Ooes met 437 p.; L zilveren medaille van den heer P. Dumon Tak door „Domburg" te Domburg met 436 p.; zilveren medaille van „Medioburgum" door „Prins Hendrik" te Veere met 419 p.; zilveren medaille van dezelfde vereenlglng door „Prins Maurlts" te Leur met 413 p. De zilveren medaille van „Medioburgum" voor den hoogsten korpsschutter werd gewonnen door L. J. Dekker te Kloetlnge met 96 p. Banen „Pro patrla", pryzen wisselbekers geweer M. 95, afstand 20O M., kon. scherpschuttersvereenlglng „Vlissingen" te Vlissingen met 164 p.; geweer M. 95, afstand 150 M., door „Zierikzee" te Zierikzee met 371 p.; buks, afstand 12 M., door „O. O. E. S." te Ooes met 381 p. Personeele baan, geweer M. 95, afstand 150 Mpryzen kunstvoorwerpen. Eerste pryswlnner was A. den Held Az., Rotterdam, met 92 p., tweede C. Brunlngs van Leur, met 89 p., derde S. M. van Dusseldorp te Rotterdam met 88 p., vierde P. van Waas te Rotterdam met 88 p., vyfde W. K. Hering met 86 p. en zesde L. Bootsgezel te Breskens met 86 p. Jubtleumbaan, geweer M. 95, afstand 150 M., pryzen zilveren medailles of f 3,75. Hiervan waren winners: W. K. Herlng met 265 p., De Qee, Rotterdam met 263 p., C. Bruinlngs te Leur met 259 p., P. van Waas te Rotterdam met 254 p., Brussaart te Rotterdam met 253 p., A. J. Heerma van Voss te Leur met 253 p., 1. J. Hoog vliet, Baarland met 248 p. en S. M. van Dusseldorp, Rotterdam met 244 p. Baan Nederland, geweer M. 95, afstand 200 M., geldpryzen; hierop was eerste pryswlnner A. J. Heerma van Voss, Leur, met 58 p. Baan Zeeland, geweer M. 95, afstand 150 M., geldpryzen; hierop was eerste pryswlnner W. K. Herlng, met 117 p. Baan Walcheren, buks, afstand 12 M., geldpryzeneerste pryswlnner was J. Ver- schiere, Middelburg, met 197 p. Baan Middelburg, cylinder, afstand 12 M., geldpryzen. De eerste prys werd ge wonnen door J. J. van Dalsum te Vlissingen, met 116 p. De prysultdeellng heeft plaats Donderdag avond te 8 uren In de sociëteit „St.-Jorls", Balans. Een pepsdelict. Naar aanleiding van de behandeling voor de Rechtbank te Middelburg van de zaak tegen den heer H. A. van Daisum, te Hulst, lid der Staten van Zeeland en uitgever van het weekblad De Volkswil, die ver volgd wordt wegens beleediglng van pastoor Schets te St.-Jansteen en tegen wien de officier van justitie één maand gevangenis straf elzchte, schryft de heer Van Dalsum In zyn blad het volgende: „Etsch Is nog geen uitspraak, en uit-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2