(ifzmip mi Inrika. was afgesprongen om het paard te grijpen, werd bij den vat van het dier meegetrok ken en kwam ongelukkig onder het tram- rtjtulg terecht, met het treurig gevolg, dat hij er hevig verwond werd onder wegge haald. HQ werd naar huls vervoerd, alwaar de Inmiddels ter plaatse verschenen dr, Idenburg beenbreuk boven den dty con stateerde. Scheveningeo, 18 Aug. Oisterenmorgen omstreeks half twaalf Is aan het strand alhier een meisje eener Engelsche familie door een wagen, bespannen met twee paarden, welke water uit zee haalt voor de binnenbaden in het Kurhaus, overreden. Het wiel ging haar over den hals. E. Ch.23 jaar, boekhouder aan 't Savoy-hotcl alhier, Is verdwenen met medeneming van een bedrag van ongeveer f 2000, ten nadeele van de exploitatie van dat hotel. Zijn vader moet te Aken een machinefabriek hebben. Hij zou vroeger te Londen gewoond hebben Wood Lane 75, Londen W. Oorinchem, 17 Aug. Het Hervormd Diaconiehuls alhier heeft uit Chicago (N.-Am.) de tiding ontvangen, dat het een legaat van 200 dollars (f 500) was toe gekend en wel door Iemand, die 50 jaar geleden In dat diaconie-huis verpleegd werd. Rotterdam, 17 Aug. Een jeugdig agent In levensverzekeringen te Feljenoord is de dupe geworden van een paar handige oplichters. De assurantieman, J. van Z. genaamd, reflecteerde op een advertentie, waarin Iemand aangezocht werd om zaken te doen, waarmee 50 tot 60 francs per week kon worden verdiend. Er moest dan vooraf 400 gulden borg gestort worden, v. Z. lachtte dit winstje toe en kwam in connectie met de adverteerders, de belde Dultschers O. H. H., wonende Kortebrandt- straat en N. uit de Dirk Smitsstraat. Een conferentie had plaats met de Dultschers, die verklaarden het middel gevonden te hebben om de Bank van Monte Carlo te kunnen doen springen. Om het plan te volvoeren ontbrak nog de derde man. Qlng v. Z. op de aanbieding In, dan kreeg hij 25 gulden per dag, logies en vrije reiskosten naar de speelbank. Llchtgeloovlg van aard ging v. Z. een borgtocht aan van 250 gulden, benevens een wissel om het geld bij een bank te kunnen ontvangen, bovendien stond de asurantleman ztjn rijwiel aan één der Dultschers af om een commissie te verrichten. De wissel en borgtocht werden behoorlek geteekend en gezegeld en de Dultschers vertrokken. Gisteren kreeg v. Z. argwaan, daar hij ztjn fiets niet terug kreeg en de politie werd in den arm genomen. Beide Dultschers zijn met de noorderzon verdwenen. Hun aanhouding wordt verzocht. Een schadelijk huisdier. Dinsdag middag 5 uur was er in de Van Olden- barneveldtstraat alhier iets blzondcrs en tegelijk vermakelijks kosteloos te zien, zoo men de harde woorden van den survell- leerenden polltle-agent niet In rekening brengt. Dicht bij den Maurltsweg Is een „malson" van modes, waar achter twee aan de straat grenzende vensters op standaardjes en koperen staafjes hoeden van „Parijzer chic" en der laatste mode uitgestald stonden. De hulsgenooten van het benedenhuis waren dien dag ultstedlg en het eenlge levende wezen, dat achtergelaten werd, was een aapje. Voor alle zekerheid was het dier aan een koordje vastgelegd, waarvan het zich later losgewerkt had. Door het daglicht aangetrokken was de aap In de étalagekast gesprongen, waar het dier in zijn verlatenheid troost bij de bloemen op de hoeden zocht. En het beest sprong van den éénen hoed op den anderen, rukte daar een bloem en ginds een veer af, en sprong weer verder. De „Chanteclerhoed" vooral deed zijn oude natuur opbrulschen en met woede vernielde hij den kostelljken inhoud der étalagekast. De belangstelling van de buitenwereld was bizonder groot, en een menigte menschen verdrong zich vóór de vensters. De jeugd vermaakte zich kostelijk, de dames vonden het jammer van die .schatten van hoeden" en de grijzen van dagen be spraken met ernstige en wtyze woorden over het geval. Een dienaar van Hermandad naderde met de hand aan de sabel het gedrang. Met kennersblik overzag hij het komische van den toestand. Een ruk aan de bel enhet was misschien gedaan. Doch hoe luid en her haaldelijk de schel ook overging, de deur bleef gesloten. En of hij al spiedende blikken In de brievenbus wierp en of eenlge straatjongens al spottend begonnen te zingen: .In naam van Oranje doe open de poort", het hielp niets, de deur bleef dicht. De aap sprong en danste van den éénen naar den anderen hoek en bleek niet bang voor den blinkenden helm en het ontzag Inboezemende gelaat van den gerechts dienaar. Deze, die tevergeefs trachtte de voorbijgangers en vooral de kinderen van de vensters Ie verwijderen, daar, als hij vóór het ééne, zij weer vóór het andere ■tonden, had gaarne het dier volgens een artikel In de gemeente-verordening op de straatpolltle, dat opstootjes verbiedt, «n bekeuring gegeven. Doch dat ging niet en dus maar met taal geduld de toeschouwers op een af stand gehouden I Toen het donker werd, trok de aap zich weer uit het openbaar leven in de eenzaamheid terug. In den avond kwam de familie thuis en ontdekte spijtig de verwoesting en de groote schade. KERKNIEUWS. In de vergadering van Zaterdag LI. van de Algcmcene Synode der Ned. Herv. Kerk is In behandeling gekomen het voorstel van mrj. Oerllngs c s lot wijziging van art. 1 Regl. op het Examen (zoodat ook vrouwen tot de Evangelie-bediening kunne a worden toegelaten), waarbij gevoegd was het verzoek om reeds nu In het Album te worden ingeschreven. Wij hebben vroeger medegedeeld, dat de commissie eenstem mig is In hare conclusie, dat aan dit laatste verzoek niet kan worden voldaan, en de Synode deelt dit gevoelen. Maar anders staat het met de eerste conclusie. De meerderheid der commissie wil den wensch der adressanten zien ingewilligd, de minderheid (één lid) adviseert tot afwijzing. Het debat over deze quaestle Is In de Synode meermalen gevoerd, eit vele leden vonden het dan ook niet noodig hunne stem te motlveeren. Door dr. Daubanton wordt verklaard, dat hij legen het voorstel is, omdat hij het op treden van de vrouw als predikant acht te zyn In strfld met de H. Schrift, met de naluur der vrouw, met het levens- en leerheeld van onze kerk (naar uitwijzen van de historie) en met de gezonde praxis. Immers er wachten zoovele proponenten op een beroep en er zal een storm opstij gen tegen deze Synode, als zij tot zoo Iels besluiten mocht. Het Is ook in strijd met de psyche der vrouw. Men leze de schoone waarheden door Schiller ontwik keld In het .Lied voa der Qlocke". En indien er in onze dagen een Molière leefde, hy zou .les Pasteuses ridicules" ten tooneele kunnen voeren. Hij acht het een hoogst ongelukkig drijven, en raadt toe te zien „r.e ecclesia quid delrlmentl capiat". Laat de vrouwen studeeren In de theologie. Laat haar dingen naar de summos hono- res. Laat haar de acte behalen van godsdienstonderwijzeres. Dit alles acht hij geoorloofd. Ja, zij kunnen volgens den hoogleeraar ook worden toegelaten tot zijn lessen in de polmenlek enz. HQ stelt de vrouw zéér hoog, wil haar ook alle faciliteiten, en op zijn colleges een eereplaats geven; maar voor den kansel is zij, wegens hare psyche, niet geschikt. De heer dr. Van Veldhuizen Is ook tegen het voorstel. Het .semper mutabile femlna" wordt hier gelogenstraft, want zij die het voorstel deden, weten van vol houden. Het geldt hier echter niet het belang van de kerk. Waren er vrouwelijke diakenen, de hoogleeraar zou het toe juichen en voor godsdienstonderwijzeres acht hij de vrouw bij uitnemendheid ge schikt. Maar voor 't leeraarsambt is zij, vooral op grond van practlsche over wegingen, (huwelijk, werkzaamheden van den predikant enz.) niet geroepen. De secretaris der Synode behoort, als steeds, tot de verklaarde tegenstanders. Juist dan meent htj als de vrouw op den kansel zou staan, zou er veel van haar Invloed verloren gaan, hetgeen echter door den heer Adrlanl wordt bestreden. De volgende sprekerde heer dr. Weyland, wijst er op, dat de tegenstanders terecht niet veel over de Schrift hebben gesproken. Toch heeft zich dr. Daubanton daarop beroepen. Maar geheel ten on rechte. Want spreker acht het bewezen, dat aan de Schrift geene prlnclpleele gronden tegen het optreden der vrouw kunnen worden ontleend. Als de kerk dit wil tegenstaan, plaatst zij zlchzelve buiten de sfeer, waarin zij tot zegen moet zijn, en gaat zij niet mede met den loop der tijden. Waartoe ook zullen die lessen In polmeniek en liturgiek dienen, als men leerlingen uitsluiten wil Voorzeker kan men zich wel Iets van de geestigheid van Molière assumeeren, en een farce maken. Doch men moge bedenken, dat de edele, Ijverige vrouwen, die nu reeds door hare gaven en werkzaamheid vele mannen beschamen, in geen enkel opzicht het vrouwelijk karakter verloochenen. Ook de heer Schrleke, al erkent hij practlsche bezwarenstemt principieel vóór deze zaak. Welk een storm ging er op, toen de eerste vrouwelijke doctor In de geneeskunde hare taak opvatte, en nu Is men daaraan gewoon. De gaven der genade worden evenzeer aan de vrouwen als aan de mannen geschonken. En in den strijd tegen de prostitutie b.v. is van haar grooter kracht uitgegaan dan van den man. Voor den heer Heerspink blijft het altijd nog een bezwaar, dat Christus wel 12 apostelen had, maar dat onder deze geen vrouw werd aangetroffen. En ook de heeren Van Melle en Steenbeek, de Oroot en Leenmans, achten, zoowel op bljbel- sche gronden als uit eerbied voor de vrouwhet voorstel niet aannemelijk. Eerstgenoemde verklaart zelfs, dat hij nog nimmer zoo uit volle overtuiging legen een voorstel geweest Is als tegen dit. De tegenstanders blijken In de meerderheid te zijn. Met tien tegen negen stemmen wordt de conclusie lot wyziglng van art. 1 Regl. Ex. verworpen. (Vóór stemden de heeren Ellerts de Haan, Adrlanl, Wey land, Schrleke, Huber, Edllng, Offerhaus, Van Oorcum en Boot). De Synode heeft, behalve 8 groote toelagen uit het fonds voor noodlijdende kerken en personen tot een totaal bedrag voor f 15075 en de kleine tot een totaal van f 10895, nog subsidies toegekend uit: a. het fonds ter voorziening In de geeste lijke behoeften, aan: Wlssekerke (voor Kamperland) f 200; Terneuzen (voor Sluiskil) f 100; b. kas voor schraalste predikantstraktementen aan: Kleverskerke f 50; Vrouwepolder f 136; c. uit de generale kas: Serooskerke (W.) f 1000; Kleverskerke, Mellskerke, Hoofdplaat en Waterlandkerkje elk f 100; Terneuzen f 250. Beroepen by de Qeref. Oem. te Zevenhulzen (Qronlngen), ds. A. Dekkers te Anna-Jacobapolder (Zeeland). Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. Qemeente te Tholen, ds. M. B. Verkerk te Arnemulden. Brand pp de Brusselsche Tentoonstelling. Hoe ontzettend groot de schade is, door den brand op het tentoonstellingsterrein aangericht, en dit niet alleen wat betreft de tentoonstelling zelve, maar wat geheel Brussel aangaat, blijkt uit het volgende staaltje, door een correspondent van de B. Z. am Miltag te Brussel aan zijn blad gemeld. Hy had een gesprek met een oogge tuige van den brand, eigenaar van een veelbezocht restaurant In oud-Brussel, .De Gebochelde", waar niet anders dan ge bochelde kellners bedienden. De man was geheel terneergeslagen. Hy alleen verliest ongeveer 50,000 francs. Nog niemand kan thans de geweldige schade ook maar flauw benaderend taxeeren. Het moet echter vaststaan, dat alleen het verlies aan vernielde goederen minstens 70 mlllioen francs bedraagt. In oud-Brussel was zoo goed als geen der ondernemers verzekerd; wel moesten de txposanten hun Inzendingen verzekeren. Voor geheel Brussel Is overigens de materleele schade onlzagiyk groot, want, ook al slaagt het tentoonstelllngsbestuur er In, de expositie open te houden, toch zou de heele stad onmetelijke schade lyden door het wegbiyven van duizenden aspirant-bezoekers. Augustus en September moeten de beste maanden worden, en al had het succes der tentoonstelling tot dusverre de stoutste verwachtingen verre overtroffen, toch rekende men er over het algemeen op, dat de bloeltyd thans pas zou beginnen. Inderdaad heeft nog geen der tot dus verre gehouden wereldtentoonstellingen een zoodanig overweldigend resultaat kunnen aanwyzen, als deze worldshow te Brussel. Tot op een paar dagen geleden was er 4 mlllioen francs aan tntréegeld ontvangen en men rekende er stellig op, de 5 mlllioen te halen. De tentoonstellingscommissie deed dan ook, wat mogeiyk was, om het bezoeken der expositie zoo gemakketyk mogeiyk te maken. Zoo waren er op den noodlottigen dag van Zondag alleen 227 exlra-treinen te Brussel aangekomen, en Maandag zouden er 180 hebben moeten aankomen. Nog altyd is het niet mogeiyk na te gaan, of en hoeveel personen by den brand om het leven zyn gekomen. Men spreekt van het verbranden van een kellner, terwyi anderen meenen te weten, dat ook nog twee bezoekers In de vlammen zyn omgekomen. De Belgische bladen zyn thans voor het grootste deel gevuld met nabetrach tingen over de ramp; men vertelt nog allerlei blzonderheden over den nood lottigen avond, bespreekt de oorzaak, de werkzaamheid van de brandweer en de vraag vooral dit laatste Is van belang wie de schade dragen moet. Achteraf zyn er gelukkig een paar mee vallers gekomen. Ten eerste Is de Fransche afdeellng, die In brand gestaan heeft, byna geheel ge spaard gebleven. Het vuur heeft wel het gebouw ernstig aangetast, maar van het tentoongestelde Is verreweg het meeste gespaard gebleven. .Frankryk" aldus het Handelsblad van Antwerpen .dat aan den overkant van de monumentale trap ligt, heeft maar weinig geleden. De paifumtrle-afdeeling Is er vernield. Aan 't standbeeld der vryheld is men den brand kunnen meester worden, zoodat om zoo te zeggen geheel de Fransche afdeellng, uitgenomen de ingang ervan, gespaard bleef, 't ls dank aan 't afrukken der velums en het wegnemen der linoleums, dat men het vuur op die plaats meester weeg". Daardoor zyn ook de afdeelingen der andere naties Oostenryk, Rusland enz. en de machinehal aan den brand ont komen. Ook de groote Italiaansche afdeellng, die achter de Fransche was gelegen. Het vuur heeft aan het gebouw waar al die afdeelingen gevestigd zyn, wel veel nadeel gedaan, maar waarschijnlijk kan toch dit gedeelte van het hoofdgebouw geopend biyven. Daareniegen is geheel vernield het Fransche paviljoen, het paviljoen der stad Parys en de daaraan gebouwde galerijen tegenover de Fransche tuinen. Een tweede meevaller Is, dat de diamanten gered zyn. Vooral de Antwerpenaren zyn daar bang voor geweest, want zy hadden voor mlllloenen Ingezonden. En als derde meevaller kan men aan merken het groote aantal menschen, dat de tentoonstelling dezer dagen bezoekt, 't Is er nu weer zoo vrooiyk alsof er niets was gebeurd en de restaurants op het terrein, voor zoover ze nog overeind staan, doeri goede zaken. Natuurlijk Is het de groote vraag, of de toeloop van bezoekers niet uitsluitend te danken is aan nieuws gierigheid, om nog wat overbiyfselen van den brand te zien, en of het na enkele dagen niet heel stil op het terrein zal worden; maar het bestuur Is voornemens, alle krachten in te spannen en geen reclame te sparen om de vreemdelingen toch naar de tentoonstelling te lokken. Oelukklg dat de Dultsche afdeeling ge spaard bleef, zoodat de duizenden Dult schers, die van plan waren de tentoon stelling te bezoeken, zich waarschyniyk niet zullen laten afschrikken. In elk geval laat het bestuur met groote snelheid een versiering bouwen, die in de plaats moet komen van het monumentale hoofdgebouw met den grootschen gevel, zoodat de Intree der tentoonstelling geen troosteloozen aanblik biedt. Op het oogenblik moet dat allerbedroevendst wezen: men stelle zich voor dat men, de tentoonstelling binnen komende, op den heuvel, waarop het hoofdgebouw met den lulsterryken gevel zulk een Imponeerenden Indruk maakte, niets anders ziet dan een yzeren geraamte van kromgetrokken staven, waartusschen allerlei puin ligt, en als men dan naar links, naar de vroeger zoo vrooiyke Brusselsche Kermis ziet, ontwaart men niets dan een doodsche woestenij. Dat alles wil het comilé zoo spoedig mogelijk aan het oog onttrekken. Opruimen doet men niet. Dat gebeurt eerst In November. Wellicht zal het terrein van de Brusselsche Kermis schoongemaakt worden en zal men daar In allerijl een Vlaamsche kermis laten verryzen. Voorts worden allerlei gedeelten van de Belgische expositie b.v. de diamanten ondergebracht In andere Belgische gebouwen op het terrein en zint zelfs het Engelsche afdeellngs- bestuur op middelen om de Brltsche sectie te reconstrueeren, zoodat op die wyze de ramp tot haar minimum beperkt zou worden. Over het geheel is men niet tevreden over de brandweer. De maatregelen tegen brand gevaar schynen onvoldoende geweest te zyn, en de brandweer heeft volgens vele oog getuigen slecht en onsystematisch gewerkt. De hoofdoorzaak daarvan Is daarin gelegen, dat aangezien de stad Brussel en elke voorstad een afzonderiyke brandweer hebben, er niet aan het werk was één enkel goed gedisciplineerd corps, maar tal van verspreide groepjes brandweerlieden; van Brussel en van Ixelles. Er was slechts één spuit op het terrein. Of er gestolen Is? Ja, zonder twyfel. Het boevenpak dat Brussel, als elke groote stad, herbergt, mocht die mooie gelegen heid niet laten voorbygaan en Is in troepen naar het terrein gekomen en heeft daar van de verwarring gebruik gemaakt om wat het kon te stelen. Heel veel moet dat echter niet geweest zyn, want alles wat veel waarde had was geborgen zoo de juweelen of is verbrand. Nu staan et soldaten en gendarmes by de puinhoopen met geladen geweren. Wat er vernield is, vertelt een mede werker van het Hbl v. Anlw. In een overzicht, na een wandeling over de tentoonstelling saamgesteld: „Geheel de hoofdgevel der tentoon stelling, waarachter zich de hallen der Belgische afdeellng bevinden, boven op de groote terras, Is totaal platgebrand, met geheel den Inhoud van aan Brussel-Kermis tot aan het paleis der stad Brussel. Engeland, dat achter de Belgische afdeellng ligt, in dezelfde gebouwen, Is ook gansch vernield. Frankrijk, dat aan den overkant van de monumentale trap ligt, heeft maar weinig geleden. De parfumerle-afdeellng Is er vernield. Aan 't standbeeld der vryheld Is men den brand kunnen meesier worden, zoodat men om zoo te zeggen geheel de Fransche afdeeling, uitgenomen de ingang er van, gespaard bleef, 't Is dank aan het afrukken der velums en het wegnemen der linoleums, dat men het vuur op de plaats meester werd. De Italiaansche en al de vreemde af deelingen, die daar In hetzelfde gebouw, nevens Frankryk liggen, bleven dus ge spaard. Toen men 't vuur zag naderen, had men al de Italiaansche marmeren beeldjes bulten gedragen in de Fransche hoven. De glazen kassen, die groote kostbaar heden bevatten, had men stuk geslagen, om er den Inhoud van te kunnen redden. Oelukklg waren deze maatregelen over bodig en gisteren stond reeds alles terug onder dak. Het Fransche paviljoen van voedings middelen, dal tegenover de Fransche I oven staat, Is ook gansch vernield, evenais het restaurant Oruber-Duval en het paviljoen der stad Parys. wy komen nu In de Avenue des Nations langs de brug, nevens 't Hollandse!: pavil joen. Het eerste en 't laatste pavlljoentje van den rechterkant dezer laan, 't Is te zeggen de kant, die aan de Belgische afdeellng raakt, zyn vernield. De elee rleke motleven, die deze baan 's avonds zoo prachtig verlichtten, hangen daar nu gansch verwrongen aan hun palen. Anders is er geen schade aan dien kant der tentoon stelling. Nu trekken we naar Brussel-Kermis. Hier is 't schouwspel droevig om te zien wat Zondag nog vol leven, licht en vrooiykheid was, ligt daar nu totaal In puin. Bulten het gedeelte, dat zich tusschen den „Groenen Hond" en den Inkom bevindt, Is alles plat gelegd. vyf of zes hulskens staan nog recht. Van de vermakeiykheden van het zoo vroolljke Luna Park geen spoor meer. Hier en daar nog een verkoold, stinkend geraamte van een krokodil of een tyger, uit de menageiie Bostock. Rechts en links nog eenlge palen van den Waterschute of den Feenlx Railway. Het riviertje, dat zoo geheimzinnig langs de straten en onder de bruggen van Oud- Brussel liep, ligt nu vol overblijfselen van Ingestorte hulzen of bruggen. Van de hulzen, die op de Solboschlei stonden en die gansch door de tentoon stelling omsloten waren, bleven er van dé 20 slechts een vijftal ongedeerd. De andere liggen in puin. En ziedaar een juist overzicht van het vernielde In onze Worldsfair. Ingezonden Stukken. ngezonden door de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Amerika te New-York). De aandacht der Kamer wordt gevestigd op de vele zendingen lijfgoederen en andere persoon lijke effekten, huishoudgoederen en dergelijke, welke jaarlijks In New-York van uit Nederland ontvangen worden, en welke, wegens non-betaling der daarop verschuldigde rechten, door de douane later op publieke velling verkocht worden ter dekking der daarop gevallen onkosten. Dit geeft<ons aanleiding onze landgenooten In het moederland, die familieleden of vrienden in de Vereenigde Staten hebben, eenigszlns nader bekend te maken met de bepalingen, die geldende zijn omtrent het toelaten van dergelijke goederen en vestigen wij de aandacht op het volgende: Lijfgoederen en andere persoonlijke bezittingen, die gewoonlijk als bagage medegenomen worden, kunnen naar Amerika vertrokken personen binnen een tijdperk van 3 k 6 maanden na aankomst alhier nagezonden en alsdan toegelaten worden zonder betaling van Inkomende rechten. Goederen na zulk tijdperk verzonden, worden echter behan deld als koopmansgoederen en betalen het volle tarief, onverschillig, of de kleederen gedragen zijn of niet en worden doorgaans getaxeerd op de volle waarde die zQ zouden bezitten wanneer zQ nieuw zijn. Het zal In Nederland ongetwijfeld algemeen bekend zfln, dat het tarief van Inkomende rechten In de Vereenigde Staten zéér hoog is en dat een rechtenheffing van 50 60 pCt. geen zeldzaamheid ls. Indien bij deze belasting nog gevoegd worden de bijkomende kosten, als 3 dollar per zending voor de Inklaring, opslag en transportkosten, dan zal het duidelijk zijn, dat ontvangers hier dikwijls er de voorkeur aan geven de goederen maar In het bezit te laten van de douane, dan daarvoor een som uit te leggen, die in hunne meening de werkelijke waarde aanzienlijk overschrijdt. In verband met het bovenstaande geeft onze Kamer derhalve aan familieleden en vrienden van naar Amerika vertrokken personen In overweging dergelijke zendingen achterwege te laten, tenzij eerst met den In Amerika vertoevenden persoon daaromtrent gecorrespondeerd ls. In leder geval wordt aanbevolen een complete lijst op te maken van de zich In den koffer of kist bevindende artikelen, met opgave van de waarde van elk artikel afzonderlijk, en dergelijke lijst met dc verschepingsdocumenten aan den geadresseerde in te zenden. Ook verdient het aanbeveling dergelijke lijst vóór verzending aan den Amerl- kaanschen Consul te Arasterdam of Rotterdam voor te leggen en zal deze den afzender alsdan kunnen mededeelen welke Inkomende rechten daarvoor geheven zullen worden. Wij maken voorts van deze gelegenheid ge bruik den handel In Nederland opmerkzaam tc maken op de noodzakelijkheid van prompte afzending van verschepingsdocumenten van zendingen van koopmansgoederen met New-York als bestemming. Het ls opmerkelijk dat het juist de zendingen van Nederland zijn waarbij het het vaakste voorkomt, dat de documenten niet op tQd arrlveeren, en meenen wij dit te moeten wijten aan het feit, dat dc handel niet genoeg In aan merking neemt, dat de dienst der Holland— Amerlka-Lljn tegenwoordig aanzienlijk sneller ls dan vroeger wel het geval was, en moet de grootste oplettendheid betracht worden, Indien gezorgd zal worden, dat de documenten tijdig arrlveeren. De aangifte tot inklaring moet geschieden binnen 48 uren na aankomst van het stoomschip en indien de aangifte alsdan nog niet heeft plaats gehad, worden de goederen door het Gouverne ment in .General Order" opgeslagen, hetwelk enorme onkosten voor opslag en pakhuishuur met zich brengt. Er dient daarom goed gelet te worden op de vertrekdagen en datum van aankomst der snel varende Engelsche en Dultsche mailstoomers, In verband met den datum van aankomst der Hollandsche booten, welke de goederen aan boord hebben, en verdient het overweging de enveloppen der brieven, welke de documenten Inhouden, te merken voor verzending per den mallstoomer, die men berekent, dat deze documenten tijdig In New-York kan brengen, vóór aankomst van den stoomer, die de goederen brengt. In verband hiermede wordt ook aan de Hoofd- Administratte der Posterijen In overweging gegeven meerdere publicatie te geven aan de verzending der mails voor Noord-Amerlka, met vermelding van den naam van den mailstoonier, waarmede deze verzonden worden. T. OREIDANUS, Secretaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6