voorval, dat niet veel verschilt van graf schennis. Het lijk eener Russin, die te Halber- stadt na een operatie was gestorven, zou door een maatschappij aldaar naar Ootha worden vervoerd, om daar in het crema torium te worden verbrand. Toen de bloedverwanten der doode te Ootha aan kwamen, werd hun verzocht nog een weinig geduld te oefenen, daar men In de ltjkoven nog eenlge maatregelen moest nemen I Toen zy na een half uur terugkeerden, werd hun de toegang nog steeds ontzegd. Eindelijk, na twee uren, elschten zij zóó nadrukkelijk om In het crematorium te worden toegelaten, dat de beambten wel moesten toegeven. Daar de echtgenoot der overledene al dadelijk den kostbaren krans miste, dien hij had medegegeven, onderzocht hij de zaal nader, waar het lijk verbrand zou worden, en bevond nu, dat men de kost bare praalkist, ter waarde van 600 mark, en waarin de gewone doodkist besloten had gezeten, eenvoudig had weggenomen. Een reeds gereed staande groote kast had ongetwijfeld de praal-doodklst moeten vervangen. De zaak Is bij de politie aangegeven, en de schuldige beambten zullen streng vervolgd worden. ■EDERLARD. Oldenzaal, 12 Aug. Hedenmiddag, om streeks half zes, waren eenlge werklieden bezig aan de bekapping van de nieuw te bouwen machinekamer op het fabrieks terrein van de firma H. P. Oelderman <S Zonen alhier. By het stellen der zware Ijzeren dak spanten moet door een of andere oorzaak één der spanten gekanteld zt|n en met donderend geraas naar beneden zijn gestort, twee andere spanten, die reeds gesteld waren, benevens de werklieden, daarmede werkzaam, In zijn vaart medenemende. Één der timmerlieden, B. Christenhusz, wonende alhier, werd door den voet van het spant gegrepen en tegen den muur gedrukt; twee andere werklieden vielen naar beneden en kwamen terecht op Ijzeren balken. Direct werd met het reddingswerk be gonnen om de menschen uit de chaós van Ijzeren balken te voorschijn te halen. Verschrikkelijk waren de jammertonen van de ongelukklgen. Drie werklieden moesten gedragen worden, daar zy zóó gewond waren, dat zy In het geheel niet by machte waren om te loopen. Geneeskundige hulp was spoedig op de plaats des onhells. Bij Christenhusz, die inwendig zwaar gekneusd was, mocht geen dokters hulp meer baten, want tegen zes uur moest de dood van den ongelukkige geconstateerd worden. De belde anderen werden direct naar het gemeenteiyke ziekenhuis vervoerd. Hoewel hunne verwondingen zich oogen- schyniyk gevaariyk laten aanzien, is hun toestand niet hopeloos. Christenhusz, een oppassend werkman, laat eene vrouw met zes kinderen achter. Zyn lijk werd eveneens naar het ziekenhuis gebracht. Geheel Oldenzaal is onder den indruk van het vreeseiyke ongeluk. De justitie te Almelo heeft te Olden zaal een onderzoek Ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk. De burgemeester dier gemeente, vermoedende dat 't ongeval aan verregaande roekeloosheid te wyten Is, heeft op eenlge voorwerpen beslag laten leggen en de justitie te Almelo telegrafisch van 't voorgevallene In kennis gesteld. Er wordt vermoed, dat de spanten zyn omgeslagen, doordat een yzeren balk met touwen, aan de spanten verbonden, werd omhoog getrokken, terwyi die spanten zelve niet eens behoorlijk waren vastge maakt. Apeldoorn, IS Aug. De Identiteit van den persoon, wiens lyk gisterenmorgen alhier in den D-treln van Hoek-van-Holland werd gevonden, is nog niet vastgesteld. Uit de op hem bevonden papleren waren geen voldoende gegevens te putten, terwyi ook het treinpersoneel geen Inlichtingen kon verschaffen. Op hem werden bevonden: een porte- monnale, inhoudende 30 dollars aan bankpapier, een tweeshilllngstuk en vier penny-stukken, twee relsboekjes, één van Londen naar Weenen, en één van Weenen naar Constantinopelbenevens eenlge papleren, waarop de volgende namen: Booras Brothers, New-York 5, Battery Place; Dewey-restaurant, New-York; John Drandokls, Port Arthur, Texas, Steve Safos, 2627 Market Street, Oalverson, Texas en een visitekaartje ten name van Apostoll Drouganl, rue des Ecoles 33, Parys Op een in zyn bezit gevonden medlcljnfleschje komt voor de naam mr. Chr. Anastaslas, Liverpool. Uit een en ander blijkt, dat de man op reis was van Engeland (waarschyniyk van Amerika) naar Constantinopel, dat hy zich reeds by het op reis gaan ziek gevoelde, terwyi uit letterteekens op het linnengoed mag worden afgeleid, dat hy van Orleksche afkomst Is. Nijmegen, 15 Aug. Zaterdagmorgen, omstreeks half elf, wilden een heer en een dame per rywlel den Voerweg alhier afryden, doch hadden de onvoorzichtig heid, geen rekening te houden met de gevaariyke helling. In vry groote vaart reden beiden den weg af, toen ongeveer onder de brug van het Valkhof een onbe kende jongen de straat wilde oversteken, doch door de dame werd aangereden, met het gevolg, dat belden kwamen te vallen. De jongen kon dadeiyk weer op slaan en ging er vandoor, de dame echter bleef bewusteloos liggen. De heer, die In haar gezelschap was, bleek haar verloofde te zyn. Op zyn ver zoek werd de dame, woonachtig te Klooster Lldlum, per brancard naar het Wilhelmlna-Zlekenhuls overgebracht, al waar bleek, dat zij door den val een herschenschuddlng had bekomen. Belden waren per rywiel van Friesland gekomen en op weg naar Dultschland om familie te bezoeken. Amsterdam, 15 Aug. Als een bewys van buitengewone brutaliteit op Inbrekers- gebied kan zeker het volgende staaltje dienen: Oisteravond tusschen halfelf en elf uur verschaften zich een paar Inbrekers toegang tot de bovenwoning van het perceel Fre- derlk Hendrlkplanlsoen 14. Men ontsloot de deur van de voorkamer, brak de aan wezige kaslen open, keerde de bedden ten onderste boven, lichtte den muntgas meter en doorsnuffelde alles. By al deze verrichtingen werden in voor- en achter kamer de lichten aangestoken, terwyi de balkondeuren openstonden, zoodat van de straalzyde de Inbrekers aan het werk konden worden gezien. Zy gaven zich niet eens de moeite de gordynen neer te laten. Dit alles geschiedde in nog geen half uur, terwyi de bovenbewoners thuis waren en de bewoners van de woning zich slechts voor een uurlje twee hulzen verder be vonden en niettegenstaande de particuliere nachtvelllgheidsdienst een gedeelte van het perceel bewaakt! Ook elders In de stad is Ingebroken. Toen hedenmorgen iemand der familie de woning van dr. Muys, Prinsengracht 693, tegenover het Oerechtshof, bezocht, bleek dat ook daar inbrekers aan het werk waren geweest. Daar het slot van de voordeur niet beschadigd was, vermoedt men dat zy ook hier zich door openslulting toegang tot het huls hebben verschaft. Wegens ultstedigheld van de familie kon nog niet worden opgegeven wat er ont vreemd Is. Met betrekking tot de gemelde ont vluchting van den inbreker Verhage uit het huls van bewaring alhier wordt nader bericht, dat hy van het vonnis, waarby hy tot vyf jaar gevangenisstraf was veroordeeld, In cassatie was gekomen en dat eerlang zyn zaak voor den Hoogen Raad zou be handeld worden. De man moet op de een of andere wyze zich toegang verschaft hebben tot het waschhok, is op het dak van het gebouw geklommen en moet toen een zeer hoogen sprong gewaagd hebben, waardoor hy aan de zyde van de Singelgracht bulten het gebouw kwam. Doordat het eindvonnis nog niet was uitgesproken, droeg hy zyn eigen kleeren nog, zoodat hy op de straat de aandacht niet trok. Er Is nog geen enkel spoor van den vluchteling gevonden. De belde gebroeders N., gearresteerd in verband met de verdwynlng van f 11,000 der firma Moquette Co., bevinden zich nog In voorlooplge hechtenis in het huls van bewaring aan de Weteringschans. Ook de justitie heeft last gegeven, met speurhonden naar eenlg spoor te zoeken. Ofschoon van de f 11,000 nog niets Is gevonden, moet dit speuren met de door ryksveldwachters geleidde honden niet geheel vruchteloos zyn geweest. Omtrent de verdwynlng der f 11.000 van de firma Moquette Co. Is nlels nader bekend. Het speuren met politie honden van de ryksveldwacht gaf als resultaat, dat de dieren herhaaldelijk, van welke zyde op den weg naar Sloterdyk ze ook werden losgelaten, na lang snuffelen standhielden by dezelfde plek. Of de broer van den looper, de 21-jarige W. N op die plaats na de wandeling Is gaan zitten, of het bedrag, gesteld dat hy 't had, aan een ander heeft overhandigd, Is nog niet gebleken. By hun verhooren, voor den rechler van Instructie, biyven de belde broeders hard nekkig ontkennen, Iets anders van het geld af te weten, dan dat het verloren is. Of schoon de justitie overtuigd Is, dat het tweetal meer van de verdwynlng van de som afweet, dan het bekennen wil, Is het resultaat van 't gerechteiyk onderzoek tot nu toe zóó poover, dat het zeer de vraag is, of de arrestanten langer dan nog hoog stens eenlge dagen In hechtenis kunnen worden gehouden. De man, die vanhier naar Parijs en terug liep met een blok aan het been, Is Zondag alhier van Haarlem aangekomen. Hy was het middelpunt der nieuwsgierig heid van het publiek. De wandelaar won een weddenschap van f 300. Veel Is het zeker niet. Scheveningen, 15 Aug. Zaterdagavond deed de justitie een inval In de „Sportlng- club", aan den Oevers Deynootweg alhier. De Inval geschiedde onder leiding van den substituut officier van justitie door leden van het parket en.Haagsche recher cheurs, naar aanleiding van klachten over valsch spel. Een Fransche croupier werd gearresteerd. 's-Qravenhage, 15 Aug. Gisteren zijn by het baden In zee, ter hoogte van de Loosdulr.sche grens, twee jongemannen verdronken. Het ééne slachtoffer, de timmermansleerling P. Coster, uit Rotter dam. was 18 jaar oud. Hy was gisteren by familie in Den Haag op bezoek cn ging met een neef naar Scheveningen baden. Het iyk van laatst genoemde fk reeds aangespoeld. Het tweede aangespoelde lyk is herkend als dat van D. Borrebach uit Den Haag. Delft, 15 Aug. Zondagavond ontstond alhier In het bloscope-theater van Alberts fiè'es, op de kermis alhier, brand dpor het vlam vatten van een film, waardoor kortsluiting ontstond. Met eigen middelen werd het vuur gebluscht; Inmiddels verliet het talryke publiek de tent In goede orde. Voorstellingen werden dien avond niet meer gegeven. Rotterdam, 16 Aug. De 25-jarlge bor stelmaker Dirk M. A. Broekmans, wonende Oroenelaan No. 16, werd gisteravond by het verlaten van de borstelfabrlek van den heer Adf, de .fjajs Jr., eensklaps aange vallen door den 23-jaiigen C. J. A. v. W die B. een messteek In de linkerzyde toe bracht, waarna hij zich yiings uit de voeten maakte. In het polltie-bureau aan de Hoflaan werd B. voorlooplg verbonden en vervolgens per brancard naar het Ziekenhuis gebracht, nadat hy vooraf aangifte had gedaan In het politie-bureau aan de Meermanstraat. De dader werd later In den avond in de Tweede Lombardstraat gearresteerd. De oorzaak van den moordaanslag moet gezocht worden In de omstandigheid, dat Van W. tegen den zin van B. verkeering heeft met diens zuster, waarover reeds een paar malen een woordenwisseling plaats had. Dordrecht, 15 Aug. P. Brouwer, sedert kort te Papendrecht werkzaam op de werf der firma Van der Schuyt, wandelde met een meisje, met wie hy kennis heeft aangeknoopt, Zondagavond te negen uur op den dijk. Plotseling werd hy, geheel onverwachts, door een tweetal hem on bekende personen besprongen. Deze sloegen hem tegen den grond en trapten hem belden op een gemeene manier, terwyi hij niet In staat was zich te ver dedigen. Toevallig surveilleerden de brigadier der maréchaussée Marcusse en de maré- chaussée Snellen In de nabyheld. Toen ze het hulpgeroep van Brouwer hoorden, gingen ze daarop af en verrasten de aan vallers, A. van Oudenaarden en A. Boer. De maréchaussées namen belden mede naar het gemeentehuls, waar ze werden verhoord. Ze bekenden de mishandeling. Van Oudenaarden zelde, wraak genomen te hebben op Brouwer, omdat deze aan een meisje kennis had, met wie hy vroeger uit was geweest. Boer zou hem by de wraakoefening helpen. De slagen en trappen zyn zoodanig aangekomen, dat Brouwer In de eerste dagen niet zal kunnen werken. Uit Stad en Provincie. Zierlkzee, 17 Aug. Het staf muziekcorps van het Leger des Hells zal ook Brouwers haven bezoeken op Vrydag 19 Aug. e.k., tot het houden van een muzikale samen komst in de zaal van het Hótel Kloet. Een goed en afwisselend programma zal ook dien avond worden uitgevoerd. Maandagnacht heeft In den tuin van den heer M. Smits alhier gebloeid de Nacht-Koningin, een soort Cactus, waarvan de bloem, wit van kleur en fraai van vorm, een aangename fijne vanllle-geur verspreidt, zy bloeit slechts één nacht. By het opkomen van den dag verwelkt zy. Het 2e en het 4e bataljon van het 3e reg. Infanterie, resp. In garnizoen te Middelburg en te Vllsslngen, zullen 19 dezer, ter deelneming aan de oefeningen In de omstreken van Bergen-op-Zoom, naar 's-Heer-Arendskerke marcheeren en vandaar per spoortrein naar hunne be stemming worden vervoerd. Vrijdagavond is op de Schelde voor Borsselen een roeiboot omgeslagen, waarin drie personen waren gezeten, die werk zaamheden verrichtten aan een anker van een steenschip. De schipper heeft zich kunnen redden, doch van diens knecht, J. Plek en van den dykwerker M. J. Wabeke aldaar, vernam men tot Zaterdag morgen nlels. Vermoedeiyk zyn belden verdronken. Aan al de bedienaren van den Qods- dlenst in Nederland is de volgende oproep verzonden: Voor tien jaren is opgericht de Bond voor Staatspenslonneering, welke biykens art. 1 van zijn statuten beoogt de totstand koming eener wet, waarby aan alle Nederlanders, zoowel vrouwen als mannen, op een nader by bedoelde wet aan Ie geven leeftyd, recht wordt toegekend op een geiyk Staatspensioen, zonder premie betaling, de kosten te vinden uit de opbrengst van bestaande of nog te heffen belastingen. Het aanvankeiyk kleine aantal leden Is In den loop van die tien jaren aangegroeid, steeds aangegroeid en bedraagt thans bijna 33000, plus 33000 aangeslotenen In ver- eeniglngen en bonden. 66000 mannen en vrouwen van elke godsdienstige en politieke richting, van eiken rang en stand, mannen en vrouwen, die het niet noodlg hebben om een pensioen voor zichzelf te vragen, en mannen en vrouwen, die In eigen kring, soms aan den jyve voelen het hartverscheurende van de combinatie oud en arm. Al die duizenden hebben zich vereenigd en werken een drachtig samen In onzen Bond, overtuigd als zy zyn van de rechtvaardigheid van hel beginsel, dat leder, die in de jaren dat hy kon arbeiden, zyn krachten aan de maatschappy, haar instandhouding en vooruitgang op welke wijze dan ook heeft gegeven, recht heeft door die maat schappij, als zyn krachten verbruikt zyn, In staat gesteld te worden zijn laatste levensdagen zonder zorg te kunnen uit leven. Zy voelen het diep, dat de hoogste liefde, het hoogste mededoogen Is: recht vaardigheid. En nu wordt door dezen Bond voor Staatspenslonneering een adres aan H. M. de Koningin gericht, waarvan een afschrift hlerby gaat, en waarin gevraagd wordt de totstandkoming van een wet door b rm- hartlgheld zoo dringend gevorderd, waarby het beginsel gehuldigd wordt: niet den zwakke nog zwaarder belasfen, maar htm juist van zorg ontheffen door de ver eende krachten van de financieel sterkeren onder ons. O zeker, duizenden en duizenden zullen dit verzoekschrift teekenen, gedachtig aan de tallooze ouden van dagen, wier ellende en ontbering ten hemel roepen. Maar ook duizenden en duizenden zullen er zyn, die, uit onwetendheid, uit onverschilligheid, uit vrees voor de geldelijke gevolgen of wat dan ook, niet zullen teekenen. En dit ziende, zou men geneigd zyn uit te roepen: Is er dan geen liefde In die menschen, geen geloof In de grootheid van een Ideaal, moet ten slotte alles wat groot en goed Is, afstuiten op geld? wy kunnen dat niet aannemen, wanl ware het zoo, dan hadden we reeds lang moedeloos onzen stryd opgegeven. Maar we zien onze scharen aangroeien, we zien het biyde geloof in de harten onzer mede- stryders en wat meer zegt we zien dageiyks om ons de hartbrekende voor beelden van oude mannen en vrouwen, die we eens als krachtige werkers kenden, nu niet meer in staat In hun levens onderhoud te voorzien, levende, ja, maar hoel En wy komen nu tot u, Eerwaarde Heeren, u, uit den aard van uw werkkring, meer dan anderen bekend met die ellende en ontbering, bekend ook met de onmacht vaak van de liefdadigheid om te helpen en afdoende te helpen, wy komen tot u, om u te vragenhelpt ons toch, door uw machtigen steun, om onze adresbeweging te doen gelukken, de oogen der onwetenden te openen, de harten der onverschilligen te raken, het geloof der klelnmoedlgen te sterken. Als gij wilt, dan zal het aantal onderteekenaars nóg grooter worden, dan zal de stem, die roept om barmhartigheid en rechtvaardigheid voor de oude werkers, machtiger dan ooit opklinken In ons Vaderland. En wat In Denemarken mogeiyk Is gebleken, zal zeker ook fn Nederland niet onmogetyk zyn. De afdeellng van den Bond, welke u deze missive zendt, Is volgaarne bereid u meerdere Inlichtingen te verschaffen. De Staats-Couranl bevat het volgende .Aan ledereen, ook aan landbouwers, wordt ten sterkste afgeraden naar Brazilië te emlgreeren". Oosterland, 16 Aug. Qlsteren was een loodgietersknecht bezig reparaties uit te voeren aan de dakgoot van de Ned. Hcrv. Kerk. Plotseling brak de ladder en sloeg hy achterover naar beneden. De onge lukkige bekwam eenlge In- en uitwendige kwetsuren, doch de hoogte In aanmerking genomen, liep het ongeval betrekkeiyk goed af. Tholen, 15 Aug. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter alhier hebben zich ruim 70 sollicitanten aangemeld. Wissenkerke, 16 Aug. By de stemming voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening In de vacature, ontstaan door het overiyden van den heer W. Nleuwdorp, werden uitgebracht 242 stemmen, waarvan 233 geldig waren. Hiervan verkregen de heeren P. Doeleman 58, O H. Leendertse 25, Th. de Ridder 86 en J. Rottier 64 stemmen, zoodat er een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Th. de Ridder en J. Rottier. Middelburg. Zondagavond om ongeveer half twaalf liep een kleine jongen van ongeveer 8 jaar hard hullende door de Oortstraat en deelde op een vraag van voorbygangers mede, dat men bezig was zyn moeder te vermoorden. De politie werd gewaarschuwd en by onderzoek bleek, dat hier sprake was van een twist tusschen den koopman P., wonende in de Korte Qeere, en zyne vrouw, die bygestaan werd door haar zuster, de moeder van het hullende knaapje. Er was reeds met pook en tang gedreigd, de vrouwen hadden met der. man liggen worstelen en zoo'n kabaal gemaakt dat de buren In hun rust gestoord werden en kwamen kyken naar dit minder vrlendetyk hulseiyk tooneellje. Het treurigst was wel de kalme, vrooiyke »yze, waarop het dochtertje van P. over den oudertwist zat te vertellen. 15 Aug. De vorige week vervoegde zich bij een familie alhier een zeer net gekleed heer, voorgevende arts en In Zwitserland woonachtig te zyn. Als vreemde ling had hy een landgenoote opgezocht en was zeer verheugd die aan te treffen. Hy was, vertelde hy, met zyn broer op reis naar Brussel, en te Roosendaal even uit den trein gegaan om een courant te koopen. Intusschen was de trein naar Brussel vertrokken en met dezen ook zyn broeder. Daarop was hy met den eerstvolgenden trein naar Middelburg gespoord. De man wist, zoo door zyn optreden als door het toonen van verschillende stukken, zoodanig het vertrouwen der familie te winnen, dat hy aan tafel werd genoodlgd en nog f 6,50 leende, f 5 voor de reis naar Brussel en f 1,50 voor een nacht logies te Middelburg. De heer des huizes bracht hem naar een hotel, doch nauweiyks had hy hem verlaten of de vreemdeling was verdwenen. Van teruggave der geleende f 6,50 kwark tot heden nog niets. Vlissingen. Zaterdag worden met de mailboot alhier verwacht Prins en Prinses 'Alexander von Teek, die per aanslultenden malltrein naar Soestdyk zullen vertrekken, alwaar zy de gasten zullen zyn van H. M. de Koningin-Moeder. Landbouw en Veeteelt. Geitenfokkerij Door de 25 Geltenfok- vereeniglngen, die aangesloten zyn by de Vereenlging ter bevordering van de Qeitenfokkery In Zeeland en door enkele particulieren, zyn by het bestuur dezer Vereenlging voor aankoop In Hessen besteld:-29 melkgevende Saanengeiten, 16 Saanenbokken en 159 jonge, dit voorjaar geboren Saanengeitjes, samen 204 stuks. RECHTSZAKEN. Een persdelict. Voor de rechtbank te Middelburg stond Dinsdag ten tweeden male te recht H. A. van Dalsum, lid der Staten van Zeeland en notaris te Hulst. Ditmaal werd hem ten laste gelegJ, dat hy In nummer 37 van het week blad De Volkswil een stuk heeft doen opnemen en drukken, getiteld: .de aardsche en eeuwige rechter" en onder teekend .H. A. van Dalsum", ln welk stuk hy, doelende op een vroeger tegen hem voor de rechtbank te Middelburg behandelde strafzaak, waarin W. F. Schets, pastoor te Sint-Jansteen, getuige was geweest, genoemden pastoor opze.teiyk heeft beleedigd met de volgende woorden: .Op het oogenblik dat we dit schryven weten we niet, hoe de uitspraak zal zyn In onze strafprocessen voor de rechtbank te Middelburg. Hoe die uitspraak zal zyn, we leggen er ons by neer, omdat, by veroordeeling ons en by de uitspraak de rechtbank zich zelve eert. Maar schande zal altijd zyn het deel van den klagenden getuige pastoor Schets, als eenmaal de Ëeuwlge Rechter hem zal vragen: Hoe hebt gy het durven vermeten om by het overvloeiende vat van uwe boosheden nog Ie voegen het roepen van Mynen Naam by het doen eener valsche getuigenis? Ood wil den dood des zondaars niet, maar dat hy zich bekeere en leve". Na verhoor als getuige van den pastoor en van den drukker van De Volkswil elscht het O. M. eene maand gevangenis straf. In een uitvoerige zelfverdediging zegt beklaagde, dat hy de bedoeling had de ziel van pastoor Schets te redden, die dreigt geheel onder te gaan. Hy vraagt vryspraak, subsidiair bevel tot het onder zoeken van een door hem Ingediende aanklacht tegen pastoor Schets wegens meineed. De rechtbank te Middelburg ver oordeelde Dinsdag een 21-jarige ongehuwde moeder uit Boichkapelle, die aan den vader van hem, die op de rechtbank getuigde met de vrouw in Intieme ver houding te zyn geweest, een brief schreef, waarin zy f 1000 elschte en anders den vader zou dooden, wegens schriftelijke bedreiging tegen het leven gericht, tot 7 dagen gevangenisstraf. De eisch was één maand. Een ontrouw ambtenaar. Den 6en September zal voor de rechtbank te Middelburg worden behandeld de zaak tegen O. t. M.geschorst commies ter gemeente-secretarie, tevens ambtenaar van den burgeriyken stand te Middelburg, thans gedetineerd aldaar, beklaagd van fraudeleuze handelingen In laatstgenoemde betrekking. KERKNIEUWS. Een jubileum. Dinsdag j.I. herdacht de ZeerEerwaarde heer J Biügemann, pastoor te Middelburg, den dag, waarop hy vóór 25 jaar tot priester gewyd werd. De feestetykheden werden Maandag ge opend met een solemneele godsdienst oefening. Het kerkgebouw was voor deze gelegenheid fraai versierd. Bij het binnen treden zong de gemeente den herder een welkom toe en na afloop van den dienst een danklied.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2