Uit Stad en Provincie. Bel Leger dee Heils heelt altijd iels oieowe! is daar echter een sterke trek In de zee, welke het zwemmen lang niet zonder ge vaar doet zijn. Donderdagmiddag werd een heer door den golislag een eind In zee gevoerd, kwam toen in den trek en zou zeker verdronken zijn als niet, toen hij op het punt was te zinken, een cadet-sergeant der artillerie, die daar ook zwom, was toegespurt en hem voor den dood had behoed. De heer was geheel bebloed; ook de redder blesseerde zich aan een been, door het slaan tegen de pier. Een waarschuwing! Oostvoorne, 12 Aug. Vanmiddag om halldrie Is alhier een vrouw uit Amsterdam, moeder van 5 kinderen, bij ebbe In zee badend, verdronken. Één hater kinderen Is mede onder water geraakt, maar werd gered. Het lijk der vrouw Is nog niet gevonden. Rotterdam, 13 Aug. W. en H.bel., het officieel orgaan van de vereeniglng .Win keliers- en Handelsbelangen" en van het „BestuurdersgenootschapvanRotterdamsche Middenstandsvereenlgingen", loopt met het roode-pet-systeem, waaraan het een uit voerige beschouwing wijdt, niet weg, en signaleert het volgende geval, dat zich dezer dagen hier ter stede heeft afgespeeld. „Een gefortuneerd persoon (ons bekend als uiterst solide) heeft ongeveer 24 jaar geleden een costuum gekocht in een kleedlngmagazijn aan de Hoogstraat alhier, voor pi. m. f 40, welk bedrag hij enkele maanden daarna betaalde. Zestien jaar later kwam de eigenaar van het bedoelde kleedlngmagazijn zich bij dezen persoon (die In dien tusschenlljd niets meer bij hem gekocht had) vervoegen, en beweerde het bedrag nog te moeten ontvangen, daar de post In zijn boeken open stond. De bewering volgde natuurlijk anderzijds, dat het bedrag reeds lang kort na de aflevering van het costuum betaald was. De kwitantie kon echter niet meer overgelegd worden, daar deze, nu 16 jaar oud zijnde, niet meer in des koopers bezit was: zij was, geiyk met vele anderen, reeds vernietigd. Evenwel verklaarde de kooper zich bereid onder eede te bevestigen dat de som vol daan was. De eigenaar van het kleeding- magazijn trok af, en Het niets meer van zich hooren tot de vorige week, toen de kooper van 24 jaar geleden plotseling van een roode-pet-lncassobureau een aan maning kreeg om binnen twee dagen te betalen, daar anders onmiddellijk de roode pet verschijnen zou. Onze vriend, die een kalm levende rentenier'Is, vond het geval alleronaangenaamst, ging daarom direct naar het bewuste Incassobureau om de zaak uit te leggen; bewilligde ten slotte om van alle last af te zijn nog in een bemiddelingsvoorstel om f 20 te be talen, maar niets hielp. Twee dagen daar na verscheen de roode petden volgenden dag lot tweemaal en den derden dag zelfs tot 4-maaI. Bij één der visites van den roode-pet-lncasseerder vormde zich een groep menschen voor de deur, van wel 100 personen I De familie werd natuurlijk zenuwachtig bij zulk een ongewenschte ovatie, en de heer des huizes stond dan ook op het punt In godsnaam maar nog maals het bedrag te betalen, toen hem te binnen schoot, dat het waarschijnlijk raad zamer zou zijn de politie in den arm te nemen. De commissaris met het geval In kennis gesteld, verwees hem naar den officier van justitie, wlen hij het relaas mededeelde. Wij kunnen verder kort zijn met ons verhaal, want sedert dien heeft onze vriend geen roode pet meer bij zich gezien!" Hoe men de roode pet onsdiadelijk maakt. Iemand, die veel last van beren had, kreeg nu ten overvloede ook bezoek van den man met de roode pet. Om daaraan nu een einde te maken heeft hl] aan de binnenzijde van zyn raam een papier ge plakt, waarop te lezen staat: „Hier woont de man met de roode pet. Steeds te ontbieden". Een weduwe zal by het kantongerecht een civiele actie Instellen tegen het Incasso bureau, dat haar den man met de roode pet aan huls heeft gezonden. Zy zal een schadevergoeding van f 200 vragen, omdat ze door deze handelwyze, zoowel In haar credlet als in eer en goeden naam, Is benadeeld. De 4-jarlge W. T. wilde Vrydag- namlddag in de Van der Takstraat alhier op een sleeperswagen springensprong mis, viel en kreeg een achterwiel over het hoofd. Binnengedragen by een geneesheer bleek hy reeds te zijn overleden. De be- .stuurder van den sleeperswagen had geen schuld aan het ongeluk. Breda, 13 Aug. Twee landloopers, K. en H., die zich by de politie alhier om nachtverbiyf aanmeldden, verklaarden, dat zy op 31 Juni j.l. In het Vondelpark te Amsterdam aan Iemand een portemonnale met f 61 hadden ontstolen. Na Ingewonnen informatie by de politie te Amsterdam bleek, dat dit feit werkeiyk op 31 Juni was gepleegd, zoodat zy werden aange houden en naar Amsterdam zyn overge bracht. Diuteloord, 13 Aug. In de j.l. Dinsdag gehouden raadsvergadering werd voorlezing gedaan van een schryven van de Rotter- damsche Tramwegmaatschappy, Inhouden de, dat het haar wil voorkomen, dat by het eventueel aanleggen van een tram, de voorkeur zal gegeven worden van af de kom recht naar Steenbergen, dus niet over den Droogendyk. De voorzitter gaf er zyn leedwezen over te kennen, daar alzoo de vele bewoners van genoemde buurt bulten de verbinding vallen en het vervoer van vele en velerlei landbouwproducten ook niet per tram zal kunnen geschieden. Wees op uw hoede Onze dorps- genoote mej. D. H. is uit logeeren ge weest in Den Haag en keerde j I. Vrydag huiswaarts. In den huisetyken kring ge komen, deelde zy aan de huisgenooten mede, dat zy de bittere ervaring had op gedaan, dat haar, by een bezoek naar Scheven!ngen, een som van 24 gulden, een armband en een taschje was ontrold. Aangifte by de politie mochj hier niet baten. Zierikzer, 15 Aug. Qeiyk In ons vorig nummer werd medegedeeld, zyn op de wereldtentoonstelling te Brussel bekroond: a. met het eere-dlploma, de hoogste onderscheiding, de voorzitter van het bestuur der vlsscheryen, mr. A. J. F. Fokker, wegens modellen van vlsschers- vaartuigen en een boekwerk. Deze modellen, een blazer en een hengst, gemaakt op een schaal van 1 tot 15, zyn door J. Verras vervaardigd, en een cople van den blazer O. D. (Ouddorp) 25 en van de hengst Ora (Oraauw) 41. Voorts waren door hem ge ëxposeerd een model van een bazaan- hoogaarts, een trouwe nabootsing van het vlsschersvaartulg Pi (Philippine) 94 en een model van een spiiet-hoogaarts, een Imitatie van het vlsschersvaartulg Am. (Amemulden) 3 Nog een zestal andere modellen van visschersvaartulgen werden door hem In gezonden b. met de zilveren medaille de opziener der vlsscheryen, Ph. Theuns alhier, wegens de door hem ingezondene en vervaardigde modellen van vlschtulgen en een buiten- dykschen oesterput van 60 by 62. De heer Theuns had Ingezonden een pallngfulk, zes pallngkorven, zes kreeftenkorven, een botnet, een roggenet, een garnalenkor, een ankerkor en een garnalenstootnet. Dit alles, dat door de vlsschers op de Zeeuwsche stroomen gebruikt wordt, is door hem ver vaardigd geworden; c. met de bronzen medaille W. van Westen alhier, machinist der vlsscheryen aan boord van de „Sphlnx", wegens de door hem ingezondene en vervaardigde modellen van vlschtulgen. Hy heeft o. a. een sterrerol van koper gemaakt. De sterren zyn, geiyk men weet, voor de mosselen hoogst nadeelig. Daarom worden zy opgevlscht. Ook werden door hem van koper vervaardigd een oestercor en een mosselcor, een slagryf om mossels te vlsschen en een handryf om mossels en oesters te vlsschen. Vermelden wy nog, dat A. van der Velde te dezer stede op de Brusselsche wereld tentoonstelling geëxposeerd heeft een door hem vervaardigd Lemmer-jacht en een schouw, en M. van Duivendyk te Tholen een schokker, een pracht van een schip. Volgaarne voldoen wy aan de gekoesterde en ultgesprokene verwachting van den hooggeachten Inzender der in ons vorig nummer voorkomende mededeellng om zoowel aan den voorzitter van het bestuur der vlsscherljen, mr. A. J. F. Fokker, als aan den opziener, Ph. Theuns, en den machinist er van, W. van Westen, met de hun ten deel gevallene eervolle onder scheidingen, die allen van een bizonder eere-dlploma vergezeld gingen, onze harte- Itjke gelukwenschen aan te bieden. Het kan aan de belanghebbenden by de visschery niet anders dan genoegen doen, dat zy, die er voor gezorgd hebben, dat op de Brusselsche wereldtentoonstelling een duldeiyk beeld gegeven werd, voor- nameiyk van de oester- en mosselvangst In Zeeland, voor hun ijver en moeite naar verdienste bekroond zyn geworden. De weled. heer Q. A. M. Kallenbach, vroeger secretaris te Brulnlsse en burge meester te Lemmer, Is benoemd tot secretaris van den Veenpolder te Lemsterland en tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton te Lemmer. De heer B. GeLynse, geb. te Nleuwer- kerk (Dulveland), die dit jaar eind-examen deed aan de II. B. S. te Zlerikzee, is voor- looplg toegelaten als cadet der koninkiyke militaire academie te Breda. De Inschryvlng op de 4 pCts. geld- leenlng van f 15000, ten behoeve van de gemeente Clinge, ia opengesteld tot 13 September, aan de koers van tenminste A pari. De leening Is verdeeld In 150 oblfgatlën van f 100. De storting moet geschieden in 4 termynen. Volgens bericht aan De Tijd heeft de Minister van Oorlog nu bepaald, dat militairen, die hy eenlg korps als adsplrant- onderolficler zyn In dienst getreden en aan de elschen van geschiktheid voor den rang van sergeant hebben voldaan, daartoe kunnen worden bevorderd, ook al mocht daardoor het voor zoodanig korps organiek vastgesteld aantal sergeanten overschreden worden. St.-FIlipsland, 12 Aug. Hedenmorgen sloegen de paarden, gespannen voor een boerenwagen op den Oostdyk op hol. Door 't hevige schokken viel de bout, waarmee de aarsknuppel aan den wagen bevestigd is, er uit, zoodat de bestuurder M. M., die de leidsels nog stevig In handen had, met wagen en al door de hollende dieren voortgetrokken werd. By 't afryden *van den Oostdyk naar den Ouden weg, viel de wagen om, de paarder holden voort en M. bleef bewusteloos aan den weg liggen. Ofschoon men eerst het ergste vreesde, kwam hy echter spoedig weer by. Geneeskundige hulp, die gauw ter plaatse was, constateerde dat hij er betrekkeiyk nog vry goed van af gekomen was; alleen klaagde hij over veel pyn. Per rijtuig werd hy naar zyn woning ver voerd. De paarden, die Inmiddels in woeste vaart voortgehold waren over veld en akker, zochten later hun slal weer op. 13 Aug. Qesteund door de gewaar deerde bydtagen van eenige Ingezetenen, die het Muziekgezelschap „Concordia" alhier een warm hart toedragen, zal op Initiatief van den voorzitter, den heer W. C. v. d Sleyden, op een by uitstek geschikt terrein een muziektent geplaatst worden. Te oordeelen naar 't geen wy er van gezien hebben, belooft ze een sieraad voor onze gemeente te zullen worden. Het plan be slaat om haar op 31 Augustus (geboortedag van H. M. de Koningin) op eenlgszlns plechtige wyze In gebruik te stellen. Met de plaatsing van zoo'n tent zal aan den wensch van tal van Ingezetenen voldaan worden. De muzikale omwandelingen toch, die „Concordia" by verschillende feesteiyke gelegenheden deed, beantwoordden niet altyd aan het doel, doch nu zal dit geheel anders worden, en ook 't schoone van de muziek zelf zal voortaan beter tot zyn recht komen. St.-Maartensdijk. In de Vrydag j.l. gehouden vergadering van den gemeente raad werd opnieuw een viertal opgemaakt ter vervulling van 2 vacatures in het college van zetters. Op de vorige aanbe veling kwam o. a. voor de heer Johs. Stoutjes- dyk (aftr.); hiertegen werd door Gedep. Staten bezwaar gemaakt, daar aan dat col lege gebleken was, zooals de burgemeester zei, uit de rekening der gemeente, dat de heer Stoutjesdyk ook keurmeester op het ge slacht was. Biykbaar kan men soms toch nog al een poosje aan het controleerend oog ontsnappenaangezien de heer Stoutjesdljk reeds meer dan 30 jaren zitting had In het college van zetters en reeds 23 jaren daarby de functie van keurmeester vervult. Als nieuw 4-tal werden op de aanbeveling geplaatst de heeren: 1. Chr. Hoek Mz. (aftr.), 2. Jb. Hage, 3 joh. Bastlaanse, 4. j. Weslerweel Johsz. In de bouwverordening werd nog een kleine wyziglng gebracht. Deze kleine wyzl- glng vond zyn oorzaak In een meenlngsver- schll tusschen de gezondheidscommissie en den Inspecteur der volksgezondheid. De raad had eerst de wyziglng aangebracht in den geest van het advies der gezondheids commissie op Tholen, en nu de Inspecteur zich met dat advies niet geheel kon vereenigen, kreeg de Inspecteur weer zyn zin, zooals het wel eens meer In de wereld gaat. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede, dat den raad weldra plannen zullen bereiken, ten doel hebbende de volkshuis vesting In deze gemeente te verbeteren. Aan C. van Dyke werd op diens ver zoek enkele M-. gemeentegrond langs zyn huls aan de Westvest afgestaan, in erfpacht of in koop, naar verkiezing. Voorts werd den raad nog aangeboden de gemeente-begrooting, dienst 1911, sluitende In ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 22669.68s, met een post voor onvoorzien van f 1631,806, dit bedrag nog te vermeerderen met de baten van het gemeente-gebouw, tot heden aan het ryk als post- en telegraafkantoor verhuurd, welke huur met het voorjaar van 1911 zal ophouden. Paard en rytulg van den landbouwer G. Hoek Mz. stond Vrydagmlddag j.l. by het Steenenpad alhier vóór de woning van den herbergier Oroenewege. Het paard was vastgebonden aan een heining. Door de coupure van den dyk passeerde een auto In de rlcWfng naar deze gemeente. Het paard schrok, trok zyn hoofdstel stuk en holde weg In de richting naar Stavenlsse, waarbij het al spoedig op den draai van den weg, even achter den eersten dyk, met rijtuig en al In de sloot terecht kwam. Het paard bekwam geen letsel, doch het rytulg was nog al beschadigd. Even vóór het schrikken van het paard had een zoonlje van Groenewege gelukkig juist het rijtuig verlaten, waar het voor de aardigheid eens was in gaan zitten. St.-Annaland, 15 Aug. Als dageiyksch opzichter by den bouw der Herv. Kerk te Stavenlsse Is aangesteld de heer L. J. Socters Az. alhier. Tholen. Het zal voorzeker allen met ons genoegen doen te vernemen, dat de toestand van onzen burgemeester na den moordaanslag, door den ontslagen gemeente veldwachter op hem gepleegd, zeer gunstig biyft De wond heelt goed en er bestaat hoop, dat zy spoedig genezen zal zyn. Donderdag arriveerde hier opnieuw het parket uit Zlerikzee, teneinde den burge meester te zynen huize te hooren over den aanslag, Woensdagavond 3 dezer op hem gepleegd. Middelburg, 15 Aug. Oisterenmlddag werd op een weide by deze gemeente eene provinciale betooging voor Algemeen Kiesrecht gehouden, belegd door het partygewest Zeeland der S. D. A P. Op deze meeting, die door een paar honderd menschen werd bygewoond, werd het woord gevoerd door de heeren W. H. Vliegen, lid der Tweede Kamer en O. F. Llndeyer, propagandist der S. D. A. P. te Vllsslngen. Het voornemen bestond muziek te maken, maar dit was door den burgemeester van Koudekerke, onder welke gemeente de welde ligt, verboden. Na afloop der meeting werd een optocht met muziek door een gedeelte der stad gemaakt, welke In het Volksgebouw „De Vooruit" ontbonden werd. Volgens de Af. Cf. is het nog niet zeker, dat de koetsier van den postwagen, die op 28 juli te Middelburg een jongetje met zyn wagen aanreed, tengevolge waar van de kleine overleeö, gerechteiyk vervolgd worden zal. Wel is er door de justitie een onderzoek ingesteld. De directeur-generaal der Staatsspoor heeft afwyzend beschikt op een verzoek van de Kamer van Koophandel te Middel burg, om met de a.s. wlnterdlenstregellng, sneltrein 80, die thans te 5 33 uit Vllsslngen vertrekt, en ineens doorrydt naar Rozen- daal, te Middelburg en te Goes te doen stoppen. Vlissingeo, 15 Aug. Op 1 en 2 Sep tember zal alhier de Algemeene Vergadering worden gehouden van de Loodsenvereenl- glng „Nederland". Hedenmorgen kwam met de nacht mailboot alhier aan de Kroonprinses van Griekenland en haar zuster, de Gravin van Hessen, die met den aanslultenden malltreln de reis naar Bromberg voortzetten. Terneuzen, 15 Aug. Heden werden alhier Internationale wielerfeesten gehouden, uitgeschreven door de afdeellng Oost- Vlaanderen van den Belgischen Wlel- rydersbond en door de Wlehydersclub „Terneuzen". Aan de feesten wordt deel genomen door 29 vereenigingen. Een raadselwedstryd, uniform-wedstrijd en ge- zameniyke oefeningen werden gehouden. Gedep. Staten van Zeeland hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad alhier tot het aangaan van een geldleenlng van f 7500. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Leeuwarden heeft de ventster Sleberdiena V., die te Sneek Heeres doodstak, wegens gebrek aan bewys vrygesproken. By beschikking der arrond.-rechtbank te Middelburg is naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak tegen W. v. B 18 jaar, schippersknecht, geboren en wonende te Wemeldlnge, beklaagd van het veroorzaken van llchameiyk letsel door schuld. Door den heer H. A. van Dalsum, notaris en uitgever van De Volkswil te Hulst, zyn by den officier van justitie klachten ingediend wegens smaadschrift tegen de verantwoordeiyke redacteurs van De Zeeuwsdie Koerier te Sas-van-Qent en van Zeelandia te Hulst. Post en Telegrafie. De directeur-generaal der posteryen en telegraphle noodlgt belanghebbenden uit om de brieven en andere stukken, bestemd voor de militairen, die van 17—30 Aug. e.k. in de legerplaats by Reyen zullen vertoeven, als plaats van bestemming te vermelden: „kamp by Reyen". Visscher Ij- Berichten. De heer M. J. P. Mynsbergen, opziener der vlsscheryen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen te Terneuzen, is op de Brusselsche tentoonstelling bekroond met de bronzen medaille voor een door hem Ingezonden en vervaardigde Bergen- op-Zoomsche ansjovis-weervlsschery met de benoodigde vischtulgen en scheepjes, In miniatuur. KERKNIEUWS. De Ned. Herv. Gem. te Serooskerke (S.) ontving van de Algemeene Synode toe- zegging van een bydrage ad f I0C9 voor het restaureeren van het kerkgebouw. In de Donderdag gehouden zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd medegedeeld dat het zielental, dat tot de Ned. Herv. Kerk behoort, be draagt 2.744.140. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Oem. te Ovezande en Driewegen door ds. H. Smelt te Wlssenkerke. De heer J. Brügemann, pastoor te Middelburg, herdenkt morgen (Dinsdag) zyn zilveren priester-jubileum. Stavenisse. Heden 14 Augustus werd alhier de laatste godsdienstoefening In het oude kerkgebouw der Ned. Herv. Oem. gehouden. Des morgens trad op ds. P. J. Steynz (van Goes), vroeger predikant alhier en des namiddags ds. Kamsteeg, beide keeren voor een zeer groote schare. De laatste had tot tekst Hebr. 13 vers 8 en herdacht In gloedryke taal het afscheid van het oude kerkgebouw. Ook werd herdacht de heer Crucq, die na jaren kerkeiyk ontvanger geweest te zyn, eerstdaags deze gemeente gaat ver laten om In Den Haag van een welver diende rust (naar wy hopen nog vele jaren) te gaan genieten en niet minder de heer Van Pagée, die als voorzanger en leider der Zondagtchool en der Zangschool zich steeds btyverd heeft voor al!es, wat de kerk betreft. Deze laatste verlaat de ge meente wegens zynbenoemlngalsopzlchter- koperslager bij de weesinrichting te Neerbosch. Een houten hulpkerk Is in het „Bosch" opgeslagen om de volgende week In gebruik te worden genomen. Nu heeft het een Nederlandsch Staf- Muziekkorps gevormd. Dit Staf-Muziekkorps bestaat uit een aantal Leger des Heils- muzikanten die al hun lijd zullen besteden om gczameniyk Nederland af te reizen tot het houden van muzikale samenkomsten, om op deze wyze de belangstelling voor den Leger des Hells-arbeld levendig te houden en er sympathie voor op te wekken. Het Muziekkorps slaat onder leiding van Ensign Rawle, die er In geslaagd is om In betrekkeiyk korten tyd uit deze ver schillende krachten een werkeiyk goed geheel te vormen. De verzilverde Instrumenten zyn gemaakt In de Leger des Hells-fabrlek te St. Albans en munten uit door zuiverheid van toon en sierlijkheid van bouw. Onder de muzikanten zyn ook eenige goede zangers eri het zal een genot zyn te luisteren naar de mooie liederen, die meerstemmig door hen worden gezongen tot afwisseling van het Instrumentale ge deelte van hun program. Dit Muziekkorps bezoekt Zlerikzee op Zaterdag 20 - en Zondag 21 Augustus a.s. en zal In de Concertzaal een muzikale samenkomst houden op Zaterdag 20 Aug. 8 uur 's avonds, en Zondag 21 Aug. om 10 uur, 3 uur en 8 uur In eigen Zaal. LUCHTSCHEEPVAART. Lanark, 12 Aug. By de vllegdemon- stratles, die hier gehouden worden, heeft gisteravond de Amerikaan Drexel het wereldrecord voor hoogvllegen verbeterd. Hy bereikte een hoogte van 6750 voet (ruim 2057 M.) Het bestaande record, 5887 voet (ruim 1794 M.), was door Chavez onlangs te Blackpool gevestigd. Te Lanark In Schotland viel de Fiansche aviateur Champel boven een bosch. zyn vrouw, die het ergste vreesde, barstte In tranen uit. Men doorkruiste haastig het woud in alle richtingen, doch vond geen spoor van den vermiste. Eindeiyk vernam men zyn stem en zagen de zoekenden, af gaande op zyn geroep, den aviateur boven hun hoofden met zyn machine in de boomen hangen. De zweefvlakken der machine waren op de boomfoppen ge spietst. De aviateur zat ongedeerd op zyn stoel. Een twintigtal boscharbelders werd aan het werk gesteld om een weg door het bosch te hakken en zoo kon de aviateur ten slotte worden bevryd. De Dultsche aviateur Helm viel met zyn machine van 100 M. hoogte. Een draad van de Wright blplan geraakte In de schroef. Helm kwam onder den motor. Bewusteloos werd hy opgenomen. Helm had een hersenschudding; zyn toestand is hopeloos. De Amerlkaansche vlieger Walter Broo- kins, wereldrecordman hoogte, met 1904 meters, vloog de vorige week te Arbury- Park. By 't neerkomen, wilde hy de toeschouwers myden, die het plein over rompeld hadden en veranderde plotseling van richting, zoodat het toestel zich totaal omkeerde en neerplofte te midden van het publiek. Talryke toeschouwers werden door bet toestel gekwetst. Brooklns werd bulten kennis en doode- lyk gekwetst opgenomen. DEI HBRIJK der maten en gewichten In 1910 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaatshebben op de volgende dagen: Oosterland 16 Augustus. Ouwerkerk 17 Augustus des v.m. Brulnisse 23, 24 en 25 Augustus. St.-Phllipsland 26 Augustus en 27 Augustus des v.m. Zeetijdingen. Zierikzee. INOEKLAARD: 13 Aug. De barge „Ethel-Edlth", kapt. W. Jarrett, ledig, van Tavers- ham (Engeland) naar Ierseke. UITOEKLAARD: 15 Aug. De barge „Rochester Castle", kapt. J. Culf, met cementplaten van Pruisen naar Engeland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2