Uit Stad en Provincie. Na twee maanden voorbereiding Is men Vrijdag begonnen mei den toren van de kerk te Bocbolt van zijn grondvesten los te scheuren en op te heffen. Denk er om: een blok van 10 bij 10 M. oppervlakte, 40 M. hoog en 300 000 kgr. zwaar I Het losscheuren gelukte volkomen. Uit alle streken In den omtrek waren duizenden gekomen om dat groote werk gade te slaan. Na den middag begon het klokje In den toren te lulden. De Ingenieurs hebben beloofd het werk te voltooien zonder zelfs het uurwerk te doen stil staan. Een kort fluitsignaal wordt gehoord, dit wil zeggen: .mannen houdt u gereed!" En de 8 man, die met het draalen der schroeven belast zijn, steken de groote hefboomen in de gaten. Nog een fluitsignaal, en de eerste ruk wordt gegeven. Elk heeft het oog op de naalden, daar beneden, die de vouwmeters den afstand aanwijzen, welken de toren aflegt. 't Is of Ieders hart klopt. Men spreekt geen woord, alsof men vreesde, de aan dacht der Ingenieurs af te leiden. Hl] beweegt! roept een werkman. De naald Is een millimeter vooruil 1 Hier ook! klinkt het op drie andere plaatsen tegelijk. Inderdaad, de naald wQst den eersten millimeter aan. En men draait voort. Nog een millimeter I... Nog eenl... en een paar minuten nadien klinken opnieuw de klokken: de eerste centimeter is bereikt I Ingenieur Welss (een Amerikaan, die met Ingenieur Morglia, een Italiaan, het reuzenwerk uitvoert) komt onder den toren tusschen de oude fundamenten uit gekropen om zich te overtuigen, maar men geeft hem den tyd niet. Zes paar sterke armen hebben hem vastgegrepen en, op de schouders van meestergasten en werklieden, wordt hij onder handge klap en hoerageroep het terrein rond gedragen. Daarop gaat men opnieuw aan het werk tot de naalden den derden centimeter aanwijzen, waarop rust genomen wordt, en op het welslagen een pint Bocholter bier gedronken wordt. Kort nadien wordt het werk hervat en toen men alles bijeen een goed uur ge werkt had, kon men waarnemen, dat de toren een weg van 10 centimeter had afgelegd. De vooruitzichten zullen dus vermoede- ïyk verwezenlijkt worden: de toren zat 1 meter per dag verschuiven. Wie dus het werk wil zien, zal het reisje binnen de 10 dagen moeten verrichten, want de af te leggen weg Is 10 meter, juist de dikte van den toren. Bocholt is een schilderachtig gelegen proper welvarend dorp, In den uitersten Noordoostelijken hoek van Belgisch Lim burg, een kilometer of Hen van de grens- statle Hamont en op de grens van Hollandsch-Llmburg. Er zijn geen armen en de bevolking van ruim 3000 zielen betaalt, ondanks de werken, die men er uitvoert en de goed onderhouden wegen, het minste belasting van heel Limburg. De kerk en de toren zijn uit de 15e en 16? eeuw en als monument van den 3en rang geklasseerd. Het Idee der verplaatsing van den toren, omdat de kerk veel te klein was voor de aangroeiende bevolking, ging uit van den burgemeester, die, ofschoon maar een boer, toch een man van zijn tijd Is. Het ver plaatsen van de Damstatle te Antwerpen bracht hem op het denkbeeld en de pastoor was aanstonds bereid om In die richting de zaak tot stand te doen komen. Als nu alles gelukt, dan komt er tus schen den toren en de kerk een ruimte van 10 meter, waarmede de kerk wordt vergroot. De Belgische koning heeft nu voor goed de harten der Vlamingen gestolen. Te Brussel werd een Vlaamsche muziek dag gehouden, die In den regen eindigde, maar waarbij de burgemeester het konings paar In het Vlaamsch begroette. .Onze populaire koning antwoordde op deze redevoering In zeer sierlijk en letter kundig Nederlandsch", zegt het H. v. A. en toen een ruiker werd aangeboden, bedankte H. M. de Koningin het lieve kind In het Vlaamsch. .Onze koningin spreekt reeds heel goed Vlaamsch". AEDERLARD. Qroningen, 8 Aug. Over de vreeseiyke gebeurtenis van Zaterdagmorgen In het Sterrebosch by deze gemeente, geeft de Prov. Gr on. Ct. verschillende bizonderheden, waaraan wy het volgende ontleenen: De student N. alhier, studeerend In de Nederlandsche letteren, had reeds sedert meer dan een jaar kennis aan mej. A. V., die verleden jaar werkzaam was In de melkklosk in het Sterrebosch en nu winkeljuffrouw In een groote zaak In de Heerestraat. Zaterdagmorgen kwam de student het meisje afhalen, om haar voor te stellen aan zijn vader, die van elders was over gekomen. Het paar schijnt zich begeven te hebben naar de melkklosk in het Sterrebosch, waar hun vreemd, zenuw achtig gedrag aandacht van anderen trok. Vervolgens zijn zij vermoedelijk gegaan naar den z.g. Weg naar den Papiermolen. Op dien weg, ongeveer honderd meter van den Heereweg, gekomen, haalde N plotseling een revolver uit zijn zak en legde aan op het meisje, dat verschrikt wegliep. N. drukte af, het meisje werd getroffen. Twee werklieden, die In de nabtyheid werkten, schoten toe en wilden den dader grtypen. Doch vóórdat zij hem nog hadden kunnen bereiken, viel er weer een schot. N. had het wapen op zichzelf gericht en zich zóó getroffen, dat hl) klaarblijkelijk onmiddellijk den geest gaf. Het schijnt, dat de jonkman het meisje op den weg naar den Papiermolen gezegd had, dat er van een huwelijk niets kon komen, nu zijn familie daarvan niets wilde weten, en dat hun dus niets overbleef dan te sterven. Hij had toen zijn revolver ge trokken en eenige schoten op haar gericht, welke haar In de long en In de zflde •troffen. Vervolgens richtte hy het wapen op zichzelf, met den mond tegen den slaap boven het rechteroog, zoodat de hersenen werden getroffen. De ongelukklgen werden belden naar het Boschhuis ge bracht, alwaar het meisje door de dokters Outs en Kappers en de jonkman door dr. Van Catcar geneeskundig werden behandeld. Onmlddeliyk daarop werden zy naar het ziekenhuis gebracht. Spoedig na aankomst aldaar overleed de dader. De toestand van het meisje werd levens- gevaariyk geacht. Een nader bericht meldt: De toestand van het meisje, waarop de moordaanslag Is gepleegd, Is redeiyk wel. Zaterdagavond laat heeft Annle Verkerk nog een verhoor kunnen ondergaan, welk verhoor den Indruk gaf, dat het drama van Ryswyk Invloed heeft gehad op den dader. Toen de vacantle begon, vertrok deze naar Deventer, maar kwam na een week reeds terug. Studeeren deed hy niet meer sedert zyn ouders verklaard hadden tegen de verkeering te zyn. En als gevolg van dat niet studeeren slaagde hy onlangs niet voor zyn examen. De toestand van Anna Verkerk Is vooruitgaande. Sneek, 8 Aug. De vorige week Is hier een echtpaar van 80 jaar bewusteloos in bed gevonden, tengevolge van een gas- ontsnapplng. Hoewel nog Intyds het ongeval ontdekt werd, en geneeskundige hulp Ingeroepen, vreest men toch voor het leven der belde oudjes, die op dezen hoogen leeftijd biykbaar geen genoeg weerstandsvermogen hebben, om zulk een schok te doorstaan. Een meisje, wonende aan de Zwart- senbuurt alhier, gaf een jonger meisje uit een kopje te drinken In de meening ver- keerende, dat zich koffie In het kopje bevond. In werkeiykheld bleek dit een soort jachtwater te bevatten. De Inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren van het kind, dat uit het kopje gedronken had. Zutfen, 8 Aug. De heeren C. Byi, arts, eerste geneesheer, dr. N. J. A. Francken, tweede geneesheer aan het krankzinnigen gesticht alhier, zyn met den heer A. J M. Nobel, arts, eerste geneesheer aan het Oroot Oraffel, door de rechtbank benoemd tot het uitbrengen van een rapport over den geestestoestand van den ongelukklgen Mozes Bachrach, die In een vlaag van waanzin zijn ouders te Lochem doodde. Almelo, 8 Aug. Zondag werd alhier een provinciale openluchtmeeting gehouden voor anarchisme, algemeene werkstaking en geheelonthouding. Vergunning was gegeven tot het vooraf houden van een optocht met muziek en banieren. Evenwel mocht er niet gezongen worden en geen roode vlag In den optocht worden gedragen. Niettegenstaande dat werd er toch gezongen en werd er een roode vlag meegedragen. De politie gebood den drager der roode vlag eenige malen deze te verwyderen, maar aan dat gebod werd niet voldaan. Den drager der vlag werd naar zyn naam gevraagd. Hy wilde dezen niet opgeven en de politie wilde de vlag in beslag nemen. Van alle kanten kwam verzet. Uit de menigte vielen drie revolver schoten. Één der kogels vernielde de groote spiegelruit van den heer Schaake. Door maréchaussée en politie werd daarop de sabel getrokken en de menigte werd uit elkaar gedreven. Verschillende personen liepen klappen op van de sabel. De drager van de vlag werd In hechtenis genomen. Op hem werd gevonden een revolver met 6 scherpe patronen. De man Is na opgemaakt proces-verbaal weer In vryheld gesteld. IJmuiden, 8 Aug. Maandagmiddag half- (wee is hier aangekomen het stoomschip „Louga", uit St.-Petersburg, hetwelk besmet verklaard Is. De boot voerde de vlag halfstok en de quarantaine-vlag. By navraag bleek, dat gedurende de reis een matroos overleden was onder ver dachte verschynselen, waarna men hem met alle hem toebehoorende goederen overboord had gezet. Het voorlooplg geneeskundig onderzoek heeft het vermoeden versterkt, dat de bedoelde man aan cholera Is overleden. Het stoomschip blijft voorlooplg in quarantaine. Inmiddels zal een uitgebreider onderzoek worden Ingesteld door den geneeskundige alhier en den Inspecteur van het Qeneeskundlg Staatstoezicht. Amsterdam, 8 Aug. Donderdagnamiddag heeft zich hier een treurig geval voor gedaan, waarby een persoon zyn onvoor zichtigheid met den dood moest bekoopen. Drie werklieden waagden zich, ondanks ernstig verbod van de zijde der directie der superphosphaalfabriek, in een reservoir, waarin zwavelzuurg was geweest. De 27-jarlge B. J. de Weger moest In het Binnengasthuis worden opgenomen en overleed den volgenden morgen na een smarteiyk lyden. De man was gehuwd. Één der beide anderen, W. Hemmers, ongehuwd, ligt thans in het gasthuis. Zyn toestand Is vooruitgaande. By den derde achtte men opneming onnoodig, daar zich by hem geen vergiftlgings- verschynselen voordeden. By een klein brandje in de likeur stokerij der firma Wynand Fockink alhier, dat echter spoedig gebluscht werd en slechts weinig schade heeft aangericht, werd byna nog een slachtoffer geëlschl. De zoon van den tweeden machinist F. O., één der eersten die den brand ont dekten, snelde naar de zolders en had daar het ongeluk het evenwicht te ver liezen, zoodat hy door een glazen lantaarn heen tusschen een aantal kruiken en flesschen terechtkwam. Bewusteloos werd hy opgenomen en naar het Blnnen-Oasthuls vervoerd. Zyn toestand Is zorgwekkend. De bootwerker Dijkshoorn, woon achtig In de Foellestraat alhier, kwam Zaterdagmiddag zeer ongesteld thuis. Hy was plotseling ziek geworden onder zeer verdachte omstandigheden. Kort daarop werdenY ook 5 kinderen onwel. Één dier kinderen werd zóó hevig ziek, dat het spoedig overleed. Een tweede, ook een jongen, werd In hoogst ernstlgen toestand naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar de knaap In den nacht van Zaterdag op Zondag overleden is. De man wordt thuis verpleegd. Thans bevinden zich 2 der kinderen redeiyk wel, terwyi het 5e kind zeer licht ongesteld Is. By de moeder dedenr zich geen ver schynselen voor, die zich by de andere zieken voordeden. Dr. Klntz heeft het ge zin In behandeling. Omtrent de oorzaak van deze plotse linge sterfgevallen verkeert men nog In het onzekere. De directeur van het Binnengasthuis deelt mede, dat het knaapje, dat In het Oasthuls overleed, vermoedelijk gestorven Is aan een gewone zomerzlekte, een soort maagdarm catarrh. De gemeenteiyke ge zondheidsdienst Is echter van het geval In kennis gesteld en heeft reeds de ge- brulkeiyke voorzorgsmaatregelen genomen. Baarn, 9 Aug. Z. K. H. Prins Hendrik vertrok heden om elf uur per auto naar Den Haag. Utrecht, 9 Aug. Hedenmorgen had op de lood- en zlnkpletlery van de firma Hamburger, aan de Leldschekade alhier, een treurig ongeval plaats. Een werkman, zekere Hardy, afkomstig uit Rotterdam en sinds enkele dagen In dienst der firma, In de plaats van stakend personeel, stond op een trapleer om een dryfrlem van een knarsmachine op de schyf te doen over- loopen, toen hy op een gegeven oogenblik door de riem werd gegrepen en eenige malen meegeslingerd. Deeriyk verminkt werd de ongelukkige per brancard naar de Rykskllnleken vervoerd, alwaar hy in middels Is overleden. Qouda, 8 Aug. Olsterenavond omstreeks halfnegen is er een hevige brand uit gebroken In het magazyn van yzerwaren van P. Rond Pz. alhier. By de ontdekking van de vlammen werd allereerst de voorradige hoeveelheid krult en vuurwerk (waar de firma ook handel In dryfi) In veiligheid gebracht. De brandweer rukte met veel materlëel aan en beperkte den brand tot het magazyn, waarin de brand ontstond. De geheele kermis, die, hoewel officieel gesloten, nog In' vollen gang was, liep leeg, zoodat by en om den brand duizenden menschen stonden opeengepakt. Om half- tlen was men den brand zoo goed als meester. Ridderkerk, 8 Aug. Op den Hoogerweg onder deze gemeente reed de 51-jarige N. R., hulsvrouw van W. B., In een tilbury, toen één der wielen in een put zakte, waardoor de wagen hevig schokte. N. R. viel met zulk een kracht tegen het yzerwerk van de kap aan, dat haar hals wervel brak en zy kort daarop overleed. 's-Qravenhage, 8 Aug. Door de politie alhier zyn aangehouden en gisterenmiddag ter beschikking van de justitie gesteld drie beruchte personen, onder wie de bekende J. de O., die In den nacht van Zaterdag op Zondag op het Spui alhier een kleer maker hebben beroofd en mishandeld. De man liep dien nacht omstreeks één uur, na verschillende herbergen te hebben bezocht, met zyn weekgeld In zyn vestzak. Op het Spul werd hy door het drietal aangesproken en om geld gevraagd. Om moeliykheden te voorkomen, wilde hy hun Iels geven, doch, toen zy zagen, waar hy zyn geld had, namen zy hem alles af en gaven hem nog een pak slaag op den koop toe. De commissaris van politie In de tweede afdeellng liet, toen aangifte van de be- roovlng was gedaan, het drietal, dat reeds langen tyd de omgeving van het Spui onveilig maakle, opsporen en thans zyn zy voorlooplg in het Huls van Bewaring opgeborgen. De politie alhier heeft nog een vierden persoon aangehouden, verdacht van medeplichtigheid aan de beroovlng van een kleermaker in den nacht van Zaterdag op Zondag. Thans Is de heele beruchte .club van Jan de Oraaf", die het winkeliers en publiek In de omgeving van het Spui, vooral In den laten avond, zeer lastig maakte en waarover herhaaldeiyk by de politie klachten Inkwamen, achter slot en grendel. Ook de vierde Is ter beschikking van de justitie gesteld en in het Huls van Bewaring opgesloten. In de Memorie van Antwoord op het Eerste Hoofdstuk der Staatsbegrootlng 1910 lezen wij op bladzijde 15: .het ontwerp tot vervanging van de vermogens- en bedryfsbelasllngen door een Inkomsten belasting zal, evenals het ontwerp eener nieuwe Tarief wet, nog In den loop van dit zittingsjaar Inkomen". Op 17 September eindigt dit .zittings jaar". Wy kunnen dus vóór dezen datum de Indiening van een ontwerp-lnkomsten- 'belastlng en Tarlefwet tegemoet zien. Schiedam, 8 Aug. In verband met het treurig ongeluk, de 17-jarige Nelly Eykel- boom van hier te Qlnneken overkomen, kan nog worden medegedeeld, dat op het lyk gevonden werd een papiertje, zynde 't onderste gedeelte van een gedrukt lied, aan da. Van den Broek door zijn leerlingen ten afscheid toegezongen in de dagen vóór zyn vertrek uit deze gemeente. De woorden, die op dit gedeelte staan, lulden: En zien wy hem hier niet weder, O, geef Oy dan, trouwe Heer, Dat wy hem daarboven weerzien, U alleen, tot lof en eer. Op dit strookje papier had het meisje zelf het adres van de keukenmeid der lamllle Vies geschreven, toen zy uit Rotterdam vertrok, met de bedoeling ook aan haar tydens het verblijf In Olnneken briefkaarten toe te zenden. Dat adres luidde Dalmeyer. Almondestraat 90a, Rotterdam. Uit deze nadere mededeellngen biykt wel, dat men In dit treurig geval geen wanhoopsdaad behoeft te zien. Rotterdam, 9 Aug. Een treurig ongeluk had plaats op een vóór deze stad In lossing liggende stoomboot. De bootwerker Veth maakte deel uit van de nachtploeg. Er bevond zich nog een kleine party yzererts In ruim 2, terwyi ruim 1 reeds geheel ledig was. Belde laadruimen hebben binnendoor gemeenschap. Tegen halfvier werd het werk een oogenblik stop gezet, daar de langszy liggende lichterschepen verhaald moesten worden. Een deel der werklieden ging daarom een oogenblik uitrusten, terwyi anderen de gereedschappen, die niet meer noodlg waren, gingen op bergen. Daar In ruim 1 niet meer gewerkt werd, begaf Veth zich daarheen, zonder dat de andere werklieden zulks bemerkt hadden. Hy ging een dutje pakken tegen den yzeren wand van het ruim. Door de ertswerkers De H. en v. d. S. werd een laadbalk, wegende ongeveer 180 i 200 K.O., naar het open luik versjouwd. Na vooraf geroepen te hebben .er onderuit", op welk geroep zy geen gehoor ontvingen, lieten zy den zwaren balk In het leege ruim vallen, In plaats van hem met de stoomwlnch te striken. De zware balk trof Veth op borst en belde beenen. Toen men hem vond, gaf hy geen teeken van leven meer. Door de politie van de 4e afd. wordt een onderzoek Ingesteld, terwyi het iyk In beslag Is genomen, ter gerechtelijke schouwing. By het laden van briketten aan boord van het s.s. .Oratlos Koepas", liggende aan paal 3 In de Rynhaven, zwaaide gisterenavond halftlen een bak met briketten tegen een brandende petroleumlamp, een z.g. snulter, waardoor de brandende lamp van het tusschendek In het ruim vlei en terecht kwam op den rug van den boot werker W. v. Tol. De kleeding van den man vloog In brand. De werkman M. C. Duinhouwer rukte zyn kameraad de bran dende kleeding van het ïyf en kreeg daarby brandwonden aan de vingers, v. Tol werd per .Havendienst 3" naar de Willemskade gebracht en vervolgens per brancard naar het Ziekenhuis. Hy had ernstige brand wonden bekomen aan nek, rug, rechterarm en belde handen. Duinhouwer werd ver bonden In het bureau der rivierpolitie aan de Veerkade. Zwljndrecbt, 8 Aug. In deze gemeente heelt in den nacht van Donderdag op Vrydag een brutale inbraak plaats gehad, welke echter den Inbreker weinig of liever In het geheel geen voordeel heeft opgeleverd. De tuinder L. Besemer, wiens onlangs nieuwgebouwde woning aan de Molensteeg gelegen, Is, kort voor het viaduct by het oude station, was Donderdagavond tegen 12 uur met zyn vrouw naar Rotterdam gereden, om bQtljds met hun gi de markt aldaar te zyn. Daa kinderen hebben, Is de woning den nacht onbeheerd gebleven, knecht Vrydagmorgen tegen vy het erf kwam om zyne werkzaar den tuin aan te vangen, ontdekt een raam van de woonkamer geschoven was en dat in die boel overhoop lag, zoodat biy Inbreker aan het werk geweest De veldwachters werden in de morgen van een en ander In k steld en stelden onmlddeliyk een o Ier plaatse In. Daar de bewon tegen den middag uit Rotterdam terugkeeren, kon niet worden vas of Iets en zoo ja, wat vermis Daarom werd alles onaangeroerd zooals het was aangetroffen en nieuwsgierigen door de veldwacf de woning geweerd. Te 12] uur kwamen Besemer vrouw thuis en men kan zich be hoe hevig verschrikt ze waren, i hoorden, dat by hen was Inge! Alles werd dadeiyk nagekeken en bleek, dat niets werd vermist. Het onderzoek toonde aan, 6 ongenoode gast biykbaar altereer ton onder uit het privaat heell gelr en zoo door de ontstane opening binnen Is geklommen, waar hy I keukentje en vervolgens In het p terecht kwam. Hy schynt toen zich den zolder te hebben begeven, waa kastje is doorzocht, zonder dat Iets gevonden. Daarna heeft hy de deur tuèi beneden-portaal en hulskamer tracht forceeren, waarvan de sporen duh zyn waar te nemen, doch zonder resu Langs denzelfden weg, waarlangs gekomen is, heeft de man zich toen naar buiten begeven en vervolgens raam van de woonkamer opgeschoven Na de In het kozyn staande bloen op den grond te hebben gezet, Is hy I naar binnen geklommen. Daar is chiffonnière geforceerd, zoodat de la en Inhoud over den grond verspreid la; zonder dat geld gevonden werd. Één la die gesloten was, is met een beitel ander scherp voorwerp bewerkt, doch v niet te openen. En juist daarin lag voorwerpen van waarde en ongeveer f aan baar geld, die dus onaangeroe bleven. Een bos sleutels, door vroi Besemer in één der laden tusschen go verborgen, werd op tafel gevonden, zooö de inbreker biykbaar de verschillen sleutels heeft gepast. Daaronder bevonden zich ook tw sleutels van de brandkast, welke evenw op een niet in het oog loopende plaat stond en dan ook niet Is gevonden. De politie heeft een langdurig onderzoe: ingesteld. De Inbreker heefl geen ander sporen achtergelaten, dan sllkkerlge voet afdrukken op het kozyn en andere plaatsen Een spoor, in welke richting naar der. dader gezocht moet worden, schynt nog niet gevonden. Voor de familie Besemer Is een en ander al bizonder goed afgeloopen. Zierikzee, 10 Aug. De zeeweringswerken, volgens het systeem .De Muralt", zyn op de Brusselsche Tentoonstelling met de hoogste onderscheiding in goud bekroond, vergezeld van een bizonder eere-dlploma. De jury bestond uit Fransche, Engelsche en Dultsche Ingenieurs. Aan den werkman B. van der Linde te Scharendyke, die de modellen op de Tentoonstelling uitvoerde, zal door de jury een bronzen afgietsel der orlglneele gouden medaille als herinnering worden uitgereikt. Wy wenschen onzen hooggeachten stad genoot van harte geluk met de hoogst eervolle onderscheiding, die hem ten deel Is gevallen. Er blijkt opnieuw uit, dat zyn vernuftig samengestelde zeeweringswerken in het buitenland hoog gewaardeerd worden, zoodat door hem deze eilanden In het algemeen, en onze stad In 't bizonder, ook bulten de grenzen van ons vaderland een vleiende bekendheid erlangen. Maandagavond werden de reizigers uit de tram, die omstreeks halflien uit de richting Steenbergen te Anna-Jacoba aan komt, tusschen de halten Lagenweg en Oehucht aan den Noordweg verschrikt, doordat vermoedeiyk met buks of revolver een schot werd gelost. Een ruit werd beschadigd, doch de kogel Is niet binnen gedrongen. Tot schatters der pachtwaarde van gronden In den Thoornpolder zijn door Gedeputeerde Staten, door de arr.-recht- bank te Middelburg en door den dykraad voor de waterkeerlng van den calamlteuzen Vlletepolder benoemd respectievelijk de heeren L. Maas te Cortgene, O. Minder- houd Pz. te Borsselen en J. L. Marcusse te Wlssekerke. Door Oedep. Staten van Zeelandjis aan den heer N. T. van Dyke, ontvanger der gemeente Krulningen, vergunning verleend tot het geiyktydlg waarnemen der betrekking van tydeiyk secretaris aldaar, terwijl aan den heer A. Stevense, gemeente-ontvanger te Schore, eenzelfde vergunning werd verleend. Indertyd Is medegedeeld, dat de .Bond van Staatspenslonneerlng" besloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2